wico Halfvolle Koffiemelk dames boden een rapport aan Waterschap lanceert een plan tot dij ksverbetering van Schelphoek en Westbout Gekostumeerde Poortambacht' ,0i)deMcll%^ AUTOBEDRIJF FA. W. GILIJAMSE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen DAF fles 1000 gram nil zooon idee Na enorm aanpassingswerk Plechtigheid ten stadhuize Frambozenvla halve liter van 98 Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 december 1976 133ste jaargang Nr. 22010 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie.pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 21,20; per jaar 81,Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 31 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 3,70. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit NUMMER: Vergadering V.V.V. Renesse Vooruit Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg.Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 ZIERIKZEE, 8-12. Woensdagmorgen vond in liet Zie- rikzeese stadhuis een korte „historische" plechtigheid plaats. Een achttal dames van de werkgroep Poortam bacht bood het gemeentebestuur een rapport aan, met daarin de resultaten van een in juni van dit jaar gehou den enquête onder de bewoners van Poortambacht. De delegatie van de Belangengroep had aan deze officiële aanbieding een historisch tintje gegeven door in fraaie Middeleeuwse kreaties in de trouwzaal van het stadhuis te ver schenen. Het charmante gezelschap werd ontvangen door burgemeester Th. H. de Meester, de beide wethouders C. Bij de Vaate en W. den Boer, secre taris R. van Ommeren en direkteur Gemeentewerken J. Louwerse. Mevrouw E. de Ruiter-Berman las een gedicht voor met daarin ver weven de wensen van de Poortam bacht-bewoners zoals die in de en quête naar voi-en zijn gekomen. Dit fraaie gedicht was geschreven door de heer J. Volkeri en in gothische letters als oorkonde vervaai-digd door de heer H. Kulk, inwoner van Poortambacht. Salco-Zeeland Bij de opzet en de verwerking van de enquête heeft de Belangengroep hulp en advies gekregen van de Stichting Salco-Zeeland. Dit is een provinciale stichting, die adviezen en begeleiding geeft op het gebied van jeugd'- en jongerenwerk, sociaal- kultureel werk en clubhuis- en buurtwerk. Het rapport valt in twee delen uiteen: 1. de akkomodatie in Zierikzee-Poortambacht en 2. het verkeer in Zierikzee Poortambacht. Het onderzoek vond by de bewo ners van Poortambacht veel weer klank. Er kwamen 465 formulieren binnen, die geschikt waren om ver werkt te worden. Ze vertegenwoor digden 1547 personen. Van de ca. 1880 bewoners verleenden dus 1547 hun medewerking, d.i. 82,3 Aan het eind van het rapport be treffende de akkomodatie komt men tot een aantal belangrijke konklu- sies: Akkomodatie Er is een zeer duidelijke be hoefte aan een akkomodatie. De toezegging dat men ook ge bruik zal maken van het wijkge- bouw werd door 75% gedaan. Ondanks het feit. dat ruim de helft van de ondervraagden al lid is van een bestaande vereniging, noemt men zeer veel nieuwe aktiviteiten die in het gebouw plaats kunnen vinden. Ook veel (50%) van de reeds bestaande aktiviteiten zouden in een gebouw in Poortambacht onderge bracht kunnen worden. Vooral de jeugd en de jongeren vragen om speciale aandacht, maar men mag de groep 25-60 jarigen ech ter niet uit het oog verliezen. (vervolg op pagina 3) Advertentie Renesse - Telefoon (01116) 1370, b.g.g. 1585 of 1385 Verkoop en service van: Trucks Aanhangwagens Opleggers Speciale voertuigen Personenwagens Bestelwagens Lichte trucks t'm 6500 kg GVW V|1 Personenwagens tAj Stationcars Bestelwagens rroi Malra Bagheera sportwagens RENESSE, 8-12. Dinsdagmiddag werden in het Dorps huis te Renesse door het waterschap Schouwen-Duive- land twee voorlichtingsbijeenkomsten gehouden over de plannen tot verbetering van de zeewering tussen Schelphoek (west) en tie Westhout te Westerschouwen, waarvoor een ruime belangstelling bestond. In de eerste bijeenkomst werd nadere informatie over de planrten verstrekt aan het gemeentebestuur van Westerschouwen en de vertegenwoordigers van het waterschap, terwyl de tweede byeenkomst was belegd voor de belang hebbenden, grondeigenaren en pachters en verdere belangstellenden. Naast de vertegenwoordigers van het Waterschap waren voor geven van deze voorlichting aanwezig ir. A. P. Vos en ing. N. P. Geldhof van het bouwbureau te Goes dat is inge steld om speciaal de dijkverzwaring rond de gehele Oosterschelde voor te bereiden. Het inleidend woord werd gespro ken door dijkgraaf A. M. Geluk die in de eerste plaats stelde dat deze middag over plannen werd gespro ken waarover men over van gedach ten wil wisselen en niet over vast staande gegevens. Januari-vergadering In januari, zo ligt het in de be doeling, zal hierover op de vergade ring van het Waterschap worden be slist. De beslissing wordt doorge stuurd naar g.s. waarna men hoopt in februari tot de aanbesteding te kun nen overgaan. De