Zierikzee claimt alvast zetel toekomstig bestuurscentrum HET INBRAAK-MYSTERIE Concentratie waterschappen? SALARIS REKENING STREEKNIEUWS Niet 1976 maar 1921 was de droogste zomer Vanaf 7 februari STAKINGEN IN DE ZUIVEL VAN ONBEPERKTE DUUR Verlaging klassegrootte geen panacee voor werkloosheid Minister naar Grüne Woche Hoger personeel waarschuwt (Soms) eerder naar basisschool ZIERIKZEE, 26-1. Tijdens de rondvraag op de woens dag gehouden algemene vergadering van het bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland haakte de heer J. Couinoit in, op wat door de voorzitter in zijn openingswoord was gezegd over de concentratie van waterschappen in Zeeland, waarvoor door Ged. Stalen van Zeeland een kommissie is ingesteld. Ofschoon de dijkgraaf had gezegd, dat dit een studie vergde die wel enkele jaren zou duren, zodat men eerst in de tachtiger jaren met deze mogelijke koncentratie zou worden gekonfronteerd, wilde de heer Coumou wel kwijt, dat hij er op rekende dat men dan Zierikzee als centrum zou kiezen- Koncentratie van de dienst in een andere gemeente in Zeeland zou er toe kunnen leiden, dat een duur nieuw kantoorgebouw moet \yorden gebouwd. Zierikzee heeft alles en heeft ook alles voor de toekomst, wij hebben een goed kantoor, des kundige mensen, goed materiaal en straks ook de huizen om nieuw ad ministratief personeel dat eventueel nodig zou zijn, in te kunnen huis vesten. Immers wij bouwen 150 hui zen, voor mensen die bij de afslui ting van de Oosterschelde zijn be trokken, maar die na 1985 wellicht voor het grootste gedeelte weer wor den ontruimd. Zierikzee krijgt geen industrie, Zierikzee mag nu niet de dupe worden van anderen, die het Waterschap Schouwen-Duiveland in een groter verband willen opnemen, door een aantal mensen die daar werken naar zich toe te trekken. De koncentratie zag hij wel doorgaan, als van bepaalde zijde daarop wordt aangestuurd is dat toch niet tegen te houden. Men moet zich niet laten overrompe len en de zaak afwachten, wat men van bovenaf beschikt, maar zich di- rekt inzetten. Koncentratie ja, maar dan met Zierikzee als middelpuntig bestuurscentrum van de koncentra tie. Het betoog van de heer Coumou werd van harte ondersteund door burgemeester De Meester. Koncen tratie is misschien wat Schouwen- Duiveland betreft, met zeer kundige mensen aan het roer, niet nodig. De zaken gaan hier prima, maar in elk geval geen aderlating van personeel naar een andere gemeente in Zee land, omdat bewezen is, dat men het hier evengoed of beter kan. Ook de heer A. J. G. Doeleman nam aan de diskussie deel, terwijl door de heer Barendregt werd op gemerkt, dat men de provincies gaat verkleinen, terwijl men de water schappen gaat vergroten, iets wat het bestuur weer verder van de bur ger of de betrokken landbouwer brengt. „De koncentratie van de gemeen ten bracht ook geen kostenbesparing met zich mee", aldus burgemeester De Meester. Advertentie Uw uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern betalen. Huur. gas, licht, abonnementen. Natuurlijk automatisch! En elke maand een vast bedrag naar uw spaarrekening. Orde op geldzaken: Salaris en pensioen/via de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE ZIERIKZEE, 2G-1. In zijn ope ningsrede gehouden op de 49e alge mene vergadering van het water schap Schouwen-Duiveland heeft de voorzitter ook enkele ogenblikken stil gestaan bij de droge zomer van 1976, c.q. de geringe hoeveelheid neerslag, die vorig jaar, over het ge hele jaar gerekend, is gevallen. In 1976 werd naar eigen waarne mingen in het waterschap een neer slag geconstateerd van 487~"mm, te gen 733,8 mm in 1975. De pompen draaiden in 1975 1300 uren, in 1976 behoefde men maar 640 uren te draaien om de waterstand op peil te houden. Ook in de elektri sche gemalen was het stroomgebruik dere waterschappen. In hoeverre koncentratie zou gaan en wie en wat zou worden gekoncentreerd (men kan verschillende cirkels over de kaart trekken, met Zierikzee als middelpunt) was nu nog moeilijk te zeggen. Dat is in elk geval afwach ten. De voorzitter die eerder al had gezegd, dat men niet stond te drin gen, om zo maar over te gaan in een groter verband en dat het behoud van een waterschapscentrum voor Zierikzee van bijzondere betekenis is, zei rekening te zullen houden, met de uit de vergadering naar vo ren gekomen gevoelens. Kleine waterschappen zoals vroe ger hebben zeker geen reden meer van bestaan, men kan nu eenmaal meer en beter werken, wanneer men samen werkt een voorbeeld daarvan was de samenwerking met betrek king tot de werkzaamheden die de wet zuivering oppervlakte mee brengt en (ander voorbeeld) het ge- zamelijk gebruik van de peiiboot van „Schouwen" door een aantal an- ZIERIKZEE „Swinging Billy" In de aula van de school speelt vrijdagavond een nieuw gevormd popgroepje van eigen bodem „Swin ging Billy", voor de leerlingen van de brugklasse R.S.G. ..Prof. Zeeman". Het groepje bestaat uit: Eric v. d. Ouden (zang), Herman Holty (bas), Kees v. d. Wekken (solo gitaar) en Teun v. d. Wekken (drums). NIEUWERKERK Oud papier Zaterdag 29 januari wordt te Nieuwei-kerk weer oud papier opge haald, ten bate van Mbuma-zending der Gereformeerde Gemeente. Ge-, bundeld gereed zetten wordt op ho ge prijs gesteld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Minister De Gaay Fortman wil de mogelijkheid open houden om een eventuele massale overkomt van Antillianen naar Ne derland te voorkomen. ROTTERDAM. De federatie van schippersbonden, de O.N.S. (Onaf hankelijke Nederlandse Schippers- vakbond) en het algemene zand- en grindschippersverband hebben be sloten hun deelneming aan de ver gaderingen van de commissie bin nenscheepvaart op te schorten. AMSTERDAM. De eerste, enige, echte Nederlandse Wielrijdcrsbond (E.E.N.W.B.), een organisatie met 7.000 leden, die zich sedert oktober 1975 inzet voor een uitgebreider en veiliger fietsverkcer heeft woensdag middag officieel haar „beleidsplan voor het langzaam verkeer" gepre senteerd. UTRECHT. Het niveau van het aantal zomervakanties van Neder landers met een .vertrekdatum van mei tot en met september was in 1976 even groot als in 1975, maar het aantal wintervakanties in het seizoen 1975-1976 is wel toegenomen ten opzichte van het vorige winter seizoen. VLISSINGEN. G.S. van Zeeland hebben Maxalloys in Vlissingcn ver gunning verleend op grond van de wet luchtverontreiniging en de hin derwet. Het bedrijf veroorzaakte vo rig jaar ernstige stof- en stankover last voor de omgeving. Vergadering waterschap maar de helft van 1975, maar wie nu ook de kosten door twee zou willen delen komt bedrogen uit. Stroomkos- ten in 1976 f 63.000,— in 1975 f 76.000,en daaruit valt dan weer af te lezen, de grote stijging in de prijzen van de elektriciteitstarieven in het vorige jaar. Overigens was men nog eens in de archieven gedoken en daaruit bleek, dat niet 1976, het droogste jaar was van de laatste 100 jaar, maar 1921. In dat jaar viel namelijk maar 319 mm regen, dus nog aanmerkelijk minder dan verleden jaar. Andere droge jaren 1887: 488 mm. 1896: 489% mm, 1900 492V2 mm, allen ja ren die dus ongeveer overeenkomen met: 1976 met 487 mm. DEN HAAG. C.R.M. minister Van Doorn acht het gewenst dat meer in zicht wordt verkregen in het gebruik van stimulerende middelen in de voetbalsport. DEN HAAG. Tegen het einde van dit jaar zal de olieproduktie uit het Engelse deel van het continentale plat in de Noordzee bijna een mil joen vaten per dag bedragen, of on geveer zestig miljoen ton olie per jaar. Dit is voldoende om voor de helft in de behoeften van Engeland te voorzien, aldus de Britse ambas sade in Den Haag. DEN HAAG. Minister Van dei- Stoel en zijn Oostduitse ambtgenoot Oskar Fischer hebben d'insdag in Den Haag, wat op het plein werd genoemd, „openhartige" gesprekken gevoerd, een