'2_ Iaamaa Drugdealers uit de Randstad komen meer naar deze regio Reeds flink aantal meldingen voor op te richten vereniging Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland Uitzichten voor ekonomie somber F.N.V. wil een demonstratie Weer meevaller bij A.W.B.Z. in Rotterdam en ziekenfondsen Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... J bent U er toch— een beetie op uitgekeken... RUIL het dan IN Belangen van Bru-Oost ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag li» februari 1077 133ste jaargang Nr. 22049 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797-1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Zierikzeese raad: 21 februari ZIERIKZEE, 11-2. Het algemeen bestuur van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland hield een verga dering in de „Zeeuwse Herberghe" te Zierikzee. Op voorstel van het dagelijks bestuur werden als bestuurs leden benoemd mevr. P. Berrevoets-Ringelberg met gelijktijdige afvaardiging naar de Zeeuwse Jeugdraad en in de vakature ontstaan door het vertrek van wet houder C. Bij de Vaate de heer W. den Boer, wethouder van de gemeente Zierikzee namens de vereniging van B., W. en S. op Schouwen-Duiveland. De begroting voor 1977 (welke inmiddels reeds naar het Ministerie van C.It.M. is verzonden) werd goedgekeurd. Twee agendapunten vroegen spe ciale aandacht. Door een werkgroep „Hulpverlening aan 15 t/m 24-jarïgen op Schouwen-Duiveland" is een rapport samengesteld. Uit dit rapport blijkt dat een gering aantal jonge mensen bekend is bij hulpverlenende instanties op het gebied van drugverslaving en alkoholisme. de nota. Jeugd- en jongerenwerk blijkt iets anders te zijn dan de ge dachte die nog te veel leeft: De jeugd van de straat houden. De jeugdwerkleider heeft in de periode dat hij op Schouwen-Duiveland werkzaam is reeds veel cijfermate riaal verzameld. Op basis van de in de nota neergelegde doelstellingen kan de Stichting verder werken aan een prioriteitenschema. In zijn dankwoord verwoordde de voorzitter het aldus: De jeugdwerk leider is een duizendpoot en er is nog zoveel te doen! ZIERIKZEE. Het (heel vroege) voor jaarszonnetje doel in de luwte al aar dig zijn best en dat valt te merken in de „Beuze", waar het op de klap- bank goed toeven is. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Een mens leert men kennen door de aard van zijn veront- söhuldigingen. Hebbel Gemeend wordt echter door de werkgroep, dat de werkelijke nood veel groter is. Er blijkt uit politio nele aktiviteiten een verschuiving van het werkterrein van drugdealers uit de Randstad naar deze regio plaats te vinden. Dit moet uiteraard de ouders met zorg vervullen maar ook de gemeentelijke overheden. In de zomer blijkt onder jeugdige vakantiegangers in de Westhoek nogal wat drug- en alco holmisbruik voor te komen, hetgeen kriminaliteit in de hand werkt. Het ware wenselijk deskundigen van politie, justitie en hulpverlenen de instellingen uit te nodigen tot het geven van hun visie. De problema tiek is zeer complex, doch moet de betrokken overheden met zorg ver vullen. Beleidsnota Als tweede belangrijke agenda punt kwam ter sprake de beleids nota van de Stichting. De nota zal mogelijk ook in verkorte vorm alge meen verkrijgbaar worden gesteld en worden toegezonden aan gemeen tebesturen, kerkelijke overheden en eventueel sportverenigingen. Andere belangstellenden worden uitgeno digd een exemplaar aan te vragen. De belangrijkste doelstellingen worden verwoord in hoofdstuk 7 van BRUSSEL, 14-2. De uitzichten voor de economie zijn op het ogen blik somberder dan tevoren. De werkloosheid neemt nog steeds toe en er bestaat het risico van een nieuwe economische recessie in 1978. Deze sombere woorden heeft de Britse minister van Financiën, Iiealey. maandag in Brussel gespro ken na afloop van de bijeenkomst van ministers van financiën en van economie van de E.G. NEW YORK. Zuid-Afrika is in staat kernbommen te maken „dank zij" haar technische kennis en grote reserves aan uranium. Dit meldt maandag het Amerikaanse weekblad „Newsweek". ROTTERDAM, 15-2. Alle bij de FNV aangesloten vakbonden hebben hun leden in Rotterdam en omgeving opgeroepen voor een demonstratie woensdagmiddag, die tegelijkertijd een werkonderbreking moet zijn. Het is de bedoeling dat er vanaf twee punten, het Ahoy-complex in Zuid en het Marconiplein in WeSt, stoeten mensen, stakers en niet-sta- kers, vertrekken naar de Coolsingel (voor het stadhuis). Daar zal FNV- voorzitter Wim Kok de menigte toe spreken De bonden rekenen op 25.000 a 30:000 deelnemers. De demonstratie begint rond twaalf uur en zal duren tot circa drie uur. Een woordvoerder van de Industriebond NVV verklaar de dat het idee voor demonstratie mede was ingegeven door „de grote arbeidsonrust onder de mensen". De bonden zouden erg vaak gebeld wor den door werknemers, die willen sta ken. Men wil de mensen nu de gele genheid geven „een brok onbehagen over de toekomst" te uiten. Realistisch We moeten realistisch denken dat er geen supermensen bestaan en met dit uitgangspunt kan een belangen groepering er toe bijdragen dat vele zaken welke thans om een spoedige aanpak vragen worden uitgevoerd. Door het oprichten van zo'n ver eniging of groepering wordt de Aanspreekmogelij kheid" geschapen en daaruit kan dan ook meer „in spraak" van de bewoners mogelijk worden gemaakt. Uit diverse publikaties is al vaak gebleken dat dooi- de overheid de