wico Groep van veertig Noordierse kinderen aangekomen op Schouwen-Duiveland LIED VOOR ZIERIKZEE Mosselarij nog de enige welvarende tak van. de visserij m Ontsnapte gevangenen gepakt Onvoldoende Begroting 1977 Bruinisse personeels bezetting AUTOBEDRIJF FA. W. GILIJAMSE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Met enkele uren vertraging Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen DAF Pj Drukkerij Lakenman Ochtman Zierikzeesche Nieuwsbode ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 30 december 1976 133ste jaargang Nr. 22022 WAARIN OPGENOMEN (179? - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20; per jaar 81,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W, in dit nummer: Schouwen-Duiveland in 1976 ZIEIUKZEE, 28-12. Met enkele uren vertraging is dinsdagavond de verwachte groep Noord-Ierse kinde ren per bus te Zierikzee gearriveerd. Het zijn er pre cies 40, opgedeeld in 20 meisjes en evenveel jongens. Er zouden er 42 komen, maar één viel af en een ander werd ziek. De groep werd hartelijk opgevangen door burgemeester Th. h. de Meester, diens echtgenote en de pleegouders, in hotel Van Oppen. Een vertraging van twee uur werd genoteerd. Het begon al met een (uur) later vertrek uit Bel fast en eenmaal in Nederland bleek bet nogal glad te z(jn en sneeuwde het hevig. Chauffeur J. van Aken: „het was een lastig reisje en hard opschieten was er niet bij". De veertig jongelui vormen de „teenager"-groep, die samen reisde met een bejaardengroep, bestemd voor Hengelo en een juniorengroep, bestemd voor Eemnes. Dat Schouwen-Duiveland voor de tweede keer zo'n groep uit het ge teisterde land ontvangt, is niet kom pleet uitzonderlijk, maar wel opmer kelijk, blijkens een opmerking van één der regionale konsuls van het Landelijk Komité, de heer P. v. d. Linden, te Heinkenszand. Hartelijk welkom' Burgemeester De Meester had er geen moeite mee, namens de bevol king de Noordierse jeugd op de meest hartelijke wijze te verwelko men. Hij wees er op dat de pleegfa- milies met spanning hebben uitge zien naar hun. komst. Hij hoopte dat de jongelui zich thuis zullen mogen gevoelen, hier in een land, dat geen oorlog kent en waar mensen uit verschillende so ciale milieus en verschillende re ligieuze opvattingen, vreedzaam sa men leven. Hij dankte de groep voor de komst naar hier, want daardoor krijgen de mensen gelegenheid vriendschappelijk te kontakten en nader kennis te nemen van de Noordierse problemen. De pleegouders De burgemeester sprak zijn be wondering uit aan het adres van de pleegouders, die zeker een niet ge makkelijke taak op zich hebben ge nomen. Hij hoopte dat de jongeren snel tot goede vrienden zullen wor den. Leiders/ophalers waren de he- Advertentie ren P. van Donk, K(ees) Verkerk en P. van Katwijk, dadelijk druk in de weer met het „verdelen" van de jongelui onder de pleeggezinnen. Ge let op het late uur werd alvast toe gezegd, dat het programma van de volgende dag een uurtje later zou beginnen, want er moest eerst echt wel geslapen worden. Dc Noord-Ierse jeugd is onder onsJ> cn nu maar hopen dat üs en weder dienen, om hen een fantas tische vakantie te bieden. WIESBADEN, 29-12. Een dag na hun spectaculaire vlucht uit de ge vangenis van de Westduitse plaats Schwalmstadt zijn woensdag drie uit brekers door de politie in de kraag gevat. De derde was al kort na de ontvluchting gepakt. Het ging om drie tot langdurige straffen veroordeelde mannen die door de politie als zeer gevaarlijk werden beschreven. Zij hadden dins dag drie cipiers overmeesterd en zich daarna van wapens voorzien, waar mee zij de portier dwongen de poort van de gevangenis te openen. Tijdloos beeld van panne rood en ritmisch spel der daken een symfonie van lijn en vorm een blik in steen gestold verleden. Een zinnig spel van licht en kleur door d'eeuwen heen intakt gebleven, een warme, vreemde willekeur van muren, huizen, gevels, ramen. Wat is dit wonderlijk geheel; een sieraad in een wijde schrijn van zee en lucht en wolkenstoeten, een vreemd en kostelijk geheim. Een kleinood uit een verre tijd symbool van jaar na jaar verglijden in eenvoud wil ik thans dit lied aan 't oude Zierikzee hier wijden! Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr Tl Nieuwerkerk Tel.0im-1373 DEN HAAG, 29-12. Een op de ze ven kleine bedrijven en een op de vüf grote bedreven heeft een onvol doende personeelsbezetting. Dit blijkt uit de antwoorden, die de Ne derlandse kamers van koophandel hebben ontvangen op hun enquête ever de bedrijfsontwikkeling in 3976. Met uitzondering van de sec tor industrie geldt deze beoordeling van de personeelsbezetting voor alle sectoren in gelijke mate. In de indu strie is dc situatie ongunstiger: daar wordt door een kwart van de bedrij ven dc personeelsbezetting onvol doende genoemd. Dit nummer bestaat uit 32 pagina's De tijd brengt alles aan het licht. Advertentte Renesse - Telefoon (01116) 1370, b.g.g. 1585 of 1385 Verkoop en service van: Trucks Aanhangwagens Opleggers Speciale voertuigen Personenwagens Bestelwagens Lichte trucks t/m 6500 kg GWV Personenwagens Stationcars Bestelwagens Matra Bagheera sportwagens BRUINISSE, 29-12. „De mosselvisserij is welhaast tl® enige tak van visserij waarover we geen zorgen hebben en waaraan we nog wel wat plezier be leven". Deze uitspraak van een der hogere ambtenaren van de afdeling visserij van het departement van landbouw en visserij, typeert wel heel juist hoe de gang van zaken was in de mosselvisserij in het seizoen 1975/76, aldus het kollege van b. en w. in de begeleidingsnota begroting 1977. Zorgen waren er ook cn wel in de tot voor enkele jaren zo goed funk- tionerendc kottcrvisscry, die door de oliekrisis en andere oorzaken (ovcr- bcvissing) plotseling noodlijdend werd, terwijl ook de garnalenvisserij verre van florerend was. Bruinisse heeft alleen de „Bru 12" als kotter met als thuishaven onze gemeente, die ongetwijfeld wel zijn deel van de malaise zal hebben ge had in 'het -afgelopen jaar, maar die toch wel besommingen maakte die zeker niet tot de minste van ge noemde 'kotitervloot behoorden ter wijl ook de opvarenden niet eve naars, die al of niet de visserijschool in Stellendam hebben doorlopen een goed weekgeld verdienden op de on derscheiden schepen van Goeree, Oud dorp. Stellendam of Arnemuiden waarop zij werkzaam zijn. Geen zorgen Maar do mossol vloot, die nog 20- 25 schepen telt en als bron van in komsten voor de gehele gemeente neg steeds van betekenis is, had' wat de afzet van de mosselen betreft geen zorgenterwijl de prijzen re delijk goed waren. Het best wordt dat geïllustreerd door de mosselen die in het zogenaamde mosselfonds werden gelost. In de maanden juli t/m november 1975 werden in dat fonds, dat is gesticht om de mosse len op te vangen die niet in de vrije handel konden worden verkocht, slechts 1768 tonnen mosselen werden gelost. In het seizoen 1974/1975, dus van juli november 1974 waren dat 82.172 tonnen, cn dit jaar (1976) 62.776 tonnen. Een seizoen dus met een goede vraag naar mosselen, die vrijwel voor 100°/# aan dc handel konden worden verkocht. Reeds in oktober moest echter worden bericht dat er stormschade op do percelen in de Waddenzee was aangericht, deze stormschade nam desastreuze vormen aan als gevolg van de stormen in de tweede helft van december 1975 en op 2 en 3 januari 1976. Het gevolg daarvan was weer fancy prijzen in de eerste maanden van het seizoen 1976/1977, waarvan, edhter lang niet iedereen kon profiteren, omdat zijn konsump- tiemosselen waren wegegestormd. Daarbij komt dan nu de konstate- ring dat Frankrijk, de voornaamste afnemer van Nederlandse mosselen, ieder jaar al wat minder afneemt, dit seizoen (juli t/m november) sledhts 60°/o afnam van de hoeveel heid van voorgaande jaren. Shakespeare Palingvisserij De paling visserij, door de rest van de visservloot op de Grevelin- gen en daarbuiten, leverde ook in 1976 goede resultaten op. Wel was er in de zomer sprake van paling- sterfte in de Greveldngen, vele we ken was de vangst gering tot matig. Enkele lopweken zorgden dan steeds weer voor bevredigende bedrijfsuit- komsten. RIO DE JANEIRO. De Braziliaan se regering is van plan alle missio narissen die onder de Indianen wer ken, te verwijderen tenzij zij zich voegen naar het officiële beleid. Medewerksters cn medewerkers van uitgeefster van de wensen u voor 1977 het allerbeste toe.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1