Leerlingengroep van de R.S.G. „Prof. Zeeman" won eerste projektenprijs „Duyvelants Koffyhuys" te Zierikzee kreeg een andere eigenaar wico Tentoonstelling T.H. Delft GELD NODIG De prijsverhoging Nieuwe biljetten duizend Mark? Na twee en twintig jaar Regering wippen? Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE™ NIEUWSBODE Maandag 10 januari 1977 133ste jaargang Nr. 22028 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4, Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. (1797-1889) in dit nummer: Noord-Ierse groep was te Bruinisse ZIERIKZEE, 8-1. Op 8 januari was het 135 jaar gele den dat koning Willem I de „Koninklijke Academie voor de opleiding van burgerlijke ingenieurs, zowel voor 's lands dienst als voor de nijverheid en van kwe kelingen voor den handel oprichtte". Uit deze instel ling is de huidige Technische Hogeschool te Delft voortgekomen. Ter gelegenheid van dit 27e lustrum heeft de TH-Delft projectiedagen voor scholieren georganiseerd. Op deze projectiedagen konden leerlingen op veler lei manieren kennis maken met de techniek. Zo waren er projecten over sporen koolstof in ijzer en over het fosfaatgehalte van wasmiddelen. Totaal namen ruim 1600 leerlingen deel aan deze projecten. Ook van de „Rijks scholengemeenschap Prof. Zeeman" hebben vijftig leerlingen uit de vierde klassen aan de projecten meegewerkt. 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Aan deze projektdagen is de „Ten. toonstelling Techniek door Jonge ren" verbonden, welke tentoonstel ling samen met de „Jonge Onder zoekers" door de TH-Delft werd ge organiseerd. Afgelopen woensdag is deze ten toonstelling geopend door de minis ter van wetenschapsbeleid, .de heer Trip. Daarna zijn de beste uitge werkte projekten bekroond door een jury. De prijzen werden uitgereikt door de rektor magnificus, prof. Huisman. Een van de groepen van de rijks scholengemeenschap „Prof. Zeeman" won de eerste prijs, "bestaande uit een koëlspiraal en een bedrag van f 250,te besteden aan instrumen ten. De vindingrijke en originele in zending over het projekt mijnbouw kunde, die de prijs won, werd ge maakt door de leerlingen: Tiny van de Klooster, Rian de Munnik, Tony van Breda, Henk van den Berge, Chris Flikweert, Gilles van der Ha ve, Armin van de Hooge, Tewes Tuitman en Gereard Wielaard. Behalve een gedenkpenning, die iedere deelnemer ontving, mochten deze leerlingen uit de handen van de rector van de rijksscholenge meenschap, drs. P. Vis een gedenk boek van de school ontvangen om hun op deze wijze namens de school alsnog te danken voor hun prestatie. DEN HAAG, 8-1. De Consumen tenbond heeft vrijdag met enige te vredenheid geconstateerd dat het prijsindexcijfer de afgelopen maan den minder snel gestegen is. Zo doende is het toch nog gelukt om de totale stijging over 1976 onder de 9 procent te houden". (8,3). Toch vindt de bond- dit laatste cijfer nog veel te hoog. De bond zegt met argusogen tegemoet zullen zien hoe de prijzenontwikkeling in de eerste maanden van het jaar zal zijn. BONN, 10-1. De Westdudtse cen trale bank overweegt serieus alle 6.5 miljoen duizend markbiljetten uit de rou'lat'ie te nemen om zo de ontvoeders van Richard Oetker een .,lper te draaien. Voor de vrijlating van deze 25-jarige erfgenaam van het Oetker-Qevensmiddelenimperium werd onlangs 21 miljoen mark be taald, gëheel in biljetten van 1000 mark. ROTTERDAM, 8-1. „Het is een publiek geheim, dat in de onderne merswereld elementen aanwezig zijn, die er veel voor over hebben om er aan mee te werken, de pro gressieve krachten uit de regering te wippen. Zij hopen daardoor verlost te worden van een regeringsbeleid, dat op bescheiden wijze aanzetten wil geven tot fundamentele veran deringen in ons maatschappelijk be stel". Dit zei vice-voorzitter A. Buys van de Federatie bouw- en houtbonden (NVV/NKV) zaterdag bij de opening van het distriktskantoor van de fe deratie in Rotterdam. De families Van der Hulle en De Looze bijeen aan de bar van ,,'t Duyvelants Koffyhuys" tijdens de besloten receptie vrijdagavond j.t. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 7-1. Als je bijna 22 jaar lang <le scepter hebt gezwaaid in ,,'t Duyvelants Koffyhuys", zoals „ome Willem en tante Sien van der Hulle" dat deden, dan moet het ongetwijfeld een weelde zijn 0111 einde lijk van je rust te kunnen gaan genieten. Verwonderlijk is het echter niet dat er op zo'n dag dan toch ook een traantje valt, want dat elk afscheid een beetje sterven is, is en blijft waar. Op 15 maart 1955 stond de heer W. J. van der Hulle voor het eerst achter de tap van ,,'t Duyvelants Koffyhuys". Bijgestaan door zijn echtgenote „tante Sien", zou hij dit ruim 21 jaar lang vol blijven houden. Het café-restaurant op het Kraan plein was een ontmoetingsplaats en een bron van gezelligheid voor velen. De uit Oosterland afkomstige Van der Hulle's, werden al snel als Zie- rikzeeënaars beschouwd. Na verloop van tijd werd de zaak uitgebreid, want het toerisme in Zierikzee nam toe en daarmee ook de bezoekers stroom naar 't Duyvelants Koffy huys. Nog niet zo lang geleden - in maart 1975 - werd dit allemaal nog eens opgehaald tijdens het twintig jarig jubileum van de familie Van der Hulle, Thans heeft het echtpaar Van der Hulle de leeftijd van 61 jaar be reikt en vond het tijd worden •om er mee op te houden. Zoon Piet en zijn echtgenote Conny, die beiden ook vele jaren in het bedrijf hebben meegedraaid, voelden er veel voor eens een andere dan de horecaweg in te slaan en zodoende kwam men tot de beslissing ,,'t Duyvelants Koffyhuys" te verkopen. „Vriendschappelijke transaktie" Het werd een „vriendschappelijke transaktie", want Willem van der Hulle deed zijn zaak over aan zijn goede vriend J. de Looze. Beiden waren destijds reeds de grondleggers geweest van de afdeling Schouwen- Duiveland van de Horecabond. De heer De Looze is thans nog voorzit ter en de heer Van der Hulle is penningmeester van deze afdeling. De heer De Looze is van plan ,,'t Duyvelants Koffyhuys" cp de zelfde voet voort te zetten. Plannen voor ingrijpende verbouwingen in de naaste toekomst zijn er niet. De heer en mevrouw De Looze zullen het bedrijf met de gehele familie gaan exploiteren. Schoonzoon J. Kosters en zijn echtgenote I. Kos- tèrs-de Looze, schoonzoon J. Struyck en zijn echtgenote M. Struyck-de Looze en de dochters Mirjam en Mo nique. De heer J. Kosters deed reeds rui me horeca-ervaning op tijdens zijn arbeidsperiode in het restaurant „De Blauwe Keet" te Oosterland. De heer De Looze zelf begeeft zich al vanaf 14-jarige leeftijd op het ho- reca-pad. Voor hij zich te Zierikzee vestig de was hij geruime tijd werkzaam als hofmeester op schepen. In 1966 toverde hij het voormalige „La France'' in de Lange Nobclstraat om in de bekende bar „Old Dutch". Hotel „Monique" Dat zijn energie niet te stuiten was, bleek toen hij enkele oude panden in de Driekoningenlaan op kocht en er het hotel „Monique'' vestigde. Na verloop van tijd werd „Old Dutch" afgestoten en werd de aandacht volledig op het hotelwerk gevestigd. Zeven jaar lang dreef de heer De Looze samen met zijn echt genote het hotel „Monique", dat