HET INBRAAK-MYSTERIE Werk aan toren van Pisa begint ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE YrUdaj 2S Januari 1977 KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthulekerk: 9.30 uur (jeugddienst) qn 19.00- uur ds. K. Schaap; 11.00 uur ds. J. B. Assen dorp (H.D.). Kerkwerve: 9.30 uur ds. J. A. G. Delhaas. Serooskerke: 15.00 uur Intreedienst ds. B. Baks; 10.00 uur Zondagsschool. Burgrh: 10.00 uur da. A. A. van Leeuwen. Haam stede: 10.00 uur (voorber. H.A.) ds. H. Smits; 19.00 uur (gez. d. in Ger. kerk) ds. J. Eikelboom. Renesse: 9.45 uur ds. L. de Wit. Noordwelle: 11.00 uur ds. L. de Wit. Scharen- dijke: 11.00 uur ds. J. A. G. Delhaas. Brouwershaven: 11.00 uur ds. J. A. J. Seeleman (H.A.). Zomnemaire: OVERDENKING Hij.dezelfde. (Hebr. 13:8) Hoe is alles aan verandering on derhevig: op alle terreinen des le vens! We zeggen weieens: stel je voor, dat opa nog 's een kijkje kon nemen. Wat zou hij opzien, en van veelschrikken. Hoe anders is reeds het leefklimaat dan b.v. vlak na de oorlog. Opa van nog langer geleden zou zich niet meer onder ons thuisvoelen. En we zijn allerminst in een stadium" aangeland, waarin je zeggen kunt: we hebben het nu wel gehad; wat zou er nu nog moeten veranderen. De techniek staat niet stil; het denken is nog niet afgerond; de ontwikkeling niet tot staan gekomen, enz. Er is nog zoveel in beweging. Ja-, ook in de kerk. Wat is er bestendig: ook in de kerk? Hoe veel waarheden heeft men al onwaar, in elk geval onbegrepen verklaard, en met een andere inhoud gevuld Wat blijft er staan? En dan lees je, als „kernwaarheid" ('t is, alsof die de apostel uit de pen moet): „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in eeuwigheid". Wat ook verandert: Hij niet! De weg tot behoud niet: alleen in en door Hem! Ja, stel het u voor: Hij, in de he mel, gezeten aan 's Vaders rechter hand; als mens niet meer onder ons, toch onverkort geldt nog: Hij is de Immanuël: God met ons. Voluit wer kelijkheid is: Ik zal u niet begeven. Ik zal u niet verlaten. Hij: God en mens! Hij: gisteren en heden dezelfde: Dat is de roem, de zaligheid van Zijn Kerk. Hij is nóg dezelfde in priester lijke bewogenheid. Hij is nog dezelf de, als toen Hij kinderen tot Zich ko men liet; als toen Hij de armen van geest, de treurenden zalig sprak. Hij is aan de rechterhand Zijns Vaders nóg de Vriend van „tollenaars en zondaren"; de Zoeker van het verlo rene; Dezelfde die nodigt: Volg Mij; wie tot Mij komt zal ik geenszins wegzenden. Hij is nog even bewogen over de schare: Hoe dikwijls heb Ik u bijeen willen vergaderen, zoals een hen haar kuikens, .doch jullie heb ben niet gewild. Maar ook even beslist, als toen Hij Zijn „wee u" uitsprak over hen die veinsden; over hen die niet naar Hem wilden luisteren; zich van Hem afwendden; Hem verloochenden en Hem en Zijn genade verwierpen. Hij gisteren en heden dezelfde: Je zus Christus, Gods Zoon, de Zalig maker! Is dat geen troost! Ja, een troost voor. hen die Hem zó nodig hebben, Hem zoeken; voor hen die zó in Hem geloven. Maar dat geloof -moet dan ook beoefend wor den. Hij blijft in eeuwigheid, die Hij Zich betoond heeft tijdens Zijn om wandeling op aarde. Daarom kan er ook maar één prediking zijn tot za ligheid: Jezus Christus, en die ge kruisigd; Nóg geldt het woord uit Zijn mond: God liefhebben boven al les; en de naaste als uzelf. Oók dat laatste. „Hoe is alles aan verandering on derhevig". Maar: Gij evenwel. Gij blijft dezelfd', o Heer! Hij: