Gezinsvervangend tehuis „Schouwenoord" ontvangt eerste permanente gasten In Concertzaal werd afscheid genomen van Noordier se kinderen wico DE ZIERIKZEESCHE COURANT In mei of juni officiële opening Dinsdag vertrek naar huis GELD NODIG EDEN OVERLEDEN P.T.T.-boycot mag niet Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 januari 1977 133ste jaargang Nr. 22032 32_ WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek .Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wokken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. i dit nummer: olksverhalen op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE, 15-1. Vele jaren geleden begon zich in liet wereldje van de drie bestaande Ouderverenigingen van hel geestelijk gehandikupte kind een gedachte af Ie tekenen die nog erg ver op de zaken vooruit scheen te lopen. Het werd inderdaad een lange weg die moest worden afgelegd, maar thans is een eigen gezinsver vangend tehuis voor geestelijk gehandikaplen op Schouwen-Duiveland een feit: in „Schouwenoord" aan de Zierikzecse Touwbaan staal men klaar de eerste permanente gasten een sfeervol tehuis te geven. Dat betekent onder meer hel in vervulling gaan van een grote wens van de Ouderverenigingen: ..Phila delphia" (dir.), „Het Zorgenkind" (U.K.) en ..Helpt Elkander" (Alge meen). Het waren immers deze vere nigingen. die de gedachte van een gezinsvervangend tehuis, aanvanke lijk met weinig succes, trachtten vorm te geven. Het was vooral ook de heer P. de Graaf van de Oudervereniging ..Het. Zorgenkind", die een belangrijk aan deel aan het initiatief leverde; het was dan ook de heer De Graaf die in augustus 1975 de eerste paal de grond in sloeg voor het thans gereed ge komen „Schouwenoord". Het lukte de Ouderverenigingen de eerste tijd niet gemakkelijk de plan nen ook werkelijk van de grond te krijgen. Dat ging pas beter toen ak- lieve mensen, die beschikten over de nodige kontakten in de wereld van de zorg voor de gehandikaptcn, zich met de zaak gingen bemoeien. Deze mensen, waren de toenmalige bur gemeester van Brouwershaven, thans lid van ged. staten van Zec- Advertentie land, ir. J. P. Boersma; het hoofd van de Beatrixschool te Zierikzee, de heer W. B. van Leeuwen; direk- teur J. Pomper van het Werkvoor zieningsschap ,.De Zuidhoek" en direkteur D. Dokman van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Hetzelf de team was succesvol van start ge gaan met de realisering van de twee dagverblijven „Brugzicht", die in 1971 konden worden geopend. Uitbreiding werkgroep ..Wij zagen de plannen voor een gezinsvervangend tehuis op Schou wen-Duiveland als een belangrijk tweede projekt", aldus vertelde vice- voorzitter J. Pomper van het dage lijks bestuur tijdens een vrijdagmid dag in „Schouwenoord" gehouden kennismakingsbijeenkomst. De „werkgroep" kreeg belangrijke uitbreiding in de vorm van de heer A. P. Schouwenaar (thans burge meester van Schoonhoven) en mej. A. J. Padmos, secretaresse. De eer ste vergadering van de werkgroep vond plaats in juni 1972, nadat men zich had georiënteerd bij het gezins vervangend tehuis in Middelharnis Voor de bouw van het tehuis op Schouwen-Duiveland was in eerste instantie gedacht aan een geschikt te maken buitenhuis te Schuddebeurs, maar uiteindelijk viel de definitieve keus op de voormalige pastorie „Schouwenoord", waarvan de inmid dels officieel geworden stichting - de akte was gepasseerd in maart 1973 - eigenaar werd voor ruim twee ton, inbegrepen de tuinen behorende bij het gebouw. Nadat CRM goed keuring had verleend werd een ver bouwingsplan opgemaakt door archi tectenbureau Rothuizen en 't Hooft. Bestuur Het dagelijks bestuur van „Schou wenoord" is thans samengesteld als volgt: A. P. Schouwenaar (voorz.), C. J. v. d. Maas (penningm.). mej. A. J. Padmos (secretaresse), J. Pomper (vice-voorz.). De Ouderverenigingen zijn vertegenwoordigd door D. Dok man. P. de Graaf, D. Quist, C. J. v. d. Maas en M. Kooman. Het bestuur word t geklompeteerd door ds. F. Spoelstra (Concent v. Kerken), C. Bij de Vaate) Ver. v. B., W. en S.) en W. B. van Leeuwen (q.q. Beatrixschool). Als direkteur van het tehuis werd met ingang van 1 januari jl. be noemd de heer R. Kok, die zal wor den bijgestaan door drie groepsleid sters en twee parttime huishoudelij ke krachten. De totale kosten ge moeid met de totstandkoming van „Schouwenoord", inclusief de aan koop van het oorspronkelijke ge bouw, belopen f 1,7 miljoen. In het tehuis zullen in de toekomst 24 bewoners kunnen worden gehuis vest. Hel gaat om geestelijk gehandi- kapte volwassenen, die kunnen be schikken over zestien éénperso.ons kamers, één twee-persoons kamer en twee drie-persoons kamers. De eer ste vijf bewoners deden vrijdag jl. hun intrede in hun nieuwe woonom geving. Direkteur Kok deelde in dit ver band mee dat het de bedoeling is om (Vervolg pag. 4) 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskanloor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Voor vrolijke verstrooiing zorgden enige leden van de Korldag"-band (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 15-1. Ilct was een ontroerend moment toen vrijdagavond de Noordierse kinderen tijdens de afscheidsavond in de Zierikzeese Concertzaal hun Zie- rikzeese „vaders en moeders" een bloemenhulde brachten voor de goede zorgen gedurende de afgelopen drie weken. Dc vakantie van de kinderen zit er nog niet helemaal op, maar vrijdag avond kregen jeugd en gastgezinnen een ontspanningsavond aangeboden en bij die gelegenheid, waarbij ook burgemeester en mevrouw De Meester aan wezig waren, werd al vast een officieel afscheidswoordjc gesproken. Het vertrek van de jeugd is vast gesteld op dinsdag 18 januari aan staande. om 8.00 vanaf hotel Van Oppen. Vandaag (maandag) staat er nog een leuk uitstapje op het pro gramma: een reisje naar Den Haag. Vrijdagavond waren allen dus bij een in de Concertzaal. De majoret tes en trompetters van Rust Roest zorgden voor een leuke muzikale show. die door de jeugd - en ook de ouderen - bijzonder werd gewaar deerd. Het kindercircus „Hogerop" zette het beste beentje voor. met een afwisselend programma, dat eveneens veel succes had. Vier leden van de „Kortdag"-band zorgden voor een muzikaal intermezzo waar bij de Noordierse jeugd op vlotte wijze werd betrokken. Onder vrienden Namens de leiding van de kinde ren sprak mevrouw Margaritt Bill woorden van dank tot de gastgezin nen die zoveel hebben gedaan om de kinderen een onvergetelijke va kantie te bezorgen. „Vanaf het eer ste moment hadden wij het gevoel onder vrienden te zijn en dat is ook ^zo uitgekomen'', aldus mevrouw Bill, die in het bijzonder ook dank bracht aan de Zierikzeese leiding: coördi nator Pieter van Donk, Kees Ver kerk. Anton Tromper en Jo Marcus. Zeer veel waardering hebben de gas ten ook gehad voor buschauffeur Van Aken en voor de medewerkers van hotel Van Oppen, voor mevrouw Struijk en de jongelui van jeugd soos Brogum. „Een gelukkige herinnering aan uw mooie land zal ons nog lang bij blijven"". aldus besloot mevrouw Bill, waarna de kinderen de gastgezinnen een vroege lentebode aanboden. De kinderen kregen allen een met een afbeelding van de Zierikzeese poorten bedrukt handdoek. Coördi nator Van Donk bedankte alle me dewerkers. in "t bijzonder Rust Roest en het kindercircus, aan de afscheidsavond. Het was ondoenlijk om allen die aan het welslagen van de vakantie van de kinderen hebben bijgedragen apart te noemen. Het