diplomatieke term die4 doorgaans betekent dat men elkaar vrij duidelijk zegt waar het op staat. Flitsen uit het buitenland BONN. De Westduitse bondskan selier HelmutSchmidt en de Ameri kaanse vice-president Walter Mon- dale hebben bij een vertrouwelijke gedachtenwisselingr in Bonn met name internationale economische problemen besproken. OOSTENDE. „Waarom loopt men warm voor het recht van het onge boren leven en staat men doorgaans onverschillig tegenover de verdedi ging van het geboren leven, als het gaat om zaken als de bewapenings wedloop?". Dit heeft karinaal Al- frink in Oostende gezegd, waar hij sprak als internationaal president van de katholieke vredesbeweging „Pax Christi". BOGOTA. Een jonge militante kommunist heeft zich in Cimitarra, een plaats in het noordoosten van Columbia, om politieke redenen door zelfverbranding om het leven gebracht. Hij goot benzine over zich heen en stak zich in brand. NEW DELHI. De Indiase socialis tische leider George Fernandes, die twee dagen geleden aftrad als par tijvoorzitter uit protest tegen het besluit van zijn kollega's mee te doen aan de komende algemene ver kiezingen, heeft dinsdag zijn ontslag ingetrokken. MADRID. De socialistische en kommunistische vakbonden in Spanje, theoretisch nog onwettige organisaties, hebben aangedrongen op kalmte en de regering de steun van hun aanhang beloofd als zij maatregelen zou nemen om „de ver antwoordelijken voor de jongste ge beurtenissen" te straffen. MOSKOU. De Russische dissiden te natuurkundige Andrej Sacharov is door de autoriteiten in Moskou gewaarschuwd dat hij gerechtelijk kan worden vervolgd als hij vol hardt in het verspreiden van „las terlijke verzinsels". MADRID. Als vijfde slachtoffer van de aanslag van maandagavond op een links advocatenkantoor in Madrid is dinsdagavond Serafin Holgado Antonio in een ziekenhuis gestorven. Vier advocaten worden nog verpleegd. Van twee van hen is de toestand ernstig. PRAAG. Het ministerie van justi tie van Slowakeije in Bratislava heeft meegedeeld dat een man ter dood is gebracht die zijn dochtertje van 2V-> jaar en zijn schoonmoeder had vermoord. Hij is in 1976 ter dood veroordeeld in Banska Bystri ca in Centraal-Slowakije. ISTANBUL. Bij een bushalte bij de universiteit van Istanbul zijn dinsdagavond twee studenten van uit een passerende auto doodgescho ten. Naar de politie meedeelde, moeten achter de moorden politieke gronden worden gezocht. MADRID. Een ondergrondse rechtse groepering, de „anti-kom- munistische Apostolische Alliantie van Spanje" (AAA) heeft woensdag de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aaslag op een bijeenkomst van kommunistische advocaten waarbij vijf doden en vier gewon den vielen. STRAATSBURG. De Franse pre sident Valery Giscard d'Estaing zal met veel vertoon officieel het nieu we gebouw van de Raad van Euro pa in Straatsburg in gebruik stellen. Een kolos waarin honderdduizend ton beton is verwerkt en dat van de Fransen de fraaie betiteling heeft gekregen van „Het paleis van Euro pa". MADRID. Opnieuw hebben woens dag tienduizenden Spanjaarden het werk neergelegd uit protest tegen het geweld van reclits-extremisten dat sinds zondag al zes mensen het leven heeft gekost. WEST-BERLIJN. De Amerikaanse vice-president Walter Mondale heeft een bezoek van twee uur gebracht aan West-Berlijn. Onmiddellijk na zijn aankomst verklaarde Mondale in een toespraak dat de Verenigde Sta ten zich nog altijd verplicht voelen te waken voor de veiligheid en vrij heid van Berlijn. CAIRO. Het semi-officiële Egypti sche dagblad Al Achram meldt woensdag dat het onderzoek naar de ongeregeldheden van vorige week in Egypte heeft geleid tol ;de ont maskering van vier klandestine kommunistische organisaties. CANBERRA. De Australische minister voor aangelegenheden niet betrekking tot de autotochtonen. Ian Viner, heeft meegedeeld, dat Australië ter gelegenhied van zijn 