A DE GETEKENDE Fraaie suksessen voor Sjoukje Koster en Annet Schouls Leo de Munnik kampioen gewest Zuid-Nederland driebanden klein tweede klasse Zeeuwse klubkampioenschappeii Herman Meerbeek en Ronald de Rijke winnen toernooi van Marathon te Middelburg 5 Een uitgebreide verzekering tegen ziektekosten voor maar 51,00 per maand (3e klas) en zelfs vanaf 69,00 per maand (2e klas). Kan dat? TIJ UN EN BILJARTEN BRUIN1SSE. Op de jongste tentoonstelling van de Vogelvereniging Bruinisse, wérd jeugdkampioen Martien A. Beider uit Bruinisse, hier trots met zijn trofee in handen. VLISSINGEN, 11-12. Evenals het vorige jaar heeft het reserve team van Scaldina beslag weten te leg gen op de le plaats in de 4e klasse van het te "Vlissingen gehouden kersttoernooi van Marathon. Dit team. bestaande uit Ronald de Rijke en Herman Meerbeek, kwam gemakkelijk als winnapr uit de voorronde te voorschijn waarna zij in de halve finale de grote kansheb ber voor dit toernooi Marathon III eenvoudig met 4-1 wisten uit te schakelen. In de finale tegen Zand II speel de Meerbeek de le partij welke hij gemakkelijk wist te winnen (1-0). De Rijke kwam hierna uit tegen de sterkste speler van 't Zand waarte gen hij het net niet kon bolwerken (1-1). Daar hierna het dubbelspel in de 3e game net verloren ging kwam Scaldina met 2-1 aehfer te staan waardoor de twee resterende sets in winst moesten worden omgezet om beslag op de le prijs te kunnen leg gen. Herman Meerbeek demon streerde zijn goede vorm door van de sterkste speler van :t Zand te winnen (2-2). Ronald de Rijke moest hierdoor de beslissende partij spelen In de le game had hij het even moeilijk maar hij weerde zich uit- (Foto: Zicrikzeesche Nieuwsbode) stekend, waardoor hij tot winst kwam. Bekers naar Zierikzee De 2e game leverde geen enkel probleem meer op en leverde de finale wedstrijd een 3-2 overwinning op waardoor de bekers mee naar Zierikzee gingen. Ook het le team van Scaldina heeft zich in de 3e klasse uitstekend geweerd. Thomas v. d. End en Cor Smalheer gingen in hun eerste wed strijd van start met een 5-0 over winning op PNL. De hierna volgen de wedstrijd tegen Wilno leverde de eerste en enige nederlaag op. Na een spannende strijd werd hierna met 3-2 van Arnemuiden gewonnen, waarna tegen SAR werd gespeeld voor de 5e - en 6e plaats. Na met 2-1 te hebben achtergestaan wist Cor Smalheer de balans weer in even wicht te brengen (2-2). Tn een span nende laatste partij wist Thomas v. c. End de winst naar zich toe te trekken wat een 3-2 overwinning! en de vijfde plaats in het eindklasse ment voor Scalidiina betekende. De wisselbeker ging dit jaar naar 't Zand dat Scaldina één puntje voor wist te blijven. In de 3e klasse speelden 12- en in de 4e klasse 10 teams. In het afgelopen weekend is Leo de Munnink, lid van de biljartver eniging Bommenede te Zoiuicmaire er te YVaahvijk in hotel „Molenvliet*' in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap van het gewest Zuid-Nederland drie banden klein 2e klasse. De Munnik kwam in het bezit van de titel door in 43 beurten de finale partij le winnen van C. van Minder hout uit Langeweg (25-22). De hoog ste in het toernooi gescoorde serie, 7 '/.WEM M EN ZIERIKZEE, 13-12. Zendag jl. werd in Middelburg de eerste wed strijd voor het Zeeuwse elubkam- pioenschap gezwommen. De start- vergunninghouder van Z.V. Onder dak te Zierikzee namen