Een jaar aktiviteiten op sportgebied in regio Schouwen-Duiveland Balans van 1976 SCHOUWEN-DUIVELAND, december - Talrijk zijn weer de aktiviteiten geweest die in 1976 op het spor tieve vlak op Schouwen-Duiveland werden ontplooid. In de loop der jaren is de sport in ons maatschappelijk bestel een belangrijke plaats gaan innemen, een ge geven waar de overheid zich bij heeft aangepast. Belangrijke subsidies worden dan ook verstrekt bij het realiseren van akkomodaties en sportvelden om het de jeugd mogelijk te maken hun sport daadwerkelijk te beoefenen. Dit wil allerminst zeggen dat het ook op Schouwen-Duiveland nog steeds toenemende aantal sportbe- oefennaars(sters) geen enkel pro bleem kent ten aanzien van de speelruimte. In vele gevallen doet echter ook de plaatselijke overheid voor wat dat betreft al het mogelijke om de ver enigingen ter wille te zijn. Op de huidige dag is men er ook bij de gemeentebesturen van door drongen dat de verenigingen een be langrijke taak vervullen bij de vor ming van de jeugd op het sportveld of in de zaal. De lange hete zomer heeft vooral een nadelige invloed gehad op de reeds overbezette sportvelden. De voetbalkompetitie ging enige weken later dan normaal van start en een aantal verenigingen worstelt momenteel nog met grote problemen. tallen gebruik moet maken van een terrein dat in de wintermaanden reeds bij een klein beetje regen on bespeelbaar is. De sportvereniging Renesse kreeg dit jaar de beschikking over een fraai kleedlokaal waarmee het zijn gasten nu waardig kan ontvangen. Het sportterrein te Renesse is in goede konditie waaraan de vereni ging zelf een steentje bij droeg door voor het spelen van vriend schappelijke wedstrijden uit te wij ken naar de naast het sportterrein gelegen ijsbaan. De terrein-problemen van het sportpark Van Zuijen zijn alom be kend. Een oplossing is nog niet ge vonden waardoor de vereniging al leen de hoop kan koesteren op goed weer met weinig regen. Andere ruimteproblemen ,Te krappe jas' De belangrijkste oorzaak hiervan is wel gelegen in het feit dat de meeste, om het populair te zeggen, uit hun jasje zijn gegroeid. Met te veel teams moet op één veld worden gespeeld waardoor dit direkt bij minder gunstige weersomstandighe den zwaar heeft te lijden. Bruse Boys zag haar akkomodatie belangrijk uitgebreid mede doordat de leden zelf de handen uit de mou wen staken. Tevens kreeg men de beschikking over een tweede speel veld waar de lagere elftallen gebruik van kunnen maken. De sportvereniging Duiveland te Oosterland zit nog met grote moei lijkheden daar de konditie van het sportveld veel te wensen overlaat. Naar Sirjanslaml Voor de training vs men zelfs uit moeten wijken naar Sirjansland, ter wijl onder gunstige omstandigheden hoogstens twee wedstrijden op het speelveld worden gespeeld wat mo menteel al tot resultaat heeft dat de teams in de kompetitie een behoor lijk stuk zijn achteropgeraakt. Het Nieuwerkerkse SKNWK heeft voor zijn 10 teams ook maar de be schikking over één speelveld waar van de konditie ook niet optimaal is. De Nieuwerkerkers hebben echter goede vooruitzichten daar een nieuw sportveld is aangelegd waarvan waarschijnlijk begin 1078 gebruik van kan worden gemaakt. De Zicrikzeese sportverenigingen hebben dit jaar ook al de trom ge roerd. Dank zij uitstekend onderhoud liggen de sportvelden op het sport park Bannink er voortreffelijk bij, maar door het nog steeds toenemen de ledental der verenigingen heeft men gebrek aan ruimte gekregen. O.m. wordt er door de verenigin gen aangedrongen op uitbreiding van de kleedlokalen, trainingsgelegen heid en speelvelden. Voor Breischor z\in or plannen voor ccn nieuw speelveld evenals voor de vereniging WIK te Kcrk- werve dal met een groot aantal elf Niet alleen de voetbalverenigin gen kampen met gebrek aan ruimte. De rayonkommissie Zierikzee van het zaalvoetbal was bij de aanvang van het nieuwe seizoen genoodzaakt een aantal taems af te wijzen omdat men in de sporthal Onderdak reeds met een overbezetting (overigens ge lukkig) heeft ,te maken. Dit zelfde speelde