HET INBRAAK-MYSTERIE II Steeds voorzichtiger manoeuvreren in Spaanse mars naar democratie Geen vermindering koffieverbruik merkbaar Meer inspraak voor bejaarden „F litsenn 1 of 2 bezorgers BURGH-HAAMSTEDE STREEKNIEUWS 5 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER PE Er ivordt merkwaardig gearres teerd in Spanje. De laatste tijd heeft de politieke politie tassen de twee- en driehonderd Spanjaarden aange houden die zich met politieke zaken bezig hielden - allemaal aanhangers van nogal linkse stromingen zij het lang niet altijd zo erg links. Het heet dat dit een activiteit is die nodig was om een eind te maken aan een golf van gewelddaden, die de regering noopte een oud wetje dat nog van Franco stamt uit de la te halen. Dat een wet van zo typisch fascistische oorsprong gebruikt moet worden door een regering .die zegt naar de mocratie te koersen is al niet zo'n plezierig teken, maar hel heeft er de schijn van dat de politie druk bezig is die wet naar eigen idee uit. te leg gen. Ze heeft natuurlijk meer erva ring in het arresteren van lieden die van linkse sympathieën worden ver dacht maar het is wel curieus dat onder de aangehoudenen nu ook pre cies niemand is die wel eens tot een rechtse terreurorganisatie zou kun nen behoren. Dat dergelijke organisaties er zijn is sinds lang bekend, sommige onder zulke religieui getinte namen als De soldaten van Christus Koning, wat- deze soldaten niet zo vredelievend maakt, en zelfs niet kieskeurig in hun methoden. De argwaan is bo- vendien nooit helemaal weggenomen dat de ontvoering van staatsraad De ROME, 5-2. Ondanks de zeer sterke staging van de koffieprijzen zijn er geen duidelijke tekenen die erop wij zen dat het koffieverbruik vermin dert, zo stelt de voedsel- en Iand- bouw-organisatie (FAO) van de Ver enigde Naties vast. Het afgelopen jaar zijn de koffie prijzen verdubbeld. Dat was hoofd zakelijk het gevolg van de schade die de vorst aan de Braziliaanse kof- fie-oogst toebracht. Volgens de FAO is de wereldkoffie-oogst afgenomen van 4,86 miljoen ton in het oogstjaar 1974-75 tot 4,41 miljoen ton in 1975- 76. De FAO verwacht dat het nog tot 1978-79 zal duren voordat de Brazi liaanse koffieplantages de schade hebben hersteld. DEN HAAG, 5-2. Staatssecretaris Meijer van c.r.m. komt met maatre gelen om de invloed van de.bejaar den in het beheer van hun bejaar denoord te vergroten. Die maatrege len zullen ruimte laten voor een ver schillende ontwikkeling in de ver schillende tehuizen. De staatssecre taris kondigde dit woensdag in de Tweede Kamer aan bij de behande ling van de nota bejaardenbeleid. LEIDEN. Prins Clausj heeft een be zoek gebracht aan de' Rijksuniversi teit van Leiden. In het instituut voor prehistorie toont prof. dr. P. J. R. Modderman (r.) de prins een 6000 jaar oude vaas, die onlangs bij pre historische onderzoekingen in Beie ren werd opgegraven. Oriol en de vroegere stafchef Vil- laeuscusa door zich Grapo noemende beweging niet het xverk is van een groep Francoraanhangers die de kid napping alleen maar in de schoenen schuiven van linkse oppositiekrin gen. Het doel van zo'n verkapt spel kan alleen maar zijn chaos te ver wekken die het de regering Suarez onmogelijk maakt de democratise ringsplannen volgens de dienstrege ling uit te voeren. Het kiezen van eerst een hoge burgerlijke functio naris en daarna van een in militaire kring geziene figuur zou daarvoor geen slechte taktiék zijn. Het is de ideale manier om binnen het over heidsapparaat en binnen de strijd krachten misnoegen te wekken je gens de nieuwlichter Suarez van wiens buigen voor de eisen van die linksen men nu de resultaten ziet. Legalisering vakbeweging Als men ziel hoe de politie arres teert kan men zich ook enige indrxtk maken van de manier ivaarop het door en door franquistische machts apparaat de oude tradities