voor dc eer ste keer aan dit kampioenschap deel. Zij moesten zich meten met de zwemmers van de in de landelijke kompetitie beter geplaatste ploegen van de Bruinvis, Sas van Gent, Luc- tor, Middelburg, de Schelde, Ter- neuzen, Stormvogel, Vlissingen en met de evenals Onderdak in de lan delijke E-kompetitie uitkomende ploegen van de Ganze uit Goes en Scheldestroom uit Breslcens. De tegenstanders bleken voor de vrij kleine Onderdak-ploeg te sterk om een leidende rol te kunnen spe len. De damesploeg eindigde voor de ploeg van Bruinvis op de zesde plaats. De herenploeg moest, mede door een estafette die gediskwalifi ceerd werd, rnet de zevende, en daarmee laatste plaats, genoegen nemen. Uitslagen Resultaten Onderdak-leden: 200 m rugslag dames: 11. Ciska Mays 3.21.8; 13. Lian van Beveren 3.28.9 (disk.). 200 m vrije slag heren: 5. André 't Jong 2.26.8; 10. Bas Braat 2.30.5. 100 m vlinderslag meisjes onder 12 j.: 5. Tan ja Tanis 1.36.0; 9. Marian Fierens 1.45.0. 100 m vrije slag jongens onder 12. j.: 9. Uneco de Meester 1.39.0. 100 m schoolslag meisjes onder 14 j.: 5. Coby Bouwman 1.36.8; 8. Lian van Beveren 1.38.9. 100 m vlinderslag dames 7. Jaco- mien Zuidweg 1.31.4; 8. Yolanda v. d. Sande 1.32.0. 100 m rugslag heren: 8. Jan de Meester 1.23.9. 100 m rugslag jongens onder 14 j.: 11. Uneco de-Meester 1.56.3. 100 m vrije slag meisjes onder 12 j.: 3.JVIarian Fierens. 1.19.6; 5. Tan ja Tanis 1.22.3. ZAALVOETBAL Programma kompetitie „Onderdak" Voor morgen (woensdag) avond is weer een programma vastgesteld voor de zaalvoetbalkompetiite in de sporhal Onderdak. In dé le klasse gaat koploper Skol Boys het met goede papieren in handen opnemen tegen Stella Boys. Nummer twee van de ranglijst Ver tig moet in staat worden geacht om ZZ'72 van het lijf te houden, terwijl RAP'73 als favo riet binnen de lijnen komt tegen hekkesluiter SKNWK. Country Club maakt een goede kans op de inzet in het treffen met de reserves van RAP'73. In de 2e klasse zullen de reserves van Skol Boys en de F.C. Kerkwer- ve elkaar wel niet veel ontlopen. Bij het treffen tussen Dreischor en SVOWK geven wij eerst genoemde de beste kansen op de inzet. MIKROKORFBAL Blauw Wit-All Ready 5-8 De junioren van All Ready zijner in geslaagd bij Blauw Wit een ver diende overwinning (e boeken. AI na drie minuten spelen wist Teunis van Dreven met een afstandschol Al) Ready do leiding te geven (0-1) wel ke in de 7e minuut door Blauw Wit ongedaan werd gemaakt (1-1). Na dc vak ver wisseling werd All Ready gevaarlijker. Marian Dorst zorgde mei een afstandschot in de 14e minuut weer voor voorsprong (1-2) waarna Han van Achterberg uit een dnnrloopbal do stand op 1-3 bracht. Weer in de begin opstelling wist Teunis van Dreven de korf te door boren (1-4) mei welke stand do rust aanbrak. Na de hervatting had Blauw Wit al na 2 minuten spelen sukses (2-4). Deze treffer werd direkl gevolgd door doelpunten van Lianne Tub man en Marianne Dorst (2-6) waar na in de 4e minuut ook Blauw Wit nog wist te scoren (3-6). In de 10e minuut zorgde Freddie Duffener uit een straf worp voor 3-7 waarna Blauw Wit de achterstand tot 5-7 wist terug te brongen. Het laatste woord was voor All Ready dat door Freddie Duffener de eindstand op 5-8 bepaalde. caramboles, bracht dc Munnik ook op zijn naam. De eindstand: 1. L. de Munnik, Zonnemaire 8 punten a Igem. gem. 0.5^52. C. v. Minderhout, Langeweg 6 punten, 0.587; 3. B. v. d. Dries, Le- wedorp 5 punten, 0.507; 4. R. Poules. Bergen op Zoom 4 punten, 0.543; 5. G. v. Bohemen, Etten Leur, 4 pun ten. 0447; 6. H. Knobel, Roosendaal 1 punt, 0.536. Hel hoogste partijgemiddelde werd gescoord door B. v. d.. Dries (1.389). IOC m vl.'