DE GETEKENDE Een goede wens komt graag op tijd Geen oplossing voor Rhodesië Menten en de Lemberg- moorden 7 BLIK DOOR HET WERELD Raadslid verwijderd Al veel jeugd met hoge bloeddruk Twee doden in het verkeer Andere subsidieregeling eigen woningen Rijinstrukteur omgekomen Vrouw over oceaan Israël wil ex-SS-er L. De hartchirurgie Wat biedt de BEELDBUIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 december 1070 Nr. 22014 De Geneefse conferentie over de toekomst van Rhodesië wordt ver daagd zonder dat een oplossing is be reikt of zelfs maar in zicht is geko men. Wel komen uit Rhodesië nu be richten dat zwarte guerrillastrijders op maar een paar kilometer van de hoofdstad Salisbury een auto met blanken beschoten. De terreur is nooit zo dicht by de regeringsgebou wen van premier Smith geweest. Nu is er nooit reden geweest om van de Geneefse conferentie al te veel te verwachten. De afgevaardig den van premier Smith zijn er alleen heen gegaan omdat ze het zich moei lijk konden permitteren niet te pra ten. Ze wilden liever niet afgeschil derd worden als lieden met wie geen gesprek mogelijk was. Maar voor alle zekerheid gingen ze er xoel heen met de uitgesproken voorwaarde dat men zich aan de plannen van de heer Kis singer zou houden. Nu had deze wel iswaar uitdrukkelijk gemeld dat hij geen plan had en slechts wilde pro beren de partijen aan een tafel te krijgen waar ze dan zelf maar moes ten zien hoe ze de trubbels oplosten, maar daaraan had Smith niet zo'n boodschap. Trouwens de zwarte delegaties evenmin, voorzover ze al met elkaar konden opschieten. Zeer terecht heb ben ze gevoeld dat voor hen het pra ten niet zo van belang was als het feit dat Smith dan toch maar kwam praten, waarmee hij zich verzoend scheen të hebben met een aanzien lijk zwakkere positie dan hij altijd kad beweerd in te nemen. De kwes tie heeft te lang geduurd dan dat iemand nog gelooft dat er met pra ten een eind aan is te maken en de enige andere manier is vechten. Wat nu kan het moreel van de langzaam in getal toenemende en ervaring op doende guerrillastrijders beter ver sterken dan een teken dat de tegen stander niet zo sterk is? Bovendien betekent de conferentie altijd publi citeit en daarbij hebben de zwarten evenzeer baat. Wat hun betreft kon er dus gerust gepraat worden mits maar geen vergelijk tot stand kwam. Lering getrokken Dat wil zeggen: als Smith zo vrien delijk had willen wezen toe te geven, dan was het ook welkom geweest. De Rhodesische negerleiders hebben ge noeg geschiedenis om zich heen ge zien om te weten dat het ook best kan door een overeenkomst aan te gaan die prachtig klinkt. Vervolgens neemt men de macht en stoort zich in geen enkel opzicht aan de eerder gemaakte afspraken. Oneerlijk? Niet vanuit hun gezichtspunt: in de vrij heidsstrijd is ieder middel geoorloofd en als wat woordbreuk daarvoor no dig is dan hoeft men zich daarvoor niet te generen. Zo is in menige nieuwe natie van de derde wereld snel van de structuren afgeweken die moesten zorgen dat een redelijke rechtsstaat zou groeien. Helemaal zo afkeurenswaardig is dit ook eigenlijk niet - die structuren waren door gaans van typisch westerse makelij en het is nog maar de vraag of ze in de praktijk zo goed konden voldoen als ze op papier klonken. Maar deze lering uit de jongste historie hebben ook Smith en de zij nen getrokken. Vandaar dat bij hun morrend toegeven aan de eis om snel te beginnen met een overgaan van het huidige blanke bewind naar één met invloed van de zwarte meerder heid zij erop stonden dat leger en po litie in die overgangstijd onder blank bevel zouden blijven. Wat zij zagen als een garantie dat in ieder geval zodanige orde gehandhaafd kon blij ven dat de blanken zich niet bedreigd hoefden voelen, kon