hoop is dan geves tigd dat in 1977 vóór het stormsei zoen de werkzaamheden zijn vol tooid. Door wijziging in het afsluiten van de Oosterschelde zyn deze dijkver zwaringen (versterken) noodzakelijk geworden. Als deze werken zijn ge realiseerd zullen de dijken een vei ligheid bieden aan een vloed die eens in de 500-jaar kan voorkomen. In het kader van het geheel zijn voor wat Schouwen-Duiveland be treft reeds de werken te Borrendam- me (Zierikzee) en Oosterland gerea liseerd en staat voor volgend jaar Bruinisse op het programma. De kosten voor deze werken zullen ge dragen worden door het rijk. Dijken houden funktie Duidelijk stelde de dijkgraaf dat ook na het totstandkomen van de stormstuw in de Oosterschelde de Advertentie f. Opklaringen Flinke opklaringen en slechts hier en daar een bui; zwakke tot matige wind uit west tot noordwest; minimum temperaturen van 4 graden aan de kust tot 0 graden in het binnenland; vannacht plaatselijk mist; maxima morgen circa 7 graden. Voor zaterdag: Mevrouw E. de Ruiter-Berman las het gedicht voor, waarin verweven de wensen van de Poortambachtbewoners ten aanzien van akkommodatie-voor- zienlngen en de verkeerssituatie. (Foto: Zierlkzeesche Nieuwsbode) Aantal uren zon: 1 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etyiaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 dec. Zon op 8.37, onder 16.29 Maan op 20.31, onder 15.47 Laatste kwartier: 14 dec. (11.14) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 10 dec. 5.10 17.32 11.02 23.08 Springtij: 9 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-12. De depressie die het weer in grote delen van Europa in de afgelopen dagen heeft beheerst, trekt in noordelijke richting weg en vult daarbij langzaam op. Vanmor gen lag het centrum ervan voor de Noorse kust. Een hogedrukgebied boven de oceaan breidt zijn invloed geleidelijk verder naar de Britse ei landen uit. Tussen dit hoog en de depressie voor de Noorse kust wordt een noordwestelijke stroming in stand gehouden. Kleine storingen in de bovenlucht trekken hierin mee, waardoor er bij ons af en toe buien vallen. Een lagedrukgebied boven zuid west-Frankrijk trekt in oostelijke richting verder, maar zal het weer bij ons niet beïnvloeden. Verwacht wordt dat de invloed van het hoge drukgebied ook in onze omgeving geleidelijk merkbaar zal worden. Voor vrijdag worden dan ook op klaringen verwacht en Slechts plaat selijk een bui. Overal in Europa is het nu vrij zacht weer. In West- en Midden-Europa liggen de maximum temperaturen rond 8 graden. dijken hun funktie behouden. Wan neer bij stormweer en hoogwater de stuwen gesloten moeten worden is het mogelijk dat gedurende twee of drie dagen het water in de Ooster schelde op hetzelfde peil blijft staan, een situatie welke men nog nimmer hiervoor met eb en vloed heeft mee gemaakt. Onafgebroken zal er dan gedurende verschillende etmalen een zware druk op de dijken aanwezig zijn. De veronderstelling dat al de werkzaamheden eigenlijk maar zijn voor de ovex-brugging tot dat de stuwdam in de Oosterschelde klaar zal zijn kwalificeerde hij als niet juist en gevaarlijk voor de veiligheid van de bewoners. Ing. Geldhof gaf een nadere toe lichting op de onderdelen van het totale plan. Vanaf de ringdijk van de Schelp hoek is langs de Koudekerkse Inlaag gekozen voor een binnendijkse ver zwaring waardoor de Plompetoren- weg niet zal worden aangetast. Aan de landzijde zal 'de kruin van 'de dijk ongeveer 1 meter boven het wegdek komen te liggen. Bij deze binnendijkse verzwaring is er vanuit igegaan 'het natuurgebied in de Kou dekerkse inlaag zoveel mogelijk ön- Advertentie geschaad te laten. Om deze reden zal ook met droog zand worden gewerkt dat door vrachtauto's zal worden aangevoerd. Door deze manier van werken heeft men geen perskade nodig en vindt er geen verzilting van het ge bied plaats wat wel het geval is als het zand wordt opgespoten. Om de Plompe toren in haar. hui- _dige staat te handhaven heeft men daar tot een kompromis moeten be sluiten om de toren buiten het dijk- lichaam te houden. Dit is gevonden in een binnendijkse insparing welke met natuursteen zal worden bezet. De beide opritten bij de Plompe to ren komen te vervallen en zullen worden vervangen door een geheel nieuwe en ruime oprit ten oosten van de toren. Verhoging bij Burghsluis Bij Burghsluis zal de parallel lo pende havendijk worden vei'hoogd met 30 of 40 cm. Deze verhoging zal worden verkregen door het dijkli- chaam aan de. zeezijde te verhogen, (Vervolg pag. 2) Dijkgraaf A. M. Geluk licht het plan toe bij een kaart van het betrokken gebied.- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie fieldig van donderdag 9 december t/m zaterdag I! december Verwachting tot vrijdagavond: Dit nummer bestaat uit 12 pagina's f De onenigheid ontstaat meer r door de meningen over din- f gendtin door de*dingen zelf. Goethe i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 1