7 rent< met 't nieuw* Spaar-extra-Premie boeide. Rabobank Versterking zeer zwakke schakel voor kom van Colijnsplaat Turkse ambassadeur bedankt Nederland 7 Indijking oude landbouwhaven Rijkssteun partikuliere woningen Wat biedt de BEELDBUIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 7 december 1976 Nr. 2200!) MIDDELBURG, 6-12. In het kader van de partiële dijkversterkingen rond de Oosterschelde dient - aan sluitend aan de verzwaring van het trajekt Colijns- plaats—Kats - de zeer zwakke schakel, die het gedeelte voor de koin van Colijnsplaat op Noord-Beveland vormt,- te worden versterkt. DEN HAAG, 6-12. De Turkse ambassadeur in ons land, Oktay Cankardes, heeft maandag zijn diepe waardering uitgesproken voop de hulp die vanuit Nederland is gebo den aan slachtoffers van de aardbe vingsramp in Turkije. De Neder landse regering, het Nederlandse Rode Kruis en diverse organisaties gaven spontaan op grote schaal bij dragen, zodra het nieuws over de ramp bekend werd, aldus de verkla ring van de ambassadeur. „Dit grootse bewijs van solidariteit van het Nederlandse volk heeft een ui termate grote bijdrage geleverd tot het lenigen van de ontberingen, die de slachtoffers hebben doorgemaakt, materieel zowel als moreel" zo schetst de Turkse ambassadeur. DEN HAAG, 6-12. Woningcorpo raties en gemeenten, die woningen van particuliere eigenaars aanko pen met het doel die woningen zo te verbeteren, dat ze gedurende een aantal jaren nog een redelijk woon genot kunnen bieden, kunnen hier voor thans jaarlijkse bijdragen yan het rijk ki'ijgen. Staatssecretaris Sshaefer van volkshuisveting en ruimtelijke orde ning heeft d-it schriftelijk aan de colleges van burgemeester en wet houders meegedeeld. De regeling geldt niet voor wo ningen, die liggen in een gebied, waarvan de bebouwing voor afbraak is bestemd. Bovendien zullen de aangekochte woningen op korte ter mijn - binnen ongeveer twee jaren - ingrijpend moeten worden verbeterd. Hiervoor is een plan gekozen, waarbjj de oude (landbouw) haven zal worden ingedijkt. Maar alvorens met dit werk kan worden begonnen zal een procedure dienen te worden gevolgd, die is neergelegd in de Wet van 14 juli 1904 houdende bepalin gen omtrent het ondernemen van droogmakerijen en indijkingen. Voor de versterking van de zeer zwakke schakel in de hoofdwater kering van het waterschap Noord- Beveland voor de kom van Colijns plaat waren in beginsel twee oplos singen mogelijk. De eerste bestond uit een waterkering langs de oude haven achter de bestaande bebou wing en gedeeltelijk (in verband met de beperkte ruimte) uit te voeren in de vorm van een keerwand van sta len damwand, voorzien van een kop van gewapend beton. Van dit plan is afgezien. Zo'n keerwand zou, ste- debouwkundiig gezien, een weinig fraaie oplossing bieden, speciaal wat betreft het zicht vanuit het dorp op deze verticale wand. Bovendien zou het directe contact met de haven worden verbroken. De tweede oplossing houdt in het afsluiten van de oude (landbouw) haven, nu ligplaats biedend aan 30 tot 40 scheepjes van sportvissers. De haven is verhuurd aan de Deltafede ratie van Sportvissers. Bij dit plan komt de nieuwe zee dijk voorlangs de oude haven en vervolgens over de havendam te lig gen. Achter de vissershaven wordt weer aansluiting gevonden op de be staande zeewering. In overeenstemming met de wen sen van waterschap en gemeente Kortgene heeft de stuurgroep dijk versterkingen Oosterschelde op ad vies van de technische adviesgroep voor deze tweede oplossing gekozen. Voorkeur Dit plan - aldus de opvattingen - verdient in het belang van de ont sluiting van het havengebied verre weg de voorkeur. Bovendien, blijft het contact tussen de havenbebou- wiing en de kom van het dorp behou den. Door het dempen van. de oude haven ontstaat tevens een plateau, waaraan de gemeente in de toekomst een nadere bestemming kan geven. De kruinshoogte van de