van de zijde der zwarten moeilijk anders beschouwd worden dan als een poging om de blanke overheersing te bestendigen. En het is niet eens zo absurd: een regering die niet onbelemmerd kan beschikken over zijn machtsmiddelen is geen regering. Vandaar dat er geen kijk op luas dat in Genève een overeenstemming bereikt kon worden waarmee zwart tevreden was - tenzij Smith zo vrien delijk wildehoezen om een soort zelf moord te plegen en dat hij daarvoor niet voelt kan hem niet eens kivalijk genomen worden. Zodat het enige resultaat van Genève voorlopig is dat men over en weer de messen wat heeft kunnen scherpen voor de bit tere eindstrijd die onvermijdelijk ge worden lijkt. VLAGTWEDDE, 15-12. Het raads lid G. Landlust van de gelijknamige fraktie uit de gemeenteraad van Vlagtwedde is door burgemeester Flik van Vlagtwedde de zaal uitge stuurd. Dit gebeurde onder leiding van hoofdagent J. Frenkel van de gemeentepolitie. Aanleiding tot dit incident was dat de heer Landlust een voormalige controleur van de hondenbelasting in de gemeente Vlagtwedde uitmaakte voor „hon denjager" en „hondespeurderToen hij de eis van burgemeester Flik om zijn woorden terug te trekken niet inwilligde, werd hij weggevoerd en mocht hij op de publieke tribune de zitting verder volgen. DEN HAAG, 15-12. De cijfers van het epidemiologisch preventief on derzoek in Zoetermeer zijn veront rustend hoog. Vooral bij jongens in de leeftijd van 15 tot 19 jaar is een onverwacht hoge bloeddruk geme ten. Ook het cholesterolgehalte van de jongeren is hoger dan normaal. Het risico van hart- en vaatziekten is daardoor veel groter. Dit deelde prof. dr. H. A. Valken burg. hoogleraar in- de epidemiolo gie aan de Erasmus universiteit in Rotterdam, dinsdag in een toelichting op het vorige week verschenen, voor lopige rapport mee. Van de genoem de jongens heeft 15 procent een ver hoogde bloeddruk. Bij 4 procent was het abnormaal hoog. Deze zijn in middels naar de huisarts gestuurd. ASSEN, 14-12. Twee inzittenden van een personenauto zijn dinsdag middag bij een ernstig verkeerson geluk op de provinciale weg tussen Meppel en Pesse onder de gemeente Ruinen om het leven gekomen. Bij een inhaalmanoeuvre van de perso nenauto botste deze op een tegemoet komende vrachtauto. Twee vracht wagens, die door de personenauto werden ingehaald, raakten ook bij de botsing betrokken, evenals nog een vierde vrachtwagen. Verschenen is de 25e Beschrijvende Rassenlyst voor Lnndbomvgewassen 1077 door het Instituut voor Rassenonderzoek van Landbouwgewassen. DEN HAAG, 15-12. Minister Gruij- ters heeft een wijziging in de subsi dieregeling voor eigen woningen aangekondigd. Tijdens het begrotingsdebat in de Kamer deelde hij mee dat de eerste jaarlijkse bijdrage van f 5200 met ca. 10 procent wordt verlaagd. Voor eigen woningen in de beschutte sfeer blijft echter het bedrag van f 5200 gehandhaafd. Het hoogste bedrag van de stichtingskosten, waarbij de maximale bijdrage kan worden toe gekend zal met ongeveer 5 procent worden verhoogd. Deze verhoging is gebaseerd op prijsstijgingen sinds 1 juli 1976 en op de verhoging van de b.t.w. I WINTERTHUR, 15-12. Dankzij de voorspraak van Pieter' Menten zou een professor in Lemberg in 1941 aan de zogenoemde „professorenmoord" zijn ontkomen. Bij deze reeks moor den gepleegd door Duitse SS- en Ge- stapo-officieren werden twaalf pro fessoren en 22 leden van hun familie en bekenden om het leven gebracht. De man, die dit beweert, is de nu Zwitserse, maar in Polen geboren, architect Zoedislav Pregowski. Hij is er vast van overtuigd dat Menten, die nu door de Nederlandse justitie wordt gezocht verdacht van oorlogs misdrijven, bij de moorden betrok ken was. LOSSER, 15-12. Op de Enschedese- weg in het Overijsselse Losser