wico Aankoop gronden en opstallen Texaco Oliemaatschappij B.V. Diepzinnige gedachten in kerstrede H.M. de Koningin GELD NODIG Egypte en de 2D800d~ 30 2036 141 1406 grote mogendheden Giftige lucht kerstversobering in Frankrijk Levensstandaard in 1976 Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen Gemeenteraad Westerschouwen Voor Hilversumse zenders DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Bung Boumanstr 11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 „Het licht schijnt in de duisternis. Dat kun je heus wel zeggen: duisternis. En, in dat donker hebben we - velen van ons - het moeilijk met: licht, wanneer we te som her en te vol zorgen zijn om het te zien en 0111 naar lichtpunten uit te kijken". Aldus H. M. koningin Juliana in haar kerstrede, die zij op Eerste Kerst dag via de vier Hilversumse zenders en radio Wereldomroep, heeft uitge sproken. Zij vervolgde: Er zijn de persoon lijke omstandigheden, waardoor ie mand of een vreugde in zich mee draagt, of zijn eigen ellende, z'n vol-van-iets-zijn of z'n leeg-zijn. Maar het is gezamelijk, dat we zo somber blijken te zijn, anno 1976. We zien blijvende onenigheid, zelfs oorlogen in de wereld, weinig ver zoening, weinig vooruitgang en we zien te veel' mislukken: en bij dat alles is telkens weer zichtbaar dat beangstigende gebrek aan eerbied voor eikaars leven en welzijn, voor alle leven op aarde - in tientallen vormen, die je doen ontstellen. Vier miljard mensen Maar dat alles is geen wonder in een wereld, bewoond door 4 miljard egoïsten. Denk je eens in: 4 miljard mensen, allemaal) geneigd zichzelf het middelpunt van deze wereld' te wanen. En zelfzucht vernietigt ons zelf uiteindelijk, dat is toch duide lijk genoeg. Maar alle 4 miljard hebben we de schitterende kans, die zelfzucht te verruilen voor het besef, dat de anderen belangrijker zijn dan je zelf bent. Velen onzer verbeelden zich graag dat ze geen egoïst zijn. Er zijn er onder ons, die het wer kelijk maar in geringe mate zijn soms zelfs overwegend niet. En dezen (deze laatstgenoemden), met hun aanpak van de din gen, zij zijji het, die openingen ma ken, waardoorheen het In de toe komst lichter kan worden- Het licht in de duisternis - op de ze dag denkt men dan dieper door, want dit is een feest van goddelijk licht, van het vuur waarvan de vonk op elk ons kan overslaan. Want in ieder van ons is brandstof van hoge kan hoog opschieten. Zo zou je bo ven jezelf kunnen uitgroeien - en dus ook uit je egoïsme - en dat maakt duizelig en bang. Het ver trouwde bestaan, hoe knus ook, of hoe miserabel of rampzalig ook, is je tenrpinste goed bekend - de ruim te van dat andere geeft hoogte- en dieptevrees. Zoveel van het bekende en van huis af gewende en waarvan gedacht werd', dat je erop mocht vertrou wen, is weggevallen - we weten 't soms is 't opluchting, dat er dingen Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Filiation; ï'iiigskaiitoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 over boord) gaan opd'at er schoon sohip wordt gemaakt. Persoonlijke verantwoordelijkheid Maar in ieder geval komen we door de veranderingen in de maat schappij en in de opvattingen glas hard te staan tegenover de opgave, een eigen oordeel te vormen: onze persoonlijke verantwoordelijkheid weegt zijn, volle eigen 'gewicht, ons geweten moet hard werken. In on ze zo zeer gecompliceerde en onover zichtelijke maatschappij, diie zo zeer verwarrend op ons kan inwerken, 'is het soms verschrikkelijk moeilijk, om iets van het echt waardevolle in 't oog te krijgen. Het jachtige le venstempo maakt het nog moeilijker om 9til te staan en het te zien. Het lijkt dus velen duister, waar waar we heen gaan: het ds hun dui ster of er een bedoeling is in wat ons overkomt, ook