HET INBRAAK-MYSTERIE ALGEMENE - NON-FINANCIËLE - BESCHOUWINGEN OVER BEGROTING 1977 V.V.D.-WENSEN OP RIJTJE BIJ ALGEMENE BEGROTINGS BESCHOUWINGEN ^9 Echtpaar Claustre vrijgelaten Theater" bracht Shakespeare Gemeenteraad Westersch ouwen 5 VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Serooskerke-Noordwelle Den Uyl over het C.D.A. De vertoning van pornofilms SALARIS REKENING z.v.u. Het rivierengebied WESTERSCHOUWEN, 26-1. Op de eerste begrotings- vergadering van de gemeenteraad van Westersclioii- wen hebben ook de fraktievoorzitters van de P.v.d.A. - en de P.C.-fraktie algemene non-financiële - l>eschou- wingeii over de begroting 1977 gebonden. De heer Lustig: vroeg namens de P.v.d.A.-fraktie in het komende jaar om een overzicht van de in gemeente aanwezige monumenten. Aangedron gen werd op verbeteringen op de kruispunten Noordstraat, Vroonwcg en Stoofweg. Ook de P.v.d.A.-t'raktic plaatste een kritische kanttekening bij de wijze van gebruik van de materialen door de strandreddingsbrigade. De vraag werd gesteld of voor een juist gebruik van deze materialen bepaalde regels zouden moeten gel den met een zeker toezicht, tenein de in de toekomst te voorkomen dat zij door ondeskundig gebruik vroeg tijdig aan hun eind komen. De PvdA-fraktie verwondert er zich over. dat het ontwerp-struk- tuurplan nog steeds niet ter behan deling aan de raad is aangeboden. Men is van mening, dat de behande ling van dit ontwerp-struktuurplan er toe kan bijdragen, dat er spoedig klaarheid komt. in de verdere ont wikkelingsmogelijkheden van de ge meente. Een aanpassing van het ontwerp- struktüurplan aan liet middenmodel van de nota Westhoek wordt door de PvdA-fraktie voorgestaan. Naar de mening van de fraktic is het raadsbesluit tot verkoop van Oostenrijkse woningen aan perma nente bewoners in de Kure en Nieuw-llaamstede een aanzet tot verbetering van deze woningen, waarmee de leefbaarheid van deze gebieden is gediend. Een eventuele uitbreiding van de kernen Noordwclle en Serooskerke zou tevens gepaard moeten gaan met een afbouw op bet groot riolerings plan. Men zou het toejuichen als binnenkort te Renesse een aantal woningen zou worden gebouwd en te Burgh bejaardenwoningen. Bijzon dere aandacht wordt gevraagd voor de gerechtvaardigde wensen van de sportvereniging DFS te Burgh, de Cross-klub en de ruitersport. Fietspad van de gemeente moet wakker blij ven en waken over de middelen, al dus de heer Tieleman. Door het uitvoeren van de Ooster- schclde-werken, die voor een groot gedeelte in de direkte omgeving van Westerschouwen zullen plaats vin den, zal de gemeente in de komende acht jaar toch groeien ol' men dit nu wil of niet. De vraag is nu al melkbaar; men zal er wel voor moeton zorgen dat er afgeronde bestemmingsplannen zijn. De leefbaarheid van de kleine kernen heeft de PC-fraktie altijd voorgestaan. Werkgelegenheid Bij herhaling werd gewezen op de belangrijkheid van de kontinuïteit van de werkgelegenheid in Wester schouwen. Afwijzend staat men te genover een eenzijdige koncentratie van rekreatiewoningen (zgn. par ken). Veel liever ziet men een ge spreide bebouwing over het gehele gebied met mogelijkheden in alle sektoren allen met een lage dicht heid. Aangedrongen werd op de le galisatie van de caravanterreinen met een bufferzone tussen Hoge- zoom en natuurgebied.. Bijzondei-e aandacht werd ge- vraagd bij het kollegé voor het zgn. T-dorp. De heer Tieleman zei geen enkele behoefte te hebben aan een verkapt nudistenkamp waarbij hij vroeg of men nauwlettend wilde toezien in hoeverre dit storend werkt voor de omwonenden en de passanten. De horeca-vestiging aan de Vroonpias wordt afgewezen. Met. klem werd aandacht gevraagd en te besteden aan het natuurgebied bij het zgn. Koningspad. Veel gaat er verloren door de bouw van het hotel-motel aan de Hogcweg alsmede bij de Torenhoeve waarvan alleen nog de naam is gebleven. Het kollege werd dringend gevraagd of er nog meer van dergelijke bouw werken zjjn te verwachten. Vraagtekens