JERRY LEWIS S ZONDEBOK Uitbreiding en verfraaiing café-restaurant „Zeelust" Soweto rouwt met kerstmis Hete zomer veroorzaakte daling van de kijkdichtheid KERSTPROGRAMMA parlementslid doodgeschoten Aanwinst voor Westhoek De koffieprijs en de Derde Wereld Boerderij brand: zeventien dieren dood en tonnen schade Bijdragen binnenvisserij vastgesteld bij brand dierenarts apotheek AGENDA ANS 2 Advertentie Kijkje op schouw met opén haard. (Fötö: Zierikzeesche Nieuwsbode) WESTEN SCHOUWEN23-12. Het fraai aan de ro tonde te Westenschouweii gelegen café - restaurant Zeelust", heeft een belangrijke uitbreiding onder gaan. Deze week werd open-dag gehouden, waarbij talrijke vrienden, bekenden en zakenrelaties blijk van hun belangstelling gaven. firma Bijkerk te Burgh. (hoofdaan nemer), verlichting Joop de Regt, Zierikzee. C.V. techmschbureau Teeuw te Haamstede, ipeubilair Dam horeca service Middelburg en vloerbedekking A. L. Bakker te Burgh. Bij de opening mocht de familie Flohil talrijke bloemstukken en geschenken in ontvangst nemen. UTRECHT, 23-12. „Wy* betalen nu de hoge koffieprijs - een bijdrage aan een betere ontwikkeling - niet als een schuldbewuste ontwikke lingsgift, maar als rechtvaardige op- brengstprijs. „Hiermee zijn de koffielanden het meest gebaat. En een gezonde ont wikkeling van de derde wereld moet ons deze prijs meer dan waard zijn". Dit schrijft directeur J. M. Slob van de Verenigde Levensmiddelen Fabrieken b.v. (V.L.F.) in Bolsward in het vakblad „Het Levensmiddelen- bedrijf" van deze week. De V.L.F. brengt ondermeer het merk Gala koffie op de markt. De heer Slob is ook bestuurslid van de vereniging van Nederlandse koffiebranders en theepakkers. OUDE TONGE, 23-12. By een brand die twee .boerenschuren in Oude Tonge (gem. Oostflakkee) ver woestte, zyn in de nacht van don derdag op véijdag zeventien koeien en ponies om het leven gekomen. Ook gingèn enige landbouwmachi nes verloren. De brandweerkorpsen van Oude Tonge en Den Bommel wisten met enige moeite uitbreiding van de brand te voorkomen. De schuren stonden midden in het dorp, aan weerszijden staan woonhuizen. De schade hpopt volgens de po\itié;in dè tonnen. De oorzaak van de brand is nog niet vastgesteld. Lag hét oorspronkelijk in de bedoeling om „Zeelust' reeds voor de aan- Z6V6IlllOHdGrd vahg van het seizoen dit jaar éen gêdaantevenvisseïing te ïatèn ondèrgaan door de traag draaiende ambtelijke molens moest dit voor Hét belangrijkste VSXkCHS köïït0Ïl öïtV iïéèï $vdtóénrlu!<tótèld tot -dit najidr-, JOHANNESBURG, 23-12. Veel in woners van de zwarte woonwijk So weto bij Johannesburg zullen dit jaar een periode van rouw in acht nemen tijdens de kerstdagen. De stu dentenraad van Soweto heeft opge roepen tot een sobere Kerstmis zon der feestvertoon, uit respect voor de naar schatting 350 doden die sinds juni bij onlusten in Soweto zijn ge vallen, en voor de honderden inwo ners die nog gevangen zitten. DEN HAAG, 23 12. Minister Van der Stee van landbouw en visserij heeft de bijdragen ter verbetering van de binnenvisserij voor het vis- seizoen 1 juni 1977-31 mei 1978 vast gesteld op: f 4,voor het vissen met een „gewone hengel", f 6,voor de kleine visakte, f 12,voor de grote visakte. De totale kosten van deze visdo- kumenten komen hiermee op respec tievelijk f 5,—, f 11en f 33,—. al dus donderdag het ministerie. Door de aanbouw aan het ooste lijke