%Ceifa Kerstfeest van algemene bejaardenbond Geslaagd kerstzang-uur hervormd-gereformeerde werkgroep Brouwershaven te Bruinisse Bruinisse Kerstfeest zondagsschool Nieuwerkerk Kerstfeest van zondagsschool Bruinisse Gemeenteraadsvergadering Kerstviering zondagsschool Oosterland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 28 december 1876 Nr. 22621 3 TOCH BEETJE WINTER GEMAKKELIJK SPAREN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE STREEKNIEUWS ZIERIKZEE. Deze pas gewassen inhoudloze broek bewees deze week, dat het toch een ietsje winterde. Nog niet veel maar de pantalon kreeg genoeg vorstimpulsen om zelfstandig recht te blijven staan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE. De leden van de al gemene bejaardenbond onder leiding van mevr. P. IJzelenberg-Olree vierden donderdagmiddag 23 decem ber kerstfeest in het Nederlands Hervormd verenigingsgebouw. De middag werd geopend met het zingen van psalm 150 waarna de presidente een hartelijk welkomst woord'. sprak. Daarna richtte zij züch tot de heer Liza Stoutjesdijk en sprak een bemoedigend1 woord tot hem. „Wij leven allen met U mee" zo sprak de presidente^" en wij zijn blij dat U er bij bent en wij hopen dat U door deze kerstmiddag gesterkt mag worden voor datgene wat U persoonlijk te wachten staat". Na de eerste pauze sprak de presidente in gedeelten over het kerstdeclamato- rium, getiteld „Het teken in de kribbe". In de tijd waarin wij nu le ven zijn er vele ffceblemen, het ene volgt het andere op. Maar het te ken in de kribbe blijft toch bestaan, de geboorte van Jezus blijft het kar dinale punt. Nog steeds heeft Jezus een welbe hagen in de mensen, nog strekt hij de armen naar ons uit, het is maai de vraag wat doen wij ermee, aldus de presidente. Tussen de bedrijven door werden de aanwezigen getrak teerd' op koffie, thee, een verfrissing en gebak elk wat wils. De middag werd geheel gevuld met zang, de clamatie waaraan ook door de leden werd meegewerkt om heit program ma te doen slagen. Maaltijd Intussen was het tijd geworden voor de maaltijd die zich best liet smaken met nog een appel na. Als dankgebed werd gezamenlijk gezon gen gezang 280. Daarna werd nog een mooi gedicht over kerst uit vroeger jaren voorgelezen. De pre sidente sprak nog een slotwoord aangaande het afgelopen jaar, „wij Advertentie Vandaag donken aan morgen. .Recht op het doel af: studemi jiiiöwen.bouwen,reizen... 'n fioed spaarplan-eike maand een vast bedrag - maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen hij de BRUINISSE, 27-12. Tijdens de woensdagavond a.s. te houden ge meenteraadsvergadering zal voorge steld worden aan mevr. T. \V. de Waal--de Joode een perceeltje grond te verkopen gelegen op het indust rieterrein aan de Dorpsweg, voor de prijs van f 42.50 per vierkant? me ter exclusief b.t.w. Hierop zal een loodsje worden gebouwd voor op slag en onderhoud materialen. Voor het aanleggen van een stuk trottoirs in de Meekrabslraat ter plaatst van de twee laatst gebouw de bungalows is een krediet nodig van f 2.200.