Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland I Zoute Pinda's Grevelingen voor opvang blijvend nodig van oesterbroed KiJi BHH 1 wico Z Kampeerproblematiek aan de orde <9 Erwten- of Bruine Bonen soep 3 Iiterpak395'369r zak 400 gram nu hartstikke goedkoop Om de burgerrechten Premier terug" uit Israël Ook weer mosselzaad STEMMING AAN GREVELINGENMEER JU«v,.-vW, Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen 1EGT K CDO- ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 februari 1977 133ste jaargang Nr. 22054 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797- 1889) REDAKTIE ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: 6.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm: „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER: „S j)(J('I f ll i IIII (4,1 CCS tU'^ til l(Ul(l ZIERIKZEE, 23-2. Op donderdag 3 maart a.s. wordt in het Statciizaaleoiuplcx van de Abdij te Middelburg een openbare vergadering gehouden van de Provin ciale Raad voor de Recreatie in Zeeland. In deze vergadering zullen o.a. me dedelingen worden gedaan inzake de stand van zaken Grevelingcnbekken en Oosterscheide. Aan de orde ko men ook de rekreatie-diskussienota en de Zeeuwse kampeerproblema tiek. Tier vaststelling zal worden aan geboden het weekoverzicht 1976, waarin o.a. melding" wordt 'gemaakt van het rapport „strand- en oever- rekreatie in Zeeland", uitgebracht door de prov. planologische dienst. Dit rapport bevat gegevens over de trek naar de belangrijkste Zeeuwse rekreatiegebieden. Aan ged. staten werd aangeboden de nota van prov. waterstaat over de fietspaden in Zeeland. Aan de werkcpmmissie van de Recreatieraad zal door staatsbos beheer binnenkort worden voorge- Advertentie 298 legd een nota „toegankelijkheid na tuurgebieden in Zeeland". Hy giene 169 In het weekoverzicht wordt ver der herinnerd aan de samenstelling van een werkgroep diie zich gaat bui gen ever de problematiek rond de ontwikkelingen op het gebied van het kamperen in Zeeland met be trekking tot de hygiëne. De inspek- teur van de volksgezondheid heeft hierover zijn verontrusting uitge sproken. Als vertegenwoordiger van de Ver. van Ned. Gem. heeft in de ze commissie zitting burgemeester T. C. Hekman van Bruimsse. Kop van Schouwen Een desbetreffend advies van de Recreatieraad was voor ged. staten mede aanleiding een commissie in het leven te roepen ter bestudering van de vraag of aanw'jjzLng van een deel van de Kop va» Schouwen tol nationaal park wenselijk is. Deze commissie hoopt binnenkort de werkzaamheden af te ronden en ad vies uit te brengen aan ged. staten. In de komende vergadering komt ook de Zeeuwse kampeerproblema tiek aan de orde. Uit een toelichting van de betreffende werkcomrndssie aan -de raad blijkt dat de afgelopen zomer zich vooral problemen heb ben geopenbaard rond het kamperen bij de boer. Dit was aanleiding voor ged. staten in een rondschrijven aan de gemeentebesturen hierover hun zorg uit te spreken. Een gedachte van de werkcommis sie in dit verband is, dat er behoef te bestaat aan een soort waarschu wingssysteem. Landelijk en in de buurlanden zou door middel van een goede berichtgeving moeten worden bekend gemaakt welke kampeerge- bieden gedurende een bepaalde pe riode volledig bezet zijn. Hier zou een, taak weggelegd zijn voor het Nat. Bureau voor Toerisme: het is nl. niet een specifiek Zeeuws, maar een landelijk probleem. LONDEN. Half februari waren er in Groot-Briltannië 1.278.300 werk lozen. Met correctie voor seizoensin vloeden en schoolverlaters niet mee gerekend. Dal waren er 6.300 min der dan half januari, zo heeft het ministerie van werkgelegenheid be kendgemaakt. Verder moet volgens de commis sie de gemeentelijke overheid een krachtdadig beleid voeren: bezet- lingsdichlheden op campings, die in stryd zijn met kampeervergunnin- gen, moeten worden aangepakt. Het zelfde geldt voor het klandestiene kamperen bij de boer. LONDEN, 23-2. De Britse regering heeft woensdag officieel bij de Sow- jet-Unie de zaak aan de orde gesteld van de 44 Sovvjet-burgers die zich tijdelijk of voor voorgoed naar Engeland willen begeven. Volgens een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Londen is deze stap gedaan „in het kader van de akkoorden van Helsinki". Het gaat om Russen die familie leden in Engeland willen opzoeken of zich blijvend bij hen willen voegen. De Britse onderminister van buiten landse zaken Lors Gorownwy-Ro berts bracht de kwestie onder dc aandacht van de Russische ambas sadeur Nikolai Locnkov. SCHIPHOL, 23-2. Hoewel de Ne derlandse premier Den Uyl, volgens zijn zeggen niet optimistischer uil Israël is vertrokken dan hij voor zijn vertrek was, is hij wel gerustgesteld door de wijze waarop in Israël in -openheid gesproken wordt over de Palestijnse zaak. Dit heeft minister president Den Uyl woensdagmiddag op Schiphol verklaard na zijn aan komst uil Tel Aviv, waar hij het. be gin van het kongres van de Israëli sche arbeiderspartij heeft bijge woond. Premier Den Uyl zei „geen andere visie op de Midden-Oostenproblema- tiek te hebben gekregen" maar wel dat „gesprekken ter plaatse verhel derend werken". SCHOUWEN-DU1VEEAND, 