Diskussie in raad van Bruinisse te Renesse over subsidie V.V.V. en festiviteiten MHB Bezwaarschriften tegen horecabestemming Vroonpias Fransen zuinig met energie Trof regering toch indirekte loonmaatregel? Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon DE ZIERIKZEESCHE COURANT /Heeft U nog een goed BANKSTEL moor... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het don IN bi§ en bepaal meteen uw nieuwe keus. Het 's dan ook een van de „schoonste" plekjes van Rcncsse ge worden, een fantastisch wandelge bied, omlijst met doorkijkjes en ban ken. De plas is bewoond door ver schillende eendensoorten, plus een statig groepje zwanen. Bijzonder jammer was echter, dat de omwonenden niet eerder door de „Stichting" waren gehoord, want op deze avond kwamen toch enkele za ken naar voren die men misschien T»a eerder overleg wat anders zou hebben aangepakt. Een moeiJükcr te kraken noot bleek toen echter el de opmerking van de heer P. M. van Dalsen (Zeeuws Coördinatie Orgaan), dat Advertentie Oosterland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G, Land/Rover Range/Rover. De heer on mevrouw Ista en medewerkers wensen u allen een voorspoedig 1977. REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20; per jaar 81,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: Schade brand te Renesse: f 2 ton ZIERIKZEESCHE Vrijdag 31 december 1976 133ste jaargang Nr. 22023 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) RENESSE, 29-12. Liefst 72 omwonenden van het deze herfst voor het publiek opengestelde natuurgebied de „Vroonpias" te Renesse, hebben via een bezwaar schrift tegen liet bestemmingsplan, dal ter hoogte van de hoofdingang van dit gebied een horecabestemniiug van ongeveer 3200 m2 aangeeft, liun ongerustheid over deze situatie geuit. Buiten dit bezwaarschrift, dartnet 72 handtekeningen werd gesigneerd, zjjn nog drie bezwaarschriften tegen het plan ingediend en wel door het Zeeuws Coördinatie Orgaan, de ei genaars van camping „Schouwen" en de eigenaar van het aangrenzen de natuurgebied A, de heer A. P. van Stolk uit Kalmthout (België). End november werd door de „Stichting Renesse" onder wie het gebied resoorteert een voorlichtings avond gehouden n.a.v. de openstel ling ervan voor het publiek, in de bovenzaal van het Dorpshuis te Re- nesse. De werkzaamheden rond de plas waren toen vrijwel afgerond en de meeste aanwezigen juichten de openstelling van het gebied voor hel publiek toe en felicteerden de „Stichting'' met het resultaat van de opknapbeurt die het gebied had on dergaan. hij zeer teleurgesteld was dat de ho- reeatoestemming nabij de hoofdin gang, sinds de vorige herziening van het bestemmingsplan wel in opper vlakte was verminderd, maar toch was blijven bestaan. Op de vraag van een der aanwe zigen wie er dan toch zo noodzake lijk een horecabedrijf aan deze plas wenst gaf voorzitter H. P. Everwijn als antwoord dat op dit moment ei genlijk niemand dit wenst, maar men de mogelijkheid hiertoe voor later niet geheel wilde uitsluiten. Theehuisje Wat betreft die toekomst werd er dan gedacht aan een klein theehuis je waar o.a. bejaarden en/of invali den zich zouden kunnen' verpozen. Ook werd meegedeeld dat 4 daigen later een ^bestemmingsplan voor dit gebied1 op het gemeentehuis ter in zage zou liggen. Uit dit plan bleek echter dat niet minder dan plm. 3200 m2 als horecabestemming was aan gegeven, waarvan de helft daadwer kelijk zal mogen worden bebouwd, terwijl het plan niet over een be drijf, maar over bedrijven spreekt en de mogelijkheid tot de bouw van een dienstwoning