1 DE GETEKENDE de Stad Parijs Duits politiek landschap is veranderd „NIEUW*" ZIERIRZEESCHE NIEUWSBODEVrijdag 3 december 1970 Nr. 33Ö07 7 BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Wetsontwerp invoering zomertijd ingediend „Flitsen" uit het buitenland Grace vraagt de Kelly's kostuums kolberts pantalons overhemden truien Wat biedt de BEELDBUIS Grote steden trekken regen aan Niemand weet nog hoe, maar het politieke landschap in de bondsrepu bliek is ingrijpend veranderd door de afsplitsing van de Beierse C.D.U. uit haar unie met de C.D.U. Franz-Jozef Strauss, cle man die dit bekokstoofde, is uitermate voorzichtig gebleven in zijn uitspraken .Een voornaam arbu- men't van hem was dat nu C.D.U. en C.S.U* niet meer één fractie vormen, beide spreektijd krijgen zodat de stem van de oppositie veel meer na druk krijgt in het parlement. En voor het overige moest men van hem maar geloven dat C.D.U. en C.S.U. „ge scheiden opmarcheren, maar eensge zind aanvallen". Dat klinkt mooi, maar wie gelooft het nog? Het zit er duidelijk in dat Strauss het maar wat graag zou zien als zijn C.S.U. die in Beieren onaantastbaar lijkt, zich onder een andere naam uitbreidt over de hele bojidsrepubliek. Maar dat zal dan een vergaarbak worden van de conservatiefste en vaak ook zeer nationalistisch denkende Duit sers die zich nu op de rechtervleugel van de C.D.U. niet op hun gemak voelen. Natuurlijk zal ook van de liberale F.D.P. wat aan de rechterzijde af geknabbeld kunnen worden en de als „sterke man" zich etalerende Strauss lok wellicht ook nog wat socialisteji uit de S.P.D. weg. Maar de grote ver liezer wordt eventueel toch de C.D.U. En dan is het de vraag of die partij niet haar best gaat doen een wat voorxiitstrevender accent te geven aan haar programma's. Wat dan in ieder geval ertoe kan leiden dat al lerlei coalities mogelijk worden: C.D. U met S.P.D. en wellicht ook C.D.U. en F.D.P. de nu bestaande bond van S.P.D. en F.D.P. Allemaal oplossin gen waarby Strauss en zijn partij er niet beter voor komen te staan dan nu en dat kan amper zijn oogmerk zijn geweest. Strauss is ongetwijfeld een goed strateeg. Hij heeft de voorman van de C.D.U., Kohl in een onaangename positie gemanoeuvreerd. Hij had de man verweten net niet genoeg lei dersgaven te bezitten om door wat agressiever optreden de verkiezing te winnen in plaats van hem net te ver liezen. En de kalmte waarmee Kohl nu reageert kan uitgelegd worden als een bewijs voor die aantijging. Ingewikkelder Maar aan de andere kant kan Kohl ook weer niet te agressief jegens Strauss en de C.D.U. tewerk gaan, want hij heeft er belang bij dat voor al in Beieren goed gevoeld wordt dat de breuk niet zijn werk is maar he lemaal dat van Strauss. Want niet iedereen in de C.S.U. is zo blij ermee dat Strauss-een-ejn^gemaajct-.heeft^ aan de samenwerking. Maar als de C. D.U. bijvoorbeeld ernst maakt met het dreigement ook in Beieren afde lingen op te richten en Strauss op eigen terrein te gaan bestrijden, kon den de C.S.U.'ers zich juist gemak kelijk als één man achter hun lands man scharen en daar heeft Kohl ook niets aan. Kohl zit dus wel goed in de tang. Merkwaardigerwijs zijn de rege ringspartijen S.P.D. en F.D.P. ook niet erg blij ermee dat hun oppositie nu gespleten is. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat om hun groe pering bij elkaar te houden zowel DEN HAAG, 2-12. De regering heeft bij de Tweede Kamer inge diend het wetsontwerp inzake de invoering van de zomertijd, vanaf volgend jaar, in Nederland. De zo mertijd moet ingaan op zondag 3 april 1977 (de klok een uur vooruit) en eindigen op zondag 25 september 1977 (de klok een uur achteruit). De voorlichtingsdiensten van de departementen van binnenlandse za ken en van c.r.m. treffen voorberei dingen om de invoering van de zo mertijd met een voorlichtingskam- pagne te begeleiden. Kohl als Strattss hun best moeten doen om de kanselier en zijn kabinet zo snel mogelijk aan te vallen, in een wedstrijd van harde woorden. Wat voor Kohl overigens moeilijk te win nen zal zijn. Maar het onaange naamst is de dreiging dat Strauss er inderdaad in slaagt een volgend maal de meerderheid te veroveren met zijn conservatief-nationalistisch programma. Of de eveneens aanwezige moge lijkheid dat de C.D.U. zich moderni seert en daardoor zowel van de so cialisten als rvan de liberalen aan hang wegzuigt. Alle Duitse partijen hebben tot dusver op slechts één front hoeven te vechten, voortaan moeten ze het op twee of drie. Dat dit de politiek iets levendiger kan maken is dan een voordeel waarvoor men echter Strauss weinig dank zal brengen. PARIJS. Als op dit ogenblik pre sidentsverkiezingen gehouden zouden worden in Frankrijk, zou de kandi daat van het verenigde socalistische en communistische Jinks, Frangois Mitterrand, in de eerste kiesronde winnen met 51 procent der stemmen. Dit is het resultaat van een opinie peiling dat werd gepubliceerd in het dagblad „Quotidien de Paris". VERSAILLES. De Franse zanger componist Charles Aznavour is door een rechter in Versailles bij Parijs in staat van beschuldiging gesteld wegens belastingfraude. MOSKOU. Sowjetrussische Spoet niks worden ook gebruikt voor het opsporen van branden in de Russi sche bossen, aldus Tass. De S.U. heeft 12,3 miljoen vierkante kilometer aan wouden. HOUSTON. De N.A.S.A. is van plan in 1978 een ruimtetoestel naar de planeet Venus te (sturen om het weer aldaar te gaan bekijken. Mis schien valt daaruit ook nog wat te leren over het weer op aarde. Aldus geleerden aan het ruimtevaartcen trum Johnson. OSLO. De Noorse minister van de fensie, Roy Hansen, heeft meege deeld dat de S.U. met zeer sterke ra darsignalen de Scandinavische korte- golfverbindingen tussen, vliegtuigen en. schepen, hebben gestoord. Dat is in andere landen in Europa en in andere delen van de. wereld ook al gebeurd, zei Nhij. Denemarken en Zweden hebben de S.U. verzocht de straling uit te schakelen. MEXICO-STAD. Onder uiterst scherpe veiligheidsmaatregelen en in aanwezigheid van talrijke gasten, zoals Amerika's minister Kissinger en Rosalynn Carter (echtgenote van de komende Amerikaanse president) is in Mexicostad Jose Lopez Porttil- 10 beëdigd als president van Mexico. DAMASCUS. De Syrische vice-pre mier en minister van buitenlandse zaken, Abdoel Halim Chadoam, en zijn vrouw zijn bij een aanslag licht gewond. Onbekenden beschoten zijn auto buiten Damascus met machine pistolen. GENEVE. De conferentie over een zwarte meerderheidsregering voor Rhodesië is ook óp de eerste voltal lige vergadering in bijna vier weken, niet uit het slop geraakt. ROME. De Italiaanse parlements commissie van onderzoek heeft ex- premier Mariano Rumor, oud-minis ters van defensie Luigi Gui en Ma rio Zanassi en de oud-chefstaf van de luchtmacht generaal Duilio Fana- 11 beschuldigd van ernstige corrup tie" in het Lockheed-omkoopschan- daal. BRUSSEL. Bij een routineonder- zoek in een drankgelegenheid in Brussel heeft woensdagavond een van de aanwezigen het vuur geopend op de politie. Een inspekteur werd ernstig gewond. De dader kon ont komen. BONN. De voorzitters van de twee Westduitse christen-democratische partijen C.D.U. en C.S.U. hebben na een gesprek van vijf uur besloten vrijdag voor de tweede maal to pra ten over de onderlinge moeilijkheden De moeilijkheden ontstonden nadat de Beierse C.S.U. had besloten zelf-: standig te gaan opereren in het par-» lement. Waarnemers menen dat par tijen na het gesprek van woensdag niet nader tot elkaar zijn gekomen. RIJSSEL. Frankrijk heeft besloten binnenlands zelfbestuur te verlenen aan, het