wico Zonder rekreatie zou Westhoek armer zijn dan armste Drenthe' Huldiging jubilarissen en afscheid vijf-en-zestigjarigen de R.T.M. bij Noodweer en koude Arbeidskonflikt in havens? DE ZIERIKZEESCHE COURANT Hoorzitting te Westerschouwen INSTRUMENTEN VOORCRESCENDO' Gebruikte meubelen i als nieuw voor prima gebruikte meubelen GELD NODIG Viskotter op Westerschelde overvaren ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 december 1976 133ste jaargang Nr. 22012 WAARIN OPGENOMEN (1797 -1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 21,20; per jaar f 81,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m A regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijg exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Diii v ent on toons tel ling te Zierikzee Dit nummer bestaat uit 6 pagina's WESTERSCHOUWEN, 10-12. „Als de Westhoek niet de rekreatie zou hebben, dan was het nu nog armer dan Drenthe in zijn armste dagen". Met deze woorden sloot burgemeester H. P. Everwijn in het gemeentehuis te Haamstede vrijdagavond de hoorzitting af, die door b. en w., in tegenwoordigheid van een groot aantal raads leden, met de bekende verontruste briefschrijvers van Westenseliouwen. werd gehouden. Uitvoerig ging burgemeester Everwijn in op de brieven van dr. K. Wiggers en A. J. de Beijer, voorzien van nog een aantal handtekeningen, welke punt voor punt door hem werden behandeld. In deze brieven werd ongerustheid uitgesproken over de verdere rekreatieve ontwikkelingen. Men. is niet gerust over het stich ten van nog nieuwe campings en bungalow terreinen (plannen aan de Adiiaan v. d. Weijdeweg), het Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! j Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg 8oumanstr11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 ANKARA. Hevige regenval en zware sneeuwstormen hebben, het afgelopen week-ende bijna al het weg- en luchtverkeer1 in Turkije on mogelijk gemaakt en op sommige plaatsen de stroomvoorziening ver broken. ROME. In Italië heeft dit week einde de winter een koude entree gemaakt waarbij in het noorden temperaturen van 18 graden' onder nul bereikt werden en in het zuiden sneeuw viel. aantasten van het natuurschoon zo als wandelpaden voorzien van te gels en het fietspad in de domaniale bossen, het verbreden van wegen en parkeerterreinen, de geplande kapa- citeit van 60.000 rekreanten in het struktuurplan van de gemeente, de plannen in het gebied Hogezoom- Lagezoom, een weg door het natuur gebied hij de Schelphoek, het toene mende aantal vernielingen en in braken en de veel te grote en over belichte kruispunten op de Kraye- steinweg. Door tal van maatregelen welke door het gemeente bestuur worden genomen voelde men zich verder overvallen. De burgemeester bestreed de mening dat men door iets overvallen zou kunnen zijn. Al les wat gebeurt, geschiedt via be stemmingsplannen welke door de raad en G.S. zijn goedgekeurd. Hiervoor is in ruime mate voor overleg waarna zjj een maand ter inzage worden gelegd waarbij een ieder in de gelegenheid is om be zwaren in te dienen. Nadat het bestemmingsplan weer is behandeld; wordt het weer een maand ter inzage gelegd waarbij men eventueel bezwaren kan indie nen bij G.S. en als deze worden' ont houden men in laatste instantie nog in beroep kan gaan bij de Kroon. Via de pers kan een ieder kennis ne men van de plannen welke in voor bereiding zijn. Struktuurplan Over het struktuurplan van de gemeente is een drietal hoorzitingen belegd waarbij, naar de burgemees ter opmerkte, geen van de nu tal rijke aanwezigen blijk van belang stelling heeft gegeven. Dat er te weinig inspraak zou zijn wees hij dan ook met klem van de hand1. Naar hem gebleken was bestaat er weinig belangstelling in zijn ge meente voor politieke vergaderingen waarop men met de raadsleden van gedachten kan wisselen. Ook als men geen lid van een po litieke partij is zal ieder raadslid wel een open oor hebben voor de mening die door burgers wordt ge uit. Alsnog opmerkingen Mochten de bewoners van Westen- schouwen nog opmerkingen hebben ten aanzien van het struktuurplan dan zijn zij alsnog in de gelegenheid deze kenbaar te maken en zullen zij worden betrokken in de studie voor het definitieve ontwerp die metter tijd aan de raad zal worden voorge legd. De Krayesteinweg is aangelegd