Grote schuur van „Bona Fide" aan Hogezoom door brand vernield Kerstviering zondagsschool „Mirjam" te Renesse „Bloedigste" dorp Grote bouwaktiviteit in het centrum van Renesse VERZEKEREN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE „Kauwgum- bandieten" i Dame met hoedje Jong meisje verkracht Paard ondergronds Trein greep auto Ster Syrius laten we het vooral gezellig beginnen! pCubcriu» „Ifa T3uffc" Alarm in Westhoek STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bomterdug 3# december 11)70 Nr. 22022 Een ongeluk is niet altijd te voorkomen. De financiële gevolgen ervan wel.Voorkom dat u in moeilijkheden raakt. Sluit tijdig een goede verzekering voor uw huis en gezin,uw auto en rekreatic. Ga voor een goed advies naar de RENESSE, 28-12. Op eerste kerst dag werd in de Nederlands Hervorm de Kerk van Renesse het kerstfeest gevierd van de kinderen van de zon dagsschool. De kerk was goed gevuld. Alle aanwezigen werden verwelkomd door mevrouw L. de Feiter-van Oe- veren waarna het eigenlijke kerst feest begon. Zang Werd afgewisseld met tekstlezihg en mevrouw - Lem- som-Daane las de vertelling „Wij hebben een ster gezien" uit Matthe- us. Nadat nog enkele liederen waren gezongen vertelde Marjan de Wit het kerstverhaal „Jimsy's' Kerstfeest": De vertelling werd geïllustreerd door dia's. Afscheid De kollekte ten bate van het plaat-, selijk 1 zondagsschoolwerk bracht de hofstede ,,'t Is niet anders" -het eerste lammetje geboren. Eeii kerst lammetje in de sneeuw en bij de vorst. Toch een (heel pril) lentete- ken! V. Y BRUINISSE Zangvereniging „Laus Deo" De Christelijke Gemengde Zang vereniging „Laus Deo" gaa,t maan dag 3 januari a.s. weer van start mest de wekelijkse repetitie avonden. De ze worden gehouden in de Gerefor meerde kerk 'aan de Noorddijk. Ieder die enige belangstelling heeft in zin gen is'1 van harte welkom op deze re petitieavond. (Voor tijd zie agenda). LENINGRAD, 30-12. Volgens Westerse diplomaten in de Sowjet- Unie worden hun auto's de laatste tijd op een verlaten stuk weg bij de Finse grens herhaaldelijk aange- houden door Russische tieners. Een van die diplomaten vertelde ivoens- dag: „Het is al ettelijke keren ge beurd, dat een stuk of zes opgescho ten jongens dwars over de weg gaan staan, je uitdagend ze te overrij den." „Als je dan stopt, bedelen ze veelal om kaauwgum of andere ty pisch Westerse dingen, vandaar dat we ze de „kaïnvgumbandieien" heb ben gedoopt". Met nadruk stelde deze diplo maat dat de jongelui nooit tot ge weld zijn overgegaan. Maar ze zijn wel vervelend, en het is een beetje angstaanjagend wanneer je in een van god verlaten streek plotseling door die mensen wordt omringd," vertelde hij. De „kauwgumbandieten" halen gevaarlijke stunts uil om de Wester se auto's te laten stoppen. Volgens de diplomaat is het een konsulair ambtenaar overkomen dat hij scherp moest afremmen ofndat een van de tieners midden op de weg was gaan liggen. f 200,66 op. Er werd afscheid genomen van acht kinderen, die de leeftijds grens hadden bereikt. Het waren Herma Verton, Yvonne van der Wiel, Gabriëlle v. d. Nieuwenhof, Ellen Blom, Ellen v. d. Hoek, Marleen Verboom, Petra v. d. Gijp en Ronnie van Oeveren. De kinderen kregen een bijbeltje en een diploma ter her innering. Op hun beurt boden de kinderen de leiding een geschenk aan: een boek fnet kerstverhalen, en een zelfgemaakt plakboek met her inneringen aan hurl zondagsschool tijd. De kerstviering werd besloten door ds. L. de Wit. Op 9 januari, gaat de zondags school, weer van start. Voor kinderen van 4 tot en met 6 iri ,,'t Schakeitje", van 7 en 8 in het dorpshuis en van 9 tot én met 12 in het „Trefpunt". Nieuwe kinderen vanaf 4 jaar zijn van harte welkom. MAKENÏ Vluchtelingenskamp. De afgelopen maand zijn in Zambia on geveer 