- exclusief b.t.w. Het achterwege laten van de aanleg van een trottoir voor deze bungalows is geschied met het wg op mogelijke vernielingen door het zware bouw- weten dat dit haast voorbij is, wij \veten, niet wat het nieuwe jaar brengen zal', maar wij weten wel dat God' er is, daarom laten wij ver der gaan met God' in kinderlijk ge- toof en vertrouwen." Aansluitend hierop werd gezongen „Beveel ge rust Uw wegen'', waarna allen vol daan huiswaarts keerden na een zeer geslaagde kerstmiddag. De tafels waren zeer sfeervol ver sierd met een zestigtal grote fles sen gevuld met fruit, versierd met wat groen on een kaars. Deze ver siering mochten de leden mee naar huis nemen. Een woord van dank sprak cfe heer Liza Stoutjesdijk tot de presi dente en allen die hadden meege werkt tot het slagen van deze mid dag. „Het was geweldig", zo sprak h\j. De eerstvolgende bijeenkomst van de bejaardensoos is 12 januari aanstaande. Nieuwjaarsontvangst Prov. Bestuur Het provinciaal bestuur van Zee land zal zjjn Nieuwjaarsontvangst houden op zaterdag 8 januari 1977 des middags van 4 tot 6 uur. Deze voor ieder toegankelijke ontvangst vindt plaats in de Statenzaal te Middelburg, ingang Abdy'plein. ZIERIKZEE Kerstfeestviering Herv. Vrouwengroep In de sfeervolle zaal van het Ver enigingsgebouw kwam de Vrouwen groep bijeen op 23 december voor het vieren van het kerstfeest. De presidente mevrouw Schot-de Regt heette leden en gasten hartelijk welkom. De zaal was geheel gevuld. De presidente opende deze bijzon dere avond met gebed. Daarna werd de kerstliturgie gelezen en deze werd afgewisseld met samenzang. Dedeklamaties werden verzorgd door mevrouw De Bel en mevrouw De Wit. Het eerste kerstverhaal werd gelezen door mevrouw Chris- tiaanse. Dit verhaal speelde in In donesië en heette: „Geen plaats in de herberg". Hierna volgde een pau ze met traktatie. Na het tweede deel van de litur gie volgde nog een verhaal dat ge lezen werd door mevrouw Boogerd. Met aandacht werd er naar geluis- NIEUWERKERK, 27-12. Zondag avond, 2e Kerstdag werd in het kerkgebouw van de Ned. Herv. Ge meente het zondagsschoolkerstfeest gehouden. Voor in de kerk stond tra ditie getrouw een grote kerstboom met echte brandende kaarsen. Het kerkgebouw was praktisch ge heel gevuld. Een aantal kerstliederen wekenlang ingestudeerd, werden ven-keer in verband met de bouw van de split-lev el woningen aan de Mee krabstraat. Nu deze split-levelwo- ningen bijna klaar zijn en het zwaarste bouwyerkeer derhalve voorbij is kan naar de mening van Bu en W. thans zonder veel risiko op vernielingen tot de aanleg van een trottoir voor deze twee bungalows worden-overgegaan. De raad wordt gevraagd het benodigde krediet be schikbaar te stellen. Tuingrond Wanneer de raad akkoord gaat zal de hoer C. H. de Braai, Meekrab straat 3 een perceel tuingrond wor den verkocht van 120 vierkante me ter voor eén prijs van f 5,00 per vierkante meter exclusief b.t.w. Hiermede wordt dan de tuin van do heer Braai gelijk getrokken met die van het naast liggende pand. terd en het was genaamd „Wij zijn nooit alleen". Er werd weer gepau- zeer voor een kop koffie. Aan het eind van de avond hield ds. Schaap ed dagsluiting. Zijn onderwerp was de wederkomst van Christus. Ds. Schaap sloot deze avond met dank gebed en staande zong men nog de engelenzang Ere zij God, Kerstviering N.C.V.B. De druk bezochte kerstviering van de N.C.V.B. Zierikzee werd geopend door de presidente mevrouw Van Opijnen-Brouwer. Zij heette leden en gasten hartelijk welkom en zei dat allen vol verwachting gekomen waren. De presidente ging voor in gebed. Daarna werd de kerstliturgie gelezen. Deze was samengesteld dooi de Christenvrouwenbond en had tot thema „Gods werk - onze recreatie". Mevrouw Quant-Legemaate en me vrouw Hank-Rotte lazen de liturgie en de declamatie hieruit werd ge bracht door mevrouw Bakker-den Boer. Na de eerste