4 wico Zierikzeese vloot krijgt betere ligplaats in herstelde haven 9 nummers GELD NODIG Gemeenteraad Westerschouwen KOLLEGE VAN B. EN W. REAGEERT OP BEGROTINGSVRAGEN EN -OPMERKINGEN NIEUWE BRANDWEERAUTO Stakingen in de bouw Miljoenenplan voor toekomst Gevaarlijke sneeuwstorm in de V.S. ENORME HASJIESJ-V ANGST IN ZEELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 31 januari 1977 133ste jaargang Nr. 22010 waarin opgenomen DE ZIERIKZEESCHE COURANT REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Nieuwe brandweerauto voor Duivehnid Burgemeester De Meester deelde mede dat herstel van de 'kademuur vanaf het Luitje tot de Zuidhaven- pocrt toehoort tot de belangrijkste desiderata. Het is echter een geweldig, mil joenen vergend werk, dat uiteraard de nodige tijd zal vergen. Restaura tie gaat f 5 a f 12.000 per m2 kosten. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat ,28 Telefoon (01113) 1619 WESTERSCHOUWEN, 28-1. Op de tweede raadsver gadering in suksessie heeft het kollege van h. en w. van Westérschouwen, ter beantwoording van de alge mene beschouwingen ten aanzien van de gemeentebe groting 1977, een aantal replicerende opmerkingen gemaakt. Met de V.V.D. vond het kollege dat gestreefd moet worden de begrotings cijfers vroeger ter beschikking te hebben. Een handicap hierbij vormt het personeelsbestand. In de begroting werden geen voorstellen tot uitbreiding van het personeelsbestand gedaan hoewel de wenselijkheid daartoe wel aanwezig is. Men is echter doordrongen van de noodzaak tot het aanleggen van beperkingen. DUIVELAND. Het brandweerkorps van Duiveland kreeg de beschikking over een nieuwe brandweerautoeen pracht exemplaar dat - na over dracht - onmiddellijk werd uitgepro beerd op een in brand gestoken axito- wrak. Men zie ook elders in dit num mer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Naar aanleiding van een vraag van de V.V.D.-fraktie t.a.v. de vaste lijn van 30 procent gemeentesubsi die, wees het kollege op een beslis sing van de raad evenals op de mo gelijkheid dat het verstrekken van een hogere subsidie in sommige ge vallen wel mogelijk is. Wat betreft het Rampenplan hoopt men in 1977 tot een afronding te kunnen komen. Het al of niet ver keersvrij of verkeersarm maken van bepaalde gedeelten van de dorps kernen zal aan de orde komen bij de behandeling van het gemeentelijk Structuurplan. Strandbewaking Naar aanleiding van vragen door alle frakties betreffende de Strand- reddingsbrigade, deelde het kollege mede dat de brigade nog steeds in opbouw is. Men wil meer strandge- deelten gaan bewaken dan thans het geval is. Behalve méér materieel zijn daar echter méér mensen voor nodig en dat is een probleem waar men nog niet uit is. In de uitbrei dingsplannen van het bestuur dei- Brigade was oorspronkelijk een 3de Strandpost opgenomen. Dit bleek echter moeilijkheden met de personeelsbezetting op te le veren. Duidelijk is dat één nieuwe snelboot gewenst is, terwijl ook een dringende wens is dat de verbin dingsmiddelen - portofones - wor den verbeterd. De vraag van de PvdA-fraktie of het wellicht gewenst zou zijn om tij dens de werkweken van de brigade te beschiken over een door de ge meente aangesteld betaalde kracht \voor ondersteuning van de leiding en voornamelijk voor het toezicht op het materiaalgebruik, is ook al in het kollege gerezen. Openbare verlichting Ten aanzien van de besteding van de f 100.000,voor uitbreiding van de openbare verlichting is-- in eerste instantie gekozen voor de Torenweg. de dorpskern Burgh, de Hogeweg, de Scholderlaan en de Oude Moolweg. De door alle frakties gestelde vraag naar bejaardenwoningen in Burgh is door het kollege moeilijk kon kreet te beantwoorden, daar men niet de beschikking heeft over grond. In studie is een plan om het schoolge bouw aan het Duinwegje te Burgh te verbouwen t.ot appartement ge schikt voor bewoning door bejaar den c.q. alleenwonenden. De politie heeft vijf arrestaties verricht. Twee van de gearresteer den, de 37-jarige S. S. uit Hulst en de 34-jarige A. P. uit Terneuzen, behoren volgens overste Lanting van de rijkspolitie -in Zeeland tot de be- langrijkste figuren van -de (hasj- smökkel dn Nederland. De hasjiesj is met een kotter, die onder Libane se vlag voer, vanuit Marokko naar Nederland gebracht. Vrijdagavond laat meerde het schip af in de Flip- haven een werkhaven in de Ooster- schelde op Noord-Beveland. Van daaruit werd de partij hasj naar een boerderij in de zak van Zuid-Beve land in Heinkenszand verscheept. Daar heeft de politie de arrestaties kunnen verrichten. WOERDEN, 29-1. Tenzij de werk gevers alsnog met de prijscompensa tie over de brug komen zullen deze week ook in de bouwsektor stakin gen uitbreken. De bouwbonden heb ben in eerste instantie voor een even tuele staking 20 bouwprojekten uit gekozen waarbij 3.000 werknemers zijn betrokken. De projekten zijn verspreid over het hele land en over alle sektoren in de bouwnijverheid. Dil hebben de Federatie Hout- en Bouwbonden NV V/NKV, de Hout en Bouwbond CNV en Het Zwarte Korps (machinisten) vrijdag op een persconferentie meegedeeld in hun gezamenlijk aktiecentrum in Woer den. Advertentie Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 voor prima gebruikte meubelen Te veel waarde hechten aan de mening van anderen, is een veel verbreide dwaling. Schopenhauer Verwachting tot dinsdagavond: Ongeveer dezelfde temperaturen Overwegend droog weer met zonnige perioden, maar plaatselijke ook mist, zwakke tot matige'zuidelijke wind, minimumtemperaturen van 'nul gra den vlak aan zee tot min zes graden plaatselijk in het binnenland, maxi ma enkele graden boven nul. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omsfr. -f3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 febr. Zon op 8.20, onder 17.28 Maan op 14.56, onder 6.03 Volle maan: 4 febr. (4.56 uur). HOOG- EN LA AG WATER Hoogwater 1.11 13.43 Laagwater 7.23 19.35 (Vervolg pag. 2) LUSAKA. De leiders van Rhode- sie's militante nationalistische be weging patriottisch front vinden een voortzetling van de onderhan delingen in Genève vruchteloos en hebben aangedrongen op escalatie van de guerillastrijd. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 31-1. Het K.N.M.I. deelt mede: In het huidige weertype komt het komende etmaal weinig veran dering. Een hogedrukgebied met het centrum boven West-Duilsland ver plaatst zich wat naar het. oosten, maar blijft het weer bij ons bepa len. Een frontale storing die boven de Britse eilanden ligt en daar veel bewolking en plaatselijk regen brengt, trekt langzaam in zuidelijke richting en neemt in betekenis af. Het kan ons land niet bereiken. Een uitloper van het West-Europese ho gedrukgebied bevindt zich boven Scandinavië en veroorzaakt daar rustig weer met in het binnenland aanhoudend vorst. ZIERIKZEE, 28-1. Door het steeds drukker worden van de Nieuwe Haven en het groter worden van de schepen, dreigt in de toekomst de stationering van de stedelijke niosselvissersvloot in de knel te geraken. Mitsdien moeten maatregelen worden getroffen. Op de vrijdag in Concordia gehouden vergadering van de Vissersvereniging „Helpt Elkander" is het betreffende probleem uitvoerig doorgepraat. De vergadering onder voorzitterschap van de beer B. W. Schot, werd bijge woond door burgemeester Th. H. de Meester, die zijnerzijds een toelichting gaf op de noodzakelijke herstelwerkzaamheden van de haven. In ge-inte- greerd verband hiermede kwamen de ligplaatsen van de .mosselschepen nu en straks aan de orde. Vergroting van de haven door an nexatie van het z.g.n. Lange Boo- gerdje tol-kt niet wel mogelijk daar een dan ontstane insteekhaven om ringd zou moeten worden met dij ken op Deltahoogte; een onhaalbare zaak. Bovendien is het Blauwe Bol werk beschermd en krijgt men nim mer toestemming hier aanzichtswij- zigende toestanden te scheppen. In ieder geval komt de Nieuwe Haven in de toekomst stellig veelvuldig in het nieuws. De plannen zijn nu nog maar in het stadium van het kommissie werk, maar zullen zeker sueren in de richting van de gemeenteraad, die met het pnderwerpelijke probleem te maken krijgt. ZIERIKZEE. Topper in de „Stuif-es -in"-show, die door de AVRO in een tent aan de Westbrug zaterdag werd georganiseerd, was het optreden van de SneeuwkoninginnetjesDe jeugd deed enthousiast mee en hel werd allemaal rechtstreeks op de buis uitgezonden. Lollig uitje voor de jongeren! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een ligplaats voor een schip wordt in het eigen (Zeeuwse) jargon aan geduid als een „zaete". Naar mening van de vergadering zal de vloot op den duur toe moeten naar vier „zae- ten'\ d.w.z. in totaal een dusdanige ligplaats dat vier schepen achter el- kaap kunnen worden afgemeerd. Daarnaast komen weep vier sche pen. Een aanvullende mogelijkheid om de extra grote kotters te bergen, zou het Luitje zijn. Men komt dan opgeteld tot tien schepen, juist vor mend de grootte van de vloot. LIerstel kademuur Het werk zal in fasen uitgevoerd moeten worden, waarvan de eerste fase valt te verwachten in de perio de 1978-1979. Te beginnen aan de kant van 'het karsteil, wordt dan het gedeelte Venkel-Karsteil aangepakt. De mosselvloot moet dan tijdelijk opschuiven richting Zuidhavenbrug. Na voltooiing van de restauratie kan de vloei zijn gewone plaats weer innemen. Aanvullend moet bezien wat richting Zuidhavenpoort gedaan kan worden mjb.t. het aanbrengen van boxen voor bezoekende jachten. De idee van 'boxen voor de mossel- schepen bleek in de boezem van de vereniging niet aan teslaan. WASHINGTON, 28-1. De Ameri kaanse weerdienst noemde de sneeuwstorm, die vrijdag over de Verenigde Staten joeg, „bijzonder gevaarlijk". Als gevolg van de storm lag het verkeer in twaalf staten vrij wel volledig stil. De sneeuwstorm hoopte de sneeuw lussen de Missisippi en de Appala- chen meters hoog op. Honderden straten waren ontoegankelijk en duizenden automobilisten moesten hun auto laten staan. Grootste tot nu toe MIDDELBURG, 29-1. De rijkspo litie in Zeeland heel't 4Vi ton has jiesj met een handelswaarde van negen miljoen gulden in beslag ge nomen het is de grootste partij die ooit in Nederland is aangetroffen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1