23-2. De uitzaai van mos selschelpen voor liet opvangen van oesterbroed in hel Grevelingenmeer, dat in 1976 min of meer experi menteel plaats vond, zal waarschijnlijk in de eerstko mende jaren een hittere noodzaak worden 0111 de Zeeuwse oestercultuur meer armslag te geven. Nadat in de strenge winter 1962/63 alle oesters in de Oosterschelde dood gevroren waren, gaven velen hun bedrijf op, omdat men rekende op volledige afsluiting van de rivierarm in 1978 en men het niet meer de moeite achtte, het bedrijf weer op te bouwen. m ss '•r- BROUWERSHAVEN. genmeer bij de haven haven. Een spel van Hel Grevelin- duween regenboog en op de voor tuin Brouwers- grond van meerkoeten; bij elkaar licht en scha- een stemmingsbeeld uit het (heel vroege) voorjaar van 1977. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Men toucheerde liever de schade loosstelling, die de regering daar voor beschikbaar stelde, (via de Del ta schadewet) Tien gingen door Slec3hts> een tiental kwekers ging door, omdat men de schadeloosstel- liiirog voor de Deltawet, alleen als uiterste noodzaak, wilde ontvangen en men bleef geloven in de moge lijkheid dat de Oosterschelde open zou 'kunnen blijvenZij importeer den zaaioesters uit Frankrijk en ble ven 'hun klientële in binnen- en buitenland bedienen. In 1S74 kreeg Frankrijk last van een parasiet in de oesters en dal hield natuurlijk in. dat zaaioesters uit Frankrijk alleen in de Ooster schelde mochten worden uitgezaaid, als het R.I--V.O. (Rijks Instituut Visserij Onderzoek) daarvoor ver gunning had afgegeven Dc uitgezaaide Franse oesters werden periodiek bemonsterd, om te voorkomen dat ook de Ooster schelde, door de genoemde parasiet zou worden bevolkt. Dat gebeurde gelukkig niet. In Frankrijk greep de oestersterf- te zo om zich heen, dat nog slechts op twee plaatsen langs de Bretonse kust, 4e "oesters nog niet zij aange tast. Minder zaaigoed Dat. geeft natuurlijk problemen voor de import van Franse zaaioes ters en de oesterkwekers proberen in Engeland. Ierland. Italië. Grieken land of Joego Slavië, ander zaaigoed dat voor Zeeland geschikt is te vin den. Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Bung. Boumanstr.1l Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 WESTERSCHOUWEN. In de doma- niale bossen te Westenschouwen werd een fietspad met een lengte van 4 km aangelegd. 1-1 el fietspad is mei name bedoeld voor mensen, die slecht ter been zijn, maar wel kun nen fietsen. Hopelijk blijven o.m. brommers verre van dit pad. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 1(1 .pagina's Kennis van eigen onvolmaakt heid, is grote volmaaktheid. Diego de Estella Veel doeltreffender zal het zijn de mogelijkheid van de Grevelingen zodanig te benutten, dat binnen vijf jaar weer raszuivere Zeeuwse oes ters op dc markt zouden kunnen worden gebracht. Volgens drs. A. C. Drinkwaart hoofd van dc afdeling Schelpdieren onderzoek aan het Ilorntje op Texel zou dat mogelijk zijn als in 1977 en volgende jaren de resultaten van de ocsterbroedval in de Grevelingen even voorspoedig zouden zyn, dan in 1976 het geval was. Intussen - zo vernemen wij - is op de Grevelingen weer een onderzoek ingesteld naar mosselzaad. Dat blijkt ook nu weer 'in grote hoeveelheden aanwezig te zijn. zodat de Grevelin gen voor de visserij ook in dit op zicht van belang blijft. V1AT bilt Verwachting tol vrijdagavond: Plaatselijk een bui Enkele opklaringen maar ook plaat selijk een bui; zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen; minimumtemperaturen ongeveer 4 graden, maxima morgen van 7 gra den bij de Wadden lot 12 graden plaatselijk in het zuidoosten van het land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperatuur: omstreeks 2 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 6 gr. Kans óp een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 2 gra den en voor zaterdag een marge van 3 gaden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 25 febr. Zonop 7.35, onder 18.12 Maan op 10.28, onder 1.17 Eerste kwartier: 26 febr. (3.50) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 7.24 19.55 Laagwater 1.01 13.29 LONDEN. Van de bijna 100.000 personen die vorig jaar in Londen zijn gearresteerd wegens misdrijven, was 27 procent in de leeftijd van 10 tot 16 jaar en 49 procent beneden de 21 jaar, aldus een rapport van Scot land Yard dat.is gepubliceerd. BRUSSEL. België gaat in de ko mende weken een reeks stakingen tegemoet, georganiseerd door het „gemeenschappelijk vakbondsfront". HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-2. Het KNMI deelt mede: Een front, dat de begrenzing" vormt tussen de zachte lucht boven West-Europa en koudere lucht bo ven Scandinavië strekt zich uit van Engeland naar Denemarken. Dit front verandert maar weinig van plaats en Nederland blijft dus in de zachte lucht. Vanuit het zuiden trekken kleine storingen naar onze omgeving. Hierdoor is er veel be wolking en valt er plaatselijk regen. Voor vrijdag ziel het er naar uit dat hetzelfde weertype zich zal hand haven. De temperatuur blijft hier bij dus aan de hoge kant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1