HET INBRAAK-MYSTERIE Mao's opvolger nog niet al te vast in het zadel Vampier in België Bestrijders willen bruine rat halt toeroepen 7 BLIK DOOR HET WERELD Flitsen uit het buitenland Inbraken opgelost Sprinkhanenplaag in Australië Wat biedt de BEELDBUIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vryaag 31 december 1976 Nr. 22023 Hoe zal de relatie tussen China en Rusland zich ontwikkelen - dat is voor het westen de belangrijkste vraag na de dood van Mao Tse-toeng. Nu toen de geboortedag van de grote roerganger in China werd herdacht klonken de aanvallen op de revisio nistische kliek in Moskou weer als vanouds. Het lijkt dus dat er niet veel is veranderd. En dat eigenlijk de lijn wordt voortgezet die vooral door toedoen van wijlen premier Tsjou En-Lat in de Chinese politiek is ge- bracht. De min of meer uit het niets naar voren gekomen nieuwe voorzitter Hwa Kwo-feng blijkt een man van zijn slag, een pragmatist die bij voor- keur handelt naar bevind van zaken en de praktijk van alledag belang rijker vindt dan alle theorieën. Aan gezien Hwa door Mao zelf werd aan gesteld ter vervanging van de Tsjou- volgeling die premier was geworden, is dit enigszins merkwaardig. Mao immers was vooral de grote theore- tikus die richtlijnen gaf voor denken en handelen, gebaseerd op zijn filo sofie. Net als Tsjou beroept Hwa zich ook wel op die filosofie, maar dan tiet als Tsjou wanneer dat hem praktisch zo uit komt De vier radicalen Onder deze omstandigheden is van een toenadering tot Moskou zeker geen sprake, maar de volgende vraag is natuurlijk hoe stevig Hwa in het zadel zit. Ongetwijfeld geniet hij gro te steun in de partij en in het leger, maar hoe gevaarlijk zijn voor hem de radicalen die nu zo hevig verket terd worden in de persoon vooral van Mao's weduwe Tsjiang Tsjing? of zij liiet de haren nu echt geprobeerd heeft eerst verklaringen van Mao te vervalsen en daarna - betrapt door Hwa - de oude leidér te vermoorden, en of het grote viertal der radicalen hun staatsieportretten al klaar had liggen, dat is allemaal niet noodzake lijk de absolute waarheid. Ten dele dient dit tot meerdere glorie van Hwaten dele is het makkelijker Tsjiang Tsjing en haar drie kornui ten zo te vervolgen dan door hen voor een gerecht te dagen of zoiets. Het enige waarvan men zeker kan zijn is dat deze radicalen over me nige zaak andere opvattingen huldi gen dan Hwa en de zijnen. Wat nog niet hoeft te betekenen dat ze direct de banden met Moskou nauwer zou den willen aanhalen. Maar er is na* tuurlijk altijd de mogelijkheid dat ze steun voor zich proberen te-werven oVer de grens en dan is er niet zo veel keus behalve de Russen. De aan vallen van Hwa op de Russen heb ben waarschijnlijk vooral tot doel de Russenhaat bij de Chinezen aan te wakkeren waardoor het voor de ra- LUIK, 30-12. Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op don derdag bij een pachter in Jemeppe bij Luik in België het bloed gedron ken van schapen en een geit. De pachter vond zijn drie scha pen en geit donderdagmorgen met opengesneden flank en sporen van mensentanden rondom de wond. Voorts bleken zijn zes kippen levend te zijn geplukt. De vampierdaad heeft in Jemeppe en omstreken paniek gezaaid. MAPOETO. Rhodesische troepen hebben Mozambique aangevallen en de strijd woedt nog voort, zo heeft het Mozambikaanse persbureau ge meld. dicalen moeilijker wordt zich in te laten met Russen als ze hun binnen landse imago niet willen verspelen. Als algemeen bij de Chinese bevol king de idee heerst dat de Russen niet deugen kan een groep die hun steun heeft evenmin deugen. De jonge officieren Nu deugen doet Tsjiang Tsjing niet - op alle mogelijke manieren wordt ze zwart gemaakt tot en met haar voorliefde voor jonge gardisten en het geld dat ze verspilde aan immo rele films, waarmee dan „Gone with the wind" bedoeld