uw Toe verlaat, uw Koning? Kerkwerve W. J. B. ROME, 26-1. In het voorjaar zal een begin worden gemaakt met het. verstevigen van de scheve toren van Pisa, zo maakte het Italiaanse minis terie van openbare werken bekend. Het meer dan achthonderd jaar oude wereldberoemde monument zakt steeds meer in de drassige bo dem weg. De toren die al meer dan vier meter uit het lood staat is in het afgelopen jaar 1,5 millimeter verder gaan overhellen. Eerst zal door middel van een se rie nieuwe pompen de druk van de grondwater ader, die op een diepte van zestig tot zeventig meter onder de toren stroomt, gestabiliseerd wor den. De drukivisselingen op deze diepte zijn er de hoofdoorzaak van dat de „zieke toren" steeds meer in gevaar komt. Men vreest echter nog niet direct voor instorting. Als zich in dit gebied geen aardbevingen voordoen kan het bouwioerk het vol gens deskundigen nog wel 150 jaar uithouden. 9 30 uur ds. J, A. J. Seeleman (11. A.); 11.00 11111* Zondagsschool. Noordgouwe: 11.00 uur ds. Geers. Dreischor: 9.30 uur ds. Geers; 15.45 uur Zondagsschool, kleinen; 17.00 groten. Ouwerkerk: 11.00 uur ds. E. P. Kuin. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Kolkert. Oosterland: 10.00 uur ds. M. C. v. d. Meer; 18.00 uur ds. J. K. Vlasboom, Hoornaar. Sirjansland: 10.00 uur ds. W. L. Tukker OLD.); 18.30 uur ds. W. L. Tukker. Brui- nisse: 10.00 en 17.00 uur ds. R. H. M. de Jonge. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur dhr. P. Breeu- wer, Boss en hoofd. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.30 en 18.30 uur ds. H. Hondius. Haamslede: 10.00 en 19.00 uur (gez. d. in Ger. -kerk) ds. J. C. Eikelboom. Scharendijke: 10.00 uur ds. P. Paulus; 14.30 uur ds. J. de Kievit, Stellendam. Brouwershaven: 10.00 uur ds. J. Veenhof, Amsterdam. Zonnemaire: 15.00 uur ds. J. Veen- hof, Amsterdam. Nieuwerkerk: 10.00 uur ('bev. ambtsdragers) en 15.00 uur (dovendienst) ds. J. J. Lamme, Delft. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur kand. Eerbeek, Den Haag. Gereformeerde Kerken vrygeinaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. Urban. Koraalrijtuig in Utrecht UTRECHT, 26-1. Bezoekers van de vakantiebeurs 1977 in de Utrechtse Jaarbeurs kun nen op het stationsemplace ment in Utrecht een zoge naamd koraalrijtuig bezichti gen. Vanaf zomer 1977 zullen deze moderne rijtuigen in drie van de vier D-treinen Am sterdam-Parijs V.V. worden ingezet. De Nederlandse Spoorwegen hebben nu ter gelegenheid van de vakantie beurs zo'n type rijtuig naar Utrecht gehaald. Het koraalrijtuig is van de Franse spoorwegen en in dat land heeft men op diverse tra- jekien al enige maanden er varing met dit nieuwe mate rieel, dat de reiziger veel meer comfort biedt dan de rijtuigen, die momenteel nog in gebruik zijn op de route Amsterdam- Parijs. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur drs. Joh. Kruis. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. C. A. den Hertog. Haamstede: 10.00 uur ds. J. A. Com- pagner; 15.00 uur ds. C. A. den Her tog. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 14.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10.00 en 15.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten In Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.00 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur ds. v. d. Berg. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst.. Bruinisse 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdyk: 10.00 uur da. T. El ders-Mayer. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur dienst; zondags school van 11.45-12.30 uur. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 10.00 uur. Haamstede: 10.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zon dagen om 10.00 uur ©n °P woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zierikzee: Zondag: 10.00 uur open bare lezing; 11.00 uur Wachttoren- bespreking. Donderdag: Theokrati- sche school 19.30-20.30 uur; dienst- vergadering 20.30-21.30 uur. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Ongeveer 130.000 handtekeningen zijn tweede-kamer voorzitter Vondeling overhandigd als bewijs van de verontrusting die er binnen en buiten het onderwijs be staat over de beperking van de mo gelijkheden voor het onderwijs. Na de aanbieding begonnen de volks vertegenwoordigers aan de debatten over de onderwijsbegroting. NIJMEGEN. Bewoners van de Nijmeegse wijken Rozenbuurt en benedenstad zijn boos geworden op staatssecretaris Schaefer (volks huisvesting) omdat zij na de stads vernieuwing een hogere huur op zullen moeten brengen voor hun woning. GRONINGEN. De bezetting van een boortoren ten noordwesten van Warffum ds dinsdagavond om kwart voor elf beëindigd. De vijf leden van de aktlegroep „Atoomalarm", die zich op 35 meter hoogte gehuld in slaapzakken en vastgesnoerd aan de toren op het zgn. vingerbordes ge nesteld hadden, gaven zich over aan de rijkspolitie die hen met behulp van een 'hoogwerker naar beneden haalde. DEN HAAG. Het kabinet zal zich op de gebruikelijke wijze tot de ka mer wenden over de voorkeur die het kabinet heeft wat betreft de be handeling van de vier zogenaamde hervormingsvoorstellen in de kamer in de resterende zittingsperiode voor de verkiezingen. AMSTERDAM. Uit het dagrapport van de Amsterdamse politie blijkt, dat binnen een etmaal van maandag op dinsdag in de hoofdstad zeven winkels en bedrijven werden gedu peerd door diefstallen, gepleegd na het inslaan van de etalageruit. AMSTERDAM. De invoer van confectie uit Oost-Azië is in geld van 1966 tot 1975 meer dan verder- tienvoudigd. Het aandeel in de Ne derlandse markt steeg van 1 pet. tot 10 pet. Door deze import groei zijn bepaalde soorten lichte confectie praktisch géheel uit het assortiment van de Nederlandse produktie ver dwenen. DEN HAAG. De regering heeft be sloten voor het energie-onderzoek in ons land meer geld uit te geven en het lopende energie-onderzoek zo te reorganiseren, dat de nadruk minder op kernenergetisch onderzoek en meer op andere energiebronnen komt te liggen. DEN HAAG. Commissaris G. F. de Gooijer (33) van de rijkspolitie wordt de Nederlandse politieman die in Thailand gaat samen werken met de Thaise politie in de bestrijding van de heroïnehandel. Dit heeft hel mi nisterie van justitie woensdag desge vraagd bevestigd. DEN HAAG. De provincies zul len in 1977 als voorschot in totaal ongeveer f 631 miljoen ontvangen. De toedeling van de voorschotbedra gen aan de provincies geschiedt nog op basis van de huidige regeling van het provinciefonds. DEN HAAG. Onderwijsspecialisten van P.v.d.A. en V.V.D. maken zich zorgen over de financiële positie van de dag-m.a.v.o. voor volwassenen en het avondonderwijs. UTRECHT. Onder het motto „De politie moet de kar uit" zal het Utrechtse politiekorps het komende jaar meer aandacht gaan besteden aan de voet- en fietssurveillance. DEN HAAG. Per Nederlander is er vorig jaar net zo veel vet. en olie ge consumeerd als