wico Aart de Looff behaalde hoogste aantal punten op solisten-concours Dreischor WEINIG OPTIMISME OP JAARVERGADERING KON. MUZIEKVERENIGING „WITTE VAN HAEMSTEDE" ty (M DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen GELD NODIG Dertig optredens tijdens gevarieerde muziekmiddag Aanwas jeugdleden volstrekt onvoldoende ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 24 januari 1977 133ste jaargang Nr. 2203G WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: De gemeente Duiveland in 1976 Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 I 's Morgens gebeld 's Avonds geld 9 Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Wie het meeste hart heeft, j heeft de meeste smarten. f Moore. Verwachting tot dinsdagavond: Zacht weer Vannacht opklaringen maar ook hiel en daar mist en minima rond 4 gra den; morgen toenemende bewolking en later van het zuidwesten uit plaatselijk regen met maximumtem peraturen omstreeks 8 graden, tot matig of krachtig toenemende wind, krimpend naar zuid tot zuidoost. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 25 jan. Zon op 8.30?,onder 17.15 Maan op 10.34, onder Eerste kwartier: 27 jan. (6.11) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 25 jan. 6.46 19.13 0.14 12.44 Doodtij: 29 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-1. Het K.N.M.I. deelt mee: zondag trok een kleine depres sie langs onze westkust en de Wad den naar Noord-Duitsland. Adhter deze depressie bouwde zich een zwakke rug van hogeluohtdruk op. Hierdoor was er vannacht in onze omgeving weinig wind. De zachte en vochtige lucht stagneerde en er vormde zich op veel plaatsen mist of laaghangende bewolking. Het ko mende etmaal zal de rug van hoge- ludhtdruk het weer in onze omge ving grotendeels blijven bepalen. Er zijn enkele opklaringen mogelijk, maar in de nacht en ochtend zullen plaatselijk weer mistbanken voorko men. Van het midden van de oceaan trekt een actieve depressie naar het noordoosten. Op de zuid-flank ervan staat een brede zuidwest stroming die zachte en vochtige oceaanlucht naar West-Europa voert. In deze stroming trekt een frontale storing mee, die bij ons later mogelijk regen brengt. De zadhte lucht is tot ver in Europa doorgedrongen. Overdag loopt de vorstgrens van Zuid-Noor- wegen naar de Pools-Russisohe grens. Jubilarissen (Vervolg pag. 2) Aandacht werd nog geschonken aan de beide jubilarissen van het af gelopen jaar de heren B. v. d. Weel (45 jaar li,d) en J. C. de Feiter (40 jaar lid). Dank werd gebracht aan de heren L. Horseling en M. Post voor hetgeen zij in het afgelopen jaar voor de muziek en drumband hebben gedaan. Ook de leden die de opleiding van de jonge muzikanten verzorgen werden dank gebracht, en de bode de heer v. d. Berge. Met algemene stemmen werd de heer M. F. Bom, die wegens gezond heidsreden zijn aktiviteiten heeft moeten staken, benoemd tot ere-lid van de vereniging. Uit het financieel jaarverslag van de penningmeester de heer J. Vre- denbregt bleek dat het boekjaar over 1976 werd afgesloten met een nadelig saldo van ruim f 4600, De belangrijkste reden van dit te kort was de aanschaf van nieuwe uniformen voor de 14 leden van de drumband voor een bedrag van f 7000,Namens de financiële kom missie werd verslag uitgebracht dooi de heer S. L. de Feiter waarbij hij adviseerde tot goedkeuring van de rekening over te gaan. Onder dankzegging voor zijn stipte beheer werd de penningmeester de charge verleend. De heer M. Hogestein, 55 jaar lid en thans ere-lid van Witte van Haem- stede". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN BOSCH. Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant betreuren de beslissing van minister. Westerterp (verkeer en waterstaat) om aan ge neraal Electric Plastics in Bergen op Zoom toestemming te geven afval water te lozen op de Oosterschelde. Het Brabantse college heeft dit schriftelijk aan de bewindsman mee gedeeld. zikant beneden de leeftijd van 16 jaar was eveneens een extra prijs toegekend door het eilandelijk mu- ziekorgaan. Er waren punten geg-e,- ven voor houding instrument, hou ding muzikant en korrekt optreden. Deze prijs werd in de wacht ge sleept door Ad. Hagestein van Kunst en Eer te Zierikzee. Uilslagen De volledige uitslagen luidden: 3e afdeling M. v. d. Have, R. Snijders, A. Snijders (trom) 64'/2 punten, Crescendo Dreischor; C. van Gees- bergen, K. de Keizer, K. van Gees- bergen (trom) 64'/-i punten, Kunst en Eer Zierikzee; M. van Geesbergen en M. Klink, clarinet, 6OV2 punten Kunst en Eer Zierikzee; C. Capelle, bariton, Oosterlands Fanfare, 59Va punten; E. Braacx, bugel 64'/^ pun ten, Crescendo Dreischor; A. Terp stra, 64 punten, trompet, Kunst en Eer Zierikzee; R. Boot, 62 punten, trom, Kunst en Eer Zierikzee; J. de DREISCHOR, 22-1. Met een sublieme vertolking van het stuk „The beautiful America" van J. Hartman (cijferwaardering 7 x 9,5 en 1 x 10) wist de heer Aart de Looff, lid der Kon. Harmonie Kunst en Eer te Zie rikzee zaterdagmiddag op het eilandelijk solistencon cours te Dreischor in de vaandelafdeling het hoogst aantal punten te behalen. Voor de tweede maal wist deze muzikant de wisselbeker in de wacht te slepen. Een groot aantal deelnemers(sters) had zich voor dit concours opgege ven, dat ieder jaar door een ander korps wordt georganiseerd. Het dorpshuis van Dreischor was tot de laatste plaats bezet, toen namens de organiserende vereniging „Crescen do", de aanwezigen werden verwel komd doo rmevrouw M. L. v. d. Weijde-Smits. Er waren een dertigtal optredens door solisten, duo's, trio's en kwar tetten. Het was een niet te benijden taak voor de heer A. L. van Wallenburg om het geheel te jure ren. Vijfmaal was er een, optreden door slagwerkers, de anderen brach ten hun uitvoering op cornet, bari ton, tuba, bas, clarinet, fiuit en hoon. In deze reeks van muziek nummers sprong het werk uit dooi de heren J. Loubert, fagot, C, v. d. Berge en P. Duson, klarinet. Het deed bij de aanwezige muzikanten en dirigenten wel vreemd aan dat een nummer als „The return" van J. Hartman zowel geplaatst was in de 3e, 2e, le afdeling en in uitmun tendheid. Aan het slot van het concours zei de heer Van Wallenburg zeer tevre den te zijn over de prestaties. Er werd goed gemusiceerd met een goed gemiddelde, waarbij enkele hoog vliegers werden genoteerd. Deze concoursen, aldus het jurylid kunnen alleen maar zijn waarde op brengen voor het gehele corps, waarbij men zichzelf moet wegcijfe ren. Er is dikwijls moed voor nodig, vooral bij de ouderen om een solo te blazen. De heer Van Wallenburg betreurde het, dat van de andere 5 eilandelijke corpsen geen enkele del nemer aanwezig was. Hij wenste alle deelnemers veel sukses toe en hoopte hen ook te kunnen begroeten op het provinciaal concours binnen kort te Middelburg. Wisselbeker Zoals genoemd kreeg de heer A. de Looff de wisselbeker voor zijn uitvoering op bariton. Voor een mu- De heren B. v. d. Weel (I.) en J. C. de Feiter, resp. vijf-en-veertig jaar en veertig jaar lid van het korps. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bil en K. Roggeband, 65Ve punten, trom, Crescendo. 