kan pro beren te handhaven. Maar al is in vloed bij de politie dan mooi voor de liefhebbers bij het oxide regime, de uiteindelijke macht ligt toch bij het. leger exx dal vertoont weinig tekenen aan dergelijke spelletjes te willen meedoen. Al moet men hierbij ivel in aanmerking nemen dat eventuele rebelse neigingen uiteraard niet al te openlijk tentoongesteld zullen wor den. Suarez echter - en achter hem ko ning Juan Carlos - blijven toch wel rustig op hun koers naar democrati sering. De berichten zijn wat vaag in de beantwoording vaxi alle vragen, maar voor 1 mei schijnt de regering nu ook van plan te zijn de gewone vakbeweging alle bewegingsvrijheid te geven die ze maar kan wensen: volledige legalisering en de moge lijkheid om officieel deel te nemen aan international congressen. Waar mee de vakbeweging dan echt een factor wordt die, niet langer geremd door de belemmeringen van een on dergronds bestaan, mee kan. doen bij het bepalen van de koers en daar voor in het gesprek betrokken kan worden. Onwillekeurig krijgt men de indruk dat de listige Suarez dit soort ontwikkelingen bewust laat plaats vinden als de evexitueel tot proteste ren geneigde franquistische boven laag enige reden tot tevredenheid kan voelen nu door de merkwaardige arrestaties. Die leiden daxx de aan dacht af van een democratiserings- onderdeel dat ixi rustiger tijd geno men veel meer zou zijn opgevallen. Het griezelige in de situatie is al leen dat Suarez kennelijk zo op zijn tenen lopend opperst voorzichtig moet manoeuvreren om de Franco- tijd zonder brokken af te sluiten. Hij hoeft maar ergens een klein beetje mis te gaan of hetzij van de ene, het zij van de andere kant ontstaat zo'n ondraaglijke spanning dat die niet meer vreedzaam te beteugelen va.lt. uit het buitenland PRAAG. De Tjechoslowaakse schrijver Pavel Kohout heeft maan dag een brief geopenbaard waarin hij zij;n besluit in Tsjechoslowakije blijven, duidelijk toelicht. HAIFA. Een Israëlisch-Arabische advocaat, Ali Rafah, heeft een be roep op de militaire autoriteiten in Haifa gedaan, aan burgemeesters in het bezette deel van Jordanië toe stemming te geven om bedden, ma trassen en dekens te geven aan Arabische gevangenen uit de bezet te gebieden die in Israël gevangen zitten. BANGKOK. De slachting die een heden Rode Khmer in de nacht van 28 op 29 januari in vier Thailandse grensdorpen hebben aangericht was een represaille omdat zij bij een handelsaktie door de Thailanders waren bedrogen. Dit kan worden af geleid uit verklaringen van dorpe lingen in het gebied waar het bloed bad plaatsvond. ROME. Met twee ontvoeringen zijn in Italië in januari alleen al tien mensen gekidnapt. In heel 1976 wa ren 51 personen het slachtoffer van mensenrovers. CHICAGO. Zestien mensen zijn vrijdag in Chicago omgekomen en meer dan 150 gewond, toen een me tro-treinstel hoog boven het andere verkeer achterop een stilstaande voorligger botste. Van de achterste trein stortten twee rijtuigen zes me ter naar beneden op straat. Twee van de drie andere wagons bleven tussen hemelden aarde hangen. MADRID. Vijf gevangenen., die zeven weken geleden uit een gevan genis in Basauri, Spanje, ontsnap ten, zijn weer gepakt. Ze bleken op de zolder van de gevangenis te zit ten, waar ze kennelijk door mede- gestraften -van voedsel werden voor zien. Drie van de vijf waren politie ke gevangenen. ISTANBUL. Een student van 23 is uit een passerende auto doodge schoten toen hij op de bus stond te wachten, in Istanbul. Twee collega's werden gewond. LISSABON. In Longroiva in Mid den-Portugal is een man. van een jaar of dertig door de bevolking af gemaakt. Hij had met een ander twee jonge meisjes aangerand. Het tweetal werd aangehouden, maar na verhoor vrijgelaten. Het leven van de tweede kon door de politie worden gered. MOSKOU. De aardbeving die zich