wico Vlekkeloos „buitengebeuren bij opening van brandweergarage Zierikzee Veelzeggende huldiging scheidende visserij-opzichter Ph. J. Steketee DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Weeskind" werd volwassen GELD NODIG Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen voor prima gebruikte meubelen Receptie te Bruinisse Hulp aan Joden in de oorlog Aantjes en de P.v.d.A.-eisen STAAT DER NEDERLANDEN 8X% EO-JARIGE LEIMIIMG - 197G ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 20 december 1976 133ste jaargang Nr. 22016 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman &Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21.20; per jaar 81,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn excfusief 4% B.T.W. in dit nummer: Crescendoen zijn nieuwe uniformen ZIERIKZEE, 18-12. Mei een presentatie die na afloop door burgemeester Th. H. de Meester „buitengewoon geslaagd" werd genoemd - van bet Zierikzeese vrijwil lige brandweerkorps, gestoken in fraaie nieuwe uni formen, met een proefalarm en de onthulling door de echtgenote van de burgemeester van een door techni sche korspleden met onmiskenbaar artistieke inslag vervaardigde wandversiering, vond vrijdagmiddag de officiële opening plaats van de nieuwe brandweerga rage aan de Regenboogstraat. De presentatie van het voltallige korps in zeer modern zwart „uitgaans- tenue" voor de nieuwe garage in de vers besneeuwde Regenboogstraat, was een voor Zierikzee uniek schouwspel; een „buitengebeuren" waarmee onge twijfeld eer werd ingelegd, dank zij de vlekkeloze uitvoering onder leiding van brandmeester J. de Jonge. meester De Meester. Na de inspektie van het aangetreden, korps volgde het „ingerukt mars" en dat bevel was ook het begin van enige uurtjes pra ten in een sfeer die het bijzonder eigen karakter van de Zierikzeese brandweer opnieuw, zoals bij andere gelegenheden al vele malen is geble ken, zeer duidelijk onderstreepte. Dat betekende o.a. een grotè stroom op gewekt spraakwater, die door .de se cretaris van- het korps, de heer H. E._ S. Sinck, in goede banen werd geleid. Na commando „openen en mars" werd het korps „model" en via de hiërarchieke weg gepresenteerd, via ondercommandant J. Quant en com mandant C. Berrevoets, aan burge- Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Koekstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Alarm Omstreeks die tijd - ongeveer vier uur - loeide over de stad ook het brandalarm. Dit alarm kwam in ak- tie nadat de burgemeester telefonisch had opgeroepen de proefsignalen in werking te stellen. Mevrouw De Meester-Post had daarna gelegenheid de „beeldhou wers" van het korps te kompliente- ren met hun geslaagde werkstuk: een drie-eenheid van koperen spuitstuk- ken, tot een funktioneel reliëf samen gevoegd en geplaatst in de hal van het nieuwe komplex. Onderscheidingen Bij gelegenheid van de ope ning van de nieuwe brand- weërgarage werden door bur gemeester Th. H. de Meester namens het gemeentebestuur twee leidinggevenden van het Zierikzeese korps, comman dant C. Berrevoets en onder commandant J. Quant, op har telijke wijze gehuldigd. Direkte aanleiding van deze ongedwongen huldiging was het feit dat zowel de comman dant als de onder commandant terug kunnen zien op een pe riode^ van vijf-en-twintig jaar trouwe dienst. „Zij deden dat op voortreffelijke wijze." Deze kwart eeuw trou we dienst werd vrijdagmiddag bekroond met de uitreiking door de burgemeester aan bei de heren van de vergulde her inneringspenning van het Brandweer wezen in Neder land, met inskriptie. Bovendien werd door de heer De Meester bekendge maakt dat b. en w. hebben be sloten de heer Berrevoets te bevorderen tot hoofdbrand meester, tevens commandant van de brandweer te Zierik zee, en de heer Quant te be vorderen ,tot adjunct^hoofdi brandmeester, plv. Óomman- dant. Na deze bekendmaking Overhandigde de burgemeester de heren Berrevoets en Quant de betreffende besluiten en de bij hun nieuwe rangen beho rende distinctieven. Overigens vindt men ook op andere plaatsen in het gebouw authentieke „tekens" van de brandweer, zoals twee klassieke oude handpompen van omstreeks 1800 en een fraaie koperen wandlamp, „gered" van een afge dankte oude motorspuit. De officiële opening bracht heel wat autoriteiten naar het instruktie- lokaal, tevens kantine, van de nieu we „kazerne". Daar waren o.a. de wethouders en raadsleden, de inspek- teur van de brandweer in Brabant en Zeeland M. van IJzerloo, kringhoofd R. J. den Boer van de Bescherming Bevolking van de A-kring Zeeland, reg.