.rde: ?!ag jongens onder 16 j.: 5. André 't Jong 1.19.6; 10. Erik Dalebout 1.28.8. 200 m schoolslag dames: 10. Yolan da v. d. Sande 3.30.7; 12. Coby Bouwman 3.38.9. 200 m wisselslag heren: 7. Bas Braat 2.52.1. 100 m vrije slag me sjes onder 16 j.: 5. Dinie Fierens 1.13.4; 9. Karin ten Haaf 1.18.2. 100 m rugslag meisjes onder 14 j.: 8. Claudia v. d. Sande 1.34.5; 9. Coby Bouwman 1.36.1. 100 m vrije slag dames: 3. Jaco- mien Zuidweg 1.11.5; 7. Dinie Fie rens 1.15.2. 100 m schoolslag heren: 5. André 't Jong 1.21.1; 8. Bas Braat 1.25.7. 100 m schoolslag jongens onder 14 j.: 10. Erik Dijkstra 1.59.3. 100 m vlinderslag meisjes onder 16 j.: 2. Yolanda v. cl. Sande 1.29.0; 10. Lian van Beveren 1.39.3. 100 m vrije slag jongens onder 16 j.: 8. Jan de Meester 1.10.6; 11. Erik Dalebout 1.15.4. 4x100 m vrij slag estafette dames: 5. Onderdak 5.09.5. 4x100 m wisselslag estafette he ren: 7. Onderdak (gediskw.) 5.19.2. FIN ANCIEN EN ECONOMIE De toekomst door bril van Philips AMSTERDAM, 14-12. De interna tionale concurrentiekracht van West-Europa is verslechterd ten gunste van het Noord-Amerikaanse en Japanse bedrijfsleven. „De terugslag daaryan op de West- europese economie heeft zich, naar mijn gevoel, nog niet geheel gemani festeerd. Men kan dan ook over het economische perspectief van West- Europa niet al te optimistisch zijn, als de bakens niet snel worden ver zet", zo zei jhr. H. A. C. van Riems dijk, president van Philips, tijdens een rede onder de titel „Ruimte voor het ondernemerschap" voor de maat schappij voor nijverheid en handel dinsdag in Amsterdam. Als structurele oorzaken voor de gebleken gi'otere veerkracht van het Noordamerikaanse en Japanse be drijfsleven noemde de Philips-top- man de sterkere vermogenspositie van met name de Noordamerikaanse ondernemingen en de snellere loon kostenstijging in West-Europa in vergelijking met Noord-Amerika en Japan. Gonnie is terug naar haar werk in Apeldoorn, maar reist elke dag heen en weer naar Zoetermeer. Voor alle zekerheid blijft ze 's nachts bij haar moeder in huis. Joop belt iedere dag om te vernemen of er al iets bekend is over vader. Maar even zovele ke ren. is het antwoord negatief. Het begint er op te lijken, dal de pogin gen, die worden aangewend om va der op te sporen, zonder resultaat zullen blijven. „Mevrouw Vlasbroek, met Veen- brink. In Rotterdam. Gooit u alstu blieft niet de telefoon op de haak nu u mijn stem hoort, want ik wil rui terlijk erkennen, dat ik een geweldi ge blunder heb gemaakt. Ik schaam me dieper dan ik u kan zeggen. Daarom ibied ik u mijn hulp aan. Zegt u maar, wat ik voor u kan doen, mevrouw. Kan ik u financieel helpen. In ieder geval zorg ik er voor, dat het salaris van uw man wordt doorbetaald. Hebt u enig idee, in welke richting we moeten zoe ken? Ik hoop vurig, dat uw man ge vonden wordt, mevrouw. Ik kan u vertellen, dat uw man op dc nomi natie staat afdelingschef te worden in een nieuw in te richten waren huis in de stad Groningen. De hoofd- direktie heeft mij gepolst omtrent de kwaliteiten cn kapaciteilen van uw man. Ik zal hem voor honderd