in de Sowjet-staat Oezbekistan heeft voorgedaan, had volgens Russische persberichten een kracht van 7 tot 8 op de 12-punts schaal. Het epicen trum lag 210 km van Tasjkent. Over eventuele schade in plaatsen dicht bij het epicentrum wordt niets ver meld. LIMBURG. De Zuidafrikaanse ambassade in Bonn heeft telefonisch aan de Westduitse dominee Rein- hard Bruecker laten weten, dat hem geen toestemming is verleend naar Johannesburg terug te keren. Ds. Brueckner is leider van de christe lijke academie van Zuidelijk Afrika in Johannesburg. CAIRO. De Syrische vice-premier en minister van buitenlandse zaken Abdel Halim Khaddam, heeft bij aankomst in Cairo de berichten be vestigd waarin melding was gemaakt van problemen in de betrekkingen van zijn land met Libië.. JOHANNESBURG. Vier kinderen zijn verdronken bij overstromingen in de woongebieden voor'niet-blan ken Kliipspruit en Soweto bij Johan nesburg, zo deelt de politie mee. Met hefschroefvliegtuigen zijn 80 perso nen in veiligheid gebracht. DAR ES SALAAM. De Ameri kaanse diplomaat Young zei op een persconferentie 1 in Dar Es Salaam, dat Amerika en Engeland naar zijn mening tweederde van de afstand hebben afgelegd naar „een vredes- formule waar blank en zwart mee kunnen leven". BRUSSEL. De overkoepelende or ganisatie van de Europese landbou wers, de Copa, is van mening dat de Europese landbouwprijzen gemid deld dit jaar met 7,4 pet. dienen te stygen. De Copa heeft dat vrijdag middag laten weten nadat ze zich beraden had over de landbouwprij zen. BONN. In Bad Godesberg in Bonn heeft volgens de politie een man za terdag vijf leden van zijn gezin dood geschoten. Na deze daad beroofde hij tenslotte zichzelf van het leven. Wat de achtergrond is van het drama is nog niet bekend. PEKING. De officiële Chinese pers heeft gewaarschuwd voor de moge lijkheid van een nieuw politiek kom- plot van „gezworen aanhangers" van de weduwe van Mao Tse Toeng en haar „handlangers". Advertentie Wij vragen op korte termijn voor de bezorging van dit blad te Sollicitaties: schriftelijk, telefonisch of mondeling aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. van Loon), Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur (01119) 660. DREISCHOR Landbouwvereniging „Dreischor" Op dinsdag 15 februari wordt te Dreischor de algemene vergadering gehouden van de Landbouwvereni ging „Dreischor". Motto van de bij eenkomst is: „Gezinsavond". Als spreker treedt op de heer G. Paauwe te Goes over „De onroerend-goed- belasting". Tweede spreekt de heer J. de Wit over: „Beplanting rond de boerderij", toegelicht met dia's. „Meer bewegen voor ouderen" Te Dreischor wordt elke dinsdag de Kursus „Beter bewegen voor ouderen"-gegeven in de gymnastiek zaal aan de Moggestraat (5). De les sen staan onder auspiciën van het Groene Kruis. Voor tijd: zie agen da. OUWERKERK Voorlichtingsavond over alcohol en drugs Vrijdagavond 11 februari a.s. or ganiseert de Culturele Vereniging „Ouwerkerk" een voorlichtings avond over alcohol en drugs. Het doel van deze avond is, be langstellenden te informeren over de problemen, die er op dit gebied bestaan. Een medewerker van het Zeeuws Bureau voor Alcohol en Drugs zal over dit onderwerp een inleiding houden, waarna er gele genheid zal zijn tot het stellen van vragen. Een bijzonder interessante avond voor zowel ouderen als jon geren. Toegang tot het dorpshuis is voor leden gratis. (Zie ook de agen da). Niet-leden zijn eveneens wel kom; zij, die lid willen worden kunnen zich bij hel bestuur opge ven. Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 8 FEBRUARI NED. I: Het meest interessante programma van deze tv-avond komt pas omstreeks kwart voor tiexi de huiskamers in. Het is Koos Poste- ma's Een groot uur u, dut de gevan genisstraf ter diskussie stelt. Het programma biedt gesprekken xnet ex-gedetineerden, deskundigen en anderen, die bij het gevangeniswe zen betrokken zijn. Tijdens hel pro gramma zal een groep mensen, die representatief heet te zijn voor het N ederlandse volk, stemmen over de xrraag of gevangenisstraf nuttig is. Voor die lijd is de VARA er met een viertal andere programma's. Ixi een nieuwe aflevering xmn Plem Plem Brothers heeft Snoopy zijn zinnen gezet op een kollektie prachtige dia manten. De serie Voorwaarts en niet vergeten, over de ontwikkeling van de arbeidsbeweging in Neder land, bepaalt zich in de deze afleve ring tot de jaren 1887-1891. Het is de periode waarin de revolutie uit breekt in de venen en in de textiel industrie in Twente. De voorstellen van Domela Nieuxoenhuis, die zijn intrede in de Tweede Kamer doel, worden gesaboteerd. Tegen acht uur klinkt het beginsignaal voor de kwis Twee voor twaalf. Het programma FC Avondrood valt steeds weer op door een bijzondere aanpak van het sportgebeuren. De hiervoor verant woordelijke lieden zijn Frits Barend en Henk van Dorp, die geassisteerd door Felix Meurders ook vanavond weer hun eigen kijk op de vader landse sport geven. NED. II: De dertig best verkochte singletjes van deze week oftewel de nationale hitparade, flitsen oxxer de beeldbuis in AVRO's Toppop. Nadat het hitminnende volkje tevreden is gesteld en ook het journaal achter de rug is, komt de AVRO met het tweede deel van de galavoorstelling van het Moskouse staatscircus. On gelooflijke staaltjes van, circuskxLnst worden gedemonstreerd in een tijdsbestek van zestig minuien. Ver volgens projekteert de AVRO afle vering vier van de Engelse serie Ed- xvard VII op het scherm. De beel den laten zien, dat de prins met vol le teugen geniet van zijn verboden romance met het danseresje Nellie Clifden, terwijl de Deense prinses Alexandra lijkt voorbestemd oxn ■met. Edward in de echt te worden verbonden. Het moment komt echter naderbij dat Edward eens serieus zal moeten gaan leven. Van de ro mantiek aan het vroegere Engelse hof belanden de kijkers om kwart over tien via Televizier Magazine bij de realiteit van heden. DINSDAG 8 FEBRUARI NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De bereboot; 18.55 Nieuws; 19.05 Plem. Plem brothers; 19.20 Voorwaarts en niet vergeten; 19.55 Twee voor twaalf; 20.35 F.C.- Avondrood; 21.35 Journaal; 21.50 Groot uur: U; 23.20 Journaal. NED. II: 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Joxir naal; 20.25 Het Moskoxise staatscir cus; 21.25 Edward VII; 22.20 Tele vizier; 23.00 Den Haag Vandaag; 23.20 Journaal. WOENSDAG 9 FEBRUARI NED. I: Studio Sport zal o.m. een reportage brengen van de voetbal wedstrijd tussen het Nederlandse elftal en hel Engelse team, die van avond gespeeld xvordt ter voorberei ding op de wedstrijden die de natio nale elf nog zal moeten s,i>eleu in hex kader van de voorronden voor de xvereldkampioenschappen in Argen tinië. Er is nog een kleine kans dat de wedstrijd Engeland-Nederland rechtstreeks op de beeldbuis wordt geprojekteerd, maar al te hoog mo gen de verwachtingen niet gespan nen zijn. Als er in het oorspronke lijke programma niet geschrapt xvordt dan gaat om acht uxir nor maal het doek op voor het Finse tv-spel Hij komt morgen. Hel thema van het spel is de vraag met xvelke problemen vroxiwen te kampen kunnen krijgen wier man door zijn beroep van vrachtwagenchauffeur zelden thxiis is. De vrouw in het ver haal zit iedere avond thuis en pie kert over haar man die ergens ver weg achter het stxixir zit. Uit pure ellende grijpt deze vroxiw naar de fles met drank. Niemand die daar iets van merkt totdal de echtgenoot op een dag iets eerder thxiis komt dan werd verwacht. Hel middagpro gramma wordt door de VARA ver zorgd met o.a. De film vaxi Ome Willem. Na het slapstick filmpje Taarten volgt dan de Engelse kin derfilm De verdachte rit, over vrachtwagens