Fiat op gemeentebegroting (onvoorzien: 411.000 gulden) voor dienstjaar 1977 Onbekenden breken duin-tegel pad op bij het „Watergat" MM Koninklijke familie vierde kerstfeest op paleis Perzische vrouw geëxecuteerd KOFFIE IS MINDER IN TREK i; y. Regeringskrisis in Israël DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Brouwershaven Heeft U nog een goed BANKSTEL maar... bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii en bepaal meteen uw nieuwe keus. Vandalisme of...? ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 december 1976 133stc jaargang Nr. 22017 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REOAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20; per jaar f 81,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Beschouwingen begroting Brouwershaven BROUWERSHAVEN, 20:12. De raad der gemeente Brouwershaven, onder voorzitterschap van loco-bur gemeester de heer Ph. J. van Ast, heeft maandagavond de begroting der gemeente voor het dienstjaar 1977 behandeld en m.a.s. vastgesteld. De post voor de gewone dienst bedraagt aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 11.136.309,82, met een post onvoorzien van f 411.054,33. Hierin is begrepen de verrekenposten van inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 3.652.012,15 en de kapitaaldienst aan inkomsten f 16.621.628,82 en uitgaven f 18.085.696,06 met een nadelig slot van f 1.464.067,24. stip af te dwingen waarop ze klaar moeten zijn. Werkloosheids bestrijding Inzake de werkloosheidsbestrij ding zal door het kollege de nodige voorzichtigheid worden betracht. Het heeft ook de zorg van b. en w. Alvorens tot hoofdstuksgewijze behandeling der begroting werd overgegaan hielden de fraktievoor- zitters de heren J. A. v. d. Bijl, (PCG), C. J. de Munnik (P.v.d.A.) en J. K. Goemans (V.V.D.) algemene beschouwingen. In zijn antwoord tot de sprekers deelde de voorzitter mede dat de be volkingsgroei van 3 a 4 procent in de ogen der planologen geen duidbare zaak is. De groeistoot zal a.s. jaar uitblijven, daar de woningbouw te Dreischor is geblokkeerd. Molenstraat Dat de renovatie 2e fase in de Mo lenstraat te Brouwershaven zo lang duurt vindt zijn oorzaak in de papie ren warwinkel in Den Haag. De prijs der aannemers is reeds opge stuurd maar deze ligt te hoog. Inzake de kuituurherdenking in 1977 deelde de voorzitter mede dat wegens het vertrek van burgemees ter Schouwenaar het voorziterschap van het komité is doorgeschoven naar de heer mr. A. Gast. Begin januari zal een vergadering worden gehouden. De werkelijke kosten zijn nog niet te overzien. Een onderzoek zal worden inge steld om een abri te plaatsen te Zon- nemaire, evenals naar de I. M. v. d. Bijlstraat aldaar welke op verzoek van de PvdA-fractie verbreed zou moeten worden om meer parkeerge legenheid te scheppen. Wat de Koeierywoningen te Noordgouwe betreft, deze zullen in de permanente sfeer komen. We hebben geen instrument in handen aldus de heer Van Ast om een tijd- Advertentie Ubentvanharte welkom. NIEUWERKERK. RUKSWEG 26. TEL. 01114-1268 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL 01878-1280 Wat betreft de veiligheid van de Heuvelsweg is er een bespreking ge weest met het Waterschap en de ANWB. Getracht zal worden het 2ware verkeer vanaf Nieuwerkerk via Zierikzee en Heuvelsweg naar Brouwershaven te leiden.'Deze laat ste weg heeft de grootst mogelijke aandacht in het rijwielpadenplan. Het kollege heeft ook de nodige zorgen omtrent de personeelsbezet ting. Per 1 januari is een nieuwe ambtenaar benoemd op „financiën". Voor de inrichting van de jacht haven Den Osse zijn de betrokken instanties aangeschreven om een werkgroep in te stellen. Het zal nog niet mogelijk zijn om de kommissie opname bejaarden in