Voorzitter Vondeling verrast Vragen over Oosterschelde-struktuur WATERPROOF MAKE-UP Slapen als Zonnekoning SÏREEKNIEIWS Z.L.M.-voorzitter over het Grevelingenmeer Aid. Noordwellc e.o. Platlelandsvrouwcnbond TWEEDE KAMER Tweede Kamer VOOR DE VROUW Het tweede kamerlid Roels (P.v.d. A.)) heeft onderstaande vragen ge steld aan de ministers van Verkeer en waterstaat van C.R.M. en van Financiën. 1. Kunnen de ministers meedelen hoe ver zij gevorderd zijn met het tot stand brengen van een beheers en bestuursstructuur voor het Oos- terscheldegebied? 2. Kan de minister van Verkeer en Waterstaat bevestigen, dat hij zijn op 27 oktober 1976 in de Tweede Ka mer uitgesproken mening: „wat be treft de bestuursstruktuur meen ik dat een snelle totstandkoming daar van gewenst is" nog steeds in beleid wil omzetten? 3. Is het de ministers bekend dat een lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland tijdens de begrotingsbehan deling door Provinciale Staten op 22 november 1976 meedeelde, dat hij over de in vraag 2 bedoelde uit spraak van de minister van Vei'keer en Waterstaat zeer verbaasd was, omdat de bewindslieden nog steeds, ondanks het hiertoe herhaald ont vangen verzoek, geen vertegenwoor digers hebben benoemd in de stuur groep natuur- en rekreatiebelangen Öosterschelde. terwijl ze wel verte genwoordigers in de technische ad vies commissie van de stuurgroep hebben aangewezen? 4. Willen de bewindslieden mee delen of de minister van Verkeer, en Waterstaat over, een min of meer identieke vorm van beheersstiTik- tuur sprak als Gedeputeerde Staten van Zeeland? ROTTERDAM, 17-2. Wie thuis in een becl wil liggen op de wijze zoals de Franse Zonnekoning dat placht te doen hoeft maar naar de Ahoyhallen in Rotterdam te gaan, waar van vrijdag 18 tot en met 27 februari a.s. de woningbeurs Binnenhuis'77 wordt gehouden. Er staat daar een slaapkamerameublement geheel in de stijl van Versailles, dat is ver vaardigd door de eeuwenoude Ita liaanse fabriek die het merendeel van de meubelen in het Franse pa leis heeft geleverd en nog steeds doet. De slaapluxe van de Lodeivij- ken is echter niet voor niets. Men moet er minstens 35.000 voor over hebben. Als iemand het geluk heeft honderd jaar te xvorden, dan kost dat f 1 per nacht. Maar dan moet hij er vanaf zijn geboorte in hebben gelegen. „Flitsen" uit het buitenland MUNCHEN. Volgens twee West- duitse artsen is het alcoholverbruik in de Bondsrepubliek in de laatste twintig jaar verdrievoudigd. In het meest recente nummer van het Mün- ehener Medizinischen Wochenschrift stellen zij vast dat er in West-Duits- land op het ogenblik ongeveer 600.000 alkohol-verslaafden zijn. LONDEN. In Oeganda zijn twee ministers en een Anglicaanse aarts bisschop. aangehouden na de bekend making door president Idi Arriin Dada, dat hij een samenzwering te gen zijn bewind heeft ontdekt, zo heeft radio Oeganda .bekendgemaakt. LONDEN. Volgens het Ierse parle mentslid Neil Blaney staan in Enge land gedetineerde landgenoten bloot aan een systeem van mishandeling en willekeur. Het gaat om leden van het Ierse-republikeinse leger (I.R.A.) die wegens terreur misdrijven in Groot-Britlannic zijn veroordeeld. LONDEN. De muzikanten van de Zweedse groep „Abba" hebben in hel Lyceum te Londen de Carl-Alan -onderscheiding ontvangen uit han den van prinses Gracia en prins Rainier van Monaco. V.l.n.r. tijdens de uitreiking: Björn Ulveus, Agneta Faltskog, prins Rainier, prinses Gra cia en Frida en Benny Andersson. 