Federatie Maatschappelijke Dienstverlening Noord-Zeeland Zierikzee boet in aan betekenis funktie streekcentrum OQ 6? Weer enige schaalvergroting Heeft U nog een goed BANKSTEL maar- bent II er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN M3WlMmen bepaal meteen uw nieuwe keus. - Middenstand in het geweer VROEGE PONYBABY fff** ijy ■r. •-// T ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE „l Dinsdag ii februari 1977 133stc jaargang Nr. 22045 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797-1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar ƒ.86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. IN DIT NUMMER er: Oosterlands Jeugdkapel adopteert kind ZIERIKZEE, 7-2. Sinds ruim een maand alweer funklioneerl de Federatie Maatschappelijke Dienstver lening Noord-Zeeland, waarin participeren de Inter kerkelijke Stichting voor Maatschappelijke Dienstver lening op Schouwen-üuiveland en Sint Philipsland te Zierikzee en de Stichting Wclzijnsorgaan Tliolen. Met betrekking tot de ten onzent zo bekende „Interkerkelijke Stichting" is derhalve sprake van een schaalvergroting, die in federatief verband gestalte heeft gekregen. Direktie aanleiding voor het samengaan in federatief verband met Tholen, is dat het Welzüjnsorgaan voor dit gebied door de keurende bril van C.R.M. - dat voor de subsidie moet zorgen - feitelijk te klein was en is, om op het punt van de stafbezetting optimaal te kunnen funktioneren. Zo was er een direkteursvakaturc, voor de vervulling waarvan geen toestemming werd verleend. Zowel het wel als het wee van beide partners in de nieuwe gestichte federatie, werden op het kantoor van de „Interkerkelijke Stichting" te Zierikzee maandag uitvoerig toe gelicht door respektievelijk de „Schouwse'' voorzitter, ds. L. de Wit en de voorzitter van het Thoolse Welzijnsorgaan de heer A. J. Scher- penisse, terwijl de direkteur van de Interkerkelijke Stichting - en. thans vanx de federatie - de heer J. H. Stoutjesdij'k verschillende technische aanvullingen gal', op verhalen die uiteraard nogal historisch gekleurd waren want met name de Stichting op Schouwen-Duiveland heeft ver schillende fasen meegemaakt, voor Advertentie U bent van harte welkom. dat per 1 januari jl. de schaalver- grotende federatie een feit. werd. De geschiedenis De geschiedenis van het maat schappelijk werk op Schouwen-Dui veland is een twintigjarige. Her vormde, gereformeerde en katholie ke instellingen begonnen zich met dit werk te heiasten. Ook een katho lieke stichting kwam tot stand, die aansluiting zocht met een organisatie te Goes. Ook Humanitas was pre sent, die later aansluiting zocht bij de hervormde groep. Dat was in 1956. In 1972 veranderde die situatie door samenvoeging van hervormden en gereformeerden; een nieuwe Pro testante stichting ontstond en Huma nitas werd gastlid bij de hervorm den. Katholiek Zierikzee deed mee met een algemeen centrum te Goes. In 1976 echter kwam de rooms-ka-lho- lieke groep er bij en werd de Inter kerkelijke Stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening een feit. Federatief verband Het nieuws v'n 1977 is dan dat in fe deratief verband Tholen er bij komt en de naam werd: Federatie Maat schappelijke Dienstverlening Noord- Zeeland. De beide participanten - zulks voor een goed begrip - blij ven echter zelfstandig bestaan. Voor Schouwen-Duiveland dus de Inter kerkelijke Stichting en voor Tholen de Stichting Welzijnsorgaan. De vor ming van een federatie echter is uit een soort idealisme geboren. Tholen op zich te iklein, kan optimaler in dit verband funktioneren, profi leert van een gemeenschappelijk di- rektoraat en heeft in zover al van het federatief verband nut gehad, door de gelukte aanstelling van een staffurnktionaris voor de gezinsver zorging. Bovendien zal de praktijk uitwijzen dat over en^weer bepaal de soorten hulp kunnen worden