Grote sta-caravan werd een gewillige prooi van het vuur Doorgaande nieuwbouw in „open gaten" te Zierikzee GROTE HOEVEELHEDEN WATERWILD IN HET GREVELINGENMEER KREDIETEN GROTE OPRUIMING VAN Weer brand op „Bonafide" Voor fle rels naar Cochem zUn noe STREEKNIEUWS Noordierse jeugd in Westhoek „WE WISH YOU A HAPPY NEW YEAR" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE c Donderdag 6 januari 1977 Nr. 22026 3 Een oude/nieuwe wijsheid: de oplaag van een krant is niet louter bepalend voor de adverteerder, maar of een krant gelezen wordt. De ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE wórdt gele zen, of zeg maar. ge speld. Nou dan! MIDDENSCHOUWEN Voor ills u tekort komt. \bor eon 11 onver wachte ka os. Voor nis u direkt out gold wilt beschikken. Een Persoonlijke Lening. Snel beschik baar en tegen aantrekkelijke voorwaarden. Praat ér eens over bij dé NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Donderdag 13 januari Kostuums - Kolberts ryy Pantalons - Winterjassen Advertentie Campinghouder N. Beye (l.) en de eigenaar van de caravan, de heer VV. Brouwer, zoeken tevergeefs naar o.m. de autosleutels van laatstge noemde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) de autosleutels van de heer Brou wer gezocht. Tevergeefs echter zodat de eigenaar 'behalve van zijn cara van ook niet meer van zijn auto ge bruik kon maken. Vermoedelijke oorzaak is een oververhitte afvoerpijp van de olie kachel. De totale schade wordt ge schat op f 35.000. De eigenaar was naar zijn zeggen onderverzekerd. over de kompetitieopzet 1977/1978, de rubriek „Intervjoew" en verslag van het weekeinde in Born. De Avondvierdaagse Door het komité Zierikzeese Avondvierdaagse zijn voor 1977 de data vastgesteld van de 32e avond vierdaagse. Besloten werd op maan dag 13 juni a.s. van start te gaan met vervolgens de daarop volgende data 14, 15 en 16 juni. Wijziging programma Noordierse kinderen In het programma voor de Noord ierse kinderen komen heden (don derdag) enige wijzigingen. De VARA -drive-inn komt nl. vandaag te ver vallen en wordt een week uitgesteld, tot woensdag 12 januari a.s. De broodmaaltijd vindt vandaag om streeks 17.30 uur plaats in de kanti ne van de Technische School; van 19.00 tot 21.00 uur kan de jeugd zich amuseren in de sporthal en in het zwembad. De kinderen kunnen om 21.15 uur bij de sporthal worden af gehaald. Vogelvereniging „Zang en Kleur" Op vrijdag 14 januari a.s. - (zie ook de agenda) - wordt een feest avond met prijsuitreiking gehouden van de vogelvereniging „Zang en Kleur" in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau". Verheugend is dat de jeugdleden van de vereniging blijk hebben gegeven een goed in zicht te hebben hoe een vogel er uit behoort te zien, en zich toont op een tentoonstelling. Het is wedijveren geweest om de ereplaatsen. Dat het gemiddelde aantal punten, wat de vogels op de tentoonstelling behaalden, in vergelijking met voor gaande jaren nog steeds vooruitgang laat zien wordt eveneens verheu gend geacht. De vogels waren kon- ditioneel voortreffelijk, wat te wij ten is aan de liefde en goede ver zorging van de inzenders voor hun vogels. De feestavond is niet alleen toe gankelijk voor leden want elk lid is in de gelegenheid gesteld om fami lie, vrienden en kennissen voor de prijsuitreiking uit te nodigen. HAAMSTEDE Vergadering reisvereniging „Ons Genoegen" Dinsdagavond hield de reisver eniging „Ons Genoegen" te Haam stede in hotel „Bom" haar vergade ring waarop een 30-tal leden blijk van hun belangstelling gaven. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. v. d- Bos gekozen als sekretaris van de vereniging inplaats van de heer W. G. Zomer die zich niet meer be schikbaar stelde. Uitvoerig werd hierna van gedachten gewisseld over de dit jaar te maken reis. Besloten werd dit jaar op 26 en 27 mei een reis te maken naar Co- chem in Duitsland gelegen aan de Moezel in de Eifel. Na de afsluiting van het huishou delijke gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen met een spelletje bingo, hetgeen bij de leden wel in de smaak viel. enkele plaatsen vrij. Gegadigden hiervoor kunnen zich voor inlich tingen wenden tot een van de be stuursleden. Rode Kruis ZIERIKZEE Vakantiebeurs Bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan houdt het Reisburo-toering- carbedrijf C. H. van Oeveren te Zie- rikzee, een Vakantiebeurs in restau rant „Concordia" op zaterdag 8 ja nuari a.s. Verschillende verkeersbu- ro's en touroperators zullen op deze beurs present zijn. Oud papier voor „Kunst en Eer" Zaterdag a.s. staat de container weer gereed in de Wevershoek om oud papier te ontvangen voor de stedelijke harmonie „Kunst en Eer". Gehoopt wordt dat weer velen van de gelegenheid gebruik zullen ma ken een vrachtje oud papier in de container te deponeren. Handbalver. Delta Sport In het nieuw verschenen klubblad van de Zierikzeese Handbalvereni ging Delta Sport wordt een oproep gedaan op de jeugd om ook te ko men handballen. Het blijkt dat de vereniging nieuwe jeugdleden zeer goed kan gebruiken. Intussen heb ben vijf mensen zich opgegeven voor de jeugdbegeleiderskursus. In dit nummer verder o.a. mededelingen Goedkeuring voor „Beter Wonen" ZIERIKZEE. 5-1. „Op de valreep van 1976 heeft „Beter Wonen" van de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening de goedkeuring ontvangen voor de bouw van 19 wo ningwetwoningen verspreid te Zie rikzee. De -bouw wordt in opdracht van „Beter Wonen" uitgevoerd door B.V. Aannemingsbedrijf Den Hartog on der direkt'ievoering van arebitekten- bureau Jobse te Vlissingen. De •werkzaamheden beginnen binnen enkele weken. Door dit projekf worden gaten "gevuld dn de Lange St. Janstiaat, Bagijnestraat, Breedstraat, Gat van West, Schuttershofstraat en Hoofd poortstraat. De bouwstijl is aange past aan de historische bebouwing van Zierikzee. Voor „Beter Wonen" is een rede lijke huur opnieuw het uitgangs punt geweest. Thans wordt de huur geraamd op ca. f 310.per maand. Om die te bereiken verstrekt de mi nister een extra jaarlijkse bijdrage die nog hoger is- dan destijds voor de woningen in de Venkelstraat. Zonder de medewerking van hef ministerie en staatssekretaris Schae- fer in het hijzonder zou geen aan vaardbare huur bereikt zijn. Ook van 'het gemeentebestuur van Zie rikzee heeft „Beter Wonen" de vol ledige medewerking gekregen. Op dit moment bereidt „Beter Wo nen" bouwplannen voor in de Mo lenstraat, de St. Domusstraat en Ka- pellestraat, in totaal 12 woningen, eveneens In aangepaste stijl. In zijn Nieuwjaarsrede maakte burgemeester De Meester reeds ge wag van bovengenoemde goedkeu ring. HEINESSE, 4-1. Voor <te tweede keer binnen een week werd Renesse dinsdagmorgen opgeschrikt door een flinke brand. Weer was bet terrein van de camping ,,Bona Fide" plaats van handeling. De grote sta-caravan van de heer W. Brouwer uit Rotterdam brandde door een oververhitte afvoer totaal uit. Twee aangrenzende caravans konden door de brandweer op het nippertje worden gered, al liepen beide wel brand schade op. Dinsdagmorgen omstreeks 11.15 ontdekte de eigenaar, die in zijn caravan bezig was, rook en vlammen aan de buitenwand van zijn caravan. Direkt trachtte hij het vuur te blussen met emmers water. Hij kon het vuur hiermee echter niet de baas. Inmiddels was echter een buurman gearriveerd met een brandblusapparaat. Toen dat echter bleek te weigeren had het vuur vrij spel. Loop der bevolking over 