2e afdeling: A. Hagesteyn, cornel, 65'/l' punten. Kunst en Eer; A. P. de Wit, euphonium, 64 punten, Cres cendo; J. Terpstra, trompet, 66V2 punten, Kunst en Eer; A. J. de Bil, althoorn, 64'/a punten, Crescendo; A. Duinhouwer, fluit 66 punten, N. en U.; Joke Verspeek, fluit, 65Vs pun ten, Kunst en Eer; M. L. v. d. Wey- de-Smits, tenor sax. .67 punten, Crescendo; P. J. van Donge, bes-bas, 66 punten, Crescendo; H. Terpstra, klarinet, 65V2 punten, Kunst en Eer; (vervolg op pagina 3) Advertentie In plaats van de heer S. L. de Fei ter (aftredend) werd de heer Johan Vredenbregt tot lid van de financiële kommissie benoemd. De periodiek af tredende bestuursleden de heren C. J. v. d. Klooster en F. Slager werden herbenoemd. Mej. S. Speelman werd aangenomen als lid van de vereni ging. Nieuwe uniformen Uitvoerig werd hierna van gedach ten gewisseld over de aanschaf van nieuwe uniformen voor het korps. De voorzitter dacht hierbij aan een aantal mogelijkheden, zoals een huis aan huis aktie, een bazar of het uit geven van renteloze voorschotten. Daar een uniform momenteel op f 500,a f 600.komt werd het plan geopperd om over te gaan op een kombinatiepak wat aanmerkelijk in prijs lager zal zijn. Een en ander zal nog nader door een kommissie worden uitgewerkt. Op maandag 31 januari a.s. zal in het oefenlokaal een film en dia's worden vertoond met o.m. het be zoek aan Dronten door het korps. Beschermheer burgemeester H. P. Everwijn bracht naar voren dat „Witte van Haemstede" niet de enige vereniging op Schouwen-Duiveland is die kampt met het op peil houden van het leden-tal. Hij vond het betreurenswaardig, dat Burgh-Haamstede geen grote muziekvereniging op de been kan brengen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Mej. A. Duinhouwer van „N. en U." uit Zonnemaire speelt de rattenvanger van Hameien op de fluit, tijdens 'het solistenconcours. BURGH, 22-1. Weinig optimistische geluiden waren er vrijdagavond le horen op de in har-eafé „De West hoek" te Burgh gehouden jaarvergadering van de koninklijke muziekvereniging „Witte van Haemste de". De belangrijkste reden hiervan was de nog steeds voortschrijdende vergrijzing van het korps, dit on danks alle pogingen welke reeds zijn ondernomen om door het aantrekken van de jeugd de vereniging nieuw leven in te blazen. De voorzitter de heer C. J. v. d. Klooster zag het nog als een klein lichtpuntje dat er momenteel vier leerlingen zijn voor de drumband, en zeven voor de fanfare. Diverse oorzaken werden aange voerd welke men als reden zag voor het feit dal het korps de nodige aan trekkingskracht bij de jeugd mist. Eén der belangrijkste reden vond men het gemis aan een dirigent uit de eigen regio, waarbij men wel dui delijk stelde dat men aan de kapa- citeiten van de heer L. Horseling geen enkele afbreuk wilde doen. Daar de dirigent, woonachtig is te Nieuwe Tonge ontbreekt het naar de mening van een aantal leden aan de nodige binding. Gedacht werd ook dat de muziek welke wordt gespeeld de jeugd niet in het gehoor ligt. In zijn openingswoord sprak de voorzitter een speciaal woord van welkom tot het pas benoemde ere lid de heer M. Hogestein die gedu rende 55 jaar aktief lid van het korps is geweest, waarvan 23 jaar als se cretaris. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de ere-voorzitter de heer C. A. den Hartog die de leden en het bestuur een voorspoedig 1977 toewenste. Uit het 93e jaarverslag van de secretaris de heer F. Slager bleek dal: het korps in het afgelopen jaar 16 maal was opgetreden. Het muziek korps telt momenteel 24 leden en de drumband 14 leden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1