'nJumper, vest, trui of pull. Het zal je lot maar wezen. DE GETEKENDE TloltV" qode De Staatsloterij. Al 250 jaar Openbare werken in de gemeente Westerschouwen Geen uitbreiding accomodate voor jachten in haven Burghsluis Minnaar in de wolken Guarnerius op vuilnisbelt Altaar met offergaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE» Donacva»e 2 december we Nr.22i»c 9 Rekonstruktieplan Noordstraat-Klooster weg is bestedingsgereed WESTERSCHOUWEN, 1-12. ln een overzicht „openbare werken' in de aanbiedingsnota gemeentebegroting 1977 delen b. en w. van Wester schouwen o.a. mee, dat het comple- mentenende bouwrijp maken van de Zecdahliaweg te Renesse, in uitvoe ring is. Verschillende wegen zijn ln 1976 van een nieuwe deklaag en'ot van een nieuwe slijtlaag voorzien. De rekonstruktie van de wegver hardingen op de Hogeweg, de Laone, de Lindelaan en de Wilhelminaweg zijn- uitgevoerd, evenals de herbe- stratingen van de Hogezoom te Haamstede. De aanleg van het ver harde voetpad onderlangs de duin voet tussen cle Oude Moolweg en de Hoogenboomlaan is in uitvoering. Het rekonstruktieplan voor Noord straat-Ring en Weststraat in Haam stede as gereed, voor zover het de tekeningen en de kostenraming be treft. Gelet op de hoge kosten zal het plan niet in één keer tot uitvoering kunnen worden gebracht, aldus b. en w. Naar de mening van het col lege duldt echter verbetering van de Weststraat en het gedeelte van de Ring tussen de Weststraat en de Noordstraat geen langer uitstel. Voorstel De raad kan dan ook op korte termijn voorstellen tegemoet zien tot uitvoering van dat gedeelte van tot uitvoering van dat gedeelte van het t otale rekonstruktie- plan, terwijl die andere twee de Noordstraat feit' - volgens b. en w. besteksgereed dienen te worden aangemeld voor subsidie in het ka der van de aanvullende werkgele genheid. Het rekonstruktieplan voor het kruispunt Noordstraat-Kloosterweg c.a. is bestedingsgerecd Het plan is bestedingsgereed. Het plan is c.q. c.q. wordt aangemeld voor subsidie in 't kader van de aanvullende werk gelegenheid. Voor realisering van dit plan zijn nog enkele grondaankopen noodzakelijk, aldus b. en w. Het plan voor de rekonstrukite van de Hoogenboomlaan. met de nieuw voorziene verbindüng n«aar de Vroonweg en de Lagezoom is de com missies van openbare werken en ruimtelijke ordening met gunstig gevolg gepasseerd. Het college hoopt te zijner tijd de raad een krediet te vragen voor het bestedingsgereed maken van dit plan teneinde het te kunnen deponeren voor subsidie in het kader van de aanvullende werkgelegenheid. SEAL BEACH, Califoriiië, 30-11. De 20-jarige Theodore Labelle uit Seal Beach in Californië heeft kustbewoners dinsdag de stuipen op het lijf gejaagd door met een gesto len vliegtuigje op boomtophoogte over stranden en huizen te vliegen Hij reageerde een woordenwisseling met zijn vriendin af. Na zijn escapade van ongeveer twee uur, tijdens welke Lapelle ook nog enige keren over een Ameri kaans oorlogsschip scheerde, vuurde de jongeman bij zijn landing een ka rabijn af. Hij trof er niemand mee. H\j werd ter ondervraging meegeno men naar een politiebureau. Tijdens zijn vlucht was Labelle achterna gezeten door een politie- helikopter en nog een vliegtuig. „Flitsen" uit het buitenland NIEUW DELHI. De overheid in Nieuw Delhi heeft de vaccinatie op de scholen tegen difterie, pokken, cholera en tyfus tijdelijk gestaakt als gevolg van het gerucht dat de kinderen werden ingeënt om hen steriel te maken. RUSAPE (Rhodesië). Rhodesische strijdkrachten hebben een groep van ongeveer honderd