5. Willen de bewindslieden uiteen zetten welke vorm van feestuurs- en beheersstruktuur hen voor ogen staat en welke stappen thans zijn gezet ol' .welke beleidsbeslissingen zullen worden genomen om inder daad op korte termijn te komen tot een beheers- en bestuursstruktuur voor hel Oosterscheldegebied? WASHINGTON. President Carter heeft nog eens herhaald dat hij niet afkerig is van normale betrekkingen tussen de V.S. en Cuba. Volgens Carter zijn er aanwijzingen dat pre mier Fidel Castro bereid is zijn troe penmacht uit Angola terug te trek ken, Waaruil die „aanwijzingen" be staan zei de president niet. CAIRO. De Egyptische minister van buitenlandse zaken Ismail Fachmy heeft Israël er van beschul digd „expansionisme" te bedrijven in bezet Arabisch gebied teneinde de huidige reis van de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken Vance in het Midden-Oosten te doen mis lukken. TARANTE. De Amerikaanse zesde vloot kan zich „zonder twijfel meten met de Russische zeestrijdkrachten in dc Middellandse Zee". Deze opzien barende mededeling is op de kruiser Albany gedaan door de commandant van de zesde vloot. Harry Train, in een gesprek met Italiaanse journa listen. BANGKOK. Dc Thailandsc prinses Vibhavadi Ransit, die ais secretares se werkzaam was van koning Siri- kit van Thailand, is omgekomen bij een beschieting door communistische rebellen van de helikopter die haar over Zuid-Thailand vervoerde. BRUSSEL. De Sovjetrusissche mi nister voor visserijzaken, Alexander Isskov, heeft in Brussel duidelijk ge maakt dat zijn land wil komen tot een langlopende visserijovereenkomst met de Europese Gemeenschap. Iss kov begon woensdag' visserij-onder- handelingen met dc E.G., die verte genwoordigd werd door de Britse on derminister van buitenlandse zaken, David Owen, en door Europees com missaris Gundelach. LONDEN. Dc synode van de Ang licaanse kerk heeft enkele heiligen afgevoerd onder wie Sint Valentijn, omdat er niet voldoende bewijs voor handen is dat, zij ooit bestaan heb ben. Het feest van Sint Valentijn, patroonheilige .der geliefden, werd pas twee dagen geleden gevierd. LONDEN. Het Britse ministerie van defensie heeft bekendgemaakt, dat op 31 maart de laatste perma nente Britse basis ten oosten van Suez, Masirah, in het sultanaat Oman gesloten zal worden. Door de ophef fing van deze luchtmachtbasis wordt per jaar een bedrag van 3,5 miljoen pond sterling bezuinigd. WASHINGTON. President' Carter heeft de belastingen in de arm geno men als wapen tegen de Amerikanen die zonder getrouwd te zijn samen wonen. Hij stelt een wijziging in de inkomstenbelasting voor die het voor veel „in zonde levende Amerikanen" minder aantrekkelijk zal maken om niet getrouwd te zijn. CASABLANCA. 16-2. Na een pro ces van 44 dagen heeft de rechtbank in Casablanca dinsdag strenge von nissen opgelegd aan 176 „Marxis- tisch-Leninisten" die zij schuldig be vond aan samenzwering legen de mo narchie, die ze door „volksrepubliek" wilden vervangen. Levenslange ge vangenisstraf is opgelegd aan 44 ver dachten, van wie er overigens 39 bij verstek veroordeeld zijn. 21 mensen kregen 30 jaar. 44 men sen 20 jaar, 45 werden lot tien jaar veroordeeld en 19 tot vijf jaar. Nie mand werd vrijgesproken. WASHINGTON. De Verenigde Staten zullen zich niet houden aan een belofte die oud-president Gerald Ford Israël deed kort voor zijn af treden met betrekking tot de leve ring van zogenaamde Aerosojbom- men. Dit. is dinsdag uit welingelich te bron in