De algemene - non-financiële - beschouwingen over begroting 1977 Om verdeling kapitaalslasten van de Technische Dienst L (104 jk Gemeenteraad Westerschouwen Heeft U nog eenx goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN SM«men bepaal meteen uw nieuwe keus. Gemeenteraad Middenschouwen 1' Broodprijs omhoog Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag '2ff januari 1977 133ste jaargang: Nr. 22039 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797- 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wckken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Rem op tweede woningen in Duiveland t ver- n hot van januari Het koor te Renesse is nieuwbouw. Waarom zou het pand Lange Reke 12 te Renesse ook geen nieuwbouw kunnen zijn, aangepast aan het dorp en het karakter van de huidige wo ning, zo werd gevraagd. WESTERSC1IOUWEN, 25-1. Op de jongste raadsver gadering, onder voorzitterschap van burgemeester H. P. Everwijn zijn - behalve de financiële beschouwin gen door de fraktievoorzitters over de gemeentebegro ting 1977 - nog talrijke andere zaken aan de orde ge komen, waarop wij - over enkele nummers verspreid - hier zullen ingaan. Hel betreft de non-financiële be schouwingen over genoemde begroting, opnieuw ge houden door de fraktievoorzitters. Mevrouw A. G. J. Hogenboom-Landegent sprekend namens de V.V.D.- fraktie, wees erop dat de afgewezen op-klassifikatie alleen inhield toestem ming tot hogere uitgaven voor diverse posten, maar geen hogere uitkering uit het Gemeentefonds. Met het kollege stemde het de fraktic tot vreugde dat diverse restauraties zijn beëindigd of inmiddels aangevangen. Toch wordt bij de monumenten een kritische opmerking gemaakt. Men is niet gelukkig met de vaste regeling dat ieder die subsidie van Monumentenzorg krijgt, ook van ge meente dertig procent subsidie zou ontvangen. De V.V.D.-fraktie is van mening dat iemand die in een onder monumentenzorg vallend pand woont of werkt in de meeste geval len zelf moet kunnen beslissen of hij wil restaureren of nieuwbouwen. Vele gebouwen zijn nl. in een zo slechte staat, wat indeling of mate rialen betreft, dat restauratie aan merkelijk duurder is dan vernieuw bouw. Ten aanzien van de openbare vei ligheid werd men graag op de hoogte gesteld met de vorderingen van het rampenplan. Voor wat de verkeers veiligheid betreft heeft de fraktie geen behoefte om meer verkeer aan te trekken door bredere wegen. Men is tegen het verkeers-vrij maken van de Hogezoom te Renesse en de Noordstraat te Haamstede. Strandreddingsbrigade De strandreddingsbrigade doet vol gens de V.V.D.-fraktie goed werk. Daar het kollege strengere regels gaat stellen bij het gebruik van het vrij kostbare materiaal werd ge vraagd of hiervoor niet goed genoeg wordt gezorgd, of dat er soms oorzaken van buitenaf zijn die scha de veroorzaken aan het materiaal van de reddingsbrigade. Wat de straatverlichting betreft werd speciale aandacht gevraagd voor het voetpad naar de Leliëndale- weg, het pad zonder naam en zonder licht. Voor de straatreiniging werd gevraagd in eigen beheer enige klei ne machines aan te schaffen. De re sultaten van de grote straatveegma chine werd niet geheel bevredigend genoemd. (Vervolg pag. 2) Advertentie pt bekl. U bent van harte welkom. ZIERIKZEE. Allerlei aankondigings- kreten zijn te lezen in de Venkel, de gerehabiliteerde straat waar de mensen de nieuw gereed gekomen 'huizen gaan bezetten. Hier werd een leitje gebruikt om aan te kondigen, wat er allemaal staat te gebeuren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MIDDENSCHOUWEN, 26-1. Op <le jongste vergade ring van de gemeenteraad van Middenschouwen, on der voorzitterschap van burgemeester E. Baerends, merkte de heer C. J. van Burg - hij de ingekomen stuk ken - op dat hij met argusogen de diskussie had ge volgd in het verslag van de vergadering van de Com missie voor de Technische Dienst over de verdeling van de kapitaalslasten tussen de dienst en de gemeente Bruinisse hij opneming van kantoorruimte voor de T.D. in het nieuwe gemeentehuis te Brunisse. Spreker stelde zich achter de opvatting van de voorzitter dat voor verde ling van de kosten bezwaarlijk de oppervlakte als basis kan worden genomen, daar op deze wyze een aandeel in de representatieve kosten van het gemeen tehuis zou worden betaald. Spreker wenste over cl it onder werp een diskussiestuk van burge meester en wethouders ter bespre king in een volgende vergadering. De voorzitter deelde mede, dat nog geen exacte cijfers bekend zijn voor verdeling van de kosten en dat. nog slechts een voorlopige bespre king heeft plaats gevonden. Het is niet de bedoeling de raad bij dit vraagstuk te passeren. Of bespreT king reeds in de volgende raadsver gadering kan plaats vinden kan nu niet bezien worden. Instelling kommissie Burgemeester en wethouders had den de raad een voorstel gedaan tot het instellen van een vaste kommis sie van advies