eiland 'Mayotte in de Indi sche Oceaan. PLAINS. De nieuwe president van .de V.S., Jimmy Carter, heeft een ge sprek gehad met 17 economische ad viseurs. Volgens zijn woordvoerder Jody Powell was Carter na de ver gadering van mening dat de econo mische toestand nog slechter is dan hij tijdens zijn verkiezingscampagnë beweerde. AVON, MASSACHUSETTS 2-12. Het echtpaar Richard C. Kelly in Avon in de Ameri kaanse staat Massachusetts en zijn 19-jarige dochter Grace, hebben van prinses Grace van Monaco, Grace Kelly toen ze dit nog niet was - een uitnodi ging gekregen op 23 januari in haar paleis te komen theeën. De Kelly's hadden hun doch ter naar de prinses genoemd en de twee families hebben daar na altijd kerstwensen uitge wisseld. Vorig jaar belde de prinses haar naamgenote op en daar ontstond de invitatie uit. „Een lange reis voor een kopje thee, maar we gaan na tuurlijk" zei Richard Kelly. Advertentie midden in de Poststraat RORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De in Nederland ver- blijvende papoea's, onder aanvoering van de zich president noemende Kaisepo, hebben in een brief aan de regering gevraagd om steun in hun strijd West-Irian (voormalig Neder- j lands Nieuw-Guinea) onafhankelijk te krijgen. WESTZAAN. Minister De Gaay Fortman (binnenlandse zaken) heeft in Westzaan een alarmcentrale in ge bruik gesteld, die nu hulpverlening regelt in de Zaanstreek en Waterland (vijftien gemeenten). AMSTERDAM. Ford Nederland têj Amsterdam heeft aangekondigd- bln^ nen twee jaar met een vrachtwagen op de markt te komen, die wórdt aangedreven door een krachtbron met „dubbel vermogen". Dit is een zes cilinder motor, waarvan slechts drie van de zes cilinders werken in dien erweinigjrerpiogenJ? vereist. DEN HAAG. De Stichting Oecu menische hulp aan kerken en vluchtelingen heeft zijn gironummer 5261 opengesteld voor giften ten bate van slachtoffers van de aard beving in Turkije. UTRECHT. De - eerste - c.a.o. voor het ziekenhuiswezen kan op 1 januari 1977 worden ingevoerd. Dat is geble ken .tijdens een gesprek tussen de nationale ziekenhuisraad (als werk geversorganisatie), de organisaties die de 150.000 personeelsleden verte genwoordigen, en minister Lubbers (economische zaken), minister Boer- sma (sociale zaken) en staatssecretris Hendriks (volksgezondheid) over de inhoud van de c.a.o. NOORDWIJK. Over een afstand van 13 km van Noordwijk tot Zand- voort zijn 20 vaten natriumethylaat aangespoeld. Als deze stof in aanra king komt met zout water en zuur stof, is ze ontplofbaar. De vaten zijn afkomstig van het Engelse schip Ju- dert dat 9 november bij Harwich na een aanvaring met een Russisch schip is gezonken. EINDHOVEN. Bij een verkeerson geval in Eindhoven zijn de 57-jarige mevrouw C. van Lierop-Evers en haar vijfjarige kleinzoon André om het leven gekomen. Een 36-jarige dochter van mevrouw Van Lierop werd levensgevaarlijk gewond. Voor haar leven wordt gevreesd. DEN HAAG. De P.v.d.A.-fractie in de tweede kamer wil opheldering over de vraag of het dossier van de van oorlogsmisdaden verdachte L. drie jaar lang onopgemerkt op het ministerie van justitie heeft gelegen. De socialisten Kosto en Molleman hebben minister Van Agt hierover schriftelijke vragen gesteld. DEN HAAG. D.S.M. (staatsmijnen) zal in de jaren tot en met 1981 in vesteringen doen tot een bedrag van f 6,5 miljard. Een deel wordt gefi- nancieerd uit afschrijvingen en eigen middelen, maar voor de rest zullen langlopende leningen moeten worden gesloten. DEN HAAG. Met ingang Van 1 ja nuari volgend jaar verdwijnt de hef fing van 3 procent op het elektrici- teits tarief. Dit heeft minister Lub bers van economische zaken met na druk verklaard in de Tweede Kamer. ZONDAG 5 DECEMBER NED. I: Op de dag dat de ver jaar dag van de Spaanse goedheiligman