guerrillastrijders opgespoord die midden november uit Mozambique het land waren binnen gekomen en er sindsdien 38 gedood, aldus een militaire woordvoerder in Rhodesië. TEL AVIV. Israël heeft aan 22 wegens terrorisme veroordeelde Pa- lestijnen gratie verleend ter gele genheid van het Mohammedaanse of ferfeest „ld El-Adcha". Zij zijn op vrije 'voeten gesteld. Hun straffen lagen tussen de 2 en de 25 jaar. WESTERSCHOUWEN, 30-11. In de aanbiedingsnota bü de gemeente begroting voor 1977 herinneren b. en vv. van Westerschouwen aan het feit dat de haven van Burghsluis een ty- haven zal blijven als gevolg van de regeringsbeslissing inzake de storm- vloedbeveliging in de Oosterschelde Het college deelt mee dat de toe komstplannen voor de haven daar op afgestemd zullen moeten worden. Aangezien de werken verband houdend met die stormvloedkering niet vóór 1986 gereed zullen zijn, zal de haven - naar verwacht mag wor den - tot dat tijdstip voor een deel als direktiehaven in gebruik blijven. Verwacht wordt verder dat de fjre- kwentie van het dn- en uitvaren van cLirektie- en andere vaartuigen zal toenemen. Uitbreiding van de accomodatie voor jachten zal dientengevolge maar incidenteel kunnen zijn, aldus b. en w. Een herinrichting van de ha ven, waarbij aan de verlangens van de watersporters tegemoet kan wor den gekomen, zal in verband daar mee naar de toekomst verschoven moeten worden. Voornemens daar toe zyn wel gedeponeerd by de stuurgroep Oosterschelde. In verband met de plannen voor dijkverhoging rond de Oosterschel de zullen de gebouwen op de haven moeten verdwijnen. Vooruitlopend daarop is de geplande toiletvoorzie- ning in het oude weeghuisje vervan gen door een todletwagen. Advertentie "December-weggevertjes" van hem vóórhaar. Het is zo'n gezellig kado! (Net als al die andere mode artikeltjes!) Modegeschenkjes. Wat een verrukkelijke variatiekansen. Gaat u maar na. Een nieuwe pull is juist nü erg welkom. Maar ook het leuke vest, een fijne trui, een gemakkelijke en behaaglijke jumper. In tientallen variaties, uitvoeringen en prijzen. Kom gauw zo'n kadootje kiezen. Dam 19 Zierikzee Tel.Ol 110-2816 NEW YORK. De veiligheidsraad van de Verenigde Naties heelt hei mandaat voor de V.N.-vredesmacht tussen Israël en Syrië op de Golan - hoogte in het midden-oosten met zes maanden verlengd. BASEL. Een 40-jarige melkboer in Basel, wiens naam niet is bekendge maakt, heeft tussen februari 1973 en augustus 1974 315 inbraken gepleegd, die hem 211.000 francs (f 220.000) op leverden. Hij veroorzaakte materiële schade tot een bedrag van f 80.000. SALT LAKE CITY. Met 2 tegen 1 stem heeft de raad van gratie van Utah besloten dat het doodvonnis tegen Gary Gilmore moet worden uitgevoerd. Gilmore heeft zelf ver zocht dat het vonnis door de kogel ten uitvoer wordt gelegd. MOSKOU. De Sowjetrussische pers heeftofficieel het vliegtuigongeluk bevestigd dat zondag in Moskou plaatshad en waarbij 72 mensen om het leven gekomen zijn. Overigens verzwijgen de kranten het aantal slachtoffers en zeggen ze ook niet om welke type toestel het ging. Het was een ToepoIev-104. OTTAWA. De verkoop van olym pische zegels en munten heeft, bere kend tot eind september 112.572.627 dollar, ruim 275 miljoen gulden op gebracht. Dat heeft de Canadese mi nister van financiën in Ottawa mee gedeeld. LANARK, SCHOTLAND. Twee gevangenen hebben drie mensen ge dood bij een ontsnapping uit een zwaar bewaakte psychiatrische in richting bij de Schotse plaats La nark. WASHINGTON. Mevrouw Gordon Liddy heeft een beroep op president Ford gedaan haar man vrij