procent aanbevelen en cr aan toe voegen, dat mijns inziens geen be tere keuze gemaakt kan worden. Als hij terugkomt, kan ik dc kwestie op deze manier enigszins goedmaken. Wat kan ik nog meer voor u doen, mevrouw?" Ellie beschikt over een behoorlijke dosis mensenkennis, opgedaan in de jarenlange journalistieke arbeid. Daarom peurt ze terstond de wan hoop uit 's mans stem. Hoewel ze nog altijd van mening is, dat Peter BREDA, 11-12Op de zaterdag j.l. te Breda gehouden Zeeuws-Brabant se tumkampiocnschappen hebben de turnsters van Delta Sport fraaie suk sessen weten te boeken. Bij d. ■zo kampioenswedstrijden waren drie katcgorién n.I. dames- wedstrijdsport. meisjes-wedstrijd sport en meisjes-topsport. Bij dc meisjes-wedstrijdsport wa rren chic turnsters van Delta Sport vertegenwoordigd, Anita Does, Tru dy dc Jongste en Anita Jongejan. Anita Does moest met een klein vcrschi'. ce eerste plaats laten aan Petra de Leeuw van Volharding uit Goes waarbij /ij met 32.40 pnt. de tweede plaats bezette. Trudy de Jongste behaalde, na zeer verdienstelijk turnen, een mooie vierde plaats (30.10 pnt.), terwijl Anita Jongejan met 28.75 pnt. op de zevende plaats beslag wist te leggen. De andere twee wedstrijden, da mes- en meisjes-topsport, was een volledige Delta-Sport aangelegen heid. Sjoukje Koster werd bij de dames eerste met 36.40 pnt. en An ja van Iwaardcn tweede met 32.75 pnt. Bij dc meisjes-topsport was Joke Roskam de grote pechvogel daar zij bij' het inturnen zodanig ten val kwam dat zij niet meer op de wed strijden kon uitkomen. Gelukkig was hot geen ernstige blessure, maar na een intensieve voorbereiding van maanden was het toch sneu om op deze wijze te wor den uitgeschakeld. Annet Schouls en Jolanda Stout- jesdijk staken met hun kwaliteiten boven de rest uit waardoor zij onder Annet Schouls op de balk. Veenbrink in deze nare zaak de hoofdschuldige is, distilleert ze uit zijn woorden, dat hij niets liever wil clan helpen. En proberen te helen, wat hij zelf heeft vernield. Maar wat moet ze antwoorden? Zelf belt ze el ke dag Vollekamp, maar deze heeft nog geen enkele reaktie ontvangen van zijn buitenlandse medewerkers. „Wat kunt u voor mij doen, me neer? Ik weet het niet. Men is al da gen bezig om le trachten te ontdek ken, waar mijn man zich ophoudt. Als hij nog in leven is cn aan dit laatste begin ik elke dag, dat het langer duurt, ®jneer te twijfelen." „Hebt u helemaal geen idee, waarheen hij gegaan kan zijn?" Ellie denkt enige tijd na. „Hoewel ik er geen enkel bewijs voor heb, zegt mijn intuïtie, dat hij naar het bu'lenland is. Ik ken niet loskomen van deze gedachte. Hij heeft het die avond r.iet meer zien zitten. Natuur lijk was hij overspannen, toen hij besloot cr vandoor te gaan. Maar waarheen? Naar welk land?" „Weet u misschien ook. of uw man veel geld bij zich had? En een pas?" „Zijn pas had hij altijd bij zich. Hoeveel gold geen idee. Misschien een honderd gulden. Vast niet meer. Hij liep nooit mei veel geld op zak." „Dan kan hij toch nooit zo heel ver terecht zijn gekomen, mevrouw. De gezichtskring wordt hierdoor be perkter, neem ik aan. Ons eigen land, België, Luxemburg. Duitsland cn Frankrijk, dat zijn dan 7.0 onge veer de mogelijkheden voor iemand mot ongeveer honderd gulden op zak." Veenbrink weet niet, dat hij onbe wust de vrouw aan de andere kant van de lijn een waardevolle tip geeft. Hel