wordt. De vraag is alleen of Hwa er is als hg dit radicale viertal van Mao's we duwe klein heeft gekregen. De ideeën van het viertal leven ook bij ande ren .Met name bijvoorbeeld hebben de radicalen van Sjanghai zich steeds gewend tot de jongere officieren, met hoeveel effect, kan niemand zeggen. Hwa echter steunt vooral op de vele oude generaals van wie een deel nog de burgeroorlog of zelfs de grote mars van Mao heeft meegemaakt. Maar dat zijn wel lieden aan het eind van hun carrièreHun opvolgers zul len jonger zijn en dan blijkt in hoe verre zij het eens zijn met het prag matisme van Hwa, tenzij die in de tussentijd net zo'n gerespecteerde en geliefde figuur wordt als Mao was, een figuur die niet meer is weg te denkenZoiets kan echter lang niet iedereen, zeker niet als men het moet proberen in de schaduw van de reus Mao. Voorlopig lijkt alles in China zeer stabiel maar als van overheids wege ivordt toegegeven dat ook muurkranten tegen Hwa zijn ver schenen, mag men wel vaststellen dat de positie van de nieuwe partij leider bepaald nog niet al te stevig HONGKONG. In 1977 zal een cam pagne worden gevoerd om de 30 mil joen. leden tellende communistische partij van China weer op het rechte pad te brengen, zo 'heeft partijvoor zitter Hwa Kwo-feng aangekondigd. KOEWEIT. Het Koeweitse blad AI Oabas schrijft, dat de Syrische rege ring besloten heeft alle beperkingen op te heffen voor Syrische joden, zo dat zij weer mogen reizen, eigen dommen mogen hebben en in staats dienst mogen treden. MOSKOU- De Russischè dissident Vladimir Dorissov is in zijn woon plaats Leningrad gearresteerd en op gesloten in een psychiatrische inrich ting. Zijn vrouw heeft dat bekend gemaakt in -telefoongesprekken met Westerse correspondenten. Johannesburg. Een zwart echtpaar in het noorden van de Zuidafrïkaans.e provincie Transvaal, de 60-jarige Mankurwana Magona en zijn vrouw van 45, is in het kerst weekeinde levend verbrand, nadat het door een medicijnman was aan geduid, als de oorzaak van een auto ongeluk. LIMA, PERU. De militaire rege ring van Peru heeft bekendgemaakt dat zij ingaande zaterdag alle voor behoedmiddelen verbiedt. MADRID. De Spaanse politie heeft ingegrepen in een persconferentie die een delegatie van Italiaanse parle mentsleden in Madrid hield om te pleiten voor de vrijlating van de ge detineerde communistenleider San tiago Carrillo. JOHANNESBURG. Met de kerst dagen zijn in heel Zuict-Afrika zeker 137 Afrikanen omgekomen, overwe gend in onderlinge gevechten die met knuppels, speren en geweren zijn uitgevochten, zo heeft de politie mee gedeeld. LONDEN. In een warenhuis in Brentford, een westelijke voorstad van Londen, zijn dertig bezoekers licht gewond als gevolg van een ont ploffing. DEN HAAG, 30-12. Dc afdeling bestrijding ongedierte van liet Staatstoezicht op de Volksgezondheid heeft de gemeentelijke onge- diertcbestrijdcrs opgeroepen door verscherpte waakzaamheid en aktivitcit tijdens de wintermaanden de rattenbevolklng in ons land uit te dunnen. Elke Nederlander kan hieraan zijn steentje bijdragen. Deze „brulne-rat-aktle" start in de eerste weck van het nieuwe jaar. De bruine rat Is volgens de ongediertcbestrijders op zichzelf beslist geen naar beest, maar wel een dier met gewoonten die slech te gevolgen voor mens en dier kunnen hebben. De bruine rat, die vooral in wintertijd weer de behuizingen zoekt, Is een overbrenger van bijvoorbeeld de ziekten van Weil, van Bang, paratyphus, vogel- ziekte. varkenspest en noem maar op. Nu dc winter is Ingezet en het voedsel buiten in het vrije veld steeds kariger wordt zijn er weer veel mensen druk bezig de in het wild levende dieren, die het moeilijk hebben van voedsel te voorzien. Vooral dicht bij huis wordt dikwijls kwistig brood ge strooid voor de vogels. De ongediertebestryders hebben hier beslist niets tegen, zolang