werden gezet bij de Welstandsbeoordeling voor de To renhoeve en voor de bouw langs de bosrand te Westenschouwen. De fraktie is tegen verbreding van de Kraayensteinweg en blij met het feit dal de geluidshinder van de cam pings plaatselijk is teruggedrongen. Rekonstruktie van de Högezoo'm te Renesse wordt gezien als een eerste eis w.aarvpor alle aandacht wordt gevraagd. Dat ook de kom Haamste de een beurt krijgt is' een harde noodzaak. Ten aanzien van de rio lering werd gevraagd hoe het staat met de nog niet aangesloten' gebie den. In verband met de ligging van de school had men liever een ande re plaats gezien voor de bouw van hel gymnastieklokaal té Renesse. Kamperen In de topweken is er een tekort aan plaatsen voor kortkampéerders en ook is er een behoefte aan een jeugdcamping. Is dit laatste geen taak voor de gemeente, zo werd ge vraagd. Dooi- verschillende kam- peerbedrijven in de omgeving wordt om uitbreiding gevraagd. Waarom, zo vroeg de heer Tieleman, wordt dit niet bestemd voor de kort kam peerders. Door ziekte van het ge- meentepersoneel werden de duin overgangen in 't afgelopen jaar niet éénmaal schoongemaakt. In grotere gemeenten wordt het werk uitbe steed als men het niet aan kan, een mogelijkheid welke toch ook door Westerschouwen kan worden aan gegrepen als men het door over macht niet aan kan, zo stelde' de heer Tieleman. Bij herhaling werd gevraagd naar een plaats voor een manege. Gevraagd werd om het fietspad in' de Boswachterij te Westenschouwen door te trekken door of langs het Zeepe met afslag naar Burgh en Haamstede tot het Vliegveld. De tot standkoming van het slot stuk van het voetpad Scholderlaan- Laone zal mede er toe bijdragen dat voor de toerist een prachtig wandel gebied is ontsloten. Met klem werd er bij het kollege op aangedrongen alles in het werk te stellen om in overleg met de betrokken instan tie ten aanzien van de „Sleep-inn" weer wat van de grond te krijgen. Door de P.v.d.A.-fraktie wordt het gewaardeerd dat er in het afgelopen jaar enige hoorzittingen hebben plaats gevonden, hetgeen gezien wordt als een eerste aanzet om die kommunicatie tussen het gemeente bestuur en de bevolking te verbete ren. Het verheugd de fraktie dat in Noordwelle reeds een belangenver eniging van de grond is gekomen en dat dit goede voorbeeld gevolgd zal worden door de buurtbewoners van Westenschouwen. Steni P.C.-fraktie De heer L. Tieleman, sprekende namens de PC-fraktie wilde om vier redenen de monumenten in de ge meente gerestaureerd zien: le om mee te werken aan het behoud en ten 2e voor het weer zoveel mogelijk in de oorspronkelijke staat terug brengen; 3e het verfraaien van de dorpskernen; 4e het uitvoeren van deze werken in het kader van het extra werkgelegenheidsprogramma van de regering. Een duur apparaat is de brandweer. Om het jaarlijks niet te duur te laten worden wordt gewezen op een meerjarenplan en een niet alles tegelijk te willen. De heer Tieleman vroeg of er in het ko mende rampenplan ook aandacht is geschonken op de te dicht op elkaar staande caravans en kontróle op de aanwezige gevaarlijke stoffen. Ge wezen werd op 't steeds toenemen de gevaar op de afslag Serooskcrk- seweg-Stolpweg met het verkeer naar Brughsluis en de uitrit van Klein Polland aan de Lagezoom. Ook voor de aanschaf van mate rialen voor de reddingsbrigade wordt gedacht aan een meerjaren plan. De brandweer cn de reddings brigade is waakzaam, maar de raad Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 28-1. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van vrijdag j.l. onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman werden door de l'rakties de algemene begrotingsbeschouwingen gehouden. Woordvoerder voor Algemeen Belang was de heer M. Verspoor. De beschouwingen van Algemeen Belang beginnen met een woord van dank aan het sekretariepersoneel voor het vele werk achter de scher men. Bijzondere aandacht wordt ge vraagd voor de visserij. Veel vissers schepen zijn of worden vergroot. Men zou het op prijs stellen als eens zou worden bekeken of een aanpas sing van de vissershaven niet vereist is. Algemeen Belang is van mening dat verbreden van de vissershaven mogelijk moet zijn. Damwand Gedacht wordt aan het slaan van een damwand vanaf het ..oliekotje" richting gebouw van de koöperatie. Verder dringt men er bij het kollege op aan alle medewerking te verle nen als medewerking gevraagd wordt van de kant van de scheeps werven in verband met nieuw uit te voeren werkzaamheden, zoals dc Phiiipsdafh. De heer Verspoor deelde mede dat het de fraktie een groot genoegen doet te kunnen vaststellen dat de bouw van het nieuwe postkantoor Ier hand is genomen. Evenals vorig jaar wordt dit jaar gesproken over een nieuwe brand weerauto. Men hoopt dat Bruinisse nu spoedig aan de beurt zal zijn. Wat betreft de bouw van het nieu we gemeentehuis hoopt de fraktic dat nog dit jaar met de bouw zal worden begonnen. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of J zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J| 11 J. v. Loon, Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, IR na kantoortijd (01119) 660. llRHÜIBSRaffRSBHMBHaffKMRHRIHIIRIIIlfllHMI Wat biedt de BEELDBUIS DINSDAG 1 FEBRUARI NED. I: In de piste vctn KRO's Wereldcircus verschijnen clowns, jongleurs, acrobaten en een tijger- dresseur. Tussen acht uur en half tien fungeert de t.v. als huisbioscoop met de 23 jaar oude speelfilm Cala mity Jane. Deze naam is die van een stoere, temperamentvolle en ontem bare vrouw die in de tweede helft van de vorige eeuw een wilde ama zone in het wilde westen was. De ze rol wordt gespeeld door Doris Day. Zij is op haar best als Calamity Jane die is opgewassen legen India nen, dronken mannen en met gewe ren uitgeruste bewakers van post koetsen. Maar niet opgewassen is zij tegen de liefde en uiteindelijk be landt zij ook in mannenarmen. I-Iet journaal wordt gevolgd door een Engelse dokumentaire De blanke en de zwarte toekomst van Zuid-Afri ka. Een. filmploeg trok door Zuid- Af rika om zowel blanke als zwarte leiders le vragen naar hun toe komstverwachtingen. Zo werd o.m. bij blanke leiders geïnformeerd of zij bereid zijn koncessies le doen aan de wil van de zwarte meerderheid van Zuid-Afrika een grotere vrij heid lot stand le brengen. De apart- heidspoltiiek in Zuid-Afrika is aan het wankelen, hetgeen mede wordt veroorzaakt door de ontwikkelingen in hel buurland Rhodesië. NED. II: Per traditie wordt hel dinsdagavóndje-AVRO om zeven uur geopend met. Toppop. In een flitsende verpakking worden de dertig best verkochte singeltjes op gediend, terwijl daarnaast de vijf kanshebbers voor de top in de schijnwerper worden gezet. De AV RO trakteert de kijkers na het jour naal op luchtig vermaak met de Wie-kent-kwis. Vier trouwlustige paren krijgen van presentator Fred Oster.de kans zo kort voor de trouw dag hun uitzet nog snel uil te brei den met enige waardevolle artikelen. Vervolgens kan men getuige zijn van de verdere lotgevallen van Ed ward VII. In het derde deel blijkt Bertie te zijn opgegroeid tot een aantrekkelijke en charmante jonge man. De prins van Wales krijgt het aan de stok met zijn ouders als hij hen op de hoogte brengt van zijn plan om dienst te nemen in het le ger. Op de universiteit van Cam bridge maakt Edward twee nieuwe vriendenmaar lvij moet tol zijn spijt ontdekken dat het feit dat hij van koninklijke bloede is een negatieve uitwerking heeft op het plezier in het studentenleven. Na hel derde deel van Edward VII resteert bij de AVRO nog de actualiteitenrubriek Tel'eviziér Magazine. DINSDAG I FEBRUARI NED. I: 10.45 Schooltelevisie; IS. 15 Teleac; 1S.45 De bereboot: 1S.55 Nieuws; 19.05 Wereldcircus: 19.55 Calamity Jane; 21.35 Journaal; 21.50 De blanke en de zwarte toekomst van Zuid-Affika; 22.50 Journaal. NED. II: IS.45 Kortweg; 18.55 Nieutvs; 19.05 Toppop; 20.00 Jour naal; 20.25 Wie-kent kwis; 21.45 Ed ward VII; 22.35 Televizier; 23.25 Den Haag Vandaag; 23.40 Journaal. Drie