te lateh uit de gevangenis waar hij een straf van 21 jaar uitzit wegens misdaden in de Watergate-affaire. Maar zij er kende dat hij geen spijt heeft van hetgeen hij gedaan heeft. BRUSSEL. Tijdens de storm die West-Europa trof, hebben windsnel heden van 120 km per uur en zware regenval ni België aanzienlijke ma teriële schade aangericht. Daken werden afgerukt, bomen werden ont worteld en auto's werden van de straat geveegd. LOS ANGELES. Muharem Kur- begovci, bijgenaamd de „alfabet bommenlegger", heeft tegenover de rechtbank van Los Angeles gezegd dat hij in totaal 82 mensen heeft ver moord» KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De topconferentie die de afgelopen twee dagen in Den Haag is. gehouden, heeft geen con crete resultaten opgeleverd. Dit blijkt uit de verklaringen die na afloop zijn uitgegeven, maar die overigens wel in belangrijke mate de opvattin gen weerspiegelden van de Westduit- se bondskanselier Helmut Schmidt. ROTTERDAM. Het Rijn verdrag, dat de Rijnoeverstaten vrijdag 3 de cember ondertekenen, is naar de mening van enkele betrokkenen bij het overleg pas een eerste stap op weg naar een schone rivier. DEN HAAG. De C.D.A.-fracties in de tweede kamer willen de zelfstan digenaftrek in de inkomstenbelasting verlengd zien tot 1 januari 1979. Dit in tegenstelling tot de regering, die in het dekkingsplan heeft voorge steld de zelfstandigenaftrek te ver lengen tot 1 januari 1978. ARNHEM. Het confectiebedrijf P. Mütsaerts en co. in Arnhem (150 werknemers) verkeert in ernstige moeilijkheden. Een faillissement lijkt onvei-mijdelijk als er geen steun komt of samenwerking met andere bedrijven kan worden gevonden. DEN HAAG. Het aantal vrouwe lijke leerlingen bij de scholen voor land- en tuinbouwonderwijs is in een jaar tijd met meer dan dertig pro cent gestegen. In het schooljaar '74/ '75 waren het er 3.250 en een jaar la ter werden er 4.300 geteld. DEN HAAG. De situatie in de bouwnijverheid is volgens minister Gruijters van Volkshuisvesting nog geenszins rookleurig. De bewinds man heeft deze conclusie getrokken in het dinsdag aan de tweede ka mer aangeboden verslag van de ont wikkeling van de bouwnijverheid in de maanden juli, augustus en sep tember van dit jaar. ZANDVOORT. Tijdens de behan deling van de Zandvoortse gemeente begroting voor 1977, in een raads commissievergadering, is een fout van een miljoen gulden ontdekt. Het aangekondigde tekort van 478.000 gulden sloeg daardoor om in een overschot van 552.000 gulden. EPE. De gemeente Epe is begon nen met het vergoeden van schade aan legale gedupeerden van de ont ruimingsactie op 14 oktober in het woonoord voor Zuid-Molukkers in Vaassen. In een brief aan de Zuid- Molukse gemeenschap heeft het ge meentebestuur opheldering over hei geen na 14 oktober is gebeurd. MONTREAL, Canada, 1-12. De Canadese musikvs Florian Zabach die vorige week donderdag in zijn hotelkamer i n Pointe Claire, een randgemeente van Montreal, was beroofd van zijn Guarncriusuiool van 100.000 dollar, heeft ziln instru ment terug. De politie vond de viool temidden ran afval buiten het hotel van Za bach. Zij was opgebeld door iemand die anoniem bleef en had gezegd: „Laat dit een les voor meneer Za bach zijn, niet zulke kunstwerken naar Montreal te halen." Zabach had niet de indruk dat zijn kostbare instrument schade had ondervonden, ook al had het in de regen gelegen. Advertentie Blijmoedig de boot gemist. Dom natuurlijk. Dat wordl dus ruim '2 uur machten op de volgende boot. Toch niet getreurd: intussen gaan we dan wel een hapje eten in het leuke