ook bij de bedrijfsvolleybal- kompetitie. De tennisvereniging „Westerschouwen" weet met de ééne baan waarover het de beschikking heeft ook niet waar het met de rest van zijn leden naar toe moet. De motorclub „De Koppeling" te Westerschouwen heeft met zijn ruim 100 lcden geen enkele mogelijkheid om zjjn sport te beoefenen ondanks alle moeite die het bestuur zich ge troost om de beschikking te krygen o^er een terrein. Ovorgens is er naast de hierbo ven genoemde problemen nog een nl. de afwezigheid van voldoende kader, dat gelijke tred houdt met de groei der verenigingen en ontbeer- lijk is om een vereniging goed tc la ten marcheren. clubs Sparta en de F.C. Dordrecht tegen de amateurclubs DBGC (ou de Tonge) en Hermes DVS (Syhi'e- dum) uun het werk konden zien. Vei der organiseerde Bruse Boys en SKNWK een prima geslaagd toer nooi voor senioren. Verder .werden door een aantal verenigingen ook aantrekkelijke junioren toernooien georganiseerd, tony ijl' DFS ook in het afgelopen jaar het weer opnam tegen het elf tal van oud-Feyenoord. Mede dank zij het fraaie zomerweerwerden te Burgh en Renesse druk bezochte campingvoetbaltoernooien georga niseerd. Toren Boys wist in 1976 be slag te leggen op de kampioenstitel van het zomeravondvoetbal, terwijl Skol Boys weer kampioen werd van de zaalvoetbalkompeliitie van het rayon Zierikzee. Verder vierde Stella Boys het 16- jarig bestaan, werd 't Kofschip in het schoolvoctbtiltoernooi op nieuw kampioen btf de basisscholen, organiseerde Ccbeco-Zuid West ccn voetbaltoernooi op het sportpark B&nnink en bracht MEVO een be zoek aan Hatfield en ging Bruse Boys naar Frankryk. Te Nifiuwerkerk bond SKNWK de strijd nog aan met de eerste divisie- club F.C. Den Bosch. Mentor van Delta-Sport is ïr. J. H. Knaap, hier temidden van een aan tal jonge atleetjes. klasse in het zaterdagvoetbal en promotie naar de le klasse''. De reserves van Bruse Boys kwa men in het bezit van de kampioens titel van de 3e klasse en promoveer den naar de 2e klasse, terwijl het zaterdag elftal van DFS in de 4e klas kampioen werd en naar d;e 3e Idas promoveerde. Het 'enige nega tieve punt bij de zaterdagvoetbailers was dat de reserves van MEVO naai de 4e klasse degradeerden. Bij de zondagvoetballers vielen er heel wat minder sukséssen te note ren'. Alleen SVOWK sleepte een kampioenstitel, in de 3e klasse in de wacht waarna het via de promotie- kompetitie naar 'de 2e klas promo-, veerde. Afgaande op de tot nu toe geboekte resultaten mag verwacht worden dat de Ou werkerkers -zich in' deze klas zullen weten te handha ven. Bij de junioren werd MEVO IA kampioen bij de A-junioren, DFS BI 'bij de B-junioren en MEVO Cl en ZSC Cl bij de C-junioren Bij de pupillen eindigden Zierikzee Dl, Bruse Boys Dl, ZSC EI en SKNWK EI op de bovenste plaats in hun groepen. Andere aktiviteiten Naast de kompetitie werden ook tal van andere aktiviteiten ontwik keld. Op initiatief van de sportver eniging WIK werd voor de eerste maal he,t toernooi om de Schouwen- Duiveland Cup 'georganiseerd waar aan door bijna alle verenigingen uit de regio werd deelgenomen. Metle dank zij de voortreffelijke organisatie, welke in handen was van WIK, werd het een geslaagd geheel waarbij hel Nieuwerkerse SKNWK als eerste in het bezit kwam van de Cup. Als van ouds was Bruse Boys weer aktief met het organiseren van een aantal aantrekkelijke wedstrij den waarbij men o.m. de bétaalde Atletiek De atletiek afdeling van de Schou- wen-Duivelandse sportvereniging Delta Sport was weer op vele fron ten aktief. Met veel sukses werd op talrijke plaatsen in ons land aan wedstrijden deel genomen in het zomerseizoen. Isaline Hage kwam in hef bezit van de beker voor Zeeuw se atletiekvrouw 1975. Het team van. de Delta Sport dames' was sukses- vol en promoveerde naar-de 2e klas se. Ook werden met sukses een aan tal wedstrijden op het sportpark Bannink georganiseerd, waarbij een zonnige opening Van het baansei- zoen vlei te noteren. Door het team van Delta Sport werd ook deélgeriomen aan in het Belgische Duffel geonganiseer.de at letiek