800 vluchtelingen uit Angola aangékomen, de meesten na een tocht v,kn zeven maanden door het oef woud. i LONDEN, 29-12. Nadat een 4 dametje op leeftijd in een r 4 Londense supermarkt was f flauwgevallen, wilde de toe- i 4 geschoten bedrijfsleider het F haar wat gemakkelijker ma- F 4 ken door haar hoed af te he- f 4 men. F l Eronder vond hij een diep- 4 vrieskip met de prijs van de F. i zaak er nog aan. F Volgens Harry Shepherd, 4 voorzitter van de winkeliers- F vereniging .van Oxford Street, f schreef de ontboden dokter de t i flauwte van de vrouw toe aan 4 te abrupte verlaging van de F 4 lichaamstemperatuur. DEN HAAG, 29-12. Een- ongeveer 22-jarige man heeft in de nacht van maandag op dinsdag een 14-jarig meisje uit Den Haag in zijn auto verkracht. Het meisje heeft zich met inwendig letsel onder doktersbehan deling moeten stellen. De man had het meisje en haar vriend na een bezoek aan een café naar huis gebracht. De vriend, die naast het meisje woont, slapte het eerst uit, waarna de man met hel meisje in zijn auto wegreed. Op een onbekende plek heeft hij haar ver volgens op de achterbank van dc auto verkracht. ZIERIKZEE. Burgemeester en mevr. De Meester waren dinsdagavond laat aanwezig ter begroeting van de groep Noord-Ierse kinderen, die een meer- weekse vakantie doorbrengen op Schouwen-Duiv eland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) AMSTERDAM.. De afgelopen twee maanden zijn in Amsterdam onge veer 160 illegaal in ons land ver blijvende buitenlanders opgepakt en over de grens gezet. Het betreft hier voornamelijk Chinezen uit Hong kong, Singapore en Maleisië. BRUSSEL, 29-12. Eenpaard, be stemd voor het slachthuis in Brus sel, is woensdag letterlijk onder gronds gegaan. Na de ontsnapping achtervolgd door boze slagers rende het dier het ondergrondse 4 spoorwegsysteem in. Het zwoegde voort langs de rails via vier stations, waardoor het trein verkeer gedurende korte tijd werd opgehouden. Het ten dode opgeschreven paard kon tenslotte onder het beursge bouw in het nauw gedreven worden, waarna het tenslotte toch op zijn be stemming terechtkwam. HARDERWIJK, 29-12. Woensdag middag omstreeks kwart over drie is op de met knipperlichten beveiligde overweg aan de Zandlaan in Har derwijk een personenauto gegrepen door de intercity Zwolle-Amers- foort. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men nog in hel duister. De auto werd bestuurd door de 23- jarige J. H. Schoonhoven uit Hiel den, die samen met zijn verloofde mej. D. van Ark uit Hierden zwaar gewond werden. Nadat de eerste hulp in het Pius-ziekenhuis in Har derwijk was verleend, zijn de inzit tenden overgebracht naar het Sofia- ziekenhuis in Zwolle. De wi*akstuk- ken van de auto lagen over een gro te afstand langs de spoorbaan ver spreid. De intercity kwam enkele honderden meters verder tot stil stand. DEN HAAG, 30-12. „Nu is w'éér het fantastische licht aan de hemel te zien. Dat is afkomstig z>an dester Syrius". Dal zei ir. A. Cramwinckel le Hilversum woensdagavond eau het ANP. Hij is lid van de werk groep Nobovo, het Nederlandse on derzoekbureau voor ongeïdentifi ceerde vliegénde objekten. Evenals dinsdag zijn woensdagavond mel dingen bij leden van de werkgroep binnengekomen. Ir. Cramwinckel: Ik zeg dan tegen de mensen: ziet u het verschijnsel. Als zij hierop „ja" zeggen, legt ir. Cramwinckel uit, dat zij de ster Syrius zien, die door at mosferische toestand tijdens het vriesweer schittert in dc meest fan tastische kleuren. Advertentie Wat 1977 ook brengen zal Daarom nodigen wij u uit op zaterdag 1 januari, om circa 20.00 uur, bij ons oen voortreffelijke doch eenvoudige Boeuf bourgiiigrlomw le komen nuttigen, om ons daarna vanaf negen uur op MUZIEK van ons HUISTRIO in dc dans te storten. Dit olies, inklusief een