Gemeentebestuur van Zierikzee hield traditionele nieuwjaarsreceptie Je Melkrv, V Westerschouwen bezorgde de Noordierse jeugd onvergetelijk programma 2 wico DE ZIERIKZEESCHE COURANT In stijlvolle ongedwongen sfeer Fles halfvolle melk hele liter van 95 Dronken man rijdt vrouw dood Dag je dicht bij huis Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen ZIERIKZEESCHE wm NIEUWSBODE Donderdag 6 januari 1977 133ste jaargang Nr. 22026 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 22,50, per jaar 86,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 32 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit NUMMER: Aantekening bij groei regio-bevolking ZIERIKZEE, 4-1. In een feestelijk getinte trouwzaal van liet stadhuis, werd dinsdagavond de traditionele nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur gehou den. Het besloten deel van deze ongedwongen ontmoe ting betrof de leden van de raad, het geineenteperso- neel en verschillende genodigden, o.w. de ereburgers. Na acht uur stroomden spontaan talrijke felicitanten toe, die kollege en raad goede wensen voor 1977 meegaven. Burgemeester Th. H. de Meester - aanwezig met echtgenote - toonde zich gul gastheer op deze toch wel intieme Zierikzeese receptie, waarop iedereen iedereen ontmoette, wat de nodige gezelligheid teweeg bracht. medemens, vaak ook omdat tijd en energie ontbreken. „Mogen wij toch allen proberen in. dit opzicht met een schone lei te beginnen", aldus de hoogste magistraat der stad, die verwees naar de fijne opvang van de Noord-Ierse kinderen op Sehou- wen-Duiveland. In het kader van deze eerste plechtigheid ten stadhudze in het nieuw begonnen jaar, had de eerste burger er behoefte aan zijn jaarre de hier uit te spreken en derhalve niet op de eerstkomende jaarver gadering; voor breder publiek der halve. Hij dankte raad, personeel, de verschillende diensten, het onder was, rijkspolitie en brandweer voor de ondervonden steun en loyale me dewerking, hopend op een blyvend goede taakvervulling, ondanks een neg altijd nijpend tekort aan man kracht. voor y ct. Geldig t/m zaterdag 8 januari De taken overigens zullen er niet gemakkelijker op worden, want de gemeente(n) krijgen te maken met steeds meer richtlijnen, regelingen, nota!s, schetsen en enquêtes. Juist in een kleine gemeente kan de per soneelsbezetting hiermede geen ge lijke tred houden. Ook de Dienst Gemeentewerken zit met een zich uitbreidend taken pakket en deze dienst werd dn 1976 getroffen door een moeilijke perso neelsvoorziening, als gevolg van ziekte en gedeeltelijke arbeidsonge schiktheid. Het ziekteverzuim noem de de burgemeester een probleem dat (ook landelijk) ernstige vormen aanneemt. De medemens Nodig is derhalve ook voldoende oog te hebben voor de mensen om ons heen. Te vaak blijkt dat te wei nig aandaöht wordt besteed aan de Achtergrondmuziekje Nieuwtje op deze receptie, was een bandje vol achtergrondmuziek; een blijvende (elektronische) moge lijkheid ten stadhuize, om de sfeer bij speciale gelegenheden wat extra reliëf te geven (Huwelijksvoltrek kingen). De heer De Meester noemde hierna, enkele feiten uit het voorbije jaar: de produkliestop van Smit Bolnes en (volop) bouwaktiviteit. Zestig woningen kwamen in 1976 gereed ('s Heer Lauwendorp (7), Venkel (17), Poortambacht VI (12) (en dit kwartaal nog eens 12), Poortambacht V (12 patiowoningen) (binnenkort nog 11), Slabberswerf (5). Met name in de Venkel komt door de bouw de nodige tekening. Op 10 februari a.s. komt staatsse- kretaris J. L. N. Schaefer de ope ning van de nieuwe straat verrich ten. Renovatiewoningen