Typische bouwbestemming voor groenstrook in Poortambacht Hulp van V.S. voor Libanon „Hearing" stadhuis Zierikzee WETHOUDER P. DE MOOR IN RAAD VAN BESTUUR DER REINIGINGSDIENST NIET ZINNIG Gemeenteraad Zierikzee BUITENLANDS GELD NUTSSPAARBANK ZIERIKZEE STREEKNIELWS Gemeenteraad Brouwershaven ZIEUIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 december 1976 Nr. 22018 3 Het één lokt het ander uit: burge meester Th. II. de Meester legt (vóór-vorige raadsvergadering) een verklaring af over een „persoonlijk feit'' en op de jongste vergadering wordt er op gereageerd. Resultaat, een niet zinnig debatje dat onmoge lijk tot een oplossing of zelfs tot be ter wederzijds begrip zou kunnen leiden. De hoofdintentie speelde niet meer de hoofdrol, maar in het kader van de reaktie werd met de tailpunten gewerkt, die wel relevant kunnen zijn. maar stellig weinig passend in een openbaar raadsdebat. Voor wie geen ingewijde is, zü herinnerd aan de bedoeling van de verklaring door de eerste burger, die „fabelvorming" onder het pu bliek wilde tegengaan, m.b.t. de sa lariëring en wa( betreft de huurbe taling voor de ambtswoning. Die „fabeltjes" zaten de burgemeester kennelijk hoog en ze kregen voed sel door het vrijwillig afstand doen van salarisverhoging van o.m. de eerste burger van Rotterdam. Intussen kan een kind begrijpen dat de situatie in Zierikzee en Rot terdam hemelsbreed verschillen, en dat met name burgemeesters van plattelandsgemeenten niet in het geld zwemmen. Wat mogelijk over weging waard is voor „tonnenver- dieners*' kan een gospe worden voor kollega's van veel kleinere- overi gens niet opgeklassificeerde gemeen ten van veel kleinere allure. De burgemeester is ook in dit on- derwerpelijke geval, een" mens als ieder ander. Hij mag en moet met zijn salaris doen, wat hij zelf wil en daar heeft niemand iets mee te maken en zeker niet bedrijvers van politiek. Als de burgemeester zijn hele salaris wil weggeven, of vech ten „voor meer" of afzien van min der, dan is dat allemaal strikt privé. Zo moet dat toch wel zijn in een wat gestroomlijnde samenleving. Het is geen doen dat de salarissen van funktionarissen op deze wijze in de diskussie komen. Daarom waren we niet gelukkig met de verklaring over een „persoonlijk feit" en nog veel minder met het kommentaar vanuit de raad, dat een bredere dis kussie had kunnen uitlokken. Mis schien dat 1977 ons toch behoedt voor zo'n eskapade, waarmee nie mand gebaat is. WASHINGTON. De V.S. zullen op zeer korte termijn levensmiddelen ter waarde van 20 miljoen dollar naar Libanon zenden. Dit heeft Ro bert Funsetb, woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken, woensdag meegedeeld na een onderhoud tussen Ghassan Tunei, afgezant van de Libanese president, en de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Henry Kissinger. Tunei had Kissinger er op gewezen dat Libanon onmiddellijk humanitaire hulp nodig heeft. Hij schatte de schade die de burgeroor log in zijn land heeft aangericht, op 3 miljard dollar. Via het Rode Kruis en andere hulporganisaties heeft Washington al 19 dollar aan humanitaire hulp aan Libanon verstrekt. Het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken werkt ook aan een plan om zwaar materiaal naar Libanon te sturen. Dit moet dan gebruikt wor den in de haven van Beiroet en voor het opruimen van puin. In Libanon zijn ook woensdag weer pro-Syrische en pro-Iraakse guerrilla-eenheden slaags met el kaar geraakt. ZIERIKZEE, 21-12. Aansluitend op de „hearing" werd dinsdag 21 december een vergadering van de gemeenteraad gehouden, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester. Apart agendapunt was - goed aansluitend op het tevoren in breder ver hand publiek behandelde - „Poortambacht". De heer Asma wees op het grote nut van de by de o.b.s. ,,'t Kofschip" be horende groenstrook. Hjj pleitte cr warm voor deze strook permanent tc gaan gebruiken als speel- en sportterrein voor de school. De voorzitter wees op de