Meuten wijst beschuldigingen van de hand Prijsbeleid in 1977 Reizen in Italië hindernisloop De ontvoering van Öriol ALGEMENE BEGROTINGSBESCHOUWINGEN PARTIJ VAN DE ARBEID-FRAKTIE De olieprijs: Een zaak met curieuze aspecten SALARIS REKENING STREEKNIEUWS ONZE PUZZELRUBRIEK BLIK DOOR MET WERELD Aktie voor transplantatie van organen VENSTER NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE Joods protest voor Russische ambassade Giflozing in Oosterschelde Gemeenteraad Duiveland 4 De verhoging van de olieprijs is dit keer niet eensgezind tot stand geko men en dat is niet geheel en al on verklaarbaar. Elf landen leggen tien procent op hun prijzen, Saoedi-Ara- bië en de Verenigde Arabische Emi raten slechts vyf. En omdat de Sa oedi's alleen al zorgen voor ongeveer een derde van de aardolieproduktie betekent dit dat gemiddeld de prijs verhoging rond zevenenhalf procent is. Alleen, van dit gemiddelde zullen slechts weinigen profiteren. Het grootste deel van de Saoedische pro- duktie gaat naar Amerika, zodat men de ietewat bespottelijke situatie krijgt dat de rijkste klant het minste nadeel ondervindt. Wie dan wel de dupe zijn is ook duidelijk: de toch al op de rand van bankroet balanceren de ontwikkelingslanden voor wie de olierekenïng een der zwaarste posten is op de betalingsbalans. Nu heeft de club van olieprodu centen OPEC wel vriendelijk aange boden dergelijke landen met lenin gen te helpen, maar hoe plezierig het ook is om zulke hulp te krijgen, ze verzwaart ook in niet geringe mate de schuldenlast van die landen die doorgaans toch al zo zwaar is dat ze de schouders diep laat doorbuigen. Bovendien hebben deze landen in soms. maar amper bedekte termen te verstaan gekregen dat een verhoging van de olieprijs ertoe zal leiden dat de industrielanden hun hulp - door gaans deftig aangekleed als ontioik- kelingssamenwerking - zullen ver- mi ji deren. Eigen belang De Saoedi's waren er aanvankelijk voor geweest de prijs helemaal niet omhoog te laten gaan voor half vol gend jaar. Dat lijkt alsof zij de beste vrienden zijn van de ontwikkelings landen, maar 20 hartverheffend is het nu ook weer niet. De Saoedi's expor teren veel olie maar ze hebben door hun geringe bevolking maar betrek kelijk weinig in te voeren. Een prijs verhoging van die invoer is dus nim mer een ramp. Het betekent wel dat ieder jaar de Saoedische staat en de rijke sjeiks veel geld overhouden dat ze hebben belegd in de industrielan den. Het rendement van die beleg gingen is afhankelijk van de staat van de ekonomie en dus hebben ze er alle belang bij dat de huidige reces sie zo snel mogelijk u>ordt overwon nen. En een verhoging van de olie prijs bevordert dit niet. Vandaar. Menig ander olieland heeft intern zo grote behoeften dat vermeerdering van de inkomsten makkelijk besteed v kan worden. Dat zijn dus ook de lan den die er inderdaad last van heb ben dat door de inflatie in de hele -industriële wereld de prijzen van al lerlei produkten sterk zijn gestegen. In die zin kan men een prijsverho ging van tien procent zeker niet be schouwen als overdreven: het is in derdaad zo ongeveer wat nodig is om de eigen olie-inkomsten waardevast te makenzodat voor de opbrengst ongeveer hetzelfde gekocht kan wor den als voorheen. Als de olielanden DEN HAAG, 23-12. Het Neder landse Rode Kruis gaat aktie voeren om meer mensen ertoe te bewegen na hun dood organen en weefsels af te staan voor transplantatie. Vol