Renesse maakt van straó een aantrekkelijk evenement wico R.K.-kleuterschool te Zierikzee kreeg naam: Onder de wieken' nummers DE ZIERIKZEESCHE COURANT Traditie in de Westhoek Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen 8%% 15-JARIGE LENING - 1317 Naam voor school P.L.O.-bureau in Nederland? Veel wordt duurder in België Staking bij de P.Z.C. MÈÊÈÊÊÈÊËÏ 1EQT VI Hl GELD NODIG ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 14 februari 1977 133ste jaargang Nr. 22048 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman/Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer. H.S.V. „Oosterscheldt?' maakt balans op RENESSE, 12-2. Zaterdag 12 februari vierde men in Renesse het traditionele Strafeest. Hiermee werd de reeks Stravieringen die ieder voorjaar in de Schouwse Westhoek wordt gehouden geopend. Het venement, dit keer georganiseerd door „De Caballero Ruiters" in samenwerking met de evenementencommissie van de plaatselijke V.V.V. „Renesse Vooruit", kon zich ver heugen in een goede belangstelling van de zijde van het publiek zowel als van de Strarijders. nemers de jeugd zeer goed vertegen woordigd was. Inhakend op de woorden van de heer Kouman zei de burgemeester dat om Renesse te houder) zoals het nu is men wel allerlei omstandighe den zal moeten mee hebben. Ten slotte deed hij een beroep op ruiters en amazones rekening te houden met het verkeer op de weg. Hij hoopte dat er in de toekomst nog mogelijk heden tot uitbreiding van het aantal ruiterpaden zal komen. De prijzen 's Morgens om elf uur kwamen de rijders voor de kerk van Renesse bijeen om de paarden en pony's op hun versiering te laten keuren door een jury. Er bestond voor dat ge beuren een behoorlijke publieke be langstelling. Nadat de jury alle die ren goed bekeken had ging men om kwart over elf op weg. De ervaren rijders gingen zoals de traditie wil naar Westerschouwen, onderweg even halt houden bij de café's waar men langs kwam. Voor de minder Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 ervaren ruiters had men een alter natieve rit georganiseerd in en om Renesse. Om twee uur kwamen de twee groepen bij Bonafide weer sa men, waar ze werden opgehaald door „Luctor et Emergo". Met de muziek aan kop ging de stoet terug naar de kern van het dorp waar men zich omstreeks half drie voor het voor malig gemeentehuis presenteerde aan het kollege van b. en w. Aantrekkelijker Daar sprak de voorzitter van de muziekvereniging „Luctor et Emer go" de heer J. A. Kouman namens dé Renesser gemeenschap. Hij vond het plezierig dat het Stra-komité niet alleen het feest nog steeds in ere houdt maar ook probeert het evenement aantrekelijker te maken. Hij dankte het gemeentebestuur voor de moeite die men zich getroost Renesse tot een mooi en gezellig dorp te blijven houden. De burgemeester memoreerde nog even hoe het vroeger bij de Strafees- ten toeging. Hij vond het leuk tussen alle „moderne" Strarijders nog één rijder te hebben aangetroffen die in de traditionele klederdracht en op een echt Zeeuws trekpaard aan het feest deelnam. Hij verheugde zich ook over de grote deelname dit jaar. Bijzonder verheugend vond hij ver der dat er dit jaar bij de vele deel- Na de woorden van de burgemees ter reikte de heer E. M. Rijstenbil de zes bekers uit die hij ter beschikking had gesteld voor de drie mooist ver sierde paarden en de drie mooist versierde ponys'. Bij de pony's ging de eerste prijs naar Frans de Vrie- ze de tweede naar Arnold Kriens en de derde beker werd gewonnen door Petra de Meulmeester. De eerste prijs voor het mooist versierde paard won Nelly Botbijl, Bertus Moerland werd tweede en de derde prijs werd gewonnen door Marijke Huizinga. Tot slot van het evenement gingen ruiters en amazones naar het strand voor het beenspoelen der paarden, een zeer essentieel onderdeel van de traditionele Straviering. Advertentie STAAT DER NEDERLANDEN Inschrijving 15 februari 1977 van 9 tot 15 uur A,. door tussenkomst van bank of commissionair in effecten, onder opgave van het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen BELFAST. Bij een schietpartij die zondagochtend heeft plaatsgevonden bij Clough Mills, een dorp ten noor den van Belfast, is een politieman gedood en een andere gewond. Zij werden tijdens een patrouille vanuit een hinderlhag beschoten. PARIJS. Volgens de Franse oud premier Michel Debre ds er geen groter vijand voor de onafhankelijk heid van Europa dan de Verenigde Staten. Leerlingen van twee scholen, perso neel en belangstelling bij de naam geving van de R.K.-kleïiterschool. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 11-2. „Onder de wieken" is de officiële naam van de R.K.-kleuterschool aan de Hoge Molen straat. De naamgeving heeft nogal wat geduurd in de tijd, maar zaterdag was het dan zover. De naam werd onthuld door de bekende zuster Materna, die - gelijk bekend - destijds terugtrad, na jarenlang het R.K.