thans is overgedaan aan de familie A. Renters te Burgh. Hoewel de heer De Looze zich vol overgave voor het werk in ,,'t Duyvelants Koffyhuys" gaat inzetten, merkte hij op dat 'het hem toch wel wat spijt het hotelwerk aan de kant te moeten zetten. In de keuken van ,,'t Duyvelants Koffyhuys'' vindt geen verandering plaats: kok, de heer K. v. d. Linde, reeds in dienst bij de familie Van der Hulle, blijft ook bij de familie De Looze zijn kookkunst bewijzen. Vrijdagavond j.'l. tijdens een be sloten receptie waren gaande en ko mende familie bijeen en konden beiden de hand worden gedrukt. Een gelegenheid waarvan zeer velen ge bruik maakten. De heer De Looze noemde de kor te speech, die hij tijdens deze re ceptie hield, één van de moeilijkste uit zijn leven. Hij zei sprakeloos te zijn van de vele bloemstukken, die de zaak in een bloemenmagazijn veranderd hadden. Hij blikte even terug op het eerste gesprek dat hij met de heer Van der Hulle had over de overname van 't Duyvela nts Koffyhuys. In augustus van het vo rig jaar was de heer Van der Hulle met een dergelijk voorstel bij hem gekomen en na veel gepraat kwam de transaktie inderdaad tot stand. De heer De Looze zei dat de vere nigingen, die altijd hun onderdak in ,,'t Duyvelants Koffyhuys" hadden gezocht, ook in de toekomst bijzon der welkom zullen zijn. Tot slot van zijn toespraak sprak hij een dank woord tot „ome Willem en tante Sien'' namens iedereen voor alles wat zij in de loop der jaren voor de bezoekers gedaan hebben. Bloem stukken en presentjes waren er ten slotte nog voor de gehele familie Van der Hulle. Zonder twijfel was die 7e januari voor beide families een onvergete lijke dag. Advertentie MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel.01114-1373 ZIERIKZEE. Als voortreffelijke staal van burenhulp is - in verband met een verbouwing - de inventaris van „De WolbaaV' (eigenaar de heer H. Wilbrink) tijdelijk ondergebracht in eleklriciteitszaak A. v. d. Berge, aan de Melkmarkt. Lampen en wol gaat best even samen blijkbaar! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een zeker middel om niet zeer ongelukkig te zijn, is niet ver langen zeer gelukkig te zijn. Schopenhauer Verwachting tot dinsdagavond: Plaatselijk sneeuwbuien Vrij veel bewolking, plaatselijk sneeuwbuien en hier en daar mist, in het algemeen weinig wind, mini mumtemperaturen omstreeks min één graad, maxima omstreeks twee graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 jan. Zon op 8.45, onder 16.51 Maan op onder 11.01 Laatste kwartier: 12 jan. (20.55). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 11 jan. 6.45 19.12 0.12 12.40 Doodtij: 15 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Het afgelopen weekeinde is de luchtdruk boven onze omgeving flink gedaald. Dit werd veroorzaakt door een depressie die uitdiepend van IJsland naar de Noordzee koer ste. Inmiddels heeft zich boven het midden van de oceaan een krachtig hogedrukgebied opgebouwd, waar van het centrum tussen IJsland en Groenland ligt. Langs de oostflank van dit hogedrukgebied stroomt koude en onstabiele lucht via de Britse eilanden naar onze omgeving. Het front, dat de voorste begrenzing vormt van de koude lucht, passeerde de afgelopen nacht en ochtend ons land. De meeste regen viel daarbij in Brabant. In het oosten van het land ging de regen over in sneeuw. Achter het front wordt de aange voerde lucht geleidelijk kouder, zo dat we dinsdag plaatselijk sneeuw buien mogen verwachten met tem peraturen om het vriespunt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1