52 nuNMERS Belangengemeenschap Westenschouwen opgericht Enkele mogelijkheden voor bouw bejaarden woningen Serooskerke en Renesse Resultaat van initiatief Maatregelen in Zuid-Afrika Super-botsing Rijbewijs voor Belgische brommers 1 GROTE VERKOOP dames-, heren- en kinderkleding Gemeenteraad Westerschouwen Aardolieprodukten duurder ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag februari 1977 133ste jaargang Nr. 22041 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797-1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: „Kokkelaars" en garnalenvissers ZIERIKZEE. Vele uren is er maandag gewacht totdat de schoorsteen van de voormalige Groenvoerdrogerij ter aarde stortte. Een poging in de morgen uren mislukte, doordat de springlading niet tot ontploffing kwam. Het werd uiteindelijk vier uur, voordat het gevaarte viel, onder het toeziend oog van heel velen, die dit unieke moment niet wilden missen om het op de gevoelige plaat vast te leggen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Woordvoerder P.C.-fraktie L. Tiele- man. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De voorlopige toewijzing van wo ningwetwoningen voor 1977 beperkt zich tot 16 waarvan de woningbouw vereniging Beter Wonen er op het verzoek van de gemeente 8 wil doen bouwen in Renesse en 4 te Seroos- kerke en Noordwelle. De ontwikkeling van het zgn. „T- dorp" en uiteraard ook eventuele an dere ongunstig aandoende ontwikke lingen zullen zorgvuldig in de gaten worden gehouden. De P.C.-fraktie noemt de ontwik keling bij de Torenhoeve „ongeoor loofd". Het kollege maakt hierbij de korrektie dat datgene wat er ge bouwd wordt in overeenstemming is met het geldende bestemmingsplan. „De Schouwse Boer" Als de voortekenen niet bedriegen zal er iets soortgelijks gaan gebeuren bij hotel „De Schouwse Boer". WESTENSCHOUWEN., 29-1. In het afgelopen week end werd in een in café-restaurant „Zeelust" te Westenschouwen gehouden bijeenkomst de Belangen gemeenschap Westenschouwen opgericht. Voor hier toe werd overgegaan werd door de voorzitter van het oprichtingskomité de heer H. Kervers een korte uit eenzetting over het doel van de vereniging gegeven. Aanleiding hiertoe is geweest de brieven van de familie Wiggers en de heer A. J. de Beijer aan het gemeentebestuur. Hierin werd de verontrusting van de bewoners uitgesproken over de ontwikkeling te Westenschouwen en de manier waarop men hiervan kennis kreeg. „Een van de doelstellingen is dat wij meer informatie krijgen, nu zijn bepaalde zaken ongemerkt voorbij gegaan door gebrek aan voldoende kommunicatie." Men wil opkomen voor de mooie natuur van deze streek welke hen ter harte gaat en een goede sfeer en verstandhouding scheppen tussen de bewoners en tweede woningbezitters, waarbij begrip voor elkaar wordt op gebracht. Geen eigen belang De heer A. J. de Beijer verklaarde met nadruk dat het oprichten van de belangengemeenschap niet is ingege ven door eigenbelang. Het streven is om tot een goede samenspraak te ko men met het gemeentebestuur van Westerschouwen en andere instanties en zeker niet om een aktiegroep te vormen. De vereniging zal graag mee willen praten over het behoud van de na tuur, het handhaven van het woon klimaat en het verbeteren van het rekreatie-klimaat. Kontakt wil ook -worden gezocht met andere verenigingen zoals nu reeds het geval is met de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Dui- veland. Verder wil men overgaan tot het houden van lezingen en voor drachten betrekking hebbende of verwant zijnde aan de streek. Nadat een groot aantal personen zich had aangemeld als lid werd overgegaan tot het vaststellen van de statuten en het huishoudelijk re glement. De kontributie werd vastgesteld op f 12,per jaar en f 6,voor ge zinsleden. Voorlopig bestuur In het voorlopig bestuur werden gekozen de heren C. J. v. d. Kloos ter, A. Renters, L. v. d. Zande Wz., A J de Beijer en H. Kervers. Aan het slot werden nog een aantal punten ter diskussie gesteld zoals het Het oprichtingskomité v.l.n.r. de heren A. J. Beijer, H. Kervers en C. J. v. d. Klooster. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KAAPSTAD, 31-1. De regering van Zuid-Afri'ka heeft maandag oorlogs- achtige wetsvoorstellen ingediend die eventuele toekomstige oproeren door zwarten de kop in moeten drukken. De voorstellen stellen algehele cen suur, de confisquering van materieel voor het leger en uitgebreider dienst plicht voor, als maatregelen die dooi de president van de republiek geno men kunnen worden. BRUSSEL, 31-1. Een uiterst dichte mistbank die maandag over de auto weg E-3 (Antwerpen-Gent) hing, is de oorzaak geworden van een enor me verkeerschaos, waarin een 28-ja- rige Belg het leven heeft verloren. Twee mensen werden zwaar en der tien licht gewond bij kettingsbotsin gen waarbij in totaal 76 voertuigen waren betrokken. infiltreren van het Haringvlietwater in de duinen (ongezuiverd), de straat verlichting en de nieuwbouw aan de bosrand wat nu al de naam van „het crematorium" heeft gekregen. Over een zestal weken zal opnieuw een vergadering worden belegd waarin dan de onderwerpen verder zullen worden doorgesproken en waar dan een definitief bestuur zal worden gekozen. HOOG- EN EAAGWATEK Hoogwater Laagwater 2 febr. 2.04 14.32 8.04 20.11 3 febr. 2.48 15.13 8.40 20.47 LONDEN. De ministers van bui tenlandse zaken der negen E.E.G.