Gymnastiekvereniging te Renesse kreeg de naam „Turnesse" Landbouwjaar 1976 bleek voor vereniging niet ongunstig De lustrumviering van bejaardencentrum Borrendamme' Verrassing na demonstratie STREEKNIEUWS Feestavond „Zang en Kleur" Zes Novinette-woningen te Oosterland bijna onder de kap ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE o Donderdag 20 januari 1977 - Nr. 22024 Werktuigen vereniging' Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 17-1. Maandagavond werd in hotel „De Meebaal" een algemene ledenvergadering gehouden van de Coöperatieve Vereniging tot Exploitatie van Landbouwwerktuigen en Machines „Nieuwerkerk" G.A. te Nieuwerkerk. De voorzitter de heer H .J. v. d. Zande opende met een har telijk woord van welkom de goed bezochte vergadering. Met een enkel woord herdacht de voorzitter het overlijden van een lid der vereniging, de heer J. Flikweert, S. zoon. ze middag gebakken stok en volko ren broden ten geschenke; zodat mede de huisgenoten konden ont dekken dat ook wat je dichtbij haait heel lekker kan zijn. De presidente mevr. Berman dankte voor deze leerzame en zo gastvrij verzorgde middag. Jaarvergadering Z.O(rat).V. In het zusterhuis van de Cornelia- stichting (hoek Hoge Molenstraat- Mosselstraat) hield de Zierikzeese Oratoriumvereniging de jaarverga dering, onder voorzitterschap van de heer M. J. Bij de Vaate. Hij herin nerde aan de wisseling van de diri gent gedurende het verenigingsjaar. De vakature ontstaan door vertrek van de heer Jac. M. Luykenaar werd vervuld door de komst van mevrouw M. van Asch-Faas, die met groot enthousiasme de schouders on der het koor heeft gezet. Haar werd dank gebracht, evenals de vaste pianiste mevrouw H. de Regt-de Rijke. Herinnerd werd aan het Paasconcertje 1976 en de mede werking aan de interkerkelijke kerstsamenkomst in de Gasthuis- kerk. Een tevoren niet helemaal dui delijke afspraak met de begeleiding (Kunst en Eer) bracht voor het koor wat moeilijkheden met zich mee. De sekretaris de heer J. C. de Vos bracht het jaarsverslag, waarin hij uitvoerig inging op de verschil lende gebeurtenissen. Eén daarvan was de medewerking aan de Koordag op Schouwen-Duiveland. De penning- meesteresse mevrouw E. Koper-Ro- doe bracht het financieel verslag. Er bleek nog een batig saldo in kas. Bij monde van de heer J. Mol werden de financiële bescheiden positief be oordeeld, waarna décharge volgde. Op voorstel van de heer Groen veld werd besloten tot het aanstel len van een viertal partij-kommis- sarissen, die zorg gaan dragen voor de muziekpartijen. De dirigente zal het koor „screenen" om tot een zo juist mogelijke indeling te komen. Gestreefd wordt naar een uitvoering van kleinere werken, nog met één werk aan te vullpn, in de komende herfst. Besloten werd de zomerva kantie te houden vanaf de 2e week juli tot en met 21 augustus. In de toekomst zal het kerstprogramma geleidelijk geheel worden ver- (Vervolg van pag. 1) fraai wandbord; mevr. G. Westen dorp Boerma-Schlosser het door wij len haar man geschreven boek „Zie- riksee". Spreekster namens de flat bewoners was mevr. Schot, die twee schilderijen, een kandelaar en een koperen pot met bloemen aanbood. Bakker Boot bood 'gebak aan. Ook van verschillende andere zaken wa ren er geschenken, die accentjes plaatsten op de vreugde van de dag. De begintijd Tijdens de avonduren - in aanwe zigheid van alle bewoners herin nerde de voorzitter, de heer Bij de Vaate aan de begintijd. Op 1 no vember 1971 namen de eerste bewo ners hun intrek; op 3 december wa ren alle kamers bewoond. De tot standkoming: aanbesteding: novem ber 1968; le paal 5 november 1969. De verzorging