k fcm^lViTÏTI Groep Westenschouwen rijkspolitie nam afscheid van wachtmeester Koppenhol SALARIS REKENING 0 V V ermageringslessen van „Slimming International" te Zierikzee STREEKNIEUWS GROTE OPRUIMING VAN midden in de post straat - zierikzee Auto drukt kollega berm in op de Grevelingendam z.v.u. Cabaret „Vangrail" De afzet van aardappelen blijft zich gunstig ontwikkelen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 januari 1977 Nr. 22028 HAAMSTEDE, 8-1. Vrijdagmiddag werd in de raads zaal te Haamstede door de manschappen van de groep Westenschouwen van de rijkspolitie en een aantal ge nodigden, afscheid genomen van kollega wachtmeester eerste klasse A. W. Koppenhol, die 0111 gezondheids redenen niet vervroegd pensioen gaat. Nadat de groepskommandant ad judant J. Stroo een woord van wel kom tot de aanwezigen had gespro ken, werd de scheidende wachtmees ter allereerst toegesproken door de kommandant van het distrikt Mid delburg overste W. D. Lanting. Advertentie Uw uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern betalen. Huur, gas, licht, abon nenionten.' Natüurl ijk automatisch! En elke maand een vast bedrag naar uw spaarrekening. Orde op geldzaken: Salaris eri pensioen via de NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE De overste schonk hierbij in de eerste plaats aandacht aan de loop baan van wachtmeester Koppenhol. Geboren in 1920 trok hij in 1939 de wapenrok aan als dienstplichtig sol daat, waarna hij in 1940, na het uit breken van de oorlog, met groot ver lof ging. Op 1 juli 1945 werd hij hulp-mare chaussee met als standplaats Ove- zande, waarna hij op 1 april 1954 •werd overgeplaatst naar Colijnsplaat, waar hij in 1956 het politiediploma AA haald en werd bevorderd tot wachtmeester der rijkspolitie le klasse. In 1958 vond overplaatsing plaats naar Serooskerke (S.), dat toen nog een zelfstandige gemeente was, waar hij postkommandant werd. Overste Lanting herinnerde er hierbij aan dat in de laatste jaren bij de politie veel is veranderd. Werd eerst nog dienst gedaan op de fiets, later werd de?e vervangen dooi de brommer en nu zit men in de auto. Uit de talrijke aanwezigen trok de overste de konklusie dat de verstand houding in groep uitstekend is. Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zullen bin nenkort nog enige manschappen de dienst gaan verlaten en inmiddels hebben twee jonge wachtmeesters hun intrede bij de groep gedaan. Overste Lanting wenste wacht meester Koppenhol en mevrouw Koppenhol het allerbeste toe in hun verdere leven. Vraagbaak Burgemeester H. P. Everwijn van Westerschouwen kwam tot de kon klusie dat wachtmeester Koppenhol een politieman was die er alles aan Strijd tegen de pondjes ZIERIKZEE, 10-1. Woensdag 12 januari wordt in Zierikzee gestart met vermageringslessen van Slimming International. De lessen worden gegeven in hotel „Concordia", op woensdagmorgen. Als leidster treedt op mevrouw A. Waayenberg-Van Leerdam. De Slimming International Club werd in 1968 in Engeland opgericht door mevrouw Thelma Brown, die zélf haar gewicht had weten terug te brengen van 155 tot 117 pond. Bij de lessen van Slimming Inter national gaat men er vanuit dat het afvallen wordt vergemakkelijkt door het klubve'rband. Dooft het uilwis selen van ervaringen met de ande re deelneemsters helpt en stimuleert men, elkaar om door te zetten. Voor elke deelneemster wordt een streefgewicht- vastgesteld, waar naar toe gewerkt moetworden. Het te volgen dieet is gezond en gemakke lijk. Geen - verboden voedsel, men kan gewóón „met de pot mee-eten". Ér wordt een basisdieet van 1000 kalorieëri per dag opgesteld. Om dit te vereenvoudigen worden elke 25 kalorieën als 1 punt gerekend. Men heeft dus elke dag 40 punten ter be schikking. Daarnaast