is de 54-jarige rij-instrukteur H. Super uit Losser om het leven gekomen. De lesauto, waarin hij zat, moest uitwij ken voor een tegemoetkomende wa gen, die op de linkerhelft van de weg reed. De lesauto botste hierdoor te gen een lantaarnpaal. De bestuur ster, mevrouw Kok uit Losser, werd zwaar gewond. De auto, die op de linker weghelft reed is na het onge luk doorgereden. SYDNEY, 15-12. De Poolse Krys- tyna Chojnowska-Liskieipicz is erin geslaagd om als eerste vrouw ter we reld alleen de Atlantische- en Stille Oceaan over te steken in een zeilboot Zij was vertrokken Uit de Poolse ha venplaats Gdansk en ging dinsdag bij Sydney voor anker. Krystyna Chojnowska gaat nu in Australië „overwinteren" en zal proberen in het voorjaar haar reis om de wereld voort te zetten. Zij wil dan via de Indische Oceaan, Kaap De Goede Hoop en de Atlantische Oceaan naar haar vaderland terugkeren. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Op het tweedaags CD A-congres in Den Haag heeft de voorzitter van de CDA-programcom- missle, prof. dr. Goudzwaard, gepleit voor meer en betere kansen voor een nieuw Europa. DEN HAAG. De centrale raad voor de volksgezondheid heeft zich in gro te-lijnen akkoord verklaard met een door een werkgroep van de raad op gestelde nota over de regionale fi nanciering in de gezondheidszorg. ROTTERDAM. De Rijnmondraad heeft aan twee oliemaatschappijen s.i.r.-vergunning(wet selectieve in vesteringsregeling) gegeven voor de uitbreiding van hun bestaande indu striële complexen in het Waterweg gebied. DEN HELDER. VVD-fraktievoor- zitter Wiegel vindt dat het volledig de spuigaten uitloopt met het gebrek aan samenhang binnen de regerings coalitie. De kranten schrijven ko lommen vol over het geruzie van de regeringspartijen. Beleid wordt er door dit kabinet niet meer gevoerd, zo zei hij. AMSTERDAM. In de afgelopen vier jaar is in ons land al meer dan 400.000 gulden, afkomstig van toesla gen op herinneringszegels, uitge keerd aan alle mogelijke liefdadige, culturele en andere instellingen. UTRECHT. Vanaf donderdag 23 december is de vrije vestiging van artsen in de Europese Gemeenschap een feit. Dit betekent dat artsen, huisartsen en specialisten uit de ne gen aangesloten lidstaten hun werk zaamheden kunnen uitvoeren in het land van hun keuze. DEN HAAG. De Rooie Vrouwen in de Partij van de Arbeid zijn buiten gewoon verontwaardigd over het af wijzen door de leden van de Eerste Kamer van het wetsontwerp op abortus-provocatus van PvdA en VVD, zo heeft contactvrouw mevr. v. d. Merwe dinsdagavond meegedeeld. DEN HAAG. Bij het begin van dit schooljaar waren er minder studen ten in opleiding voor kleuterleidster of hoofdleidster. Bij de pedagogische akademies waren de aantallen stu denten gestegen. UTRECHT. In een telegram heeft de Federatie Nederlandse Vakbewe ging de regering laten weten erg on gerust te zijn over de werkgelegen - heidsproblematiek bij de Noord Ne derlandse Machinefabriek in Win schoten. Adiwrtentle Posttarief wenskaart f 0,40, wenskaart in open envelop f 0,45 DEN HAAG, 15-12. Met ministerie van justitie in Den Haag heeft van de Israëlische autoriteiten maandag het verzoek ontvangen de 58-jarige ex-SS-er Lambert J. L. uit Horn (L.) voorlopig aan te houden met het oog op uitlevering. Dit heeft een woord voerder van het ministerie van jus titie dinsdagmorgen meegedeeld. DEN HAAG, 15-12. „De problema tiek iri. de hartchirurgie in Neder land heeft in de afgelopen jaren een dusdanige omvang aangenomen, dat snel en effectief handelen ten zeer ste geboden is". Dit schrijven cardiologen en hart chirurgen in een brief aan de staats secretarissen P. J. M. Hendriks van volksgezondheid en dr. G. Klein van onderwijs en wetenschappen, waarin zij hun ernstige teleurstelling