189-jarig bestaan de in het noorden van het land levende autochtonen hun wettig stamgebied zal terugge ven. GENÈVE. In de ontwikkelde lan den slaat kanker in een op de drie gezinnen toe, aldus een rapport van de wereldgezondheidsorganisatie (W. H.O.). HAMBURG. Zesduizend metaalar beiders hebben woensdag in Ham burg een optocht bij fakkellicht ge houden als protest tegen het verlies van arbeidsplaatsen. WASHINGTON. De Verenigde Staten zijn voornemens een ernstige poging te doen tot normalisatie van de betrekkingen met Vietnam, heeft een woordvoerder van het departe ment van buitenlandse zaken woens dag verklaard. CAIRO. Het Egyptische kabinet heeft woensdag besloten tot een reeks maatregelen die een eind moe ten maken aan de moeilijkheden waaruit de onlusten van vorige week zijn voortgevloeid, zo - meldt radio Caii'o. MADRID. De Spaanse regering heeft woensdagavond alle demon straties verboden en de politie meer bevoegdheid gegeven om „het toene mende aantal gewelddaden te ver minderen die ten (loei hebben de strijdkrachten ertoe te provoeeren de macht over te nemen". STRAATSBURG. Frankrijk is aan de vooravond van de ondertekening van een Europese conventie ter be strijding van het. terrorisme hevig aangevallen naar aanleiding van de vrijlating van de Palestijn Aboe Daoed. Aboe Daoed, die ervan wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij de voorbei*eiding van de aanslag op Israëlische sportlieden tijdens de Olympische Spelen van München. UTRECHT, 26-1. He Voedingsbonden FNV en de In dustriebond NKV zullen bij 22 zuivelondernemingen op 7 februari een werkstaking van onbeperkte duur uitroepen. De uitgekozen ondernemingen zijn voorna melijk boerencoöperaties. De akties zullen vestigingen tref fen van onder meer de Domo, de Co- Beroo, de Takomst, CMC-Melkunie en Catnpina. Met de 22 bedrijven wordt tussen de 15 en 20 procent van de Nederlandse zuivelindustrie plat gelegd. Bij de stakingsacties zijn 3400 men sen in de produktiesector betrokken. Ruim 2150 zijn aangesloten bij de F. N.V. bonden. De unie B.L.H.P. en de voedingsbond C.N.V. hebben zich vandaag achter de aangekondigde acties geschaard. Pér jaar wordt er in Nederland on geveer tien miljard liter melk gepro duceerd; per dag ca. 4,5 miljoen. De acties voor het behoud van een auto matische prijscompensatie in de c.a.o. worden vooral gevoerd in bedrijven die zich bezighouden met de produk- tie van boter, kaas en melkpoeder. WENEN. Bondskanselier Bruno Kreisky heeft woensdag in het Oos tenrijkse parlement gezegd dat 12 ton wapens van een transactie met Syrië verdwenen is. BELGRADO. De Joegoslavische minister van defensie generaal Niko la Ljoebicic heeft woensdag opgeroe pen tot versterking van het omvang rijke „volksverdedigingsstelsel", 'welk stelsel voorziet in voorbereiding voor ondergronds verzet in het. g'èval van een invasie. Onderwijs in Tweede Kamer DEN HAAG, 26-1. Minister Van Kemenade pqenit hef volstrekt ondenkbaar dat de werkloosheid onder kleuterleidsters en onderwijzers kan worden te ruggedrongen door verdere verlaging van de klassegrootte. Tijdens het onderwijsdebat in de Kamer zei de minister van onder wijs dat medio december 1976 het aantal kleuterleidsters, onderwijzers en onderwijzeressen dat als werk zoekenden staal: geregistreerd 5832 bedroeg. Een betreurenswaardig grote hoeveelheid, vindt Van Keme nade, die mede te wijten valt aan het overschot op de pedagogische academies. Om het probleem aan te pakken zal o.a. gedacht moeten wor den aan voorlichting aan abituriën ten over de situatie in het onderwijs. 