waarmee vreemde on gelukken gebexiren. De dochters van de eigenaar van de wagens menen dat er opzet in het spel is en gaan op onderzoek uit. NED. II: Robin Nest (van de serie Man over de vloer) draagt de nieu we serie die vanavond om half ne gen bij de VOO van start gaal. Ro bin heeft in deze serie zijn bestaan met twee vrouwexi opgegeven en woont nxi samen met een vriendin. Hij heeft geen werk en wil een histro beginnen, waarin zijn vrien din, met wie hij graag wil trouwen, dan zal moeten bedienen. Na de kennismaking met deze serie kan men voor aktualiteilen terecht bij Veronica Aktueel. Vervolgens begint een dokximentaire over de autosport. Het politieke element in het Veroni- ca-programma bestaat xiit een afle vering van de rubriek Hooghe He ren. Ditmaal een portret van „de jonge Drees", te welen dr. W. Drees jr. fraktievoorzitter van DS'70 in de Tweede Kamer. Ook Veronica ont komt niet aan het carnavalsgebeu- ren. In een programma van vijftien minuten laten Corrie van Gorp, An dre van Dxtin, Ria Valk en De Txoee Pinten zióh horen in hxm nieuwe carnavalsschlagers. Daarna weer aandacht voor de politiek in een programma dat is bedoeld om de jonge kiezers in ons land bekend te maken met de politieke verhoudin gen. De misdaadserie Starsky and Hxitch staat ook op het Veronica- menxx. De twee koelbloedige mis daadbestrijders bemoeien zich met de verdachte dood van de vroxixv van een ex-rijksambtenaar, die als ge volg heeft dat enige politiemensen worden vermoord. WOENSDAG 9 FEBRUARI NED. I: 9.30 Schooltelevisie; 15.00 Teleac; 15.30 De filxn xmn Ome Wil lem; 16.00 Taarten; 1'6.15 Een ver dachte rit; 17.10 Tocht door de wil- derxiis; 18.15 Teleac; 18.45 De bere boot; 18.55 Nieuxos; 19.04 Van ge west tot gexvest; 19.50 Politieke par tijen; 20.00 Hij komt morgen; 21.00 Het prograxnma met de map: 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag vandaag; 22.05 Panoramiek; 22.35 Sprekers- hoek; 22.50 Stxidio Sport; 23.30 Jour naal. NED. II: 18.45 Kortweg; 18.55 Niexiws; 19.05 Wie oren heeft; 19.30 Kenmerk; 20.00 Joxirnaal; 20.25 So- cutera; 20.30 Robin's nest; 20.57 Pop- jourxiaal; 21.03 Veronica Actxieel; 21.15 Sport; 21.30 De Hooghe Heren; 21.40 Carnaval 1977; 21.55 lnfo-spe- c ia-al; 22.15 Muzikaal intermezzo; 22.20 Starsky andHutch; 23.10 Fa cetten van de hedendaagse maat schappij; 23.25 Agenda; 23.30 Jour naal. Ja, Diana is het tegendeel van haar zuster. Getrouwd met een nu tweede stuurman op de grote vaart, een mooi huis bewonende bij het water in Oost-Souburg, onder de rook van Vlissingen. Nuchter en doortastend met Tom, haar man, een ideaal paar vormend, want Diana is geknipt voor zeemansvrouw. Ze vmdt het machtig fijn, als hij na we ken weer eens een dag of veertien thuis is, maar gaat vast niet zitten kniezen, als hij weer het ruime sop heeft moeten kiezen. Zo blijft het huwelijk altijd nieuw. Ze heeft in het ochtendblad in geuren en kleuren het drama bij de fabrikant Van V. te Maasbroek gele zen, waarbij de inbreker Gerrit O. om het leven is gekomen door een revolverschot van de bewoner. Ge durende de vier dagen, dat vader Vessinger in arrest is, eerst op het politiebureau en later in het Huis van Bewaring, belt ze dagelijks haar moeder op om de stand van zaken te weten te komen en is blij, als ze op' de avond van de vierde dag zeil' haar vader weer aan de telefoon krijgt. En besluit dan het weekeind naar huis te gaan. Ze heeft een behoorlij ke auto en kan goed rijden, dus ziet ze helemaal niet op tegen de lange reis naar Maasbroek. Hier probeert ze haar ouders op te mon teren, omdat ze meteen al ontdekte, dat ze beiden nog een beetje in de put zitten--over het gebeurde. Heel anders reageert Els Stokber- gen, de oudste dochter. Die is be hoorlijk ontstemd, want in het dorp je, waar zij, haar man en beide kin deren wonen, weet