Kerkelijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice viel ten deel aan J. C. Verkaart Mede dankzij fraai weer werd het strafeest Burgh-Haamstede een succes Plechtigheid in Zierikzee Flinke ruiterstoet trok naar het strand V.V.V. Zierikzee verwacht een goed seizoen HYPOTHEKEN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE STREEKNIEEWS Concert „Kunst en Eer" te Zierikzee z.v.u. Koffieconcert Gitaartrio ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 februari 19IT Nr. 22052 3 ZIERIKZEE, 20-2. De heer J. C. Verkaart le Zierikzee werd zondagmorgen begiftigd met een hoge R.K. ker kelijke onderscheiding, namelijk de Pro Ecclesia et Pontifice, met daarbij de officiële bul van 't Valieaan: de oorspronkelijke oorkonde zoals die al eeuwen lang voor deze onderscheiding gebruikelijk is, en getekend door de secretaris van Paus Paulus VI. Dc Pro Ecclesia werd aan de heer Verkaart toegekend vanwege zjjn lidmaatschap van meer dan 45 jaar van het R.K. Kerkkoor en zjjn vele verdiensten voor kerk en parochie. De uitreiking vond plaats in het verenigingszaaltje in de voormalige R.K.-kleuterschool, en werd bijge woond door familieleden van de heer Verkaart, vele leden van het koor, het kerkbestuur en vertegen woordigers van kerkelijke organi saties. De bijeenkomst vond plaats! na een meerstemmige kerkdienst o.l.v. de heer Th. Faber. De heer Verkaart kreeg de onder scheiding op de jas gespeld door zijn echtgenote, nadat de overhandiging van de fraaie medaille met oorkon de was verricht door kapelaan Vic tor van de Reijt, president van het koor. Namens hel bestuur van het koor werden de familie Verkaart en de aanwezigen verwelkomd door de heer J. J. M. Koevoets, die met een enkel woord de verdiensten van de heer Verkaart schetste voor koor, kerk en parochie. Christus' nagedachtenis. Hij wenste dat het kerkelijk werk zal mogen leiden tot een eigentijdse en jonge Eucharistie. De heer Verkaart zei in een dank woord voor de hem verleende on derscheiding dat het kerkkoor een fijn koor is, mede dankzij de goede samenwerking en de uitstekende lei ding van de voorzitter. Hij bood de heer Koevoets een envelop met in houd aan, bestemd voor de instand houding van het koor. De heer Verkaart kreeg cle onder scheiding opgespeld door zijn echt genote. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Namens de koorleden werd de heer Verkaart gelukgewenst door de heer Koevoets, die de jubilerende koor zanger schetste als iemand met een nuchtere kijk op de betrekkelijkheid van vele problemen. De grootste verdienste van de heer Verkaart is altijd zijn grote zorg voor het behoud van het koor voor de toekomst. Hel koorlidmaatschap is zeker geen hob by, maar een dienende taak. De voorzitter bood mevrouw Verkaart bloemen aan. Namens het kerkbestuur en dc kerkelijke organisaties werd een fe licitatie gesproken door de heer L. M. A. Nijssen, die herinnerde aan het gehouden Ceciliae-feest, met als hoogtepunt de jubileumviering van de heer Verkaart. Hij wees op het belang van het kerkkoor, dat veel Zaterdagmiddag ontstond op de Provinciale Weg bij De Val een aan rijding tussen twee personenauto's. Bestuurder H. A. v. H. uit Wouw remde plotseling voor twee op de weg lopende honden. De achter hem rijdende A. v. H. uit 's Gravenpolder merkte dit te laat op en reed tegen de auto op. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Beide voertuigen werden beschadigd. ELLEMEET Strafeest op 5 maart Zaterdag 5 maart a.s. viert Elle- meet het traditionele strafeest. Om half één 's middags verzamelen de paarden zich op het dorpsplein, waar zij door dc jury worden gekeurd. Dan wordt het mooist versierde paard aangewezen, waarna een rond rit wordt gemaakt in de richting Re- nesse. Óm 15.00 uur worden de paar den terug venvacht, De stoèt; wordt ingehaald door de muziek, waarné de burgemeester de prijzen zal uit- BURGH-HAAMSTEDE, 19-2. Begunstigd door voor- treffelijk weer, een stralende