Energie besparen! Waarom! Verstandig met energie. tw» - Omdat we allemaal hebben leren denken. Energiebesparing is noodzakelijk. Niet om één, maar om tientallen redenen. Een aantal daarvan vindt u hierboven. Misschien spreken ze u niet allemaal aan. Maar als u een beetje met ons aller bestaan begaan bent, moeten er toch een paar bij zitten, die u aan het denken zetten. Wat betekent verstandig omspringen met energie? Betekent dat,datwe weer primitief moeten gaan leven? Afstand doen van ons comfort? Integendeel. De bedoeling is juist datwe onze huidige levensstandaard ook voor de toekomst veilig stellen. Door zorgvuldiger om te springen met de beperkte energiebronnen die onze maniervan leven mogelijk maken. Handig boekje met tips. Energie besparen is eenvoudiger dan u denkt. Het betekent, als't kan, de verwarming een graadje lager stoken. Minder slordig met lichten zijn. Verstandiger auto rijden. Gas-en elektrische apparaten efficiënter gebruiken. Etc. Wie nu een briefkaart stuurt naar: „Energiebesparing", postbus 503, Apeldoorn, onder vermelding Jïpboekje" krijgt een r handig boekje thuis met vele manieren om portemonnee en energie te sparen. 12 Omdat de toekomst van uw kinderen er roos- kleuriger uitziet, als u wat energie voor ze bewaart. Om de energiedeskundigen de tijd te geven voor het vinden van alternatieven voor de brandstoffen die opraken. En dat is minder eenvoudig en gaat mindersnel dan menigeen denkt. Hieronder ziet u een 30 meter hoge windmolen om energie op te wekken.Voldoendevoor25 huizen.Een interes sant experiment, maar niet voldoende om de wereldenergieproblemen mee op te lossen. Omdat we niet alleen op de wereld zijn.En omdat ons royale energieverbruik de energie voor de ontwikkelings- landén onbetaalbaar maakt.Om u een voorbeeld te geVen, wij gebruiken ruwweg 25 maal zoveel aardolie per noofd van de bevolking als in een ontwikkelingsland. Dat is dus niet erg eerlijk verdeeld. Probeer wat minder te gebruiken ■en bewaar wat voor anderen. Dit is con publikalie van het ministerie van Economische Zaken. Omdat ook uwportemonnee best wat besparing kan gebruiken. Omdat een keertje lopen of fietsen een gezonde variatie op die eeuwige autostoel is. En denk hier eens aan: als onze benzinetank leeg is, kunnen we hem laten vullen, maar als de grote i olietank van onzej aarde leeg is, is die definitief leeg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 12