- kleuteronderwijs te hebben gediend. Zuster Materna verrichtte de plechtigheid in aanwezigheid van alle leerlingen van kleuter- en basis school. Uiteraard draagt de zuster de school - ook na enkele jaren van afscheid - nog altijd een warm hart toe. De voorzitter van hét R.K. school bestuur de heer H. M. Vorwerk dankte alle leerlingen voor het geza- melijk zoeken naar een toepasselijke naam. Als overwinnaar kwant Teun ■Koek uit de strijd die met zijn „On der de Wieken" een schot in de roos trof. Dubbele score''' Een dubbele score volgens Zr Ma terna, omdat de naam niet alleen de Hoge Molenstraat siert maar ook uit didaktisch oogpunt verdienstelijk is. De kleuter wordt immers in de kleu terschool met de wind meegenomen, begeleid om later op eigen wieken verder te kunnen draaien. De naam, vormgegeven door de heer L. Westerbrug'ger, werd dan ook onder luid gejuich begroet. Evenals de traktatie die („snoep verstandig, eet een appel") gretig aftrek vond. JERUZALEM, 13-2. Toestemming voor het openen van een bureau van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO „in welk land ook" betekent voor Israël een „belemmering voor vrede". Dit heeft een woordvoerder van het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken zondag ver klaard n.a.v. persberichten volgens welke de Nederlandse regering ves tiging van een PLO-bureau zou toe staan. BRUSSEL, 12-2. De Belg zal bin nenkort veertig cent meer moeten gaan betalen voor een pakje sigaret ten (dat nu al f 2,50 kost) en zeven cent meer voor één liter benzine. Op sterke drank zal hij 25 procent b.t.w. moeten gaan betalen in plaats van 14. Dat zijn enkele maatregelen uit een veel omvattend pakket, dat de Belgische regering dit weekeinde, tijdens een „conclave" in het Brus selse Egmondpaleis, heeft uitge broed. De reeks van maatregelen heeft drie grote doelstellingen: de werk loosheid terugdringen, de egonomie een forse duw in de rug geven en het grote tekort op het overheidsbudget terugschroeven. VLISSINGEN, 14-2. Maandagmor gen om acht uur is het Grafische personeel (65 man) van de Provin ciale Zeeuwse Courant (PCZ) in Vlissingen in staking gegaan. De nachtplieg heeft zijn gewone werk zaamheden tot acht uur verricht. De maandagochtendkrant kon daardoor gewoon verschijnen. Volgens bedrijfsleider P. van der Kuijl is de staking zonder problemen van start gegaan. De werknemers hadden van hun bonden vrijdag al instrukties ontvangen, hoe te han delen bij de aanvang van de staking. Er wordt door ongeveer de hele dagploeg buiten voor de deur van het bedrijf gepost. De redaktie en de administratie (40 a 50 man) blijven gewoon doorwerken. RENESSE. Men had dit jaar bijzon der veel aandacht besteed aan de versiering vati de paarden op het Strafeest te Renesse. Er waren dan ook maar liefst zes bekers te ver dienen, waarvan er hier een wordt uitgereikt door de heer E. M. Rijs tenbil. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer beslaat uit 6 pagina's Hetis nodiger de mensen te bestuderen dan de boeken. La Rochefoucauld WA7 1 1 P fcllT Advertentie 3 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 FRANKFORT. Onder uiterst scher pe politiebewaking is heden (maan dag) in Frankfort het proces begon nen tegen de twee vermeende leiders van de „Bewegung 2 juni", een anar chistische groepering die banden on- öerheield met leden van de „Baa- der-Meinhof'-groep. Verwachting tof dinsdagavond: Rustig weer Opklaringen en slechts hier en daar een bui; zwakke tot matige oostelij ke wind; in de nacht en ochtend hier en daar mist en minimumtem- perturen van plus drie tot min één graad; maxima ongeveer 7 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon 0 tot 4. Min.-temperatuur omstreeks 4 gr. Max.-temperatuur omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens"^ uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 gra den en voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 15 febr. Zon op 7.56. onder 17.54 Maan op 5.50, onder 15.02 Nieuwe maan 18 febr. (4.37) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 0.40 13.20 Laagwater 6.47 19.07 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Ons land bevindt zich dinsdag in het overgangsgebied tussen twee lagedrukgebieden. Een ervan bevond zich maandagmorgen boven West- Frankrijk en koerst naar het Alpen gebied. Het ziet er naar uit, dat het bijbehorende regengebied ten zuiden van ons land zal trekken. Boven het midden van de oceaan trekt een de pressie in de richting van de Britse eilanden. Verwacht wordt dat dit lagedrukgebied later naar het noor den zal afbuigen. Tussen beide sy stemen ontwikkelt zich een zwakke rug van hoge luchtdruk, die dinsdag het weer in onze omgeving zal bepa len. Daar de aangevoerde lucht nog onstabiel van opbouw is, is een en kele bui mogelijk, maar er zullen ook opklaringen voorkomen. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. Een uitloper van een hogedrukgebied boven West-Rus- land zorgt voor rustig winterweer in bijna geheel Skandinavië.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1