STUURGROEP VOELT VOOR BUITENDIJKSE VERHOGING VAN DIJK ZUIDZIJDE ST. PHILIPSLAND TERUGBLIK OP HET 1976 GEMEENTE DUIVELAND Grote stern overwintert in Deltagebied ERIC DE NOORMAN A.N.W.B. keurde miljoenste auto Advies aan minister verkeer en waterstaat „Boomstad" in Amazone-gebied STREEKNIEUWS Knotakties in trek ZIERIKZEE, 22-1. De versterking van de zeeweringen aan de zuidzijde van Sint Philipsland vanaf de Slaak- dam tof de tramhaven, in totaal een afstand van ongeveer 7,7 kilometer heeft een voornaam punt van diskus- sie gevormd in de vorige week ge houden vergadering van de Stuur groep Dijkversterkingen Oostersehel- de. In het plan worden drie gedeelten onderscheiden: het deel waarin de dorpskern van Sint-Philipsland is gelegen, het middengedeelte (4.400 meter) en liet meest westelijke deel tot de tramhaven (2.200 meter). Wat de dorpskom betreft was de stuur groep het erover eens, dat hier ver sterking naar de buitenzijde zal moeten plaatsvinden in verband mel de aanwezige bebouwing en enkele ten westen van deze kom gelegen bedrijven. Een binnendijkse ver sterking zou een te grote ingreep in de dorpskom betekenen. Ook het meest westelijke deel (vanaf dijk- paal 9 van de Abraham Wissepolder tot de tramhaven) behoeft vobr wat de keuze tussen binnendijkse en bui tendijkse versterking betreft geen grote problemen op te leveren. Voor een klein gedeelte ervan ligt een buitenwaartse verzwaring voor de hand, ó.a. vanwege een binnendijks gelegen primaire waterloop, voor een ander deel komt in feite alleen binnendijkse versterking in aanmer king, omdat daar zeewaartse ver zwaring door de aanwezigheid van een geultje bijzonder hoge uitgaven zou vergen. Voor- en nadelen Over het middendeel - vanaf dijk- paal 11 van de polder Oude van St.-Philipsland tot dijkpaal 9 van de Abraham Wissepolder - waar zowel een buitendijkse als een binnendijkse verzwaring zeer wel mogelijk is, heeft de stuurgroep uitvoerig van gedachten, gewisseld. Dat gebeurde aan de hand van een notitie van het bureau dijkversterkingen, waarin werd ingegaan op de voor- en nade len van beide mogelijkheden. Deze notitie behandelde de aspekten van grondverwerving, uitvoeringspro- blematiek, ontsluiting van percelen en verkeer, kabels en leidingen, eindfase en kosten. Samenvattend werd gesteld, dat voor wat de grondverwerving be treft een lichte voorkeur en voor wat betreft ontsluiting en kabels en leidingen een duidelijke voorkeur diende te worden gegeven aan een buitendijkse verzwaring, maar dat de uitvoering, de eindfase zowel als de kosten van het werk duidelijk pleitten voor een binnendijkse ver zwaring. Berekend was, dat de meer kosten van een buitendijkse verzwaring tegen de f 2 miljoen be dragen. Met name van dijkgraaf H. van Gorsel kwam een sterk pleidooi voor het kiezen van buitendijkse verzwaring, ook ai is deze duurder. Binnenwaartse versterking, d.w.z. opoffering van 8 of 9 ha uitsteken de landbouwgrond-, is voor de streek niet aanvaardbaar, temeer omdat buitendijks een welhaast onafzien bare vlakte aan slikken ligt waarop de uitbouw van de zeewering maar een minimale ingreep zal betekenen. De gronden zijn in bezit van drie ei genaren, nl. de Stichting Het Zeeuwse Landschap, het waterschap Tholen en een particulier. Belangen landbouw Ook andere leden van