onmogelijkheid hiervan. stelcl. Voor de uitwerking is zo'n kommissie ad hoe nodig om sneller te kunnen werken. De heer Groen was bang dat de aktmteiten van de kommissie de Sportraad zullen fru streren De wethouder zei dat het wiet meer om de zaak zelf gaat, maar om de te volgen werkwijze. Een voorstel tot herziening van de exploitatierekening van de bestem mingsplannen Poortambacht I, II en V ging onder de hamer door. Rondvraag De groenstrook heeft een typische bestemming in het Bestemmingsplan Poortambacht. Er is reeds een ge gadigde voor, t.w. de Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijke Hulpverlening, die hier een eigen gebouw gaat stichten. Wijziging van de bestemming zou bovendien de gemeente heel wat geld kosten, om dat de voorbereidingskoslen door verkoop van de grond er weer uit moet komen. In het algemeen werd de bedoelde grond bestemd voor openbare gebouwen. Klein schoolplein De heer Asma wees er op dat het schoolplein veel te klein is. De voor zatter wist dat wijziging van de be stemming zeker wiet de goedkeuring van G.S. zou krijgen. Wethouder Bij de Vaate herinnerde er aan dat des tijds Schoolraad en Oudercommissie van ,,'t Kofschip" akkoord gingen met de situering van de school op deze plaats. Daar kam men nu niets meer aan veranderen. „We leven nu in 1976", al'dus de heer Asma, die in ieder geval -ruimte voor de school wilde reserveren. De voorzitter wees er op dat men gebonden is aan een zekere afstand tot de gracht en de Zuidwellebrug. Bouwen langs de Laan van St. •Hilaire zou nooit hogere goedkeu ring kunnen krygen. t De heer Verschelling vond de school uit zijn krachten gegroeid. De heer Groen wilde zoveel mogelijk ge bouwd zien naar de stad toe. Hij dacht ook aan mogelijkheden in de buurt van de Chr. kleuterschool, maar de stichting voornoemd', wil d'aar niet van horen. Ook de stich ting wil' zo dicht mogelijk bij de stad „zitten''. De voorzitter zégde toe iin het algemeen te zullen bestu deren in hoeverre met opgeschoven bouw richting stad ruimte kan wor den gespaard. Ontsluiting en dijk De heer Becu informeerde naar de ontsluiting van Poortambacht. Dit geschiedt via de Boerenweg, rViaar aan andere ontsluitingen wordt thans niet gedacht, met het oog op de noodzaak het gebied zo auto- arm mogelijk tehouden. De heer De Rijke zag nog al bezwaren door de afschermende dijk voor landbou wers, voor eventuele ruil- en her- verkavel ingswerkza amhedenHij was niet zo gelukkig met een „kron kelende dijk.'' De wethouder P.W. wees er op dat de strook, waarin'het allemaal speelt, voor een groot deel reeds eigendom van de gemeente is. De heer Verschelling vroeg een prognose van de woningbouw voor het resterende gebied. Er zullen 300 a 357 woningen worden gebouwd. De heer Groen was blij met het plan, maar geloofde niet dat met een voetgangerstunnel d'e verkeers problemen essentieel zijn opgelost. Het is een goede zaak dat de Sloe- straat wordt doorgetrokken tot Poortambacht. De heer Groen had - in aansluiting op een eerder'verzoek uit de zaal - de kaarten c.a. gr dag ter inzage gelegd gezien. De voorzit ter zei, dat in een later stadium met de opmerking rekening zal worden gehouden. Advertentie In IJunirwi Parijs, maar ook in Tokio r» Newark overal kunt utmvlil met uw n,isrlM'(|iK,s.lk,sfhikt u liever over kontant builrulaiMJ.s geld? I )ok dat is mogelijk. Haal uw mseliei|ue.seii eurorlieijues. uw reisverzekering en al uw reemde valuta bij de Sluiting postkantoren De postkantoren op Schouwen- Duiveland zullen op dc vrijdagen 24 en 31 december a-s. te 15.00 uur slui ten. Het postkantoor tc Zierikzee sluit op 24 december 1 uur later dan dc andere kantoren, dus om 16.00 uur. Leiding W.M.Z. In de december WMZ-Nieuwsbrief voor aandeelhouders wordt herin nerd aan dc aanleg transportleiding Sirjansland-Bruinisse, thans in uit voering met een provinciale werk gelegenheidssubsidie. Bij nadere uit werking van het oorspronkelijke tra cé is gebleken dat Staatsbosbeheer