het brood ook maar allemaal door de vogels wordt opgegeten. Huo bezwaar is dat er doorgaans teveel brood wordt gestrooid dat 's nachts bereikbaar is voor At ratten, die naarmate zj) het moeilijker krijgen om voedsel te bemachtigen, steeds brutaler wor den en de woningen op zoeken. „Voer de. vogels wel. maar dan In zo'n hoeveelheid dat ze alles opeten", aldus dc ongediertebestrijders. HILVERSUM. Siem Vroom als Fore man en Paul Steenbergen (r.) als Da lem in een scène uit het televisiespel „De vergaderzaal", dat op 2 januari' a.s. door de Vara op hel scherm wordt gebracht. CAIRO. In Cairo is een Palestijn uit Jordanië wegens spionage voor Israël ter dood veroordeeld. Samir EI-tamini werd bij de overheid aan gegeven door zijn Egyptische vrouw, nadat hij had geprobeerd haar voor zijn karretje te spannen. BRUSSEL. Dc staking die de Bel gische artsen op 3 januari zouden houden is voorlopig van de baan. Het artsenverbond aanvaardde woensdagavond na urenlang verga deren de toezeggingen van de rege ring van premier Tindcmans, die zijn eisen grotendeels inwilligt. WASHINGTON. De Amerikaanse dienst voor invoerrechten en accijn zen heeft in 1976 beslag gelegd op drugs met een zwarte-marktwaarde van 631 miljoen dollar. Zij verrichtte ruim 21.000 aanhoudingen wegens overtreding van de narcqticawet. LONDEN. De voorzitter van de Rhodesië-conferentje in Genève, Ivor Ricahrd, is uit Londen vertrokken naar het zuiden van Afrika, voor een- reis van twee weken. Hij zal aan zes regeringen nieuwe Britse voorstellen doen om de impasse in Genève te proberen te doorbreken. LOESAKA. Amerikaanse ambas sadewoordvoerders in de Zambiaanse hoofdstad Loesaka hebben afstand genomen van Zuidafrikaanse nieuws berichten als zouden 120 Cubanen uit Angola om politiek asiel aan de Ame rikaanse ambassade hebben ge vraagd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DELFT. De Provinciale Noordbra bantse Electriciteits-Maatschappij in Den Bosch heeft aan N.K.F. Kabel te Delft opdracht verstrekt tot levering en montage van ruim 30 kilometer gasdrukpijpkabel voor een bedrijfs- spanning van 150.000 volt. Door deze kabel zal een tweetal ondergrondse dubbelcircuitverbindingen in het net van de P.N.E.M. worden gerealiseerd. Met de order is een bedrag van rond f 14 miljoen gemoeid. GRONINGEN. Donderdagochtend is brand ontstaan in een woning bo ven een boek- en handelsdrukkerij aan de Museumstraat in Groningen. Het vuur tastte zeer snel om zich heen. Een woning er naast brandde ook vrijwel geheel uit. Drie er ach ter gelegen woningen werden even eens door het vuur aangetast. AMSTERDAM. De afdeling Falsi ficatie vaq het Bureau Bijzondere Zaken der Amsterdamse recherche heeft de 48-jarige drukker P. R. en de 23-jarige beleggingsadviseur H. B. gearresteerd in een pand aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam, waar zij bezig waren met het druk ken van valse Belgische aandelen. ARNHEM, 30-12. Een recherche team heeft de afgelopen weken 58 in Gelderland en in dc randstad ge pleegde inbraken opgehelderd. Drie Arnhemse jongelui werden half de cember in Arnhem klemgereden na een achtervolging vanaf Tiel waar zij door opvallend gedrag de aan dacht trokken. Uit de verhoren is gebleken dat aan geld ongeveer f 35.000 werd buitgemaakt en aan sieraden rond f 20.000. Van dc buit is weinig meer over, aldus een woordvoerder van hel recherche team. ADELAIDE, 30-12. De Australische stad Adelaide wordt geteisterd door een springhanenplaag. De sprinkha nen worden door hele, noordweste lijke winden aangevoerd uit de bin nenlanden van Australië, en laten een kaalgevreten spoor na door land- boiLwgcwassen en uiijngaarden. Dc hoeren zeggen dnt de schade aan wetland en graan, gierst, klaver cn rijst in de duizenden dollars loopt. In Adelaide kijken de mensen, van ach ter hermetisch gesloten ramen, hulp