en bijstand voor re- kreatie en toerisme. De kommissie zal bestaan uit 5 leden, t.w. 1 lid (voorzitter) uit het kollege van bur gemeester en wethouders, 2 leden uit de raad en 2 leden uit de bur gerij, t.w. bij voorkeur één lid uit de middenstand en één lid uit de toe ristische sector. De heer C. J. van Burg zei, dat weliswaar geen middenstandsver eniging in Middenschouwen bestaat, doch verwachtte, dat het toch wel mogelijk moest zijn een vertegen woordiger uit die kring aan te wij zen. De voorzitter antwoordde dat het kollege het op prijs zou stellen, als er een goede vertegenwoordiger uit de middenstand komt. Voor de volgen de raadsvergadering zullen b. en w. een voorstel doen voor de vertegen woordigers uit de burgerij. De raad besloot hierna met alge mene stemmen tot het instellen van de kommissie van advies en bijstand en het vaststellen van een bijbeho rende verordening. De raad besloot met algemene stemmen vast te stellen een veror dening geldelijke voorziening raads- en kommissieleden. De vergoeding voor de leden van de stembureaus werd verhoogd van f 55,tot f 75,per zitting. Voor zittingen van het hoofdstembureau zal geen 'vergoeding meer worden toegerekend. Ongevallenverzekering Na overleg met kommandanten en onderkommandanten van de brand weerkorpsen hadden burgemeester en wethouders voorgesteld de onge vallenverzekering voor het brand weerpersoneel op andere basis te schoeien en hiervoor een verzeke ring af te sluiten bij Centraal Be heer Schadeverzekering. De heer Van den Bosse verkreeg inlichtingen over het element prae- dispositie dat in de ongevallenver zekering is opgenomen. De x-aad besloot met algemene stemmen tot het aangaan van de on gevallenverzekering. Op vooi-stel van het kollege be sloot de ï-aad tot herziening van de bouwgrondprijzen te rekenen van af 1 januari 1977 in het bestem mingsplan „Putmeet I" te Schai'en- dijke. De raad besloot aan burgemeester en wethouders te delegeren het ver kopen van roerende goederen tot een bdrag van maximaal f 1000, Wijziging verkeerssituatie De'raad b.eslo'ot bok tot wijziging van de vèrkeërssituatie aan de Put- meetweg te Schai-endijke in die zin, dat het bord Geslotenvei-klaring voor motorvoertuigen op meer dan twee wielen zal woi'den terugge plaatst tot vooi-bij de splitsing met de Korenbloemstraat. De ï-aad besloot verder de ge meentewerkman J. Quist per 1 fe bruari 1977 als zodanig te benoemen in vaste dienst. Mevrouw J. Kloet-Schellingerhout verklaarde geen bezwaar te hebben maar had gaai-ne inlichtingen over de pensioenvooi'ziening voor de heer Quist. Op verzoek van de voorzitter gaf de gemeentesekretaris hierover inlichtingen. Aan de sportvereniging Z.S.C.'62 zal voor het gebruik van de gymzaal te Scharendijke voor binnentraining van de pupillen een subsidie van f 180,worden t oegekend. Geen subsidie zal woi'den beschikbaar gesteld voor binnentraining van de B-junioren. Ovei-eenkomstig de voor het rijks- pei-soneel getroffen i-egeling besloot de ï-aad aan het gemeentepersoneel over de maanden november en de cember 1976 een uitkering van f 30,per maand toe te kennen. Bui'gemeester en wethoudei's had den de raad voorgesteld een krediet van f 36.167,beschikbaar te stel len voor het herbestraten van de Kerkweg en de Weelweg te Kerk- werve en uitbreiding van de open- bai-e vei-lichting vanaf de komgrens aan de Weelweg tot aan het kruis- punt aan de Heuvelsweg. (vervolg op pagina 3) BURGH: Maandag jl. werd door burgemeester H. P. Everwijn de eer ste paal geslagen voor het hotelkom- plex aan de Hogeweg. Men verwacht voor de realisering van het geheel vierhonderd werkdagen nodig te heb- Op de foto de perspektiefschets, zo als het er over twee jaar uit zal zien. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Het eist nog meer geestkracht als martelaar te leven dan te sterven. Hoi-ace Mann DEN HAAG, 27-1. De vrye con sumptieprijs van brood zal naar ver wachting met ingang van 31 januari met twee cent per 800 gram stijgen. Het ministerie van economische za ken heeft dit meegedeeld. Na overleg met de Nederlandse bakkerij stichting heeft minister Lubbers (economische zaken) de bi-oodbakkei-s toestemming gegeven eind deze maand een prijsverhoging toe te passen van ten hoogste 1,6 cent pér 800 gram. De verhoging vloeit volgens mede delingen van het ministerie van eco nomische zaken voort uit volgens de prijzenbeschikking goederen en diensten 1977 dooi-berekenbare kos tenstijgingen van grondstoffen en zgn. externe kosten. Met ingang van 1 febxaiai-i zullen de minimumprijzen voor bi'ood bij besluit van de voorzitter van het produktschap voor gi-anen, zaden en peulvruchten eveneens met 2 cent per 800 gram vei'hoogd worden. Advertentie Oosterland - Telefoon ,(01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Range/Rover. Inbouwstation Landi den Hartog gasinstallaties alleen voor eigen merken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1