Het hoe en wat van de zoetwater-situatie op Schouwen-Duiveland - rr -r; Tentoonstelling Oost-Duivelandse vereniging „De Nachtegaal" Nieuwerkerks Verenigingsraad nodigde Sint Nicolaas uit Israël wil hervatting van Geneefse konferentie KABELJAUWOORLOG TEN EINDE - OF NIET? Vergadering W.M.Z. Onderzoek knelpunten watervoorziening STREEKNIEUWS korte berichten uit het binnenland De vastgelegde prijskompensatie De automobilist en zijn rij kwaliteiten INGEZONDEN STUKKEN marktberichten scheépvaart kerknieuws worden beschouwd als ee (II) MIDDELBURG - Op de jongste vergadering van de Watermaatschappij Z.W.N. heeft, zoals eerder gemeld, de direkteur ir. H. Stoter, een belangwekkend beloog gebonden rond de zoetwatervoorziening op Schonwen- Duiveland. We vervolgen hier de redevoering van de betrokken direkteur. In het begin werd voor dc infiltratie gedacht aan een plaats direkt ten noorden van het bos, de z.g. Theunises Hil put. Hoewel de begroeiing niet bijzonder interessant leek werd verondersteld dat deze diepe put, met z\jn grote hellingen wel een interessante begroeiing zou kunnen krtfgen wanneer de bodem van de put door een hogere grondwaterstand wat vochtiger zou worden. De aanvraag voor infiltratie daar werd afgewezen. MIDDELBURG. Op de jongste vergadering van de W.M.Z. hield de direkteur ir. H. Stoter een belangrijke ver handeling over de watervoor ziening. De causerie had ook belangrijke aspekten van de watertoestandop Schou wen-Duiveland. We volgen ir. Stoter in zijn betoog in enkele aflevering „op de voet". Zo ging het meer: Ten zuidwesten van het Vliegveld, afgewezen we gens de aanwezigheid van korstmos sen, iets oostelijker in het Zijpe, af gewezen omdat de bodem bestónd uit kalkarm jong duinzand jong duinzand (zeldzaam in Europa) een strook langs de grens van het Zeepe en het Vliegveld, was zo beperkt, dat infiltratie van enige omvang" niet mogelijk was. Uiteindelijk kon overeenstemming worden bereikt over infiltratie in het bos. Schadeclaims En drietal fruittelers en een eige naar van een landgoedhadden in 1970 bij de minister van Volksge zondheid en Milieuhygiëne schade geclaimd', later kwamen daar nog een tweetal, .fruittelers bij. De kommissie die dat moest on derzoeken kwam tot de konklusie, dat vier fruittelers geen schade kon den ondervinden van de waterwin ning; één fruitteler en de landgoed eigenaar kregen een gedeeltelijke toewijzing. De afgewezenen gingen in beroep. Een slot uitspraak is er nog niet. De lange duur van de procedures mag niet aan de W.M.Z. worden ge weten, WMZ heeft de afhandeling niet in de hand. Een en ander resul teerde in 1973 tot een uitkering van f 30.000,- onder beding dat dit geen erkenning van schuld in hield. In het bos zullen twee infiltratie vijvers worden gegraven, hieruit denkt men 3 min. m3 per jaar te kun nen winnen, waardoor men temoet kan komen aan de waterbehoefte tot 1990-1995. Niet akktoord ging men met de uitspraak, waardoor men een jaar vroeger moet gaan in filtreren, dan was gepland namelijk De Unie van Waterschappen heeft tot een landelijk onderzoek naar de knelpunten in de watervoorziening bij de waterschappen besloten. Het onderzoek zal zijn gericht op de wa- terhuishoudkundige en bestuurlijke feiten, die zich deze zomer ten aan zien van aanvoer en verdeling van het water hebben voorgedaan. De resultaten van dit onderzoek zullen in het voorjaar 1977 bekend zijn. Zij zullen basis kunnen bieden voor op de verschillende niveau's te nemen maatregelen en het daarom trent te voeren overleg. Het onderzoek zal door de Unie in de vorm van een enquête worden uitgevoerd met medewerking van het Technisch Adviesbureau van de Unie van Waterschappen b.v. (TAUW). BRUINISSE, 6-12. De Oost-Duive- landsc vogelvereniging „De Nachte gaal" organiseert aanstaande vrij dagavond en zaterdag weer