de stuur groep betoogden, dat hier alle aan leiding bestaat de belangen van de landbouw te doen prevaleren, zeker wanneer wordt gelet op de tot he den door de stuurgroep bereidwil- Iendheid de belangen van andere groeperingen voorrang te geven (na tuurbescherming, exploitatie van andere dan landbouwbedrijven). Bo vendien werd er op gewezen - dit naar aanleiding van een door ir. P. H. van der Weele, hoofd- bureau dijkversterkingen, opgestelde glo bale berekening - dat in het Oosler- scheldegebied (en dan ruim geno men) naar verhouding niet zoveel dijkvakken voor buitenwaartse ver sterking in aanmerking komen. Als cp sommige plaatsen al een „tech nische" keuzemogelijkheid bestaat, dan moet rekening worden gehouden met mogelijk hoge kosten bij buiten dijkse. verzwaring. Uiteindelijk toonde de stuurgroep zich voorstander van buitendijkse verboging van het middengedeelte van de zuidzijde van Sint-Philips land. Zij besloot hiertoe de minister van verkeer en waterstaat te advise- NOVA MARABA (Brazilië), 24-1. In het Braziliaanse amazonegebied is begonnen met de bouio van een nieuwe stad, die de vorm krijgt van een boom. De stad, Nova Mara ba, ook wel het Brasilia van het ama zonegebied genoemd, ligt- midden in het oerwoud aan het begin van de trans-amazone-snelweg en krijgt 300.000 inwoners. Een brede hoofdweg vormt de stam van de boom. Vandaar gaan zij wegen naar 34 „bladeren". Woonwij ken, waar alleen licht verkeer mag komen. Het centrum van Nova Ma- raba komt boven aan de stam van de denkbeeldige boom. De stedebouwkundigen willen zo veel mogelijk het karakter van het oerwoud bewaren. Daarom blijft het bestaan tussen de- woonwijken als een imposante groenstrook. (Slot) DUIVELAND, 24-1. Er waren een zevental aanvragen om subsidies in 1976, n.l. 1. Voor verbetering van liet Ouwerkerkse strandje. 2. Voor om legging van de Bredeweg te Sir- jansland. 3. Voor aanleg sportvelden- complex te Oosterland. 4. Voor bouw kleedaccomodatie te Nieuwerkerk. 5. Voor bouw kleedaccomodatie te Oosterland. 6. Verbetering en verbre ding van' de Bredeweg te Sirjansland 7. Voor restauratie van de korenmo len te Oosterland. De aankopen van eigendommen hebben zich dil. jaar beperkt tot twee woningen te Nieuwerkerk, en 1300 ca grond te Ouwerkerk. In Oostei-land is het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw overgenomen. In 1976 heeft de Raad besloten tot ver koop van 2.04.86 ha grond, waarvan te Nieuwerkerk 0.28.12 ha, te Oos terland 0.18.06 ha, (waaronder de „Conferentiezaal") en te Ouwerkerk 1.58.68 ha (waaronder een oude wo ning). dë totale opbrengs t hiervan bedroeg 1' 997.190,45. Onderwijs Werd in 1975 begonnen mét de bouw van de bijzondere kleuter- en lagere school te Oosterland, in 1976 werd déze school in gebruik geno men. Door de stijging van het leer lingenaantal is de heer J. Cevaal te Nieuwerkerk benoemd tot vijfde leexkracht aan de Openbare basis school te Nieuwex'kerk. Als opvolger, van de heer A. Heule, als hoofd van de Openbare basisschool te Sii-jans- land, werd benoemd de heer G. Oele te Streefkerk. Het aantal leerlingen van de scholen in de gemeente be droeg in 1976 (afgex-ond). Te Nieu werkerk: bijzondere kleuterschool 90, Openbare basisschool 125, Bij zondere basisschool 100. Totaal te Nieuwerkerk 315 leerlingen. Te