bejaardente huizen per 1 januari in werking te doen. treden. Het kollege heeft ge meend dat dit i'egionaal aangepakt moet worden. Wat de aansluiting te lefoons voo:r de bejaarden betreft zal men-gïaag een kostenberekenihg laten maken en er later op terug ko men. Betreffende de onroerendgoed- belasting zijn de schattingen een eind rond. Men is nu bezig in Zon- nemaire en Noordgouwe. Dependance Lom-school Wat de vestiging van een depen dance Lomschool te Zierikzee be treft is het een vraagteken waar de 100 kinderen die te Goes op de wachtlijst staan vandaan komen. Van de Suikerunie is nog ,niet vernomen, nu de betrokken 5 jaar om zijn, of er volgend jaar ook nog gebruik van zal worden gemaakt voor het vervoer der bieten. Over de huurprijs der gemeen schapshuizen in de gemeente voor de plaatselijke vereniging moet de be heerscommissie nog advies uitbren gen. De voorzitter deelde wel mede, dat men huur moet betalen en dat het niet meer zoals vroeger „om niet" gaat. Een gunstig advies is uitgebracht door de Planologische Commissie be treffende woningbouw te Noordgou we, waarbij gedacht is om in de toe komst aan één zijde de Pauwstraat door te trekken en daar woningbouw te plegen. Inzake de Coneyerswoningen te Noordgouwe zei de heer A. C. Dale bout bij geruchte te hebben verno men, dat deze zullen worden ver kocht. Hierna werd de begroting na en kele kleine op- of aanmerkingen goedgekeurd. DEN HAAG, 20-12. De koninklijke familie heeft maandagmiddag in Pa lcis Huis ten Bosch in Den Haag het kerstfeest op traditionele wijze ge- TEHERAN, 20-12. In Iran is maan dag een vrouw geëxecuteerd dtie aan het hoofd zou hebben gestaan van een guerrillabeweging. In een offi ciële verklaring werd meegedeeld dat de vrouw, Zahra Agaband Qol- haki, gearresteerd was na een vuur gevecht met de politie. Zij werd berecht wegens onder mijnende activiteit en bomaanslagen in Teheran. De vrouw had bekend dat zij een terroriste was, aldus de verklaring, die niet vermeldde wan neer zij gearresteerd was. vierd tezamen met het personeel ru hun gezinnen. 1 Prins Bernhard zei in zijp wel komstwoord tot de ruim 280 'aanwe zigen, dat kerstmis het feest is van liefde en verdraagzaamheid, hetgeen heel wat meer betekent dan elkaar maar net kunnen verdragen. „En la ten wij bij de geboorte van Jezus proberen onze naaste positief en liefdevol tegemoet te treden", aldus de prins. Op de bijeenkomst werd veel ge zongen, terwijl muzikale medewer king werd verleend door het RK re- klasseringskoor „Ut Captivi Gau- deant" uit Scheveningen en een en semble van de Koninklijke Militiare Kapel. Koningin Juliana las het Kerstevangelie naar Lukas 2 en Tob de Bordes vertelde een Zweedse le gende en twee korte sprookjes. Daarna schonken koningin Julia na, prins Bernhard, prinses Beatrix en prins Claus chocolademelk voor de aanwezigen, waarbij ook prins Willem-Alexander een handje hielp. Het personeel ontving na afloop een kerstbrood, een zakje snoep en een kalender. SCHOUW EN-DUIVEL AND. Hoe het met het weer gaat tijdens de kerst dagen, blijft nog een open vraag. Sneeuw? Wie weet; iets van het wit te goedje heeft Schouwen-Duiveland echter toch al gehad en gaf o.m. een heel mooi sfeertje aan één van de dijkjes tussen Dreischor en Nieu werkerk. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina'? De mensheid is groot, de men sen zijn klein. RENESSE, 20-12. Maandagmorgen werd ontdekt dat liet duinpad, onderlangs de duinen tussen Jan van Renesseweg en het „Watergat", op maar liefst negen plaatsen was opgebroken. Verschillende tegels die hier wor den aangebracht, bleken kapot ge slagen. De opgebroken tegels en ka potte stukken lagen her en der in de omgeving verspreid. Aan de betegeling van dit pad wordt reeds vier weken gewerkt. Oorspronkelijk was het een zandpad, maar destijds werd besloten het een tegelverharding te geven, teneinde id eereen i n de gelegenheid te stellen van het pad gebruik te maken. Niet iedereen was daar destijds enthou siast over, gelet op de noodzaak van natuurbehoud, maar dn hoeverre de nu gepleegde vernielingen veroor zaakt zijn door anti-tegelaars valt moeilijk te zeggen. Misschien is het gewoon kwajongenswerk. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Eén der opgebroken stukken van het tegelpad. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 20-12. De hoge kof fieprijzen hebben tot gevolg, dat er minder koffie wordt gedronken en dat men zuiniger aan doet met de kofie, die men zet. Dit is het Kon- sumenten Kontakt gebleken uit een steekproef onder ruim tweehon derd gezinnen. Van de ondervraag den zei bijna elf procent sinds juli \1975 minder koffie te zijn gaan drin ken. Van de ondervraagden is ver der 27 procent hun koffie op een an dere manier gaan zelen; slapper en in meer afgepaste hoeveelheden, die beter zijn afgestemd op de werke lijke koffiedorst. Veel mensen wer ken weer met het maatlepeltje. Ten- slote wordt er minder koffie wegge gooid. Een nog groter aantal mensen is koffie va een ander merk of uit een andere winkel gaan kopen. On geveer 34 procent van de onder vraagden is op een ander merk of een nadere soort overgestapt en 32 procent is zijn koffie in een goedko pere winkel gaan kopen. Emil Frommel WAT HST 0t 61LT m JERUZALEM, 20-12. Premier Yit zhak Rabin van Israël wil de zater dag ontstane regeringskrisis oplossen door vervroegde algemene verkie zingen. Hij heeft dit maandag mee gedeeld aan de Knesseth (parle ment). In politieke kringen verwacht men, dat Rabin nu op korte termijn het ontslag van zijn gespleten coa litiekabinet zal indienen. Het kabi net - minus de door Rabin ontslagen ministers der Nationaal Religieuze Partij (NRP) - zou echter als waar nemende regering aanblijven in de periode tussen haar ontslag en de verkiezingen. Volgens waarnemers mikt Rabin op een vervroegde gang naar de stembus om zich te verzekeren van maximale steun bij parlement en be volking, alvorens hij zich eventueel gaat wijden aan nieuwe vredeson derhandelingen met de Arabische buurstaten. Verwachting tot woensdagavond: Plaatselijk regen Zwaar bewolkt met plaatselijk regen of mist; overwegend matige wind tussen west en zuid; minima om streeks 3 graden, maxima ongeveer 5 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3 uren. Min.-temperaturen omstreeks 1 gr. Max.-temperaturen omstreeks +4 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 dec. Zon op 8.45, onder 16.30 Maan op 8.37, onder 17.30 22 dec. Zon op 8.46, onder 16.31 Maan op 9.26, onder 18.42 Nieuwe maan: 21 dec. (3.03). Begin van de winter: 21 december, ongeveer 19.00 uur. HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 21 dec. 3.02 15.25 8.35 20.54 22 dec. 3.51 16.16 9.27 21.42 Springtij: 23 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 21-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Oceaanstoringen krijgen ge leidelijk een vastere greep op het weer in west-Europa, waardoor de kans op vorst erg klein is. Het afge lopen etmaal trok een regenzone, die hoorde bij een vlak lagedrukgebied boven Engeland en Frankrijk van zuidwest naar noordoost over ons land, de meeste regen viel daarbij in het zuidwesten van het land, bijna 10 mm. Dit laag verplaatst zich lang zaam naar het midden van de Noordzee. Achter de depressie draait de wind naar zuidwestelijke richtin gen en wordt enigszins onstabiele lucht aangevoerd. In onze omgeving krijgt het weer een wisselvallig karakter met plaat selijk regen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1