haar jaarlijkse vogeltcntoonstelling welke gehouden zal worden in het Neder lands Hervormd Verenigingsgebouw aan dc Dccstraat. Dit jaar zijn er zeldzaam veel in zendingen onder andere kanaries, tropische vogels, parkieten, duiven en kwartels. Tijdens deze tentoon stelling zijn er diverse attrakties in de zaal o.a. het rad van avontuur met leuke prijzen en taarten. Dc ten toonstelling zal door firma v/d Bos vcor dat daling van heit grondwater door ontrekken van te grote hoe veelheden door de WMZ de natuur wetenschappelijke waarde van de Verklikkerduimeni en in de vroon- gronden zou worden aangetast. Mooi middagfeestje Op. Sint, gezeten op een antieke wa gen bespannen met paard liet zich vrolijk wuivend door Nieuwer kerk rijden. Het werd een grote drukte. Oud en jong kwam op de been, om dit leuke gebeuren mee te maken. Na de rit toog de stoet naar „Ons Dorpshiiis", alwaar burgemeester J. D. de Kam de Sint en de knechten BRUINISSE Attraktie St. Nicolaasweek De derde attraktie in het kader van de Sint Nicolaas-winkelweek- aktie is vrijdagavond gesloten. Qe opdracht voor deze attraktie was de gebruiksvoorwerpen die van heel dichtbij gefotografeerd waren en in de etalage van de deelnemende win keliers lagen uitgestald te raden. In iedere etalage lag één foto dus moest men acht en twintig foto's zien thuis te brengen. Er waren totaal acht en zeventig inzendingen waarbij ver schillende fouten inzendingen waren. De uitloting van de fraaie winkel- weekprijzen zal weer op de traditio nele wijze plaats vinden in ,,'t Durps'Uus" aan de Grevelingen- straat. Oliebollenaktie koor De leden van het interkerkelijk ge mengd koor „Laus Deo" uit Bruinis- se gaan zaterdag 11 december a.s. een oliebollenaktie houden ter verster king van de kas. Het is de bedoeling om 8.30 uur met de huis-aan-huis- verkoop te beginnen. BORSSELE. In het begin van dit weekeinde heeft zich het begin van een brandje voorgedaan in een ar chiefruimte in een bijgebouw van de kerncentrale Borssele. Het dienst doende personeel van de centrale wist het met eigen blusmiddelen in enkele minuten onder kontrole te krijgen, aldus een woordvoerder van de Provinciale Zeeuwse Elektrici- teits Maatschappij, die de centrale beheert. uit Bruinisse worden opgefleurd met bloemen en planten. De keurmees ters zijn de heren: v/d Watering, Sui kerbuik, Dc Heer en Timmermans. Zoals ieder jaar zal er ook weer de traditionele verloting zijn met fraaie prijzen. De jaarlijkse gast van de vogel vereniging de leerlingen cn perso neel van de kleuterschool zullen ook dit jaar weer vrijdagmiddag een be zoek brengen aan de tentoonstelling waar hen een traktatie wacht. De tentoonstelling zal vrijdagavond door burgemeester T. C. Hekman officieel worden geopend. lijk bezinkbekken van het Rijn en Maaswater, waaruit het bestaat. Aanwezige zware metalen worden op natuurlijke weg (bezinking) ver wijderd. Inriahie-punl Het inname punt ligt 3 km van de Haringvlietsluizen, omdat soms zout lekwater, door de sluizen, het water in de omgeving van de sluizen zout maakt. Zoutwaterlekkage vindt ook plaats door de Volkeraksluizen, in de toekomst als de nieuwe jachtsluis in gebruik wordt genomen moet op een nog grotere lekkage worden ge rekend. In 1985 zal dit tot het ver leden behoren, (Philipsdam). Langs de Brouwersdam is reeds 4 km lei ding gelegd voor de infiltratieleiding in wording. Het geïnfiltreerde wa ter zal een maand: (minimum) in de bodem moeten blijven. Er zullen 35 bronnen worden aangelegd', kosten met bijbehorende voorzieningen plm. f 3 miljoen. Het oude pompstation zal worden afgebroken. Het is 40 jaar oud. hartelijk toesprak. De burgemeester herinnerde aan het vele dat hier weer in het afgelopen jaar is ge bouwd aan woningen en aan de in middels klaar gekomen gerestau reerde molen. Kadootje Hij bood de