VERHOUDING OOST-WEST NIET ZO BEST De Navo- defensie Verkeerschaos in Amsterdam ERIC DE NOORMAN KOFFIE 17 CENT DUURDER Massamoord op Filippijnen De bewapening Om zelfstandigheid van de boer Late bekentenis STREEKNIEUWS Hertog koopt jas van Napoleon Van Thijn over de P.P.R. Teleurgestelde dief Moeflon gestrikt Verbetering particuliere woningen „Ja, keizerlijke majesteit" 4 BRUSSEL, 8-12. De situatie by de krachtsverhoudingen tussen oost en west „is ernstiger dan menigeen in Nederland denkt", zo heeft de mi nister van defensie, ir. Henk Vrede- ling, in Brussel verklaard. BRUSSEL. 8-12. De dringend ge wenste versterking van de conven tionele defensie van de NAVO „Zou een werkelijke, een jaarlijkse toene ming van de defensie-uitgaven van de regering van het bondgenootschap nodig maken. In de defensiebegrotin gen dient meer nadruk te worden ge legd op moderniseringsprogramma en het aanschaffen van nieuw mate rieel". Dit staat in de verklaring die de ministers van defensie van de NAVO -landen die samenwerken in het ge- integreerde militaire apparaat (alle vijftien behalve Frankrijk en Grie kenland) woensdag in Brussel heb ben gepubliceerd na hun halfjaar lijkse bijeenkomst. AMSTERDAM. 8-12. Als gevolg van een Blokkade op de Berlagebrug over de Amstel, heeft het verkeer in een groot deel van Amsterdam woensdagmiddag en -avond volledig vastgezeten. De blokkade onstond omstreeks vier uur toen een vrachtwagen vrij wel zijn gehele lading hout verloor. De lading was gaan schuiven bij het nemen van een scherpe bocht. De blokkade veroorzaakte een complete verkeerschaos in heel Am sterdam-oost en verder op een groot aantal doorgaande wegen in de rest van de stad. „Het was een ongekend beeld", aldus de Amsterdamse ver keerspolitie hoewel de Berlagebrug om half zes weer vrij was voor het verkeer, zal het nog uren duren eer de verkeerschaos is opgeheven. Een ander gevolg van de blokkade was, dat automobilisten niet in staat waren de uitvalsweg naar het Gooi te bereiken. Deze anders zeer druk ke weg maakte woensdagavond een rustige indruk, aldus de verkeers politie. DRIEBERGEN, 8-12. In ons land moet het mogelijk worden gemaakt, een voldoende deel van de bedrijfs winst te reserveren om daarmee in moeilijker dagen geheel zelfstandig de klap financieel te kunnen opvan gen. Het is moeilijk om een systeem voor garantie-inkomens_ via toesla gen te accepteren, omdat dit het on dernemerschap aantast en de vrij heid van handelen beknot. Voorzitter jhr. J. W. Steengracht van Oostcapelle van het Utrechts Landbouw Genootschap maakte deze opmerking in Driebergen op de al gemene vergadering van het genoot schap. LONDEN, 8-12. De 52-jarige bezit ter van een tankstation, de Engels man Herbert Stratton, heeft na 32 jaar zijn hart gelucht, fn 1942 stal Stratton een auto waarmee hij een voetganger overreed. Met zijn ma noeuvre wilde hij het slachtoffer, de toen 51-jarige Andrew Stuarl, angst injagen. De politie nam destijds aan dat Stuart zelf in dronken toestand de auto had gestolen en daarbij ver ongelukte. Stratton verklaarde zijn bekentenis aan de politie door te zeggen dat hij de nabestaanden van Stuarl wilde inlichten wat hij ge daan had voordat hij zou sterven. Hij zei dit nadat in de conferentie van N.A.V.O.