gedeelte van het pand kon de zaak met ongeveer 70 m2 worden uitgebreid waardoor de kapaciteit met 50 plaatsen tot dn- totaal 130 werd uitgebreid. Het nieuwe gedeel te zal geheel bestemd worden als restaurant. Het geheel ziet er pri ma verzorgd1 uit met drie verschil lende wanden, schoonmetselwerk, hout (schabben) en een granol wand. Deze wanden zyn voorzien van een aantal scheepsattributen zoals reddingsboeien, telegraaf, patrijs poorten, stuurrad, scheepslantaarns en een 110 jaar oude zeekijker welke nog werd gebruikt bij de zeilzec- vaart. In het nieuwe gedeelte werd ook een open haard gebouwd met een gezellig ziitje. Voor het houden van vergaderingen kan het nieuwe mei het bestaande gedeelte worden afge sloten voor het houden van vergade ringen, bruiloften en partijen. Om de keuken' op het geheel af te stem men heeft deze een belangrijke uit breiding ondergaan. Zeventien jaar In het voorjaar werd reeds over gegaan tot de bouw van nieuwe mo derne toiletten, het plaatsen van een nieuwe bar en een dans vloert je. „Zeelust" werd 17-jaar geleden dooi de heer W. J. Flohil als café-res taurant in gebruik genomen, terwijl het nu door zijn zoon de heer J. Flo hil wordt geëxploiteerd. De werkzaamheden aan de ver bouwing werden verricht door de HILVERSUM, 23-12. De hete zo mer heeft een daling in het televi siekijken veroorzaakt. In totaal werd op beide kanalen twéé procent min der gekehëti dan in 1Ö75 én zés pro- certt miiidër dart in 1974. Er werd via kijkdichtheid en waarderingscijfers echter geen Ver schil gemaakt tussen Nederland 1 en Nederland 2. Dit blijkt uit het nor male kwartaalonderzoek van de af deling kijk- en hritërbnderzock van de NOS. ZotVel wat betreft kijkdichtheid als algemene waardering stond' in dl-t kwartaal do AVRO bovenaan. Met dé kijkdichtheid ging de AVRO - toen nog op vrijdag - met 25 pro cent vooraan, daarna volgde de TROS met 22 procent, De VARA met 19. de NOS met 17, de NCRV met 15, de KRO met 14, de VPRO met 6 en de EO met 5 procent. Voor de AVRO was ook het hoogste waarderings cijfer, namelijk 72. De andere A- omroepen bleven eveneens op of bo ven de 70. NOS en EO moesten het met 69 stellen, de VPRO met 66. Zoals gewoonlijk ging de meeste belangstelling uit naar licht amuse ment en sport. Culturele program ma's cn kinderprogramma's hebben lage kijkdichtheid cn religieuze pro gramma's worden zeer weinig be keken. ST. OEDENRODE, 23-12. In St. Oedenrode zijn donderdagmiddag 700 slachtrijpe varkens 'bij een brand in de varkenshal van de familie M. van de Berk door verstikking om het le ven gekomen. Hoewel de brandweer de schade aan de hal beperkt wist te houden wordt de totale schade op zeker f 300.000 geschat. De politie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de brand. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 25 en zondag 26 december Dokter Lodiers, Noordgouwe, tel. (01112)-48Ö, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Visser. Spreekuur uitsluitend voor dringende gevallen zaterdag morgen 11.00 uur. Dokter L. A. M. Bruel, Brouwers haven, tel. (01119) 280, neemt waar voor dokter Simons en dokter Stenger. Op zaterdag en zondag spreek uur, uitsluitend voor dringen de gevallen van 11.30 tot 12.00 uud en van 16.30 tot 17.00 uur. De weekeinddienst gaat in op vrijdagavond 18.00 uur en duurt tot maandagmorgen 8.00 uur. Dokter F. Buytendijk, Bruinisse, tel. (01113) 