ver leend; verder wordt een deel van de administratie (voor computerbewer king) te Zierikzee gemeenschappe lijk gedaan. Kappoil „Samenwerking Met de vorming van de federatie is men overigens niet over een nacht ijs gegaan. Tholen kreeg al een jaar d'irektionele hulp uit Zierikzee, in d<j persoon van de heer A. J. Stoul- jesdijk. Nadat gebleken was dat bin nen hel raam van de Thoolse ver houdingen geen echte oplossing te vinden was en er dus al kontakt was met Zierikzee, is een werkgroep ge vormd, die een diepgaande studie van de federatievorming'maakte en neerlegde in het rapport: ..Samen werking - Eenheid- en verscheiden heid". Daarin werd de mogelijkheid van het federatief samengaan aan getoond en werd hel hoe en wat van samenwerking aangeduid en uitgewerkt. Medio december vorig jaar kwam de zaak rond en 'belangrijk was dat C.R.M. deze ontwikkeling fiatteei'de en vanaf 1 januari jl. de federatie subsidieerde. (vervolg op pagina 3) ZIERIKZEE. De Woningbouwver eniging te Zierikzee gaal. „gaatjes vullen" die in de straten overble ven, sinds de stormramp van 1953. Een der voorbeelden (foto), het gal op de hoek Breedslraat-Schulters- hofstraat. Hier wordteen woning gebouwd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MOSKOU. Tass berichtte van een bemande Sow jet-ruimte vlucht, die voortzetting ten doel heeft van de technische studie en experimenten het ruimtestation Saljoet-5, die al geruime tijd in de ruimte is. Dit nummer beslaat uit 10 pagina't ZIERIKZEE, 7-2. Na een lange diskusste-vcrgaclering, maandagavond jl. in hotel „Concordia", kwamen de leden van de Stichting Ondernemers Centrale Zierik zee Lol de volgende beslissingen: Gekozen werd voorkeur uit te spreken voor een ver korting van de tijdsduur van hel loopstralenprogram ma in de zomermaanden. Thans loopt deze periode van 15 mei tot 15 september. De Zicrikzecse ondernemers zien dit liever veranderd in 1 juni tot 15 augustus. Verder besloot men tot de oprichting van een werkgroep, die tot taak zal hebben gegevens te verzamelen en onderzoekingen te verrichten omtrent de behoefte aan een permanent loopstratenprogramma in Zierikzee. i t* v •v>- ZIERIKZEE. Bij de heer P. Samankerngezonde. ponybaby geboren, die zijn paardeschuur heeft aan de Het veulen Welsch-pony, hier voor- Straatweg, werd een vroege, maar lopig nog lekker in hel stro, wach tend op toch wal warmere lijden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De werkgroep zal van dit onder zoek verslag uitbrengen aan de On dernemerscentrale, die de gegevens aan 'haar leden zal voorleggen. Aan de hand van deze gegevens zal men trachten te komen tot. een geargu menteerd advies, dat aan het ge meentebestuur zal worden verstrekt en waarvan men verwacht dal b. en w. en de gemeenteraad bier ook werkelijk rekening mee zullen hou den bij hun besluitvorming betref fende de Structuurschets Binnen stad. In de gevormde werkgroep heb ben zitting: de heer C. II. Pols, re gionaal consulent voor Zeeland van het K.N.O.V., de heer R. de Blij, ad- junkt-secretaris van de Kamer van Koophandel in Zeeland en de Zierik- zeese ondernemers, de heren J. Lit- tooy, D. Joppc, A. Timmerman en C. Legcniaate- De op deze vergadering uitge sproken voorkeur voor verkorting van devperiode van het loopstraten programma zal nog een foilow-up" krijgen met een door de Kamer van Koophandel in te stellen schriftelijke enquête onder alle ondernemers in het loopstratengebied. Dit besluit werd genomen omdat verhoudings gewijs.