pauze las me vrouw Van Loo-de Vin een mooi kerstverhaal voor, waar aandachtig naar geluisterd werd. Hierop volgde de tweede pauze met traktatie. Ver volgens werd een kerstcantate gezon gen van G. Jellema. Het koor was samengesteld uit le den win de N.C.V.B. onder deskun dige leiding van mevrouw v. d. Lin- de-Florusse, afgewisseld met dekla- matie van mevrouw Lokker-Meije- ring. Nadat de presidente alle leden die hadden meegewerkt aan het wel slagen van deze avond had bedankt, werd tot slot gezongen „Ere zij God". Mevrouw Lokker eindigde de sfeer volle avond met dankgebed. Overdracht kapsalon De heer C. A. Uil heeft per 1 ja nuari 1977 zijn kapsalon aan de Vis- straat overgedragen aan de heer G. L. J. Verhoef f. De heer Uil vierde - gelijk men zich zal herinneren - in het afgelo pen jaar zijn veertig jarig kappers- jubileum. Straks hangt hij voor goed de tondeuse aan de wilgen en zijn opvolger staat al in de startblokken. Nieuwjaarsreceptie Afd. Schouwen Piattefandsvrouwenbond De afdeling Schouwen van de Ned. Bond: van Plattelandsvrouwen, houdt de Nieuwjaarsreceptie op donderdag 6 januari op de bovenzaal van „De Zeeuwse Herberghe'', in gang Visstraat. Zeeuws Instituut voor Geestelijke Volksgezondheid In het pand Nieuwe Haven 2 krijgt het Zeeuws Instituut voor de Geeste lijke Volksgezondheid een eigen kan toor, dat op dinsdag 18 januari offi cieel zal worden geopend door de heer H. M. Straling, voorzitter van keurig gezongen. Het feest werd ge opend door ds. Kolkert. Hoofdleid ster mej. Wandel sprak een woord van welkom. Elmi Boudeling vertel de op boeiende manier de kerstge schiedenis. Verhaal Mej, Wandel, hoofdleidster, ver telde het vrije verhaal, hetwelk ook met aandacht werd beluisterd. Ds. Kolkert kreeg nog eens het woord en sprak hartelijke woorden tot een groepje kinderen die nu 12 jaar zijn. Deze kinderen gingen wegens hun leeftijd de zondagsschool verlaten. Deze kregen .met een toespraakje al len een liedboek of bijbel mee. Dit was reeds eerder geregeld, men. heeft tijdig kunnen kiezen. Verder werd enkele malen getracteerd en aan het einde kreeg ieder een zakje met in houd mee. De leiding der zondagsschool kon weer terugzien op een mooi kerst feest. Ds. Kolkert stond nog in een toespraak tot de hoofdleidster met haar helpster stil, benadrukkende het vele werk dat er is aan het zon dagsschoolwerk en wel in het bij zonder bij de kerstfeestviering. Vermeld zij nog dat er momenteel ruim 120 kinderen de zondagsschool bezoeken. Tenslotte bad de predikant het „Onze Vader". OOSTERLAND, 27-12. Zaterdag 25 december j.l. (Eerste Kerstdag) vond alhier de jaarlijkse kerstfeestviering plaats van dc zondagsschool van de Ned. Ilerv. Gemeente, onder leiding van de hoofdleider, de heer P. Bejjc. Deze kon een groot aantal belang stellenden verwelkomen. Aan de hand van een liturgie, on der het motto: „Wij hebben Zijn ster gezien", speciaal voor dit doel ge schreven, vond deze feestviering plaats in het kerkgebouw der her vormde gemeente. Na het zingen van Gezang 138 1 en 4: „Komt alle te samen" ging mevrouw E. Doeleman- van Leeuwen voor in gebed. De kin deren zongen hierna: „De herdertjes lagen bij nochte". waarna een drietal kinderen een samenspraak hielden. Vervolgens las Jannie de Later het aloude Kerstevangelie Lukas 2 1-20. Na kindergezang, afgewisseld door „allen", kwam dc pauze waarin ge tracteerd werd. Blaasmuziek Hierna oen leuk stukje blaasmu- het Zeeuws Instituut. Met. de inge