men dat haar va der de rijwielfabrikant Van Vessin ger is uit Maasbroek. Als Els nu op straat loopt., voelt ze, dat ze nage keken wordt: dat is de dochter van die kerel in Maasbroek, die een in breker doodgeschoten heeft. Geen vergunning, toch een schietwapen in huis. Zo gaat dat met grote pieten; zal er wel weer gemakkelijk van af komen. En dan kijkt men enigszins misprijzend de dochter na. Alsof die medeschuldig is aan het drama. Els belt ook naar Maasbroek om te ver nemen hoe een en ander zich verder ontwikkelt. En zegt te hopen, dat er niet meer in de kranten over zai worden geschreven, want iedereen in het dorp kent haar en weet, dat zij een dochter is van die Van V. Het kan ook nadeel opleveren voor Ed die, haar man, want die moet toch dag in dag uit als vertegenwoordi ger zijn brood verdienen. En zo voort. Twee dochters, heel verschillend van aard. Diana, die zich nergens wat van aantrekt en naar huis rijdt om haar ouders moreel een jump te geven. Els, die het eerst denkt aan zichzelf en haar man. De schande, want de mensen kijken ons na. Wat Diana probeert op te bouwen, breekt Els weer af. Daarom blijft de sfeer in huis on prettig. De kapotte ruit in de garage is vervangen door een nieuw. De werkster heeft de bloedplas weggë- boend en van de gelegenheid ge bruik gemaakt om alles in de garage even een goeie beurt te geven. Bei-" de auto's staan er weer in als het echtpaar thuis is, maar toch be kruipt Jeanne af en' toe een angstig gevoel. Ze kan niet zeggen waarom, ïs het nog altijd de reaktie na hel gebeurde? Of is het iets onbestemds, dat ze voorvoelt? Haar ouders, met name haar va der, bankdirekteur De Lugte, heeft haar indertijd gewaarschuwd niet overijld te trouwen met de jonge Koen van Vessinger. Die zich met geld uit de erfenis van zijn vader in gekocht heeft in een „fiétsenfabriek- je", zoals de man het bedrijf aan cle rand van de stad smalend noemde. Hoewel hij er met geen woord over spreekt en het ook nooit zal doen, weet hij, dat dit bedrijf met onge- door F. VAN FALCKENOORT veer vijf en twintig man personeel, met een vrij groot bankcrediet werkt. Zodat de bankafschriften steeds in rood staan vermeld. Toe gegeven, er is voldoende tegenwaar de. In de na-oorlogse jaren- is er im mers overal gebrek aan, dus ook aan goede fietsen. En de fietsen van het merk Vezo zijn van uitstekende kwaliteit, waardoor ze zich zeker kunnen meten met andere bekende merkfietsen. De oude heer Veerman, die het fabriekje enkele jaren voor de oorlog oprichtte, begon van de aanvang af kwaliteitswerk te leve ren en dat bleek een goéd besluit te zijn. Al heerste er geleidelijk aan een verschrikkelije ekonom:sche kri- sis en liep er in het land een leger werklozen. In de oorlogsjaren worden er fiet sen gefabriceerd voor de Weer macht. Er zijn enkele werkl'eden, die hun ontslag nemen, omdat ze niet voor de moffen willen werken. Een der zoons, die ook in het bedrijf werkt, is er woest over: nu loopt het eindelijk zo, dat er volop werk is voor iedereen en er verd'end wordt en nu laten een stuk of wat fanatie kelingen je in de steek. Bertus Veer man, die uit hoofde van zijn funktie in het bedrijf de kontakten onder houd met de Duitsers, die de fietsen bestellen, kan zodoende een order niét op tijd klaar krijgen en onl- vangt hiervoor een reprimande van de Duitse autoriteiten, het woord „sabotage" laten doorschemerende. Want daar staan de heren bezetters heel gauw mee gereed. En dat neemt Bertus Veerman niet: hij geeft tekst en uitleg en moet dan de namen ge ven van de gedroste werknemers, zonder de draagwijdte van zijn daad te beseffen, want de zeven mannen worden prompt 's nachts van hun bed gelicht en op transport gestelei naar Duitsland; daar weten de Duit sers wel raad mee. (wordt vei-volgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5