wedstrijden. Suksesvol waren ook in de.dominate bossen van Wes ten schouwen georganiseerde Mos- selloop, Pannekoekenloop en dis- triktsveld'loop kampioenschappen. Naast de aktiviteiten buitèn ,werd debr de' leden van Delta Sport ook deelgenomen aan indoorwedstrijden. Ruitersport De landelij ke rij verenigingen „De Séhouwse' Ruiters" en „Westelijk Schouwen" narheh weer aan een aantal concoursen déél'. Het seizoen werd geopend met. een Streekcon- cours te .Renesse onder fraaie weersomstandigheden. Bijzonder ge slaagd' was ook het tijdens de agra rische dag te Zierikzee georgani- seerde concours. Wielersport Wielerwedstrijden werden er in 1976 georganiseerd te Bruinisse en te Haamstede, Zowel te Bruinisse als te Haamstede ging de overwin ning bij de wedstrijd voor amaturs naar Ad Prinsen uit Raamsdonk- veer. Bruinisse organiseerde ook nog een wedstrijd voor dames waarbij wereldkafripicme Keetie van Oosten- Kage als eerste dopr de finish ging. De amateur wielerploeg „Storm'' verdween: van het toneel. Korfbal Voor wat de mikrokorfbalsport be treft valt bij 't onlangs nieuw gestarte seizien weer èen toenemende be langstelling van een aantal Schou- wen-Duivelandse verenigingen te kenstateren. All Ready wist zich in Ket seizoen 1975-1976 te handhaven in dé 3e;klas"van de landelijke.kom petitie. NO AD werd kampioen van de 3c klasse van de afdeling Zuid West, terwijl ook de pupillen van NOAD in het bezit kwamen van de titel. In de sporthal Onderdak organi seerde de afdeling Zuid West haar kampioenswedstrijden; Aktief in de veld'kompetitie zijn teams van All Ready, NOAD; ZSC en SVOWK. Zeilen Veldsporleu Bepalen wij ons voer wat het sportgebeuren in enze regio in het afgelopen jaar betreft eerst tot de vcldsporten. Over de gehele linie gaf d<? voetbalsport een stijgende lijn te z'en. De zaterdagvereniging Bruse Boys promoveerde naar de KNVB na beslag te hebben gelegd op het kam pioenschap van de le klasse in de afdeling. Naar het zich momenteel laat aanzien zullen de Boys er wel in slagen zich dit seizoen in de KNVB te handhaven. Zierikzee debuteerde verdienste lijk in de 3e klasse van de KNVB waar het met 22 punten de zesde plaats bezette. Voor wat het huidige seizoen betreft ziet het er naar uit dat de rocd zwarten zelfs meer dan 22 winst puntjes gaan boeken. Hel Nieuwerkerkse SKNWK zag een lang gekoesterde wens in vervul ling gaan: „kampioen van de 2c Schaken Op het schaak front waren de schaakverenigingen Zierikzee en T.O.G. te Bruinisse weer aktief. De schaakgrootmeesters Barry Withuis en Hein Jan Donner speelden te Biuinisse simultaan. J. M. C. Zwart werd klubkampioen van T.O.G. voor I. Deurloo, terwijl door deze vereni ging een examen werd afgenomen van de jeugdleden. R. v. d. Veken werd kampioen 1976 snelschaken van Schouwen-Dui veland. De schaakclub Zierikzee nam haar nieuwe klublokaal in ge bruik. Verder namen beide vereni gingen met wisselend sukses deel aan 'de kompetitie van- de Zeeuwse schaakbond. Dammen Door de damclub Zierikzee werd in het seizoen 1975-1976 niet deel genomen aan de kompetitie voor teams. Dit seizoen is men echter weer present en werden reeds enige aardige suksessen geboekt. Na een bijzender spannend duel werd M. de Wild na het spelen van een drie tal beslissingswedstrijden met C. L. Boot clubkampioen. J. A. Verton werd sneldamkam- pioen van Schouwen-Duiveland een titel waar bij de jeugd P. M. Kort uit Renesse beslag op wist te leggen. Goede resultaten behaalden de Zie- rikzeese dammers op het sneldam- toernooi te Tholen. Ad Prinse boekte tweemaal imnst, zowel te Haamstede als Bruinisse. Tennis De L.T.C. Zierikzee had weer een suksesvol jaar. Het Zierikzeese ten nis team wast beslag te leggen op het kampioenschap van de 3e klas se waarna het na winst op Born naar de 2e klasse promoveerde. Ge slaagd waren de georganiseerde junioren toernooien en het Blok- wegtöemooi. Klubkampioenen wer den, Gera Steutel en Harrie Koster (enkelspelen) en Harrie -Koster- Feiko Postma dubbelspel. Wandelsport Hoogtepunt van het wandelseizoen in onze regio was andermaal d<j Zie rikzeese