Sint een kadootje aan „want iemand die zovelen blij maakt moet toch zelf ook eens iéts heb ben". Vervolgens speelde de muziek, o.l.v. de heer A. Radewald sinter klaasliedjes en zongen de kinderen hartelijk mee. Na dit gedeelte ver trok de Sint en werd hartelijk ge groet. De kinderen mochten nog een leuke uitvoering van de expressie groep van de jeugdsoos meemaken, terwijl voor de g roteren een film draaide in Ons Dorpshuis. Zo werd het een gezellige en fijne middag waar va f} ieder heeft genoten. BERGEN. Oe 54-jarige J. W. Dit- sel én zijn 12-jarige zoontje J. Ditsel, beiden uit Nijmegen, zijn bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Volgens de rijkspolitie van Roermond raakte de auto waarin zij zaten op Rijksweg 271 bij Bergen (L) in een slip en kwam tegen een boom tot stilstand. AMSTERDAM. De 18-jarige Am sterdammer L. D. V. heeft zich uit eigen beweging bij de politie ge meld met de mededeling verantwoor delijk te zijn voor de dodelijke val, in de nacht van vrijdag op zaterdag op het Rembrandsplein van de 54- jariige W. Schuurman. EINDHOVEN. De 23-jarige G. Verberk uit Eindhoven is in een zie kenhuis overleden aan de verwon dingen die hij enige uren eerder had opgelopen bij een explosie. Samen met een vriend' was de man in- een huis in zijn woonplaats bezig vloer bedekking te leggen. Daarbij maak ten zij gebruik van zeer brandbare lijm, zonder echter het vertrek waar zij werkten goed te ventileren. De waakvlam van de kachel was na enige tijd voldoende het ontstane gas (tot ontploffing te brengen, aldus de Bindhovensc politie. De vriend is zwaar gewond in een ziekenhuis op genomen. UTRECHT. Minister Lubbers (economische zaken) heeft de parli- cul iere ziekt ekostenverzeke ra a rs laten weten dat hij een prijsbeschik- king gaat afkondigen die inhoudt, dat de premiestijging volgend jaar niet meer dan zeven procent mag bedragen. De Kontaktcommissic Landelijke Organisaties van Ziekte kostenverzekeraars (KLDZ) is hier over bijzonder ontstemd. STEEN WIJK. Een felle uitslaande brand heeft een levensmiddelende pot in Steenwijk in de as gelegd. Het gedeeltelijk houten gebouw - vroe ger een filiaal van de Danlonfa- briek - kon door de brandweer niet worden gered, evenmin als dc inven taris. De schade bedraagt in ieder geval meer dan één miljoen gulden, aldus de Stecnwijksc brandweer. Over de oorzaak is nog niets be kend. EINDHOVEN. Het Sint Joseph- ziekenhuis te Eindhoven heeft de twee röntgenologen P. K. en J. van Z. die vorige weck door de recht bank in Den Bosch werden veroor deeld tot negen maanden gevange nisstraf waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, met onmiddellijke ingang ontslagen. Dit is op een persconferentie in het zie kenhuis bekendgemaakt. HAARLEM. De provincie Noord- Holland is te snel geweest met het opruimen van een aarden wal in Akersloot. De president van de rechtbank te Haarlem heeft na kort geding bepaald dat de provincie de wal op het bedrijfsterrein van Woud- Wormer weer in zijn oude staat moet terugbrengen. TIEL. Rond het chemische bedrijf Verdugt in Tiel is in de nacht op nieuw paniek ontstaan door een brand in de droogpoederal'deling. Hier wordt het poeder kobalt-man- gaan-acetaat gemaakt, dat gebruikt wordt als katalysator in de kunst stofindustrie. DEN BOSCH. De gemeentepolitie in Den Bosch heeft vijf jongens in de leeftijd van 13 tot 16 jaar aangehou den die worden verdacht van 34 in braken in telefooncellen, twee in een meubelzaak en een diefstal van een auto. ARNHEM. De rechtbank in Arn hem heeft het confectiebedrijf P. Mutsaerts en co. in Arnhem failliet verklaard. Voor zeventig van de 130 personeelsleden is inmiddels ontslag aangevraagd. i VLISSINGEN. De rijkspolitie te water in Zeeland heeft maandag de zoekacties naar drie vermiste sport vissers uit het Belgische Gent