uit spreken over het standpunt van bei de bewindslieden het -aantal hartope raties in Nederland weliswaar aan zienlijk op te voeren, maar in veel mindere mate -dan door de Gezond heidsraad is aanbevolen. VRIJDAG 17 DECEMBER NED. I: Als voorgerecht van de AVRO dient het spelletje Wie van de drie? met als panelleden Martine Bijl Lous Haasdijk, Albert Mol en Kees Brusse. Vervolgens maakt Mies Bouwman haar opwachting met het spelprogramma Een van de acht. Dat betekent een kleine twee uur amuse ment, met als klimax de winnende kandidaat achter de lopende band. Aktuele sportinformatie krijgen de kijkers in een uitzending van AV- RO's Sportpanorama. De AVRO rondt haar programma af met een aflevering van de kostelijke serie MASH. Een ontsnappingspoging van Klinger, een bijna noodlottige opera tie van Frank Burns, een inspektie van veldpredikant Hollister en een aantal andere merkwaardige zaken doen zich in deze aflevering voor. Tegen elf uur komt de IKON op de buis met een dokumentaire over een rechtsgeding tussen de Amerikaanse staat en de westelijke Shoshone-in- dianen van Neveda die het uit 1863 daterende verdrag van Ruby Valley aanvochtèn. Volgens dit verdrag zou den de kuituur en de rechten van de Shoshone-indianen gewaarborgd zijn, maar de blanlke machthebbers hadden daar een andere mening over. NED. 11: Vermoedelijk ter wille van de jeugdige kijkers heeft de TROS een aflevering van de komi sche serie Hotel de Botel in de voor avond geplaatst. Er hangt een bij zonder sfeertje in het hotel van Bob Overwater. Het kerstfeest staat voor de deur. Er is veel werk te doen en broer Koos biedt zijn diensten aan. Maar dat kan natuurlijk nooit goed gaan. De resterende tijd voor het journaal besteedt de TROS aan een tekenfilmpje dat gemaakt is op het liedje A cowboy's work is never done, gezongen door Sonny and Cher. .Na het journaal trakteert de TROS de kijkers op een 'aflevering van De Jordaches. Tom Jordache en zijn zoon worden herenigd. Tom raakt bovendien verliefd op de kok kin van zijn boot. Julies zoon Billy krijgt bezoek van Rudie en Julie, maar laat weten niets meer met hen te maken willen hebben. Veel een voudiger liggen de problemen in de Engelse serie Wordt u al geholpen? De kerstverkoop staat voor de deur ook in het warenhuis van de Grace Brothers. Iedereen van het perso>- neel bedenkt plannen om deze ver koop te stimuleren. MrsSlocombe meent zich als Robin Hood te moe ten uitdossen. De TROS gaat hierna op de serieuze toer met een uitzen ding van de aktualiteitenrubriek Aktua TV. VRIJDAG 17 DECEMBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De berepoot; 18.55 Nieuws; 19.05 Wie van de drie?; 19.35 Een van de acht; 21.20 Gesprek met de minister-president; 21.35 Journaal; 21.50 Sportpanorama; „Zodra hij er weer is, wilt u dan kontakt met me opnemen? Zegt u hem dan uit mijn naam, dat ik me schaam om hetgeen, ik hem heb aan- gedaan. En eveneens Gorinie, me vrouw. Maar dat ik hem zoveel mo gelijk zal helpen en protegeren bij de hoofddirektie. Volgens mij is uw man geknipt voor die baan. Ik zou geen betere weten." Ellie wordt enigszins getroffen door zijn openhartige schuldbeken tenis en belofte. „Meent u dit alle maal werkelijk, meneer Veenbrink?" „Het herstel van uw man in zijn funktie hier, beschouw ik nu als een heilige zaak, mevrouw. En ik zal niet rusten voor ik zijn promotie moge lijk heb gemaakt. En als ik u onver hoopt op een andere manier zou kunnen helpen, belt u me dan alstu blieft, mevrouw. U kunt ten volle op me rekenen. Als het moet; dag en nacht!" „Wel, meneer Veenbrink, ik neem aan, dat uw goede wil echt is. En uw spijt over het gebeurde. Maar dit alles neemt niet weg, dat we nog al tijd niet weten, waar mijn man zich ophoudt. Tot zolang heeft