1280, neemt waar voor dokter Richard en dok ter Speelman. Zuster T. dé Ronde, Schoolstraat 20, Bruinisse. Tel. (01113) 1729, b.g.g. (01113) 1425; neemt waar voor geheel Schouwen. Zuster v. d. Have, Haamstede, tel. (01115) 1423, neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Bnth, Hoogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254), heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Spreekuur vrijdagavond 19.00- 20.00 uur; zaterdag 13.00-14.00 Apotheek C. C. II. Verschuren, Zie- rlkzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur cn van 18.00-18.30 uur. BIOSCOOP ,DE CONCERTZAAL' ZIERIKZEE Eerste kerstdag en Tweede kerstdag half drie. Matinee Jerry Lewi* m the PaUy n-JERftflEWS rtMwnt MA BALtN 7 EVERETT SLGANE- PHIL HARRIS KEENAN WYNN-PETER LORRE-JOHN CARRAOINE ERNEST D 6UJ0KSMAN JEfwUwiSBIHRMOND'-JEIWIEWS IPaaar" f| Toegang a.I. Éérste kerstdag en Tweede kerstdag 20.00 uur. JESUS CHRIST SUPERSTAR Toegang 14 jaar. PARIJS, 24-12. Prins Jean de Broglie, lid van het Franse parle ment en oud-staatssecretaris van buitenlandse zaken, is vrijdagmor gen in Parijs doodgeschoten, Dit heeft de Franse politie bekendge maakt. Een onbekende schoot de 55-ja rige zoon van een oude aristocra tische familie -tweemaal door het hoofd: nadat deze zijn woning had verlaten en in de Dardanellenstraat liep, in het 17de district van Parijs. De dader is voortvluchtig. Het is niet bekend of de moord een poli tieke achtergrond heeft. De Broglic was lid van de nationale vergade ring waar hij deel uitmaakte van de onafhankelijke republikeinse partij van president Valery Giscard d'Es- taing. Van 6 Tm 24 december Zierikzee Postkantoor, eerste periode van 9.00- 12.00 uur, tweede periode 9.00-12.00 uur en 13.30-16.30 uur, aktie kinder postzegels en wenskaarten. Tol 31 december Zierikzee ,,'t Lange Uus". Kunstexpositie. Syn chroon met openingstijden zaak. Vrijdag 24 december Zierikzee Gsthuiskerk. Kerstzangdienst, 20.00 Brogum, dropping Schouwen-Dui- veland. Hervormde kerk. -Kerstnacht-zang- dienst. 22.30 uur. Zurgh Hervormde Kerk. Kerst bij eenkomst 19.30 uur. 23.00 uur, Kerstnachtdienst in do Ned. Herv. Kerk. Brouwershaven Bostonplein-ke»rk Kerstzanguur 19.00 uur. Nieuwerkerk Algemene leesbibliotheek. 17.00- 17.30. Hervormde kerk. Kerstnachtdienst 22.30 uur. Bruinisse Geref. kerk, Noorddljk, 22.00 uur kerstzangdienst. Zaterdag 25 december Zierikzee Chr. Ger. kerk. Kerstzangdienst 9.45. Concertzaal, filmvoorstellingen om 14.30 en 20.00 uur. Brogum. gezellig onder de kerst boom (Eerste Kerstdag) „De Lichtboei". Kerst-Inn. 15.00 uur (tot 22.00 uur). Kcrkwervc 15.00 'uur. Kerstfeest z.s. in de Chr. Ger. Kerk. 19.00 uur. Kerstfeest z.s. in de Ned. Herv. Kerk. Zondag 26 december Zierikzee. Brogum, 15.00 uur, Johnnys Rock and Roll Band; 20.00 uur Brogum's Toneelgroep. Concertzaal, filmvoorstellingen om 14.30 en 20.00 uur. Nieuwerkerk „Ons Do'rpstji/iis", stÖTt M.A.C. f.par- I.t' -rit, 13.45 uur. Herv. Kerk. Kerstfeest zondags school. 19.00 uur. Maandag 27 december Nieuwerkerk Gemeentehuis 19.30 uur, vergadering gemeenteraad Duiveland Woensdag 29 december Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, sneldamkampioenschap Schouwen- Duiveland. Bruinisse Gemeentehuis, 19.30 uur, vergade ring gemeenteraad. Vrijdag 31 december Nieuwerkerk Algemene leesbibliotheek. 