-ministers van defensie een Amerikaan - waarschijnlijk zijn collega Donald Rumsfeld - de in spanningen die de landen van het Warschau-Pact zich getroosten om hun militaire apparaat verder te ont wikkelen, op een rijtje had gezet. Minister Vredeling zal zijn colle ga's in het kabinet op de hoogte brengen van wat hij in Brussel heeft gehoord: „het is onverantwoord mensen die besluiten moeten nemen, onkundig te laten over wat er aan militair potentieel en - agressieve systemen in de Sowjetunie wordt ontwikkeld". Het parlement zou al thans over de hoofdzaken moeten worden ingelicht. Klederdrachten-wedstrijd N.M.B. Op de zaterdag 27 november ge houden fcestmarkt van de midden standsvereniging Renesse werd ook een stand bezet door de Nederlandse Middenstands Bank NV. De bank organiseerde een kleder drachten-wedstrijd. De sluitingster- mijn van de prijsvraag was 3 de cember 1976 en op dat moment wa ren een zeer groot aantal oplossin gen binnen gekomen. De jury had dan ook een moeilijke taak met het beoordelen van zo'n groot aantal op lossingen. De juiste oplossing was: l. Alk maar; 2. Urk; 3. Friesland; 4. Bra bant; 5. Spakenburg; 6. Schouwen; 7. Marken; 8. Volendam en 9. Steyn. Na de. beoordeling kwamen de winnaars uit de bus. Mej. A. C. Hout man won de eerste prijs, 5 zilveren tientjes. DUIVELAND Burgerlijke stand over november Geboren 3. Leendert Willem, z.v. J. L. Ge luk en N. H. de Rijke te Oosterlaiid; 7. Maatje Margrieta, d.v. P. M. Pie per en J. Schot te Oosterland; 24. Anthony Jacobus, z.v. W. IJzelen- berg en J. de Bruine te Oosterland; 25. Pieternella Klazina, d.v. S. Stins en M. Siesse te Nieuwerkerk; 27. Pieter Willem, z.v. J. Hoogesteger en M. W. den Herder te Nieuwerkerk. Gehuwd 2. Johannes Goudzwaard, 27 jr. en Catherine Goodwin, 21 jr., beiden te Oosterland; 5. Jakob Cornelis Kik, 26. jr. en Cornelia Mol, 19 jr., bei den te Nieuwerkerk; 15. Marinus van der Have, 71 jr. en Cornelia Eli zabeth Doolaard, 64 jr., beiden te Nieuwerkerk; 19. Pieter Sijrier, 25 jr. en Adriana Jannetje van den Berge, 17 jr., beiden te Nieuwerkerk; 26. Jan Eijerman, 20 jr., te Rotter dam en Jennigje Elisabeth Kaaij- steker, 21 jr. te Ouwerkerk. Overleden 6. Leunis Daniël van Klinken, 57 jr. te Nieuwerkerk; 25. Leentje Cor nelia Vijverberg, 72 jr. te Ouwer kerk. Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Duiveland komt dinsdag 14 december a.s. in- een openbare vergadering bijéén in het gemeentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. De agenda bestaat uit tien punten. Na opening door de voorzitter volgt vaststelling van de notulen van de vergadering van 22 november jl„ waarna de Ingekomen stukken en mededelingen. Vervol gens een voorstel tot garantie-verle ning voor geldleningen ten behoeve van- woningbouw. Het betreft twee woningen te Ouwerkerk. de eerste aan de Laan der Wereldveteranen, en de tweede ^an Den Domp. Verder een voorstel tot verlening van ga rantie tot de aankoop van de wo ning Sint Joostdijk 8 te Oosterland. Verder komt ter tafel de vaststelling krediet in rekening-courant, en aan gaan kasgeldleningen voor het jaar 1977, waarna de vaststelling gemeen te-begroting voor het dienstjaar 1977 Reeds eerder had de voorzitter van het militair comité van de N.A.V.O., de Engelse admiraal sir Peter Hill- Norton, gewaarschuwd voor het ge leidelijk