zon stond aan de bentel, vierde Burgli-Haanistede zaterdag het traditionele jaarlijkse Strafeest. Waardering Pastoor H. de Graaf zei in een toe spraak dat deze bijeenkomst was belegd om gezamenlijk blijk te kun nen geven van dc waardering voor bet werk van de heer Verkaart, die het oudste lid is van het koor. Een reden tot vreugde is dat het werk door de jonge leden wordt voortge zet; voor de ouderen-is het belang rijk om jong van hart te blijven. „Met de tijd meegaan en bij de lijd blijven. Dat wil niet zeggen alleen het nieuwe, of alleen het oude, maar een harmonisch samengaan van bei den, daar dienen we naar te streven" aldus pastoor De Graaf. „Tijd en le ven staan nooit stil". De pastoor wees er op dal. op de geschetste wijze kan worden geko men tot een eigentijdse viering van Advertentie dan geen struikelblok te zijn. Ken hypotheek van de Spaarbank maakt 't u mogelijk. Kr is óók voor u een hypotheek, aangepast aan uw inkomsten. Laat u uitgebreid adviseren door dc De eigcniykc grondslag van het stravieren mag dan veranderd zijn, immers de hoerenpaarden die dc hele winter op stal hebben gestaan en als teken dat het voorjaar op komst is de voeten gaan wassen in de zee met de daarbij behorende agrarische medewerkers ontbreken, maar het enthousiasme is er bij de stra nieuwe slyl, met zyn veelal jeugdige ruiters en amazones, niet minder om. Bij de 50 paarden en pony's, welke de stoet telde, geen werkpaarden meer maar rijpaarden. Rond half één zette de stoet zich in beweging bij hel verzamelpunt le Burgh, waarna de rit naar Westenschouwen ging. Door het rijpad in de domaniale bossen, waar enige jeugdige ruiter tjes de rijkunst nog niet volledig machtig bleken te zijn waardoor zij - echter gelukkig zonder ernstige gevolgen - van hun paard duikelden, ging het naar het strand'. In de vrije galop konden de paar den zich op het strand uitleven, waarbij ze bij 'de duinovergang aan de rotonde de voeten gingen „was sen" in zee. Onder leiding van een oud-gedien de, de heer M. Geleijnse, ging het verder via De Punt naar café-restau rant „Zeelust" waar een stop werd gemaakt ten gerieve van de paarden en berijders(sters). Van ..Zeelust" ging de rit verder door de Burghse- polder en Burghsluis naar het begin van de Meeldijk. Muzikale opwachting Zoals reeds jaren gebruikelijk maakte het Koninklijke muziekge zelschap „Witte van Haemslede" hier zijn opwachting, die met het tamboerkorps en vrolijke marsmu ziek voor de vrolijke noot zorgde. Met de tamboers en hel muziekge zelschap in het voorste gelid werd eerst een mars door Burgh gemaakt, waarna men naar hel parkeerterrein van het postkantoor te Haamstede ging, waar het gezelschap werd ver welkomd door burgemeester H. I'. Everwijn van Westerschouwcn. De burgemeester sprak er zijn vol doening over uit dat ook dit jaar betekent voor de kerkbezoekers en vele anderen, zoals o.a. blijkt uit de belangstelling voor de kerstdien sten. De heer Nijssen bood mevrouw Verkaart eveneens bloemen aan. Tot de velen die tenslotte de ju bilaris en zijn echtgenote persoon lijk feliciteerden behoorden o.a. di- rektrice zuster Assunta van de Cor- neliastichting en de organiste, zus ter Materna. P.J.Z. Schouwen De Plattelandsjongeren Zuid, af deling Schouwen, houden op 11 maart aanstaande een film en ge- spreksavond in hotel-café-rest. Con cordia. Gespreksleider zal zijn Kees Schipper, ZIERIKZEE Vrouwcnkontakt P.v.d.A. De afdeling Zierikzee van hel Vrouwenkontakt in dc Partij v. d. Arbeid, houdt woensdag 23 februari de maandelijkse bijeenkomst. Spre ker is de heer J. van Schaik van het Zeeuws Amateurwijnmakersgilde, die een praatje houdt over het ma ken van wijn. Alcohol-kontrole In de nacht van zaterdag op zon dag j.l. werd door de rijkspolitie van de groep Zierikzee en Wester schouwcn in samenwerking met de verkeersgroep Middelburg een lan delijk voorgeschreven alcohol-kon- trole gehouden. In totaal werklen 70 voertuigen aangehouden. Er werden zes