Sfeervolle kerstbijeenkomst bejaardensoos te Haamstede Geslaagde bindingsavorid reserve rijkspolitie van de groep Zierikzee Serie inbraken Zierikzee opgelost Kerstfeest kleuterschool Kerkwerve Opening brandweer- garage te Zierikzee 3 Leerlingen voerden kerstspel op STREEKNIEUWS ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 20 december 1070 Nr. 22010 Kerstspel „De Kirréwele". HAAMSTEDE, 18-12. De bejaar densociëteit van Haamstede vierde in het afgelopen weekend in de ge meenschapszaal van het rusthuis „Duinoord" een sfeervolle kerstbij eenkomst. Kerstversieringen, een kerstboom en een verlichting van talrijke brandende kaarsen verhoog den in belangrijke mate de kerst stemming. Deze kerstavond werd geopende door de presidente mevrouw M. J. Roël'l-Cramer die in het bijzonder een woord van welkom sprak tot mevrouw Everwijn-v. d. Bout. dedi- rekteur van het rusthuis „Duinoord"' de heer L. P. T. Groenendal en echt genote. Mevr. Roëll wees vervolgens op het voorrecht om het kerstfeest te mogen vieren, en de betekenis hiervan „vrede on dei- ons en onder alle volkeren- in de wereld". Hierna werd van gezang 10 vers 1. 2 en 7 gezongen waarna de aan wezigen werden getrakteerd op cho colademelk en een heerlijk stuk keistkrans. Door de leerlingen van de hoogste klas van de openbare basisschool „De Kirreweie" werd o.l.v. het schoolhoofd de heer A. A. Damman het Kerstspel,, Nu daagt het in het Oosten" opgevoerd. In dit Kerstspel werd het grote gebeuren uitgebeeld met de herders, de drie koningen en ée.n vertegen woordiger uit ieder deel van de we reld die aan de Kribbe hun opwach ting maakten. Het .„Kerstspel werd geopend met het gezamelijlc zingen van „De herdertjes lagen, bij nacht" waarna nog werd gezongen „Nu zijt wellekome"; het spel wérd besloten met „Komt allen- tezamen''. Spre kende als tolk van alle aanwezigen bracht mevr. Roëll-Cramer de heer Damman en de leerlingen dank voor de voortreffelijke wijze waarop zij het Kerstspel hadden op gevoerd. Als- beloning kregen de leerlingen een kop chocolademelk aangeboden. Kerstverhaal Door de secretaresse van de be- jaardensöciëteit mevrouw D. Vlaa-n- ZIERIKZEE, 18-12. In café-res taurant „De Val" te Zierikzee werd de jaarlijkse bindingsavond gehou den van de reserve rijkspolitie van de groep Zierikzee. De plv. groepscommandant opper wachtmeester J. Hoekman, sprak 'n welkomswoord tot de reservisten en hun echtgenotes, en in het bijzonder lot mr. Lebret officier van justitie te Middelburg en adjudant De Visser, die namens de dislriktscommandant der rijkspolitie te Middelburg aan wezig was. In zijn welkomstwoord memoreerde de opperwachtmeester de tot standkoming en doel der re serve rijkspolitie. Tevens deelde hij mede dat de re servisten T. Volkeri. B. J. v. d. Meer, L. Schouls, A. Stccnpoorte. L. Koop man, A. P. de Bil en L. M. Verburg bij het laatst gehouden examen al len waren geslaagd. Hierna reikte adj. De Visser namens de distrikts- commandant de diploma's en bijbe horende insignes uit. Deze sprak er zijn voldoening" over uit dat de groep Zierikzee over re servisten kan beschikken die ge- teend hebben in theorie hun weetje te weten en hun- bereidheid om in gezet te worden wanneer dat nodig blijkt te zijn. Dia-seric Mr. Lebret vevtoende hierna een dia-serie over zijn bezoek aan de wild reservaten in Afrika, waarbij hij nauwkeuiig uitleg gat' over -het planten en dieren leven -in de reser vaten aldaar. Na een slotwoord dankte opperwachtmeester Hoek man. mr. Lebret voor zijn gehouden causerie en was hiermede een eind gekomen aan deze zeer geslaagde avond- ZIERIKZEE, 19-12. Naar aanlei ding van binnengekomen aangiftes van inbraken en diefstallen In de laatste tyd In de gemeente Zierikzee gepleegd, heeft personeel van de rijkspolitie groep Zierikzee in sa menwerking met dc districts- en technische recherche van de rijkspo litie te Middelburg een grondig on derzoek ingesteld naar de daders. Vijf te Zierikzee woonachtige ver dachten konden worden aangehou den en werden ingesloten in hel groepsbureau der Rijkspolitie te Zie rikzee en het postbureau te Bruinis se. t.w. H. B L„ 21 jaar; II. 13.. 