scholen Men is dankbaar gestemd overliet feit dat de drie scholen het zo eens zijn geworden wat betreft de bouw van een scholenkomplex onder één kap. Wel is men teleurgesteld dat de grondverwerving zó lang moet du ren. Het is te hopen dat dit zo spoe dig mogelijk haar beslag zal krijgen. Waardering heeft de fraktie voor de haast die achter het plan Riekus- weel wordt gezet, omdat men van mening is dat aan mensen uit eigen gemeente bouwgrond geléverd moet worden. Naar asyileiding' van het le bou wen zwembad door Wilma, zou de fraktie graag zien dat er voor de Bruse scholen een optimale regeling tot stand zal worden gebracht en dat dc Bruse jeugd naar hartelust hiervan zal profiteren. De heer Verspoor drong er vérder op aan dat in het. bestuur van dc watersportverenigingen zoveel mo gelijk mensen uit. eigen gemeente of omgeving vertegenwoordigd zijn. Te vens hoopt men dat vooral de men sen uit eigen omgeving in aanmer king kunnen en zullen komen voor een ligplaats. Tcnnismuur De heer Verspoor stond ook op de bres voor de tennisvereniging en zei te hopen dat na afbraak van de zui veringsinstallatie, een tcnnismuur tot stand zal komen. Verder werd aangedrongen op een ruimere gele genheid voor de padvinderij, waar ze hun bijeenkomsten kunnen hou den. Als absolute noodzaak ziet Al gemeen Belang een uitbreiding van de personeelsbezetting op dc politie post Bruinisse. Men hoopt dat het onderzoek van dc interdepartemen tale kommissie niet te lang zal gaan duren. Grote waardering heeft men ten slotte voor de manier waarop vrij willigers het Rode Kruiswerk in de gemeente aanpakken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. De ontwikkelingslan den die een stand hebben op cte veel bezoekers trekkende vakantiebeurs in Utrecht, zijn tot. dusver zeer te vreden over de resultaten. Die lan den zijn Marokko, India. Cyprus, Joego-Slavië, Tunesië, Sri Lanka (Ceylon), Kenia en Kameroen. AMSTERDAM. Twee manhen hebben zaterdagochtend vroeg een roofoverval gepleegd op de nacht portier van het hotel Roemer Vis- scher aan de gelijknamige straat in de hoofdstad. De mannen bedreigden de nachtportier met een mes en dwongen hem naar een achterkamer te gaan. Daar werd hij met behulp van een stuk telefoondraad en een stropdas vastgebonden. AMSTERDAM, 29-1. Voor de lijst trekker van de Partij van de Arbeid, premier Den Uyl, heeft het Chris ten-Democratisch Appèl een wisse lende gestalte. In de slottoespraak tot het verkiezingskongres in Am sterdam gaf Den Uyl sterk de voor keur aan de gestalte met de minis ters van KVP en ARP met wie in het kabinet is samengewerkt. Bij alle verschillen van inzicht en bot singen heb ik daar geen enkele aar zeling over, aldus Den Uyl. „Door gaan met het beleid waar het die mensen betreft." DEN HAAG, 27-1. De tweede ka- metcomissies voor C.R.M. en voor justitie zullen op woensdagmiddag 2 maart beslotèn mondeling overleg plegen met minister Van Agt van justitie cn staatssecretaris Meijer van C.R.M. over de vertoning van pornofilms. Aanleiding tot dat over leg is het recent bekend gemaakte beleid van de vrije procureurs-gene raal, bij welk beleid het vertonen van harde porno-films aan banden wordt gelegd. Hel overleg gaat met name over de relatie van dat beleid op grond van artikel 240 van het wetboek van strafrecht met de afschaffing van de filmkeuring. Uw uitgaven zwart op wit. I)e vlotste manier van modern betalen. Huur, gas. licht, abonnementen. Natuurlijk automatisch! En elke maand een vast bedrag naar uw spaarrekening. Orde op geldzaken: Salaris cn pensioen via de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE TRIPOLI, 30-1. Het echtpaar Claustre. dat door opstandelingen lange tijd is gevangen gehouden, is zondag vrijgelaten, zo is in Tri poli bekendgemaakt. „As you like it" (..Naar 't u lijkt") was de klucht van William Shake speare. die het gezelschap „Theater" - onder auspiciën van de Z.V.U. - zaterdagavond op de planken van de Concertzaal bracht. Met de „gro te