verschuiven van het machtsevenwicht ten gunste van dc Warschau Pact-landen. NIEUWERKERK Koor in kerkdienst Op zondagavond 12 december a.s. verleent de Chr. Gemengde Zang vereniging uit Oosterland „Vooruit gang zij ons streven", o.l.v. de heer C. J. den Dekker te Nieuwerkerk, medewerking aan de gezamenlijke kerkdienst. In deze Hervormd/Gere formeerde dienst zal ds. W. J. Kol- kert voorgaan. Deze dienst wordt gehouden in de Gereformeerde kerk, Ooststraat. Kerstavond Geref. Vrouwenvereniging De Gereformeerde Vrouwenver eniging „Maria-Martha" houdt de Kerstavond' op donderdag 23 decem ber aanstaande. De bijeenkomst vindt' plaats in de zaal van het Ver enigingsgebouw aan de Badhuis straat. (Zie voor tijd aanvang: de agenda). BRUINISSE Aangepaste straatverlichting In Bruinisse werd de straatver lichting aangepast en werden nieu we lichtmasten en straatverlichting geplaatst in onder meer de Molen weg en het Stenen Pad. Een en an der vormt een zeer goede verbete ring, daar beide gedeelten enorm donker waren. Van de Molenweg, wordt als uitvalsweg naar de Greve- lingendam veel gebruik gemaakt door auto's, het Stenen Pad vormt een verbinding voor voetgangers tussen Plan West en de oude kern (Nieuwstraat, Dorpsweg, Hagelaan). Aanleg plantsoenen Overal in Bruinisse waar dit enigs zins mogelijk is, worden thans nieu we plantsoenen aangelegd en zullen bomen worden geplant, om in Brui nisse wat meer „openbaar groen" te krijgen, waarmee het oude dorp maar spaarzamenlijk is bedeeld. In de Kon. Julianastraat werden de langs het trottoir staande heggen gerooid en 'de graszode omgespit, om eveneens plaats te maken voor bo men en struiken, maar de bewoners blijken dit volgens hun uitlatingen niet op prijs te stellen. Ook langs Deestraat en Lange Ring worden evenals vroeger weer meer perken aangelegd. Vijf en zestig jaar getrouwd Het echtpaar H. van den Berg (89) en J. van den Berg-Schilperoort (88) te Bruinisse herdacht op 8 december zyn 65 jarige echtvereniging. De man geniet nog een uitstekende gezondheid, de vrouw is slecht ter been en niet zo gezond als haar echt genoot. Beiden zijn geboren te Brui nisse, maar zij woonden plm.v dertig jaar in Rotterdam, omdat de mossel visserij in de jaren 1920-1930 eigen lijk niet lonend was en velen toen hun beroep opgaven, waarbij de mosselvloot terugviel van 100 naar plm 50 schepen. Burgemeester en mevrouw Hek man, alsmede de beide wethouders, brachten hun gelukwensen over. Van het Koninklijk Huis en van de Kom- missaris der Koningin in Zeeland waren er gelukstelegrammen. Naast vele persoonlijke en schriftelijke fe licitaties waren er fruitmanden, bloemstukken en taarten om luister bij te zetten aan dit bijzonder huwe lijksjubileum. Jubileum De heer Ph. Steketee, opziener dei- Visserijen te Bruinisse hoopt 17 de cember zijn 40-jarig ambtsjubileum te vieren. Namens direktie Visserijen van het Ministerie van Landbouw en Visserij is er die dag een receptie in het Hervormd. Verenigingsgebouw. De heer Steketee, geboren te Ycr- seke, kwam na de oorlog naar Brui nisse en wist zich een ruime vrien denkring te verwerven. MONTE CARLO, 6-12. De uni formjas die keizer Napoleon Bona parte droeg bij de slag van Water loo is zaterdag voor l'JO.OOU frank verkocht aan de hertog van Welling ton in Engeland, afstammeling