gens het Rede Kruis is er een groot tekort aan dergelijke donors waar door veel mensen die in feite gered zouden kunnen worden nu ten dode opgeschreven zijn. Het Rode Kruis wiL in. eerste instantie vooral het publiek vertrouwd! gaan maken met het idee lichaamsdelen beschikbaar te stellen. Toch zal het zeker een generatie duren voordat iedereen1 in Nederland het normaal vindt dat ons lichaam na 'de dood ten bate van anderen wordt 'gebruikt, aldus het Rode Kruis. Haagse politie... netjes DEN HAAG, 23-12. De Haagse hoofdkommipsaris van politie, dr. C. N. Peijster, ver langt van zijn mensen clat zij zich tegenover het publiek netjes gedragen en er niet al te buitenissig bijlopen. Zo zijn al te grote baarden, snorren en lange haren voortaan uit den boze. Ook het in het opënbaar eten en drinken door agenten is er niet meer bij, tenaijl hangen tegen hekken en muren tijdens wachtdien sten evenmin op prijs ivordt gesteld, aldus de hoofdcom missaris in een dienstorder aan het personeel. De Haagse agenten moeten vooral ook de burgerlijke be leefdheid in de gaten houden, aldus dr. Peijster. Het geeft geen pas tegen mensen die je nog nooit hebt gezien „omaa tje, mevrouwtje of ouwetje te zeggen." LOS ANGELES. Do Brits-Israë lische mevrouw Dora Bloch die na de bevrijding van de gijzelaars op het Oegandese vliegveld Entebbe de ze zomer, verdween, is gewurgd door funktionArissen van de Oegandese geheime dienst. Dit meldt de corre spondent in Oeganda van het Ameri kaanse dagblad' Los Angeles Times, David Lamb. ervoor passen dat zij mogen op draaien voor de kosten van de in flatie in de westerse wereld, kan men hen dit amper kwalijk nemen. Leningen Een andere zaak is of deze hou ding zo zal blijven by de meerder heid van de olielanden. Libië bijvoor beeld heeft een flinke portie aande len van de Italiaanse auto-industrie Fiat opgekocht - hoe goed of slecht het met die firma gaat zal derhalve voortaan rechtstreeks in de Libische schatkist te merken zijn. En naar mate de interessen van de olielanden in de xoesterse industrie en handel toenemen wortd het waarschijnlijker dat het in menig OPEC-land een in gewikkeld gereken wordt of een prijsverhoging nu voordeel biedt of nadeel. Maar wie denkt dat dit er toe zal leiden dat op den duur de olieprijsverhogingen minder en min der worden, vergist zich. Het is een beetje een grapje, maar in de kern icaar dat de voordeligste manier om olie te exploiteren voor deze landen nu is leningen af te slui ten met de ondergrondse olie als on derpand. Die olie wordt waar ze zit vanzelf meer en meer ivaard zodat men er makkelijk een volgende hoge lening op kan afsluiten en de rente kan voldoen. Naarmate het moeilij ker wordt iets zinnigs te doen op hei gebied van prijsbetaling kan deze overweging - die al enigszins leeft, o.m. in Saoedi-Aratyië waar men de produktie wil verminderen - de overhand gaan 'krijgen. Wat voor de industrielanden zowel als de ontwik kelingslanden een strop wordt. Maar wie denkt dat dit vooruitzicht ertoe leidt dat men-gezamenlijk- gaat -over leggen hoe -men uit de puzzel komt, is iets te opitimistisch. DEN HAAG, 24-12. De bewinds lieden van economische zaken, mi nister Lubbers en diens staatssecre taris Hazekamp, zijn vrijdagmorgen met vertegenwoordigers van organi saties van werkgevers, werknemers, vrije beroepen en consumenten, het in de prijzenwet voorgeschreven ge sprek begonnen over het prijsbeleid