bloedproeven genomen en twee maal werd een rijverbod opgelegd. Voor overige overtredingen werden ook enkele processen verbaal opge maakt. Aanrijding weer een groot aantal ruiters en amazones met veel enthousiasme hun medewerking verleenden om het aloude strafeest in ere le houden, en waaraan door het koninklijke mu ziekgezelschap „Witte van Haem- stede" weer de onontbeerlijke mede werking werd verleend. De burgemeester maakte van deze gelegenheid tevens gebruik om de ruiters en amazones nog eens te wij zen op. dc spelregels welke in het verkeer gelden en zij zich b.v. niet met hun paard op een rijwielpad moeten begeven, daar dit niet alleen is verboden maar ook levensgevaar lijk is voor de fietsers en bromfiet sers. De burgemeester wenste allen een prettige dag toe. waarna de heer C. P. v. d. Hoeven namens de ruiters een dankwoord tot de burgemeester sprak. ZIERIKZEE, 18-2. De algemene le denvergadering van V.V.V. Zierikzee zoals gemeld, zal gehouden worden op maandagavond 28 februari a.s. in hotel „Concordia". Op de agenda staan o.a. de jaar verslagen van sekretaris en pen- ningmeeser. Het jaar 1976 wordt door V.V.V. gekenmerkt als een „zeer gunstig jaar", zowel commer cieel als financieel, zo blijkt uit het jaarverslag. In 1976 werden door V.V.V. v:a de balie in het kantoor informaties verstrekt aan 10.799 Ne derlanders en aan 4.552 buitenlan ders; telefonisch werden inlichtin gen verstrekt aan 5.937 Nederlanders reiken. In de avonduren wordt met een gezellig bal het feest besloten. SINT PH1LIPSLAND Vergadering ondernemers Onder voorzitter H. J. Bosman kwamen de ondernemers bijeen in de bovenzaal van hotel „De Drui ventros" te St.-Philipsland. In zijn openingswoord schetste dc voorzitter de ekonomische toestand. Tijdens deze vergadering werd be sloten dat er wegens de geringe be langstelling geen beurs meer geor ganiseerd zal worden. Wat de win kelsluiting betreft was men vóór handhaving van de woensdagmid- dagsluiling, tevens invoering van een koopavond op vrijdagavond en een zaterdagmiddagsluiting om 4 uur. Verzocht werd dit op 1 april tc laten ingaan. De braderie zal ook dit jaar weer worden georganiseerd op een nader te bepalen datum. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden: P. C. v. d. Reest en D. Verwijs herkozen. (Adv.) Lang voordat bet woord gemccn-goed werd, was de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE al oecume nisch ingesteld. De krant is er voor ieder in stad en regio en daarom was bet blad oecumenisch „avant la let- treStamt uit de oorlogsja ren toen de testanten van de bevolking in de benarde re gio troost en steun bij elkaar zochten. De wekelijkse overdenkingis er nog het resultaat van. Is toch zinvol om tc weten en te lezen. Vanaf het postkantoor werd de rit verder vervolgd door de kern van Haamstede waarna nog een bezoek werd gebracht aart het rusthuis „Duinoord" aan de Klooslerweg. Gezellige voortzetting Weer terug in de kern van Haam stede werd de stoet, die mede door het voortreffelijke weer en het grote aantal gasten dat dit weekend in dé Westhoek verblijft, werd gadegesla gen. ontbonden. In hotel „Bom" zorg de „Witte van Haemstede" voor nog wat vrolijke muziek, waarbij de fes tiviteiten nog enige tijd gezellig wer den voortgezet. Al met al mag Burgh-Ifaamstcdc op deze carnaval-zaterdag tèrugzién op een geslaagd strafeest ook al is de oorspronkelijke betékenis hiervan verloren gegaan, iets waaraan dc ou deren nog wel eens met weemoed terugdenken, evenwel in het volle besef dat de tijd nu eenmaal niet stil blyft staan en deze veranderingen mét zich meebrengt. Voeten wassen in zee aan het Schouwse strand (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) en aan 199 buitenlanders; bovendien verlieten nog eens 1.500 schriftelijke informaties het kantoor. Gelet op de telefonische aanvragen die dit jaar al weer plaatsvonden ziet het er voor het a.s. seizoen weer gunstig uit, al dus wordt in het jaarverslag