heeft door inzet van direktie en personeel een hoog ni veau bereikt. Bij de bouw moesten enkele bezuinigingen worden toege past en dat liet wensen onvervuld; o.m. het tochtprobleem is niet opge lost. De mogelijkheid wordt intussen onderzocht een aantal bij het lust huis behorende woningen te maken tot z.g.n. zorg woningen, de bewoners waarvan kunnen profiteren van de funkties van 'het hoofdgebouw. Afscheid Het speet de voorzitter afscheid te moeten nemen van mevr. Vleugels Sdhutter-Spit. Hij herinnerde er aan dat de scheidende arts direktie en opnamekommissies altijd concien- tieus van advies heeft gediend; een In zijn openingswoord stond hij uitvoerig stil bij het vervlogen boek jaar 1976. Het is alles zo geheel an ders gelopen in de landbouw als dat het er in 't begin van 't jaar uitzag. De prachtige struktuur van de grond in het vroege voorjaar, gaf hoogge stemde verwachtingen. Doch spoedig werd alles door hitte en droogte doorkruist. Het graan - vroeg rijp, gaf toch nog redelijke opbrengsten - de aardappelen en uien - fijn van sortering - zijn goed van prijs. De suikerbieten waren goed. Ook voor onze vereniging was het financieel een goed jaar. Er 'is weer veel werk gedaan, onder ideale weersomstandigheden", aldus de voorzitter. De sekretaris, de heer A. v. Klin ken, las het uitvoerig jaaroverzicht betreffende het wel en wee der ver eniging. Ook uit dit verslag bleek wel dat er bijzonder veel werk is verricht voor de leden. Vervolgens nieuwd. De dames De Bruyne-de Vlieger en Lysen-Berends hadden hier sterk op aangedrongen. Ter sprake kwam nog een te maken reisje, dat vooral door stijgende kos ten moeilijker wordt. Na ampele diskussie besloot de vereniging lid te blijven van de Kon. Bond, zij het dat de afdracht aan die Bond ook steeds duurder wordt. Als koor ech ter te gaan leven als „vrije vogel" zonder bindingen lijkt vooralsnog weinig aantrekkelijk. Heel laat al sloot de voorzitter de vergadering, waarna op kosten van de kas een glaasje werd aangeboden. moeilijke taak. „U moest het wel vaak oneens zijn met de kollega's in de regio, die voor eigen patiënten een grotere urgentie opeisten''. Hij dankte mevr. Vleugels Schutter-Spit hartelijk en bood bloemen en een geschenk aan. Driedelig geschenk „Groot was Uw aandeel in al het voorbereidende werk en daarna bij de bouw van hoofdgebouw en wo ningen'', aldus de voorzitter zich richtend tot de scheidende sekreta ris de heer J. Coumou. Vijf jaar geleden miste deze de opening door ziekte. Een dankwoord voor hem voor al het verrichte werk, gedurende een waargenomen sekre- tariaat van ruim 12 jaar. Een passend geschenk voor de scheidende funktionaris te vinden bleek geen sinecure. De voorzitter was beland bij een drietal boekwer ken, die op het bouwen betrekking hebben, de grote liefhebberij van de heer Coumou: „Vensters", „Geschie denis van de Monumentenzorg" en „Het Nederlandse woonhuis van 1300-1800" van ir. Meischke. Idee uil 1956 De heer Coumou bleef nuchter on der woorden en geschenken, maar releveerde nog eens wat allemaal gebeurde, sinds in 1964 de stichtings akte werd gepasseerd. Aanzet tot. een idee gaf in 1956 al (wijlen) de heer G. M. Bij de Vaate, die met klem om bejaardenwoningen vroeg. Daaruit evolueerde de gedachte aan het rusthuis met de bejaardenwo ningen, in de beginfase overigens helemaal niet enthousiast begroet, maar veel meer met de vraag: „moet dat nou wel?" gal' de bedrijfsleider van de vereni ging, de heer H. v. Driel een opsom ming van de bewerkte en geoogste oppervlakten, dit in vergelijking met vorige jaren. Een en ander kon be stuur en leden tot tevredenheid stemmen. Aankopen