van 200 m2 met een inhoud van 750 m3 is openge laten. Bovendien blijken bepalingen aan gaande het gebruik van een derge lijke vestiging door de gemeente in het vorige bestemmingsplan inge bouwd, door Gedeputeerde Staten te zijn geschrapt met de mededeling dat aanduidingen over de aard en de bedrijfsvoering van een derge lijke vestiging niet in een bestem mingsplan thuishoren. Veel omwonenden vinden het plan ontoelaatbaar. In hun bezwaar schrift stellen zjj dat z(j vrezen dat een dergelijk bedrijf onherstelbare schade zal toebrengen aan het ge bied omdat bet uit zakelijke over wegingen veel meer mensen naar bet gebied zal (moeten) trekken dan goed is voor deze omgeving, hetgeen niet alleen volgens hen te veel on rust én vermoedelijk ook overlast zal veroorzaken, maar ook de gehele sfeer die het Vroonplasgebied mo menteel uitademt bljjvend zal aan tasten. BRUINISSE. Het oosten van Schou- wen-Duiveland kreeg een flinke lik mee van de sneeuwbuien .Het werd een toverachtige toestand en „een huis" (hier de dokterswoning te Brui nisse) krijgt iels sprookjesachtig. De tuin ziet er gewoon Canadees uit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BRUINISSE, 30-12. De gemeenteraad van Bruinisse kwam afgelopen woensdagavond in openbare vergade ring bijeen op het gemeentehuis, onder voorzitter schap van burgemeester T. C. Hekman. Advertentie PARIJS, 31-12. Het Franse mini sterie van industrie heeft de winke liers verzocht hun ertalagelichten om 22 uur uit te doen. De overheid wil in 1977 de oliein- voer binnen bepaalde perken hou den en zal daartoe ook nieuwe snel heidsbeperkingen invoeren. Op de verwarming van kantoren zal stren ger worden toegezien. Bij het doornemen van de notulen van de vorige raadsvergadering had de heer Bal (lijst v. d. Velde) een op merking aangaande de subsidie-re geling V.V.V. zyn fraktie was van mening dat het verwarrend werkt dat er verschillende commissie's zijn voor het organiseren van bepaalde evenementen, hij noemde onder an dere zeskamp, wielerronde enz. De heer Bal was van mening dat het V.V.V. met een lijst van evene menten komt en zodoende ook het financieel beleid in een hand is. De burgemeester zei dat dit in het hart van het college gesproken was. Subsidiebeleid Over het subsidiebeleid ontstond in de raad een verwarrende discus sie, waaruit bleek dat de raadsleden er moeite mee hadden twee verschil lende zaken uit elkaar te houden, namelijk de gemeentelijke subsidie die het V.V.V. ontvangt voor het ei genlijke V.V.V.-werk en de verschil lende bijdragen die deze vereniging vraagt voor de georganiseerde eve nementen. De burgemeester probeerde door het geheel nog eens duidelijk op een rijtje te zetten enige duidelijkheid in deze zaak te brengen. Het V.V.V. krijgt voor het eigenlijke V.V.V.- werk zoals het geven van informatie e.d. van de gemeente jaarlijks f 1000, plus f 1996, via de gemeente wan het zomerwoningpark „Plantage". De voorzitter was het echter wel met de raadsleden eens dat het zeer ver warrend werkt. Het zou aldus de burgemeester veel eenvoudiger zijn als er inderdaad een stichting fes tiviteiten was, die alle evenementen organiseerde. Hü zei dat er al besprekingen wa ren geweest om deze stichting die er in feite nog is, nieuw leven in te blazen. De gehele subsidieverlening wordt het volgend jaar beter geregeld als Ubent van harte welkom. v NIEUWERKERK. RUKSWEG 26. TEL. OTM-1268 OUDDCHP, MASSAMARKT TEL. 01978-1280 Deel beslcmmin cn mag 50 proc gsplan tot Vroongebied. Het gebied H3 heeft horecabestemming trden bebouwd (Foto: Zicrik'.ecsche