1976 Het zielental van de gemeente Middenschouwen is in 1976 gelijk ge bleven. Op 31 december 1975 bedroeg het aantal ingezetenen 2265 (1190 man nen en 1075 vrouwen). Dit aantal ver meerderde door geboorte met 25 (14 'mannen en 11 vrouwen) en door ves tiging met 107 (51 mannen en 56 vrouwen); het verminderde door overlijden met 20 (11 mannen en 9 vrouwen) en door vertrek met 112 (62 mannen en 50 vrouwen). Op 31 december 1976 bedroeg het inwonertal dus 2265 (1182 mannen en 1083 vrouwen). Er werden 9 huwelijken voltrok ken en er werd 1 echtscheiding inge schreven. KERKWERVE Feestavond V.O.O. Zaterdag 8 januari a.s. houdt de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) de jaarlijkse feestavond in het verenigingsgebouw te Kerkwer- ve. Er wordt die avond opgevoerd een blijspel door de toneelvereniging „Ellemeet", in drie bedrijven, geti teld „Firma Boogaard vraagt chef de bureau". In de pauze zullen lootjes worden verkocht en na afloop is er een bal met medewerking van „de Leo's". ZONNEMAIRE Solistenconcours Zaterdagavond 8 januari a.s. wordt in het Hervormd verenigingsgebouw weer het onderlinge solistenconcours gehouden van de harmonievereniging „Nut en Uitspanning". (Zie ook de agenda). De jury wordt gevormd door de heer J. H. Blom, de solisten worden begeleid aan de piano door mevr. De Regt. Alle belangstellenden zijn deze avond hartelijk welkom. Op het pro gramma staan verschillende solo's en duetten, zodat er voor muzieklief hebbers heel wat te genieten zal zijn. NIEUWERKERK Oud papier Zaterdagmorgen, 8 januari a.s. zal te Nieuwerkerk weer oud papier worden opgehaald. De opbrengst is bestemd voor de zending der Gere formeerde Gemeente. Gebundeld klaar gezet, bevordert de snelle af voer. S.G.P. Studievereniging Vrijdag 7 januari a.s. vergadert de Staatkundig Gereformeerde Studie vereniging Schouwen-Duiveland in het vergaderlokaal van de Gerefor meerde Gemeente, Molenstraat, Nieuwerkerk. De heer L. A. Brouwer houdt een inleiding over Groen van Prinsterer. Na deze inleiding is er gelegen heid tot diskussie. Voor tijd: zie agenda. DEN HAAG, 5-1. Tijdens een op 4 januari jl. uitge voerde vogeltelling door liet Staatsbosbeheer, geves tigd te Ouddorp (Z.H.) en te Goes, is in het Grevelin- genbekken grote hoeveelheden waterwild opgemerkt. Naast de gebruikelijke aantallen eenden verblijven er naar schatting negenduizend futen. Een enorme toename gezien het feit dat er twee weken geleden nog maar enkele tientallen futen waren. In het gebied zijn bovendien vijf flamingo's gezien, een zeldzaamheid in de winter. Ook is, evenals de vo rige winter, een zeldzame roofvogel aanwezig, de zeearend. In tegenstel ling met verleden jaar is het echter geen volwassen dier, hetgeen kan worden opgemaakt uit de kleuren OOSTERLAND Flinke vorderingen aan het kerkelijk centrum De werkzaamheden aan het ker kelijk centrum van de Herv. Ge meente aan het Torenplein maken goede vorderingen. Het werk wordt uitgevoerd door de firma J. P. Boo- gerl, en verschillende onderaanne mers. De plafonds in de zaal zijn klaar en ook ligt de betonnen vloer hierin. Ook het stucadoorwerk is een heel eind op stap, alleen de toiletten etc. moeten nog worden afgewerkt, wat stucadoorwerk en tegelzetten betreft. De mooie deuren aan de hoofdingang bij de toren zijn afgehangen, terwijl ook de gaderobe fraai betegeld is en een mooie entree verzekert in het gebouw. Verder is de keuken, aan westzijde, op de vloer na gereed, compleet met gootsteen en aanrecht en daarboven de kastjes. Op dit ogenblik is men van de firma Beije bezig de waterleiding aan te leggen waarna ook spoedig de centrale ver warming aan bod komt. Het ziet er nu wel naar uit dat het gebouw nu binnen