20 miljoen Van Kemenade wees de Kamer er op dal zorgvuldige afweging gebo den is over de amendementen die op de begroting zijn ingediend. Want bij het zoeken van dekking vpor de ca. 20 miljoen gulden die deze wij zigingsvoorstellen kosten zal slechts voor. het jaar 1977 geld gevonden kunnen worden. Acht van de 20 mil joen heeft een struktureel karakter, zodat er vanaf 1978 geen dekking is. Dit is een onjuist beleid, meent de minister. „Geestdrijverij" Van Kemenade wees het verwijt van de VVD-fraktie van de hand dat hij zich schuldig maakt aan politie ke haast en „geestdrijverij". Onder wijs moet gebaseerd zijn op een maatschappelijke keuze. Het dient op te leiden tot mondige mensen en moet in die zin als breekijzer in de maatschappelijke verhoudingen kun nen funktioneren. De bijdrage van mevrouw Smit-Kroes van de VVD noemde Van Kepienade „een variant op haar indoctririatieverhaai" van vorige jaren. De bij de bonden aangesloten le den zullen zich eind' deze week en' begin volgende week over de te voe ren acties uitspreken. SCHIPHOL, 26-1. Met direkteur- generaal ir. A. de Zeeuw en nog zes andere ambtenaren van zijn depar tement is minister Van der Stee van landbouw donderdagochtend van Schiphol naar West-Berlijn ver trokken om daar het Nederlandse visitekaartje te presenteren op de steeds groter wordende jaarlijkse zuivelbeurs, de „Grüne Woche". Nederland neemt voor de 25ste maal aan deze tentoonstelling deel, zo zei de minister bij zijn vertrek op Schiphol. „Wij waren een kwart eeuw geleden de eerste buitenland se deelnemers en wij verzorgen nog steeds de grootste buitenlandse in zending". UTRECHT, 26-1. Een eenzijdige afschaffing van de automatische prijscompensatie wordt door het ho ger personeel niet .geaccepteerd. In dien de werkgevers niet bereid blij ken hun „tót dusverre onwrikbare standpunt op korte termijn ter dis cussie te stellen, zal het hoger per soneel zich niet afzijdig kunnen hou den". De ledenraad van de N.C.H.P. (Ne derlandse Centrale Hoger Personeel) heeft een motie van deze strekking aangenomen. In deze ledenraad zijn alle bij de N.C.H.P. aangesloten ver enigingen en afdelingen van hoger personeel in, ops lqrid vertegenwoor digd. De N.C.H.P. telt ongeveer 35.000 leden. DEN HAAG, 26-1. Minister Van Kemenade (onderwijs) heeft de Tweede Kamer meegedeeld dat de toelating tot de basisschool in taer- paalde gevallen zal kunnen worden vervroegd. In voorbereiding is na melijk een wijziging van het toëia- tingsbesluit, waarbij de toelating tot de eerste klasse van de basisschool mogelijk wordt van een kind dat op 1 .oktober nog niet de vereiste leef tijd van zes jaar heeft bereikt-: Het. gaat om kinderen, die dermate uit zonderlijk lichamelijk of geestelijk ontwikkeld zijn. dat zij niet: meer op de kleuterschool thuishoren. Het verzoek om toepassing van de uitzonderingsbepaling zal moeten worden ondersteund doQr een ver klaring van de 'hoofdleidster van de kleuterschool. sSÜ Er is echter één probleem: elke staker is ontslagen en men zal zich eerst weer moeten aanmelden, wil men terugkomen. De direkteur, in wendig razend, omdat deze staking hem een klein kapitaal heeft gekost, heeft; y/raak gezworen. Hij komt er achter, wie de aanstokers zijn ge weest; deze heren worden niet meer teruggenomen. Hetzelfde lot onder gaat Gerrit Doorveld, want een por tier heeft niets met loonkonflikten te maken; die behoort er zich niet mee te bemoeien. Ook (hij kan aan de andere kant van de poort blijven staan. Dit betekent werkloosheid en om dat hij gestaakt heeft, krijgt hij niet op normale wijze een werkloos heidsuitkering. Ten leste moet hij dus bij Sociale Zaken aankloppen voor steun. En zich laten inschrij ven bij het arbeidsbureau. Portiers zijn er jammer voor hem maar zel den nodig, vaak nemen ze er oude re, vervroegd gepensioneerden voor; die zijn ook met wat minder geld tevreden, dus voorlopig is er geen werk voor Gerrit. Temeer ook, om dat hij ander werk, dat hem wordt aangeboden, weigert: dat betekent weer zweten en daarvoor is hij niet in de wieg gelegd. Als ze bijna vier jaar getrouwd zijn, is Gerrit nog altijd werkloos en doet hij iets stoms. Van de direkteur der fabriek weet hij wat. De man heeft een keer een aanrijding