Kerstzang-samenkomst in overvolle Gasthuiskerk te Zierikzee Onwillige Chinese boeren worden aangepakt OOK C.D.A.-FRAKTIE HIELD ALGEMENE BEGROTINGSBESCHOLWINGEN Aan vooravond van feest STREEKNIEUWS TROS- programmapakket Gemengd zwemmen KREDIETEN NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Gemeenteraad Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 27 december 1976 Nr. 2202» 3 ZIERIKZEE, 24-12. Aan de vooravond van kerstmis vond in de Gasthuiskerk een interkerkelijke kerst- zangsamenkonisl plaats, waarvoor een zeer grote be langstelling bestond. Medewerking werd verleend door de K.1I. „Kunst en Eer" en de „Zicrik- zeese Oratorium Vereniging" o.l.v. mevrouw M. van- Asch-Faas. Het orgel werd bespeeld door Jan van D\jk en b\j de koorbegeleiding door mevrouw II. de Regt-de Ryke. Sprekers waren ds. J. B. Assendorp en de heer F. Bergsma van het Leger des Hcils. ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het kandidaatsexamen Nederlandse taal en letterkunde, on ze stadgenoot de heer Bert Leeuwe. Ver. v. Oud-leerlingen Op dinsdag 4 januari houdt de Vereniging van Oud-leerlingen der Tuinbouwwinterkursussen, de jaar vergadering in het Huis van Nassau. Op deze vergadering komen de jaar stukken aan de orde. Als spreker treedt op ir. H. Sytstra over „Aktuele vraagpunten". Auto tegen muur Door de gladheid van het wegdek verloor vrijdagmorgen omstreeks 8.45 uur mevrouw K. te Zierikzee in de Grevelingenstraat de macht over het stuur van haar personenauto. Na eerst nog een fiets te hebben ge raakt kwam zij tegen de gevel van een woning tot stilstand. Fiets en auto werden hierbij beschadigd. Inbraak In de afgelopen week hebben on bevoegden zich toegang verleend tot de woning van de heer K. aan de Clerksweg door het breken van èen ruit. Na onderzoek bleek in de woning niets te worden vermist. RENESSE Flamingo's Op het strand bij het Watergat, werden zondag twee roze flamingo's waargenomen. Heel wat mooi-weer- wandelaars, namen de interessante vogels waar. SEROOSKERKE Kerstfeestviering zondagsschool Op de avond van de eerste kerst dag vierden de kinderen van de zon dagsschool „De Zaaier" het kerst feest in de Hervormde kerk. Ook ouders van kinderen en vele belang stellenden waren aanwezig. Een mooi verlichte kerstboom sierde de kerk.. Da. A. A. van Leeuwen uit Burgh had de algemene leiding. Er werd leze avond gebruik gemaakt van de liturgie „Jezus is zijn naam". Mevr. L. J. Berrevoets-v. d. Schans vertelde de kerstgeschiedenis, terwijl onder leiding van Ebba Hoogenraad door de kinderen een zangspel werd op gevoerd. In de pauze werd getrak teerd op chocolademelk. De heer J. de Meij las een boeiend kerstverhaal voor getiteld „Wie heeft het kindeke bemindt". Na dankgebed, en het gezamenlijk zingen van „Stille nacht", bracht da. Van Leeuwen dank aan het zondagsschoolpersoneel. De kinderen kregen na afloop een boekje en fruit. Steink viel het accent op de samen zang, beoefend' met een aantal op het kerstfeest afgestemde liederen. De bijbellezing werd gedaan door de heer Bergsma, die gedeelten las uit Johannes en Lukas. In een treffende predikatie wees ds. Assendorp op de doorbraak in de geschiedenis door de komst van Christus. Hij typeerde hierna de taak van de echte kerk, die zich niet moet Identificeren met de we reldlijke machten, noch zichzelf koe steren in een eigen welbehagen, maar zich moet in - en opstellen voor een wereld in nood en de mens in nood. Kerstfeest bejaardensoos De bejaarden van Serooskerke vierden dezer dagen het Kerstfeest. De grote zaal van het Dorpshuis was voor deze gelegenheid sfeervol ver sierd. Na een welkomstwoord door de voorzitster mevrouw A. van Nieu- wenhuijze-Goslige, en het gezamen lijk zingen van enkele kerstliederen werd er thee gedronken en las de voorzitster een boeiend kerstverhaal voor, getiteld: „Het kerstfeest van Michiel". Door de zusjes Patty en Hanneke de Bruine uit Burgh wer den enkele kerstliederen ten gehore gebracht op de blokfluit, wat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Hierna werd getracteerd op koffie met kerstkrans. Tenslotte beëindigde de voorzitster deze bijeenkomst en wenste allen prettige kerstdagen toe. OUWERKERK Kerstviering bejaardensociëteit In het dorpshuis vierde de be jaardensociëteit het Kerstfeest. Me vrouw Zoeter kon in haar welkom o.m. de heer en mevrouw De Kam en de heer en mevrouw Rouw, aan staand pastoraal medewerker, be groeten. Zij verzocht daarna te zin gen Gezang 261 en 4, waarna het Kerstevangelie uit Lukas 2 werd ge lezen door de heer Rouw, onderbro ken door gezamenlijk zingen. Me vrouw Van Oeveren droeg daarna enkele gedichten voor. De kinderen van de Zondagsschool kwamen de viering verder opluisteren met eni ge kerstversjes. Mevrouw Den Bley- ker deed het kerstverhaal en me vrouw Raamsdonk, de oudste dame en de heer Giljamse, de oudste heer, mochten een lied kiezen. Het slotwoord werd gesproken door mevrouw Zoeter, die alle me dewerkers aan dit prettige feest hartelijk dankte. Op woensdag 5 januari a.s. vindt de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar plaats. Kerstviering zondagsschool De kerstviering met de kinderen van de Zondagsschool vondplaats op Tweede Kerstdag. Nadat de kin deren zingend „Nu daagt het in het Oosten" waren binnengekomen sprak de heer M. J. Rouw, aanstaand pastoraal medewerker, een wel komstwoord, gevolgd door gebed en samenzang. Afwisselend werd hierna gezongen en het Kerstevangelie Lu kas 2 gelezen, onderbroken door sa menzang. In de pauze werd getrakteerd en De gemeentezang werd begeleid door „Kunst en Eer'". Behalve en kele obligate kerstliederen zong het koor de Kerstcantate II van Koos Bons. Besloten wend met gezamen lijk zingen van het „Ere zij God". Bij de uitgang werd gekollekteerd voor Amnesty International. daarna werd het kerstverhaal gele zen door Marina Rouw. Aan de kin deren die de Zondagsschool verlaten, werd een herinnering uitgereikt. Ds. Kuin besloot de kerstviering met dankgebed; als afsluiting werd staande gezongen Ere zij God. NIEUWERKERK Kerstfeest bejaardensociëteit Woensdag j.I. vierden de bejaarden van de sociëteit hun jaarlijkse kerst- middag in „Ons Dorpshuis". De zaal was zoals altijd versierd met denne- groen en kaarslicht. De middag werd geopend door mevr. Wandel-Ockeloen, die allen welkom heette, inzonderheid ds. en mevr. Kolkert, die samen het muzi kale gedeelte verzorgden. Ook bur gemeester De Kam toonde zijn be langstelling voor deze kerstmiddag. Na het lezen van het kerstevange lie volgden een paar deklamaties door mevrouw v. d. Bruijnhörst van Ouwerkerk, welke met grote aan dacht werd gevolgd. Na het zingen van verschillende kerstliederen volgde het kerstspel „De kleine kalkoen" opgevoerd door enkele dames van de plattelands vrouwen „Duiveland". Tussendoor waren er verschillende pauze's met traktaties. De middag werd besloten met een glas warme wijn gevolgd door een gezamenlijke broodmaaltijd. Mevr. Rentier-v. Dijke dankte in dichtvorm namens de bejaarden. De voorzitster dankte in haar slot woord allen voor de medewerking en het gebodene, waarna de middag werd besloten met het zingen van het „Ere zij God". Voldaan en dank baar keerden allen wat later dan normaal huiswaarts. Kerstgave bejaarden Bejaarden en alleenstaanden ont vingen vanwege de Ger. kerk te N'ieuwerkerk-Oosterland een fruit- bakje, bij gelegenheid van kerstmis. De organisatie was in handen van de leden der Ger. vrouwenvereni ging. Uiteraard werd de geste op hoge prijs gesteld'. OUWERKERK Kerstviering Vrouwenvereniging De vrouwenvereniging hield in het feestelijk en sfeervol versierde en verlichte dorpshuis de kerstfèestvie- ring. Mevrouw Den Bleyker opende met gebed en verzocht daarna de aanwe zige dames te zingen Ps. 149 1-3. Na de schriftlezing uit Jésaja werd ge zongen Gez. 120 1-2. Het Kerstevan gelie uit Luc. 2 werd onderbroken met Gez. 66 1, 3 en 4, Gez. 139 l, 2 en 3 en Gez. 141 1. Mevrouw Van Oeveren las een gedicht en mevrouw Bakker deed een vertelsel. Na het zingen van Stille Nacht was er een theepauze. Mevrouw Den Bleyker deed het kerstverhaal. Wouter van Gemert en zij liet besluiten met het „Ere zij God", waarna het dankgebed het einde vormde van de mooie avond. Kerstlijst Op de kerstlijst is ingetekend voor het zeer mooie bedrag van f 630, ZIERIKZEE. Op hel Werkvoorzie ningsschap „De Zuidhoek" werd een interne biljartkompetitie gehouden, die werd gewonnen door de heer P. Mataheroe. De winnaar kreeg de beschikbare wisselbeker uitgereikt door de direkteur de heer J. Pom- per. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OOSTERLAND Auto's beschadigd Vrijdagavond kwam mej. M. t. R. te Nieuwerkerk in het Groenendaal te Oosterland met de door haar be stuurde personenauto bij het passe ren in botsing met een daar gepar keerde bestelauto waarbij de bestel auto doorschoot en nog een perso nenauto raakte. Alle drie de auto's werden hierbij beschadigd. „Zeeland Magazine" Het jongste nummer van „Zeeland Magazine" bevat een meer omvat tend artikel over Yerseke, het oes ter- en mósseldorp hij uitnemend heid. Verder een artikel over het - nog altijd vrij onbekende - Tholen, verlucht met talrijke foto's. In een visartikel wordt de verwachting uit gesproken van meer platvis en wij ziging in de hengelvangsten voor 1977 en 1978. Geschreven wordt verder over: „Zevenduizend jaar Zeeuws Vlaanderen". Zierikzee is present met een „verhaal" over een Zee- landklipper in de Zierikzeese ha ven", die in hobbysfeer wordt geres taureerd door de familie Van der Méulen. Een ander, (vervolg) artikel heeft betrekking op het verdronken land van" Saeftinge. Vérder een „stopper" over.: „Reizen en trékken in vervlogen tijd." RRUINISSE Aufo sloot in Vrijdag omstreeks 17.30 uur had op rijksweg 18 een ongeval plaats dat ontstond doordatC. B. te Scha- rendijke op de autoweg-.met, zijn personenauto wilde keren. B„ dié tever was doorgereden, was tussen dé afslag haar Zijpe en de brug óp een vluchtstrook gerer 'den'. Op het moment dat. hij pp; dë Weg wildé keren kwam A. B. te Wijk. bij Duurstede met zijn personenauto aangereden. Deze week haar réchts - uit om een aanrijding met ,B. uit