ivordt gevierd, brengt de NOS een Sint Nicolaas-musical op het scherm. De jeugd kan genieten van een vro lijk verhaalwaarin o.a. spelen Leen Jongewaard, Adrie van Oorschot, Elsje de Wijn, Frank Sanders en John Kuipers. In Een huis in een schoen, titel van de musical, gaat het over de moeilijkheden die het schip van Sinterklaas te verduren krijgt op de heenreis naar Nederland. Na de voetbaluitslagen door Frits van Turenhout neemt de IKON de zen der over de Vesper uitzending vanuit Weesp. Het avondprogramma wordt verzorgd door de VARA. Men gaat van start met een spannende afleve ring van McCloud. De hulp van Sam McCloud wordt ingeroepen door een indianenopperhoofd wiens kleinzoon vermist wordt. Deze jongen is op zoek naar de verantwoordelijke fi- guren voor een misdaad waarvan zijn vader ten onredhte beschuldigd wordt. Vervolgens is Koos Postema op het scherm met het spelprogram- ma VARA's Internationale. Het ka rakter van het programma is aan gepast aan Sinterklaasavond. Spe ciale gast is Danny Kaye. Daarna is het de beurt aan Joop Koopman met zijn kwis Twee voor twaalf. De VA RA verlaat de buis met het derde deel van de serie Trouwen, wat is daarop uw antwoord? In deze reeks over het huwelijk wordt gesproken met alleenstaanden, homofielen, mensen uit een commune en een on getrouwd samenwonend paar. NED. II: Voor het kindexyolk wordt om zeven uur de komische speelfilm Fra Diavolo^jmet Stan Laurel en Oliver Hardy uitgezonden. Voor die tijd kan de jeugd kijken naar het negende deel van de avon tuurlijke reeks Rogier van ter Doest. Gerolf krijgt de hulp van Gorko als hij probeert 20.000 florijnen van heer Seger los te peuteren. Later dan ge bruikelijk, om half negen pas, begint de uitzending van Studio Sport. Als de sportminnenden tevreden zijn gesteld, zet de NOS voor de filmlief hebbers de rubriek'Cinevisie op het scherm. Berend Boudewijn presen teert dit programma over films en filmmakers. Onder de titel Papa Haydn wordt een programma ge toond ddt is gebaseerd op Haydns Strijkkwartet opus 54 nr. 2. Dit kwartet kan worden gezien als een weerspiegeling van het dagelijks le-' ven, waarin de Cyclus geboorte-dood duidelijk naar voren komt. De uit voerenden zijn de leden van het Ga- brielli Strijkkwartet. Het laatste programma is de rubriek Beeld spraak, waarin centraal staat de poppenspeler Feike Boschma, die met zijn bewegingspel het publiek in vervoering weet te brengen. ZONDAG 5 DECEMBER NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 14.00 Teleac; 16.00 Nieuws; 16.02 Een huis in een schoen; 17.00 Toto; 17.05 Vesper: 18.15 Teleac; 18.55 De bere- poot; 19.00 Nieuws; 19.05 McCloud; 20.40 Internationale; 21.50 Twee voor twaalf; 22.30 Trouwen: wat is daar op uw antwoord; 23.00 Journaal. NED. II: 18.30 Informatie Turken; 18.35 Rogier van ter Doest; 19.00 Fra Diavolo; 20.25 Studio Sport; 21.35 Nieuws; 21.40 Cinevisie22.05 Papa Haydn; 22.25 Beeldspraak; 22.50 Journaal. MAANDAG 6 DECEMBER NED. I: De eerste zestig minuten van het AVRO-programma zijn ge reserveerd voor het programma AVRO's 3 x 20, waarin de test met de Volkswagen Golf Diesel, de inde ling van de huiskamer en een ver blijf aan de Turkse Rivièra. Vervol gens gaat het doek op voor het spor tieve programma Superstars. Dit wordt de eerste wedstrijdenreeks vna de Europese Superstarskompeti- ■tie. In de sportarena verschijnen o.a. de Engelse voetballer Kevin Keegan, de Oostenrijkse skiër Franz Klam mer, de Deense wielrenner Ole Rit- ter, de Belgische bokser Jean Pierre Coopman en voetballend landgenoot Ruud Krol. Na dit sportief gebeu ren, humor met de Amerikaanse se rie MASH. Door een misverstand wordt Hawkeye dood verklaard. Paniek alom dus in het militaire Advertentie Latex hoofdkussens met vele voordelen: wasbaar hygiënisch non-allergisch en