dat de bewindslieden in 1977 denken te voeren. Aangezien vergaderruimte in het gebouw van ecohomische zaken te klein is om een zo groot gezelschap te herbergen, wordt defce vergade ring gehouden in het gebouw van rijkswaterstaat in Den Haag. ROME, 24-12. Het reizen in Italië wordt met Kerstmis en Nieuwjaar een ware hindernisloop. De kleine autonome vakbonden hebben in te genstelling tot de drie grote vakor ganisaties een spoorwegstaking uit geroepen die tot 2 januari moet du ren en die tot aanzienlijke vertra gingen zal leiden. Het reizen met de auto wordt bemoeilijkt door een sta king van de pompbedienden. Daar om wordt de automobilist aanbevo len tijdig voor een volle tank te zor gen. DUIVELAND. Op de jongste ver gadering van de gemeenteraad van Duiveland, heeft de heer Hillebrand - namens de PvdA-fraktie de alge mene beschouwingen over de ge meentebegroting 1977 voortgezet. De fraktie van de PvdA heeft een lijstje gemaakt voor de werken, die volgens ons voorkeur genieten. Al lereerst is daar het sportveld te Oosterland. Wij zijn van mening dat dit zo urgent geworden is dat het bovenaan de lijst mag staan. Ver betering kleedlokaal op het Omver - kerse sportveld; is van' dien. aard, dat het ook aanbeveling verdient. De aankoop van een traktor mot aanhangwagen is ook één van de spoedgevallen, gezien de mensen nu enorm veel heen en weer reizen om hun werk te kunnen verrichten. Herstel van de toren te Sirjansland kan ons inziens ook niet meer uit gesteld worden. Evenzo denken we over de Zandweg te Sirjansland, dat toch geen weg meer is die de verkeersdrukte in de zomermaan den kan verwerken. Dus wc zouden graag zien dat hier wat aan gedaan werd. Volgens onze informatie zou de administratie-machine vernieuwd dienen te worden en gezien de ou derdom van de tegenwoordige, lijkt ons dit redelijk. Een speelplaats voor Sirjansland. De jeugd van dit dorp heeft daar, dachten we, wel recht op- Een speel plaats is ook één van de wensen die Flitsen uit het buitenland BERLIJN. Lothard Loewe, corre spondent van het eerste Westduitse televisienet (ARD) in Oost-Berlijn, is uit Oost-Duitsland gewezen. Hij werd ontboden op het Oostduitse ministerie van buitenlandse zaken en kreeg daar toe te horen dat hij het 'land1 moet verlaten. MADRID. Dc rellenpoliüe van Madrid is donderdagavond met rub berkogels en rookgranaten in aktie gekomen tege» duizenden demon stranten die de vrijlating eisen van Santiago Carillo. De Spaanse com munistenleider, woensdag door de politie aangehouden, is donderdag op last van de rechter van instructie opgesloten in de beruchte Caraban- chel gevangenis. LYON. De rechtbank in Lyon heeft 22 Corsicanen, die in septem ber betrokken waren bij rellen op he,t vlegveüd van Ajaccio .waarbij een Boeing van Air France werd vernield', veroordeeld tot gevange nisstraffen variërend van een jaar ■tot acht dagen voorwaardelijk. Geen van de verdachten was naar de rechtzaal gekomen. VERENIGDE NATIES. De alge mene vergadering" van de Verenigde Naties 'heeft 'besloten niet haar zit ting op 22 december te beëindigen zoals het plan was, maar deze, ver moedelijk tot april volgend jaar, te schorsen. CHATEAU-THIERRY. Vier ge maskerde mannen hebben donder dagavond bij een overval op een su permarkt in het Franse Chateau- Thierry een politieman doodgescho ten. De agent werd vermoord toen hij probeerde de rovers te beletten er vandoor te gaan. met een buit van 