Gemeenteraad Zierikzee OMVANGRIJKE AGENDA VAN VERGADERING OP MAANDAG 24 JANUARI Hindoe-leest in Nieuw Delhi Bandje verwisselen in Moskou Wat te doen met zuiveringsslib? Boekowski in Nederland V.V.D. over de loonontwikkeling Europa's aardappelschaarste uitkomst voor Amerika Gas wordt 2.7 cent duurder „Wat moeten we met al die geleerden?" Opstand in Benin Franse vierling Zeeland krijgt crematorium Het werken door ouderen Honden bijten konijnen Regering neemt maatregelen tegen het roken Baggermaatschappij Holland bouwt werkeiland Philipsdam De prostitutie in Rotterdam Lugubere vondst Doden in het verkeer Man doodt vrouw en kind Executie Gary Gilmore uitgesteld AGENDA ZIERIKZEE, 15-1. Op maandag 24 januari wordt ten stadhuize een ver gadering gehouden van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burge meester Th. II. de Meester. De agenda telt een 21-tal punten. Voorgesteld wordt een schenking aan het museum (schilderij) van de heer C. van der Vliet A. C. zn. in grote dank te aanvaarden. Ter voor- NIEUW DELHI, 15-1. Honderd duizenden pelgrims hebben op de eerste dag van het verscheidene we ken durende Hindoe-feest „Koebh Mela", bij Allahabad in het noorden van India een ritueel bad in het ijs koude water van de Ganges geko men. In het gedrang van de naar schat ting meer dan een miljoen gelovigen raakten ongeveer drieduizend perso nen zoek, voornamelijk kinderen en bejaarden. Het, feest, wordt sinds 144 jaar met tussenpozen van twaalf jaar in een astrologisch „gunstigste" periode met rituele baden gevierd. MOSKOU, 15-1. Het Amerikaanse persbureau U.P.I. heeft vrijdag een klacht ingediend bij de persafdeling van het Russische ministerie van buitenlandse zaken over een slinkse streek waarvan de U.P.I.-correspon dent in Leningrad slachtoffer werd. Terwijl U.P.I.-correspondentEmil Sveilis in een hotel in Leningrad een gesprek had met een dissident wer den wiel en band van zijn auto ge stolen en vervangen door een oud wiel met een versleten band, dat maar losjes vastgedraaid werd. BRUSSEL, 15-1. Het slib dat vrij komt bij de zuivering van afvalwater vormt, een gevaar voor het milieu. De verwijdering van dat slib kost veel. Maai'-.elk jaar wordt er bij de zui vering van afvalwater per inwoner van de Europese Gemeenschap 700 kg zuiveringsslib geproduceerd. De Europese Commissie, het „dagelijks bestuur" van de E.G., heeft daarom bij de Europese ministerraad een voorstel op tafel gelegd voor een ge- meenschappelij k onderzoekspro gramma voor behandeling en aan wending van zuiveringsslib. SCHIPHOL, 15-1. Onder grote be langstelling van de zijde van pers, radio en t.v. is de 34-jarige Vladimir Boekowski zaterdagmiddag op Schiphol aangekomen. Tijdens een korte persconferentie deelde hij mee dat hij wil nagaan of hij zijn studie in biologie in Leiden zal kunnen gaan volgen. Dit zou eigenlijk alleen op taalmoeilijkheden kunnen afstuiten. Boekowski spreekt uitstekend Engels en hoopt dan ook dat voor zijn studie in Leiden vol doende kolleges in deze taal zullen worden gegeven. HAVELTE, 15-1. „Het algemeen belang jvordert, dat het kabinel-Den Uyl een opening maakt voor een hernieuwd gesprek over de loonont wikkeling dit jaar met uitzicht op overeenstemming". Dit heeft fraktie- vcorzilter Wiegel (VVD) zaterdag avond gezegd tijdens een partijbij eenkomst in 'het Drenthse Havelte. ziening in betreffende vakatures, zijn de volgende benoemingen ge daan: Sportraad (wethouder Den Boer); Kommissie Middenstandsza ken (wethouder Bij de Vaate); Stich ting Sportcentrum (wethouder Den Boer); Kommissie P. W. (wethouder W. den Boer), Kommissie Woon ruimtezaken (wethouder Bij de Vaa te; G.R. Luchtverontreiniging (wet houder Den Boer). Verder wethouder Den Boer in: Schoolraad, B.L.O.