Oos terland: Openbare kleutei'school 47, Bijzondere kleuterschool 51, Open- bax-e basisschool 137 en de Bijzonde- re basisschool 128 leex-lingen. In to taal te Oostex-land 363 leex-lingen. Te Ouwei*kei-k: Openbare kleutex-school 20, Openbare basisschool 36. In to taal te Ouwerkerk 56 leex-lingen. Te Sirjansland aan de Openbare basis school: 19 leex-lingen. Totaal te Sir jansland 19 leex-lingen. Zodoende be zochten in het jaar 1976 in totaal 753 leerlingen de kleuter- en basisscho len in de gemeente Duiveland. Recreatie In 1976 werden wederom vijf kampeer-exploitatievergunningen afgegeven. Voor de zgn. „boeren- vei'gunningen" bedx'oeg dit aantal acht. Omdat geen gastenstatistiek meer bijgehouden wordt, kunnen omtrent het aantal overnachtingen geen mededelingen woi-den gedaan. Verkeer Ook het afgelopen jaar zijn dooi de raad verschillende verkeers maatregelen genomen. Hierbij kan wox-den gedacht aan de afsluiting van een gedeelte van de Korte Posl- stx-aat te Six-jansland voor motor voertuigen op meer dan twee wie len; en een herziening van de reeds geldende vex-keersmaatregel voor de Wethouder van Klinkenstraat te Nieuwerkerk. Monumenten In het jaarverslag van 1975 maak ten we x-eeds melding over de aan vang van de herstelwerkzaamheden aan de kox-enmolen te Nieuwerkerk. Inmiddels is deze; restauratie vol tooid. De officiële oplevering moet nog plaats vinden. Sociale zaken In de loop van het jaar zal met betrekking tot bijstandsverlening krachtens de Algemene Bijstands wet, en.kx-achtens de Rijksgx-oepsre- gelingen aan.de Raad verslag wor den uitgebx-acht door het kollege voor de verlening van bijstand. Het aantal werknemers uit de gemeente Duiveland, dat op 1 januari in W.S.W. vei-band werkzaam was op de Centrale Werkplaats te Zierikzee bedroeg 28. Op 31 december bedroeg dit aantal 30. In het jaar 1976 werd aan 39 personen een uitkering ver- stx-ekt kx-achtens de Wet Werkloos- heidsvoox-ziening. Aanvullende huursubsidie Het aantal duurdere woningen in de gemeente heeft zich in de laatste jax-en gestadig uitgebx-eid met als x-e- sultaat een toename van het aantal aanvx-agen om aanvullende huursub sidie. In 1976 wei-den in totaal 98. aanvragen hiervoor ingediend. KERKWERVE Vergadering N.C.V.B. Woensdag hield de N.C.V.B. afde ling Kerkwerve haar maandelijkse bijeenkomst, onder leiding van de vice-pi-esidente mevi*. Bool-Bi-and. De vei-gadering vond plaats in het gemeentelijk verenigingsgebouw. Na de opening hield mevr. Boot een me ditatie n.a.v. Lukas 2:29-36 en vex-s 19, getiteld: „Wat blijft". Hiex-na hield mevr. Meerbeek- Heersink een lezing over: „Afrika van een andere kant bekeken", dat wei-d toegelicht met dia's. In haar betoog haalde zij naar vox-en hoe het toch mogelijk is dat de zwaxTe men sen minder behandeld wox-den dan de blanken. Ook de republiek vaii Zuid-Afrika ondei-tekende de Ver- klai-ing van de Rechten van de Mens. Daarna bouwde Zuid-Afx-ika een eigen wetgeving op, die aan de zwax-te bevolking al deze x-echlen ontzegt. Hierdoor ontstaat de „apai't- heid" tussen blanken en niet-blan- ken. Na de leei-zame avond, besloot mevr. Viex-gever-Legemate de avond met het voorlezen van Gez. 207. De vei-gadering in februari zal do jaar vergadering zijn. OOSTERLAND Kollekte Mbuma-zending Ook in de maancj januari van dit jaar werd weer gekollekleerd voor het wex-k van de Mbuma-zending. Onder leiding van de heer D. I. van de Velde koliekteerden: Joke en An nie Bakker, Max-co Goudzwaard, Qu- x-ina en Rianne van der Maas, Eddie en Tineke Meerman en Jeanet van der Hulle. De opbrepgst bedroeg dit maal de mooie som van 240,30. Bij zonder veel dank aan de milde gevers en geefsters en niet minder aan de leiding en de kollektantjes is hier zeker wel op z'n plaats. BRUINISSE Lezing voor N.C.V.B.