woord „Frankrijk" geeft Ellie plotseling een schok. Want op- elkaar moesten uitmaken wie van hen belden cp de eerste plaats ging eindigen. Uiteindelijk ging de eerste plaats naar Annet Schouls met 34.50 pnl., voor Jolanda Stoutjesdijk met 33.25 pnt. de tweede plaats. Sjoukje Koster op de balk. VOOR DE VROUW U kimt niet alles toeten! VOCHTIG HOUDEN VAN TABAK. Tabak, sigaren en sigaretten, die te droog geworden zijn kunt u vochtiger maken door in de trommel of de doos, die als be waarplaats dient, een stukje aardappelschil te doen. UITGEHAALDE WOL WORDT ALS NIEUW door de draad om een plankje te wikkelen en in lauw water te leggen, waarna u de wol opgerold en wel buiten hangt om te drogen. IS VLA OF PAP TE ZOET, voeg er dan enkele druppels citroen, kof fie stroopof aangemengde ca cao aan toe. KAMERDENNETJES verlangen een lichte plaats in huis. Door te hoge temperatuur verliezen ze hun naalden en sterven de takken tenslotte af. IN ELKAAR VASTZITTENDE GLA ZEN KRIJGT U LOS, door het onderste glas in warm water te zetten. Zonodig het binnenste glas vullen met koud water. NIEMAND IS VERPLICHT EEN ERFENIS TE AANVAARDEN. Wie de lusten van een erfenis wenst te hebben moet echter ook de lasten dragen. 61 Familieroman door J. D. POSTHUMUS eens herinnert ze zich, dat haar man een jaar geleden op een avond op merkte, toen ze spraken over Elbe's werk: Waarom ga je niet eens een paar dagen naar Parijs? Een repor tage maken over de positie van de Franse vrouw? Naar ik laatst las in de krant, zijn er tegenwoordig ook vrouwelijke clochards in de Franse hoofdstad. Lijkt me hoogst interes sant om met die vrouwen eens een gesprekje te voeren om te vernemen, welke beweegredenen ertoe geleid hebben dit leven te gaan leiden. Overigens, ik heb het altijd iets unieks gevonden, dal elochardleven in Parijs. Waarschijnlijk op deze wijze enig in de wereld, al zal iedere landelijke hoofdstad wel iets derge lijks hebben. Het is mijn vak niet, maar anders zou ik best zelf eens een poosje tussen die zwervers wil len leven. Enkel cn alleen om de achtergronden van hun bestaan uit te vorsen Parijs! De naam flitst in haar brein op. Eindelijk een aanknopingspunt. Een eersle, dunne strohalm, maar waar aan ze zich met beide handen vast klemt. „Bent u er nog, mevrouw?" Veen brink hoort haar stem niet meer. Zijn woorden brengen Ellie echter terug tot de werkelijkheid. „Me neer Veenbrink, er wordt door kol lega's van mij in verschillende lan den gezocht. Men heeft een zeer uit gebreid signalement van mijn man. Meer kunnen we momenteel niet doen. Ennefinancieel kan ik me wel redden. Die eh promotie is dat serieus?" „Zeer beslist, mevrouw. Ik hoop daarom, dat uw man spoedig gevon den zal worden." (wordt vervolgd) 'Advertentie Dat kan' Sterker nog. Indienuper jaar fl. 1000,- eigen risico wilt dragen betaalt u nog maar 37,10 respectievelijk 57,24 per maand. Stuurdeze bon op, zonder postzegel, naar Antwoordnummer 1 in Noordwijk of bel 01719-1 93 31 voor alle informatie en een offerte-op-maat. Naam Adres Woonplaats Telefoon Aantal volw. Leeftijd Aantal kinderen tot 16 jaar Aantal kinderen van 16 tot 27 jaar studerend ofinvalide Klasse D3 D2 Stichting Het Zilveren Kruis Ziektekostenverzekering Hoofdkantoor te Noordwijk, Gooweg 51 KantoorZierikzee: Havenpark 8 Uw financiële pijnstiller ZN .J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 5