van de man die de slug in 1815 won. De jus is een run de napoleonreli- kwieën die in Monte Carlo onder de hamer komen en afkomstig zijn uit de kollektie van veldmaarschalk Bluecher, kommandant van de Prui sische troepen in Waterloo. De jas, op het slagveld samen met de rest van Napoleons uitrusting ge- konfisgueerd, zal worden ten toon gesteld in het Londense Wellington- museum, naast de jas die de „IJze ren Hertog" bij dezelfde gelegenheid droeg. i KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND RIJSWIJK. De minimumprijs voor verpakte volle melk gaat per 1 jan uari met drie cent omhoog tot 99 cent per liter. Het bestuur van het produkt^chap voor zuivel heeft hier toe woensdag besloten. De verorde ning moet nog dc ministriclc goed keuring krengen. OOSTKAPELLE. De Stichting Ne derlandse kampeerraad acht het noodzakelijk dat in elke provincie een konsulent van de kampeerraad wordt aangesteld, die tekortkomin gen in kampeerakkommodaties zou moeten signaleren. HEERLEN. Bij wijze van pos- thuum eerbewijs aan de niet meer bestaande mijnen in Zuid-Limburg heeft de artiestengroep „Carboon" een langspeelplaat op de markt ge bracht onder de titel „Witste nog Koempel?" (Weet je nog mijnwer ker?). RIJSWIJK. De werkgeversorgani saties in het beroepsgoederenverkeer hebben ingestemd met het voorstel van minister Boersma (sociale za ken) en staatssekretaris Van Huiten (verkeer) om het overleg over de ar beidsvoorwaarden in de bedrijfstak weer op gang te brengen. UTRECHT. Bij de vijf medische tuchtcolleges in Nederlnd zijn vorig jaar 272 klachten ingediend, 75 pro cent meer dan in 1974. De genees kundige hoofdinspecteur van de volksgezondheid, de heer R. Drion, zegt hierover in zyn jaarverslag 1975 dat het tuchtrecht blykbaar voorziet in een behoefte van het publiek. Populaire mouflons-dames UTRECHT, 6-12. De vrou welijke mouflons in het natio naal park „De Hoge Veluwe" hebben niet te klagen over belangstelling van hun man nelijke tegenhangers. Een ge boortegolf in het voorjaar van 1976 bracht de stand van de mouflons afgelopen zomer op 230. Daarbij is de verhouding ram-ooi ongeveer twee op één. Hel rijksinstituut voor na tuurbeheer en de boswachters van De Hoge Veluwe, die de dieren hebben geteld, vinden dit een onnatuurlijke stand van zaken. Hel ziet er dan ook naar uit, dat de vrouwelijke mouflons binnenkort wel ie klagen zullen hebben over, de belangstelling van hun mense lijke tegenhangers. Om de kudde weer tot normale pro porties terug te brengen, zul len er namelijk ruim honderd mouflons moeten worden af geschoten, zo zeggen de na tuurbeschermers. Verder leven er in het Na tionaal Park - aldus dc tellin gen - 2S0 edelherten en reeën en in totaal ruim 220 wilde zwijnen, waaronder veel big- gen. Aan het tellen van dc 4 kleinere viervoeters, zoals /co- (I nijnen, en van het gevogelte is t men in het Nationaal Park met toegekomen. Dc Romeinse helm 52. Dc Noren die op een dergelijke aanval bedacht waren, maken als één man rechts omkeert en vluchten terug. De krijgers rennen met woeste kreten achter hen aan, maar door de diepe duisternis missen hun wapens ge lukkig hun doel. Alleen Erwin heeft een wonde opgelopen, die echter niet ernstig blijkt. De donkerte is evenwel ook oorzaak dat de ach tervolgers hen dreigen