in 1975, namelijk 22 kilo. Voorzitter J. Pasman van het produktschap voor margarine, vetten en oliën vertelde dit donderdag in zijn nieuwjaarsreden. VLISSINGEN. De gemeentepolitie van Utrecht heeft op verzoek van de Vlissingse politie een 29-jarige Vlis- singer aangehouden. De man, T. de M., heeft bekend vrijdag jongstleden tegen zes uur een roofoverval te heb ben gepleegd op een 29-jarige huis vrouw N. K. uit Sint Laurens. UTRECHT. De federatie Neder landse vakbeweging zegt in een tele gram aan de Spaanse premier F. Suarez diep geschokt te zijn door de moordpartij door rechts-extremisti- sche groepen maandag in een advo catenkantoor in Madrid, waarbij vijf mensen om het leven kwamen. MIDDELBURG. Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben de Neder landse Stikstof Maatschappij (N.S.M.) in Sluiskil een vergunning op grond van de wet luchtverontreiniging en een hinderwetvergunning verleend voor een derde elektriciteitscentrale. ARNHEM. Bij een gezin in Arn hem heeft jarenlang een volledig in tact zijnde granaat op zolder gelegen. Bij het opruimen van de zolder werd het helse ding achter een tas in de betimmering ontdekt. De gewaar schuwde politie kwam de granaat op halen 'waarover zich later de explo sieven opruimingsdienst ontfermde, zo meldde de politie woensdag. ARNHEM. Waarschijnlijk nog deze week zal de Arnhemse officier van justitie beslissen of de voormalige directeur van het Nijmeegse kantoor computerbedrijf Tealtronic via In terpol moet worden opgespoord. AMSTERDAM. De 24-jarige T. van der R. is op de Wolbrandskerkweg te Amsterdam beroofd van zijn pol^ tasje met 6500 gulden. Dat gebeurde toen hij uit zijn auto stapte. De dader ontkwam. GRONINGEN. Het landelijk actie comité Zuid-Molukken heeft woens dag geprotesteerd tegen de weigering van de Indonesische regering om vi sa voor vakantiereizen te verstrek ken aan Zuid-Molukkers met. een Nederlands paspoort. tamboer Accountantskantoor afd. assurantiën alle verzekeringen, pensioenadviezen, financieringen, hypotheken Lindenlaan 3 Telefoon 01870-3477 Middelharnis Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG 30 JANUARI NED. 1: 's Morgens om elf uur brengt KRO/RKK een R.K.-kerk- dienst vanuit de kerk van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen in Lei den. Om vier uur meldt de NOS zich met het programma Met de muis. Als het kindervertier voorbij is, volgt een reportage van de wereld kampioenschappen veldrijden voor profs en amateurs in het Duitse Hannover. Na de Vesperuitzending van de IKON brengt Studio Sport de kijkers in winterse sferen met een reportage van de wereldkampioen- scha/rpen bobsleeën in Sankt-Moritz. De VARA laat het avondprogramma beginnenmet een aflevering van de serie McCloud. Een neef van de vriendin van McCloud komt om bij een brand. Er zijn aanwijzingen dat de brand hel gevolg is van boze op zet. De eigenaar van de flat waarin de ramp zich voltrok, wordt als de brandstichter gezien. Koos Postema presenteert vervolgens VARA's In ternationale. Op een speelse wijze xvil dit programma de kijkers nader laten kennis maken met de gewoon ten van andere volkeren. Vanavond wordt aandacht besteed aan de lan den India, Tanzania en Azoren. Van avond ook een nieuwe aflevering van Voorwaarts en niet vergeten, de serie over de ontwikkeling van de arbeidersbeweging in ons land. Dit tiveede deel handelt over de periode lussen 1870 en 1877. Het VAR-A-pro- gramma wordt tenslotte afgerond met de kwis