heerlijk om op te slapen! Kom kijken, voelen en neem mee dat prachtige kussen! Introduktieprijs: 27,50 deurloo I TAPIJTSERVICE CENTER lil I. Zlift/H MAN (llllll 2M Vrijdag 10 december, 19.55 uur, Ne derland I: show van Sonja en Her- man. De bewegelijke Herman Kreb- bers is de tegenspeler van Sonja Ba rend. veldhospitaal. Alleen Hawkeye zelf maakt zich geen zorgen. De reste rende zendtijd na het journaal wordt besteed aan een dokumentaire over de Olympische Spelen voor gehandi capten. De titel van het programma Omdat ik toevallig in een rolstoel zit. De Nederlandse vertegenwoordi ging sleepte niet minder dan 68 me dailles in de wacht. De dokumentai re wil een antwoord geven op de vraag wat de drijfveer is van men sen die onder de noemer „gehandi capten" in rolstoelen sport op topni veau bedrjjven. NED. II: Het V AR A-programma wordt ingezet met een dosis popmu ziek. In een nieuwe aflevering van Wonderland maken de kijkers ken nis met drie instrumentenalisten/ zangers, onder wie Stevie Wonder, die ook bekend staat als een rit misch genie. Vervolgens de laatste aflevering van de serie over jeugd werkloosheid, Harry zoekt werk. Sa men met Aart Staartjes bezoekt Harry Canada, waar hij na enige tijd merkt dat ook dit land op het gebied van werkgelegenheid geen paradijs is. Na het journaal het tweede deel van de Onedin lijn. Hoofdpersoon Onedin heeft te kam pen met veel tegenwind. De glorie tijd van de vrachtvaart per zeilschip dreigt ten einde te komen. Ver schillende opdrachten gaan aan Onedin voprbij. Maar als de kolen- prijzen stijgen als gevolg van een mijnstaking, breken er toch weer betere, tijden aan voor de Onedin lijn. Na de zendtijd voor de Om budsmanJohan van Minnen, kan de kijker zich amuseren met de serie De volgende patiënt. Er is sprake van een konflikt tussen Duncan Wa ring en zijn kollega Dick Stuart- Clark. De laatste wordt bovendien door zijn direkte baas met ontslag bedreigd. MAANDAG 6 DECEMBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 De berepoot; 18.55 Nieuws; 19.05 3 x 20; 20.05 Super stars; 21.05 MASH; 21.35 Journaal; 21.50 Omdat ik toevallig in een rol stoel zit; 22.40 Symbiose; 22.45 Jour naal. NED. II: 18.45 Informatie Surina- mers; 18.55 Nieuws; 19.05 Wonder land; 19.30 Harry zoekt werk; 20.00 Jouraal; 20.25 De Onedin lijn; 21.15 De ombusdman; 21.40 Volgende pa tiënt; 22.05 Achter het nieuws; 22.55 Journaal. copyright deco TEL AV1V, 2-12. Grote steden krijgen meer regenval, aldus een onderzoek van 'de universiteit Bar llan in Tel Aviv dat woensdag is gepubliceerd. De lucht boven de ste den is minder stabiel, waardoor eerder regen valt, aldus de geleer den. ZO" hebben tevens vastgesteld dat meer luchtvervuiling betekent dat in het gebied van Tel Auiu elk tiental jaren 7 procent minder zonne-ener- gie en -straling de bodem bereikt. Het is een optelsom geworden: dit en dat en dat samen isJa. Al wil hij er niet terstond aan, het vermoe den rijst bij hem, dat Veenbrink op de hoogte is gekomen van zijn ver leden. De hele dag worstelt hij met dit probleem. In de theepauze loopt hij naar de telefoon. In naam is hij nog altijd eerste verkoper in zijn af deling, dus heeft hij bepaalde faci liteiten. Eén daarvan is, dat hij vrijelijk mag telefoneren in koffie-, lunch- en theepauze. Die middag belt hij zijn vrouw op. Op de redaktie van het Haagse kranteconcern. Na korte tijd heeft hij verbinding met Ellie. „Met Jan, El. Wat is er aan de hand met Gon- nie? En Peter?" Hij vuurt kort en bondig deze vraag op haar af en al kan hij Ellie niet zien, hij hoort dat ze schrikt. Haar stem klinkt onze ker, als ze de weervraag stelt: „Wat zou er kunnen zijn Jan?" „Draai er niet omheen," vervolgt hij, op ongeduldige toon. „Het is ze ker uit, he?" Een lange zucht. Dan bevestigt zijn vrouw, wat