bestaande kering varieert van 6,50 meter tot 4,79 meter boven NAP. Deze hoogte zal - om de norm van het kunnen doorstaan van een storm met een frequentie van 1 maal per 500 jaar te halen - oj 7,50 meter plus NAP moeten worden gebracht, voorzover gelegen buiten de invloed van de noordelijke havendam van de in 1961 aangelegde vissershaven. Binnen de invloed daarvan moet het theore tische peil van 5,10 meter boven NAP worden bereikt. De werken tot indijking (waarvan de kosten worden geraamd op ruim f 2,3 miljoen) worden ondernomen door het waterschap Noord-Beve land. De uitvoering ervan zal ge schieden in opdracht van het water schap door het bureau dijkverster kingen Oosterschelde van de directie Zeeland van rijkswaterstaat. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De landelijke cen trales van woningcorporaties hebben minister Gruijters van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening meege deeld, dat de verschillende woning corporaties plannen hebben voor de boüw van duurdere huurwoningen. Deze aktiviteit zal evenwel niet van een zodanige omvang zijn, dat daar mee het programma van 8.000 wo ningen voor 1977 kan worden ge haald, aldus de centrales. DEN HAAG. Staatssecretaris Mer- tens (sociale zaken) wil het oneigen lijk gebruik van de sociale verzeke ringswetten tegengaan. Overeen komstig een voorstel van de sociale verzekeringsraad (SVR) is by de Tweede Kamer een wetsontwerp in gediend tot bestrijding van het on eigenlijk gebruik. In het voorstel zijn regels opgenomen om meer dan tot nu toe te komen tot terugvorde ring van ten onrechte uitbetaalde uikeringen. WOENSDAG 8 DECEMBER NED. I: Het moet wel heel gek lo pen als er vanavond geen recht streekse uitzending van de voetbal return tussen Feyenoord en het Spaanse Espanol komt. De enige voorwaarden die gesteld kunnen worden is dat het Rotterdamse Feyenoord-stadion geheel bezet zal zijn en dat het veld bespeelbaar is. Dat betekent dat het aanvankelijk opgezette programma van de NOS drastisch wordt gewijzigd. Een gaat je is er wellicht nog voor de rubrie ken Sprekershoek en Den Haag Vandaag. De AVRO neemt het mid dagprogramma voor haar rekening en komt om half vier uit de start blokken met het kinderverhaal De Holle Boom. Het hotel krijgt bezoek van twee nieuwe gasten. Een en an der heeft iets met een heks te ma ken. Vervolgens de dokumentaire Een bezoek aan Tabibuga. Deze film neemt de kijkers mee tot diep in de binnenlanden van Nieuw Guinea. Wat men tegenkomt zijn stammen die nog in het stenen tijdperk leven. In het middagprogramma is ook plaats voor pop- en rockmuziek In het programma Supersonic treden o.a. op Albext Hammond, The Bay City Rollers en Cliff Richard. NED. II: Vanavond wordt een ar tiestengala gekombineerd met een informatief programma over de luchtvaart. De VOO is verantwoor delijk voor het programma Count down 1976, dat ruim twee uur in be slag neemt. Twaalf artiesten en groepen krijgen van Veronica de Nummer-I-Award uitgereikt, een onlangs in het leven geroepen on derscheiding voor suksesvolle popfi guren. Er treden o.a. op Anita May er, Julien Clerc, Pussycat, BZN, Jes se Green, Abba, The Brotherhood of Man en Ferrari. Het muzikale ver maak wordt afgeidisseld met enige wetenswaardigheden over de lucht vaart. Zo is er een dokumentaire over de historie van de luchtvaart, een impressie van de bedrijvigheid op Schiphol en een reportage over de veiligheid in het vliegtuigwezen. Ter vermaak dient weer een verzame ling slapsticks met de luchtvaart als thema. Veronica laat daar een afle vering van de misdaadserie Starsky and Hutch op volgen. Drie mensen die proberen te profiteren van het sukses van een jonge worstelaar worden om het leven gebracht. Toe vallig heeft Hutch ook enige kennis van de worstelsport en hij is derhal ve de aangewezen persoon om zich met dit zaakje te gaan bezig houden. Terug naar de vooravond. De IKON brengt