kwijt tc raken. Het vermetele viertal wacht koelbloedig tot ze weer ontdekt zijn en ditmaal zit een grote trncp hen achterna Axc hoeft, bij wijze van uitdaging, de Romeinse helm weer opgezet en dit maakt de mannen van Tugwal dubbel fel. Zu lokken ze dc krijgers mee naar de rand van de open vlakte. In het heldere licht van de volle maan dui delijk zichtbaar, rijden de Noren de vlakte op, schijnbaar om deze over tc steken naar het woud aan de overkant. De nog steeds niets vermoedende bende rent onverdroten achter hen aan. „Nu maar hopen dat het lukt", gnuift Svein. Tegelijkertijd zien ze enige beweging aan de bosrand, waar ze Mom's krijgers weten. ..Tijd om ons terug te trekken!" roept Eric met een grimmig spotlachje, terwijl hij naar het bosje voor ben wijst. Volkomen op elkaar ingesteld cn elkaar ook zonder veel woorden begrijpend, maken ze een handige afleidende beweging. En met Moru's mannen voor en Tugwal's krijgers ach ter hen. weten ze het op onnavolgbare wijze klaar tc spelen het aangeduide bosje te be reiken. In een oogwenk zijn ze tussen de be schuttende stammen verdwenen, waar ze even blijven wachten. Het geschreeuw en gejoel dat dun tot hen doordringt, spreekt voor zichzelf, „Zc bobben elkaar gezien", zegt de Noorman grijzend, „en zullen elkaar ook wel even aangenaam bezig houden Vooruit mannen, nu naar de graf heuvel, zolang die vrienden hel daar samen nog zo druk hebben!" DEN HAAG. Het aantal afgege ven vergunningen voor nieuwbouw zal dit jaar 109.500 bedragen. In 1977 zullen, naar verwachting, 108.500 vergunningen worden verleend. UTRECHT. Het aantal zelfmoor den in psychiatrische ziekenhuizen is relatief dertien tot twintig maal ho ger dan in de Nederlandse bevol king. Bovendien steeg het aantal in de klinieken sneller. De suicides (zelfmoorden) met een psychiatri sche stoornis als beweegreden zijn zowel binnen als buiten het psychia trisch ziekenhuis in dc periode 1970 tol 1974 toegenomen. DEN HAAG. De Nederlandse re ders hebben zich als gevolg van le hoge kosten uit de markt geprijsd. Dit is niet zo zeer te wijten aan de hoge investeringen van do gestegen brandstofprijzen en verzekeringen, die voor iedereeen gelijk zijn, maar voornamelijk aan de sterk van el kaar verschillende bemanningskos- ten. AMSTERDAM. De rijksacademie van beeldende kunsten in Amster dam kan nog minstens anderhalf jaar op de oude voet doorgaan. Mi nister Van Doorn (c.r.m.) en staats sekretaris Klein (onderwijs) zijn woensdag teruggekomen op hun be sluit reeds volgend jaar te beginnen met de geleidelijke opheffing van deze akademie. DEN HAAG. De P.v.d.A.-fraktie heeft woensdag in de Tweede Kamer haar eis afgezwakt, dat er f 1 mil jard extra nodig is om een terugval van de werkgelegenheid in de bouw te voorkomen. DEN HAAG. Dc komende jaren wordt de verhoging van de kleinver- bruikersprys van het aardgas staps gewijs voortgezet. Dit heeft minister Lubbers van economische zaken dinsdag aan de Tweede Kamer mee gedeeld tijdens de voortgezette be handeling van zyn begroting voor volgend jaar. AMSTERDAM, 8-12. Als gevolg van de verder gestegen inkoopprij zen op de wereldmarkt zal d;e ccn- spmetenprijs van het pakje koffie met ingang van vrijdag 17 december omhocg gaan met gemiddeld 17 cent per 250 gram, zo heeft de ver eniging van