Washington vernomen. DEN HAAG. Tweede-kamer voorzitter Vondeling heeft zich don derdag verrast getoond over de be zwaren tegen zijn uitlatingen over president Zijlstra van de Nederlancl- sche Bank en het premierschap na dc verkiezingen. In een brief aan VVD-l'raktïevoorzitter Wiegel liet; Vondeling van zijn verrassing blij ken. Vondeling deelde in zijn brief mee. dat hij in het tv-vraaggesprek in feite herhaalde, wat hij vorige week vrijdag op een partijvergade ring te Ooststellingwerf zei. En wat hij daar zei was „niet meer" dan hij schreef in 1968 en 1976 uitgekomen boeken. In het boek van 1968 „Nasmaak en voorproef" schreef Vondeling het ongewenst te vinden, dat een be noemde president van de Nederland- sche Bank minister wordt. En in zijn boek „Leeuw of lam" (van 1976) ci teerde Vondeling uit een rapport van de kommissie duidelijkheid van KVP, ARP en CHU, waarin gespro ken wordt over het zich in de ver kiezingsstrijd begeven van de kan- didaal-minister-presidenl. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. I3ij drie inbraken in Rotterdam is in de nacht van woensdag op donderdag voor ruim een ton gestolen. Uit een woning aan de Lindesingel namen inbrekers an tieke voorwerpen, waaronder Ikonen mee ter waarde van f 70.000, UTRECHT. Aan de vooravond van de behandeling van het kort geding dat „Bakkerijreus" Meneba tegen de Voedingsbonden heeft aangespannen is donderdag het hernieuwd overleg tussen de organisaties van werkge vers en werknemers over een nieu we c.a.o. voor de bakkerijen op niets uitgelopen. Voor 40 jaar BRUINISSE. In een spoedeisende raadsver ga dering is besloten, nu een baggermolen aanwezig is, de spui- kom te laten uitbaggeren, voor een bedrag van 50 cent nv'. Er zal plm. 1500 m:: slijk uitgehaald moeten wor den. Z1ERIKZEE. Twee jagers hebben aan de Zeedijk van de Polder De Vier Bannen van Duiveland, met vier geweerschoten niet minder dan 21 ivilde ganzen neergelegd. NIEUWERKERK. Bij de gemeen teveldwachter alhier is een bankbil jet gedeponeerd, gevonden op de openbare weg. ZONNEMA1RE. Hel muziekgezel schap „Nut en Genoegen" gaf de jaarlijkse uitvoering 'in de Bewaar school. De zaal was tamelijk bezet. Een 8-tal muziekstukken werd, zeer ten genoegen van hel publiek, ten gehore gebracht Ter afwisseling van het muzikale gedeelte werd een toneelstuk opgevoerd, dat mede zeer in de smaak viel. „De materialisten" is geen al te gemakkelijk stuk, doch iverd goed vertolkt. Daarna volgde voor de jeugd nog een prettig dans je, verzorgd door de Dreischorse band. SCHAREN DUKE. In café Kooma.n werd een-propaganda-avond gehou den door „Landbouiv en Maatschap pij". Deze avond was schaars be zocht. Het minder gunstige weer en de heerseyrde griep waren wellicht hierop van invloed. RENESSE. Maandag, heeft Renesse weer zijn strdfëest gehouden. Met elf paarden trok men er op uil naar Burgh, waar de muziek ze bij de Noorderweg opwachtte en geza menlijk trok men weer naar liet dorp terug, waar nog enige rondjes om de kerk werden gereden, 's Namiddags trokken ook de ruiters van Seroos- kerke 'nog over het dorpgezien dit straf eest nu precies met dat van Re- nesse samenviel. BURGH. Door oud-burgemeester Boot is aan de zangvereniging „Nu met Hope" hel Beschermheerschap der vereniging aangeboden, hetwelk op hoge prijs werd gesteld en do or de vereniging dankbaar werd aan vaard. „Een en ander mocht en mag ik bij u als bekend veronderstellen", aldus Vondeling in zijn brief aan Wiegel. SCHIPHOL. Het