Nieuwsbode) MADRID. Enkele uren na de vrij lating van de communistcnlcidcrs Carillo cum suis heeft de Spaanse regering de uit dc Kraneotüd stam mende rechtbank voor openbare orde donderdag ontbonden, 7.0 is van of ficiële zyde vernomen. de subsidie-nota van kracht wordt, aldus de voorzitter. De raad ging akkoord met het voorstel aan de aktie „Taptoe Bru" het garantiekrediet verhoogd lot het werkelijke nadelige saldo van f 1304,02 beschikbaar te stellen. Dit is echter onder voorbehoud dat in het vervolg geen hogere tekorten zullen worden vergoed dan 't vooraf bepaalde garantie-krediet. Het ga rantie-krediet was indertijd gesteld op f 1000,Het tekort over de vis- serijdagen waarvoor de gemeente al reeds een bedrag van f 3500,had uitgetrokken bleek uiteindelijk nog f 1318,88 te laag te zijn. De raad be sloot ook om dit tekort bij te passen, maar hiervoor wordt de winst van zeskamp te weten f 350,-, ingehou den. Verwachting tot zaterdagavond: Dooi Veel bewolking en vooral vannacht sneeuw of ijzel, morgen overdag plaatselijk regen; matige tot krachti ge wind uit zuidelijke richtingen; minimumtemperaturen rond het vriespunt, maxima morgen enkele graden boven nul. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 jan. Zon op 8.48, onder 16.39 Maan op 13.54, onder 4.44 2 jan. Zon op 8.48, onder 16.40 Maan op 14.31, onder 5.43 3 jan. Zon op 8.48, onder 16.42 Maan op 15.16, onder 6.37 Volle maan: 5 jan. (13.10). HOOG- EN LAAGWATEIl Hoogwater Laagwater 1 jan. 0.00 12.26 6.09 18.33 2 jan. 1.00 13.25 7.10 19.24 3 jan. 1.50 14.14 7.54 20.00 Springtij: 7 jan. Geen roorrangsweg In een vorige raadsvergadering is een voorstel ter tafel gekomen om van de Dr. de Kockstraat een voor- rangsweg te maken. Aan de rijkspo litie is hierover advies gevraagd dat luidt dat de Dr. de Kockstraat beter niet als voorrangsweg kan worden aangeduid omdat het verkeer dan met een nog hogere snelheid gaat rijden. De heer v/d Bos (S.G.P.) vroeg of het mogelijk was voor de kinderen die deze straat oversteken ter hoogte van de Dreef hiervoor een bepaalde veiligheid aan te brengen bijvoor beeld een zebrapad. Deze zaak zal nader bekeken worden aldus de voorzitter. Aan mevr. De Waal-de Joode zal een perceel bouwrijpe grond worden verkocht gelegen op het industrieter rein, ter grootte van 290 m2 voor eèn prijs van f 42,15. Hierop zal een loodsje worden gebouwd voor opslag en onderhoud materialen. Geen krediet voor trottoir Het gevraagde krediet van f 2.200.. voor de aanleg van een gedeelte trottoir in de Meekrabstraat werd door de raad niet aangenomen. (vervolg op pagina 3) DEN HAAG, 29-12. V.V.D.-fractie- voorzitter Wiegel méént dat de ré ge ring een indirekie loonmaatregel ge troffen hééft. Dat zou zijn geschiedt roet dc jongste prjjsbeschikking, waarin een verbod is opgenomen tan doorberekening van loonstijgingen. Een en ander blijkt uit schrifte lijke vragen, gesteld aan de minis ters Lubbers van economische zaken en Boersma van sociale zaken. Uit de vragen blijkt, dat Wiegel kritiek heeft óp de prijsbeschikking. Er is volgens hem geen rekéning ge houden met de half december door de Tweede Kamer aangenomen V.V. D.-motie, waarin stopd dat bij het komend prijsbeleid rekening zou riioeten worden gehouden met ge- eigende doorberekeningsmogelijkhe den voor het bedrijfsleven. De V.V. D.-fractievoorzitter meent dat door de prijsmaatregel het bedrijfsleven zijn rendementspositie niet kan ver- betèreh, terwijl zulks volgens hem éen: eerste vereiste is om de werk loosheid te bestrijden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1