afzienbare tijd klaar zal ko men en in gebruik genomen zal kun nen worden. Gladde wegen De mist, met de daarbij voorko mende lichte vorst, maakten dat de wegen hier woensdagmorgen zeer glad waren, waarbij het verkeer de nodige hinder zou ondervonden heb ben als de mannen van de dienst ge meentewerken niet reeds vroegtijdig zand hadden gestrooid. Het behoeft niet altijd hard te vriezen om gladde wegen te krijgen. Zo ziet men dat men van gemeentewege steeds paraat moet zijn om eventuele glijpartijen met auto's enz. te voorkomen. van de veren en van de forse haak- snavel. De soort is de grootste arend die in ons werelddeel voorkomt.. De vleugelspanwijdte bedraagt bijna tweeëneenhalve meter. Het broed gebied bevindt zich in Oost- en Noord-Europa. Het voedsel van een zeearend bestaat in hoofdzaak uit watervogels, vissen en zoogdieren, waarbij de kolossale vogel zich van grote hoogte omlaag stort om de prooi te bemachtigen. Gezonde ex emplaren weten dikwijls te ontko men aan de arend, die door zijn grootte lang niet zo wendbaar is als bijvoorbeeld een eend. (Vervolg van pag. 1) uur arriveerde bij de Country Club aan de Hogezoom van de familie Rijstenbil voor een middagje bow len. In het bowlingcentrum werden door de onvermoeibare begeleider Kees Verkerk vier groepen van tien kinderen gevormd, die, nadat de spelregels waren uitgelegd, met veel enthousiasme aan de slag gingen. De sfeer steeg bij dit sportieve gebeuren tot een grote hoogte. Ieder deed zijn best om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Bij iedere ge slaagde worp steeg een luid gejuich op, terwijl het ook niet ontbrak aan aanmoedigingen. Van de familie Rijstenbil kregen de kinderen fris drank aangeboden alsmede prijzen voor de drie best geklasseerden en een poedelprijs bij het bowlen. Tij dens het verblijf in het bowling centrum vermaakten de kinderen zich opperbest tot 17.00 uur waarna men op weg ging voor een bezoek aan de jeugdsociëteit „Big S" aan de Sluispad te Haamstede. Door een deputatie van de jeugdsociëteit werden zij bij aankomst spontaan verwelkomd, waarna men zich te goed deed aan de broodmaaltijd. Na het beëindigen van de goed verzorgde maaltijd verpoosde men zich tot 21.00 uur bij disco-muziek, waarmee een geslaagd dagje West hoek werd afgesloten. Chaffeur Joh. van Aken, gedurende drie weken de vaste chauffeur van het gezelschap, zorgde er hierna voor dat alle kin deren weer op hun gastadres wer den afgezet. HAAMSTEDE. „We wensen u een gelukkig nieuw jaar" stond i?i het Engels gespoten onder een rijk assor timent produkten van bakkerij Ce- leijnse te Haamstede, bij gelegenheid van het bezoek der Noord-Ierse kin deren. Men zie ook de voorpagina. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Afd. Schouwen (Westhoek) De Afdeling Schouwen (West hoek) van het Ned. Rode Kruis, houdt de algemene ledenvergade ring in de Beatrixschool aan de Weststraat, op donderdag 24 fe bruari a.s. Advertentie Toen de brandweer arriveerde stond- de caravan dan ook al in lich te laaie en was er geen redden meer aan. De brandweer concentreerde zich daarorh vooral op twee in de buurt staande caravans, waarvan er een inmiddels ook had vlam gevat. De hogedruk uit Haamstede kon vanwege een eigen voorraad water gelu'kkjiig Snel ingrijpen, waardoor beide caravans behouden bleven, hoewel ze wel brandschade aan de zijwanden opliepen. De brand werd tenslotte bestreden met 3 hoge en 4 lagedrukstralen. De lage druk moest daartoe een toevoerleiding van plm. 250 m leggen. Nadat de caravan van de heer Brouwer was uitgebrand werd door de brandweer en de eige naar nog geruime tijd in het ver koolde inventaris naar onder meer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 3