loos toe hoe de sprinkhnnen hun tui nen verslinden. ZONDAG 2 JANUARI NED. 1: Tal van grootheden uit de wereld van het toneel spelen mee in het tv-spel De vergaderzaal dat vanavond wordt uitgezonden. Dit spel is gebaseërd op het gelijknami ge boek van de schrijver A. Alberts, aan wie de VARA enkele weken te rug een tv-programma wijdde. Voordat De vergaderzaal begint, kan het tvi-publiek zich eerst amu seren aan een aflevering van de Amerikaanse serie McCloud. Tussen tien 'over half negen en elf uur draait op deze zender het tv-spel De vergaderzaal. Het naar het boek van A. Alberts tot stand gekomen stuk is het droeve verhaal van een man die door het toeval gedwongen wodrt zijn leven in de vergaderzaal door te brengen, 's Middags om vier uur zendt de NOS voor de jeugd. Het programma met de muis uit. Daarna volgt onder de titel 119 dagen uit en thuis een filmimpressie van een zeilfeest dat de afgelopen zomer werd gehouden ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de Ver enigde Staten. Nadat Frits van Tu- renhout de voetbal en toto-uitslagen heeft doorgegeven, neemt de IKON de zender over voor een kerkdienst uit de kerk van de Baptistenge- meente in Hoogeveen. NED. II: Het zit er bijna op voor Rogier van ter Doest, de held-vande jeugdigen onder de kijkers. De uit stekende Vlaamse avonturenserie ivordt om half zeven besloten mei het dertiende deel. De volgende vijftien minuten brengen regionaal nieuws in de rubriek Van gewest tot gewest, waarna Studio Sport vijf kwartier tot haar beschikking heeft om verslag te doen van de belang rijkste sportgebeurtenissen van dit weekeinde. Aart C. Gisolf, arts, meldt zich omstreeks half negen met de rubriek Artsenij. Wetens waardigheden op filmgebied krijgt men voorgeschoteld door Berend Boudewijn in de rubriek Cinevisie. De resterende vijf kwartier staan in het teken van de klassieke muziek. Verder werkten mee het Groot Om roep Koor, de sopraan Sally le Sage, de mezzosopraan Maureen le Hane, de tenor John Stewart en de bas Stafford Dean. Op 26 maart is het 150 jaar geleden dat Beethoven op. 57-jarige leeftijd stierfTer gelegen heid daarvan is 1977 als het Beetho- venjaar bestempeld. ZONDAG 2 JANUARI NED. I: 16.00 Nieuws; 16.02 De tv-muis; 16.25 lid dagen uit en thuis; 16.55 Toto; 17.00 Kerkdienst; 18.00 Wilde Ganzen; 18.15 Teleac; 18.55 De bereboot; 19.00 Nieuws; 19.05 McCloud; 20.40 De vergader zaal; 23.00 Journaal. NED. II: 18.30 Informatie Turken; 18.35 Rogier van ter Doest; 19.00 Van gewest tot gewest; 19.15 Studio Sport; 20.30 Artsenij; 21.10 Cinevi- sei; 21.35 Nieuws; 21.40 NOS-mu- ziek; 22.50 Journaal. MAANDAG 3 JANUARI NED. I: Amusement en informa tie houden elkaar goed in evenwicht vanavond op het eerste net. De AVRO meldt zich om zeven uur met de rubriék AVRO's 3 x 20. In dit zestig minuten durende servicepro gramma aandacht voor auto en ver keer, wonen en ons huis en reizen en vakantie. Het spelelement is in het AVRO-pro gramma vertegenwoor digd door de Wie kent kwis, waar voor de volgende anderhalf uur zijn uitgetrokken. Fred Oster. vuurt zijn vragen af op vier aanstaande bruidsparen, die naar de studio zijn gekomen. De vijftig minuten die de AVRO na 'het NOS-journaal van half tien te besteden hééft, gaan op aan de Engelse dokumentaire Hon ger, voedsel voor aktiè. Voordat het laatste nieuws eruit gaat is er in de zendtijd van de Stichting Symbiose een uitzending van het Sirijdfonds Chili. NED. II: Twee bekende program ma's van de VARA 'maken van avond hun entree. Het zijn de speelse seniorenshow Dat ik dit nog mag meemaken en de humoristische serie Ieder zijn deel. De rij program ma's wordt om zeven uur geopend met een aflevering van de Ameri kaanse komediereeks The Addams family. Na dit Amerikaans vermaak volgt een portie humor van eigen bodem. Daarvoor zorgt de serie Dat ik dit nog mag meemaken, de