- tot grote teleurstelling van het bestuur van de Z.O.C., slechts zeer weinig ondernemers uit het loopstratengebied aanwezig waren. Bezorgd In een wat in mineur gestemd openingswoord zei voorzitter de heer E. Saman dat het bestuur bezorgd is over de ontwikkelingen in de regio. Het toerisme brengt aan de ene kant voordelen met zich mee (werkgele genheid en handel) maar aan de an dere kant nadelen: Zierikzee gaat zijn typische funktie van streekcen- God schiep de mens en de mens schiep goed en kwaad. Inayat Khan. WAT ZEGT Pi BIL7" trum verliezen, omdat ook elders in de regio uitbreiding van het win kelbestand plaats vindt. „liet toerisme leidt tot een on evenwichtige hoeveelheid mensen in het toeristenseizoen en daarbuiten", aldus de voorzitter. Spreker was van mening dat verschraling- van het winkelbestand in Zierikzee al op gang is gekomen en dat deze met kracht moet worden tegengegaan. De heer Saman zei dal gestreefd moet worden de belevingswaarde van het winkelen in het centrum van Zierikzee voor het publiek te verfho- gen, dat ruime aandacht besteed moet worden aan de bereikbaarheid en dat gewaakt moet worden tegen distributiepunten buiten de stad. Spreker was van mening dat de Zie- ï^ikzeese ondernemers kollektief moeten optreden, hetgeen alleen al blijkt uit het grote succes dat een St. Nicolaasaiktie elk jaar heeft. Stem gemeente Inhakend op de woorden van de heer Saman, zei burgemeester Th. H. de Meester later op de avond dat aan de hand van diverse rapporten wel degelijk rekening wordt gehou den met uitbreiding van bedrijven in de binnenstad en dat van distri butiepunten buiten Zierkzee geen sprake ds. Bereikbaarheid De burgemeester, wees erop dat in de structuurschets Binnenstad de bereikbaarheid van het winkélbe- stand wel degelijk is nagestreefd. Verder deelde hij mede dat de des tijds geplande noord-west verbin ding benoorden de stad er niet zal komen en dat de bestaande verbin ding Zierikzee-Westhoek in de toe komst zo zal blijven. De heer De Meester zei teleurgesteld te zijn over het feit dat bij diverse hearings be treffende de struktuurschets bin nenstad, weinig reakties van de kant van de ondernemers zijn gekomen. Hij hoopte dan ook vanavond iets te vernemen over hetgeen er leefde bij deze groep van deb evolking om trent het loopstratenprogramma. De heer F. P. E. Dricsscn. steden bouwkundige van het buro Hczik uit Rotterdam gaf een uitgebreide toelichting op plannen betreffende de struktuurschcts binnenstad en daarmee nauw samenhangende ver keersmaatregelen. Om de belevingswaarde voor het winkelend publiek te verhogen is volgens de heer Driessen nodig: Ver- (Vervolg op pag. 5) Verwachting tot woensdagavond: Minder wind Opklaringen, voornamelijk in het noorden van het land; hier en daar regen of een bui; tot zwak of matig afnemende wind eerst noordweste lijk, later veranderlijk; minimum temperaturen omstreeks 3, maxima ongeveer 6 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturenomstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 febr. Zon op 8.07, onder 17.43 Maan op onder 10.00 10 febr. Zon op 8.05, onder 17.45 Maan op 0.39, onder 10.32 Laatste kwartier: 11 febr. (5.07) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 9 febr. 10 febr. 6.28 7.09 18.54 19.40 Laagwater 12.09 0.25 12.58 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Een frontale storing, die ons maandag met regen en veel wind passeerde, was dinsdagmorgen reeds boven Polen aangekomen. In de koudere lucht, die achter het front over ons land uitstroomde, ontwik kelde zich een trogvormige storing. Hierin kwamen buien voor en enke le waarnemingsstations meldden maandagavond onweer. Inmiddels is de luchtdruk boven de Britse eilan den flink gaan stijgen en deze druk- stijgingen breiden hun invloed naar onze omgeving uit. Een nieuwe frontale storing ten zuidwesten van Ierland zal daardoor woensdag het weer in ons land nog niet kunnen beïnvloeden. We zullen eerst opkla ringen morgen verwachten en pas later op de dag zal de bewolking weer toenemen op het naderbij ko men van de storing bij Ierland, maar regen wordt niet. verwacht. Wel zul len de temperaturen op een iets la ger niveau komen te liggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1