gehad, terwijl hij teveel had gedronken. Via via heeft de betrokkene kans gezien het in de doofpot te stoppen, waarbij de portefeuille een bekwa me rol speelde. Door een samenloop van omstandigheden is Gerrit achter 't hele verhaal gekomen. Hij schrijft zijn vroegere direkteur een brief, waarin hij verklaart alles aan de politie te zullen opdissen, als hij hem niet als portier terug neemt en de schade, als gevolg van zijn werk loosheid, alsnog vergoedt. In het ne gatieve geval zal hij niet enkel de politie ervan op de hoogte stellen, maar ook de vakbond. Deze laatste instantie is toch al niet zo gelukkig met het feit, dat er een aantal wilde stakers ïs -ontslagen. Ai stond men niet achter de onredelijke eisen, dit was nu ook niet nodig geweest. Gei> rit Doorveld weet, dat een klein klein vonkje misschien de hele zaak in brand kan steken en dat is, wat hij wil. Gerrit heeft verschillende slechte eigenschappen en één ervan is wraak nemen. De uitwerking is precies averechts als Gerrit wil, want de direkteur is helemaal niet bang en geeft het briefje van zijn ontslagen portier zelf aan de politie. Die prompt enke le uren later de werkloze portier ar resteert en achter slot en grendel zet. Enkele weken later wórdt Door veld veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Met als gevolg, dat mevrouw Doorveld scheiding aan vraagt. Met zó'n man wil ze niet verder leven. Nog vóór Gerrit na drie maanden uitgezeten te hebben vrij komt, is de voorlopige scheiding tussen tafel en bed uitgesproken en mag hij niet eens meer in zijn huis komen. Waarna een leven van zwer ven en rondtrekken volgt. Wat nie mand weet is, dat hij nadien nog twee keer is gearresteerd: beide ke ren verdacht van oplichting, maar wegens gebrek aan voldoende bewij zen noodgedwongen weer op straat gezet moet worden. En nu: insluiping met waarschijnlijk het doel een en ander weg te nemen in huize Ves- singér, dat is weer heel iets anders en eigenlijk niets voor Gerrit. Hij was immers altijd een laf mannetje! Veel over haar natuurlijke vader is Boukje Doorveld te weten geko men van haar moeder, die op latere leeftijd na de scheiding bij stukjes en beetjes vertelde, waarom het hu- door F. VAN FALCKENOORT welijk tussen haar moeder en vader eigenlijk altijd al een misgok was. Een man, die een gloeiende hekel aan werken had en zelfs in huis te lamlendig was om de meest noodza kelijke karweitjes te verrichten. Die geen enkele hobby had, niet hield van lezen, evenmin van tuinieren, om van sport maar helemaal te zwijgen, want dat betekende krachtsinspanning. Het kleine tuin tje, dat achter de woning lag, werd tenslotte maar helmaal door Corrie zelf verzorgd en onderhouden, want Gerrit stak er geen hand naar uit. Met het exkuus: ik heb er niet het minste vérstand van en kan geen onkruid onderscheiden van goede planten. Waarom maken we er geen gewoon grasveld van? Hoef je er nooit meer iets aan te doen. En zo voort. Het liefst zat hij naar buiten te kijken en te roken. Luisterend naar de radio, want de televisie stond nog in de kinderschoenen. Overigens, geld om zo'n duur toestel te kopen, was er immers niet! Nee, Boukje heeft eigenlijk nooit een leuk portret van haar vader voorgeschilderd gekregen. Wat ze zich uit haar jeugd wel kon herin neren was een man, die altijd lief voor haar was, als ze enkele uren in zijn gezelschap mocht vertoeven. Die haar meenam uit eten of haar verwende met speelgoed of snoep. Eens in de twee maanden kreeg Gerrit toestemming een middag of avond met de kleine meid uit te gaan. Dat waren toch wel hoogte punten in Boukje's leven. Latex-, toen ze naar school ging en vader af en toe na. vieren daar op haar stond te wachten liep hij een eindje mee in de richting van haar huis en duwde haar dan steeds een kleinig heidje toe: snoep of een boekje, een hangertje, een kleine ring. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 4