15.000 francs en een kassière als gij zelaar. AVALLON. Minstens 50 mensen zijn donderdagmiddag gewond ge raakt bij een grote kettingbotsing op de Franse autosnelweg A 6 In to taal zijn lk mensen naar het zieken huis overgebracht. Vier van hen zijn er ernstig aan toe. MADRID; Het Spaanse ministerie van justitie is donderdagavond een pëtitié overhandigd' die door 6000 inr tellektuelen was "ondertekend en de vrijlating van de gearresteerde kom- munistenleider .Santiago. Carrillo be oogt. GENEVÉ. Bij haar beslissing Pie- ter Mentën uit te. wijzen naar Ne derland, heeft de Zwitserse regering politieke en morele overwegingen zwaarder laten wegen dan de ove rigens allesbehalve duidelijke - let ter van de wet. Tot deze conclusie komen de meeste Zwitserse kranten. HAVANA. Een linkse Chileèrise leider heeft woensdag gezegdt dat hij in Chili is gemarteld. Hij werd ver plicht 37 dagen aan een stuk te blij ven staan. AUGSBURG. Het zesjarig Duits jongetje Eustachius Heil, dat afgelo pen maandag ontvoerd werd in Augs burg.in Beieren,- is donderdag in een bos dood aangetroffen. De 32-jarige binnenhuisarchitect Karï-Heinz Kraemer is woensdag voor de politie van Augsberg aangehouden. Hij :heef t de móórd inmiddels bekend. MADRID, 24-12. De linkse ontvoer ders van Maria de Oriol, president van de raad van state in Spanje, hebben vrijdag hun eis herhaald dat een algehele amnestie moet worden afgekondigd voor alle politieke ge vangenen. Ze hebben geen nieuw ultimatum gesteld. De ontvoerders, lid van de Grapo (revolutionaire an ti-fascistische groeperingen van de eerste oktober), drongen op 11 de cember het bureau van de 63-jarige Oriol binnen en voerden hem weg. op de laatste hoorzitting naar vo ren kwamen. Een zwemstei'ger ds volgens onze fraktie met het oog op de rekreatie, geen overbodige luxe voor Sirjans land. Dit waren, naar de mening van de Partij van den Arbeid, de wei-ken die het eerst aan- de beurt dienen te komen hetgeen niet zeg gen wil dat de overgebleven werken niet vap belang zijn. We denken aan omlegging Brede weg, maar gezien die ds aangemeld voor subsidie, dachten we het beter te vinden daarop te wachten. Verbetering van het strandje te Ouwerkerk is al ja- jaren nodig. Maar met de Ooster- scheldewerken in gedachten, is het toch een onzekere situatie om dit nu uit te voeren-. Sportveld Ouwerkerk Verbetering van het sportveld te Ouwerkerk is hard nodig, maar eerst zal dan toch een uitwijsmogelijkheid gevonden moeten worden, wil men dit kunnen realiseren. Het te bou wen kleedlokaal op het sportveld; te Nieuwerkerk is natuurlijk een ge volg op een nieuw terrein, maar we dachten dat dit verschoven kon wor den naar 1978, omdat men toch niet kan spelen op het nieuwe terrein. Dat geldt zeker voor het kleedlokaal te Oosterland. Inrichting begraaf plaats te Nieuwerkerk is dachten we, niet zo urgent dat dit in '77 uit gevoerd zou moeten worden. Een heel moeilijk probleem vinden we AMSTERDAM, 24-12. De van oor logsmisdrijven tegen de menselijk heid verdachte Blaricummer Pietér Menten (7*7) heeft tijdens zijn ver hoor door de rijksrecherche in het huis van bewaring in Amsterdam verontwaardigd alle beschuldigingen van de hand gewezen. Advertentie l w uitgaven zwart op wit. De vlotste manier van modern betalen. Huur, gas, licht, abonnementen. Natuurlijk automatisch! Kn elke maand een vast bedrug naar uw spaarrekening, flrda op geldzaken: Salaris en pensioen