glas ..Bourgueil" van de „Domaine de la Butle". voor dc anti-inflatieprijs van f 14,50 p.p. Reserveert u even tijdig by: Ring - Ouwerkerk - Telefoon (01114) 1241 brand konden vanmorgen nog geen mededelingen worden verstrekt, ge steld al dat de oorzaak bekend is of wordt vermoed. SEMINARA, 29-12. In Seminara. een stoffig boerendorp met witge kalkte huizen en omringd door olij- venbosjes, gelegen in het uiterste zuiden van Italië, is sinds 10 februari 1975 niemand meer doodgeschoten. Dat is een record voor het dorp dat het bloedigste in heel Italië werd genoemd. In Seminara zijn sinds het einde van de tweede wereldoorlog 51 man nen. vrouwen en kinderen vermoord en meer dan honderd gewond in een Vendetta die het land met afschuw vervulde. in Arnhem die het onderzoek in deze zaak heelt, aldus een personeelslid van Deelen. Een abonné uit de omgeving van Kats (Noord-Beveland) meldde een fel wit licht te hebben gezien, dat gepaard ging met het schudden van zijn huis. Er was geen redelijke ver klaring voor het verschijnsel te ge ven. Kleurverandering van sterren wordt als één der mogelijke oorzaken aan gegeven van de verschijnselen. ZIERIKZEE Film Samson en Delilah Zaterdag" 1 januari en zondag 2 januari a.s. wordt in de Concertzaal vertoond dc emotionele en drama tische liefdesfilm Samson en Delilah, met o.a. Hedy Lamarr, Victor Matu re en George Sanders. Deze film brengt op indrukwekkende wijze het machtige heldenepos uit de grijze oudheid in beeld: de geschiedenis van de sterkste man uit de oudheid, vera den door een verleidelijke vrouw. Stedelijke Regentenpatriciaat Bij drukkerij Lakenman Ocht- man verscheen het boekje „Zierikzee en zijn Regentenpatriciaat", zijnde een overdruk uit de Zierikzeesche Nieuwsbode van de destijds door stadsarchivaris W. H. Keikes. gehou den rede over dit onderwerp voor de afdeling Zeeland van de Ned. Genea logische Vereniging. Kerstboom-verbrandingen Op een braakliggend terrein ach ter de Sloestraat organiseert de Be langenvereniging „Poortambacht" een kerstboomverbranding op maan dag 3 januari. Teneinde individuele verbrandingen zo veel mogelijk tegen te gaan, is het gewenst dat zoveel mogelijk opgeruimde bomen worden aangevoerd. Ook in de wijk Malta vipdt zo'n verbranding plaats. Deze wordt ge houden bij het tunneltje aan de Le- verdijk. Voor tijden: zie agenda. OUWERKERK Oud papier In plaats van op 1 januari zal oud papier ten behoeve van S.V.O.W.K. worden opgehaald op zaterdag 8 ja nuari. Gebundeld gereed gezet be vordert een snelle afvoer van het papier. OOSTERLAND Eerste lammetje Juist met kerstmis werd bij de landbouwer J. L. School alhier op RENESSE, 28-12. De Hogezoom in Renesse zal dit jaar weer sterk van aanzien veranderen. Waren het vo rig jaar de firma's Rijstenbil en Loontjes die eèh kolossaal amuse mentscentrum bóuwdeh, dit jaar breiden in een straal van 100 meter middenstandsbedryven zich sterk uit terwyl er een volkomen nieuw bedryf wordt gebouwd. En dat is de nieuwe viszaak van de fam. Ree horst uit Haamstede. Voor deze bouw moest eerst het voormalige woonhuis van de fam. Verseput worden gesloopt. Aan de zeer grote viszaak zal ook een zitje worden gekoppeld, waar de gekochte vis zal kunnen worden genuttigd. Maar odk aan kapsalon „Janny", enkele tientallen meters verderop, worcft momenteel hard gebouwd. Er wordt een gehele nieuwe kapsalon gebouwd. De oude zal na de bouw bij de winkel worden getrokken, zodat men daar wat meer ruimte heeft dan. voorheen, terwijl men ook in staat zal zijn het assortiment wat uit te breiden. flj Geschenkehhuis Tenslotte vindt de grootste aan-j| bcuw plaats 'bij „Het Geschenken-" huis" -van de fam. Hoogerhuis. Hier'J overtreft de uitbreiding aan opper-'T vlakte het gehele bestaande pand.1 Het betreft hier een