om zeven uur het programma Een brief van Carl, het tweede deel van de serie filmbrieven waarin kinderen aan het woord komen. Dit programma gaat over een 14-jarige jongen 'Uit het zwarte getto Harlem in New York, die vertelt over het dagelijks leven in deze door geweld en armoede geteisterde wijk. WOENSDAG 8 DECEMBER NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 15.00 Teleac; 15.30 De Holle Bolle Boom; 16.15 Een bezoek aan Tabibuga; 16.45 Supersonic; 17.10 Gitaar spe lenderwijs; 18.15 Teleac; 18.45 De berepoot; 18.55 Nieuws; 19.05 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Mijn vader; 20.50 La cathédrale Engloutie; 21.15 Spre kershoek; 21.35 Journaal; 21.50 Den Haag Vandaag; 22.05 Panoramiek; 22.35 Studio Sport; 23.15 Journaal. NED. II: 18.45 Kortweg; 18.55 Nieuws; 19.05 Een brief van Carl; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal20.25 Socutera; 20.30 Countdown 1976; 22.40 Starsky Hutch; 23.27 Agen da; 23.30 Journaal. DONDERDAG 9 DECEMBER NED. I: De VPRO begint haar programma op de ludhtige toer met de spinazie-etende zeeheld Popeye. De geweldenaar stopt even vlug een paar blikken spinazie achter de kie zen om zijn vriendin Olive uit een gevaarlijke situatie te redden. Het volgende kwartier is voor de rubriek Landgenoten waarin Netty Rosen- feld met kamera en mikrofoon op zoek gaat naar zomaar wat aardige mensen in ons land. Hartverscheu rende taferelen doen zich voor in de satirische Amerikaanse serie Mary Hartman, Mary Hartman. Een van die taferelen is het ontwaken van Tom Hartman in een vreemd bed. Een en ander doet zich voor als Ma ry voor een vreselijke verrassing wordt geplaatst. De resterende ne gentig minuten van haar zendtijd besteedt de VPRO aan het program ma Machiavelli. Dit programma be tekent een konfrontatie met de la gen en listen, deugden en ondeugden in de politiek en de kuituur. Na het journaal begint de EO aan de haar toegemeten zendtijd. Het programma Boga Njet, handelt over de gelovigen in de Sowjet-Unie. Dit -programma wil o.m. aantonen dat de overheid van de Sowjet-Unie een overheer sende inspraak opeist in religieuze zaken, waarvan het gevolg is dat grote groepen Sowjet-burgers slechts in het geheim hun geloof kunnen belijden. NED. 11: In de vooravond een tweetal lichtvoetige onderwerpen van de KRO. Op de eerste plaats vóór de jeugd een aflevering van Wickie de Viking, dat gevolgd wordt door het spelprogramma Cijfers en letters, waarin door een aantal kan didaten weer enig raadwerk wordt verricht. De Wrekers stappen na het journaal de huiskamer binnen. Er is een moord gepleegd op een man van de veiligheidsdienst. Zijn dubbel ganger. slaagt erin een van de minis- U kutWBmbeter een and Voordelig Voor de konstante spaarder, die zijn spaartegoed niet vaak aanspreekt. Het Spaar- extra-Premieboekje van de Rabobank is dan een prachtige manier om extra rente te maken. Uw spaartegoed blijft onmiddellijk opeisbaar. U betaalt wel 2% over elk opge nomen bedrag. Als vuistregel kan gelden dat het Spaar- extra-PrNpieboekje voordelig is, als u het spaartegoed langer dan een jaar laat staan. Niet voordelig Bent u een spaarder, die geregeld wat van z'n spaartegoed opneemt, dan is het Spaar- extra-Premieboekje niet voordelig voor u. ibeter een andere spaarvorm kiezen. De Rabobank helpt u daarbij graag. Over sparen gesproken Sparen is een zaak van meer dan rente alléén. Wip daarom even bij ons binnen als u meer wilt weten over de verschillende mo gelijkheden. Met 3100 vestigingen is er altijd een Rabobank in de buurt En goede raad kost niets. geld en goede raad Zondag 12 december, 19.05 uur, Ned. 1: In het voetspoor der ontdekkers. De Inka hoofdman Atahualpa be looft Francisco Pizarro goud. teries binnen te dringen en kan be ginnen met het uitmoorden van mensen die iets met staatsgeheimen te maken hebben Nadat de Wrekers hun opdracht tot een goed einde hebben gebracht, brengt