bruikneming van dit kantoor, wordt de hulpverlening dichter gebracht bij de inwoners van Schouwen-Duive- land en St. Philipsland. Drie honderdste lid „Brogum" De belangstelling van de jonge ren voor jeugdsociëteit „Brogum" neemt nog steeds toe, met het gevolg dat de Zierikzeese soos tot de groot ste van de provincie kan worden ge rekend. Deze dagen werd het drie honderste lid! ingeschreven; het is RoelandO Boe mi a uit Renesse. In middels is het ledental van Brogum de drie honderd al weer gepasseerd. KERKWERVE Aanrijding Zondag j.l. heeft er een aanrijding plaatsgehad tussen twee personen- autos. A. B. uit Scharendïjke, die uit de Vroonstraat kwam verleende geen voorrang aan L. de K. uit Kerkwer- ve, die over de Weel weg reed, op weg naar de kerk. Een aanrijding kon niet worden voorkomen. De auto van B. werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bijzonder huwelijk Donderdag 30 december a.s. vindt in Zierikzee een bijzondere huwe lijksvoltrekking plaats. Twee zusjes, Tanny en Nelly de Jonge uit Kerk- Werve treden dan in het huwelijk met twee broers, Joost en Co van Leeuwen uit Zierikzee. De voltrek king vindt plaats om half drie n.m. in het stadhuis van Zierikzee. Oliebollenaktie Nogmaals wordt er op gewezen dat er op oudejaarsdag een oliebollen aktie wordt georganiseerd t.b.v. het kerkedak van de Ned. Hervormde Kerk ter plaatse. Men kan oliebollen bestellen bij mevr. Wessels, tel. (01117) 255. Schriftelijk of aan huis bij mevr. Kesteloo, Weel weg 12. Men kan de oliebollen ook afhalen zover ze niet ter verkoop zijn aange boden. Afhalen van oliebollen aan Smederij Kesteloo, Weelweg. „Koopt oliebollen in een zak, dan steunt u de aktie voor het kerkedak", zo luidt het motto van de aktie. BROUWERSHAVEN Kerstfeest zondagsschool Op stijlvolle en feestelijke wijze is eerste kerstdag 's middags het kerst feest van de Herv. zondagsschool ge vierd in het verenigingsgebouw. Naast de samenzang en kinderzang was er een mooi kerstverhaal dat verteld werd door mevr. C. Clarisse- Bal. Alle kinderen kregen een mooi boek, terwijl de kleintjes een kande laar en de groteren een kaars en boe kenlegger kregen. Een drietal kinderen verlieten de zondagsschool t.w. Johan Clarisse en Kees Pannekoek, welke beiden het nieuwe liedboek in ontvangst moch ten nemen en Jacolien van den Hoek, die de kinderbijbel „De weg naar het Licht" kreeg aangeboden. De kerstlijst in de gemeente had het mooie bedrag van f 829,45 opge bracht. De kollekte aan het eind der kerstfeestviering bracht op f 123,45 bestemd voor de mensen in Turkije. De leidster der zondagsschool me vrouw Clarisse sprak een algemeen dankwoord, in het bijzonder tot de dames Van Ast-Rijnberg, v. d. Weele, Rijnberg-Dalebout en Van Ast-v. d. Schelde voor het rondgaan met de kerstlijst. Na afloop der dienst bleven de kinderen gezellig bijeen voor een gezamenlijke maaltijd. SCHARENDÏJKE Kerstviering peuters Bij de laatst gehouden aktiviteiten in de peuterspeelzaal te Scharendijke, behoorde het kerstfeest, dat op de laatste dag vóór de vakantie gevierd werd. De laatste week was druk ge werkt aan de versiering van de kerst boom. Het kerstverhaal werd verteld door de leidster; er werd gezongen en er werden spelletjes gedaan. Door de oudercommissie waren intussen op de gedekte tafel de bordjes klaar ge zet, waarna de kinderen frietjes aten. Het was een heel feest voor de kin deren. De vakantie duurt tot 3 januari. In die tijd is er gelegenheid kinderen voor