aantal werkne mers dat het werk bij de Fokker- VFW fabriek op Schiphol-oost heeft neergelegd, is donderdag niet verder geslegen. Evenals woensdag, giste ren, namen ongeveer vierhonderd Fokker-personeelsleden aan de sta- kingsakties deel. Dit heeft een woordvoerder van de Fokker-direc tie donderdagmiddag meegedeeld. ZIE RIK ZEE Concert K.H. „Kunst en Eer" Hieronder volgt het volledig pro gramma, dat de Kon. Harmonie he den (vrijdag)-avond uitvoert in dc Concertzaal tc Zierikzee. Dirigent is B- A. de Looff en tambourmaïtre A. Struyk. Gezamelijke opening: Happy End mars. A. Kappert. Openingswoord door de voorzitter de heer J. Lou- bert. Drumband: The Young Gene ration, Egberts; 3e Divisie-mars, Berghs. Harmonie: Arnhem mars, A. E. Kelly; II signor Bruschino Ouver ture, G. Rossini; Fantasie voor kla rinetten, Alfred Delbecq. Solisten: Marga van Geesbergen. Marian Klink, Margaret Velthoven, Leo v. d. Woenstijne. Amor - Bequine, G. Ruiz; Intermezzo en menuet uit de L'Arlésienhe Suite, G. Bizet. Solisten Wim Schot, Joke Verspeek. Karei Kupfer-mars, Th. Furter. Drumband Drumfestijn, Egberts. Solisten: Cees van Geesbergen, Hans Grootjans, Karei de Keyzer, Cor Struyk. Har monie: When the Saints Go mar ching in, Wolters; New Barok Suite, Ted Huggens; The Entertainer, Scotl Joplin; Holiday for Trumpets, W. Laseroms. Solisten. Ad Hageslein, Jan Hartzman, Joost de Oude, Jan Schot, Bas Terpstra, Jan Terpstra. Perfida, S. Dominquez; In rechte baan-mars, Wïechers; Rimbalzello Boogie-Woogie, Lex Abel. Presentjes Een delegatie van de Hervormde Vrouwenvereniging te Haamstede heeft een bezoek gebracht aan het tehuis voor geestelijk gehandikapten „Schouwenoord" te Zierikzee. Na mens de vereniging werden een wandklok en een gangspiegel aange boden, aldus meldt het Hervormd Kerkblad. Daar „Schouwenoord" voor een wat gedetailleerder aankle ding n'iet over fondsen beschikt, zijn dergelijke presentjes uiteraard zeer welkom. Lezing voor „Stad en Lande" Voor de Vereniging „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" spreekt dinsdag 22 februari in Ho tel van Oppen, ir. J. A. Trimpe Bur ger over het onderwerp: „Archeo logische onderzoekingen op Schou wen-Duiveland. Première stadsfilm Op maandag 21 februari vindt ten stadhuize de primière plaats van de in opdracht van het gemeentebe stuur vervaardigde stadsfilm. Bejaardenmiddag N.C.V.B. Op woensdagmiddag 23 februari houdt de afdeling Zierikzee van de N.C.V.B. een middag voor de bejaar den in het Ned. Hervormd Vereni gingsgebouw. (Zie voor tijd: de agen da). Spreekbeurt ds. R. Wurmbrand De bekende Roemeense predikant ds. R. Wurmband komt voor een spreekbeurt naar Zierikzee, op vrij dag 25 februari in de Chr. Ger. kerk. Onder het bijbelse motto: „gedenk de gevangenen...." spreekt ds. Wurmband over de kerkvervolging in Oost-Europa. HAAMSTEDE „Etentje" N.C.V.B.-afdeling Dinsdagavond hield de N.C.V.B. afdeling Haamslede de jaarvergade ring in de Gereformeerde kerk. De hoofdschotel van deze avond was een ..gourmet-partij" aangebo den door keurslager Simmers en Zn. te Haamstede en geleid door de dc- monstralrice mevrouw Verduyn. van de Keurslagercentrale te Amersfoort Mede door het zelf bakken en bezig zijn, werd dc „partij" een sukses. Na hel huishoudelijk gedeelte. een pakjesverkoop en ccn „rommelpot" werd dc avond door do presidente mevrouw Silvis gesloten op dc ge bruikelijke wijze". SCHARENDIJKE Vergadering Z.L.M. De afdeling Kcrkwcrvc-Scharcri- dijke van de Z.L.M. komt