ter ontlasting van de kernen Haam stede en Burgh voor het rechtstreek se verkeer naar Westenschouwen en er is een provinciale weg. Twijfels bestaan er ook bij het ge meentebestuur over de plannen die er bij de provincie bestaan over het verbreden van het laatste gedeelte tot aan de rotonde. Dit plan zou een forse ingreep in de camping „Duinoord aan Zee" be tekenen waarbij de burgemeester zich afvroeg of het overblijvende ge deelte nog wel economisch valt te exploiteren. Hij was beslist niet van mening dat het voor de verkeersveiligheid verbreden van de weg en vergroten van het nu te kleine parkeerterrein een nog groter stroom toeristen met zich mee zou brengen. Te grote kruispunten Voor wat naar de mening van de briefschrijvers inzake te grote kruis punten op de Krayesteinweg betreft, deze zijn door verkeersdeskundigen van de provincie zo geprojekteerd dat er de grootst mogelijke verkeers veiligheid is verkregen. Ten aanzien van het landelijk hou den van de Hoge Hilleweg, waarop door de briefschrijvers was geatten deerd, deelde de burgemeester mee dat aan de verkeersveiligheid priori teit moet worden gegeven. Van een (vervolg op pagina 3) HAAMSTEDE, 10-12. Vrijdag jl. was een bijzonder gedenkwaardige dag voor een aantal medewerkers van de R.T.M., die stuk voor stuk gerekend kunnen worden tot de oude vaste kern van het bedrijf. Het was namelyk de dag waarop de viering plaats vond van de 25-jarige en 40-jarige dienst jubilea; het was ook de dag waarop afscheid werd ge nomen van de medwerkers die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd, in het thans b\jna verstreken jaar, werden gepensioneerd. De heer I. Nouwen, hoofdkontroleur bij de R.T.M., nam vorige week afscheid, na een dienstverband van A3 jaar. Fotode scheidende funktionaris op de afscheidsplaatb\) het hoofdgebouw en station van de R.T.M. te Zierikzee. In verband met deze jubilea en het afscheid van trouwe funktionarissen, kreeg deze dag een feestelijk karak ter, met als start een uitstapje per toerwagen over Noord-Beveland, Walcheren en Zuid-Beveland. Na de terugkeer te Zierikzee voeg den de deelnemers aan de vrijdag morgen in het hoofdkantoor gehou den vergadering van de R.T.M.-On- dernemingsraad zich bij het gezel schap en ging het op Haamstede aan. In R.T.M.-hotel Vliegveld werd een aperitief aangeboden, gevolgd door een gezamenlijk diner. Daarna wer den de jubilarissen gehuldigd en werd afscheid genomen van de 65-ja- rigen. Afscheid hoofdcontroleur Hoofdfiguur van dc huldigingsrc- ccptie was de heer I. Nouwen, hoofd controleur te Zierikzee, die na een dienstverband van 43 jaar, wegens gezondheidsredenen, op een enigszins vervroegd tijdstip met pensioen is gegaan. In een in hartelijke bewoordingen gestelde afscheidsspeech ging de al gemeen direkteur van de R.T.M.. dr. H. J. van Zuijlen, met een enkel woord in op de recente fusieplannen van het bedrijf. Hij sprak over deze fusie zijn vreugde uit; naar zijn me ning had bedoelde fusie in feite reeds eerder moeten gebeuren. Overigens was dr. Van Zuijlen blij over het feit dat een fusie van alle vervoersmaat schappijen in het land tot één groot geheel onmogelijk lijkt. Hij wees in dit verband op het belang van een aan de regio verbonden vervoersbe drijf, onder meer voor de mensen die bij dat bedrijf werken. Van de mede werkers mag worden verwacht dat zij belangstelling voor de eigen streek hebben; de direktie behoort met zijn medewerkers eveneens in die streek thuis te zijn. Dr. Van Zuijlen zei veel begrip te hebben voor de problemen van de Ondernemingsraad. Hij betreurde het Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Gecnse BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 „Je weet wel wat ik bedoel", zegt menigeen, die zelf niet weet wat hij bedoelt. f Otto Weiss WAT 1KT Pi 61LT DREISCHOR. Zaterdag jl. werd in. het Dorpshuis te Dreisehor een bijeen komst gehouden, ter afsluiting van de aktiviteiten ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de muziekvereniging „Crescendo". Een werkkorhité be lastte zich met fondsenwerving en wel zo suksesvol, nieuwe instrumenten voor de verenigingen konden worden aangeschaft. Door de nieuwe instru menten verandert ook het karakter van „Crescendo", dat overschakelde van harmonie naar fanfare. Foto: aan het woord - staande voor het nieuwe in strumentarium - de voorzitter van de vereniging de heer M. P. de Wit. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) overigens dat die problemen soms het gevolg zijn van het feit dat er mensen zijn die de raad op onheuse wijze bepaalde zaken willen opdrin gen. „Geen tweede In zijn woord van afscheid tot de heer I. Nouwen herinnerde de direk teur aan de start van de thans ge pensioneerde medewerker bij de R. T.M. als 17-jarige stoker. Door zijn capaciteiten, eerlijkheid en trouw wist de heer Nouwen op te klimmen tot hoofdcontroleur. Vóór hij die plaats bereikte was hij o.a. ook ma chinist, conducteur en chauffeur. Dr. Van Zuilen huldigde de schei dende hoofdcontroleur met de woor den: „zoals Nouwen heeft gewerkt voor de R.T.M. is er geen tweede". „We zullen u meer missen dan u denkt. We hebben samen veel mee gemaakt en persoonlijk leed werd u niet bespaard". De heer Nouwen zei in een kort woord altijd met voldoening en ple zierig te hebben gewerkt. Hij dankte voor het ook door de collega's in hem gestelde vertrouwen en het hem door de direktie aangeboden geschenk on der couvert. Woorden van afscheid, vergezeld door een handdruk en een geschenk onder couvert, sprak dr. Van Zuijlen vervolgens tot de heren G. H. van Buren, chauffeur te Rotterdam en W. Franke te Middelharnis, am bachtsman. Zowel de heer Van Bu ren als de heer Franke bereikten dit jaar de leeftijd van 65 jaar. Jubilarissen Na de gepensioneerden werden de vier zilveren jubilarissen gehuldigd. Dat waren de heren Corn. G. A. de Bruin, stoffeerder te Zierikzee, Mar. W. van der Linde, hoofd-controleur en instrukteur te Mijnsheerenland, Corn. Schellevis, technisch opzichter van de gebouwendienst te Haam stede en Jac. in 't Veld, ambachts man te Mijnsheerenland. De vier jubilarissen kregen een gouden horloge met inscriptie en een geschenk onder couvert aangeboden. Verwachting tot dinsdagavond: Rustig weer Flinke opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer; over het alge meen weinig wind en in de nacht en ochtend hier en daar mist; minimum temperaturen van 0 tot min 5 gra den, maxima morgen omstreeks 3 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.temperaturen: omstreeks -1 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur; 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON. EN MAANSTANDEN 14 dec. Zon op 8.41, onder 16.29 Maan op D.03, onder 12.35 Laatste kwartier: 14 dec. (11.14) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 14 dec. 7.43 20.24 1.28 13.52 Doodtij: 16 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 13-12. Het K.N.M.I. deelt mee: boven het noorden van Skan- diimavië beviindt zich een krachtig hogedrukgebied, waarvan een uitlo per zich uitstrekt van de Noordzee tot Frankrijk. Als gevolg hiervan is de luchtdruk ook bij ons hoog, en bevinden wij ons in een rustig weer type met weinig wind. Trögvormagé storingen die ten oosten van ons passeren brengen vooral in Zuid- Dulitsland aanzienlijke hoeveelheden sneeuw, maar kunnen ndet tot onze omgeving doordringen. Ér zal daar om weinig verandering in het hui dige weertype optreden. VLISSINGEN, 13-12. In de mon ding van de Westerschelde voor de Walcherse kust bij de plaats Dishoek is maandagochtend de viskotter Ar- nemuiden 16 overvaren en gezon ken. De vijf opvarenden van de Ar- nemuiden 16 zijn door het Poolse vrachtschip Nowij Sasz (3809 ton), die hun schip heeft overvaren aan boord genomen. Het scheepvaartver keer op de Westerschelde in het Oostgat is tijdelijk gestremd. De rijkspolitie en de rijkshavendienst zijn bezig het wrak te lokaliseren. ROTTERDAM, 9-12. In vakbonds kringen houdt men ernstig rekening met de mogelijkheid van een ar beidskonflikt in de Rotterdamse én Amsterdamse havens. Zoals het er nu naar uit ziet zullen de komende onderhandelingen over een nieuwe haven-c.a.o. afspringen op de eis van de vervoersbonden het systeem van volledige prijskompensatie (steeds uit te keren wanneer de prij zen met meer dan 2 procent zijn ge stegen) te handhaven. MADRID. De linksextreme „anti fascistische verzetsgroep Eerste Ok tober" (GRAPO), heeft zondag het bew(js geleverd, dat z(| de vooraan staande politicus en financier van het Franco-bewind, Antonio Maria de Orioly Urquijo, zaterdag in Ma drid heeft ontvoerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1