geen en kele toezegging enige zin, dat zult u zelf wel begrijpen." „U hebt gelijk, mevrouw. Maar u weet nu in elk geval, dat u op mij kunt rekenen. Als het moet, sta ik terstond voor u klaar. Als u dit voor ogen houdt en de wetenschap, dat uw man in ieder geval kan terugko men en een zeer goede kans maakt op promotie, hebt u misschien weer nieuwe kracht om staande te blij ven. Ik hoop, dat u sterk zult kun nen blijven." Nadat Veenbrink opgehangen heeft, belt Ellie terstond naar Apel doorn. Vollekamp luistert rustig, als de vrouw haar nieuwe vermoedens uiteenzet. Als ze uitgesproken is, knikt hij enkelè malen begrijpend. „Goed, Ellie, ik bel meteen onze man in Parijs. Met het signalement op zak moet hij vanavond en van nacht maar eens langs de Seine gaan kijken. Het is een pienter kereltje; als uw man daar rondhangt, wordt hij door hem gevonden, dat garan deer. ik je. Zodra ik iets weet, laat ik het je horen. Hou je taai, Ellie. Wij in Apeldoorn bij de krant leven allemaal met je mee. Ja, op de re- daktie weten ze het nu ook. Hele maal niet erg, het blijft onder ons. Je kent ons ploegje, daarin is nog maar weinig verandering gekomen. En iedereen kijkt op zijn beurt uit. Sterkte, meid. Persoonlijk kan ik nog altijd niet loskomen van de ge dachte, dat hij gevonden wordt. Dat is mijn intuïtie!" Ze voelt haar hart weer wat lich ter, als ze voor de tweede keer op hangt. Parijs... net iets voor Jan, om daarheen te gaan. Laten we hem alsjeblieft vindenIk kan niet buiten hemIk houd van hem met al zijn gebrekenHij is mijn man en ik heb hem trouw beloofd. Ook in moeilijke dagen alstublieft Gonnie wordt 's avonds op de hoogte gebracht van Veenbrinks te lefoontje en onbewuste tip. „Ik heb het meteen doorgegeven aan Chris Vollekamp. Hij licht zijn Parijse me dewerker in. Die gaal vanavond en vannacht alle clochards af. Hij heeft immers het signalement van vader? Enne... als hij terugkomt, maakt hij een grote kans op promotie." Ze vertelt, wat Veenbrink in dit opzicht heeft beloofd. Tcnslote er aan toe voegend: „Hij wil helpen, heeft hij gezegd. Ook financieel. Maar dat is natuurlijk niet nodig. Aan zijn stem te oordelen, zit hij er mee in". Gonnie is hard. „Allicht. Nou is-ie geschrokken van de scherven, die hij 22.30 M.A.S.H.; 22.55 Geschonden verdrag; 23.45 Journaal. NED11: 18.45 Informatie Span jaarden; 18.55 Nieuws; 19.05 Calime- ro; 19.18 Hotel de Botel; 19.50 A cowboy's work is never done; 20.00 Journaal; 20.25 De Jordaches; 21.10 Wordt u al geholpen; 21.40 Aktua TV; 22.30 Sport; 22.55 Journaal. ZATERDAG 18 DECEMBER NED. I: De VARA zorgt 's mid- dags voor gevarieerde kijkkost. Na de film van ome Willem maakt Cees Snoey zijn opwachting met O gaat dat zo. Dat betekent nuttige tips on der meer over ventileren in de wo ning, het oefenen van de foxtrot en het starten van de auto met een zak lantaarn. In Jeannie van Munsters Familieportret maakt het tv-publiek vervolgens kennis met de familie Van Kinsbergen. Al vele generaties speelt deze familie een belangrijke rol in de wereld van het kleine cir cus. Om half zes komt de NOS met een reportage van de schaatsinter- land tussen Nederland en Noorwe gen. Om zeven uur komt de KRO met de Willem Ruis Show. In de show treden o.a. voor het voetlicht Rita Corita, Robert Paul, Peter Knegjens en Merel Laseur. De vol gende zestig minuten zijn voor Aad van den Heuvel die in de Boerderij te Huizen een ontmoeting heeft met de veelgelezen schrijver Cees Bud- dingh. Het gesprek dat zij samen voeren heeft het liegen als thema. Na het journaal is het tijd voor de Amerikaanse western Het geheim van de vijf graven. Hoofdrolvertol ker Richard Widmark is een ruwe maar oprechte scherpschutter in de ze film, die een vader-zoon-konflikt als thema heeft. De