bezwaar had tegen het doorkruisen van het natuurgebied tussen Drei- schor en Sirjansland. Een nieuw tracé is nu uitgewerkt ten zuiden van de Adriana Johannapoider. ZIERIKZEE Diploma's voor juniorschakers Een aantal jeugdschakers van de „Groeneweegje" Een voorstel tot het vaststellen van een voorbereidïngsbeshiit „Groeneweegje" werd andermaal uitgesteld tot de volgende vergade ring, zulks op voorstel van de heer Roskam. M.b.t. dit on dei-werp gaat het om een waterdichte garantie, dat een aan het industrieterrein zich vestigende groothandel dn, de prak tijk wiet tot detailhandel wordt. Terzake is een schrijven van E. Z. ingekomen, dat een - zij het beperk te tooh belangrijke juridische waar de heeft, om de be-oogde protektie te bereiken. In afwachting van de behandeling in de volgende raad, kan de tekst van de voorwaarden met de betreffende groothandelaar worden doorgesproken. De heer De Jager informeerde nog met ervarin gen elders (Almelo) met dergelijke beschermende bepalingen. De voor zitter zei dat juist Almelo heeft ge staan voor deze voorschriften. Een bedrag van f 400,- wordt be schikbaar gesteld ten behoeve van het baarmoederhalskankeronderzoek te Zierikzee. Kommissie ad hoe Diskussie lokte uit een voorstel tot het instellen van een kommissie ad' hoe voor het sportpark Bannink. De heer Koopman vroeg of zo'n kommissie wel nodig is, nu er een advies ös ,van de Sportraad. Wethou der Den Boer wees er op dat de Sportraad de prioriteiten heeft ge- In de rondvraag vroeg de heer Verschelling om afdoende bescher ming van bomen op de Nieuwe Ha ven voor beschadiging door auto's. Stalen palen blijken - hoewel niet mooi - afdoend te zijn. De heer Groen bracht de verklaring inzake een „persoonlijk feit" van burge meester De Meetser ter sprake. Hij hanteerde allerlei salarisschalen en betoogde dat het verhaal van de voorzitter destijds (in vertaling kwam het daar op neer), een wat ge chargeerd beeld had vertoond van de werkelijke situatie. Tegen fabeltjes De burgemeester toonde zich wei nig ingenomen met de opmerkingen. Hij stelde dat zijn verklaring des tijds 1geen andere reden had, dan fa beltjes uit de wereld te helpen. Hij wilde over de hoogte van salaris sen (vergelijkenderwijs b.v. met le raren) „met de cijfers er bij" wel onder vier ogen met de heer Groen praten- maar er hier niet gedetail leerd' op 'i/ngaan. Afscheid D. vau den Doel Aan 'het slot sprak de voorzitter het scheidende raadslid1 de heer D. v. d. Doel toe, hem dankend voor het vele in dienst van de raad' en de raadkommisslies verrichte werk. „U hebt veel voor de gemeenschap hier verzet", aldus de voorzitter, die het vertrek van. de heer v. d. Doel betreurde, maar begrijpelijk vond, gezien diens grote belangstel ling voor de gezondheidszoi-g, die hij nu professioneel gaat dienen. Zijnerzijds dankte de heer v. d. Doel het kollege, zijn kollega's raadsleden en het personeel van de gemeente voor de ondervonden steun en me dewerking. Z'ierikzeese Schaakvereniging hééft de eerste moeilijkestap op net schaakpad achter de rug. Dit eerste begin zal worden bekroond met een zg. pionnendiploma. Alle jeugdscha kers die daarvoor in aanmerking ko men krijgen dat diploma uitgereikt tijdens een bijeenkomst, waarbij ook belangstellenden en familieleden van harte welkom zijn, op vrijdag avond 24 december a.s. in het club lokaal' van „De Zeeuwsche Hei - berghe". Volgend jaar beginnen de jeugd'kompetities; geprobeerd zal worden de jeugdschakers nog voor de grote vakanties binnen het be reik van het torendiploma te bren gen. Kerstfeestviering Chr. PI. Vrouwenbond Onder leiding van de pres. mevr. C. M. Boot-Dieleman werd deze week het kerstfeest gevierd met de leden van de C.P.B.. Na een kort welkomstwoord van de presidente, werd door enige dames van dc af deling de liturgie gelezen, afgewis seld met declamatie en samenzang. Een koortje, samengesteld uit eigen leden en onder leiding van mevr. J. den Boer-Dalebout, bracht nog enige prachtige