- school, Schoolartsendienst, Land- bouwhuishoudsehool, Reinigings dienst, Kommissie Jeugd- en Jonge renwerk. Bestemmingswijziging De heer J. L. Labzowski te, Zeist vroeg cm de bestemming van het pand Havenpark 5 te wijzigen van „winkel"' in „horeca'". Deze mede werking werd door het kollege ge weigerd, waarna betrokkene in be roep >is gegaan. Voorgesteld wordt een kommissie ad hoc in te stellen, bestaande uit de raadsleden, die zitting hebben in de „Kommissie voor Middenstandszaken". Deze kommissie zal betrokkene horen. Vcorgesteld wordt 2 x f 30,- ineens uit te keren aan het gemeenteperso- neel. Aan de orde komen verder de Bezoldigingsverordening juli '76. wijziging rechtspositieregelingen en de vaststelling van de bedragen per leerling over 1977 voor het openbaar onderwijs (1' 306.22) en het b.lo. (ge baseerd op de begrotingscijfers van de Beatrixschool). Subsidies Restauratiesubsidie werd gevraagd voor het pand Nieuwe Haven 59 (ei genaar de heer J. de Kuijper). Idem voor het pand Kraanplein 6 (eige naar de heer J. J. Hanse). Idem voor DEN HAAG, 15-1. De aardappel- schaarste in Europa is een uitkomst voor noord-Amerika, waar het afge lopen jaar juist recordoogsten zijn binnengehaald. De markt zou, er vol ledig zijn ingestort als west-Europa niet zulke oogsten had gehad. Dit schrijft het secretariaat van het Produktschap voor Aardappelen. Het meldt een levendige internatio nale aardappelhandel, die voor zo ver bekend nog nooit eerder zo om vangrijk is geweest. De noord-Ame rikaanse aardappelen helpen nu mee aan de voorziening van west-Europa en oefenen een prijsremmende in vloed uit. DEN HAAG, 15-1. Voor kleinver bruikers gaan de aardgastarieven niet gemiddeld 2,7 cent per kubieke meter omhoog, met ingang van 1 juli. Het ministerie van economische za ken heeft dat vrijdag bekend ge maakt. In een brief aan de tweede kamer heeft minister Lubbers (eco nomische zaken) uiteengezet, dat de verhoging past in de geleidelijke op trekking van de gasprijzen tol de ■koeten van huisbrandolie. De uitwerking van de prijsverho ging voor de verschillende tarief groepen is als volgt Voor de tariefgroep 1. met een jaarverbruik tot 600 kubieke meter gaat het vastrecht drie gulden om hoog', tol f 45,De kubieke-meter- prjijs blijft voor die groep onveran derd. Voor groep 2 (601 tot 170.000 m3) gaat het vastrecht f 15,om laag (naar f 69,en de meterprijs met drie cent omhoog, naar 23 cent. Voor blokverwarming' gaat de meter- prijs 3,5 cent omhoog, naar 23 cent per kubieke meter. DEN HAAG, 15-11. Als minister Van Kemenade en staatssecre taris Klein hun zin krijgen, kampt Nederland over een aantal jaren met een enorm overschot aan academici. Het gaat niet aan op te merken, dat wanneer voor deze mensen geen passende functie be schikbaar is, zij zich maar tevreden moeten stellen met een lager gewaardeerde functie. Een vrouwelijke arts is geen goede verpleeg ster, een ingenieur geen goede analist en een dokter in de chemie geen goede ontwerper. Dit schrijft prof. dr. J. C. Vlugter, oud-rec- lor-magnificus van de T.H.