Shakespaere" zijn stad en regio niet verwend en gelet hierop is zo'n voorstelling al een apart gebeuren. „Naar 't U lijkt" is een soort pasto rale, die - zo moet men gedacht heb ben - in deze gekompliceerde, spanningsvolle, geïndustrialiseerde tijd gemakkelijk een gooi kan doen naar de waardering van het publiek. Het stuk speelt zich ai' in een niet helemaal duidelijk aangegeven woud, waar twee - in mannenkle ren gestoken- vrouwen zich voegen bij gevluchte hovelingen (die het kennelijk ook zat waren) en herders. Zij ontmoeten daar hun geliefden Orlando en Olivier en ook anderen schijnen hiert het grote liefdesgeluk gevonden te hebben. Wegvluchten uit een wat over-ge- kultiveerd rpilieu, „kamperen" in het bos en de liefde vinden: alle maal ingrediënten voor een liefelijk herdersspel, maar op een of andere manier wil de romantiek uit cn in dit stuk niet overwaaien op de zaal. Mede schuld hieraan schijnt te zijn een nogal bitse vertaling van het stuk door Pé Hawinkels, die wel erg ver is afgedwaald van de oorspron kelijke bedoelingen. Bovendien nam de regisseuse (Elise Hoomans) haar toevlucht tol - uiteraard starre beeld den, die funtioneel in het toch al moeilijke patroon van verwikkelin gen worden ingevoerd en mitsdien het allemaal er niet gemakkelijker konsumptief op maakten. De cast intussen stond garant voor subliem spel. Wc hoemen.de namen: Sjoukje Hooymaayer. Fenneken Fbckcma Andrcac, Bernhard Droog, Carol Linssen, Willem Wag ter, René Lobo en verschillende anderen, die thans de provincie „doen", na de première van het stuk te Nijmegen. Zo'n professionele tableau de la troupe wist natuurlijk ook dit moei lijke stuk tot een bewonderenswaar dig niveau op te vijzelen. Namen noemen (bij zovelen) is moeilijk, maar het publiek heeft, zich ver warmd aan het perfekte spel van Sjoukje Hooimaayer. Zij vormde - met anderen - een tegenwicht voor het, vooral na de pauze, aansluipend gevaar van langdradigheid, maar de mensen in de 17e eeuw hadden ook meer tijd en geduld dan tegenwoor dig. Hoe ook, een herhaald ovatio neel 'applaus was de waardering van het publiek voor deze kolossale to neelprestatie, die velen dankbaar zal stemmen rond de gedachte: „ik heb Shakespeare gezien", voor het eerst of bij vernieuwing. Ad. Int. ARNHEM, 27-1. Een deputatie van de Tielse aktiegroep „Redt het ri vierengebied" heeft donderdagmid dag in het Huis der Provincie in Arnhem 4100 handtekeningen aan geboden aan gedeputeerde mr. J. Fokkens. De aktiegroep zet zich in voor het behoud van hel rivieren landschap West-Betuwe en het Land van Maas en Waal. Zij maakt zich met name zorgen over de bedreiging van natuur- en landbouwgronden en dijkhuizen in de Betuwe. Door de oprukkende bebouwing voor mensen uit de randstad en de provincie Utrecht, zo werd gezegd. Moeder Vlietsma had wel een aantal bezwaren, maar Boukje vaag de die weg. In deze moderne tijd gaan er zoveel vrouwen dergelijke reizen maken, waarom niet? De tijd, dat de vrouw nauwelijks in tel was. is al lang voorbij en zelfs in dc Afri kaanse landen worden de vrouwen zelfbewuster. Juist dut willen wij onder andere onderzoeken om er over te schrijven. Overigens, met Sander bij me, kan me niets gebeu ren. Hij is mijn waakhond. Natuui-lijk mag zé hem graag. PJn het kan haar helemaal niet schelen, dat ze samen met één tent moeten doen, want. de kleine wagen, waar mee ze de tocht over de soriis barre wegen maken, is eigenlijk al te zwaar 'beladen met al hun eigen dommen en fotospullen, die Sander nodig heeft. Een extra tent kon dus niet meegenomen worden. Vandaar, dat het haar nauwelijks iets doet. dat ze in de tent entre nous sans gêne zijn. De jonge vrouw komt overeind en loopt langs de gespannen draad, waaraan de foto's hangen, die San- der de vorige dag heeft gemaakt. Aan de hand daarvan moet ze van daag een artikeltje schrijven, dat zo mogelijk nog weggebracht moet worden naar het postkantoor in de stad. Luchtpost duurt hier vandaan op z'n gunstigst toch altijd nog min