kerstliederen extra ten ge hore. Tijdens de pauze werd bij de koffie getrakteerd op kerstkrans en chocolaatjes. Hierna zong eerst weer het koor het lied, getiteld: „Komt al len te samen," waarna mevr, J. Dale bout-Boot een boeiend kerstverhaal vertelde, getiteld: „De aanrijding". Met grote aandacht werd hiernaar geluisterd. Daarna trad weer het koor op met het" lied „Geprezen zij de Heer". Aan het einde werden allen, die hun me dewerking gaven tot het slagen van deze fijne kerstavond, hartelijk dank gezegd door de presidente. In haar dank betrok zij ook het echtpaar Hil- Jebrand, de conoierge van 't vereni gingsgebouw, voor de trouwe zorgen en hulpvaardigheid tijdens de maan delijkse vergaderingen. Deze dank ging vergezeld van een doosje fruit. Ook de organiste mevr. Capelle-de Ronde, die op de vergaderingen steeds voor de muzikale begeleiding zorgt, werd een bloemetje aangebo den. Meegedeeld werd nog dat de familieavond gehouden wordt op 4 februari. De presidente eindigde ten slotte met gebed, waarna staande het „Ere zij God" werd gezongen. Sporfshirts Tijdens een korte plechtigheid in ..Onderdak" werden aan het zaal voetbalteam „Skol Boys" nieuwe shirts uitgereikt, een presentje van garage J. de Jonge. Een plotselinge onvoorziene situatie ter redaktie, be lette onze aanwezigheid. We komen hierop echter nog nader terug. „Fietsie foetsie" Heden (donderdag) - morgen kocht een dame een kerstboompje op de markt aan het Havenplein'. Even zette ze haar fiets weg. kocht een boompje, keerde terug, maar toen bleek ..fietsie foetsie". Een onple zierige start van de feestdagen. Mededelingenblad „Stad en Lande" Verschenen is het 27 ste nummei van het Mededelingenblad van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Uiteraard wordt in dit nummer grote aandacht besteed aan de uitreiking van oor konden voor geslaagde restauraties 1976. De heer J. L. Braber schrijft over heraldiek op Schouwen-Duive land, n.a.v. enkele wapenstenen in huizengevels. Een vervolgartikel is gewijd aan de stoephekken te Zie rikzee. Mevrouw J. E. van Elsacker- Ufkes schrijft een slotartikel over de „Voeding door de eeuwen heen". Verder is een verslag opgenomen van de jongste ledenvergadering. HAAMSTEDE Kerstavond N.C.V.B.-afdeling De afdeling Haamstede van de Nederlands Christen Vrouwenbond vierde dinsdagavond, samen met de Geref. Vrouwenvereniging het Kerstfeest in de rekreatiezaal van de Geref. Kerk, onder leiding van mevr. Hessels-Hausmann. Na de opening zong een groepje kinderen van de Christ. Nationale school „Nu zijt welle come" met be geleiding van blokfluit onder leiding van. de heer Froost. De kerstliturgie, uitgegeven door de N.C.V.B. had als titel „Gods werk - onze rekreatie" en werd door twee leden afwisse lend gelezen en door de overige aanwezigen gezongen. Gebed en me- didatie werd 'gedaan door de vice- pres'idente. Na de eerste pauze trad het school-koortje nog eens op met een twee-tal kerstliedjes en las mevr. Eikelboom een kerstverhaal voor: „Aan een Wereld verloren in schuld". Na de tweede pauze was „quatre mains'' gespeeld door de presidente van de vrouwenvereni ging. Wilma Slaager en de vice-pre- s-idente van de N.C.V.B., mevr. Hes sels. Mevr. Mes besloot de avond met een gedicht van W. Slaager Vei-wondering" Produktie pompstation lil de periode van 31 december 1975 tot en met 29 november 1976 werd door he.t WMZ-pompstabion te Haamstede 2.051.862 m3 water ge produceerd'. In de overeenkomstige periode van 1974-1975 was de pro duktie te Haamslede: 1.823.384 m3. BURG II Kerstbijeenkomst Hervormde Gemeente Op vrijdagavond 24 december is er in de Hervormde Kerk van Bungh een bijeenkomst voor jong en oud. Medewerking wordt verleend door het kinderkoor „De duinpiepers" uiit Renesse. De samenzang zal me de begeleid worden door Rmeke en Cathenina de Visser op resp. bugel en cornet. De bijeenkomst is vroeg gesteld, waardoor het voor gezinnen met jon-ge kinderen niet te laat wordt. Orgelrestauratie