serie die met name bedoeld is voor de ouderen onder de kijkers, maar die ook de jongeren veel plezier doei. Op ironische wijze worden de socia le problemen van bejaarde mensen aan de kaak gesteld. Na het jour naal van acht uur worden de tros sen losgesmeten voor de Onedin Lijn. Kapitein Baines doet een ont dekking: op weg naar de Kaap Ver- disehe Eilanden wordt hij gekon- fronteerd met een tot dusver onbe kend klein eiland, In de volgende 25 minuten doet VARA's Ombudsman Johan van Minnen een poging pro blemen die hem door kijkers zijn voorgelegd, tot een oplossing te brengen. Vervolgens start de VARA een nieuwe reeks afleveringen van de komedieserie Ieder zijn deel, ge schreven door Alexander Pola en Chiem van Houweningen. Dat bete kent een nieuwe ontmoeting met de fafbrieksdirekteur van Diermen (An- dré van den Heuvel) en zijn vrouw Kitty Janssen), die afstand hebben genomen van roem en rijkdom en gekozen hebben voor een primitie ve leefwijze. De bij hen inwonende zoon en schoondochter worden ge speeld door respektievelijk Manfred de Graaf en Canci Geraedts. De laatste vijftig minuten op deze zen der zijn voor de aktualiteitenru- briek Achter het nieuws. MAANDAG 3 JANUARI NED. I: 18.45 De bereboot; 18.55 Nieuws; 19.05 3 x 20; 20.05 Wie kent kwis; 21.35 Journaal; 21.50 Honger, voedsel voor aktie; 22.40 Symbiose; 22.45 Journaal. NED. II: 18.45 Informatie Surina- mers; 18.55 Nieuws; 19.05 The Ad dams family; 19.30 Dat ik dit nog mag meemaken; 29.00 Journaal; 20.25 De Onedin Line; 21.15 De om budsman; 21.40 Ieder zijn deel; 22.10 Achter het nieuws; 23.00 Journaal. Ons nieuwe feuilleton Rijwielfabrikant Van Ves- singer belt 's nachts de poli tie op, dat 'hij in de garage aan zijn huis een inbreker heeft doodgeschoten. De poli tie komt en ontdekt een uit gesneden ruit. In de garage is het portier van de auto open en ook het handschoenenvak je. Op de vloer ligt de dode inbreker met op enige afstand een vlijmscherpe stiletto. Van Vessinger, de fabrikant zegt, dat de man hem met het mes aanviel en een schram over de arm gaf, omdat de bewoner hem nog ten dele kon ontwij ken. Een dokter verbindt hem; hij heeft een snede van ca. ze ven centimeter over zijn arm en ook ochtendjas en pyama vertonen een snee. In de zak van de dode vindt men een glassnijder. Uit alles blijkt, dat de inbreker, zich ontdekt zag, in paniek raakte. De do de inbreker blijkt Gerrit Doorveld te heten en al eens veroordeeld wegens poging tot tihantage. De lezing van Van Vessinger wordt aangenomen; er zijn immers geen getuigen? Het beroep op noodweer wordt aanvaard: een inbraak, zoals er 's nachts zo vele plaatsvinden. Maar als de dochter zelf een onderzoek gaat instellen naar de om standigheden, waaronder haar vader de dood vond, is er al dadelijk één ding, dat niet klopt: Gerrit Doorveld had eeit messenfobie; hij was doosdbang voor alles, wat mes was of er maar op leek. Ze komt trouwens steeds meer dingen te weten, waardoor „Het inbraakmysterie" in een geheel ander daglicht komt te staan. Maar voor Boukje, de dochter van Gerrit Doorveld alles heeft ontdekt, gebeurt er nog wel het een en ander in ons nieuwe feuilleton. U zult het zeker met stijgende be langstelling volgen, want de ontknoping is wel verrassend! DE R EDA K TIE 1 Agent 'eerste klas Vlink heeft nachtdienst. Een instelling, die hij totaal overbodig acht, want in deze gemeente gebeurt nooit iets s nachts Maasbroek is een nette plaats, waar voornamelijk keurige mensen wo nen, die nooit moeilijkheden veroor zaken. Als" er al eens iemand een enkele keer uit dc band springt, zo dat de politie er aan te pas moet komen, kun je het gevoegelijk een incidenteel geval noemen: de uit zondering die de regel bevestigt. Daarom vindt Vlink het niet nodig, dat het politiebureau ook in de nacht permanent bezet is. Als je toevallig geen