stens drie dagen. Dus zet ze het pro bleem-vader voorlopig opzij en pro beert zich aan de hand van de ge maakte foto's te concentreren op hetgeen ze in telegramstijl heeft op geschreven op het kladblok. Vier dagen later is er een stapel tje Nederlandse kranten aan het lo ket van het postkantoor. Ze bedankt de loketambtenaar met een vriende lijke lach en stapt dan in de jeep, die haar terugvoert naar haar kam pement. een paar kilometer buiten de stad. Want hotels zijn hier duur en buiten Bloemfontein is ruimte genoeg om rustig te kunnen kam peren. Wat hier zonder enig pro bleem mag, als je maar blank bent. Dal is de andere kant van de medal- je, maar daar over zal ze maar niet schrijven; dat hebben al zovelen vóór haar gedaan en het resultaat is nauwelijks zichtbaar geworden. Vorster laat zich door niemand de wet voorschrijven, onverschillig uil welk land: hij schrijft zelf die wet. In het kamp verdiepen Boukje en Sander zich over de verslagen, be kijken en passant hun eigen repor tage met foto's en al, waarbij ze te vreden knikken. Maar als Boukje tenslotte in vier verschillende dag bladen de verslagen over de dood van haar vader gelezen heeft, tuurt ze voor zich uit en steekt, een siga ret op. Het komt zo ongeveer over een met hetgeen zij al vermoedde: de bewoner, ene meneer Van Ves- smger, rij w iel fa hri kaïit in Maas- broek en aldaar wonende in dc zo genaamde „goudkust", zijnde dé woonwijk der beter gesitueerden, was alleen in huis, toen vader kwam inbreken. Geen personeel, Van Ves- singers vrouw een paar dagen naar familie in Friesland, dus evenmin thuis. Alles bij elkaar heel toevallig: niemand thuis behalve de fabrikant zelf. Even een aantekening hiervan maken. Punt twee: de inbraak. Een ruit uitgesneden aan de garage, met een glassnijder. Nooit geweten, dat hij ermee kon werken. Door dat gat naar binnen en - blijkens de recher che - was de inbreker al aan het snuffelen geweest in de auto, die in deze garage stond, want het dash boardkastje stond open en het por tier aan één kant eveneens. Toen de man zich ontdekt zag, nadat' de be woner het licht in de garage had aangeknipt, vloog hij op de heer Van Vessinger aan met een vlijmscherpe stiletto en verwondde daarmee de arm van de fabrikant. Deze schoot, vrijwel onmiddellijk de man neer. door F. VAN FALCKENOORT En verklaart voor de politie, dat hij persé niet bewust heeft geschoten, maar dat het als gevolg van een schrikréaktie is geweest of een re flexbeweging. Hoe het ook zij: het schot was volgens de dokter meteen dodelijk. Dit is de lezing van de fabrikant, want er zijn geen getuigen. Tegen één uur 's naéhts heeft hij de po litie gebeld en die afgewacht. De man heeft geen wapenvergunning, dus was clandestien in het bezit van een revolver. Waarom heeft hij die aangeschaft? Omdat er in het verle den al twee keer gepoogd was bij hem in te breken. Beide keren kon hij de begonnen inbraak of poging daartoe in de kiem smoren en slaat de dader of daders op de vlucht. Als gevolg daarvan schaft Van Vessin ger zich een pistool aan. Boukje denkt, als ze alles heeft gelezen, er over na. Neem aan, dat vader inderdaad er op uil. was' om le gaan inbreken - hij kan op zwart zaad gezeten hebben, zoals al vaker bet geval was en een kat. in' bet nauw maakt soms rare sprongen - en hij snijdt een ruit uit. om binnen te komen. Maar als je werkelijk wil inbreken, heb je op z'n minst toch ook nog andere attributen nodig dan een glassnijder: lopers of een bos sleutels, breekijzertje, tas... Ze is in het verleden wel eens mee ge weest met kollega's naar rechtszit tingen, waar onder anderen ook in brekers werden berecht. En hoorde ze bijzonderheden omtrent werkme thoden. Er warén inbrekers, die over de modernste apparatuur beschikten om bijvoorbeeld een brandkast of kluis open te branden. Nee. dan klinkt het van vader een beetje on waarschijnlijk. want. wie gaat in breken met enkel een glassnijder op zak! (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4