B. en w. ten onrechte beticht' van begrotings-pessimisme omAiaen QQ3333Mm Zuster M. P. A. Kunst-Visser kwart eeuw wijkverpleegster DE ZIERIKZEESCHE COURANT Automobielbedrijf W. G. Ista Zoon Gemeenteraad Middenschouwen Heelt U nog een^ goed BANKSTEL maar... bent II er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii bepaal meteen uw nieuwe keus. Huldiging te Scharendijke „Geen disciplinaire reaktie" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 december 1976 133ste jaargang Nr. 22015 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20; per Jaar 81,—. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Begin allerlei Kerstvieringen Ooslerland - Telefoon (01114) 1495 Dealer van: Mini Austin Morris Triumph M.G. Land/Rover Range/Rover. Officieel inbouwstation Landi den Harlog gasinstallaties SCHARENDIJKE - Vervolgens kwam in de deze week onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends gehouden gemeenteraadsvergadering, de vaststelling van de gemeentebegroting 1977 aan de orde. Een kom missie, bestaande uit de raadsleden, met uitzondering van de wethouders, had de begroting onderzocht. Mevrouw J. Kloet-Schellingerhout was van mening- dat de kommissie niet zo pessimistisch is t.a.v. het fi nanciële beeld van de begroting als burgemeester en wethouders in hun aanbiedingsbrief. Algemene beschouwingen, werden niet gehouden door de raadsleden. De voorzitter antwoordde mevr. Kloet, dat ondanks enkele belasting verhogingen de financiële mogelijk heden minder zijn dan in 1976. De post voor onvoorziene uitgaven dient te worden verminderd met de wed de van de concierge'gemeentebode. Advertentie U bent van harte welkom. \NIEUWERKERK, RIJKSWEG 26. TEL. 01114-1268 OUDDORP. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 Momenteel zijn 2 medewerkers bij de gemeente werkzaam krachtens de subsidieregeling voor E-objecten. Wanneer het dienstverband niet op dezelfe voet worden verlengd, komt zeker 1 medewerker ten laste van de gemeente. Het is niet de bedoeling van bur gemeester en wethouders pessimis tisch te zijn, doch wel een voorzich tig beleid te voeren. In de aanbiedingsbrief heeft het college de aandacht gevestigd op het ongemotiveerde verschil in uitke ring per leerling, lokaal voor groite en kleine gemeenten^ terwijl de uit gaven praktisch even hoog liggen. De heer L. de Boer meende, dat de gemeente weet welke uitkeringen ontvangen zullen worden, zodat' het college zal moeten leren1 er mee te leven.De voorzitter gaf dit toe. B. en w. hebben het verschil in uitke ring willen1 signaleren. Mortuarium De heer L. dén Boer informeerde naar het bouwen van een mortua rium te Kerkwerve. Hiervoor is enige tijd! geléden een bedrag in dé begroting opgenomen. Er ds volgens spreker behoefte aan een mortua rium. De voorzitter antwoordde, dat destijds gedacht is aan het verbou wen vari het lijkenhuisje tot mor tuarium. Thans leeft de gedachte 'n mortuarium aan het gemeentelijk verenigingsgebouw te bouwen. Bin nenkort zal hiervoor een plan aan de gemeenteraad' worden overgelegd Bij de hoofdstuksgewijze behan deling van de gemeentebegroting in formeerde de heer Van den Bosseof de kommunikatie-apparatuur reeds is gearriveerd. De voorzitter deelde mede, dat dit inderdaad het geval is, zodat onver- Een massa laat zich beter on der suggestie brengen dan een individu. Gustave Ie Bon tig samengewerkt met zr. Kunst- Visser. Op wat humoristische wijze merkte hij op, dat de keuze van een gehuwde wijkverpleegster destijds' goed was geweest, omdat Scharen- dijke en omgeving daardoor gedu rende een lange reeks van jaren van een wijkverpleegster verzekerd was. Zr. Kunst-Visser dankte hierna de verschillende sprekers en4' degenen die geschenkenRiadden gegeven. Een speciaal woord van dank richtte zy tot haar echtgenoot. Door zijn mede werking was zy in staat geweest haar werk te verrichten. UTRECHT. De Industriebond NVV staat uiterst huiverig tegenover een verdere ontwikkeling van de kern energie in ons land. Daarom wijst, de bond voorlopig althans de uitbrei ding van het ultracentrifugeproject (UC-project) in Almelo af. Dit nummer bestaat uit 12 paffina'» Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Weinig verandering Veel bewolking met hier en daar wat lichte sneeuw, matige tot krachtige wind uit oost tot zuidoost; minimum temperaturen van -1 tot -5 graden, maximum temperaturen rond het vriespunt. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 3 Min.-temperaturenomstreeks min twee graden. Max.-temperaturen: omstreeks plus een graad. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van drie gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 18 dec. Zon op 8.44, onder 16.30 Maan op 5.12, onder 14.39 19 dec. Zon op 8.44, onder 16.30 Maan op 6.28, onder 15.27 20 dec. Zon op 8.45, onder 16.30 Maan op 7.37, onder 16.24 Nieuwe maan: 21 dec. (3.03). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 18 dec. 0.06 12.34 6.02 18.27 19 dec. 1.10 13.36 7.03 19.18 20 dec. 2.07 14.32 7.50 20.06 Springtij: 23 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-12. Het KNMI deelt mede: De temperaturen waren vrij dag overdag rond het vriespunt, maar door de vrij stevige oostelijke wind, die over grote delen van ons land stond, was het toch nog vrij koud. De toename in de wind hing samen met de verdere opbouw van een hogedrukgebied boven Scandi navië en het meer naar het noorden opdringen van een vlak lagedrukge bied, dat vrijdagochtend ten zuiden van Ierland lag. Zaterdag zal er in de drukverdeling boven West-Europa weinig veranderen. Ten westen van Frankrijk blijft de luchtdruk laag en boven Scandinavië hoog. We blijven in oost- en zuidoostelijke stroming, waarmee kontinentale lucht wordt aangevoerd. De gemiddelde tempe ratuur in deze lucht is gemiddeld iets beneden nul. Zaterdag zal het daarom overwegend licht kunnen vriezen. DEN HAAG, 16-12. Minister Van Agt van justitie heeft donderdag avond gezegd, dat er geen sprake is geweest van een disciplinaire reac tie ten aanzien van drie leden van het openbare ministerie in Amster dam, procureur-generaal Hartsuiker, hoofdofficier van justitie Messchaert en officier van justitie Habermehl, met betrekking tot hun handelwijze in de zaak - Menten. hoopt hiervan gebruik zou kunnen worden gemaakt in het kader van rampenbestrijding. Ook de brand weer maakt van de portofoons ge bruik. De heer Den Boer hoopte, dat ge bruik in het kader van rampen be strijding niet nodig zal zijn. De heer Van den. Bosse stelde de vraag of het niet van belang ds, dat de brand weerkorpsen van Kerkwerve en Scharendijke worden samengesmol ten tot één korps. De voorzitter kon mededelen, dat kort voor zijn komst in Miiddenschouwen de gemeente raad het 'besluit had genomen., dat er twee brandweerkorpsen zouden zijn in verband met de uitgestrekt heid van de 'gemeente. Wel ds 'het van belang, dat d'e korpsen goed op elkaar ingespeeld raken. Hiervoor zijn thans duidelijke afspraken ge maakt. Ten aanzien van het prioriteiten schema voor uit te voeren kapitaals- werken vroeg de heer Van den Bos se of de opstelling een. bepaalde voorkeur aangeeft. De voorzitter deelde mede, dat bij de opstelling rekening 'gehouden ds met d>e be langrijkheid en urgentie, al zal hier aan niet steeds strak de hand kun nen worden gehouden. Uitvoering hangt af van1 goedkeuring en even tuele toekenning van subsidie. „De Weel" SCHARENDIJKE, 16-12. Donderdagmiddag jl. bood de vereniging Het Groene Kruis Scliouwcii-Duiveland zr. M. P. A. Kunst-Visser een receptie aan ter gelegen heid van het feit dat zij 25 jaar wijkverpleegster was. Een flink aantal belangstellenden was .hiervoor by elkaar gekomen in de gemeenschapsruimte aan de Ingridstraat te Scharendyke. Namens de bewoners van de kernen