in het persoonlijk leven. Je bent als in een tunnel, daarbinnen is het donker en hij kan zo lang zijn, dat het licht aan de uit gang niet zichtbaar is, zodat je ver geet, dat daar buiten daglicht is en dat je op weg bent daar weer naar ,toe - dat je het uiteindelijk zuLt weerzien. Daarmee wil ik zeggen, dat ik ge loof dat de mensheid, maar ook ie der van ons, ieder mens, een be stemming heeft, ook al kunnen we die zelf alleen merken, ervaren, maar niet zien - tenzy misschien toch,' achteraf, aan 't eind van ons leven. Zeker zijn we geen van allen als nutteloos bedoeld, en onze uitwer king op onze medemens is van het grootste belang. We zouden niet zo lijden, onder al wat duister is en ons geen uitzicht geeft, als het rtiet zo was, dat we waren bestemd, wat men. wel noemt „Kinderen des Dichts" te zijn. Waar om zou het Kerstfeest ons anders altijd, ook na 1976 jar.en, beroeren als een groot licht? „Kinderen van God" Wel hebben' we het met veel - wat lik maar noemen zal - kerstversier selen - getemperd tot een mild lichtje, dat in onze kamer huiselijk en ongevaarlijk lijkt, en dus niet verblindt, .maar toch kunnen we er onze ogen niet voor sluiten, omdat het ons aan onze bestemming her innert. Het brandt voor ons allen en het Wil ons verlichten, omdat we men sen'1 zijn, kinderen van God - ook al zijn onze houding en onze gedragin gen nog zo verkeerd. REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20; per jaar 81,Losse RedaS: M°njd%ifdéUVa'ate.,,A9enda nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. IN DIT NUMMER: M\eVSlZiUlg$lUïieilK011lSt lil {jrClSltllllSnerK wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BXW. ZIERIKZEESCHE Maandag 27 december 1976 133ste jaargang Nr. 22020 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) Hoogwater Laagwater CAIRO, 26-12. De verantwoorde lijkheid van de Verenigde Staten en van de Sowjet-Unie voor de regeling van de crisis in het Midden-Oosten beperkt zich niet tot het eisen van hervatting van de Geneefse Confe rentie, maar zij moeten ook concrete denkbeelden voor een dergelijke re geling voorstellen, zo heeft Ismail Fachmi, de Egyptische minislcr van buitenlandse zaken, verklaard in een vraaggesprek met het blad „Al A- chram", dat maandag is afgedrukt. MEXICO, 26-12. Minstens 8.000 kinderen die wonen in Ciudad Jua rez, een stad in Mexico aan de grens met de V.S., vertonen vergiftigings verschijnselen, zoals wijzigingen in de samenstelling van het bloed en zenuwstoornissen, als gevolg van het inademen van giftige lucht. Mexi caanse technici die dit hebben mee gedeeld, zeggen dat het hier om een voorlopige schatting gaat en dat het aantal aangetaste kinderen veel ho ger kan zijn. Advertentie Er is een hoger doel voor alle le ven. Aanvaarden wij dit? Zullen wij eens tegen het verleden zeggen: „dank", en tegen dé toe komst „ja"? Dit is mijn diepgevoelde kerst wens voor allen". ZIERIKZEE. Te Zierikzee werd o.m. kerstmis gevierd met een gemeen schap-gelijke kerstzangdienst in de Gastihuiskerk op vrijdag 24 decem ber. Medewerking werd o.m. ver leend door de K.H. „Kunst en Eer", o.l.v. de heer E. A. de Looff, hier opgesteld in het centrum van de kerk. Ook de Oratoriumvereniging verleende medewerking. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's waarde aanwezig, die vlam kan vatten. Maar ook met het licht hebben we het dan zo gauw moeilijk, al net als met de duisternis. Een vlam immers OUWERKERK. Als op zovele plaat sen in de regio, werd ook Ie Ouwer- kerk het kerstfeest met de bejaar den gevierd, hier (foto) aan de gezel lige versierde t a/ei. Burgemeester J. D. de Karn van Duiveland woon de, met zijn echtgenote de kerstvie ring bij. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) WESTERSCHOUWEN, 24-12. In de vorige week ge houden raadsvergadering van Westerschouwen werd op voorstel van b. en w. besloten over te gaan lot aan koop van de gronden en opstallen van de Texaco Olie maatschappij BV achter het gemeentehuis. Dc bedoeling hiervan is om langs de Jonge Jan Bocycswcg dc grond uit te geven voor een drietal bouwpercelen en de overblijvende grond te bestem men als parkeerterrein voor de bezoekers van het gemeenthuis. Op een vraag van de heer J. C. Hcndrikse of hiervan al grond in optie was uitgegeven antwoordde burgemeester Everwtfn ontkennend. Daar de begraafplaats niet verder kan worden uitgebreid zullen b. en w. zo spoedig mogelijk met plannen komen tot uitbreiding van de be graafplaats te Haamstede waartoe eerder door de raad werd besloten. In verband met de realisering van het bestemmingsplan Serooskerke werd door de raad besloten om over te gaan tot de aankoop van een per ceel grond, 0.86.60 ha, van mevrouw A. v. d. Stolpe-Reitsma voor de prijs van f 70.640,de massa met over drachtskosten voor de gemeente. Op voorstel van b. en w. werd aan de heren A. Mes, C. J. Hoogland, H. Zwiers en W. van der Vliet, woon achtig aan de Westerse weg resp. 78 ca, 78 ca, 96 ca en 68 ca grond ver kocht voor f 50,per ca. Het betreft hier een grondstrook langs de Westerse weg' welke voor heen een sloot vormde en welke on langs van gemeenteweg is gedicht. Besloten werd aan de Stichting Dorpshuis te Renesse voor 1977 een gemeente bijdrage toe te kennen van f 7000,—. Aan de Zeeuwse school voor de zeevisvaart te Vlissingen werd voor de jaren 1.975 en 1.976 een bijdrage toegekend van f 100, PARIJS, 26-12. De Fransen heb ben, althans met Kerstmis, hét ver soberingsprogram van hun regéring aan hun laars gelapt en zoveel le vensmiddelen, lekkernijen en dran ken gekocht dat men van record- aankopen kan spreken. Fauchon, een van de grootste le vensmiddelenzaken van Parijs, liet weten dat men nog ver voor win kelsluiting met Kerstmis ruim 4.500 'kilo Ganzeléverpastei en meer dan 8.000 kilo. „Marrons Glacés" (gecon- fijte kastanjes) had gekocht. In september maakte priemier Raymond. Barre van Frankrijk het zogenaamde „plan-Barre" bekend. Dit heeft ten doel de inflatie in Frankrijk terug ,tc dringen door middel van een loon- en prijsstop. Niet alleen Fauchon maar ook an dere zaken maakten melding van record-verkopen. Ongekende hoe veelheden kaviaar, gerookte zalm, kalkoens mousserende witte wijn en wodka gingen de deur uit. WASHINGTON, 26-12. In 1976 is de levensstandaard in de meeste landen teruggelopen en slechts een handvol olie-exporterende landen kon, soms zelfs een aanzienlijke, verhoging bewerkstelligen. De eko- nomische stagnatie in de ontwikkel de landen en de onverminderde be volkingstoename in de ontwikke lingslanden waren de voornaamste oorzaken van een duidelijke stil stand in de ekonomische groei. Een en ander blijkt uit de uitgave 1976 van de atlas voor de wereldekono- mie, een boekwerk dat jaarlijks wordt uitgegeven door de wereld bank in Washington. Rechtzinnig noemt zich Jan; vrijzinnig heet zich Piet. Zij zien wel wat hen scheidt; wat hen verenigt niet. mr. C. Bake Verwachting tot dinsdagavond: Buien Nu en dan regen-, hagel- of sneeuw buien; matige tot krachtige, aan de kust harde tot stormachtige wind, ruimend naar noordwest; minimum temperaturen van plus 2 graden aan zee tot min 3 graden elders; maxima ongeveer plus 2 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks min 4 graden. Max.-temperaturenomstreeks plus 1 graad. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 dec. Zon op 8.48, onder 16.35 Maan op 12.14, onder 0.35 Eerste kwartier: 28 dec. (8.48). HOOG- EN LAAGWATER

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1