avondvierdaagse die weer begunstigd werd door uitstekend wandelweer. Voor wat het aantal deelnemers (sters) betreft kon biet een aantal van ruim 1600 weer een nieuw re- kord worden geboekt. Wandeltochten werden verder nog georganiseerd te Brouwershaven, Serooskerke, Ouwerkerk, Nieuwer- kerk, Renesse en Zierikzee. Tafeltennis De lafeltennisclub Scaldina nam met wisselend sukses met twee se nioren- en twee junioren teams deel aan de kompetitie van de Zeeuwse tafeltennisbcnd. Het tweede junio ren team wist in haar klasse beslag te leggen op de kampioenstitel. Door Scaldina werd een geslaagd scholie ren toernooi georganiseerd in haar klublokaal aan de Raamstraat te Zierikzee. Gymnastiek Door de gymnastiek afdeling van de sportvereniging Delta Spoid. werd in het afgelopen jaar in wedstrijd verband weer aan talrijke wedstrij den deelgenomen waarbij de verte genwoordigsters weer voortreffelijk voor de dag kwamen. Een geslaagde uitwisseling vond plaats met de gymnastiekvereniging uit Hülsen uit Duitsland in de sport hal Onderdak te Zierikzee. Ook door de gymnastiekvereni gingen Kwiek te Bruindsse en de sportvereniging Duiveland te Oos terland' werden een aantal aktivi teiten aan de dag gelegd. Volleybal Grote belangstelling bestaat er nog steeds voor de door de sport vereniging MEVO te Zierikzee in de sporthal Onderdak georganiseerde bedrijfsvolleybalkompetitie. De kampioenen in 1976 werden in pou le A „Mazda Legemaate", in poule B „Rabo-bank'' Zierikzee en in pou le C Mevo IV. Ook in het huidige seizoen 1976-1977 bestaat voor deze kompetitie weer 'grote belangstelling Voor de zeilsport bestaat een nog steeds toenemende belangstelling De aktiviteiten werden zowel op het Grev.eliingenmeer als op de Ooster- •schelde ontplooid. Door de watersportverenigingen Brouwershaven en Zierikzee werd een groot aantal wedstrijden geor ganiseerd waarbij een aantal hier van ook de Kon. Roei- en Zeilver eniging- „De Maas", de K.W.V. „De Kaag"en de Belgische vereniging „R.Y.C.B." werden betrokken. De watersportverenigingen Brou wershaven en Zierikzee organiseer den in onderlinge samenwerking een aantal jeugdwedstrijden. Dooi de zeilvereniging „Dordrecht" werd de traditionele „Mosseltocht'' naai de jachthaven van de W.S.V. „Bru" gemaakt. Niet altijd ging het de voetballers voor de wind. Freddie Hoofdman (Bruse Boys) ligt hier op het veld met een gebroken been in de wed strijd tegen Sluis. Biljarten Door het distrikt Schouwen-Dui veland van de KNBB werden weel een groot aantal distriktskampioen- schappen georganiseerd. In hotel „De Meebaal" te Nieu- werkerk werd door de biljartver eniging „D.O.S." uit Ouwerkerk het toernooi cm het nationale kampioen schap 2e klasse libre georganiseerd. Na de persoonlijke kampioen schappen organiseerde het distrikt weer een kompetitie voor viertallen. Haiulbal In de sporthal Onderdak organi seerde de handbal afdeling van de sportvereniging Delta Sport oen ge slaagd internationaal toernooi waar bij de organiserende vereniging uit stekend voor de dag kwam. Met wisselend1 sukses werd' door de se nioren en jeugdteams deelgenomen aan de kompetitie van de afdeling Zeeland van het Nederlands Hand bal Verbond. Zwemmen De zwemvereniging Onderdak legde in 1976 een grote aktivitcit aan de dag en door haar leden werd aan een groot aantal wedstrijden deel genomen. Verheugend is de stijgende lijn welke dn de geleverde prestaties valt waar tc nemen. Dc Onderdak zwemmers (sters) promoveerden naar de E-kompcti- tic Zeeland en een fraaie 2c plaats kon geboekt worden in dc strijd om dc rckrcalicvc Zeeland-Cup. Tc Nieuwerkcrk vond in „Dol fijn" een ontmoeting plaats tussen de Duivclandsc scholen. Verder vond nog ccn schoolwcdslrijd plaats tussen Stellendam en Nicuwerkerk. Badminton Door dc badmintonclub Zierikzee werd in dc sporthal Onderdak ccn geslaagde instuif voor de jeugd ge organiseerd. Ook hei voor de maal georganiseerde Onderdaktocr- nooi mocht zich weer in ccn grote belangstelling verheugen en was uitstekend geslaagd. 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 26