Het bestuur stelde voor ter ver vanging van één der oudere, een nieuwe landbouwspuit aan te schaf fen. De keuze daartoe is gevallen op hef vier-wiel-aangedreven merk „Amac" 24 meter breed spuitvlak. Verder zal aan het 6 rij bietenrooi- systeem enige vernieuwing nodig zijn, waartoe in de volgende - de voorjaarsvergadering - een voorstel zal komen. De éénrijige bunkerrooier (voor bieten) zal wegens het niet meer rendabel zijn - worden afgevoerd. Opgemerkt werd nog dat de prijzen van alle werktuigen in de land- bouwsektor ontstellend hard stijgen. De veeteelt Voor deze tak van bedrijf was 1976 geen best jaar. De geweldige hitte en de langdurige droogte hebben grote offers gevraagd. Het bestuur zal verder een onder zoek instellen naar doelmatige appa ratuur om sloten schoon te maken, zulks op aandrang van vele leden. Om met enkele cijfers te eindigen, betreffende 1976; er werd 240 ha bie ten gerooid en 275 ha graan en peulvruchten gecombined. De voorzitter besloot de vergade ring met allen voor het a.s. seizoen het beste toe te wensen. Dankwoorden had de scheidende sekretaris aan de N.C.B. voor de sa menwerking, het dagelijks bestuur van Borrendamme, de direktrice mevr. De Kok en de bewoners, die hij een „God zegene U" toevoegde. Als tegengeschenk offreerde de heer Coumou de komplette geluidsban den, waarop de toespraken staan, die vijf jaar geleden- bij de opening werden gehouden. De voorzitter mocht dit aparte geschenk in ont vangst nemen. Het zal zeker voor (veel) later een plaatsje krijgen in de kluis. Tot slot nam mevrouw Vleugels Schutter zelf afscheid met een char mant speechje. Zij achtte het heel belangrijk dat bejaarden, die een heel leven achter de rug hebben, hier in het rusthuis een eigen, be schermd plekje hebben. Filosofe rend over de snel voortgaande tijd merkte zij op: niet de tijd verandert, maar wij veranderen. Zij betrok dit ook een beetje op zichzelf en achtte de tijd gekomen te gaan. Ze deelde nog mede dat de gemid delde leeftijd van de bewoners plm. 80 jaar is en verwees naar de moei lijke taak van de direktrice, die in staat tussen mensen in verschillende levensfasen. In haar dankwoorden betrok zij - behalve mevr. De Kok - de dames zuster De Haan en mevr. Dieleman, het huishoudelijk personeel en met name ook de nachtzusters. Zij sprak de wens uit voor een goede gezond heid voor allen en besloot met een „tot ziens"'. Het ontspanningsprogramma werd hierna verzorgd door de conferen cier-zanger Nico Schonenberg en zijn medewerkers, onder het motto: „Breng eens een zonnetje ZIERIKZEE. Het plechtig buitenge- beuren vormde de onthulling van de bronzen naam: Bejaardencentrum Borrendamme". V.l.n.r.: de heer J. P. W. C. Stols, de heer E. Sinck, no taris D. Karsten en de direktrice mevrouw L. de Kok. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Voor de dames v. d. Wiel en v. d. Kuyi was er een attentie en voor alle kinderen van de klub was er een troostprijsje. Veerdienst P.J.Z. afd. Schouwen-Duiveland Op zaterdag 15 januari j.l. heeft de P.J.Z.-afdeling Schouwen-Duiveland een tweede plaats veroverd bij de provinciale zeskamp, die plaats vond in een veilinghal te Bergen op Zoom. Er waren 11 teams aanwezig. Alleen de afd. Sprang Capelle kon Schou wen-Duiveland voorbij streven. Het team bestond uit de volgende spe lers: Ellen v. d. Velde, Janina van Oeveren, Dianne Abrahamse, Ger de Wilde, Jan v. d. Velde, Krijn Jan v. d. Velde, Jaap Jonker, René de Waay en Leo v. Gastel. ZIERIKZEE Zijpe-Anna Jacoba Polder Eén der jeugdige turnsters tijdens de demonstratie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 19-1. Woensdagavond 19 januari