Nederlandse koffiebran- ders en theepakkers bekendgemaakt. De ïuieuwe inkoopprijzen voor de tussenhandel gaan reeds in op zater dag 11 december. De prijsverhoging geschiedt na overleg met het mini sterie van economische zaken. ZAMBOANGA, 8-12. By de Filip pijnse stad Zamboanga zijn de lyken gevonden van elf mensen die vorige weck vrydag door een groep zwaar gewapende mannen worden doodge schoten. Volgens een militaire bekendma king was een zevenjarige jongen de enige overlevende van. een groep ménsen die door de overvallers ge vangen waren genomen en op een af gelegen plaats waren doodgeschoten. Onder de slachtoffers waren vier vrouwen en een kind van twee jaar. Zamboanga is het hoofdkwartier van het zuidelijk district van de Fi lippijnse strijdkrachten, die al jaren lang strijd leveren tegen Mohamme daanse opstandelingen. DEN HHAG, 8-12. Als de PPR een kabinetscrisis forceert rond de uit breiding van de Ultra-Centrifugc- l'abriek in Almelo is de samenwer king tussen PvdA en PPR voor een volgende kabinetsperiode van de baan. aldus de mening van PvdA- fractievoorzilter Van Thijn. „Er kan geen twijfel over bestaan dat het uittreden van PPR-bewinds lieden het einde van het kabinet- Den Uyl zal inluiden. Als de PPR afhaakt, ontvalt immers dc grond slag aan dit kabinet", zo schrijft Van Thijn in het PvdA-kadcrblad ..Roos in dc vuist*'. Flitsen uil hel buitenland BRUSSEL. Dc ministers van dc- rcnsic van dr NAVO-landcn hebben woensdag in Brussel in beginsel be sloten een vloot van 27 Boeing-707- vliegtuigen uit dr rusten met radar cn computers, om laagvlicgcnde vij andelijke vliegtuigen tijdig tc kun- cn waarnemen en tegenmaatregelen le kunnen nemen. JERUZALEM Dc Israëlische mi nister van buitenlandse zaken Jigal Allon heeft dinsdagavond verklaard dat hij akkoord zou kunnen gaan met dc teruggave van de Gaza-strook aan de Arabieren „In het kader van een vredesakkoord". ROME, 8-12. „Zo'n arme bank heb ik nog nooit gezien" schreef een te leurgestelde inbreker op de muur van een Romeins bankgebouw alvo rens hij het hazenpad Icons. Na twin tig uur zwoegen aan de kluizen in dc kelders van het bankgebouw morst hij zich me' een paar oorbellen te vreden stellen, want meer lag er niet in de kluis. Kalm aan met opsmuk TEL AVIV. C-12. Mevrouw de kolonel Da Ha Raz, kom mandant van de vrouwelijke eenheden van hel Israëlische leger, heeft nauwkeurig om schreven instrukties gegeven voor het dragen van juwelen en het aanbrengen van make up. De instrukties zijn uniek voor Israël. Zo zal de Israëlische vrouw die onder de wapenen is voort aan slechts één ring mogen drage - dragen, met daarnaast' een f f trouwring, a Is zij getrouwd is. f j Het dragen van oorbellen is f Het dragei toegestaan op voorwaarde dat f ze niet hangen. Geoorloofd is f ook hel dragen van één enkele J armband en een halsketting, J in metalen, gouden of zilve- f ren uitvoering. Tenslotte, de f nagels van handen en voeten f mogen slechts worden bedekt i met een transparante lak. De f instruktie is uitgevaardigd nu f bepaalde klachten dat de Is- f raelische Milva'szich bui- t tensporig plachten op te dir- t ken. t 4 EDE, 8-12. Een jachtopziener van het natuurgebied „Valouwe" in Ede heeft woensdagmiddag een 36-jarige man uit Ede aangehouden die ervan wordt verdacht een moeflon