29 jaar; C. A. B„ 2U jaar, J. P. B. 22 jaar 1' K K 2" j "t Het belieft inbraken o.a. In Superdam, R.T.M.. Drankenhandel. Garage Hoge Mo lenstraat. Albert Heijn. Winkel van Sin kei. fietsendiefstallen en groenten uit volkstuinen. Een klein gedeelte van de ontvreemde goederen kon in beslag genomen worden. Overige goederen wérden verhandeld en ge consumeerd. Verder werd tijdens en kele inbraken een onbeschrijfelijke chaos aangericht, waarbij voor vele duizenden guldens .schade werd aan gericht. In afwachting van hun berechting zijn alle verdachten op last van de officier van justitie te Middelburg In vrjjhetd gesteld. der-Hartman werd door aandachtig gehoor van do aanwezigen een kerstverhaal gebracht. Het kerst verhaal ging over een van dc bewo ners v-un de Skandinavische eilan den die op do avond voor kerstmis, toen hij om medicijnen voor een buurvrouw was -geweest op het vaste land, door de mist op de wadden ven dwaalde. Alles liep toch nog goed af daar hij, toen het nood het hoogst was, de juiste l ichting wist terug te vinden door het zingen van kerstlie deren op het strand van zijn vrouw en kinderen. Nadat de helpsters nog eens met chocolademelk waren rond geweest werd door mevrouw M. Kik-Vcrton een kerst dicht voorgedragen. De presidente bracht hierna dank aan allen die hadden medegewerkt om deze kerstavond te cloen slagen waarbij zij inzonderheid dank bracht aan de dames die op deze avond' hun medewerking haddon verleend, hei hcofd van de huishouding van „Duinoord'1 mevr.-J. C. Gruyk kreeg bloemen aangeboden, terwijl de heer J. v. d. Bos voor het aanbrengen van de versiering een drankje kreeg aangeboden. Dank werd ook gé bracht aan het bestuur van de be- jaardensQpiëtedt. De avond werd afgeslote» met het zingen van „Stille nacht, heilige nacht" en „Ere zy God" en dank gebed door ds. II. Smits. By het naar huis gaan kreeg een ieder nog een kerst fruitbakje aangeboden. ZIERIKZEE NCVB-afdcling Op woensdag 22 december organi seert de N.C.V.B.-afdeling een kerst viering voor bejaarden in het her vormd verenigingsgebouw. Kerstviering Chr. kleuterschool „Maltarakkers" In de stemmig versierde aula van de Chr. Mavo vierden woensdag avond 15 december dé kleuters van de Chr. kleuterschool de Maltarak kers met hun ouders kerstfeest. De hoofdléidster mevrouw L. de Jonge-van 't Hoff opende met gebed. De kleuters verschenen ieder met een brandende kaars in hun hand. Waarna de kleuters met hun ouders gezamenlijk een kerstlied zongen. Mevrouw R. de Bruyne-Brouwer boeide alle aanwezigen met haar voordracht over het kerstgebeuren. Door de kinderen werden mooie kerstliedjes ten gehore gebracht. Na de pauze toonde de. hoofclleid- ster temidden van alle kleuters dia's, die ze voorzag van een uitstekende uitleg. Daarna werd door haar de kerstviering op de gebruikelijke wij ze gesloten. Bij het vertrek kreeg ieder kind nog een boekje over het geboorte verhaal van Jezus. Kerstviering Afd. Plattelandsvrouwenbond Dinsdagavond 14 december jl. vierde dc afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in de sfeervol versierde zaal van Concordia het Kerstfeest met een uitgebreide koffietafel. Na een welkomstwoord van de presidente, mevr. Berman-Steendijk, werd de soep opgediend en daarna volgde het optreden van mevr. v'd Bruinhorst met voordracht en een kerstverhaal en zang van mevr. Kort-v. Meurs niet gitaarbegeleiding diverse kerstliederen. De tafels waren feestelijk versierd met door de leden zelfgemaakte kerststukjes. Gezamenlijk werd het