Scharendyke, Eikerzee, Looperskapel- le, Brydorpe en Ellemeet bood ds. Paulus zr. Kunst een kachel (open haard- model) aan. De voorzitter van de regionale Groene Kruisvereniging, de heer K. A. van Langeraad memoreerde de omstandigheden by de komst van zr. Kunst naar Haamstede in 1951. Een fietspad langs de Heuvclsweg is inderdaad noodzakelijk. De ge meente is financieel niet in staat de kosten van de wegen te dragen, vooral nu na de droge zomer op di verse plaatsen verzakkingen zijn op getreden. (vervolg op pagina 3) AMSTERDAM. Burgemeester en wethouders van Amsterdam en N.V. Serbadjadi, een dochteronderne ming van Exploitatie Maatschappij Scheveningen (EMS), hebben in principe overeenstemming bereikt over de aankoop van Theater Carre in Amsterdam door de gemeente Amsterdam. werkingsverband. De heer Blinden- bach reikte aan zr. Kunst een me daille van verdienste met draagspeld uit. Toespraak burgemeester Burgemeester E. Baerends van Middenschouwen uitte eveneens zijn waardering aan het adres van zr. Kunst-Visser. Hij zei tegen de Kerst dagen wat lyrisch geworden te zijn en droeg daarom - in plaats van het houden van een gewone toespraak - een ode voor aan zr. Kunst en de wijkverpleegsters in het algemeen. Namens de kollega's op Schouwen- Duiveland feliciteerde zr. Steutel de jubilarcsse eveneens. Zij speldde beiden een soort jubileumcorsage op en overhandigde haar collega een bon voor een juwelier en de heer Kunst eveneens een verpakte fles. Dokter W. Terpstra uit Brouwers haven zei, dat het eigenlijk niet zijn bedoeling was geweest het woord te voeren. Van 1957-1973 had hij pret- De heer Hairt dacht, dat voor aan leg van een plantsoen, in „De Wee!' te Scharendijke reeds gelden waren gereserveerd. Het verwonderde hem wat, dat het plan nog steeds niet tot uitvoering is gekomen. De voorzatter wees er op, «dat 'het plan enige malen, is gewijzigd. Het voornemen bestaat om in 1977 tot uitvoering te komen. Bij rekonsrukie van wegen pleitte de L. den Boer voor aanleg van een fietspad langs de Heuvelsweg. De voorzitter zei, dat het herstel en ver betering van een aantal bij de ge meente in onderhoud zijnde wegen is geraamd op f 1,5 miljoen. Verpleeghulp moest toen op veel grotere schaal geboden worden. Thans wordt veel tijd besteed aan bejaardenbezoek. Daarnaast bestaat het werk van de wijkverpleegster uit zuigelingenzorg, kleuterzorg, gehoor- onderzoek, organisatie bejaardenrei- zen, organisatie bejaardengymnas- tiek, contacten met de instantie voor maatschapelij k werk en gezinszorg. De voorzitter had berekend, dat zr. Kunst in haar loopbaan 54.735 bezoe ken had afgelegd. Spreker hoopte, dat zr. Kunst nog vele jaren haar werk zou mogeh verrichten. Uit waardering bood hy haar namens de vereniging een bloemenattcntie en een enveloppe met inhoud aan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het echtpaar Kunst-Visser,bewondert de kachel, die een delegatie, bij monde van ds. P. Paulus kwam aanbieden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer Kunst ontving uit zijn handen een mooi verpakte fles. De heer Blindenbach sprak hierna namens de provinciale vereniging. Hij wees eveneens op de grote ver anderingen in het werk van de wijk verpleegster. Vroeger was hot werk een eenpersoonspost, thans bestaat op Schouwen-Duiveland een samen- ZIERIKZEE. De gemeente heeft afscheid genomen van de beiaardier, de heer W. L. Harthoorn, die sinds 1 januari 1966 het stadhuiscarillon heeft bediend. De heer Harthoorn heeft de 65-jarige leeftijd reeds geruime tijd overschre den, maar voelde zich nog altijd „fijn" in de toren bij de bellen. De tijd van komen echter brak aan en informeel is ten stadhuize afscheid van hem. ge nomen door het kollege van b. w. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer Cees van Eersel, hier aan. het werk aan de speeltafel. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1