[Krat Pils] jvüb wico Komend voorjaar begin van dijkversterking bij Schelphoek nu Met plan „Den Bout" wordt grens van de rekreatie bereikt DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gebruikte meubelen l als nieuw voor prima gebruikte meubelen Waterschap Schouwen-Duiveland 12 flesjes van 0,3 liter [!Wj hartstikke ,r*Tjoea«o<>|>. JJ Zeer woelig in Spanje Koningin en prins voor televisie Wieder gut- machung" kan men vergeten Jaarrede burgemeester E. Baerends De arbeidsongeschiktheids voorzieningen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 januari 1977 133ste jaargans Nr. 22038 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22.50, per jaar 86.—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: De rioolzuiveringsinstallatie „Mastgat' Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 ZIERIKZEE, 26-1. ,,Als alles naar wens verloopt - n.l. dc le volgen procedure en de grondaankopen - volgt dit voorjaar de aanbesteding van de werken lot dijk- verbetering vanaf Sehelphoek-Wesl tot en niet de Wes- tenscliouwense inlaag. Een belangrijke verbetering van de beveiliging van Schouwen". Deze mededeling deed dijkgraaf A. M. Geluk op de woensdag gehouden vergadering van het Waterschap Schouwen-Duiveland in 's Landskamer. Verdere mededeling: in de polder Bruinisse wordt in april a.s. weer met de verbetering van de zeedijk begonnen, nl. vanaf de grens met dc polder Oos- terland tot en met de Stoofpolder. De dijkgraaf deelde mede dat doorgaans de medewerking bij de aankoop van de benodigde gronden uitstekend was, maar er waren ook uitzonderingen. Als overeenstem ming uitblijft wordt het werk toch uitgevoerd, maar dan met uitzonde ring van enkele stukken. Advertentie 395 BENTHUIZEN. De gemeenteraad van Benthuizen heeft het vertrek van burgemeester I. J. P. Keijzer ge ëist. De commissaris van de koningin is verzocht hem onmiddellijk te schorsen. Een raadslid, de V.V.D.-er N. Rensink, verzette zich daartgen. Ter plekke wordt een voorraad zand aangelegd, zodat het werk voltooid kan worden, na be-eindiging van de onteigeningsprocedure. Voor het dijkvak Stoofpolder naar Bruinisse is een studie opgezet naar het hoe van de verbetering. Deze studie kan over enkele maanden ge reed zijn. De kalamiteuze waterke ring Bruinisse doet (deed) een prin cipe-uitspraak ter zake. Het plan wordt verder doorgepraat met de gemeente, de belanghebbenden en de hoofdingelanden. Resterende werken In 1978 en 1979 komen de reste rende werken aan de orde (Zuid hoek en dijk Gouwèveerpolder). Ge streefd wordt. na.ar een zo optimaal mogelijke veiligheid in 1978. Daarbij hoort het uitvoeren van bestortin- gen langs de zeer gevaarlijke voor oevers. Intussen mogen de ogen niet gesloten voor eventuele voordelen inzake verdere concentratie van wa terschappen in Zeeland. Eerst ech ter moet gestudeerd en moet er lan delijk meer duidelijkheid komen (ministeriële reaktie op het zgn. diepdelversrappo.rt). Als concentre ren zonder meer opheffen betekent, is sprake van een verarming. Hel jaar 1976 'Wat 1976 betreft: het begon met storm en nadien kwam de grote droogte. Gevolg, lage bemalingskos- ten, maar grote schade aan de we gen. Het ziet er naar uit dat het Waterschap in 1976 financieel rond komt. De werkzaamheden intussen nemen toe, ook als gevolg van de dijkverzwaringen en de zorg voor de waterkwaliteit. Zo verdubbelde - een voorbeeld - het aantal poststuk ken in drie jaar tijds. Nodig is dat ingelanden en bewoners bereid zijn hogere geldelijke bijdragen te leve ren in het geschot of voor de heffin gen van de