via de DÉN HAAG, 23-12. Enkele hon derden Joden en. sympathisanten hebbendonderdagavond voor de Russische ambassade in Den Haag geprotesteerd tegen de slechte leef omstandigheden van Joden in Rus land. Volgens het organiserend „Solida- riteitscomité voor -Joden-in. de Sow- j et-Unie" is de' laatste tijd. de situ atie vóór de Russische- Joden weer beduidend slechter geworden, met namè die Joden-, die "huh -stem daten honen, of zij die het.lartd willen: ver laten, hebben- het zwa^r -.te.: 'ventu ren, aldus" het" comité.' V; HILVERSUM, 23-12. De stichting natuur en milieu, de Brabantse mi lieufederatie en de vereniging voor milieubeheer en leefbaarheid West- Brabant hebben beroep aangetekend tegen een op 9 december door mi nister Westerterp getekende beschik king, waarbij aan General Electric Plastics b.v. te Bergen op Zoom wordt toegestaan afvalwater te lozen op de Oosterschelde. In het afvalwater van General Electric zit volgens de milieuorgani saties onder andere methyleen-chlo- ride, een giftige stof die valt onder de organische halogeenvêrbindingen die op de zogenaamde zwarte lijst staan, wat betekent dat in Europees verband is overeengekomen dat lo zing geheel moet worden beëindigd. de •tennisbaan. Wij vinden dat de tennisvereniging de zaken goed' en kundig aanpakt, getuige hun bege leidend schrijven. Jammer voor de tennisvereniging, maar we vinden de diverse sportverenigingen meer in nood zitten, zoals hiervoor ge noemd, en dat die de voorkeur ge nieten.. Wij gunnen ook deze vereni ging hun akkommodatie, maar de andere verenigingen wachten al ja ren en aan hun wensen is nog steeds niet tegemoet gekomen. De sportbaan te Sirjansland staat ook op het ljjstje van kapltaalwer- ken. Het eerste stuk is met mede werking van een bedrijf tot stand gekomen. Hoe ziet men nu het res terende stuk, wordt dat ook in sa menwerking met een bedrijf gepro beerd gerealiseerd te krijgen? Aparte raad Onze fraktie zou het op prijs stel len dat de vragen vanuit de be schouwing, en de antwoorden hier op, in oen aparte raad zouden be handeld worden. Tot slot menen we dat we op dó ze manier onze visie over de begroting, en een blik in de toekomst, hebben kenbaar gemaakt. We hopen dat onze fraktie met de ze beschouwingen een positieve bij drage geleverd heeft. We willen niet nalaten om via deze beschouwingen te zeggen dat onze fraktie de sa menwerking in de Raad goed vindt, en we spreken de hoop uit dat zo zal blijven". Dit heeft zijn Utrechtse advocaat mr. B. F. J. Simon, donderdagavond meegedeeld. Hij had 's middags het verhoor van zijn cliënt door commis saris G. G. J. Peters en de inspec teurs der Rijksrecherche D. Paster kamp en R. Schere bijgewoond. Men ten was vermoeid door de belevenis sen van de laatste tijd. Maar ik heb verbaasd gestaan over zijn slagvaar digheid, paraatheid, vitaliteit en promptheid waarop de vragen zijn beantwoord", aldus mr. Simon. Hij zei geïmponeerd te zijn door de vak bekwaamheid van de Rijksrecherche functionarissen en de grondigheid van hun kennis der stukken. Vrijdag wordt het verhoor voortgezet. Maandag wordt Menten aan de officier van justitie, mr. Habermehl voorgeleid, die hem daarna zal door zenden- naar de rechtercommissaris mr. Van Duuren. BRUINISSE Geslaagd Onze dorpsgenoot de heer J. van Popering Lzn is de afgelopen week geslaagd voor de vervolgcursus bin nenlands betalingsverkeer. Eerder dit jaar slaagde hij voor de