uitbreiding van! zo'n 600 m2, waarvan men hoopt da tl het omstreeks maart kan wordenl opgeleverd. Ock hier zal natuurlij kl uitbreiding van het bestaande assor-l timënt plaatsvinden, vooral in del sektor „doe het zelf'', vis en tuin-l artikelen, terwijl vooral het watl grotere speelgoed er een ruime| plaats zal kunnen vinden. Zowel aan de panden van kapsa lon „Janny" als aan „het Geschen kenhuis" zullen luifels worden ge bouwd die het winkelen zullen ver aangenamen en bovendien mede het aanzicht van de Hogezoom zullen bepalen. Een en ander bevestigt ook de Kwoorden van de voorzitter van de [(Middenstandsvereniging, de heer dKrijnse Locker op de grote avond in l„De Ark" dat de middenstand in Re- Inesse het „nog best ziel zitten". IVisliandel Reehorst vestigt zich ook ■te Renesse. Hier- de bouw van de ■nieuwe viszaak, die in het seizoen Jmede het gezicht van de dan zeer \drukke Hogezoom zal bepalen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE. 30-12. Herlen-rloiiderflagiiiorgoii rond half negen brak brand nit in de grote laiidboiiwselnnir van „Bona Fide" aan de Hogezoom, eigenaar de heer N. Beije. De schuur ging door de brand vrijwel geheel verloren. Na het brandalarm rukte de brand weer uit onder kommando van de heer Sluyters. Aangekomen op het terrein van de brand sloegen de vlammen reeds uit de schuur. In de schuur was een grote hoe veelheid hooi en stro opgeslagen, die verloren ging. Ook landbouwwerk tuigen waren aanwezig, waarvan er minstens een wei*d gei-ed. Een twee tal paarden werden losgemaakt en konden hel hazepad kiezen. Een suc ces voor de brandweer was de strijd om het huis, dat staat vastgebouwd Xaan de schuur. Door flink nat hou den, kon de woning worden ge spaard. Over de oorzaak van de Vreemd voorwerp en schuddend huis Uit, verscheidene plaatsen in ons land zijn dinsdagavond meldingen gekomen over een vreemd vliegend voorwerp dat een gekleurd licht uit straalt. Mensen in Roozendaal, Am sterdam en Nijmegen hebben hun waarneming gemeld bij de vliegbasis Deelen, waarboven in de kerstnacht twéë uur lang een niet-geïdentifi- ceerd vliegend voorwerp is gezien door personeel van de luchtmachtbe wakingsdienst. Het personeel van de vliegbasis Deelen heeft de mensen die opbel den, verwezen naar dé marechaussee Drs. M. C. Verburg lid Raad van State DEN HAAG, 29-12. Met ingang van 1 januari 1977 is benoemd tot lid van de raad van state drs. M. C. Verburg te Middelburg. Hij is 56 jaar en directeur van het Econo misch Technologisch Instituut voor Zeeland, tevens 'l'id van de Eerste Kamer van. de sfafen-generaal. Hij is lid van de PvdA. Advertentie „Zeeuws Nieuws" „Zeeuws Nieuws", het periodiek orgaan over natuur- landschap- en milieu, maakt in het december num mer o.a. melding van de benoeming van de vaste medewerker direkteur R. J. B. M. Wallems. „Zeeuws Nieuws" schrijft bijzonder blij le zijn met deze ontwikkeling omdat allerlei taken die noodgedwongen moesten blijven liggen nu van de grond kunnen komen. In dit num mer brengt J. T. M. Neve het broed- vogelverSl'ag 1976 Saeftinge uit. Ver der een bijdrage over ontgrondings- perikelen door B. J. Smulders. De zelfde medewerken hanteerde de pen over „overvolle stortplaatsen in Zeeland". Opstopping In de sneeuw Tijdens dé hevige sneeuwval op dinsdagavond, is een tiental auto's op de weg van Ouddorp naar de Brouwersdam vast komen te zitten. De auto's liepen vast op een zijweg, die geen deel uitmaakt van de door gaande route over de Brouwersdam. In de nacht werd de weg over de dam begaanbaar gehouden met sneeuwploegen en pekelstroaiers. De rijkspolitie wist enkele auto's los te trekken, maar andere automobilisten moesten hun wagen verlaten en wer den door politieauto's thuisgebracht. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3