Scharèndijke; te voorkomen, waarbij hij na een slip in de berm kwam,, énige malen over de kop ging en in de droge sloot naast de weg terécht kwam. Dé auto werd hiérbij vrij ernstig beschadigd, persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Meisje gewond bij ongeval Zaterdagmiddag omstreeks 14.00 uur liep mej. M. J. Th. A. te Rotter dam bij een auto-ongeval op rijks weg 18 te Bruinisse een aantak ern stige verwondingen op. Met de door haar bestuurde per sonenauto reed zij in de richting Zie rikzee op de linkerweghelft toen uit de tegenovergestelde richting een te genligger kwam. Om deze te ontwij ken stuurde zij naar rechts en daar na weer scherp naar links waarbij zij nog even de tegenligger raakte, waardoor zij door de berm in de naast de weg liggende sloot terecht kwatn. Met een gebroken linkeron derbeen, een lichte hersenschudding en snij wonden in het gelaat moest zij in het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee worden opgenomen. HILVERSUM De programma leiding van de TROS beklaagt zich erover, dat de TROS wordt misver staan in haar programmapakket. Er wordt steeds gezegd dat de TROS geen totaalprogramma biedt, aldus een woordvoerder. Maar de cijfers uit het NOS-onderzoek betreffende de programmering van het derde kwartaal 1976 wijzen uit dat de TROS in die tijd 20 procent van haar zendtijd besteedde aan informatieve programma's. PORT ELIZABETH, 26-12. Port Elizabeth is sinds zondag de eerste Zuid-Afrikaanse badplaats (aan de Indische Oceaan) waar allé rassen mogen zwemmen. De gemeenteraad van Port Eliza beth besloot vorige week de apart heidsbordjes op de stranden - blank, gemengd ras, Indiërs, Maleisiers en Chinezen - te. laten, weghalen. Zwar ten mochten'tot dustier 'in'Port Eli zabeth helemaal niet op.de stranden vertoeven. De geineentelijke maairègel moet nog wordengoedgekeurd door èen hogere autoriteit. In de periode tot dat die goedkeuring al -dan niet af komt, mogen mensen, van. élke. tint alvast gemengd liet water in Advertentie Vuur als u tekort koint\bor eeiiTïonver wachte kans. \bor als u clirekt over ge lit wilt beschikken. Een Persoonlijke Lening. Snel bescliik baar en legpn aantrek kelijkevoorw aarden. Praat er eens over bij de ZIERIKZEE. Op stijlvolle wijze werd in de kantine van het Werk- voorzieningsschap „De Zuidhoek" door het personeel het kerstfeest gevierd. Uiteraard waren er ook wat lekkere „hapjens", die zich uit stekend lieten smaken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) PEKING, 27-12. De plaatsvervan gende eerste minister van de Chinese Volksrepubliek, Tsjen Joeng-Koeei, heeft èen krachtiger aanpak aange kondigd van de boeren die individu alisten z\jn gebleven en niet hebben willen opgaan in communes. Volgens Tsjen zijn er onder de Chinese bóeren nog steeds „bedrie gers, corrumpeerdersspekulanten en woekeraars". Ih een streek 'in het zuiden van het land. zijn volgens hem zélfs ak- kers die aan communies toebehoor den, 'ópnieüw privébezii geworden en bloeit elders de door op wiiistbe- jag bèhiste boeren beheerste zwaf- te-'markt. \Tsjen signaleert verdér dat deze neiging oök' hand. over hand -toe neemt onder kleine baasjes in de lichtè industrie, die 'zicli 'aan cóm1 ■munebezii verrijken in plaats van het geld tè investeren. Maandag ièér'déh stukken bekend gemaakt uit de 'redè die partijvoor zitter Hoea Koeo-Feng op 25 decem- - ber