Verder zullen 19 renovatiewonin gen, verspreid over de binnenstad (zuidwestelijk deel) in dezelfde sfeer en stijl als de Venkelwoningen wor den herbouwd. Daardoor gaan heel wat schuttingen verdwijnen. Bijval vond de aangepaste straatverlich ting. Plan-West werd „Poortam bacht,". een naam die het deed. De wijk wordt bewoond door konstruk- tieve medeburgers. Poortambacht VI krijgt een wat speelser karakter, waardoor de leef baarheid wordt vergroot. Het effekt zal worden vergroot door de ge dachte windbeschutting. Voor de oudere woonstraten in de wijk is misschien de aanleg van woonerven mogelijk. Belangrijk wa ren de bestemmingsplannen Buiten gebied en Struktuurschets Binnen stad. De brandweer kreeg een nieu we gax-age; het toeristenverkeer ver beterde door aanleg terrein West- brug en nieuwe verkeersbegeleiding. In 1977 is wellicht de Regionale So ciale Dienst Schouwen-Duiveland te realiseren. Tot slot, herinnerde de burgemeester aan het verscheiden van wethouder M. C. Doeleman en het vertrek van het raadslid de heer D. v. d. Doel. Nieuw raadslid werd "•de heer F. A. de Jager; wethouder werd de heer W. den Boer, terwijl de benoeming is te verwachten van de heer W. Sprengelmeijer als raadslid. Een opsomming van ver trokken en in dienst getreden per soneelsleden kompleteerde het nieuwjaarsoverzicht van de burge meester. Nadien was er tijd voor handjes schudden en het nuttigen van een drankje. DEN TIAAG, 5-1. De 24-jarige me vrouw A. G. Jansen-Hofman uit Monster is woensdagavond bij een frontale botsing tussen twee perso nenauto's op de Madepolderweg in Den Haag om het leven gekomen. De auto waarin zij meereed werd fron taal geraakt door een personenauto die in een bocht naar rechts recht door reed. Uit een bloedproef van de politie bleek dat de bestuurder van deze auto, de 35-jarige W. C. T. uit Den Haag, onder invloed van alcohol verkeerde. HAAMSTEDE. Tot deze verrukkelij ke ontspanning leidde het deegrolle tjes maken door de Noordierse kin deren, tijdens hun bezoek aan bak kerij Geleijnse te Haamstede. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WESTERSCHOUWEN, 4-1. Dinsdag deed de op Schou wen-Duiveland verblijvende groep Noord-Ierse kinde ren een dagje Westerschouwen, waar hen een gastvrij en gul onthaal ten deel is gevallen. Om kwart voor tien arriveerde de uit veertig kinderen bestaande groep met een bus van het touringcarbedrijf C. H. van Oeveren te Zierikzee bij het moderne brood- en banketbakkersbedrijf van W. J. Geleijnse te Haamstede voor een bezoek. Bij binnenkomst in de bakkerij werden alle kinderen door het per soneel voorzien van een bakkers muts. Door de chef-banketbakker de heer W. Koole werd in eerste instan tie een uiteenzetting gegeven over de grondstoffen, die worden gebruikt bij het bakken van de diverse soor ten brood en verdere bakkerij artike len. De uiteenzetting van de heer Koole werd hierbij in het. Engels vertaald door Anton Tromper uit Zierikzee die gedurende het drie weken durende verblijf van de kin deren in Nederland de taak van tolk op zich heeft genomen. Bereiding deeg Na de theorie werd overgegaan tot de eerste daadwerkelijke hande lingen nl. het bereiden van het deeg. Nadat het deeg in de goede staat was gebracht werd door de heer Koole vervolgens aanschouwelijk onderwijs gegeven in het vervaar digen van gevlochten broodjes wat met volle aandacht door de kinderen werd gadegeslagen. De kinderen werden hierna daad werkelijk bij het bakkersgebeuren betrokken en vol ijver gingen ook zjj aan de slag met het vervaardigen van broodjes. Al spoedig bleek dat zij