Twee voor twaalf. NED. II: Het eerste half uur is xioor de jeugd. In een nieuwe afle vering van Westway ontstaan pro blemen doordat de leden van de woongemeenschap ruzie krijgen. Aktueel sportnieuws uit binnen- en buitenland wordt opgediend door Studio Sport, dat tot half negen de lijd aan zichzelf heeft- Hierna brengt de NOS het vierde deel van de boeiende serie 58 miljoen Neder landers. Deze aflevering behandelt het voedseldat door de eeuwen heen door het Nederlandse volk is gebruikt. Via de Batavieren, die erg bekwaam waren in het bereiden van voedsel, en de Middeleeuwers, die de - gewoonte haddeii alles eerst lang durig te koken, komt men terecht bij de Nederlanders van nu en hun gemoderniseerde massale voedsel- produklie. Voor filmnieuws kan men terecht bij de door Berend Boude- wijn te presenteren rubriek Cinevi- sie. Hierna een zgn. Special van Pa- noramiek over de Nederlandse An tillen en de ekonomische situatie in dit deel van het Koninkrijk der Ne derlanden. De NOS verlaat het scherm met een stuk muziek. Het Nederlands Blazersensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw speelt twee stuk ken van Georga Antheil, Jazz Sym phony en Ballet Mécanique. ZONDAG 30 JANUARI NED. 1: 11.00 Eucharistieviering: 14.00 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 De TV-muis; 16.27 W.K. veldrijden; 16.55 Toto; 17.00 Kleine avond dienst; 17.32 Studio Sport; 18.15 Te leac; 18.55 De beréboot; 19.00 URK. In de nacht van woensdag op donderdag is bij het Duitse eiland Borkum de 31-jarige Urker visser J. Ekkelenkamp overboord geslagen en vermoedelijk verdronken. De heer Ekkelenkamp voer op de viskotter UK 185. DEN HAAG. Alle op 1 januari be staande peuterspeelzalen die aan de gestelde eisen voldoen, komen in aanmerking voor een rijksbijdrage in de gemeentelijke subsidie. De ge meenten moeten voor 1 juni deze bijdrage hebben aangevraagd bij het ministerie van C.R.M. Zaterdag 29 januari, 19.35 uur, Ned. 1: Avonturen van Don Juan. Errol Flynn als Don Juan de Marana. Nieuws; 19.05 McCloud; 20.40 Inter nationale; 21.50 Voorwaarts en niet vergeten; 22.30 Twee voor twaalf; 23.10 Journaal. NED. II: 18.30 Informatie Turken; 18.35 Westway; 19.00 Van gewest lot gewest; 19.15 Studio Sport; 20.30 58 miljoen Nederlanders en hun voed sel; 21.10 Cinevisie; 21.35 Nieuws; 21.40 Panoramiek-Special; 22.30 Mu ziek van George Anlheil; 23.15 Jour naal. MAANDAG 31 JANUARI NED. 1: Het serviceprogramma AVRO's 3 x 20 bijt de spits af van de uitzending vanavondIn dit pro gramma wordt aandacht besteed aan" de test van de Citroen LN, de keu ken en veilige omgang met elektri citeit en een trip naar Marokko. Eveline van Velsen die dit program ma presenteert maakt rond acht. uur plaats voor Superstars. De Neder landse eer wordt verdedigd door de wereldkampioen schaatsen Piet Kleine. Hij neemt hel op tegen top- sterren ab de Franse wereldkam- pioen boksen Henry Duvillard, de Zweedse ex-wereldkampioen ski- lopen Tomas Magnusson, de Belgi sche voetballer Maurice Martens en de Westduitse skiër Christian Nau- reuther. Rond de klok van negen uur volgt een programma dat is opge hangen aan de verjaardag die prin ses Beatrix vandaag viert. Feeste lijke muziek wordt ten gehore ge bracht door de Beatrix-showband uit Hilversum. De zendtijd die de AVRO na het journaal nog ter be schikking heeft, staat in hel teken van de werkgelegenheid. Het pro gramma Werken om te blijven wer ken gaat over het belang dat Neder land heeft om