werd in bijzijn van alle kinderen van de gymnastiekvereniging te Renesse en lnin ouders de naam van de vereniging bekend gemaakt. De bekendmaking ging vooraf door een kleine demonstratie door dorpshuis. de kinderen in liet In november nam het bestuur van de gymnastiekvereniging voor kinderen van 5 tot 12 jaar het initiatief een wedstrijd uit te schrijven voor de jeugdige leden, een leuke naam voor de vereniging te bedenken. Een uit drie personen bestaande jury boog zich over de inzendingen om de leukste naam er uit te zoeken. Men besloot de 'bekendmaking een feestelijk karakter te geven door de kinderen voor de bekendmaking een staaltje van hun 'kunnen te laten tonen, een -idee dat bij kinderen als ouders aansloeg. Een ruim aantal belangstellende ouders had dan ook om half zeven een plaatsje gezocht in de zaal om alles eens te kunnen aanschouwen. Zij werden verwel komd door de voorzitster van de vereniging mevr. v. d. Aart. Vervol gens toonde eerst, de jongste groep van de gymvereniging onder leiding van mevr. A. v. d. Wiel zijn kunnen. Na een inleidend spelletje werkten de kleintjes met 'banken. De midden groep liet oefeningen met. de spring- kast zien en de oudste kinderen de den enkele pasjes én zwaaiden aan de ringen. Het totale optreden duurde onge veer drie 'kwartier en daarna brak het grote moment van de bekend making van de winnaar aan. Mej. v. d. Kuyl nam deze taak voor haar rekening. Nadat zij de aanwezigen nog even in spanning hield vertelde ze dat de drie jury leden alle drie de naam d'ie verzonnen was door Audry Wiersema gekozen hadden. Audry zelf mocht de naam „Tur nesse'' bekendmaken. Als prijs kreeg de jonge winnares een barbiepop. ZIERIKZEE, 19-1. De Vogelver eniging „Zang en Kleur" hield vo rige week een geslaagde feestavond. De voorzitter, de heer J. Pipping be dankte in zijn openingswoord ook de niet-leden die op de tentoonstel- lingsdagen geholpen hebben. Hij wenste vooral de kwekers die weinig competitie ondervinden op een tentoonstelling, het nodige en thousiasme toe, om toch het komen de jaar met goede vogels op de ten toonstelling te komen. Voor deze feestavond bestond een grote belangstelling. De voorzitter wenste allen een fijne avond toe waarna hij overging tot het uitreiken van de prijzen. Bij de uitreiking be dankte de voorzitter de winnaars voor hun activiteiten in de vereni ging. De feestavond werd belangeloos opgeluisterd door de „Disco Sound Section". Tussen het plaatjes draaien door stelden de twee disc jockeys de feestvierenden in de gelegenheid bingo te spelen. De leuke babbel van de disjockeys droeg bij tot het sla gen van deze avond. OOSTERLAND, 19-1. Een zestal Novinettewoningen van de 17, die gebouwd worden door het bouwbe drijf Prince te Haamstede aan de Dr. Schutterstraat alhier, zijn momenteel kapshoogte en men is bezig ze onder de kap te brengen. Het wordt een zadeldakmodel. Aan de voorzijde de zonkant, komt van boven een schuinliggend houten schild, waarin de ramen zijn ge maakt. Ofschoon het wel een eigen aardige bouwtrant genoemd kan wordt dit soort woningen, schijnen ze toch wel gewild te zijn, omdat ze alle 17, naar verluid, reeds verkocht zijn. Op het andere deel van de Dr. Schutterstraat waar de i'a. Ligten- dag uit Sint Philipsland bezig is aan 12 woningen, worden van een zestal deze week nog de betonnen vloeren gegoten op de begane grond. Op dit ogenblik is men bezig de betonele menten, waarop de beton gestort, wordt, le leggen. De rioleringen van alle 12 woningen zijn reeds gelegd van P.V.C.