voor -5000 partijgenoten op de onderdste 'trap minst ens 300 dagen per jaar- lichamelijke arbeid fnoët ■verrichten. De iéts hoger geplaatsten wórden gedurende 200 dagen ingezet en de bovenlaag moet 100 dagen in de landbouw werkzaam zij n. Als doekje voor het -bloeden heeft Tsjen negentig procent van alle communeleden een groter inkomen beloofd. De resterende tien procent in de struktureel ongezonde gebie den moet hel met minder doen, ver- lidhting van de schuldenlast door bijspringen van de staat. Speciale aandacht zal de rege ring geven aan de provincies Joen- man, Kweitsjao, Foekien, Szetsoean, Tsjekiang en Kiangsi, waar de pro- duktie „ernstig is ontwricht". NEW YORK. Het Amerikaanse weekblad Time heeft Jimmy Carter gekozen tot „man van het jaar", een eer die in. de 50-jarige traditie van ,dc „Timè-man. van het jaar" slechts twee keèr eerder te beurt viel aan een president-elect: Franklin Roose velt en John Kenncdey. (I) DUIVELAND. Op dc jongste vergadering van dc gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester J. D. dc Kam. heeft ook dc C.D.A.-fraktie - bij monde van de heer J. v. d. Maas - algemene beschouwingen gehouden over dc gemeentebegroting 1977. „Met dank aan dc opstellers ont vingen we de begroting 1977, waar in wij met genoegen constateerden dat er een groter saldo onvoorzien was geraamd. Wat dit toen, na rek- tifikalie met de post „werkgelegen heid" f 100.000.-, nu is dit f 150.000,- t er wijl de post. onderhoud van we gen en straten mét f 40.000,- is v<jr- hoogd. Wij hebben dan ook als C.D.A.-fraktie- weinig ol beter ge zegd geen opmerkingen en er de be- g.-otingscijfers gewone rekening. Wel hebben wij met grote interesse de lijvt bekeken van verlangens, dit nog in de gemeente leven. Wij willen dan oi»k graag aan uw verlangen voldoen om ons uit te spreken hoe onze mening is over de lijst van wer ken en hun uitvoering in de komen de tijd. Voor we dit voorleggen, eerst nog enige opmerkingen. In een lijst hebben we een enigszins ande re lijn van financiering gevolgd dan in de begeleidingsbrief is aangege ven, en wij hebben daarbij nog enige bronnen aangeboord die naar or.zo mening nog in reserve Zijn. Wij vinden hiervan dat wc zc heler nu kunnen ge-brui ken dan dat we zo in de kast houden, daar ieder jaar duui der werken cn vei der gchlvnt- waaiding zich voordoet. Veranderingen in ramingen Verder vragen wij ook uw aan dacht voor enige veranderingen ih de ramingen, cn wel met name: Klecdgcbouw sportveld Ouwerkerk. Dc voorziening hiervoor is in dc brief geraamd op f 9.000.-. wij heb ben dit gebracht op f 50.000.-. om dat wij vinden namelijk dat bet hokje, wat daar nu aanwezig is, to taal niet voldoet aan de huidige te stellen oisen. en dat er voor dit be drag een redelijke goede voorzie ning le realiseren moet zijn. Kleed- gebouwen sportvelden Oosterland cn Nieuwerkerk. Wij hebben in onze opstelling de ramingen hiervan te ruggebracht tot ieder f 130.000.-. we hebben dan dc f 40.000.- voor Ou werkerk weer terug. Wc zijti ervan overtuigd dat het mogelijk moet Zijn om voor deze bedragen op die vel den een verantwoorde akkommoda- tie te. bouwen. Zoals straks uit ouzc opgaven valt te bemerken is de aan leg van de*nieuwe begraafplaats te Niéuwerberk dooi* ons pas gedacht ih fo.v. 1980. Dc aankoop van dé grond echter zo vlug mogelijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3