waterkwaliteit, zo be sloot de heer Geluk. MADRID, 26-1. De premier van Spanje, Adolfo Suarez, heeft mei hel oog op de woelige situatie in zijn land een voorgenomen bezoek aan het Midden-Oosten, dat hij woensdag zou beginnen, afgezegd. Op een kabi netszitting beraadde de regering zich over maatregelen om dc krisis te be teugelen. In Madrid, Barcelona, Bilbao en andere steden legden tienduizenden de arbeid neer uit protest tegen de gewelddadigheden van de afgelopen dagen, waarbij sinds zondag in Ma drid zeven doden zijn gevallen. In het paleis van justitie namen woensdag duizenden afscheid van de daar opgebaarde slachtoffers van de schietpartij van maandag toen twee extremisten in een advocatenkantoor- een bloedbad aanrichtten. Daarbij" werden vijf personen, vier advocaten en een bediende gedood. Alle vijf waren lid. van de communistische partij. HILVERSUM, 26-1. Koningin Ju liana en prins Bernhard zullen vrij dag om 19.55 uur via radio en tele visie het Nederlandse volk bedanken voor de vele bewijzen van belang stelling die zij bij de herdenking van hun veertigjarig huwelijk hebben ontvangen. De NOS-televisie maakt hiervan een ingelaste uitzending over beide t.v.-netten en op de radiozen ders Hilversum 1 en 3. Door deze inlassingen zullen alle verdere avondprogramma's vijf minuten óp- schuiven. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Het moderne materialisme t f hangt handig zijn gedachten t een idealistisch manteltje om. t J. A. de Levy Advertentie DEN HAAG, 26-1 De kans dat Ne derlandse slachtoffers van de Nazi rassenwaan - mensen die vanwege ras of geloof zijn vervolgd - ook van Oost-Duitsland „Wiedergutma- chung" zullen ontvangen lijkt vrij klein. De Oostduitse minister van buitenlandse zaken Oskar Fischer verklaarde woensdag, aan het einde van zijn officiële bezoek aan Neder land, :dat deze kwestie voor de DDR „is afgedaan". SCHARENDIJKE, 25-1. De gemeenteraad van Midden- schouwen kwam dinsdagavond j.I. in openbare verga dering hijeen onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends. De voorzitter zei, dal het een goede ge woonte geworden was, lea- gelegenheid van de eerste vergadering in het nieuwe jaar even stil le staan hij het gemeentelijk gebeuren over het afgelopen jaar, en een korte visie te geven op enkele zaken, die in hel komende jaar aan de orde zullen komen. Gemeend is dit overzicht veel beperkter te geven dan vorige jaren, daar in de aanbiedingsbrief bij de begroting zeer uitvoerig is ingegaan op het wel en wee van de gemeente. De prachtige zomer van 1976, aldus de voorzitter, heeft in dc gemeente veel goeds gebracht, ook op ekonomisch terrein. De landbouw is nog steeds de be langrijkste bedrijfstak in de ge meente. De prijszetting was van dien aard1, dat er in de akkerbouw van een goed jaar kon worden ge sproken. Geheel anders lag het in de veehouderijbedrijven. Deze sek- tor heeft veel te 'lijden gehad van de. droogte, waardoor enkele onder nemers buiten hun schuld in zulke financierings-moeilijkheden kwa men, dat een beroep moest worden gedaan op de Rijksgroepsregeling voor Zelfstandigen. De afgelopen zomer heeft aangetoond, dat de zoet water voorziening voor landbouw en tuinbouw op Schouwen-Duive land geregeld moet worden, zodat „doorspoeling", kan plaats vinden. De rekreatie De rekreatie blijft voor de ge meente een belangrijke rol spelen. Het aantal overnachtingen bleef stijgen. Het zomerhuizen terrein „De Achthoek'' te Scharendijke nadert zijn voltooiing, terwijl het zomer- huizenterrein „Baken" zeer snel tot ontwikkeling komt. Steeds meer