in het buitenland gro te werken in handen te krijgen. On der meer wordt de schijnwerper ge richt op een baggerwerlc in Abu Dhabi en een suikerraffinaderij in Iran. NED: II: De VARA begint met de vrolijke serie Tommy en Charlie. Tommy besluit om auto's te gaan wassen omdat hij in financiële moei lijkheden zit. De akteurs en aktrices uit de show dat ik dit nog mag mee maken stoeien in de volgende dertig minuten met problemen uit de be jaardenwereld. Na het journaal de slotaflevering van De Onedin Lijn. Voor James Onedin breekt een pe riode van rust aan. De zeeheld en zakenman krijgt het overigens nog zwaar le verduren in deze tiende af levering. Zijn zakelijke beslomme ringen stellen James erg op de proef. Bovendien wacht hem een eenzame Kerstmis. Na de Onedin Lijn is hel lijd voqr VARA's Om budsman Johan van Minnen. Dertig minuten staan tot zijn beschikking om oplossingen te zoeken voor pro blemen waarmee kijkers bij hem aangeklopt: hebben. In een nieuwe aflevering van de serie leder zijn deel doen zióh weer lal van lach- ivekkende situaties voor in het ge zin van Willem en Gaby van Dieren. En dat alles is bij elkaar geschreven door Chiem van Ilouweninge en Alexander PoIa. De vijftig minuten durende aktualileitenrubriek Achter -het nieuws besluit de VARA-avond op het tweede net. MAANDAG 31 JANUARI NED. 1: 11.35 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De bereboot; IS.55 Nieuws; 19.05 3 x 20; 20.05 Super - stars; 21.05 Beatrix band; 21.35 Journaal; 21.50 Werken om te blij ven werken; 22.40 Symbiose; 22.45 Journaal. NED. II: 18.45 Informatie Surina- mers; 18.55 Nieuws; 19.05 Tommy en Charlie: 19.30 Dat ik dit nog mag meemaken: 20.00 Journaal: 20.25 De Onedin Lijn; 21.15 De ombudsman; 21.40 Ieder zijn deel; 22.05 Achter het nieuws; 22.55 Journaal. Naarmate Boukje ouder wordt, beslist ze zelf wanneer ze haar vader wil zien. Doorgaans gaan ze dan sa men een volle dag ergens heen, waar men ook eet. Als het mooi weer is zit men buiten, bijvoorbeeld in een park en anders een poosje in een restaurant. En als het er eens toe vallig niet aanzit - wat later steeds voorkomt - in een museum of ge woon in een stationshal. Maar Bouk je onderhoudt al die jaren het kon- takt met haar vader. Tenslotte heeft hij zichzelf niet gemaakt en trots zijn feilen en fouten, zijn spreek woordelijk geworden luiheid, houdt ze van hem op haar manier. Als ze zelf geld gaat verdienen, draait ze de tot nog toe bestaande toestand om en betaalt vaak zelf het etentje of stopt hem, als ze merkt,' dat hij het goed kan gebruiken, wat geld toe. Nu is papa ineens dood. Neerge schoten door de bewoner van het huis, waar hij kwam om in te bre ken. Op zichzelf al een onmogelijke gedachte, want papa was immers een bangerik! In haar gedachten ab soluut te laf om zoiets te onderne men. Alles, wat een beetje veel moeite kostte, paste niet in het le venspatroon van Gerrit Doorveld, dus werd het ook niet uitgevoerd. Inbreken! Het klinkt hoogst on waarschijnlijk. Zoals de krant ver telde, is hij in een garage doodge schoten, nadat hij de bewoner met een mes had bedreigd en zelfs over de arm had gehaald, waardoor de bewoner gewond raakte. Weer zoiets onwaarschijnlijks: vader, die altijd als de dood zo bang was voor mes sen, met een stiletto een andere man bedreigend. Het klinkt zo absurd, dat ze het in eerste instantie niet kan geloven. Boukje Doorveld rookt en denkt na. Ze kijkt naar Sander, die in de schaduw aan een lijntje enkele