-afdeling In het Nedex-lands Hervormd vere nigingsgebouw kwam de Nederland se Christen Vrouwenbond afdeling Bruinisse voor de eerste keer in het nieuwe jaar bijeen onder leiding van mevr. v. d. Spek-de Waal. De avond wex-d geopend met het zingen van Psalm 102 de verzen 1 en 2, waarna de pi-esidente voorging in gebed. De schriftlezing was uit Jo hannes 5 de vex-zen 1 tot 9, waar een meditatie op volgde. Alle aan wezigen werden hartelijk welkom geheten door de px-esidente in het bijzonder ds. P. Joosse uit Vlissingen die voor de dames een lezing hield over „Geestelijke verzox-ging in het ziekenhuis". „In een ziekenhuis vind je droef heid en humor, een lach en een tx-aan", zei ds. Joosse. De begeleiding is een belangx-ijke zaak voor de pa tiënt. Spanningen en achtergrond spelen een grote rol bij ziektever schijnselen. Daax-om is een goede sa menwerking tussen dokter en pas tor bevox-delijk voor een patiënt. Na de pauze beantwoox-dde ds. Joosse nog enkele vragen, waarna de presidente mevrouw v. d. Spek de spreker hax-telijk dankte voor zijn boeiende lezing. Vervolgens werden de jaarversla gen voorgelezen door respektievelijk de pènningmeesteresse en de sekre- taresse. Er werd deze avond een be- stuui-sverkiezing gehouden. Aftre dend en niet herkiesbaar waren de dames mevi-ouw De Waal-de Waal en mevrouw Van Kooten-Langerak. Voor hen in de plaats werden geko zen mevrouw De Groot-Fluyt en mevrouw Biemond-Ganzeman. Na het zingen van het Bondslied sloot de px-esidente deze avond met dank gebed. Filmavond C.J.V. Het C.J.V. „Obadja" organiseert voor vx-ijdagavond 28 januari a.s. een filmavond in het Nedex-lands Her- vox-nxd vex-enig'ingsgebouw aan de Deestx-aat. Gedraaid zal wox-den de film „De mantel" die ongeveer de zelfde tx-end vex-toond als de bekende film „Ben Hur". (Zie agenda.) Nog geen brandweerauto De brandweergarage te Bruinisse kwam of komt dezer dagen gereed maar de nieuwe bx-andweex-auto laat nog op zich wachten. De betx-okken fabx-iek gaf enkele gemeenten die eveneens een brandweerauto bestel den, voorrang omdat de betrokken auto door een ongeluk vex-nield was of vex-brand. Bruinisse heeft nog een brandweerauto, de betreffende ge meenten niet, zodat levering bij vooiTang aan brandweerautoloze ge meenten een standpunt is dat begrip en waax-dering verdient. Men denkt echter omstreeks april of mei, de nieuwe auto in de garage te kunnen stallen. Zwanen verhuisd De gemeente Bruinisse was eige naar van een dx-ietal zwanen, en een gans, die zich goed thuis voelden in het oude nog ovei-gebleven gedeelte van Riekus Weel. Maar van daaruit Vijfde achtereenvolgende winter De koningin van de eilanden 19. De Nox-en gaan, vei-gezeld van Gartvait, op weg. Zij vertrouwen hem niet erg, maar het feit,-dat hij slechts met een kleine dolk gewapend is, geeft hij