-Twente in het Chemisch Weekblad in een kritiek op de nota hoger onderwijs in de toekomst van de beide onderwijsbewindslieden. De nota gaat uit van de grondgedachte: hoger onderwys voor velen. Prof. Vlugter vreest dat hier politieke wens de vader van de gedachte is, want naar zyn mening is dit streven rampzalig. Rampzalig niet alleen voor al die afgestudeerden, die op hun niveau geen baan zullen kunnen vinden, maar ook voor de universiteiten. Deze zullen, zo meent Vlugter onherroepelijk aan kwaliteit gaan inboeten, omdat de regiering de kosten niet wil laten stijgen. het pand Poststraat 26 (eigenaar de heer A. Hage). Voorgesteld wordt een rekening-courant overeenkomst aan te gaan met de heer J. A. M. Koevoets, t.b.v. de financiering van de restauratiekosten voor het pand Oude Haven 53. Goedkeuring wordt gevraagd van de rekening 2e half jaar 1975 van de Stichting Gemeen schappelijke Bibliotheekvoorziening. NIAMEY, Niger, 15-1. President Mathieu Kerekou van Benin (voor malig Dahomey) heeft zondagoch tend verklaard dat een groep huur lingen van het internationale impe rialisme in de vroege morgen ver geefs agressie heeft gepleegd op het volk van Benin en zijn democrati sche en volksrevolutie dooi- de stad Cotonou aan te vallen. Het gevaar van nietsdoen CHICAGO, 5-1. Alleen in zijn kantoorkamer, achter zijn lege tafelzonder iets anders te doen clan lichamelijk aan wezig te zijn, is de ambtenaar Ben Aronson in Chicago ten slotte na iwee jaren zitten het slachtoffer van een hurtaan- val geworden. Aronson was in 1962 bij cle gemeente gekomen en werd in 1975 oiitslagen door perso neelsvermindering. Maar hij was ambtenaar in hart en nie ren en weigerde zich bij hel ontslag neer te leggen. Hij spande een proces aan. In afwachting van het von nis ivas de gemeente geclivon- gen hem in dienst te houden, maar zij gaf hem- totaal niets te doen, in de hoop hem zo te kunnen ontmoedigen. Ben Aronson zwichtte niet. Hij wees zelfs verscheidene aanbiedingen .voor een andere baan van'de hand met cle me dedeling dat zijn loopbaan en zijn, leven bij de gemeente lag en dat hij die niet zou verla ten. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. De maatregelen die de komende Amerikaanse presi dent, Jimmy Carter, wil nemen om de economische bedrijvigheid in de Verenigde Staten aan te moedigen zullen lot gevolg hebben dat de werkloosheid tegen het einde van het jaar nog maar 6,5 a 7 procent be draagt tegen nu 8,1 procent. CAIRO. Vier Arabische oliestaten zullen dit jaar en in 1978 Egypte, Syrië, Jordanië en de Palestijnse be vrijdingsorganisatie (P.L.O.) financi ële bijstand van in totaal 1,368 mil jard dollar (circa f 3,45 miljard) ver lenen. ROME. In Italië is een geval van oplichting op grote schaal aan het licht gekomen, waarbij drie firma's zijn betrokken: Siai-Marchetti in Mi laan, Aeroplani Caproni en een fir ma in Bologna. BRUSSEL. Een gasexplosie heeft een grote ravage aangericht in het aan de Brusselse Louizalaan gelegen centrum „Baily-Louise". De explosie vernielde een winkel in de galerij totaal, en reet een tiental meters het trottoir open. STOCKHOLM. Een verkeersvlieg tuig van de binnenlandse Zweedse luchtvaartmaatschappij Linjeflyg is zaterdagmoi-gen neergestort in een noordelijke buitenwijk van de hoofd stad Stockholm. Aan boord van het toestel bevonden zich 22 personen. Men vreest dat ze allen om het le ven zijh gekomen. PRAAG. De Tsjechoslowaakse to neelschrijver Vaclav Havel, een van de leiders van de beweging achter Charta 77, is door de autoriteiten ge arresteerd. Dit heeft Havels vrouw