de peuterspeelzaal op te geven. Toelatingsleeftijd 2Vz jaar..Inlichtin gen verstrekt mevrouw Hubregtse, Platteweg 26. ziek door Jeanet van der Werf en Jan van den Bos, trompet en Jeanet Dalebout, Jan den Bos en Marcel van Dijke. blokfluit. Wilma van den Bos bracht het vrije verhaal, en na hel zingen van „Grote God U loven wij", nam de hoofdleider van de school, de heer Beije, afscheid van een achttal leerlingen, die de school gaan verlaten, vier meisjes en vier jongens, nl. Liesbeth Bolkenbaas, Rianne van Dijke, Els van der Have. Jeanet van der Werf, Jan van den Bes. Freek van dei- Have, Marcel v. Dijke en Arie van der Maas. Ze kre gen naar keuze een zakbijbel, een kinderbijbel of een liederenboek uit gereikt. Jannie Boogcrt eindigde met dank gebed deze goed geslaagde kerstvie ring, waarna men nog gezamenlijk Gezang 255 zong, als slotzang. Marco van 't Hoff bespeelde het orgel bij deze gelegenheid. Bij het naar huis gaan kregen alle leerlingen nog een tasje met versnaperingen uitgereikt, en ieder een leesboekje. BROUWERSHAVEN, 27-12. Aan de vooravond van Kerstmis (vrijdag avond) werd in de Bostonpleinkerk te Brouwershaven onder grote pu blieke belangstelling een kerstzang uur gehouden, georganiseerd door de werkgroep Herv. Geref. De voorzit ter der werkgroep de heer Wim Boom sprak een hartelijk welkom waarbij hy zijn vreugde uitte over zo'n grote belangstelling. Het was de tweede keer dat de werkgroep 'n dergelijke bijeenkomst organiseert en ook ditmaal weer met groot suk- ses. Het zanguur begon met samen zang „Komt allen tezamen, waarbij de orgelbegeleiding in handen was van de heer Schouls. Door het koor- SIRJANSLAND Kerstviering zondagsschool Op eerste kerstdag vierden de kinderen van de zondagsschool te Sirjansland in het verenigingsge bouw het kerstfeest. Onder leiding van mevrouw Hanse-Berman en be geleid door Janny Joziasse op het or gel werden diverse kerstliedjes ten gehore gebracht. Nadat de heer Han- se een welkomstwoord tot de aan wezigen had gericht en de kerstlitur gie had plaatsgevonden werd door mevrouw Hanse-Berman het verhaal „Het avontuur van Irma" voorgele zen. Voor drie kinderen, die de zon dagsschool dit jaar verlaten was er een bijbel, die overhandigd werd door ds. Tukker. De kinderen werden getrakteerd op chocolademelk en een boek en na dat nog enige kinderen een declama tie hadden gehouden en er enige kerstliederen gezongen waren, werd de kerstviering besloten met. hel dankgebed onder leiding van ds. Tukker. NIEUWERKERK „Oefening en Uitspanning" De muziekvereniging „Oefening en Uitspanning'- te Nieuwërkerk ziet terug op het jubileumjaar. In 1976 werden de 75 jaar volgemaakt. Na de destijds gehouden receptie, mocht de jubilerende vereniging nog versehillende onverwachte giften in ontvangst nemen erf talrijke geluk wensen. Gesterkt door het medele ven van het publiek is „O en U" voornemens in 1977 weer duchtig partij te geven. BRUINISSE Samenzangavond CJ.V. Zondagavond 2 januari organiseert C.J.V. „Obadja" in het Nederlands Hervormd verenigingsgebouw aan de Deestraat een samenzangavond. Hieraan werken mee ds. Torenvliet bekend van radio Bloemendaal. te genwoordig te beluisteren op „Mi A Migo", en zang door Lia Koels tra be kend van enkele L.P.'s uit Drieber gen. Verder de groep „Melk en Ho ning" uit Rotterdam. Thema van deze avond zal zijn „Zo kun je alles van je leven maken". tje van de C.B.T.B. met pianobege leiding door mevr. J. den Boer-Da- lebout werden