Het kerkblad „Van achter de pere bomen" vermeldt bijzonderheden over de restauratie van het orgel in de Heiwormde kerk. Er is een res tauratieplan, waarmede de gemeen te Westerschouwen en Monumenten zorg akkoord gaan. De kosten zullen f 71.422 bedragen. Over geld kan niet onmiddellijk worden beschikt, maar geadviseerd werd toch maar met het herstel te beginnen. De oplevering van het gerestaureerde orgel kan plaats vinden in de vroege zomer van 1977. NIEUWERKERK Afd. Groene Kruis De aksept-girokaarten voor de Groene Kruis-kontributie zijn de deur uit. Na betaling kan men voor hulp en/of de benodigde apparatuur terecht bij de heer J. van Sluis, Es doornstraat 14. Telefoon 1685. Kerstbomen in de tuin Te Nieuwerkerk zijn verschillende tuinen vooi-zien van een verlichte kerstboom. De bomen staan zowel in de nieuwbouw (plan Gaanderse) als in de oudere wijken. Een heel op wekkend gezicht in deze donkere weken. Kerstfeest Zondagsschool Het kerstfeest van de zondags school zal gehouden worden op zon dag 26 december (tweede kerstdag) in de Hervormde Kerk. Voor tijd: zie agenda. AMSTERDAM. Mevrouw Menten zal het landhuis van het echtpaar, „De Horn" aan de Vliegweg in Bla- ricum zo binnen kunnen gaan als zij in Nederland is teruggekeerd. „Zij mag er in", zei desgevraagd woens dagavond de Amsterdamse rechter commissaris in de zaak-Menten, mr. H. J. W. van Duuren. (Vervolg van pag, 1) Opgemerkt werd dat een éénzijdi ge kostenverhogende druk op die gronden wordt gelegd, terwijl toch de geneugten geheel Poortambacht ten goede zullen komen. De voorzit ter dach aan geld uit de algemene middelen en uitvoering van de wer ken in DACW-verband. De beplanting Gevraagd werd naar de hoedanig heid van de beplanting. Gelet op het zoute milieu en de westenwin den is de keus beperkt: abeel, els, wilg, populier. De sterkste bomen moeten aan de buitenkant komen. Dat wordt „de ruige gordel"; meer naar binnen kan het wat verfijnder. Het effect van een windkerende dyk is elders groot gebleken (kam peerterreinen). Belangrijk is een een steil mogelijk binnentalud. Een rondweg in het betrokken ge bied' is niet geheel van de baan, maar komt niet voor in het gedeel te, waar de windkerende dijk- en groengordel is gedacht. Gepleit werd voor een fietspad van de Zand- kreekstraat naar de Volkerakstraat. De voorzitter zed dat het streven' er op gericht zal zijn, niet alles te la ten wachten' tot de dijk er is, maar zo spoedig mogelijk te beginnen als en waar dit mogelijk is. Plan Buitengebied Besproken werd verder het ont werp - Bestemmingsplan Buitenge bied, een plan reeds eerder in de publiciteit en onderwerp (eerder) van een speciale toelichting voor de gemeenteraad. De algemeen agra rische bestemming voor dit plan is een evidente. Nader gestipuleerd - in de gewij zigde vorm van het plan - is de noodzaak van concentratie van agrarische bedrijfsgebouwen, in dier voege evenwel dat een verschui vingsmarge mogelijk is van enkele honderden meters. Alles behoeft dus niet op een kluitje bij elkaar te staan. Het ge bied omvat: Beddewaertse dijk tot aan. de Provinciale Weg, Poortam bacht, zuidelijk „Levensstrijd" tus sen Boereweg en Provinciale Weg en een aantal percelen ten noorden van. de stad. Niet is voorzien dn ver- edelingsbedrijven; uiteraard wel in agrarische nevenbedrijven en in stellingen van openbaar nut als zui- verings insla Rati e, na tuu rgeb leden een horecabedrijf en de (bestaande) vliedberg. Tot het geheel behoort ook het zeegebied van de gemeente. Het Havenkwartier Wat betreft het Havenkwartier werd duidelijk dat de Molenstraat, qua struktuur een vergelijkbare aanpak krijgt als de Venkel, maar dat een in beide straten gedachte bebouwing aan weerszijden van de, straat niet wel mogelijk zal zijn voor het Lange Groendal. Een suggestie uit de zaal was, de huizen hier in wisseling van vóór- en achtergevels te bouwen, zodat een eigen' ritmiek ontstaat en een ruimtelijke werking. Het Plan in zijn totaliteit moet echter