opge merkt. Dc begroting voor 1977 sluit in ontvangsten en uitgaven met een to taalcijfer van f 42.600,00. Aan con tributies wordt in 1977 een bedrag tegemoet gezien groot f 15.000,de exploitatie van de St. Lievens Mon stertoren wordt geacht f 12.500,op te zullen brengen. De Kon. Harmonie „Kunst en Eer" heeft vrijdagavond in een red el ijl', gevulde Concertzaal ronduit geschit terd met een gevarieerd concert, dat aLle facetten van onze stedelijk har monie recht deed wedervaren. Een recenserende keus maken is lang niet eenvoudig, omdat er talrijke programma-on derdel en waren, die men rustig hoogtepunten kan noe men. Dat gold trouwens ook voor de soli, die in een stijlvolle orchestrale omlijsting goed tol hun recht kwa men. Zo speelde het orkest een Rossini („II signor Bruschino Ouverture) met alle tintelende vrolijkheid en een heel warme 'bijdrage van de hout- seklie, die deze avond toch voortref felijk spel leverde. Delen uit. Bizet's „Suirle 1' Arlésienne'' 'hadden even eens, behalve de pré van de herken ning, het succes van een evenwich tige interpretatie. In de marsen bleek „Kunst en Eer" te excelleren („3e Divisie-mars, Karei Kupfer-mars, In rechte baan-mars"). Een van oud naar nieuw evolu erend muziekwerk bleek „New Ba rak Suite'' van Ted Huggens, een lievelingsstuk van de harmonie, drie-delag, maar dat wist, niet iede reen onmiddellijk, zodat er voortij dig ge-applaudiseerd werd. Vooral de uitspringende trompet zal heel puntig en exa'ktt in de interpretatie van deze opvallende kompositie. So listisch werk was er in Rossini (kla rinetten) en .in W. Laseroms „Holi day for trumpets". Een swingend slotnummer was Lex Abel's „Rim- baLzello Boogie-Woogie". dat werd gebisseerd. Een swingend, nummer! Belangrijke bijdrage tot bet welsla gen leverde ook de drumband (tam bour maïtre, -A. Struyk) met als Opener „The young generation" Van Egberts en als solistisch nummer „Drumfestijn";.samen goed voor een gevarieerd schema van roffels die een professionele sound opleverden. Een gulle £>luim hier voor de di rigent van de harmonie E. A. de Looff, die vooral te prijzen valt om zijn fraaie repertoirekeus en boven dien zich opnieuw ontpopte als een bekwaam leider, op wiens intenties het orkest uitstekend reageerde. Met een eigen plastiek bereikt hij me! het vernieuwde „Kunst en Eer" (vooral jongeren zijn de laatste .ia- ren toegestroomd) opvallende resul taten. Ter inleiding werd een kort ope ningswoord gesproken door de vooi- zitter, drs. J. W. F. Loubert, die er aan herinnerde dat „Kunst en Eer" in 1980 het 150-jarig bestaan hoopt te vieren. Ziende op de ontwikkeling sprak hij van „een renaissance van de blaasmuziek". Nieuw ingevo >g le instrumenten zijn een hobo, terwijl een tweede hobo op komst is. Drie schuiftrombones zijn ej- al: zij wach ten op 'bespelers. Zo komt „Kunst Eer'' stii aan toe aan volledigheid Hij verwelkomde in de zaai de ere voorzitter de heer M. Doeléman 1!. J. zn. en de. wethouder van ontia- wij's, de heer W. den Boer. B.d.v. Het koffieconcert van zondagmid dag j.l. werd verzorgd door het Gi taartrio Dick Visser, bestaande uil Dick Visser, Theo Krumeich en Emile Hopman. In het programma - dat vooral voor gitaar-minnaars aantrekkelijk geweest moet zijn - werd een over zicht gegeven van het repertoire voor drie gitaren. Of dit repertoire een verrijking ge noemd moet worden ten: opzichte van dat voor solo-gitaar, daarover kan verschillend gedacht worden. Het talrijke publiek stelde het ge- bodene op prijs en gaf blijk van zijn waardering door een hartelijk ap plaus, waarna een toegift volgde. Was tevoren in een „quiz" een gra tis grammofoonplaat van het trio uitgeloofd aan een gitaarmuziek kenner uit het publiek uitgereikt, na afloop van het concert bestond de gelegenheid om platen van het trio te kopen. Traditiegetrouw verzorgde de aan voerder van het ensemble korte toe lichtingen. AD. INT.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3