een aarïthl prachtige kerstliederen gezongen. Het kerst evangelie uit Lucas 2 werd gelezen door Karin Slager, waarna koor- en samenzang elkaar afwisselden. Het tweede gedeelte uit Lucas 2 werd gelezen door Gerrie Schut. De schrif bezing uit Openbaringen 21 werd gelezen door Gerwin van Vul pen. De heer Boom sprak een dank woord voor de fraaie gratis gekre gen kerstboom uit de Domeinen. Tenslotte werd deze bijeenkomst be sloten met het ringen van Ere zij God. Aan de uitgang was er een kol lekte voor de gemaakte kosten. Op het orgel zal spelen Leen v'd Ouden en twee meisjes van de C.J.V. zullen enkele deklamaties voorlezen. De organisatoren hopen op zeer veel belangstelling van de zijde van het publiek dat gi-atis toegang heeft. (Zie ook de agenda). Oliebollenaktie CJ.V. De leden van de C.J.V. jongensclub „Daniël" en meisjesclub „Rhodè" hebben honderd van de oudste inwo ners van de gemeente verrast met een eigen gemaakt kerstbakje. Daar naast hebben ze een groot kerststuk vervaardigd voor de bewoners van bejaardentehuis „In 't Opper". Om nu een klein beetje de kosten te drukken gaan ze met oudejaar olie bollen bakken en deze vanaf 's mor gens half negen huis aan huis ver kopen. Kerstviering kaboutergroep Donderdagavond vierden de ka bouters in hun clubgebouw het kerst feest met het gebruikelijke kerstdi neetje. Een gezellig gedekte tafel met kaarsjes bracht de nodige sfeer aan. De kabouters gestoken in hun nieuwe uniformen bestaande uit bruine rok en kousen, groene blouse en oranje halsdoek smulden van de heerlijke tomatensoep, pata, slaatje en ijs toe dat was klaar gemaakt door de leid ster mevr. N. Kok-Kik en haar assi stenten Hennv Jumelet en Anita Houkamp. De leidster en haar help sters hadden echte menu-kaartjes gemaakt in de vorm van een engel tje. Tussen de bedrijven door vertel de Henny Jumelet een kerstverhaal. Het kerstdineetje is ieder jaar weer een belevenis voor de zestien meisjes die deze groep vormt. Advertentie BRUINISSE, 27-12. Eerste kerst dagavond vierden de kinderen van de zondagsschool het kerstfeest in de Nederlands Hervormde kerk. Zeer veel ouders en familie van de kinderen en ook andere belangstel lenden waren aanwezig. Voor in. de kerk was een grote, boom gezet oile mooi versierd en ver licht was door de leiding van de zondagsschool. De leiding van het kerstfeest was in handen van de heer A. de Koning. Enkele kinderen werkten aan dit kerstfeest mee door om de beurt een tekst op te zeggen en daarna een kaars aan te steken voor in de kerk. De kerstgeschiedenis werd ver teld door de heer Wim Verwijs, een gedicht van Nel Benschop getiteld „Licht'* werd voorgelezen door Ina van Oeveren een der leidsters van de zondagsschool. Het vrije kerstver haal „Sjoerds wondere kerstnacht" werd verteld door leidster mej. A. Verspoor. Afscheid Aan het eind van de dienst werd van een vijftal leerlingen afscheid genomen, drie meisjes en twee jon gens die uit handen van ds. De Jonge een Bijbel kregen" aangebo den en een kalender. Het kerstfeest werd met dankgebed gesloten door ds. De Jonge, waarna tot slot het „Ere zij God' werd gezongen. Alle kinderen kregen bij het verlaten van de kerk het traditionele boekje met een zak fruit. Het aantal leerlingen op de zon dagsschool is het afgelopen jaar toe- genomen en telt nu ongeveer hon derd twintig. «Jg. Dames- en heren paraplu's In alle bekende merken LtMc.rEf r LEDERWAREN DAM 9 ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3