nog nader worden uitge werkt. Gevraagd werd naar een even tueel kampeerterrein in het buiten gebied. De voorzitter zei dat de ge meente geen plannen heeft, maar het poldertje bij „De Val" zou er geschikt voor zijn. Een deel van het poldertje gaat teloor door dijkver sterking, maar thans is het altijd nog vier maal zo groot, als het thans bestaande gemeentelijke kampeer terrein. BROUWERSHAVEN, 20-12. Bij de aanvang van de maandagavond gehou den vergadering der gemeenteraad Brouwershaven deelde de voorzitter loco-burgemcestcr dc heer Ph. J. van Ast dc raad mede dat wethouder P. de Moor nog steeds wegens ziekte afwezig is. Ily wenste zyn kollcga een spoedig algeheel herstel toe. Ook mevr. Loschacoff-dc Kantcr was verhin derd dc vergadering by tc wonen. Diverse zaken kwamen in deze vergadering nog aan de orde zoals de benoeming van de heer M. E. Hellendoorn als lid in het algemeen bestuur der gemeenschappelijke Hulporganisatie ambulancevervoer Midden- en Noord-Zeeland. Inzake de benoeming van een lid in de Raad van Bestuur Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland stellen b. en w. voor in de vak at ure ontstaan door het vertrek van burgemeester Schouwenaar te benoemen wethou der P. de Moor. De heer J. A. v. d. Bijl stelde dat de reinigingsdienst een dei-mate be langrijke zaak is dat hij deze benoe ming liever zou aanhouden totdat er een nieuwe burgemeester (hopenlijk spoedig) wordt benoemd, die deze vakaturc zou kunnen vervullen. De raadsvoorzitter zei dat het. kollege wethouder De Moor kandidaat had gesteld omdat deze funktie past binnen de portefeuille van openbare werken. De heer C. J. de Munnik vond het moeilijk om een oordeel te vellen nu de wethouder afwezig is. Hij drong aan op een spoedige ver vulling van de vakature. De heer v. d. Bijl: „Wij zouden graag wachten met de benoeming tot de nieuwe burgemeester er is maai* wanneer de raad anders wil hebben ook wij geen moeite met de benoeming van de heer De Moor". M.a.s. werd de wethouder in de funktie gekozen. Subsidie „Crescendo" Bij de behandeling van de 15e wijziging der begroting 1976 onder streepte de heer C. J. de Munnik de extra subsidie welke wordt gegeven aan de muziekvereniging Crescen do te Dreischor (wordt gebracht van f 1650.- op f 2650,-). „Met zijn enor me inspanning om door diverse ak- ties een nieuw instrumentarium aan te schaffen kunnen we alleen maar zeggen dat dit extra duizendje „ver diend"' is''. Dc heer De Munnik zei het wel vreemd gevonden te hebben dat het gemeentebestuur niet ver tegenwoordigd was bij de uitrei king van de instrumenten. De voorntter zette uiteen, dat de burgemeester reeds was vertrokken wethouder De Moor tijdelijk wegens ziekte is uitgeschakeld en hij zelf de uitnodiging op korte termijn had ontvangen, en voor deze avond reeds een andere vergadering was ge pland. Het lag in de bedoeling van het gemenetebestuur om de jubile rende vereniging een receptie aan lc bieden. Door het aantrekken van een nieuwe dirigent en diverse an dere punten zou de financiële posi tie van deze vereniging verslechterd worden. „Wc hebben toen als gemeente dc receptie laten vallen en f 1000,- ex tra toegezegd als financiële injectie, waarmee het grootste gedeelte van het bestuur der muziekvereniging zich kon verenigen". De raad kon zich vervolgens ver enigen met het vaststellen van een krediet in rekening courant voor 1977 bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten, groot f 1.500.000,-. Eervol ontslag werd verleend aan de heer A. P. Schouwenaar als amb tenaar van de burgelijke stand. Aan het slot van de vergadering wenste de raadsvoorzitter de raads leden met hun gezinnen en de gehe le bevolking der gemeente prettige kerstdagen en een goede jaarwisse ling toe. De heer A. C. Dalcbout bood namens de raad de zelfde wen sen aan voor de loko-burgemeester en zijn gezin en wenste hem bij zijn drukke taak veel kracht cn wijsheid toe. r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3