-buizen en hulpstukken, wat een 'groot voordeel betekent, want na de vele regens van de voor afgaande weken is het hier onder de vloeren' een waterzee geworden. Zodoende is het in het bestemmings plan Oosterland een hele bouwak- tiviteit. Chr. Platteiandsorganisaties Op vrijdag 4 februari wordt, in „Concordia" de jaarlijkse familie samenkomst gehouden van de Chr. Plattelandsorganisaties (C.P.B., C.B. T.B. en C.P.J. op Schouwen-Duive land). Opgevoerd wordt het blijspel „Kontakt met Kootje", door Hans van Wijngaarden, gebracht door de toneelgroep van de C.P.J.afdeling Noord- en Zuid-Beveland. Het stuk wordt geregisseerd door Jos de Ja ger. Medewerking wordt verder ver leend door het koor van de C.P.B. o.l.v. mevrouw J. den Boer-Dale- bout. Ad Visser presenteert Disco-festijn AVRO's Top-Pop-presentator Ad Visser presenteert op zaterdagavond 29 januari aanstaande een groot dis- cogebeuren. Dit platenfeest wordt gebracht in de grote en kleurige AVRO-feesttent, die zal worden op gesteld op liet parkeerterrein bij de Scheldestraat. De baten van deze d!isco-a<von<I zijn bestemd voor de ak- tie „Land1 zonder drempels", die in het land wordt gehouden ten be hoeve van lichamelijk gehandikap- te kinderen. Uit de AVRO-tent te Zierikzee zal verder op zaterdagmiddag 29 janua ri een „life"-uitzending plaatsvinden van het bekende kinderprogramma „Stuif-es-in", onder leiding van Ria Bremer. Filmvoorstellingen in de Concertzaal In de Zierikzeese Concertzaal draait aanstaande zaterdag en zon dag de boeiende film The great Wal do Pepper, waarin de ster (Robert Redford) en de regisseur (George Roy Hill) van de befaamde film „The Sting" opnieuw tezamen werken. De film brengt de geschiedenis in beeld van Waldo Pepper, een dei- eerste ex-oorlogsvliegers, 'die kort na de eerste wereldoorlog door Ameri ka trekt. Hij gaat van stadje tot stadje om demonstraties te geven met zijn vliegtuigje en de burgers tegen betaling kennis te laten ma ken met de nieuwste sensatie: stunt- vliegen. Later komt Waldo bij een luchl- circus. Maar zijn fantasieën worden pas werkelijkheid als hij voor een filmmaatschappij de kans krijgt een „luchtgevecht" te leveren met eea vermaarde Duitse vlieger Plattelandsvrouwen bezochten „B.B."-bakkerij Zeer groot was de belangstelling van de leden van de afd. Schouwen van de Bond van Plattelandsvrou wen voor de demonstratiemiddag bij onze „eigen5' B.B.-bakkerij van Zee- landia te Zierikzee. Allerhartelijkst ontvangen dooi de beer en mevrouw Droppers wer den de dames onder bet genot van koffie met cake door de heer Rotte de geheimen van het goed en lekker broodbakken uitgelegd. Intussen de monstreerden de heren Van Strien en Van Rijn o.a. hoe koffiebroodjes toebereid; worden, het brooddeeg tot stand komt en met de hand gevormd tot de zo gezonde en smakelijke broden. Vele vragen werden beantwoord en er werd genoten van het pittige stokbrood met kaas en uien één van de specialiteiten van bakker Drop pers. Veel werd gesproken over de versheid van brood. Nu vrijwel overal de bezorging wordt opgehe ven is het zaak het brood zo kort mogelijk vóór het gebruik af te ha len. Ook voor de bakkers is dat gunstiger; ze kunnen dan ook in de middag nog ovenvers brood leveren. Tenslotte kregen de dames de de- De autoveerpont „Zijpe" van de veerdienst Zijpe-Anna Jacoba Pol der is van maandag 24 januari tot en met zaterdag 29 januari 1977 voor jaarlijks onderhoud uit de vaart. Gedurende deze tijd zal vorenge noemde veerdienst worden uitge voerd van des morgens 6.30 uur (eerste vertrek van Zijpe) tot des avonds 19.15 uur (laatste vertrek van Anna Jacoba Polder) en zal al leen vervoer van personen, rijwie len en bromfietsen mogelijk zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3