kun nen staken. De mannen blijken rond half één maandagmorgen vroeg met. hun jacht de haven van Terneuzen te zijn binnengelopen. DORDRECHT. Aan een lange •reeks inbraken in Dordrecht is maan dag een eind gekomen door de arres tatie van de 24-jarige varensman L. v. d. K. Hij bekende 24 inbraken te hebben gepleegd'. De totale waarde van de daarbij gestolen voorwerpen en met de geldbedragen die hij aan trof wordt geschat op f 60.000,- gul den. Flitsen uit het buitenland SANTA MONICA, Californië. Een substantie die ondanks geïsoleerd is in de wanden van gezonde bloed vaten is geïdentificeerd als een na tuurlijke verdediging tegen het klon teren van bloed. Het middel is in het laboratorium gereproduceerd. LISSABON. Maandag is bij Lissa bon een. rijtuig van een forensen trein ontspoord als gevolg van een sabotagedaad. Slechts een inzitten de werd gewond, aldus een medede ling van de politie. PARIJS. De linkse vakbonden in Frankrijk zijn onmiddellijk in het geweer gekomen na de aktie van de politie, die zondagochtend het door drukkers bezette gebouw van het dagblad Parisien Libere'ontruimde. UTRECHT, 7-12. Als de werkge vers mochten denken dat ze het idee van een in de c.a.o. vastgelegde prijskompensatie kunnen afkopen met het eenmalig toekennen van een loonsverhoging van 2,5 procent, dan vergissen ze zich. Pogingen om op deze wijze de vakbondseenheid te ondergraven worden intussen al voorbereid. We zullen straks beleven dat werkgevers tegen hun personeel zullen zeggen, dat zij die 2,5 procent best willen betalen maar dat het van de vakbond niet mag. Alle werkne mers die in dit soort redeneringen zouden willen trappen, moeten zich realiseren dat het dan wel de laatste keer is geweest dat ze prijscompen satie hebben ontvangen, aldus Jan Brouwer, voorzitter van de N.V.V.- bond Mercurius dinsdag tijdens het congres van de bond in Utrecht. NEW YORK, 6-12. Israël heeft maandag verzocht om hervatting van de Geneefse conferentie over het Midden-Oosten teneinde door onder handelingen „zonder voorwaarden vooraf" te komen tot een „rechtvaar dige en blijvende vrede in het Nabije -Oosten". Israël deed dit verzoek in een ont- werp-resolutie, ingediend in de al gemene vergadering van de V.N. In deze ontwerpresolutie wordt er bij Egypte, Jordanië, Syrië en Israël op aangedrongen „onverwijld" do Ge- GRIMSBY, 6-12. De laatste door Britten gevangen kabeljauw uit dc IJslandse wateren is maandag in dc haven van Grimsby aangevoerd en de kooplieden zich ervan bewust dat het vóór deze stad moeilijk gaat worden, hebben zich er op geworpen. Dc handelaars betaalden paniek- prijzen voor de kabeljauw die met de laatste twee Britse trailers werd aangevoerd. Tenzij IJsland cn de E.E.G. een nieuwe overeenkomst sluiten mogen Britse trailers nooit meer binnen dc gordel van 200 mijl rond IJsland vissen, waar zij 300 jaar lang voor dc bevoorrading van de Britse eet- gelegenheden hebben gezorgd. Zelfs onder een nieuwe overeen- DEN HAAG, 6-12. Uit een onder zoek, dat de ANWB heeft ingesteld naar dc rij kwaliteiten van bijna 5.500 auotmobilisten kan worden ge- konkludeerd, dat één op de vijf automobilisten rij kwaliteiten heeft, die door de ANWB op zijn minst twijfelachtig moeten w.orden ge noemd. Bij mensen boven de vijftig komen driemaal zoveel twijfelach tige rijders voor als bij automobilis ten, die jonger zijn dan veertig jaar. De kennis van verkeersregels en verkeersborden neemt sterk af bij het toenemen van de rijervaring. De bijna 5.500 autorijders, die door de ANWB op de korrel zijn geno men, hebben de laatste jaren op eigen verzoek een rijproef voor ge vorderden afgelegd. Doe wat voor de vrede: sluit een vri endschapsband In januari of februari 1977 zal de Internationale Vriendschaps-, Cor respondentie- en Hobbyclub „Tie of Friendship'" weer een blad uitzen den naar alle landen van de wereld, ook van de Derde Wereld, zoals dit reeds vanaf 1960 is gebeurd. Dat blad: „The Newsseeker" bevat 1. Artikeltjes, ingezonden door leden, waar ook ter wereld. 