jonge cowboy is op zoek naar zijn vader die hij nog nooit heeft gezien. Vermoedelijk maakt deze deel uit van een groep van vijf goudzoekers. Het laatste half uur op deze zender wordt be steed aan de rubriek In gesprek met de bisschop, waarin een ontmoeting met bisschop Simonis van Rotter dam over kerstmis en kerstviering. NED. II: De poppenfilmserie Bolke de Beer opent om het programma dat de NCRV op deze zender te bie den heeft. Bolke en zijn vrienden vieren het jaarlijkse grote bos/eest. Barend Barendse is gastheer in een amusementsprogramma waarin de muziek overheerst. Voor het voet- licht treden artiesten als Gonnie Baars, De lolita's, Peter Wiedemeyer en de Kon. Fanfare West Frisia. Het journaal wordt gevolgd door kwis- werk. Kick Stockhuyzen presenteert het spelprogramma Ja natuurlijk. Filmfragmenten, foto's en anekdotes illustreren de tocht door de natuur. Een heel andere tocht vervolgens in een aflevering van Vluchtroute. Drie jongemannen weten uit een Frans werkkamp te vluchten en dat is het begin van een hachelijke tocht, waarbij zwaar bewaakte grenzen moeten worden gepasseerd. Ze krij gen de steun van een kordate boe renzoon. Rond tien uur is het tijd voor de aktualiteitenrubriek Hier en Nu, dat aansluitend in samenwer king met de mensen van Studio Sport enige beelden brengt van het sportgebeuren op deze zaterdag. De NCRV besluit met het derde deel van de reeks met Bertus Aafjes naar kinderen in Afrika. ZATERDAG 18 DECEMBER NED. I: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 De film van ome Willem; 16.05 O, gaat dat zo; 16.45 Familieportret; 17.40 Sport extra; 18.15 Teleac; 18.45 De berepoot; 18.55 Nieuws; 19.05 De Willem Ruis show; 20.30 Aad van den Heuvel; 21.35 Journaal; 21.50 Het geheim van de vijf graven; 23.15 hi gesprek met de bisschop; 23.40 Journaal. NED. II: 18.40 Het lied van de week; 18.45 Informatie Marokkanen; 18.55 Nieuws19.05 Bolke de beer; 19.15 Vriendelijk welkom bij Boe rend; 20.00 Journaal; 20.25 Ja, na tuurlijk; 21.30 Vluchtroute; 21.55 Hier en Nu; 22.35 Studio Sport; 23.00 Met Bertus Aafjes naar de kinderen in Afrika; 23.20 Journaal. 62 Familieroman door J. D. POSTHUMUS gemaakt heeft. De lammeling! Hoe heb ik ooit gek op hem kunnen wor den Ellie steekt een sigaret op, haar dochter aankijkend. „Je mocht hem toch wel?" „Natuurlijk, mam. Hij was hard- stikke aardig en keurig. Heel anders dan andere jongens, die de tweede avond, als je met ze uit geweest ben, al aan je zitten te plukken. Zoiets deed Peter nooit. Juist daarom ging ik van hem houden." Ze ziet de dromerige blik in de ogen van haar dochter, waar deson danks het vuur nog niet uit is. In weerwil van haar harde stem. Wie weet, hoe ze zelf lijdt onder dit alles. Al zal ze het nooit openlijk toegeven. Er gaat nog een week voorbij. Uit Parijs is er nog niets konkreets ge meld. Van Vollekamp weet Ellie, dat een drietal krantemensen avond aan avond een deel van de stad uitkam men, waar zich in de regel de clo chards zich ophouden. Tot nog toe zonder resultaat. Maar dat zegt niets. Ze zullen om beurten ook overdag gaan kijken. Best mogelijk, dat de betrokkene ergens in de stad voor de nacht een bescheiden onder komen heeft gevonden. Ook dat zul len ze proberen na te trekken. Het vleugje optimisme, dat Ellie na het woordje „Frankrijk" uit de mond van Veenbrink voelde opko men. is weer geheel teniet gedaan. Ze is niet in staat lot werken en heeft van de krant in Den Haag zeikteverlof. Carla Braats, de rivale van Ellie. die gehoopt had redaktri- ce van de vrouwenrubrieken te wor den, heeft tijdelijk de leiding in handen. En buit die uit. Ik zal ze eens laten zien, dat ik het minstens even goed kan als die Gelderse griet. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7