- landen zijn het maandag in Londen eens geworden over een nieuwe ge meenschappelijke verklaring over het Midden-Oosten. Deze verklaring zal echter, zoals officieel werd ge zegd „om opportuniteitsredenen", niet worden gepubliceerd. BRUSSEL, 31-1. Jonge mensen die na 14 februari van dit jaar 16 jaar oud worden zullen in België voor taan niet meer zomaar op de brom fiets kunnen stappen. Ze moeten een theoretisch examen afleggen in een officieel examencentrum. Slagen ze, dan ontvangen ze een attest en daar mee mogen ze dan voortaan brom men. De Belgische minister van ver keer, Jos Chabert, heeft dat maan dagmiddag gezegd op een persconfe rentie waar hij een nieuwe Belgische rijbewijs-regeling verduidelijkte. Het attest voor de bromfietsers wordt ge geven voor een overgangsperiode tijdens welke men een rijbewijsrege ling gaat uitwerken voor gemotori seerde twee wieiers. Advertentie SGCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCGCCCCC* Woensdag 2 en donderdag 3 februari Zie pagina 4 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Wie hekent heden wijzer te j zijn dan gisteren, wordt door f de mensen inkonsekwent ge- f noemd. f Paul Heyse. hierover met de raad van gedachten wisselen. Aan- en bijbouwsels Naar aanleiding van een vraag van de heer v. d. Berge hoe het beleid is ten opzichte van de aan- en bij- bouwsels bij caravans deelt het kol lege mee dat men er nog niet uit is. Deze affaire is doorgepraat met de staf van de Kampeerraad. Deze zou zich ook nog eens over deze materie buigen en trachten te komen tot het opstellen van algemene richtlijnen doch die zijn er nog niet wat niet wil zeggen dat het in het vergeetboek is geraakt. Het organiseren van hoor zittingen over zaken als Investe ringsnota's ziet het kollege niet zit ten. (Vervolg pag. 2) DEN HAAG, 1-2. Met ingang van 1 februari 1977 werd de maximum prijs van autogasolie met 1,1 cent per liter (inclusief b.t.w.) verhoogd en kwam op 57,4 cent per liter, die van petroleum werd eveneens met 1,1 cent per liter (inclusief b.t.w.) ver hoogd. Eén en ander heeft het mi nisterie van economische zaken mee gedeeld. De prijs van huisbrandolie gaat met 1,1, cent per liter (excl. b.t.w.) omhoog. Verwachting tot woensdagavond: Plaatselijk sneeuw Veel bewolking met plaatselijk sneeuw of regen, meest matige zuide lijke wind, .minimumtemperaturen .van nul graden vlak aan zee tot min vijf graden plaatselijk in het binnen land, maxima omstreeks drie graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen omstreeks 2 gr. Kans op geen droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 graden en voor donderdag een mar ge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2 febr. Zon op 8.19, onder 17.30 Maan op 15.58, onder 6.44 3 febr. Zon op 8.17, onder 17.31 Maan op 17.07, onder 7.18 Volle maan: 4 febr. (4.56 uur). WESTERSCHOUWEN, 28-1. Op de tweede gemeente raadsvergadering in successie van Westerschouwen, is het kollege van b. en w., bij monde van de voorzit ter, burgemeester H. P. Everwijn verder ingegaan op verschillende in het kader van de algemene beschou wingen van de gemeentebegroting 1977, gemaakte opmerkingen. De kruising- Serooskerkseweg-Stolpweg wordt ook door het kollege inder daad gevaarlijk gevonden. Met de bevoegde instanties zal deze zaak worden opgenomen. In Serooskerke opent de herziening van het bestemmingsplan mogelijkheden voor de bouw van enkele bejaardenwoningen evenals te Renesse. Ook het kollege staat lang niet te juichen over deze ontwikkeling, maar men kan het niet tegengaan. Voor wat de huizen langs de bos rand te Westenschouwen betreft kan worden gesteld dat de architekt ge bonden was aan de voorgeschreven bouwhoogte van drie meter. Hij heeft bewust gekozen voor een platte bedekking en ook de keuze van witte en grijze steen is een be wuste, waartegen de welstandskom missie geen bezwaren had. Het kollege vraagt zich af of de aanleg en de exploitatie van een jeugdcamping een taak is voor de gemeente, een vraag die door de P.C.-fraktie bevestigend wordt be antwoord. In het kollege is men er nog niet in geslaagd hier een stand punt over in te nemen. In het voorjaar wil het, kollege

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1