toch de zekerheid, dat zij hem bij het eerste teken van onraad in hun macht hebben. Langs smalle, ki-onkelende paadjes voert Gartvait hen door een ondoordringbaar donker woud. Dit bevx-eemdt Eric. „Uw zuster heeft ons op de heenweg niet hierlangs gebracht," zegt hij. „Deze weg is verreweg de koi-tste, ik heb deze gekozen, omdat ik weet, dat ge gaarne zo snel mogelijk bij uw mensen aan de kust wilt zijn." „Ex-ic doet, alsof hij Garvaits uitleg zonder meer aanvaardt en knikt maar eens. Ze nadex-en de x-and van het bos en het wox-dt lichter om hen heen. Het woud loopt uit in een kleine vallei, omgeven door hoge rotsen. De Noren zien, hoe de vallei gaande weg smaller wordt en in dc verte toeloopt tot een nauwe kloof, aan weerszijden door steil omhoog gaande i-otsen begx-ensd. „Zo," zegt Gartvait, „vex-der behoef ik niet nice te gaan, het wijst de weg vanzelf. Ge gaat door gindse kloof en komt dan bij de kust uit, ongeveer op de plaats, waar uw kamp zich bevindt. Gemakkelijker kan het al niet zou ik'"denken", vervolgt hij met een suiker zoete glimlach. Op zijn gemak begint hij een pi-aatje maar als de Noren hem niet veel ant woord geven, vx-aagt hij, nog vriendelijk grijnzend: „Hebt ge uw plannen reeds ge maakt? Denkt ge hier te blijven?" Even kijkt Eric hem ondex-zoekend aan. Terwijl hij zijn blik over de omgeving laai glijden, zegt hij, intussen alles goed in zich opnemend, met een onverschillig schouderop halen: „O, dat zullen we nog wel zien". „Vlug nemen ze nu afscheid en het viertal begeeft zich in de richting van de kloof met een spottende blik nagestaax-d door Garvait. „Ik denk wel, dat ge hier blijft, vx-iend", mompelt hij, „al is het dan wellicht niet op de manier, zoals gehad gedacht." MIDDELBURG. 25-1 In ten ge deelte van de haven van Vlissingen, gelegen tussen de werf van de Ko ninklijke Maatschappij De Schelde en dc aanlegsteiger van de provin ciale veerboot Vlissingen-Breskens vice versa vliegt en jaagt geregeld een grote stern, een vogelsoort die in de winter thuis hoort in de Por tugese en Spaanse kustwateren, de Middellandse zee, langs de tropische kusten van Afrika en de Rode Zee. De lengte van de grote stern is vrijwel gelijk aan die van de talrijke voorkomende kokmeeuw, namelijk 42 centimeter. De .stern onderscheidt zich door lichtgx-ijze lange spitse vleugels, de siei-lijke vlucht, de zwa luwachtig gevorkte staart, de witte schedelkap met de gestreepte zwar te kuif en de forse gitzwarte snavel met dc gele punt. Kenmerkend is ook de wijze waax-op hij voedsel zoekt: de vogel vliegt op cix-ca vijf tot twintig meter hoogte, waarbij het dier zich plotseling omlaag stort en in een l'oniein van waterdruppels kopje onder lijkt te gaan bij zijn jacht op visjes. De veel voorkomende kopmeeuwen, zilvermeeuwen en mantelmeeuwen hebben blijkbaar al vrede gesloten met deze voor hen vx-eemde eend in de bijt, want op enkele uitzondex-ingen na laten ze de grote stern met rust. KERKNIEUWS Hervormde Gemeente Oosterland De zendingsbussen in de Ned. Herv. kerk alhier brachten in het vierde kwartaal van 1976 op de mooie som van f 593,67. Zodoende bx-achten deze bussen, inclusief de kolléktes en giften, in het gehele jaar voor het zendingswex-k de som van f 4.396.53 op. Dat is ruim f 500, meer dan het richtbedx-ag. Voor het jaar 1977 bedraagt dit f 4.050,Bij zonder dankbaar is men voor dit mooie x-esultaat, dat een bewijs is dat men ook in deze 'kringen de zending een warm hart toedraagt. Gei-. Gemeente Oosterland Op de gemeentevex-gadering van de Gereformeerde Gemeente, die op maandagavond 24 januari wëi-d ge houden werd besloten om te beroe pen in de vakature ds. W. Iiage, die naar Rotterdam (West) is vertrok ken: ds. A. Vei-gunst te Veen (N.