Stille Nacht gezongen. Na afloop dankte de presidente de dames v. d. Bruinhorst en Kort voor het gebodene en met het zingen van het „Ere zij God" werd deze gezellige bijeenkomst besloten. Kerslrit M.A.C. „Sparla" Op Tweede Kerstdag organiseert de M.A.C. „Sparta" een kersrit. die start bij „Ons Dorpshuis" te Nieu- werkerk. KENESSE Kerstviering Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Vrydagavond 17 ovcmber organi seerde de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noord- welle e» omstreken een Kerstavond in dc zaal van restaurant „Rictnisse" te Rcncsse. Dc zaal was zeer sfeer vol versierd o.a. met cc» kerstboom. Dc dames kregen aan het begin allen een door Karin van de Roest getekend kerstprogramma uitgereikt. Mevr. Vervloei-Visser verwelkomde de ongeveer 80 aanwezige dames, in het bijzonder mevr. René Hélène de la Parra. De presidente was verheugd dat ondanks de zeer slechte weers omstandigheden zo veel dames aan wezig waren. Na een samenzang hield de presi dente een kerstinfeiding, die door een van de leden van de afdeling was ge- Mevr. De la Parra droeg vervol gens drie gedichten voor en nadat mevr. C. Kort-Meurs een kerstlied gezongen had vertelde zij een mooi kerstverhaal. Vervolgens zong men gezamenlijk een kerstlied en daarna genoot men van kofl'ie met kerstge bak. In de pauze ging een potje rond voor de aklie „Red Kinderogen". Een aktie die ten doel heeft kinderen in ontwikkelingsgebieden van voldoen de vitamine te voorzien. De op brengst hiervoor was f 116,26. Na de pauze werd opnieuw voor gedragen door mevr. De la Parra en gezongen door mevr. Kort. Naclat het gezelschap nog gezellig een drankje had gedronken met wat hapjes erbij werd de avond besloten met het zingen van het overbekende Ere zij God. De presidente dankt.e ieder die aan deavond had meegewerkt en bood mevr. René Hélène de la Parra en mevr. Corry Kort een attentie aan. Kerstetentje op school Vrijdag 17 december werd op dc openbare basisschool 't Staepel'of te Renesse kerstfeest gevierd. Het feest begon met een etentje dat door de kinderen, personeel en leden van de oudercommissie in de gemeenschaps ruimte werd gebruikt. Men begon met een kop soep, ge schonken en geheel verzorgd door de familie Vlaander. Verder was er voor ieder een broodje, een krenten bol en een glas limonade. Als toetje was er een mandarijn. Het' feest bracht dit jaar geen kosten, mee voor de schoolklas, want de Vereniging voor Openbaar Onderwijs afdeling Westerschouwen betaalde dit bijzon dere etentje. Na de maaltijd' zong het school- koor „De Duinpiepers" enkele kerst liederen waarna kinderen uit de eer ste klas een toneelstukje opvoerden. Leerlingen van de tweede en derde klas lazen gedichtjes voor en kinde ren uit de vijfde klas speelden in de poppenkast een eigen gemaakt ver haal. Nadat de heer v. d. Wiel een kerstverhaal had voorgelezen werd de kerstviering besloten met zang van het schoolkoor. SERÜOSKERKE Auto in de sloot Tengevolge van hel door ijzel gladde wegdek kwam B. N. te Dor drecht vrijdagmiddag omstreeks 16.00 uur op de Karremansweg met zijn personenauto in de naast de .weg gelege/i sloot terecht. De méde-inzittende P. G. M. te Dordrecht had hierbij de pech zijn sleutelbeen te breken en werd naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee overgebracht. (Vervolg van pag. 1) der. goede behoren zeker de „brand weerhuisjes" die in vroeger jaren ver spreid stonden dn d- stad, zoals het oude „koetshuis" bij de Noordhaven poort, de garage in de. Wevershoek en de garage in de Drieköningeniaan. Een grote verbetering kwam in fe bruari 1973, toen de brandweer kon gaan beschikken over de garage van CEBECO in het Jannewekken. Deze periode was van korte duur, want toen kwam al zicht op het uiteinde lijk „eigen huis". In mei 1975" vond aankoop plaats van het