Hotel Bom te Haamstede grondig opgeknapt en officieel heropend door burgemeester wico Pand Zuidwellestraat 21 door brand geheel verwoest Y. DE ZIERIKZEESCHE COURANT CELD NODIG Crosland overleden Vance rondt Middenoosten trip af Bevolkingsgroei in 1976 kleiner Wijziging jachtwet Doden in Rio Moord op zwerver opgelost Man bekent bij carnaval aanslag Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Vuurzee in de nacht BILT W Jï ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE m. Maandag 21 februari 1977 133slc jaargang Nr. 22052 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze cohtractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. IN DIT NUMMER: O j)l'C111 II g C.D.A. ill W €SlPV ScllOllWCIl 0\ ui HAAMSTEDE, 19-2. Vrijdagmiddag vond ie Ha Rulste de de officiële heropening plaats van café-restaurant hotel „Bom", door burgemeester H. P. Everwijn van Weslerschouwen. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiuaneieriugskautoor M. Geense BRUINISSE Dr. De KocksLraat 28 Telefoon (01113) 1619 „In een rckrealie-gcmeente als de onze valt er regelmatig nogal eens een zaak te openen", zei de burge meester. „Deze heropening verricht ik met bijzonder veel genoegen, daar hotel „Bom" de laatste jaren was ge degradeerd tot een „dode plek" in de dorpsring van Haamstede en voor de gemeenschap, wat ik bijzonder heb betreurd," aldus burgemeester Everwijn. Langs verschillende wegen heeft in de afgelopen jaren geprobeerd iemand te interesseren voor het ho tel, daar het funktioneren moet worden gezien als een harde nood zaak voor de leefgemeenschap van Haamstede. Bijzonder blij was de burgemeester dat de heer J. Evertse, een geboren en getogen Haamstede- naar, zijn schouders er onder heeft gezet om de zaak weer nieuw leven in te blazen, waarmee hij de heer Evertse komplimenteerde. LONDEN, 19-2. De Britse minister van buitenlandse zaken Anthony Crosland is zaterdag op 58-jarige leeftijd overleden, zo heeft het mi nisterie van buitenlandse zaken in Londen bekendgemaakt. Crosland werd vorige week zondag door een beroerte getroffen toen hij verbleef in zijn buitenhuis bij Ox ford. Zijn vrouw Susan, en haar twee dochters uit een eerder huwe lijk, waren in het Londense zieken huis toen Crosland stierf. Anthony Crosland was sinds april minister van buitenlandse zaken. Trefp ii lil Nu hotel „Bom" weer open is ge- steld betekent dit dat het weer een trefpunt kan zijn voor het straf eest, de oranjefeesten, de biljartklubs, die tijdelijk een ander onderkomen moesten zoeken en ook voor de ge meenschap. „Met allen zijn wij blij dat de zaak weer is geopend." De burgemeester sprak het volste vertrouwen uit dat. het' goed zal gaan, waarbij hij namens het. ge meentebestuur de familie Evertse geluk wenste en veelsukses toe wenste. De heer J. Evertse sprak woorden van dank aan het adres van het ge meentebestuur voor de verleende medewerking. Hij sprak de hoop uit dat hotel „Bom" weer een prettig ontmoetingspunt zal worden zoals het ook in het verleden is geweest. Opkuapbeu rl Het hotel heel't een grondige op knapbeurt ondergaan: het geheel ziet er weer keurig netjes verzorgd uit. In de geheel vernieuwde kamers is plaats voor 26 personen, de kamers zullen zeker in het seizoen weer be zet zijn. Na de officiële opening vond een druk bezochte receptie plaats waar- by de familie Evertse naast vele fe licitaties ook een groot aantal bloem stukke nin ontvangst mocht nemen. Aan dc opknapbeurt van het hotel werd medewerking verleend door de firma Bijkerk te Burgh en de firma Mol (schilderwerk) te Zierikzee. DAMASCUS, 20-2. De Amerikaan se minister van buitenlandse zaken Cyrus Va pee heeft zijn zeslanden- toernee door het Midden-Oosten zondag afgesloten in de Syrische hoofdstad Damascus. Vance ver klaarde dat er reden is voor optimis me, hoewel de weg naar vrede in hel Midden-Oosten lang en moeilijk blijft. Damascus was Vances laatste pleisterplaats in de toernee, bedoeld om de leiders in het gebied kennis te laten maken met de opvolger van „pendelaar" Henry Kissinger. DEN HAAG, 17-2. In grote Iyn kan dc tweede kamer akkoord gaan met de wijziging van dc jachtwet. Deze wordt nu veel meer gezien als een instrument van natuurbeheer, zo vond men donderdagavond tijdens het debat, over deze wijziging die er op neerkomt dat een verplichte ver zekering tegen wettelijke aanspra kelijkheid wordt ingevoerd terwijl het afgelegd hebben met goed ge volg van een pachtexamen als voor waarde gaat gelden voor het verkrij gen van een jachtakte. DEN HAAG. De Nederlandse be volking is in 1976 met 82.400 perso nen gegroeid, aldus het C.B.S. Deze bevolkingsaanwas was aanzienlijk kleiner dan in 1975 toen de bevol king, vooral onder invloed van de ROTTERDAM, 19-2. De moord op de 48-jarige zwerver Jean Vermeu len is opgelost. De Rotterdamse po litie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag, precies twee weken nadat het misdrijf werd gepleegd, twee mannen aangehouden die hebben be kend Vermeulen om het leven te hebben gebracht. Het zijn de 33-ja- rige Belg D. R. H. en de 23-jarige Rotterdammer W. van S., die beiden pas sinds enige weken in het zwer versmilieu van het Rotterdamse Centraal