-Br.) Men had een tweetal gezet bestaan de uit ds. P. Honkoop te Kampen, en ds. A. Vergunst te Veen (N. Br.). Ger. Gemcentp Bruinisse Ds. A. van den Bei-g, predikant der Gerei'. Gemeente in Nederland te Bruinisse, heeft een beroep aangeno men naar Gouda. achtereenvolgende winter in het Deltagebied ovei-wintex-en, want ook dit winterhalfjaar wox-den er op nieuw grote sterns in het Gi'evelin- genbekken wnax-genomen. Het is echter de eerste keer dat. een grote stern in een Nedex-landse haven de winter doorbrengt, Dal het geen eendagsvlieg is be- wjjst wei het feit dat de vogel al se dert 8 januari op zijn vast visstekje in de Vlissingse binnenhaven gezien vvoi-dt. Het kan een verdere evolutie betekenen in het gedrag van deze vogelsoort. Flit sen Grevclingcnbekken Het is volgens kenners opmerke lijk, dat enkele exemplaren van deze stei-nsoort, die in het voorjaar in ons land broedt en in de loop van de zo mer langs de kusten zuidwaai-ts trekt (deze sterns zijn stei'k aan zout water gebonden) nu al voor de vijfde maakten zij escapades naar het nieuwe sportveld beschadigden daar de grasmat, wat natuux-lijk fu nest is. Ze zijn nu verhuisd naar Schai-endijke, om uiting te geven aan de goede betrekkingen die tus sen Bruinisse en Midden Schouwen bestaan. De Grevelingenstraat De Gi-evelingensti-aat wordt één der belangi-ijkste vei-bindingen van Plan West, naar de oude kern van de gemeente, met name de Molensti-aat en de Nieuwsti-aat. Er is bij het Dox-pshuis (in verband met de bouw van het postkantooi-) thans een aan zet gemaakt voor het verlengen van deze straat. SPORT ZAALHANDBAL Kompetitie afdeling' Zeeland N.H.V. De standen in de le klasse van de dames en hei-en kompetitie van de afdeling Zeeland van het N.H.V. zien 'er momenteel als volgt uil: Hei-en: Walchei'en 11 - 22; Delta Sport 11 - 16; Olympus 11 - 14; EMM II 10 - 8; Operatie 9-7; Volharding II 9 - 6; GSC II 10 - 6; Utopia 11-3. Dames: GSC 11 - 20: EMM 12 - 19; Hontenisse 10 - 14; Olympus II 11 - 15; Delta Sport 12 - 14; Sluiskil 12 - 10; Walcheren II 12 - 8; Marathon 11 - 4; DHC 11 - 0. MIKROKORFBAL Mervvede-AU Ready 45 All Ready heeft te Sliedrecht met sukses haar tweede plaats op de ranglijst verdedigd tegen Merwede dat de derde plaats bezette. Het Zie- rikzee-team kwam voortx-effelijk uit de startblokken waax-door het door tx-effex-s van Leo Fonteine, Arie Broex-e, Cox-rie Stoutjesdijk en Adrie Stoutjesdijk een 4-0 voorspi-ong wist te nemen. Kort voor het versti-ijken van de le speelhelft wist Mei-wede met 2 treffers terug te komen, 2-4. Na x-ust speelden beide vex-dedigin- gen een dominex-ende rol. De span ning keex-de terug toen Merwede na 10 minuten spelen tot 3-4 wist. te rug te komen. Vier minuten'vobr tijd zorgde Arie Broex-e vooi- opluchting 3-5 waarna in de laatste seconden Mei-wede de eindstand nog op 4-5 kon bepalen. uit hel buitenland