in verga dering bijeen op dinsdagavond 22 fe bruari a.s. in „De Pul meet" te Seha- rendijke. De heer C. P. J. van Iwaar- den houdt een praatje over „Pacht en verkoop van landbouwgronden". KERKWERVE Ledenvergadering sportvereniging Op maandag 21 febr. a.s. wordt in de kantine op het sportveld weer de ledenvergadering van dc s.v. W.I.K. gehouden. Op de agenda komt weer een aantal belangrijke punten voor. Het financieel verslag over het afge- Make-up is voor veel vrouwen niet meer weg te denken uit het da gelijks leven. Dit geldt voor alle la gen van dc Nederlandse bevolking. Het is bekend, dat vooral het jonge meisje heden meer make-up ge bruikt dan het meisje van ongeveer 20 jaar geleden. De oorzaak hiervan zal gezocht moeten worden in hel veranderde tijdsbeeld en daarmee de gewoon ten. Over het algemeen kan worden gesteld dal er meer make-up wordt gebruikt en meer de neiging beslaat eens een ander artikel of merk te proberen. Voor al die vrouwen die aan ver andering toe zijn is er goed nieuws. Naast de normale Ultralucent make up lijn van Max Factor bestaat er nu ook een speciale waterproof kol- lelctie: Deze exklusieve formule is bestand tegen warmte en vochtig heid en houdt zelfs onder water. Ul tralucent make-up is zwemzeker, vochtbestendig, traanvast en regen- werend. Een make-up die bestand is legen water. Zo zacht en egaal dat deze als hel ware met de huid mee lopen jaar zal worden voorgelezen. Er zal een bestuursverkiezing wor den gehouden. Aftredend en herkies baar zijn de heren L. de Bil, en .T. Boot. Verder moet een voorzitter ge kozen worden en een kaskommissie. Een programma van hë't' jaar 1977 wordt op de vergadering toegelicht. Wensen van de leden kunnen naar voren worden gebracht tijdens de rondvraag. Het bestuur hoopt op een volle kantine. (Voor tijd: zie agenda) BROUWERSHAVEN Vergadering Z.L.M. De afdeling Brouwershaven van de Z.L.M. komt in vergadering bij een op maandag 21 februari in hotel Jacob Cats. Op de agenda staat o.a. een praatje door E. L. de Koeijer over „reisindrukken van Amerika". OOSTERLAND Vergadering Z.L.M. De afdeling Oosterland van de Z.L.M. komt in vergadering bijeen op woensdagavond 2 maart in cafe taria „Neffen d'Eule". De heer W. Roelse uit Koudekerke houdt een praatje over „reisindrukken Hon garije". (Vervolg van pag. 1) thans nog niet mogelijk een ant woord tc geven. Ir. Dc Gaay veronderstelde de vraag „is zoet water nodig" beves tigend tc kunnen beantwoorden, maar zette vele vraagtekens als „ant woord" op dc vraag „hoe dat dan moet worden geregeld." 1-Iet Haringvliet bevat zoet water van redelijke kwaliteit; die kwaliteit is overigens niet ideaal en op lange termijn zelfs „zorgelijk". Na 1985 kan verder gerekend worden op een zoel Zoommeer, tussen Brabant, Philips- UENESSE, 18-2. Woensdag 23 fe bruari a.s. zal de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noord- welle e.o. in restaurant Rieinisse te Renesse haar jaarvergadering hou den. Bij de bestuursverkiezing zijn mevr. L. C. Lokker-v. d. Zande, mevr. M. v. d. Roest-Zwarter en mevr. R. Bezuijnen-de Feiter perio diek aftredend en herkiesbaar. Mevr. J. v. d. Stolpe-Kooman is reglementair niet herkiesbaar. Voor deze vakature hebben zich een drie tal kandidaten aangemeld. Na de pauze zal mevr. Mr. C. A. Meulen- beweegt. „Glijdt" bij hel aanbrengen over de huid, waardoor we een na tuurlijk effekt zien. Hoe te gebruikenDe make-up aanbrengen met de vingertoppen over hel hele gelaat. Hierna uitwer