verbaaltjes uit te tikken hebt, waarover je bovendien niet dc hele nacht doet, kun je gaan zitten dui men draaien. Dc telefoon rinkelt wel en dc mobilofoon hoor je ook onmiddellijk. Maar ja, sinds dc rijkspolitie in Maasbroek plaats heeft moeten maken voor gemeentepolitie - Maasbroek heeft el enige tijd ruim twintigduizend inwoners - is er het een cn ander gewijzigd. Ook wat de nachtdienst aangaat cn naar Vlinks oordeel niet bepaald in gunstige zin. Neem nu deze nacht: geen ene moer te beleven. Gelukkig, dat hij van puzzelen houdt en kan hij de ver velende uren tot morgenochtend half zeven doden door het invullen van hokjes met de nodige letters, waarin hij overigens tamelijk bedre ven is. Dc collega's Hade en Vogelman rijden hun rondjes en zijn om twaalf uur nog even binnen geweest, voor r-en kop koffie. Buiten niets bizon- ders? Alles rustig, en hier? Noppes, zo stil als een kat. die op een muis loert. Hoe weet jij dat zo precies? O. al vaker gezien. Wanneer? Toen ik nog in militaire dienst was en op wacht stond. De moeite waard om te zien. Nu is het bijna één uur. Terwijl hij piekert over een woord, dat ie niet zo gauw kan vinden, gaat hij een shagje draaien en denkt na. Maar het lukt niet. "Wacht, misschien weet Vogelman hetdie puzzelt ook wel eens. Vlink loopt naar het apparaat en roept zijn collaga op, die ergens in de gemeente het voorgeschreven parcours rijdt. Vogelman, de oudste van het tweetal meldt zich: „Hier Harde en Vogelman. Is er wat bi- zonders? Over". „Nee, alles goed. Bij jullie ook? Over". „Rust en vrede, als iedere nacht. Waarom roep je ons op? Verveel je je? Zullen we een slaapliedje voor je zingen? Over". „Ik ben helemaal niet slaperig, als je dat denkt, maar ik ben aan 't puz zelen en kan niet op een woord ko men. Ik moet een ander woord heb ben voor „ontaard". Het begint met een V. Van Viktor. Als je nog fris bent, duik dan cons in je geheugen. Je puzzelt toch ook wel eens? Over". „Nou, ch.fris is het woord niet. Weet je wel. dat het vannacht bui ten hardstikke koud is? Ik heb geen thermometer bij me, maar ik durf er wat om te verwedden, dat het maar enkdie graden boven nul is. Over". „En dat in mei, he? Maar je gaf geen antwoord op m'n vraag: een ander woord voor ontaard. Dc eer ste leltcr heb ik al. een v. Hef. woorri bestaat uit een stuk of wat letters, Over''. „Met een v? Laat es kijken: ver dorven. 'kan dat Over". door F. VAN FALCKENOORT „Wacht even, op regel veertien. verdorvenja, als een zwerende vinger klopt het. Bedankt, kan ik weer verder. Doen jullie voorzich tig in het donker cn kom heelhuids terug. „Doen we, Pieler. En val jij niet over je shagpeukjes.die zullen morgenvroeg wel bezaaid op de vloer liggen. Over en sluiten". Agent eerste klas Vlink gaal weer verder met zijn puzzel. Maar niet lang, want hij is na het gesprek met zijn collega's nog geen twee minu ten bezig of de telefoon gaat. Vlink schrikt van het onverwachte geluid, dat de stilte in het wachtlokaal als het ware verscheurt. Twee sekonden heeft hij werk om zich te realise ren, dat er gebeld wordt. Dan neemt hij dc hoorn van de haak en meldt „Met Vlink". „Meneer, u spreekt met Van Ves singer, Dc Savornin Lohmanlaan 48. Er is iets.er was.ik heb een inbreker neergeschotenik bon bang, dat hij dood is". Piet Vlink knippert met zijn ogen. Weer gaan er oen paar sekonden voorbij, alvorens het voldoende tot hem doordringt, dat een ingezetene van Maasbroek een inbreker heeft neergeschoten. „Weet u zeker, dat die inbreker dood is? Hebt u oen dokter gewaarschuwd?" Hij ehhij ligt in dc garage en geeft geen enkel teken van leven meer. Ik geloof, dat ik hem in 't hoofd heb geraakt. Ik durf nu niet meer te kijken;;" „Blijft u aan dc lijn, meneer. Hoe was uw naam, zei u?'' „Van Vessinger. Dc Savornin Loh manlaan 48". (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7