DÜSSELDORF. Onbekenden heb ben maandag uit een in het cen trum van Diisseldorf geparkeerde auto van de Westduitse PTT elf geldzakken met Italiaans, Oosten rijks en Nedex-lands bankpapier mei een totale waai-de van circa 1,4 mil joen gulden gestolen. JOHANNESBURG. Een tweede Zuidafrikaans (zwax-t) thuisland, Bo- phoethatswana, zal dit jaar onafhan kelijkheid worden. Dit heeft premier Lucas Mangope van Bophoelhatswa- na maandag bekendgemaakt. UTRECHT, 24-1. Maandagmiddag- heeft een van de twintig technosta- tions in ons land van de ANWB de één miljoenste auto gekeurd. Aangezien niet" kon worden nage gaan bij welk station dit aantal zou worden bereikt, had de ANWB de „feestelijkheden"»rond deze mijlpaal in het technostation te Utrecht ge concentreerd. Voor de gelegenheid was een spe- cialeauto van stal gehaald. Een uit 1910 stammende stoomauto (Stanley Steamer), die op het ogenblik een rustige oude dag geniet in het auto museum van Leidschendam. Overigens heeft iedereen, die waar ook in Nederland zijn auto bij de ANWB liet keuren, een hèrinnering aan deze dag ontvangen. De directeur hulpverlening en voertuigtechniek van de ANWB, ir. J. Barkhof, heeft-gereleveex-d dat in 1948 de eerste auto wex-d gekeurd. De jaarproduktie bedi-oeg toen 600, thans worden -ongeveer 600 auto's per dag gekeurd. Vorig jaar is er een andere mijlpaal gesignaleerd, in dat jaar zijn voor het eex-st meer dan honderdduizend auto's gekeurd. Ir. Barkhof meende nog steeds dat dit een druppel op een gloeiende plaat is. 'S-GRAVELAND; 24-1. De akties gex-icht op het opheffen van de ach terstand in het onderhoud van knot wilgen trekken een, nog steeds toe nemend aantal vrijwilligers, zo heeft de stichting „Natuur en Milieu" maandag meegedeeld. Het aantal deelnemers groeide in vier winters van 150 via 600 en 2500 naar 6000 in de winter 1975-1976. Er waren toen ruim negentig groepen aktief. Het aantal bomen dat 'alleen al in deze laatste winter wei-d opgeknapt be droeg ca. 14.000. Deze winter zijn ex* ongeveer 110 wex-kgroepen, ver spreid over het gehele land. Een toe nemend aantal groepen gaat ook aandacht bestedem.aan andere land schapselementen zoals verwaarloos de grienden, dichtgroeiende heide velden e.d, MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 24-1. Coöperatieve Eierveiling. Aanvoer 2.304.630 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 55 gram f 15,60; van 60 gram f 16,33; van 65 gram f 16.39..J Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 24-1. Op de paarden- max-kLin..Utrecht zijn maandag 421 dieren*aangevoerd. De "prijzen waren voor: Luxe paarden f 23.25-f 3375; werkpaarden f 1325-f 2225; oude paarden f 1200- f 2100; 3-jarige paax'den f 1225- f 1950; 2-jarige paarden f 900-f 1550: veulens f 400-f 1075; hitten f 725- f 1125; ponies f 175-f 525. Prijzen per kg geslacht gewicht: Slachtpaax-den 3,80-C 4,60; jonge slachtpaarden f 4,40-f 5,00. De handel was traag. Jonggehuwden hebben al les al: t.v., koelkast, diep vries en (soms) -autootje. Maar vaak lopen ze in stad en streek rond als de bekende kat in een vreemd pakhuis. Hebben geen streekkrant. Geef eens een origineel hu welijksgeschenk: een jaar abonnement op de ZJERIK- ZEESCHE NIEUWSBODE. Goed. voor de liefde.'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 5