met strikken tc hebben gevangen. Het dier is aan de verwondingen bezwe ken. De man, die zijn stroperij ont kende, werd bij een sorteerproef door een politiespeurhond als de vermoedelijke dader aangewezen, al dus de politie. DEN HAAG, 9-12. Ruimere finan ciële steun voor het verbeteren van particuliere woningen. Dezelfde mo gelijkheden voor alle particuliere woningen, die niet meer aan redelij ke eisen voldoen, waar ze ook staan, en wanneer ze ook gebouwd zijn. Duidelijkheid over de huren na ver betering. Geen gemeentelijk aandeel meer in de subsidie. Extra middelen voor een gezamenlijke aanpak. Maat regelen ter voorkoming van onrede lijke winst voor verkoop van verbe terde woningen. Dit zijn enkele punten uit een brief die staatssecretaris Schaeffer aan de gemeenten heeft gestuurd. Het. .ministerie van volkshuisvesting - en ruimtelijke ordening heeft dit donderdag meegedeeld. N'DJAMENA, Tsjaad, 8-12. Ieder een die in audiëntie wordt ontvan gen door keizer Bokassa de eerste van hel centraal Afrikaanse keizer rijk, moet op res passen afstand blij ven staan en ter begroeting een lich te buiging maken met het hoofd. Dit is icoensdag meegedeeld in een officieel Icommunique in Bangoei, ondertekend door premier Ange Pa- tasse en bekendgemaakt door de centraalafrikaanse radio, beluisterd in N'Djamena. Hei nieuwe protocol schrijft ver der voor dat bezoekers van Bokassa op diens vragen moeien ontwoorden: „Ja, keizerlijke majesteit". Als men al ontkennend moet ant woorden, mag dat nooit een „nee" en niks meer zijn. Jean Bedel Bokassa, die zijn land vorige week tot keizerrijk en zich zelf tot zijn soeverein verhief, heejt dinsdag algemene amnestie afgekon digd. Alleen gedetineerden die dc veiligheid van de staat in gevaar ge bracht hebben, profiteren er niet van. De begenadigde gevangenen mo gen geen openbare of scmi-openbarc fun kt i es meer bekleden. MARKTBERICHTEN Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH. 8-12. Aanvoer: to taal 8218. runderen 2288. graskalve ren 378. vette kalveren 91. nuchtere kalveren 2965, schapen en lammeren 1651. geiten 66. slachtvarkens 773. lopers 6 cn slacht runderen 1206. Prijzen per stuk: Melk- cn kalf- koeien f 1525-f 2625; guisle koeien f 1273-f 1875; roodbonte kalfvaar- zen f 1875—f 2775: zwartbonte f 1650 -f 2325; klam vaarzen f 1450-f 1850; guiste vaarzen f 1450-f 1750; pinken f 1025-f 1350; grasknlvercn f 650- f 975; roodbonte nuchtere kalveren voor fok en mesterij f 300-f 500; zwartbonte f 250-f 430: weidcscha- pen f 100-f 135; lammeren f 110- f 140. Prijzen per kg; Stieren lc f 6,83- f 7,35, 2e f 6,55-f 6.80; vaarzen lc f 6,05-f 7,35, 2c f 6,00-f 6,55; koeien le f 0,35-f 7,00, 2c f 5,60-f 6.25, 3c r 5.25-f 5,55; worstkocien f 4.20- f 5,20; vette kalveren le f 5,25- f 5,50, 2c f 5,00-f 5.20, 3e f 4,70-f 4,95; nuchtere slacht kalveren f 1,30-1 1,35 slachtzeugen le f 2.61-f 2,66. 2e f 2.52-f 2,60. 3e f 2.42-f 2,50; slacht varkens f 2,70-f 2,90. Prijzen per stuk: Vette schapen f 140-f 190: vette lammeren f 150- f 200. PARIJS. De Franse president Va- dery Giscard d'Estaing wil dat er nog voor dc zomer voor dc derde maal een topconferentie van leidende geïndustrialiseerde landen belegd wordt over de "economische crisis in de wereld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4