-brandweercommandant Walche ren J. Beenhakker, voorzitter H. den Hartogh van de afd. Zeeland Ned. Ver. van Brandweercommandanten, architect R. J. Pothaar, aannemer P. A. den Hartogh en voorzitter C. Deurloo van de Kring Bevelvoeren de Brandweren Schouwen-Duive- land. In zyn rede zei burgemeester De Meester, ondanks het slechte weer, niet achteloos voorbij te hebben wil len gaan aan de „buiten-inspektie" van het aangetreden korps. „Daar voor wat dit gebeuren te overweldi gend"; het was werkelijk buitenge woon". Met enige citaten uit een bijna hon derd jaar oudl boekje, .een- uit 1878 daterende handleiding voor de brand weer, toonde de burgemeester aan dat als het om klachten gaat over of door de brandweer, dit ook vroeger al het geval was. Ongetwijfeld heb ben uitspraken in het oude brand weerboekje, geschreven door een voorvader van Zierikzees' oud-bur gemeester mr. T. Th. Dijckmeester, mede aanleiding gegeven tot drasti sche verbeteringen. Wat de brandweer* van Zierikzee betreft: het korps kan eveneens te rugzien op goede en minder goede perioden in het verleden. Tot de min- ver volg op pagina 3) Burgemeester De Meester inspékteert het model aangetreden vrijwillige brandweerkorps bij gelegenheid van de officiële ingebruikneming van het nieuwe brandweergebouw aan de Regenboogstraat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina'» MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Het is nodiger de mensen te bestuderen dan de boeken. La Rochefoucauld BRUINISSE, 17-12 - De receptie hem aangeboden door zijn superieuren naar aanleiding van zijn 40- jarig dienstjubileum, is voor visserij-opziener Ph. J. Steketee te Bruinisse, een grootse huldiging gewor den van een allerwege gewaardeerd ambtenaar, die zijn plicht deed op een humane wijze. Deze ondertoon in de toespraken, die bjj deze feestelijke aangelegenheid werd gehouden werd het beste venvoord door de heer W. Okkerse, die dc jubilaris, een ambtenaar „nieuwe stijl" noemde. De voorgangers van de heer Steketee waren plichtsgetrouwe mensen, waarvan niets kwaads te zeggen viel, maar ze handelden naar de geest van hun tijd, zij zouden misschien spreken van „inflatie van gezag", maar zo is het optreden van de heer Steke tee nooit gevoeld. mosselpercelen in Zeeland en bij de proeven met het oesterbroed in de Greveüngen. in de gestrande auto van de heer Kofman. De tweede spreker, de heer Ro- mijn, een familielid, zette uitvoerig uiteen, hoe „oom Flip" in de fami liekring gewaardeerd wordt. Natuur lijk springt dan altijd de oorlogspe riode uit de levensloop van de jubi- lares er uit. Gevlucht voor de Duit sers, als matroos bij de Marine kwam hij in 1940 via Oostende in Engeland terecht, waar hij werd in gedeeld (tot 1946) bij de Mijnenveeg- dienst. Drie onderscheidingen, waar onder het in 1943, door Koningin Wilhelmina eigenhandig uitgereikt bronzen Oorlogskruis, houden de herinnering aan die periode levend. Een ingelijste spreuk en bloemen voor mevrouw Steketee vergezelden zijn interessante toespraak. (Vervolg pag. 2) AMSTERDAM, 18-12. „Het is onze plicht te waken, zonodig te offeren, voor het behoud van het nog steeds zo bedreigde Israël. Wij hebben de opdracht een wereld te maken, ter- wille waarvan het zin heeft gehad te lijden. Een wereld ook, waarin zulk lijden niet meer kan bestaan", dit zei minister Van Agt tijdens een bijeenkomst in het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen in Amsterdam, waar de Israëlische ambassadeur in ons land, de heer A. Kidron, aan 45 Nederlanders de onderscheiding „Jad Wa-Sjem" uitreikte omdat zij in de Tweede Wereldoorlog onder gedoken joden hebben geholpen. DEN HAAG, 18-12. A.R.-fractfe- leidcr Aantjes is langzamerhand de wjjze van op hoge toon stellen van ultimata „spuugzat", zo schreef h|j vorige week in het A.R.-partjjblad „Nederlandse Gedachten". Hij reageert daarmee op de uit spraken van P.v.d.A.-fractievoorzit- ter Van Thijn, die vorige week de aanvaarding van de vier zogenaamde hervormingsvoorstellen (V.A.D., on dernemingsraden, grondpolitiek en investeringsrekening) als „keiharde eis" stelde voor verdere samenwer king tussen P.v.d.A. en C.D.A. Advertentie ZIERIKZEE. Het mag dan kortstondig zijn geweest, gesneeuwd heeft het toch en het weinige gaf al dadelijk een romantisch tintje o.m. aan het oude Zierikzee. hier „in het wit" present met één van zijn oude straatjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Intussen dreigden de weersom standigheden roet in het eten te gooien, want de heer T. Kofman, die de leiding zou hebben bij de receptie, moest door middel van de Wegen wacht laten weten, dat hij onderweg van Den Haag naar Bruinisse door de sneeuwval was gestrand, eerst ongeveer half zeven (de receptie be gon om vier uur en eindigde om zes uur, arriveerde hij. Gelukkig was de heer H. Holstein, een andere chef van de heer Steke tee present en hij gaf het startsein voor de toespraken, door zelf de heer Steketee te feliciteren, met zijn jubi leum. Na een korte levensloop putte hij uit eigen reservoir en prees de scheidende voor de manier, waarop bij advies had gegeven en begelei ding bij de ifitgifte van nieuwe Vaartuig Jammer voor opziener Steketee was het wel, dat het vaartuig, waar op hij zovele jaren dienst had ge daan, naar de Waddenzee werd over geplaatst, omdat door het afsluiten van dc Grevelingen, het rayon van dienst verloren ging. Pogingen om toch nog de beschik king over een vaartuig te krijgen worden nog niet opgegeven. Het ge schenk (een draagbare radio), die de heer Holstein graag aan zijn waar derende woorden had willen toevoe gen, zou eerst later arriveren. Hij lag 22 december 1976 van 9 lol 15 uur door tussenkomst van bank of commissionair in effecten, onder opgave van het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen Inschrijving

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1