oude pand aan de Regenboogstraat. Architect Pothaar kreeg de opdracht en op 30 januari 1976 werd do bouw gegund aan Aannemingsbedrijf Den Hartogh B.V. Op 13 oktober jl. kwam dc bouw definitief gereed. Burgemeester De Meester sprak zijn bijzondere tevredenheid uit over de verwerkelijking van de bouwplan nen van de nieuwe garage ;de vorm is aangepast aan liet straatbeeld. Het uitcrlyk laat duidelijk zien dat op het esthetische niet werd gekort. Zo werd een „plat dak" vermeden. „Er is alle reden content te zijn over de bouw KERKWERVE, 18-12. De kleuters en leidsters van kleuterschool „IMg- gelmee" hebben donderdag het Kerstfeest gevierjl. 's Avonds om ze ven uur waren de meeste ouders en kleuters bijeen in het schoolgebouw aan de Beatrixstraat, dat bijna ge heel was gevuld. Na dc begroeting door, één van de kleuterleidsters volgde het lied „Komt allen tesamen", wat uitbun dig werd gezongen. Er werd gebeden en daiirna- met aandacht geluisterd naar zang van dékleuters. Een kaar- senspel 'werd gespeeld waarna weer enkele liederen werden gezongen. Nadat de kerstgeschiedenis was ver teld volgde' er beurtzang waarbij de kleuters en de ouders om de beurt zongen, wat prachtig was om te ho ren. Het dankgebed weid uitgespro ken en tot slot het lied „Dank u. gezongen op andere woorden, zodat het nu echt te maken had mét het kerstfeest. Na deze geslaagde kerstfeestvie ring kregen de kleuters chocolade melk en de ouders koffie aangebo den.-Na deze fijne avond ging ieder voldaan naar huis. en inrichting", aldus de burgemees ter. Hulde en dank bracht hij aan de korpslcden, die voortdurend' blijk ge ven van cèn grote 'liefae voor het werk. „Dit enthousiasme' is buitenge woon eh harverwarménd". -Wat be treft de samenwerking van de brand weerkorpsen op Schóuwen-Düiyer land zei-hij: „Ik hoop dat die goede samenwerking blijft voortduren-; la ten de kórpsgn elkaar helpen als het nodig is om hel samen te doen". Waardering, had dc heer De. Mees ter voor architect Pothaar en zijn medcrwerkers. Hij bracjit dé Keren hulde 'voor hét ontwerp'en de bege leiding van-dé bouw. „Estetisch is er iets zeer goed vap gemaakt". In de dank deelde evenredig aannemer Den Hartogh." „Nostalgie" i|i lijst De burgemeester besloot zijn ope ningsrede met dé aanbieding aan commandant Berrevoets van een in gelijst fraaie stukje „nostalgie": een oude prent van groot formaat, waar op alle onderdelen staan afgebeeld van een antieke brandspuit. Voor deze waardevolle wandversiering wordt uitgekeken naar een mooi plaatsje in het gebouw. Een geliikwens voor. het „uitste kend onderkomen" - „het compro mis tussen stedebouwkundigeen technische zakeü< is goed gelukt" - werd uitgesproken door inspecteur IJzerloo, die herinnerde aan nieuwe belangrijke taken yoor de brand weerkorpsen in deze tijd van toerié- mende risico's. Voorbeeld uit de re gio: toenemende recreatie, zeer velen dié dan verblijven' in „verdachte" on derkomens, transport gevaarlijke stoffen, brandbare bouwmaterialen. „Modernisering en deskundigheid zijn noodzakelijk", evenals optreden in grotere verbanden". Inspekteur IJzerloo: „Deze opening is een eerste mijlpaal, ik hoop op een tweede over niet al té lange tyd in de- vorm van een regionalisatie van de brandweer in dit gebied". „Thuis" „Wij zijn nu thuis gekomen". Brand weercommandant Berrevoets kwam tot déze conclusie in zijn"dankwoord tot hét gemeentebestuur vóoiihet vyïl- len realiseren van het nieuwe ge bouw. „Voordat het zo ver was. heb ben wq wel vier burgemeesters en verschillende doka's* versleten. Maar onder De Meestér werddit gebouw een ,,Meester"-\verk", aldus com mandant. Berrevoets'. Hij herinnerde aan vroeger - tijden; „De brandweer was tóén eeti weeskind; Wé hebben de „overgang" aan den - lijvemoéten meemaken'.'