ken met een make-up spons of met de vingers. Wanneer te gebruiken? Wanneer dc make-up zich de hele dag perfekt moet houden. Wanneer men aan sport doetof wanneer men snel transpireert. Naast de waterproof fluid make-up biedt deze kollektie nog meer waterproof make-up arti kelen. De waterproof cóver-up is een- nieuwe vorm van kamouflage voor speciale gedeelten welke moeien worden verdoezeld. Een maseare, verrijkt met sesamolie en vólkomen waterproof. Een eyeshadow bestand tegen warmte en vochtigheid. De sa menstelling voorkomt hard worden, strepen of vlekken. Een blusher in crèmevorm die ook volkomen wa terproof is en die in kombinatie ge bruikt kan worden met de water proof make-up. Moderne make-up's voor moderne vrouwen. Geven rust in een aktief leven. dam en Oeslerdam. Er zullen nog grote technische problemen moeten worden opgelost, vooral rond de slui zen in die dammen. Het Grevelin- genmeerwater is zout, maar het idea le gehalte van 18 gram zout per liter water is gedaald tot 13 gram per li ter; dat is mede een gevolg van dc zware regenval in najaar 1976. Dertien gram zout per liter water is onder het gewenste gehalte. Er wordt echter gewerkt aan een door- laatwerk via de Brouwersdam, waar door het mogelijk zal zijn straks een honderdtal kub. meter zout water per seconde in het Grevelingenmeer te laten binnenstromen. Ir. De Gaay deelde verder mee dat thans ook ge dacht wordt aan het maken van een doorlaat in de Grevelingen dam, zo dat naar de Bruse kant kan worden doorgespoeld. Met nadruk stelde de inleider dat op dit moment geen enkele studie gaande is over een „zoete Grevelin gen": er kan dus in feite niets ge zegd worden over de risico's en voor delen van een zoete of zoute Greve lingen. vóórdat een dergelijke - zeer kostbare - studie is uitgevoerd. Er moet nog helemaal „van onderop" begonnen worden. Ir. De Gaay concludeerde dat het Deltaplan een goede zaak is vanwege de veiligheid; voor de waterhuishou ding valt geen achteruitgang te ver wachten, maar de vraag of er voor delen voor de landbouw uit te halen zijn ligt nog open. Zoommeer en Ha ringvliet zijn zoet: de kosten en het nut van een zoete of zoute Greve lingen zijn nog onbekend. Teleurstellend Na de inleiding van ir. De Gaay zei Z.L.M'.-voorzitter Doeleman het bij zonder teleurstellend te vinden dat een studie inzake een zoete Greve lingen „op de lange baan wordt, ge schoven". De landbouw is bepaald verontrust en teleurgesteld over de gang van zaken met de Grevelingen. De voorzitter concludeerde dat infil tratie met zoet water broodnodig is: de produktie in bet zuidwesten blijft immers al achter bij de stijging el ders in het land. De heer De Gaay wees nog op dc enorme problemen van afwatering, het omgooien van dc landbouwstruk- tuur, en het kostcnvraagstuk: alle maal zaken waarover het laatste woord nog lang niet zal zyn gezegd. dijk te Middelburg een inleiding houden over de taak van de politic teil opzichte van de jeugd. Het voor lopige programma voor dit jaar ziet cr als volgt uil: 17 maart, discussie avond in het dorpshuis te Noord- welle. 21 maart, Modeshow met de afdeling „Schouwen", in de Ark te Renesse. De tuinkommissie organi seert een „Provinciale Bloemschik wedstrijd op 27 april in de „Prins van Oranje" te Goes. 26 mei, een ekcursie naar het „verdronken Land van Saeftinge". 10 I 'm 12 mei. legen- bezoek van 35 Groningse dames, waarvoor nog gastgezinnen worden gezocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4