moest de heer Van Donk van het hart dal de kinderen nu weer terug keren naar hun „normale" situatie, en dus ook naar school. Maar wij hebben gedaan wat mogelijk was om ihet jullie naar de zin te maken. LONDEN, 15-11. De voormalige Britse premier Sir Anthony Eden is vrijdag op 79-jarige leeftijd in zijn wonig in zuid-Engeland overleden. In juli 1961 was Anthony Eden door koningin Elizabeth in de adel stand verheven met de titel van Graaf Avon. Hoewel hij af en toe van het hogerhuis gebruik maakte om meningen kenbaar te maken, speelde hij verder geen rol meer in de politiek. Lord Avon en zijn vrouw Lady Clarissa, brachte veel tijd door in het buitenland. LONDEN, 15-1. De bond van P.T. T.-ambtenaren in Groot-Brittannië heeft zich neergelegd bij een gerech telijk verbod van de boycot die de bond tegen Zuid-Afrika had georga niseerd. Daarbij zouden gedurende de komende week alle verbindingen met Zuid-Afrika worden gestaakt uit protest tegen de apartheidspolitiek van dal land. Een gezellig zitje is onder andere mogelijk in de televisie-„kijk"-ka mer. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Het genot word verhoogd, door voorafgaande ontbering. f Wijnaendts Francken. Q Advertentie MAANDAG GESLOTEN Buig.Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel.OTn4-1373 Verwachting tot dinsdagavond: Mist Droog weer maar op veel plaatsen mist; overdag ook enkele opklarin gen: vannacht weinig wind en mi nimumtemperaturen tussen min één en min vier graden; maxima morgen omtreeks 2 graden, in mistgebieden om het vriespunt- Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Jtfin.:-temp. omstreeks 1 graad. Max.-temp.: omstreeks +2 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 gra den en voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 18 jan. Zon op 8.38, onder 17.08. Maan op 7.12, onder 16.03. Nieuwe maan: 19 jan. (15.11). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater 1.53 14.24 Laagwater 7.48 20.02 Waren er al eens misverstanden als gevolg van de taal dan berustte dat op een pure vergissing en het was zeker niet de bedoeling jullie te la ten schrikken", aldus de heer Van Donk tot de kinderen. Dank werd gebracht aan de dagelijkse leiding, de Ierse leiding en aan de geldge vers die dit alles hebben mogelijk gemaakt. „We hebben de kans gehad elkaar te ontmoeten en respekt voor elkaar te krijgen en vrienden te worden. Vergeet je nieuwe vrienden in Ier land en in Zierikzee niet", aldus be sloot de heer Van Donk zijn af scheidswoord. De avond werd besloten met een disco-festijn in de foyer. Het werd nog een gezellig uurtje, het moment van definitief vertrek leek nog ver. 18 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 17-1. Het K.N.M.I. deelt mee: een rug van hogeluehtdruk bo ven de Britse eilanden en Frankrijk verplaatst zich langzaam naar het oosten. Onder invloed van deze rug zullen er bij ons geleidelijk meer op klaringen komen. In de nacht en ochtend zal het daardoor licht gaan vriezen en op veel plaatsen kan zich mist vormen. Fronten van oceaan depressie ten westen van Ierland trekken eveneens naar het oosten en kunnen dinsdag later op de dag be wolking dn de hogere luchtlagen brengen. Een depressie, die ons het afgelopen weekeinde buien bracht, lag maandagmorgen in de omgeving van Berlijn en is aanzienlijk minder diep geworden. Het bijbehorende neerslaggebied veroorzaakt vooral in Zuidduitsland weer sneeuw. Een ho- gedrukgebied boven Rusland veran dert maar weinig van plaats. Koude lucht vanuit. Rusland dringt wel iets verder naar het. westen op, maar de vorstgrens komt overdag toch niet verder dan Oost-Duitsland en Zuid- N oorwegen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1