17.00- 17.30. Zaterdag 1 januari Haamstede Gemeentehuis, 16.00-17.30 uur, nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur. Dinsdag 4 januari Zierikzee Stadhuis. Nieuwjaarsreceptie, 20.00 uur. Dinsdag 11 januari Kerkwerve 14.30 uur, bejaardensoos in het ver enigingsgebouw. Woensdag 12 januari Zierikzee Graanbeurs. Algem.BejaaTd'enbond. Dia-reportage Zierikzee. 14.00 uur. Zaterdag 15 januari Westenschouwen 14.30 uur, hoofdingang Domeinen, 5e Deltacross. Prestatielopcn over 4- en 8 km. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes (01110) 2938; (01110) 2416; (01110) 4669 Advertenties: (01119) 660 Bezorging: (01119) 660 Ans liep in de drukke winkel straat en keek achteloos naar de kerstetaiages. Zij was helemaal niet in kerststemming, want - zo vroeg ze zich af - hoeveel keer is Henk nu al uitgerekend met kerstmis op zee geweest? Zat ze daar die mooie da gen een beetje te kniezen bij haar ouders. Ach, ze waren wel lief hoor maar feitelijk moet je het toch alle maal maar op je eentje verwerken. Ans drentelde lusteloos verder 'en een gekke kerel had zo'n haast om thuis te komen met zijn kerstboomp je, dat hij haar bijna ondersteboven liep. „Kerel kijk uit", riep ze nog, maar die gekke vent was al in de menigte verdwenen. Ans huiverde ondanks haar dikke met schapebont gevoerde jas en keek naar de grau we lucht en ja hoor - ze had de kou al over haar rug gevoeld - daar be gon het te sneeuwen. Miljoenen vlokjes suizelden om laag en vormden grote witte vlekken op de straten en de daken der hui zen. De avond kwam nu snel aan sluipen en de klokken van de bei aard begonnen met bronzen stem men te beven in de toren van de kerk. Wat gedempt door de sneeuw loentelden de klanken door de lucht, maar Avs hoorde het nodigend ge luid niet of nauwelijks." Was het al lemaal maar voorbij", dacht ze. O ja, even verder op kwam ze nog een arm jongetje tegen. zap er maar blauwtjes van de kou uit en zijn ene zool was doorgesleten. „Een centje alsjeblieft" vroeg het jongetje bevend. Ans haalde haar portemon nee te voorschijn en zeker wel tien dikke vlokken vielen pardoes in het vakje van het kleingeld. Ze gaf de jongen een natgeworden stuiver en toen teas het tijd om naar huis tc gaan en het sneeuwde maar, het sneeuwde maar; het leek Labrador wel. Aangekomen bij haar ouders stond er een witbepoederde kerel voor de deur. Zal wel een bedelaar zijn of een half dronken kerel, dacht Ans nog, maar in dc sneeuw zijn alle katjes wit nietivaar en het bleek een telegrambesteller. „Wilt u misschien het telegram in ontvangst nemen?" vroeg dc man, terwijl er een dot sneeuw van de rand van zijn hoed kwam tuimelen. „Ja, dat is goed", zei het meisje. Ze gritste het papier open en terwijl warme tranen in haar ogen begonnen te prikken, las zij: „Schip in Rotterdam; ben binnen een uur thuis". Henk". Toen begon het opeens zo ontzet tend hard te sneeuwen en dc klok ken van dc beiaard gingen zo for midabel tekeer, dat het wel leek of de beiaardier een slokje teveel op had, maar dat was niet waar. Eenmaal binnen omhelsde Ans haar ouders hartstodhielijk en riep: ..Hij komt. hij komt; dit tvordi een hcceerrrlUiijkkke kerst". Buiten lag er intussen zoveel sneeuw, dat vrijwel niemand er nog met goed fatsoen doorheen kon. Henk zou wel op ski's komen, wist Ans 07)eens voor zichzelf, maar ko men dêed ie SCH1ERE1LANDMAN F

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 2