worden richt lijnen gegeven van basisvoedsel, dal men beslist iedere dag moet eten. Voorbeelden dagmenu De deelneemsters van de Slim ming International Club krijgen di verse voorbeelden van een dagmenu bestaande uit 40 punten. Verder wordt een uitgebreide puntenlijst en een aanvullende kalorieënlijst ver strekt. Bij elke 3 pond gewichtsverlies wordt een lintje verstrekt. Als hel streefgewicht is bereikt, wordt een certificaat uitgereikt, waardoor het recht ontstaat éénmaal per maand aan een gratis les deel te nemen. De enige voorwaarde hiervoor is dat men binnen 3 pond van het streef gewicht blijft. Het laatste gedeelte van elke les' wordt gebruikt voor isometrische oefeningen teneinde verslapte spie ren ie verstevigen. Deze oefeningen zijn échter geheel vrijwillig. Nieuwe leden behoeven niet bo ven een bepaald gewicht te zijn om aan Slimming International kursiis- sen deel te nemen. Om het streefge wicht te bereiken moet een lid, dat slechts een weinig te zwaar is, mi nimaal 12 weken de kiirsus volgen. deed om alles zo goed mogelijk te doen, waarvoor hij zijn dank en waardering uitsprak. Voor de kleine gemeenschap van Serooskerke was hij een vraagbaak waar men ook met zijn klachten terecht kon. Na de samenvoeging van de ge meenten in de Westhoek heb ik wel eens horen vertellen zei de heer .Everwijn, dat Serooskerke twee bur gemeesters had, Marien Geluk en Koppenhol. Aan inzet voor de bevolking heeft het bij wachtmeester Koppenhol nooit ontbroken evenals bij mevrouw Koppenhol waarvoor hij hen beiden hartelijk dank bracht. Jammer vond de burgemeester het dat hij om gezondheidsredenen het korps nu wat vroeger moet gaan verlaten, Hij sprak de hoop uit dat de rust die hij nu krijgt, zal bijdragen aan het herstel van zijn gezondheid. Naméns het gemeentebestuur over handigde hij het gemeente-vaantje en het fotoboek „Dromen over Zee land". „Sociale loer-' Groepskommandant adjudant J. Stroo 4wees op de verdiensten welke wachtmeester Koppenhol heeft ge had met zijn bemoeienissen op het woonwagenkamp te Renesse. „Je was kind aan huis bij die mensen" wat van onschatbare waarde is geweest. Hij schetste wachtmeester Koppen hol als iemand die nogal eens op de sociale toer ging waarbij hij zich ook verdienstelijk toonde in het oplossen van burenruzies, die hij vaak op tak- tische wijze tot een oplossing wist te brengen. Het ontbrak wachtmeester Kop penhol wel eens aan zelfremming en hij wist van geen ophouden zei adju dant Stroo. Hij wees hierbij op de onmense lijke toestand dat in de zomerperio des soms 80 tot 90 overuren worden gedraaid, waarvan hij nu wacht meester Koppenhol als een dei- slachtoffers zag, „Gade gij maar vissen", zei dé ad judant en namens de groép bood hij wachtmeester Koppenhol een werp hengel met alle toebehoren (zelfs de pieren waren niet vergeten) aan. Namens de Delta, federatie bood adjudant Stroo een vergunning voor 1977 aan. Rayonkommandant opperwacht meester C. P. v. d. Velde, waaronder vvachtmeester Koppenhol ressorteer de noemde de scheidende wacht meester een prima kollega en een goede vriend. Dat hij ook gezien is bij de burge- «»- rij bewees het feit dat op hel. bureau dikwijls in dé afgelopen tijd naar hem werd gevraagd. Jammer vond opper v. d. Velde het dat hij op deze manier afscheid moet nemen. Ook hij wees nog eens op de ver diensten weike Koppenhol heeft ge had met zijn bemoeienis met hel woonwagenkamp. Samenwerking Namens de kollega's sprak hij har telijke woorden van dank voor de genoten vriendschap en wenste hem en zijn vrouw het allerbeste toe. Oud groepskommandant adjudant A. Westhof te Vlijmen dankte wacht meester Koppenhol voor de prettige 'jaren dat zij hadden samengewerkt en aan de genoten vriendschap wat hij