in woners uit de gemeente raken op een of andere wijze ekonomisch verbonden met de rekreatie. Toch 'heeft de rekreati'eve ontwik keling" zijn grenzen. Met deze reali teit wensen burgemeester en wet houders duidelijk rekening te hou den. Het kollege denkt zodoende, dat met het, ontwerpen van een rekreatieplan ten zuiden van de Boutlaan de uiterste grenzen voor de ontwikkeling rond Scharendijke zijn bereikt. Dit plan moet duidelijk gezien worden als het laatste rekreatieplan rond Scharendijke. Burgemeester en wethouders wijzen de volgens het Streekplan Schouwen-Duiveland aangegeven rekreatieve mogelijkhe den ten westen van Scharendyke hierbij volledig af. Omdat het gaat om een afronding dient aan het rekreatieplan „Den Bout" de grootste zorg te worden besteed. Dit plan zal niet zo maar worden vo'lgezet met zomerhuizen, dodh nagegaan zal worden aan wel ke vorm van rekreatie behoefte be staat. Speciaal aandacht zal worden geschonken aan de zgn. sociale re kreatie. Dit plan zal ook worden af gesteld1 op de belangen van de vas te inwoners. In samenhang met de rekreatie wordt gedacht aan een verwarmd zwembad, tennisbanen en kinderboerderij. Jachthaven in 1977 Het jaar 1977 zal voor de ontwik keling van de jachthaven te Scha rendijke zeer belangrijk worden. Planologisch is alles rond en een stuurgroep werkt met grote voort varendheid aan het jachthavenplan, zodat ihet voofnemen bestaat nog dit jaar tot aanbesteding over te gaan. De opzet is, dat de jachthaven door de gemeente zelf zal worden (Vervolg pag. 2) Verwachting tot vrijdagavond: Iets lagere temperaturen In het algemeen veel bewolking met plaatselijk regen, zwakke tot matige wind aanvankelijk westelijk, later uil uiteenlopende richtingen, minimum temperaturen omstreeks 3 graden, maxima morgen ongeveer 5 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 2 gra den en voor zaterdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waar den. ZON- EN MAANSTANDEN 28 jan. Zon op 8.26, onder 17.20 Maan op 11.54, onder 2.31 HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 28 jan. 8.52 21.34 2.40 15.14 Doodtij: 29 jan. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 27-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Ons land bevindt zich in een zuidwestelijke stroming waarmee onstabiele lucht wordt aangevoerd. In deze lucht komen gemakkelijk buien tot ontwikkeling. Inmiddels wijzigt zich het stromingspatroon boven het oostelijk deel van de At lantisch Oceaan zodanig, dat vrijdag lucht uit noordelijker streken naar onze omgeving kan doordringen, zo dat de temperaturen wat omlaag zullen gaan. Ook deze nieuwe lucht is onstabiel van opbouw, zodat ook morgen nu en dan een bui kan val len. UTRECHT, 27-1. Het aantal per sonen, dat een uitkering krijgt we gens arbeidsongeschiktheid, is het vorig jaar aanzienlijk toegenomen. Volgens het GAK (Gemeenschappe lijk Administratiekantoor), dat de administratie voert voor vijftien van de in totaal zesentwintig bedrijfs verenigingen in ons land, waren er in december 1976 ongeveer 345.000 uitkeringsgerechtigden. Dat is ruim 50 procent meer dan de 228.400 eind 1975. Het grootste deel van de aan was houdt verband met het in wer king treden van de AAW (Algemene Arbeidsongeschiktheidswet) op 1 ok tober 1976. Burgemeester E. Baerends van Middenschouxoen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. Dit is de gerehabiliteerde Venkelstraat, kompleet met stoejx- hekken en een fraaie aangepaste lantaarn. Men ziet hoe fraai het geheel oogt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1