de KRO de kijkers in de westernsfeer met een aflevering van Alias Smith and Jones Zij slagen erin een groep mis dadigers onschadelijk te maken, maar het gevolg is wel, dat de she riff hen zelf ook achter de tralies zet Na de aktualiteitenrubriek Brandpunt komt de laatste afleve ring van de serie Hotel op stelten. Een brandoefening in het hotel heeft tot gevolg dat hoteleigenaar Basil in het ziekenhuis belandt. DONDERDAG 9 DECEMBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 15.00 Van hart tot hart; 18.15 Teleac; 18.45 De berepoot; 18.55 Nieuws; 19.05 Popeye; 19.10 Landgenoten; 19.25 Mary Hartman; 20.10 Machiavelli'; 21.35 Journaal; 21.50 Boga Njet; 22.45 Tenslotte; 22.50 Journaal. NED. II: 18.45 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 19.05 Wickie de Vi king; 19.30 Cijfers letters; 20.00 Journaal; 20.25 De Wrekers; 21.15 Alias Smih and Jones; 22.05 Brand punt; 22.45 Hotel op stelten; 23.15 Levensloop; 23.40 Den Haag Van daag; 23.55 Journaal. VRIJDAG 10 DECEMBER NED. I: De VARA begint met een klein uur tv-vertier voor de jeugd. Het doek gaat op voor 't Spant er omi de kinder spelshow waarin scho- lieren uit Den Helder, Rolde en Zwolle de kans hebben een kado voor hun school te verdienen. Te gast in 't Spant er om is de zangeres Ria Valk. Ongeveer anderhal/ uur staat er voor Sonja's Show die om acht uur begint. Het wordt vanavond een show van Sonja Barend en Her man Krebbers samen. Krebbers speelt o.m. met de Johan Willem Frisokapel het stuk Cubana van Bennett. Een groot aantal muzikale talenten maakt in deze show zijn opwachting: Vera Beths, Emmy Verheij en Christian Bor, Gregor Serban en Jean Toots Thielemans. Iets heel anders na het journaal. Dan is de VARA op de politieke toer in Haagsche Kringen. Hete hangijzers op het politieke vlak worden doorgesproken in VARA's onparlementaire salon. Tot slot een aflevering van Terug naar de na tuur. De familie Good krijgt een nieuwe buurvroiLW en de Goods doen uiteraard hun best om een goede indruk te maken op de nieuw- koomster. Na elven begint de zend tijd voor de IKON die daar gebruik van maakt door een nieuwe afleve ring uil te zenden van de serie De nieuwe ketters. NED. II: De eerste tien minuten van de TROS-zendtijd zijn voor de jeugd, die zich kan bezig houden met de ondeugden van het kuiken Calimero. Vervolgens de avonturen- serie Run Joe, run. In een huis waar Josh gastvrijheid geniet wordt inge broken. Hel ligt voor de hand dat Josh voor de dader wordt aangezien. Voor het journaal is er ook nog tijd voor een korte film over kangeroes in Australië. Daarna staat de beeld buis in het teken van het Neder landstalige muziekwereld je. Tippers en toppers wisselen elkaar in een vlot tempo af in Chiel Montagnes Op losse groeven. In het TROS-pro- gramma is ook plaats voor het tien de deel van de uitstekende serie De Jordaches. Het hiLwelijk tussen Rudy en Julie is een groot fiasco. Daaren tegen is er voor Tom geen wolkje aan de lucht. De rubriek Aktua TV heeft o.m. het wekelijkse gesprek met minister-president Den Uyl. Met bont vermaak maakt de TRÓS een einde aan haar programma. Dolle toestanden doen zich voor in een af levering van de komische serie O moeder wat is het heet. Solomons en zijn mannen worden uitgenodigd voor een bezoek aan een nachtklub, die nu juist verboden terrein is voor militairen. VRIJDAG 10 DECEMBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie18.15 De berepoot: 18.55 Nieuws: 19.05 'l Spant er om; J9.55 De show van Sonja en Herman; 21.35 Journaal; 21.50 Haagsche Kringen; 22.40 Terug naar de natuur; 23.10 De nieuwe ketters; 23.50 Journaal. NED. 11: 18.45 Informatie Span jaarden: 18.55 Nieuws; 19.05 Calime ro; 19.18 Run. Joc run; 19.42 Kan goeroes20.00 Journaal; 20.25 Op losse groeven: 21.20 Dc Jordaches: 22.05 Aktua TV; 23.00 O moeder wat is het heel: 23.30 Journaal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7