gepaard liet gaan met het aan- bieden van het boek „Wilde" bloemen van de Wereld". Namens de jongeren uit de groep Westenschouwen en de Nederlandse Politie Bond werd het woord gevoerd door wachtmeester le klasse H. v. d. Bie. Dank bracht, hij de scheidende wachtmeester voor de prima samen werking welke er steeds is geweest; waarbij hij namens de Politie Bond een envelop onder couvert aanbod en mevrouw Koppenhol een plant. In zijn dankwoord zei wachtmeester Koppenhol een beetje perplex te hebben gestaan van het afscheid dal hem ten deel was gevallen en wat deze dag voor hem tot een onverge telijke heeft gemaakt. Dank bracht hy voor de gesproken woorden en de geschenken welke hy in ontvangst had mogen nemen. Zwakzinnigenzorg Gedeputeerde staten van Zeeland hebben staatssecretaris Hendriks (Volksgezondheid) geadviseerd in te stemmen-met het plan van de Sint Jozef Stichting tot vernieuwbouw - voor een deel vervanging, voor een deel verbouw - van Huize ,Den Berg' in Goes op de huidige plaats en met het zelfde aantal plaatsen als thans het geval is, nl. 106, daarbij inbegre pen plaatsen in zg. fasehuizen, d.w.z. woningen voor zwakzinnigen, die - als aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan - kunnen terugkeren in de maatschappij. ZIERIKZEE Adjudant J. Stroo spreekt de schei dende wachtmeester Koppenhol toe. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) SEROOSKERKE Uitvoering s.v. „Velocitas" Op zaterdag 15 januari vindt in het Dorpshuis te Serooskerke, een uitvoering plaats van de S.V. „Velo- citas". De avond wordt afgesloten met een bal. ZONNEMAIRE Show landbouwwerktuigen Op donderdag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 januari houdt het Landbouwmechaniisat/iebedrijf A. L. de Bie te Zonnemaire, een show van landbouwwerktuigen in de werkplaats aan dé Oostweg 6. Te bezichtigen zullen ö.m. zijn: kipwa gens, boxenvullers, transporteurs; stortbakken, stalmeststrooiers, schoffelgarnituren, ploegen, pool en zaaimachines, granulaatstrooiers, kunstmeststrooiers, pootmaehines, aardappelrooiers, voorladers en eg gen. DREISCnOR Solistenconcours In overleg met het Kontaktorgaan Schouwen-Duiveland organiseert de muziekvereniging „Crescendo" nog i.v.m. het 75-jarig bestaan, op zater dag 22 januari a.s., het eilandelijk solistenconcours. Muzikanten van geheel Schou wen-Duiveland hebben voor dit concours ingeschreven. Naast de deelnemers zijn belangstellenden natuurlijk van harte bij dit concours welkom. (Voor tijd en plaats: zie de agenda). Donderdag 13 januari kostuums - kolberts - pantalons - winterjassen Jaarvergadering „Helpt Elkander" De Vissersvereniging „Helpt El kander" houdt op vrijdag 28 januari in het Huis van Nassau de jaarver gadering. Op deze vergadering ko men de jaarstukken aan de orde. Be stuursverkiezing is noodzakelijk i.v. m. het aftreden van de bestuursleden, de heren Jac. Schot en P. Blommaert, die herkiesbaar zijn. Een overzicht wordt gegeven van de aanvoer en verzending 1976/77. Aan de orde komen verder als agen dapunten: de plannen t.z.v. de Zie- rikzeese haven en de openstelling van de Grevelingen. Bejaardenmiddag N.C.V.B. De eerstvolgende middag voor de bejaarden van de N.C.V.B. wordt gehouden woensdag 12 januari a.s. in het Iierv. Verenigingsgebouw. (Zie voor tijd van aanvang de agen da). Algemene Bejaardenbond De afdeling Zierikzee van de Al gemene Bejaardenbond organiseert - zoals reeds gemeld - op woensdag middag 12 januari aanstaanden een dia-middag in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau". Vertoond woi-dt de fraaie dia-serie „Zierikzee in kleur", die vooral ook bij de oudere stadsbewoners bekende plekjes in herinnering brengt. Er rijden speciale bussen naar de Graanbeurs die als volgt vertrek ken: één uur vanaf Borrendamme en kwart over één vanaf de Fina- garage. Naamsverandering Internist Per 1 januari 1977 is de internist in het Zweedse Rode Kruis Zieken huis, de heer Kolodziejek, Nederlan der geworden en heet nu de heer Kolo. Deze naamsverandering wordt eveneens dn het bevolkingsregister doorgevoerd. Inbraak schaftketen Zaterdag jl. werd ingebroken, in twee schaftketen tvan het aanne mingsbedrijf Den Hartog in de Krabstraat. De keten waren op slot, maar de sleutel hing in het w.c.