2. Advertenties van tientallen soortgelijke clubs en 3. Advertenties van honderden jon gelui, ook van ouderen uit bijna alle landen die graag wilien korrespon- deren en/of ruilen, bijvoorbeeld: postzegels, prentbriefkaarten, mun ten, maar ook kennis of ideeën enz. De advertenties worden gratis ge plaatst en bevatten: Naam (plus voornaam), adres, geslacht, leeftijd, talenkennis, schoolopleiding of be roep, hobbies, interesses en wensen. Men moet in minstens één vreemde taal kunnen korresponderen. Iedereen die daadwerkelijke iets voor de vrede, of iets voor iemand wonend in de Derde Wereld wil doen of gewoon een buitenlandse vripnd(in) zoekt, in welk land dan ook, wordt uitgenodigd de vermelde gegevens voor zo'n advertentie te zenden naar: De Vriendschapsband, Postbus 7, Badhoevedorp-1132. Als alle mensen uit alle landen vriend schap met elkaar sluiten is er geen mogelijkheid meer voor oorlog! Doe dus mee! Voor meer inlichtingen graag antwoordpostzegel bijsluiten. Wim Van Oosten, alg. leider Wereld Correspondentie Club „De Vriendschapsband" (Tie of Friendship) Postbus 7 Badhoevedorp-1132 December feestmaand op de weg Naast alle waarschuwingen inzake rijden onder invloed behoort grote aandacht geschonken te worden aan dc jonge kinderen, die een stepje of fietsje van Sint kregen of nog ca deau krijgen, en waarmee zij maar al te vaak in het verkeer geraken. Ouders let op uw zaak! Is er geen veilige weg of woonerf voor uw kind, laat het dan niet al leen gaan. De verantwoordelijkheid ligt bij ouders, maar ook bij bestuurders. Laat december een feestmaand blijven Het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 6-12. Prijzen exkl. b.t.w., vastgesteld per 100 kg af be drijf op auto volgens kwaliteitseisen binneland c.q. export. neefse conferentie weer bijeen te roepen onder voorzitterschap van de V.S. en de Sowjet-Unie. In de ont- werp-resolutie wordt niet gerept over de Palestijnse Bevrijdingsorga nisatie (P.L.O.). De Sowjet-Unie en de Arabische landen hebben er tot nu toe aan vast gehouden dat de P.L.O. deelneemt aan het overleg in Genève. Israël dat de P.L.O. beschouwt als een terreur groep, wil de Palestijnse Bevrijdings organisatie niet laten deelnemen aan de konferentie in Genève. komsl mag slechts een fractie van de voormalige Britse trailervloot er terugkeren. Grimsby en andere Brit se vissershavens kunnen een grote werkloosheid verwachten. De havenarbeiders van de stad voorspellen echter moeilijkheden wanneer IJslandse trailers hun waar in hun haven willen afzetten en de werven en visfabrieken voor leeg stand behoeden. De ..Lumpers", de mannen die dc vissersboten lossen, brachten maan dag woedend de laatste lading aan wal. „Ik sterf liever van de honger dan dat ik ooit een IJslandse boot aan raak en mijn maten op de trailers verraad", zei Les Howard. Klci-aardappelen binnenland. Bin tje 35-55 mm los verladen f 53,00- 1' 57,00; Bintje 50 mm opw. los ver laden f 72,00-1' 74,00; Eigenheimers 35 mm opw. f 62,00-f 76,00; Irene 35 mm opw. f 57,00-f 65,00. Zandaardappelen binnenland. Bin tje 35 mm opw. f 44,00-f 47,00. Klei-aardappelen export: Bintje 35-50 mm los verladen f 40,00- f 48,00; Bintje 50 mm opw. los ver laden f 72,00-f 74,00. Zandaardappelen export: Bintje 3 mm opw. f 44,00-f 47,00. Voeraardappelen: f 4,00-1' 9,00. Stemming: binnenland en export rustig. Ganymedes, 5-12 te Porto Bolivar Laarderkerk, 4-12 te Rotterdam Mercurius, 6-12 van Paramaribo naar Pa ra nam Abida, 5-12 Singapore Acmaea, 11-12 Shellhaven verwacht Atys, 2-12 Bahrein Diloma, 4-12 Curasao Dione, 14-12 Durban verwacht Ganymedes, 5-12 Puerto Bolivar Kelletia, 15-12 Tokuyama verwacht Moordrecht, 4-12 25 m ZZW Ouesaant. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Strijen: G. Westland, Scherpenzeel; te Nieuw-Lekkerland B. Haverkamp, Monster; te Oost- wold (Oldambt): J. Enderlé, kand. hulpprediker aldaar; te Steenwijk: W. Koole, Leeuwarden; te Dokkum (als part-time hulpprediker): A. van der Horst, hulpprediker te De Lier. Aangenomen naar Ellecom en de Steeg (toez.): G. W. Marchal, Oost- hem-Abega en Folsgare; naar Rot terdam-O verschie: H. Onderstal, kand., Hattem (pastoraal centrum „De Hezenberg"); naar Ganterschwil (Evang. Reform. Kirche des Kantons Sankt Gallen Zwitserland): J. C. H. Jörg, a.s. emeritus predikant te Apeldoorn; naar Gennep-Cuyk en Grave (toez.): C. J. Roosa, Heemse. Bedankt voor Krimpen a/d Lek: M. v. d. Linden, Dirksland; voor Bo- ven-Hardinxvelddrs. K. Exalto, Hasselt. Gereformeerde Kerken Beroepen te Groningen-Helpman J. Geel, vh. kadervormingspredikant te Jakarata (Indonesië) wonende te Baarn. Aangenomen naar Rotterdam-Per- nis: drs. F. de Vries, Ommen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Voorburg en te Gro- ningen-Noord: M. H. Sliggers, Alk maar en Broek op Langedijk: te Groningen-ZuidM. K. Drost, En- schede-Noord; te Vlaardingen: R. T. Urban, Goes-Brouwershaven. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Aangenomen naar Hardinxveld- Giessendam: A. v. d. Dussen, kand., Rotterdam, die bedankte voor De venter in kombinatie met Langeslag en voor Marknesse. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Doornspijk: P. van Zonneveld, Leerdam; te Den Haag- Zuid: B. van Smeden, Amersfoort; te Hilversum-Oost; J. Blantinga, Dronten. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Zwijndr^cht: J. C. Weststrate, St. Catharines (Canada); te Meliskerke: Th. van Stuyvenberg, Middelharnis. VOOR DE BAAS U kunt niet alles weten HONDENVLOOIEN. Tegenwoordig zijn er, in de goede dierenhandel, speciale halsbanden legen vlooien voor honden en katten. HOND WASSEN. Denkt u er goed aan dat u uw hond na het was sen, vooral in deze kille tijd, bin nenshuis warm moet afwrijven. HET GEMAKKELIJKST SLIKKEN HONDEN MEDICIJNEN, wan neer het in worstvorm wordt ge geven. Als de hond hongerig is en men geeft eerst 1 of 2 dezelf de worstjes met vlees, dan slikt de hond het worstje zonder stuk te bijten in. KWADE HONDEN PROBEERT MEN NIET MET EEN STOK TE SLAAN, wat in de regel toch mislukt, maar laat de hond in de stok bijten en slaat hem in het moment van toebijten met de vuist op de neus. HET BRENGEN VAN VISITE KAARTJES op de stoep en an dere plaatsen, waar men deze liever niet heeft, is de honden af tc leren door gemalen peper te strooien of bloem van zwavel of snuiftabak. TEGEN HONDENSTUIPEN GELDT BLOEM VAN ZWAVEL als een voortreffelijk middel. Men brengt dit in, door reepjes vlees er mee te bestrooien en dan tc rollen en zo opgerold aan de hond te geven. Rauwe kippen eieren cn kaneel gemengd, zou den eveneens werkzaam tegen hondenstuipen zijn. HET ZICH BELIKKEN LATEN DOOR HONDEN is niet alleen vies, maar het kan ook overdra ging van ziektekiemen tol gevolg hebben. Bijvoorbeeld van dc moeilijk te verdrijven honden lintworm die in de hoogste graad gevaarlijk voor mensen zijn. ALS IEMAND DOOR EEN HOND GEBETEN IS, bind dan een ste vige bond boren de wond, bef de wond met gekookt lauw water, zodat deze gnat bloeden, en laat zo vlug mogelijk een dokter ko men NIEUWERKERK, 4-12. Zaterdagmiddag bezocht Sinterklaas met z(jn Pieten nogmaals Nieuwerkerk. Dit keer na een uitnodiging van de Vereni gingsraad. Rond half twee marcheerde de muziek van de wandelsport „De Vierbannen" met de plaatselijke muziekvereniging „Oefening en Uitspan ning" door het dorp en haalden de zojuist gearriveerde Sint in de Weststraat

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4