Station verkeerden. Motief voor de moord, die van tevoren werd beraamd, is volgens commissaris J. A. Blaauw een paar diefstalletjes die het slachtoffer in het zwerverswe reldje zou hebben gepleegd. immigratie vanuit Suriname, groeide met 134.500 personen. In 1976 nam de bevolking toe met 62.900 als saldo van geboorte en sterfte, (1975: 64.100), hel vestigings overschot tengevolge van buiten landse migratie bedroeg in het afge lopen jaar 21.400 (1975: 72.100). Op 1 januari jl. telde ons land 13.816.000 inwoners. In het jaar' 1.976 is de gedurende de afgelopen jaren waargenomen daling van de bevolkingsgroei door geboor te en sterfte weliswaar doorgegaan doch het tempo daarvan is aanmer kelijk afgezwakt. Het aantal overle denen bleef in 1976 vrijwel gelijk aan het aantal van het voorafgaande jaar (114.000). Het geboorte-aantal liep te rug van 177.900 in 1975 (13,0 per 1000 inwoners) tot 177.000 in 1976 (12,9 per 1000 inwoners). De daling van het: aantal geboorten betrof al leen het aantal eerst-geboorten (78.000 in 1975, 76.100 in 1976). Het aantal latergeborenen nam in 1976 toe tot 100.900 (1975: 99.900). 7.1TTPHF.N 1 RIO DE JANEIRO, 20-2. Zoals ge bruikelijk heeft het carnaval van Rio de Janeiro in Brazilië op zijn eerste dag weer tal van mensenle vens geëist - ditmaal 34. Tussen za terdagmiddag en zondagmiddag moesten 3551 mensen in ziekenhui zen worden opgenomen. Oorzaken: knokpartijen, diverse ongelukken en in de meest gevallen een overdosis alcohol. ZUTPHEN, 19-2. De 34-jarige Mar- lien H. uit Brummen die de doodslag op de 84-jarige Zuthpense psychiater Piet van Bork bekende, heeft vrij dagmorgen voor de Zutphense recht bank toegegeven in juli van vorig jaar zijn echtgenote die niet meer bij hem woonde en die een echtschei dingsprocedure tegen hem had aan gespannen, in een overspannen bui met een mes in de borst gestoken te hebben. Midden in de nacht was hij door een open achterdeur in haar Brummense woning binnengedron gen. Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel.01114-1373 ZIERIKZEE, 21-2. in de nacht van vrijdag op zaterdag is - door onbekende oorzaak - het pand Zuidwellestraat 21, een huurhuis, bewoond door de heer P. Hilleinan tol de grond toe afgebrand. Dc heer llilleman was rond 12 uur thuis gekomen, rook weliswaar een schrociluchl, maar kon niets ontdekken. Om 3.15 uur werd alarm gegeven en vijf voor half vier arriveerde dc brandweer, onder leiding van de heren P. Verspcek en J. Hagesteyn. Kommandant: C. Bcrrcvoels. Burgemeester Everwijn (r.) wenst de heer J. Evertse geluk met zijn nieu we zaak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's t f Het middelmatige blijft vrij t van de nijd. f. i Livius. f V/AT 1EQT Verwachting tot dinsdagavond: Dezelfde temperaturen Wisselend bewolkt en hier en daar een bui; matige tot vrij krachtige wind uit zuid lol zuidwest; minimum temperaturen omstreeks vier, maxi ma rond negen graden. Voor woensdag Aantal uren zon: 0 lot 5. Min.-temperatuur omstreeks 4 gr. Max.-temperatuur omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 gra den en voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MA ANSTANDEN 22 febr. Zon op 7.41, onder 18.06 Maan op 9.01, onder 23.13 Eerste kwartier: 26 febr. (3.50) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 5.51 18.14 Laagwater 11.31 23.34 De verwoesting na de brand. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Twee wagens waren uitgerukt en het vuur werd bestreden met vijf la- gedruk en drie hogedruk-spuiten. De haard van het vuur was op de bene denverdieping. Aan behoud van het huis, dat brandde als een fakkel, kon niet gedacht, maar naastliggende panden werden van de vuurzee ver schoond en liepen alleen lichte wa terschade op. Enorme hi lie Als gevolg van het late (of vroege) uur was er weinig publiek getuige van deze stevige „fik", die in de straat een enorme hitte verspreidde. De heer H. kon zich tijdig in vei ligheid stellen, maar verloor wel al zijn spullen. Buren verzorgden de brandweer lieden met koffie. Eigenaar van het pand is de heer J. Bolle, die wat dit pand betreft - niet overmatig hoog verzekerd is. Naar de oorzaak van de brand stelde de technische recherche een onderzoek in. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 21-2. Het K.N.M.I. deelt mede: De depressie, die ons zondag veel regen en wind bracht, lag maandagmorgen boven zuid-Zweden en trekt verder oostwaarts. Maandag voerden zuidwestelijke winden zach te en enigszins onstabiele lucht aan, waarin flinke opklaringen voorkwa men en plaatselijk een bui. Een zwak front, dat de scheiding vormt tussen koudere lucht in het noorden en de zachtere lucht in het zuiden, lag maandagmorgen nog boven het noor den van Nederland, maar werd lang zaam naar het noordoosten terugge drongen. De zuidwestelijke stroming wordt in stand gehouden door een diepe depressie ten westen van Ierland, die langzaam in de richting van En geland trekt. Ook dinsdag bevindt ons land zich in de zuidwestelijke tol zuidelijke stroming. We mogen een wisselende bewol king verwachten en hier en daar een bui en ongeveer dezelfde middag- temperaturen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1