aanwezigheid van .belangengroepe ringen als een middel tot meer kon- takt met de bevolking wordt gezien. Vaak komt het voor dat deze groe pen ingeschakeld worden bij het overleg over de in de toekomst te nemen maatregelen. De voorlich tingsvergaderingen die er de laatste tijd worden gehouden zijn daar een sprekend voorbeeld van." Veranderingen In het oostelijk woongebied zijn WW W 01 eiLT Verwachting" tot woensdagavond: Plaatselijk regen Veel bewolking met plaatselijk regen; matige tot krachtige wind uit oost tot zuidoost; minimumtemperaturen van plus drie tot min één graad; maxima circa 5 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag, een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 16 febr. Zon op 7.54, onder 17.56 Maan op 6.28, onder 16.15 17 febr. Zon op 7.52, onder 17.56 Maan op 7.00, onder 17.28 Nieuwe maan 18 febr. (4.37) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 febr. 1.49 14.23 7.42 19.54 17 febr. 2.46 15.13 8.28 20.39 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-2. Het KNMI deelt mede: Het regengebied behorend bij een lagedrukgebiedje, dat maandag van Noordwest-Frankrijk naar het oosten trok, bracht in de afgelopen nacht en ochtend wat regen in Bra bant en Limburg. Elders kwamen flinke opklaringen voor en kon de temperatuur plaatselijk tot even be neden het vriespunt dalen. In de vroege ochtend vormde zich op veel plaatsen mist of laaghangende be wolking, die zich geruime tijd wisten te handhaven. Het. lagedrukgebiedje trekt opvullend oostwaarts en ook het regengebied verwijdert zich van ons land. Boven het zeegebied ten zuiden van IJsland bevindt zich een depressie met een kerndruk van bij na 980 millibar. Het frontensysteem ervan bevond zich dinsdagmorgen ten westen van Ierland en koerst via de Britse eilanden naar ons land. Het zal ons woensdag veel bewol king en regen brengen. In het tem- peratuurverloop komt maar weinig verandering. dit jaar ingrijpende veranderingen te verwachten waarmee de heer Van der Weele doelde op de dijk verzwaring. Uit het rapport komt naar voren dat er veel klachten zijn over de leefbaarheid van oostelijk Bru. De mening van velen is dat dit deel van het dorp achtergesteld wordt betreffende algemene voorzie ningen op allerlei gebied. Genoemd worden speelplaatsen voor kinderen, parkeergelegenheid, gemeenschaps ruimte voor vergaderingen en om met de kinderen iets te gaan onder nemen op het gebied van kreatief bezig zijn bij bijvoorbeeld ongunstig weer. Verder is men van mening dat de woningen in een slechte staat van onderhoud zijn en dat men het tem po van verbetering wat opgevoerd zou willen zien. Het onderhoud van brand paden en erf afscheidingen op sommige plaatsen laat ook heel wat te wensen over. Een van de wensen is het aan brengen van een trottoir tegenover het gebouw van de Amrobank. De krotopruiming laat in dit deel van de gemeente ook te wensen over, al dus het .rapport en bij het vrijkomen van oude woningen zou men graag zien dat deze niet bestemd werden voor tweede woning, pakhuis of ga rage. (Vervolg pag. 4) Dat we daar de gemeenteraad voor hebben zou een opmerking zijn als daar supermensen in zouden zitten die in niets tekort schieten. Advertentie llUiU.-jJlliLlllLAen bepaal meteen uw nieuwe keus. U bent van harte welkom. UTRECHT, 14-2. In de sfeer van de sociale verzekeringen is opnieuw een meevaller ontdekt. Dit heeft de secretaris van de Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen, J. de Vries, maandag meegedeeld tijdens een vergadering van de Centrale Raad voor de Volksgezondheid in Den Haag. Desgevraagd verklaarde De Vries, dat de commissie financiële zaken van de Ziekenfondsraad vorige week afgezien van de al eerder gemelde meevallers, heeft vastgesteld dat er dit jaar in de ziekenfondsverzekering nog een „extra" overschot is van f 225 miljoen en bij de AWBZ (alge mene wet bijzondere ziektekosten) van f 182 miljoen. ZIERIKZEE. Een eigen „scharesliep'" heeft Zierikzee niet meer, maar vol op aktief is Scharen- en Messenslij- perij C. Rossen, te Middelharnis en dat klinkt ten onzent vertrouwd. Hier opereert de exploitant in een Zierikzeese straat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 11-2. In <le kantine van rekreatieoord „Stoofpoliler" vond een bijeenkomst plaats waarin het doel en liet nut van de oprichting van een belangenver eniging uitvoerig werd belicht door de initiatiefnemer de heer G. van der Weele. De heer Van der Weele zei dat hem ter ore was gekomen dat er in het oostelijke deel van Bru nogal wat wensen en vooral ook klachten zijn. Naar aanleiding van die klachten is ook de wens naar voren gekomen om te komen tot de oprichting van een belangenvereniging. De initiatiefnemer heeft een opi nie-onderzoek gehouden in alle straten van het oostelijk gedeelte en over de uitslag hiervan heeft hij een rapport samengesteld. De heer Van der Weele streeft er naar in zijn opzet dat politieke-ge- zindheid en kerkelijke instelling van de bewoners geen rol mogen spelen in deze belangenvereniging. De doel stelling van de belangengroepering zal er naar de mening van de heer Van der Weele op gericht moeten zijn dat het om zuiver materiële be langen van de bewoners gaat en het welzijn wordt gediend. Een zuiver streven van de groe pering moet zijn met alle wettelijke geoorloofde middelen de belangen van de bewoners van oost Bru te be hartigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1