zaterdag telefonisch meegedeeld aan een verslaggever van het persbureau Reuter in Wenen. LONDEN. Drie Britse rechters hebben zaterdag eén voorlopig ver bod uitgevaardigd om te voorkomen dat Britse PTT-ambtenaren volgen de week alle kommunikatie met Zuid-Afrika slilleggeh. LONDEN. Bij de bestudering van ongeveer 16.500 kleitabletten die de afgelopen tijd gevonden zijn in Sy rië, zijn feiten aan het licht geko men die een aantal theorieën over de oudheidkundige ontwikkelingen van hel Midden-Oosten omver wer pen. NANTES, 14-1. Een 29-jarige vrouw uit de Franse stad Nantes heeft een vierling ter wereld ge bracht. De pasgeborenen, twee jon gens en twee .meisjes, wegen tussen de 1,3 en 2,6 kilogram. De zuigelingen en de moeder maken het naar om standigheden goed. De 29-jarige le rares heeft al een drie-jarige zoon. MIDDELBURG. 15-1. Gedeputeer de staten van Zeeland hebben vrij dag de weg geëffend voor de bouw van het eerste crematorium in Zee land. Ze hebben het bestemmings plan van. Middelburg, waarin het crematorium is gepland goedge keurd. Tegen de bouw van het cre matorium was door enkele inwoners van Middelburg bezwaar gemaakt. Het crematorium dat in Middel burg komt te staan, krijgt een re gionale funktie. Tot het jaar 2000, zoverwacht de gemeente Middel burg, zal er een 6 hectare groot ter rein nodig zijn voor het aanleggen van de graven. Het hele complex is 9 hectare groot. DEN HAAG, 15-1. De raad voorde arbeidsmarkt, een kommissie van de Sociaal-Ekonomische Raad, heefl een advies vastgesteld over werken bij hel ouder worden: overeenkom stig het ontwerp-advies dat de kom missie oudere werknemers van de raad had opgesteld vindt de raad voor de arbeidsmarkt onder meer dat het aksent in de beleidsvorming moet vallen op het voorkomen van werkloosheid bij het ouder worden. Heel oud glas NIEUWLEUSEN, 15-1. Twee hon den in het Overijsselse Nieuw-Leu- sen zijn een ware plaag geworden voor de konijnenhouders. Sinds 2 januari hebben zij al 51 tamme ko nijnen doodgebeten. De honden gaan altijd 's nachts op pad en weten overal binnen te komen. Ze worden volgens de politie van Nieuw-Leusen steeds handiger in het openen van hokken. Dat het om twee honden gaat, is gebleken uit beet- en pootal'drukken. Volgens de politie zijn ze niet meer te stoppen, omdat ze eenmaal bloed hebben geproefd. DEN HAAG, 15-1. Spoedig zuUen maatregelen tegen het roken worden genomen. Premier Den Uyl heeft dit aangekondigd op zijn wekelijkse persconferentie. De maatregelen betreffen de be scherming van de niet-roker, de eti kettering van de ver-pakking van si garen, sigaretten en tabak/shag door middel van de opdruk van een waar schuwende tekst en van gehaltes aan schadelijke stoffen en voorts de be perking van de tabakreclame. De ministerraad besprak de maat regelen tegen het roken, aan de hand van een memorandum van staats- HARDINXVELD-GIESENDAM, 15 -1. De minister van verkeer en wa terstaat heeft na openbare aanbe steding de baggermaatschappij „Hol land" BV opdracht gegeven voor het maken van een werkeiland met een bouwput voor twee duwvaartsluizen in de Philipsdam. De waarde van de opdracht is vol gens het bedrijf f 30 min. "Mede tot de opdracht behoren de aanleg van werkterreinen en een werkhaven op de plaats van de Vliet en de aanleg van een werkhaven langs de Grevelingendam. De uit te voeren werken liggen in de gemeen ten Bruinisse en Oostflakkee. Het werkeiland vormt het eerste gedeelte .van de toekomstige