basiscursus. Het examen werd afgenomen in Utrecht door het Nederlands Insti tuut voor het bank en effektenbe- drijf. De heer Van Popering is werk zaam op de Rabo bank te Ooltgens- plaat. Ruzie na mini-ongeluk Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor drie reed een personenauto be stuurd door J. van M. uit Rotterdam op de Dorpsweg, komende-vanuit de dorpskóm, en wilde links af slaan de Padjes in. Hierbij draaide de be stuurder te veel naar links zodat de auto in de heg van de op de "hoek staande woning van de héér E. be landde. De eigenaar van de heg en de- autobestuurder kregen woorden over de schade nadat de auto uit de heg was geduwd. Deze woordenwis seling liep nogal hoog op zodat de autobestuurder op een gegeven mo ment zijn auto afsloot en er lopend vaitdoor ging. De Rijkspolitie werd daarna ingeschakeld en heeft na enig zoeken de bestuurder opge spoord die zich nog in Bruinisse be vond. Hij bleek onder invloed van alcohol te zijn. De heg en de auto werden beide beschadigd. Werkelijk zeer uitzonderlijk groot is'dë belangstelling voor onze Kerst puzzel1, opgenomen in de laatste Z-.N.-Extra.Men zou dus zo den ken.maar dat is niet juist. De wekelijkse puzzel heeft er niet on der geleden. Op de opgave van vo rige week kwamen heel wat- meest al-goéde - inzendingen binnen. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. S. P. Noomen-de Waard Wielingenstraat 1 ZIERIKZEE De tweede prijs gaat naar: De heer M. N. v. d. Velde Poortdljkstraat 47 BROUWERSHAVEN De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. functie in de w.alvisvaart; 13. trekdier; 14. deel van Zuid-Amerika; 15. zwemvogel; 16. soort onderwijs (afk.); 17. knaag dier; 18. water doorlatende; 19. per soonlijk voornaamwoord; 21. be smettelijke ziekte; 23. korte tijds duur; 25. 1000 meter (afk.); 26. op deze wijze; 28. zwemvogel; 30. even nachtslijn; 32. Bijbelse persoons naam; 33. vrucht; 35. telwoord; 36. muzieknoot; 37. aardig; 39. tijding; 41. met name (afk.); 42. bloedvat; 43. veen als brandstof; 44. de oudefe (afk. Latijn); 46. rivier in Duits land; 48. hoofdstad van 14 hor.; 49. de dato (afk.); 51. stad in Oosten rijk; 53. op de juiste tijd; 55. sport, v.e. ladder; 57. slordig; 59. inhouds maat; 60. zware, vierkante hamer; 61. was getekend (afk.); 62. recht stuk v.e. vaarwater tussen twee bochten; 64. bloeiwijze; 65. militaire rang (afk.); 66. snavel v.e. vogel; 68. graafwerktuig; 69. overblijfsel bij verbranding; 71. halmen van ge dorst koren; 72. smal, handvormig weefsel; 74. geluid van zeker dier: 75. drank. Bailing auto's ■Op do hpek Molenweg-Parallelweg Rijksweg 18 oulsioiid woensdagmid dag omstreeks vijf uur een aanrijding tussen twee personenauto's. De bij deze aanrijding betrokken personen auto's reden alle twee op de Molen weg richting Parallelweg. Op de hoek stopte de eerste auto bestuurd door de heer T. van G. uit Bruinisse om voorrang te verlenen aan een op de Parallelweg rijdende auto. De tweede auto bestuurd door de heer J. P. uit Zierikzee merkte dit te laat op en reed op de voorste auto. Na een onderzoek van de Rijkspolitie bleek dat de bestuurder van de twee de auto onder invloed verkeerde. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. Kerstsamenzang Velen trotseerden de kou donder dagavond en gingen naar het Kerk plein om onder de verlichte kerst boom de kers^samenzangbijeenkomst bij te wonen. Het comité dat is sa mengesteld uit middenstandsvereni ging en V.V.V. die dit jaarlijkse kerstsamenzang organiseert mag ze ker van een succes spreken. Aan deze bijeenkomst die ongeveer een half uur duurde werkten mee kandidaat P. J. Moet, een koper- kwartet onder leiding van. de heer A. Radewalt en organiste was mevr. P. C. Schraver Beekman. Het orgel was beschikbaar gesteld door firma De Graaff uit Bruinisse. Vergadering gemeenferaad De volgende agendapunten zullen tijdens de openbare raadsvergade ring op woensdagavond a.s. ter tafel komen Aanbieding gemeentebegroting dienstjaar 1977; 35e wijziging be groting 1976 (overboeking krediet bouw kostbaar naar 1977); wijziging bezoldigingsverordening 1976-1 en 1976-2; verkoop grond industrieter rein; krediet bestratingswerken be stemmingsplan „West" trottoir Mee- krabstraat (36e wijziging begroting 1976); verkoop van tuingrond aan de heer C. H. de Braai Meekrabstraat 3; verlenging machtiging tot het be leggen van overtollige kasgelden; ontslag van personeel in aanvullend werkverband; verder voorkomende zaken en rondvraag. Oudste inwoonster overleden De oudste inwoonster van Bruinis se mevr. T. Hondsmerk van Driel is woensdag op 102-jarige leeftijd over leden in het bejaardentehuis„In 't Opper". Mevr. Hondsmerk die ook de oudste bewoonster was van Schou- wen-Duiveland werd 26 september j.l. 102 jaar. Zij woonde sinds enkele jaren in het Bejaardénlehuis „In. 't Opper", daarvoor was zij woonachtig in Zierikzee en Nieuwerkerk. ..HORIZONTAAL: 1. kanarie; 6. wolfram; 12. plan; 14. loep; 15. as; 17. mandoline; 20. V.N.; 21. rob; 23. diamant; 24. hei; 25. tèen; 27. diep; 28. Essen; 29. gal: 31. panne; 32. s.g.; 33. water-. 35. ad; 36. zeemijl; 37. ver let; 39. nr.; 40. noren; 42. Dr.; 44. ijk- wet; 46. non; 47. bende; 49. krijn; 52. riet; 53. zon; 54. palmièt; 58. set; 59. A.P.; 60. kakkerlak; 62. Ni; 63. vore; 64. vaal; 66. elegant; 67. aanslag. VERTIKAAL: 1. kwartel; 2. N.P.; 3. alm; 4. raad; 5. innig; 7. oline; 8. lont; 9. fee; .10. RP; 11. manipel; 13. tomaat; 16. soes; 18. da; 19. la; 20. veen; 22. bessenwijn; 24. hindernis; 26. negeren; 27. daalder; 29. galon; 30. leven; 33. wijn; 34. ren; 38. dijk- zate; 41. rommel; 43. zetting; 45. krop; 48. Deen; 50. laken; 51. selva; 54. para; 55. L.K.; 56. Ir.; 57. taan; 60. kog; 61. kas; 63. v.e.; 65. 11. VERTIKAAL: 1. Europeaan; 2. deel v.e. voertuig; 3. per procuratie (afk.); 4. wild rund dat vroeger in Europa leefde; 5. van het genoemde weg; 6. voordeel; 7. klein vertrek; 8. zeer warm; 9. trechtervormig net dat in een fuik staat uitgespannen; 10. en dergelijke (afk.); 11. oude lengteëenheid; 12. Europeaan; 20. ri vier in Duitsland; 21. door een trak tor gedreven machine; 22, dessert- spijs; 24. letterkundige; 25. oog op een aardappel: 27. lidwoord; 28. woonschip; 29. toiletbenodigdheid; 31. noord-west (afk.); 33. van een maatverdeling voorziene glazen buis; 34. een redelijke maat niet te buiten gaande; 38. plechtige verkla ring; 40. drank; 44. Europeaan; 45. strijdperk voor boksers; 47. bevroren dauw; 48. gewricht; 49. dorsvloer; 50. telwoord; 52. dc onbekende (afk. La tijn); 54. niet dik; 56. behorende tot de Kerk van Rome; 58. familielid; 60. deel v.h. jaar; 63. binnenste v.e. zaad: 64. vierhandig dier; 67. lage slee met stuurinrichting; 68. blad plant; 70. chemisch symbool; 71. stoomschip (afk.); 73. voorzetsel; 74. insekt. De nieuwe puzzel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4