af gedrukte foto's te drogen hangt. Heel sekuur ervoor zorgend, dat er niets van het felle zonlicht op kan komen. In een opwelling vraagt ze hem: „Wat denk jij ervan, Sander? Ik bedoel: de onverwachte dood van mijn vader?" De man staat even zijn werk, dat hij nog eens kontroleert en draait zich dan naar de vrouw. „Ik heb er over lopen nadeken, maar ik kan er weinig over zeggen; ik weet immers niets van je vader? Het klinkt lo gisch: ingebroken in een garage, die verbonden is aan de woning. Hij wordt betrapt, schrikt misschien en gaat de bewoner te lijf met een mes. Hij raakte hem, nietwaar? En wordt dan neergeschoten. Als je het mij vraagt, kunnen ze de bewoner niets maken: in dit geval kun je spreken van honderd procent noodweer." Boukje schudt haar hoofd. „Ik zal jou eens wat over mijn vader ver tellen, dan krijg je misschien enige indruk hoe hij is geweest. Hou me ten goede:, ik hield van hem. Met al zijn onhebbelijkheden, want die be-, zat hij." En dan vertelt ze haar vriend en .kollega een aantal bijzon derheden over haar vader en ver zwijgt evenmin, dat hij eens in de gevangenis heeft gezeten vanwege een poging tot chantage. En besluit: „Hij was gewoon allergisch voor al les, wat mes was of er op leek. Thuis sneed mama zijn vlees, dat heeft ze me wel eens verteld. Trou wens, later toen ik wat groter was en met. hem ging eten, deed ik het ook voor hem. Als je, nu je dit alles weet, probeert een beeld te vormen van mijn vader, moet je dit als re sultaat krijgen: een man, die een he kel aan werken heeft, zelfs elke in spanning bewust vermijdt, die doodsbang was voor een mes die bijvoorbeeld enkel bij de gedachte in te breken het bij wijze van spre ken 't al in zijn broek doet van be door F. VAN FALCKENOORT nauwdheid. Deze man heeft dus - allemaal volgens die bewoner - in gebroken. Als hij ontdekt wordt, haalt hij een - vlijmscherp mes te voorschijn en geeft die man een schram over de arm. Wordt prompt daarna neergeschoten. Dit alles moeten wij maar geloven? Er is waai'schijnlijk geen enkele getuige, die zal kunnen bevestigen, dat het zo is gebeurd. We moeten eerst maar eens de kranten afwachten, die ze vanuit Nederland per luchtpost ons toezenden. Misschien dat we dan uit de verslagen wat wijzer worden. Maar als alles stoelt op de enkele verklaring van de bewoner, neem ik dit alles voorlopig met een korreltje zout." Sander Poldner denkt er over na. Hij vereert zijn kollega, met wie hij nu al een paar jaren samenwerkt. Omgekeerd mag zij Sander, maar toch op een heel andere manier. Boukje is misschien wat avontuur lijker aangelegd, maar ze heeft ook het nuchtere, vastberadene van haar moeder. Die beslist weet, wat ze wil. Een feit, waardoor Cornelia van 't Sant nog wel eens in konflikt komt met haar tweede man, in casu Bouk- je's stiefvader. Die in de grond van zijn hart een fijne, rustige vent is, die ze echt wel mag. Maar die zich zo'n beetje op z'n kop laat zitten door haar moeder. Boukje weet het ik heb veel meer van mijn moeder weg dan van mijn vader, want angst heb ik niet en lui ben ik evenmin. Vast niet, dat weet. Sander ook wel. We hebben het verleden jaar goed afgesproken met elkaar: als het lukt, als we het financieel rond krijgen, gaan we een grote reportage maken van die Afrikaanse staten, waar men ons toelaat. Gelukkig hebben wij als Hollanders een goede naam, dus zo 'heel veel problemen zal het wellicht niet geven. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 9