Philips dam, een zgn. compartimenterings- dam, tussen Sint-Philipsland en de Grevelingendam. De dam vormt een onderdeel van de Oosterscheldewer- ken, die voorzien in een gedeeltelijke afsluiting van deze zeearm. t UTRECHT, 15-1. De f Utrechtse staclsarcheoloog drs. if T. Hoekstra heeft- meegedeeld f dat men bij opgravingen in f het centrum van Utrecht f scherven heeft gevonden van f Islamitisch glas uit het begin f van de v eerüende eeuiv. De f scherven, waarop delen van f gekleurd email en vage motie- f ven zijn te herkennen, horen f waarschijnlijk bij elkaar, f Hoekstra kon met geen moge- f lijkheid zeggen uil welk deel f van de Arabische iverelcl het f glas afkomstig is. f ROTTERDAM. 15-1. De omvang van de prostitutie in Katendrecht, sinds het einde van de jaren veertig de rose buurt van Rotterdam, is de afgelopen twee jaar sterk afgeno men, zo staat in een nota van b. en w. aan de gemeenteraad. Hel aantal publieke vrouwen daalde van 249 tot 173, het aantal bordelen van 73 tot 66, waarvan er zeven niet meer als zodanig in gebruik zijn, en het aan tal sexclubs van 11 tot 6. Daarente gen nam de prostitutie in het cen trum, vooral in het Binnenwegkwar tier, toe: 931 publieke vrouwen (was in 1974: 806). 8 bordelen (8), 40 sex clubs (37) en 51 privéhuizen (15). AMSTERDAM, 15-1. Zaterdag middag heeft een jeugdige wande laarster langs de Valentijnkade ter hoogte van het spoorwegviadukt in Amsterdam-Oost op een met kettin gen verankerde vlonder in de Ring vaart aldaar een plastic vuilniszak aangetroffen, waarin zich een men selijke romp bleek te bevinden. Het naakte lichaam, dat nog niet iri staat van ontbinding verkeerde,- was van een man. Het was ontdaan van het hoofd en van alle vier ledematen. Later zijn ook hoofd en benen ge-, vonden. Sektie wees uit dat het slachtoffer vermoedelijk een Aziaat DEN HAAG, 15-1. Even na mid dernacht in de nacht van zaterdag op zondag zijn bij een auto-ongeluk on der Gellicum (gem. Deil) het 17-ja- rige meisje Sylvia van 't Hart en de 21-jarige jongen H. van Beusekom, beiden uit Leerdam, om het leven gekomen. Ze zaten in een door laatst genoemde bestuurde auto die op het., kruispunt van de Lingedijk met de Provinciale weg Geldermalsen-Leer- dam in botsing kwam met een andere personenauto. SCHIJNDEL. Twee Marokkanen/ broers uit Schijndel zijn zondagmor gen omstreeks vier uur met een auto in de Zuid Willemsvaart terechtge komen en verdronken. De twee man nen kwamen uil Den Bosch gereden en volgden de weg langs de Zuid Willemsvaart in de richting Helmond. Zaal Ger. Kerk, 19.45 uur, NCVB- afdeling. Dorpshuis, A I'd. Noordwelle e.o. Plattelandsvrouwenbond. Brouwershaven Jeugdgebouw, 20.00 uur, afd. Plat telandsvrouwenbond. Dreischor De Drie Schapen, 20.00 uur. tweede Nutsavond. Woensdag 19 januari Zierikzee Herv. Ver.-gebouw. 20.00 uur, N.C.V.B.-vergadering. Kerkwerve Verenigingsgebouw. N.C.V.B.-afde ling, 20.00 uur. Donderdag 20 januari Zierikzee Herv. Ver.-gebouw, 20.00 uur, Herv. Vrouwengroep. Sirjansland Ver.-gebouw. Rei'. Contactorgaan. 19.45 uur. Bruinisse Herv. Ver.-gebouw. 19.45 uur. afd. N.C.V.B. Vrijdag 21 januari Zierikzee „De Poorter". Algemene vergadering L.T.C. „Zierikzee", 20.00 uur. Burgh-Haamslede Café-Bar „De Westhoek", 19.30 uur. Vergadering Kon. Muziekver. „Witte van Haemstede". Haamstede Rekreatiezaal Ger. Këkr, 19.45 uur, Natuur- en Vogelwacht. Ouwerkerk Dorpshuis, 20.00 uur, Uitvoering SVOWK. Zaterdag 22 januari Zierikzee C ncordia, 19.30 uur, P.J.Z.