hij op deze dag ging vermoeden. „Ja. Het is uit. Peter heeft het uitgemaakt. Hij is van me ning, dat ze wat hard van stapel zijn gelopen en wil eerst een pauze. Hij vindt het beter, dat ze beiden voor lopig weer hun eigen wegen gaan." Jan begrijpt. „Een nette manier om te zeggen: Ik ben het verleden van je vader te weten gekomen dusje snapt wel, dat het tussen ons hierdoor nooit wat kan worden. Juist, en daarom hebben we Peter de laatste maand niet meer in Zoe- termeer gezien. En zit jij in de put. En zien we Gonnie ook bijna niet meer." „Dat moet je zo niet opvatten. Jan," protesteert ze. „O nee? Hoe dan wel? Ik had de laatste dagen hier ook al door, dat er ergens iets niet meer goed zat. Men ontneemt mij sinds een paar weken alle verantwoording en laat mij ander wenk doen. Peter gaat in de zaak met een boog om me heen. Er zal wel weer iemand geweest zijn, die hem zo nodig moest inlich ten." „Laten we het debat hierover door de telefoon maar staken, Jan. Van avond thuis gaan we het samen rus tig bekijken. Misschien zie jij het op dit moment te zwart. Best mogelijk, dat je je verbeeldt terzijde gezet te worden. Neem aan, dat Peter inder daad het een en ander te weten is gekomen, dan wil dat nog niet zeg gen, dat hij Gonnie daarom hele maal laat vallen. Misschien moet hij hierover eerst met zichzelf in even wicht komen." „Goed," berust hij. „Wat ik weten wilde, weet ik nu. Ik zal je niet lan ger ophouden, El. Sorry, dat ik je lastig viel „O, je kunt altijd bellen, dat weet je. Houd je rustig en laat niets merken. In de zaak, bedoel ik. Van avond hebben we alle tijd om het getweeën te bekijken. Persoonlijk zie ik het niet zo somber in, als het misschien op het eerste oog lijkt. Je deed je werk toch góed? Je kunt verkopen en je hebt verstand van je vak, nietwaar? Ze komen wel terug op hun beslissing, om jou ander werk te geven. Als ze eerst de ver koopcijfers maar zien dalen. Tot vanavond, jongen. Zal ik je met de wagen afhalen? Om zes uur?" „Nee, doe maar niet. Daarvoor moet je een hele omweg maken. Nergens voor nodig." „Ik haal je van het station, Jan. Vandaag had ik toch niet veel te doen, dus ik kan wel eerder weg. Tot vanavond." 55 Familieroman door J. D. POSTHUMUS „Dag! Het beste." Nadenkend hangt Jan Vlasbroek op. Nu weet hij het zeker. Peter is geschrokken, toen hij het verleden van zijn eerste verkoper electronica te weten kwam. Heeft zijn verkering met Gonnie uitgemaakt en is nu be zig zijn employé Vlasbroek zo ge ruisloos mogelijk te degraderen tot magazijnbediende. Zodat hij niet meer met publiek in aanraking komt. Ausgeradiert. Automatisch vervult hij de laatste twee uren in het magazijn zijn taak. Als een robot, die bekend is met al le geprogrammeerde handelingen. De magazijnchef zit in zijn kantoor tje en ziet Vlasbroek af en toe langs komen. Met een steekwagen. Of op een vorkheftruc naast de bestuurder. En denkt al enige dagen er het zijne van. Die man is bij de direkteur in ongehade gevallen. Waarom? Wat heeft hij uitgevoerd? Nota bene een eerste verkoper! Dat zit ergens scheef met hem. Goed, er is een va- ka tu re. In het magazijn is altijd volop werk. Dagelijks komen er trai lers vol met artikelen, die in snel tempo moeten worden afgeladen en op hun plaats gezet in het grote ma gazijn. Dat vereist akkuratesse. Vlasbroek is akkuraat, dat weet hij. Maar die man is hier niet op zijn plaats. Die heeft meer in zijn mars. En zo iemand heeft men naar het magazijn gedirigeerd. Vlasbroek slaakt een zucht van verlichting, als de bel gaat. Hij trekt zijn stofjas uit en gaat naar de kast, waar hij kolbert, hoed en regenjas uitneemt. Bij de kontrole groet hij. Men laat hem ongemoeid gaan. Het meisje achter hem wordt er wel tus sen uitgehaald. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 7