hun ogen goed de kost hadden gegeven en vrij snel de kunst onder de knie hadden, waarbij er voor werd ge zorgd dat er fraaie exemplaren op de bakplaat kwamen. Toen de bak platen door tal van nijvere handen gevuld waren werd overgegaan tot het nuttigen van de koffie. Door de heer Koole werd met vaardige hand een aantal fraaie taarten, hierbij aandachtig gadegeslagen door de kinderen, vervaardigd. Sirene Even werden de kinderen hierbij Naar ,De Schouwse Boer'' Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel.01114-1373 ZIERIKZEE. De heer en mevrouw De Meester namen de gelukwensen van vele tientallen stadgenoten in ontvangst, tijdens de in het stadhuis gehouden Nieuwjaarsreceptie. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina'? nog opgeschrikt toen plotseling de op de bakkerij geplaatste sirene voor brandalarm te Renesse begon te loeien. Binnen de kortste tijd slaagde de leiding erin de kinderen gerust te stellen door hen mede te delen wat er precies aan de hand was waarna zij zich de door de heer Geleijnse aangeboden limonade uitstekend lieten smaken. Na verloop van tijd kwamen de broodjes heerlijk bruin gebakken uit de oven. Als afsluiting kregen de kinderen deze aangeboden alsmede verschillende taarten, een brood voor de gastgezinnen en een ball point voorzien van de naam van bakkerij Geleijnse. Inmiddels was het 12.30 uur ge worden en tijd voor de warme maaltijd. Met de touringcar ging het gezelschap hiervoor naar „De Schouwse Boer" waar de keurig ge dekte tafel op hen wachtte. Hoewel de kinderen de gehele morgen in de bakkerij hadden vertoefd vormde dit geen beletsel om van een goede gezonde eetlust blijk te geven en zich de heerlijk bereide maaltijd met kalkoen bijzonder goed te laten smaken. Tijdens deze maaltijd gaf de echt genote van de burgemeester van Westerschouwen mevrouw Ever- wijn-v. d. Bout blijk van haar be langstelling. Na de maaltijd ging het op Renesse aan waar men te 14.30 (vervolg op pagina 3) Wonderlijk aan hoeveel din gen een mens kan geloven, die zegt niet te geloven. Verwachting tot vrijdagavond: Minder somber Eerst nog veel bewolking met plaat- lijk motregen of mist; morgen over wegend droog en hier en daar op klaringen; eerst weinig wind, later overwegend matige noordoostelijke wind; minima tussen plus 3 en 0 gra den, maxima omstreeks 5 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal. 30 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 7 jan. Zon op 8.47, onder 16.47 Maan op 19.22, onder 9.18 Laatste kwartier: 12 jan. (20.55). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 7 jan. 4.22 16.45 10.09 22.14 Springtij: 7 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 6-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een frontensysteem dat woensdag boven Engeland lag be reikte ons land donderdagochtend. De passage van dit systeem gaat ver gezeld van veel bewolking waaruit regen en ij zei valt. Een hogedrukgebied waarvan het centrum vanmorgen ten westen van Ierland'lag, bouwt verder op en zal het weer in ons land geleidelijk gaan beheersen. Achter het frontensysteem wordt met noordwestelijke winden zachte en enigszins onstabiele oceaanlucht naar ons land gevoerd, waarin op klaringen voorkomen. Verwacht wordt dat het front ons land vrijdag geheel gepasseerd zal zijn, zodat het weer bij ons dan be paald wordt door het gebied met hoge barometerstanden bij de Britse eilanden. Voor vrijdag worden dan ook op klaringen verwacht maar ook kun nen enkele buien tot ontwikkeling komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1977 | | pagina 1