-Schou- wen-Duiveland. Dreischor Dorpshuis Ring 32, 13.00 uur, eilan delij k solistenconcours. Zondag 23 januari Zierikzee Concertzaal-foyer. 12.00 uur, Koffie concert Danzi Kwintet. Dinsdag 25 januari Scharendijke Raadhuis, 19.30 uur. vergadering ge meenteraad. Woensdag 26 januari Zierikzee 's Landskamer, 13.30 uur, Water- schap Schouwen-Duiveland. Noordgouwe ,,J£ptel v. d. Weijde, 20.00 uur, afd. Plattelandsvrouwenbond. Öuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, Afd. Duiveland PI a t tel a n d s vrou wenb ond secretaris Hendriks van volksgezond heid. Premier Den Uyl deelde mee, dat over de beperking van de tabaksre clame nog nader overleg, onder meer met het bedrijfsleven moet worden gevoerd. De bescherming van de niet-roker zal voorshands op vrijwil lige basis geschieden. De overheid zelf wil daarbij het voorbeeld geven, door bijvoorbeeld afspraken te maken over de tijdstip pen, waarop in besloten ruimten ge rookt kan worden. De ministerraad heeft al besloten gedurende ochtend vergaderingen niet te roken. De spoorwegen geven uitbreiding aan hel aantal coupes voor niet-rokers, aldus premier Den Uyl. VLISSINGEN, 15-1. Een 29-jarige inwoner van Vlissingen heeft aan de politie bekend 'dat hij in de nacht zijn 28-jarige echtgenote Santina H.-K. en zijn tweeeneen'halfjarig dochtertje Christal van het leven heeft beroofd. De man P. K. heeft volgens de Vlis- singse politie waarschijnlijk in een vlaag' van verstandsverbijstering ge handeld. LAATSTE NIEUWS SALT LAKE CITY. 17-1. Een fe derale rechter heeft maandagochtend vroeg de executie van Gary Gilmore opgeschort. Dit gebeurde nog geen zeven uur voor het tijdstip waarop de 36-jarige wegens moord ter dood veroordeelde door een vuurpeleton terechtgesteld zou worden. De rechter stelde een nieuwe zit ting van de rechtbank vast voor be handeling van de. zaak op 27 januari. Maandag 17 januari Zierikzee Afd. „Philatelica". „Huis van Nas sau". 20.00 uur. Nieuwerkerk Zwembad „Dol-Fijn", 18.30 uur, t ra i n i ng" r e ddi n gsb r iga d e „De Meebaal", 19.30 uur. landbouw werktuigenvereniging. Dinsdag 18 januari Zierikzee Niéuwe Haven 2. Opening kantoor- Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheidheid. Open huis: 13.30-17.00 uur. Concertzaal, 20.00 uur, film Peetva der, deel II. Haamstede Ger. Kerk, 14.00 uur, Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Donderdag 27 januari Bruinisse Herv. Ver.-gebouw, 19.30 uur, begin kursus Verkeefskennis. Vrijdag 28 januari Zierikzee Huis van Nassau, 20.00 uur, Vissers vereniging „Helpt Elkander''. „De Poorter", 20.00 uur, vergadering L.T.C. Zaterdag 29 januari Zierikzee AVRO-tent, parkeerterrein Schelde- straat, 20.00 uur disco-gebeuren olv. Ad Visser t.b.v. „Land zonder drem pels"; 's middags: life"-uitzending kinderprogramma „Stuif-Es-in". Vrijdag 4 februari Burgh-Haamstede Recreatiezaal camping „Duinrand", 19.30 uur. Feestavond sportver. D.F.S. Zaterdag 5 februari Burgh-Haamslede Camping Duinrand, 14.00 uur, feest middag voor de bejaarden sportver. D.F.S. Maandag 7 februari Zierikzee Hotel van Oppen, 20.00 uur, voor dracht Vrijmetselarij. Maandag 14 februari Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, start A.B.O.-kursus. Donderdag 24 februari Haamstede Beatrixschool, 19.30 uur. afd. Schou wen (Westhoek) Rode Kruis. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01119) 660 Bezorging: (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 2