- raampje. Er wérd wat gereedschap ontvreemd. De daders richtten geen verdere vernielingen aan. Drie chauffeurs onder invloed Tijdens het weekend werden drie bestuurders bekeurd wegens 'het rij den onder invloed van alkohol. Kontaktavond U.V.V. De U.V.V.-afdeling houdt op dins dag 11 januari in het R.K.-centrum, een kontaktavond. Aquariumvereniging Op vrijdag 14 januari houdt de Aquariumvereniging in „Marlet- zicht" de jaarvergadering. Van links naar rechts BRUINISSE, 8-1. Zaterdagavond omstreeks acht uur werd een per sonenauto rijdend op de Rijksweg over de Grevelingendam vry ernstig beschadigd doordat een medeweg gebruiker een verkeerde manoeuvre maakte. Op het stukje vierbaansweg vlak bij Bruirasse igaf een nog onbekende automobilist rijdend in de richting Zierikzee richting aan naar links en ging ook links rijden. Een achter op komende personenauto bestuurd door L. A. V. uit Zierikzee haalde de eerste auto rechts in. De links voorgesorteerde automobilist be dacht zich waarschijnlijk en kwam plotseling terug naar rechts, waar door er voor de inhalende automo bilist niet anders op zat dan de berm in te rijden. Deze geraakte in een slip en kwam na eerst een bermpaal en een verkeersbord1 te hebben ge ramd. tot. stilstand in de rechterweg- berm. De chauffeur kwam met de schrik vrij, maar zijn auto werd vrij ernstig beschadigd aan de rechter zijde. De andere auto is doorgere- BRUIXISSB Burgerlijke stand over december Geboren 1. Eliza Marinus, z.v. van den Bos, Leendert Marinus en van Struik, Maria; 15. Johannes, (Dirksland) z.v. Bal, Wouter en van Kempeneers, Hendrina Jacoba; 20. Magdalena Pieternella, (Goes) d.v. Smit, Anton en van Viergever, Pieternella Maria; 21. Johannes Cornelis, z.v. Roth, Jan Willem en van Kik, Neeltje Janny; 27. Jacob Jan, z.v. Kik, Jan Theunis en van Capelle, Anthonia Pieternel la. Overleden 7. Kik, Jacob, 83 jr., e.v. J. van Popering; 22. van Driel, Thona, 102 jr., w.v. D. Hondsmerk; 30. Over- beek, Johanna, 79 jr., e.vA. J. Schiettekatte. Inbraak in tweede woning Door het forceren van een achter deur zijn onbekenden de tweede wo ning van de heer Vroom aan de Zuidweg binnengedrongen. Deze in braak die door de eigenaar zelf werd ontdekt moet gepleegd zijn tussen 4 januari en zaterdag 8 januari. Het hele huis werd doorzocht en ver schillende huishoudelijke artikelen werden meegenomen zoals een gas fornuis, koffiezetappai-aat, enkele dekens en een bont jasje. Van de da ders ontbreekt nog elk spoor. Door de rijkspolitie in samenwerking van de technische recherche zal een nader onderzoek ingesteld worden. den, mogelijk heeft deze niets ge merkt. De rijkspolitie stelt een na der onderzoek in. Wel wat pech heeft cabaret Vang rail vrijdagavond gehad, bij een eer ste voorstelling in de Zierikzeese Concertzaal, onder auspiciën van de Z.V.U. Op heel korte termijn moest de aktrice Reina Boelens worden ver vangen; die moeilijke klus werd voortreffelijk geklaard door Claire Elsas, maar wat spanning en onze kerheid brengt zo'n snelle wissel toch altijd in de groep. Het theater zou - blijkens informatie vooraf - „sec" bespeelbaar zijn, maar het ge mis aan versterkers werd lelijk ge voeld door een deel van het „ongun stig" gezeten publiek. Konklusie: Vangrail kwam niet optimaal uit de verf en dat was wel nodig, in verband met een gecou peerd programma,, want de tweede helft van de avond was gereserveerd voor een vedette van de vaderlandse Bühne: Conny Stuart. Intussen heeft Vangrail heel interessante artistieke potenties en een breed genoeg scala om goed en eigentijds kabaret te brengen. Ook hier een mixture van (veel) liedjes, mini-sketches en di to verhaaltjes, anekdotisch, tikje cru soms, ontmythologiserend en anti- laboe-achtig. In de crew blijkt Annette Nijder een heel suggestief toneeltype; Cees Rutgers is goed voor een droogko mieke kontributie, maar wat zacht met het stemmetje, Ad de Bont een vlot type, met een eigen karakteris tiek. Voor een puntige begeleiding aan de piano zorgde Cees Rutgers, die in de sketches soms bijsprong. Onthoudertjes: Een dagje Zand- voort en Kruidenier (Ad de Bont), „Droevig liedje" en het ronduit meesterlijke „Ongewenst' kind", als we hier even het zo mogen betitelen. Na de pauze stal Conny Stuart de show; met liedjes als „Wat voor weer zou het zijn in Den Haag" en haar eigen gezongen Stuart-karak- teristiek. Conny Stuart glorieerde vooral met fragmenten uit de musi cals „Wat een planeet" (titelsong) en „Nu naar bed" en haar persoonlijke „bij" bleek het als een soort ever green tot slot nog goed te doen. Zij werd voortreffelijk onder steund door haar eigen kombo. Bloemen voor deze grand lady aan het slot van bij elkaar toch een fijn avondje-uit. BdV Hoofdbestuur Z.L.M. GOES, 4-1. Op de jongste hoofdbestuursvergadering van de Z.L.M. heeft de voorzitter, de heer A. J. G. Doeleman - in het kader van enkele aktuele landbouwzaken - o.m. gezegd dat de afzet van aardappelen zich vrij gunstig blyft ontwikkelen, ofschoon het exporttempo op een hoog niveau moet blij ven om de totale voorraad aardappels op tijd geruimd te krygen. De prijs is stabiel en op een bevre digend peil. Wel bestaat er een groot verschil in prijs van partij tot partij. Dit wordt veroorzaakt door kwali teitsverschil en maatsortering. De afzet van peulvruchten verloopt stroef met matige prijzen, vooral van schokkers en kleine groene erw ten. Tarwe De afzet van tarwe verloopt vrij gunstig. Eind november was er reeds 52 pet. afgezet tegen 32 pet. ,in het voorgaande jaar. Er is drie keer zo veel naar de maalderijen gegaan in vergelijking met het voorgaande jaar. Toch heeft de prijs in de loop van het seizoen zich niet geheel kunnen handhaven als wy deze vergelijken op basis van interventieprijs. De sui kerbietenopbrengst is tot het laatst toe meegevallen, mede door de ster ke groei in oktober, helaas bleef het suikergehalte laag. Bij de rondgang langs de kringen zijn er verschillende keren vragen gesteld over de beursnoteringen van Goes, terwijl hierover in het H.B. reeds verschillende malen is gedis- kussieerd. De heer Doeleman vroeg zich af of vooral dit jaar met zulke grote verschillen in kwaliteit en maat, nog wel gesproken kan worden over een „veldsgewas"-prijs. Er is al tijd al wel een verschil in interpreta tie geweest, omdat ook de normen al van streek tot streek verschillen. Mo menteel kan er gemakkelijk een prijsverschil van 10 pet. of meer tus sen de partijen ontstaan. Nadere informatie Naar aanleiding van het akker- bouwverslag van de heer Doeleman werd besloten nadere informatie in te winnen over de werkwijze van de beurscommissie Goes en daar even tueel later op terug te komen. Van uit de vergadering werd er voorts op aangedrongen de opschorting van de importheffing op consumptieaardap pelen nu zo spoedig mogelijk onge daan te maken. Inzake de hoge grondprijzen werd opgemerkt dal er ook vele beursakties op een veel la ger niveau plaatsvinden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3