. Dank braéht hij aan de architect en ook aan de gemeente geneesheer dok-tér W. Bohlkès,. die nu over volop ruimte 'kan beschikken om de korpsleden te keuren. Voor de vele ondervonden „raad eri daad" be dankte de commandant in het' bij zonder ook de" afdeling géniéehtefi- Medaillon De heer Berrevoets had gezorgd voor cèn origineel geschenk voor mevrouw De Meester: een medaillon mei zil veren ketting. In het medaillon: de portretjes van korpscommandant en ondercommandant. „Ik vind dit geweldig, al heb ik met die twee fotootjes misschien wel wat moeite", aldus reageerde burge meester Dc Meester. Voor zijn echtgenote vormde .het geschenk echter geen enkel probleem: „Ik voel me bijzonder thuis bij de brandweer", aldus mevrouw De Meester. Een uitspraak die door het korps met luid applaus in ontvangst werd genomen. De burgemeester werd overigens niet vergeten. Hij mocht een bestek in ontvangst nemen. „Wij hebben ge lezen over uw salariëring en vroegen ons af of u toch wel aan het eten kon blijven, vandaar....", zo lichtte de commandant de keuze van hel merk waardige geschenk nader toe. Felicitaties werden na dit originele intermezzo uitgesproken door de héér Den Hartogh, voorzitter afd. Zeeland van de Ned. Ver. van Brandweer commandanten. „Ik ben blij te weten dat'er gemeentebesturen zijn die het goed menen met'hun brandweer". Kringhoofd Den Boer van de B.B.: „Ik wens jullie geluk vanuit een, an dere hulpverléningspost", ook wel het „lelijke eendje" genoemd. „Maar daar diskussiëren we niet over". Architect Pothaar zei te hopen dat van het gebouw een nuttig gebruik zal worden gemaakt. Aannemer P. den Hartogh: „Deze bouw was ons een eer". Hij kondigde als geschenk aan: een windwijzer met klokop de klok kan worden afgelezen „uit wel ke hoek dc wind waait". „Gratis blusstof' „Ik hoop dat er weinig blusstof zal worden gebruikt. Dit zei de heer A.. van Driel uit Middelharnis, namens een onbeperkt „gratis" leverancier: die waterleidingmaatschappij. Hij fe liciteerde eveneens namens de brand weercommandanten op Goeree-Over- flakkee. Chef gemeentefinanciën de heer M. A. Sweere zei te hopen in „de boc- ken" niet te worden geconfronteerd met „een gat van Berrevoets". Aan „de indrukwekkendste man" van het korps, brandmeester Jan de Jonge, overhandigde hij daarom een „zui nig", zij het ministerieel geschenk: het kentekenbewijs voor de brand weerwagen. „Het doet-ons wat al^ een gemeente waardering heeft voor het vrijwilli gerswerk". Dit zei commandant C. Deurloo uit Bruinisse, sprekend na mens de bevelvoerenden op Schou- wen-Duivehmd. In een slotwoord zei burgemeester De Meester dat de gemeenteraad alle eer toekomt voor de totstandkoming van het nieuwe gebouw. „Het lijkt wat formeel, maar ik wil u zeggen: het was de raad die zorgde voor dit gebouw en het materieel". Commandant Berrevoets beant woordde hieïna als afsluiting op vlotte wijze allé sprekers..Hij zei on der meer nog: „Het geeft niet wie de 'bhsnd blust, -als het maar gebeurt". Na de Officiële opening beziëhtïg- d'<?n zeer velen zaterdag het nieuwe complex: de garage, werkplaats, slangenkamer, persluchtkamer, was ruimten, commandkokamer, instruk- tièlokaal en andere onmisbare voor zieningen. Goed gesitueerd nabij het hart van de stacj staat een modern geïnstal leerd korps gereed uit te rukken. Dat hebben velen ook tijdens de uurtjes „open huis" van nabij kunnen zien. Zo werden vrijdag en zaterdag on getwijfeld hoogtijdagen in de ge schiedenis van een „volwassen" ge worden „weeskind".... Commandant Berrevoets (links) e-n onder-commandant Quant midden kregen na ro'n vijf-en-twintig jaar van trouwe dienst een onderschei ding uitgereikt door burgemeester Dc Meester. De beide brandweercom mandanten werden bovendien bevor derd. (Zie het verslag elders in dit nummer.) (Foto: Zierikzeeschc Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 3