visrestauranlje dat we net zagen. Tenslotte is het missen van de boot maar een ongelukje bij een geluk: een extra vakantiereisje van een prijs in de Staatsloterij. Trouwens zo'n kans kunt u ook krijgen. Gewoon meespelen in de Staatsloterij. Alleen of met een paar. De loten kosten f 25,- per stuk, 'n vijije f 5,-. V koopt ze bij de Staatsloterijkantoren, waarvan u de adressen in de beroepengids vindt. Vanaf elke le maandag in de maand kunt u er terecht, 10 dagen lang. Gemiddeld 4 op de 10 loten zijn prijs. Dat is een kans van 1 op 2V> op zo'n 800.000 prijzen van f 10,- tot f 500.000,-. Iedere maand. Per lot speelt u 3 trekkingen mee. De uitslagen komen op de t.v. en in de kranten. Uitbetalingen na de derde trekking. Postrekeninghouders kunnen héle loten bestellen door storting op postrekening 5151 t.n.v. de Collecteur Directie Staatsloterij, Den Haag. Na overmaking van f 25,- (of een veelvoud daarvan) ontvangt u enkele dagen voorde le trekking uw iotnummer(s). Als het bedrag vóór het eind van deze maand van uw postrekening is afgeschreven, speelt u in de volgende loterij mee. Ook kunt u de Staatsloterij machtigen eens per maand of tweemaandelijks een bepaald bedrag te laten afschrijven. Incassomachtigingen en alle inlichtingen: 070-653955. ROTTERDAM. Het college van b. en w. van Rotterdam heeft besloten geen rookwaren meer te presenteren bij recepties en tijdens vergaderin gen van het college, raadscommissies en van diensten en bedrijven. ARNHEM. Uit een onderzoek van de .gemeentepolitie van Renkum bij Arnhem, is gebleken, dat het echt paar Menten op 10 november de Airborne-begraafplaats in Ooster beek heeft bezocht en het gasten boek heeft getekend. Menten schreef: 10-ll-'76 Peter en Met Menten, Bla- ricum: We will never forget you all. DEN HELDER. Een 42 ton zware Engelse bergingstank is 200 meter ten zuiden van Texel in het Mars diep, op de bodem van de zee te rechtgekomen. Alleen bij laag water steekt een deel van de' koepel boven water. ROTTERDAM. Als de Opec-lan- den de prijs van hun ruwe olie flink verhogen, dan zou een van de ge volgen kunnen zijn, dat een aantal 'industrielanden weigerachtig wordt om samen te werken met de derde wereld. Dit heeft drs. G. B. de Grooth, directeur-generaal buiten landse economische betrekkingen van het ministerie van economische zaken gezegd. DEN HAAG. In het bestuur van de Stichting van de Arbeid is dins dagmiddag, na afloop van het ge sprek met de kabinetsdelegatie vast gesteld dat er geen basis is voor een afspraak of centraal niveau, noch voor een aanbeveling aan par tijen bij collectieve onderhandelin gen op het niveau van bedrijfstak en'of onderneming. Dit heeft de voorzitter van het bestuur van de Stichting van de Arbeid, mr. C. van Veen, meegedeeld. AMSTERDAM. Minister Boersma is even uit de loononderhandelingen gestapt om in de Bijlmermeer bij Amsterdam een permanente exposi tie van 48 kunstenaars in de „bin nenstraten" te openen. SCHOONEBEEK. De olieachtige aanslag als gevolg van de spuitende olieput van de Nederlandse aardolie Maatschappij op de woningen in Schoonebeekvblijkt nogal hardnekkig te zijn en ernstiger gevolgen te heb ben dan aanvankelijk werd veron dersteld. Het vuil blijkt zich slechts met de grootst mogelijke moeite le laten verwijderen met behulp van hogedrukspuiten met drukken lot 100 atmosfeer. „Je bent een sufferd, versta je? Nu zit je met de brokken. Het is nu eenmaal het ongeluk van ons vrou wen, dat we doorgaans voor de keus gesteld worden: alles of niks. Ik heb mijn keus al bepaald en dat is nul- komma-nul-noppes. Nog geen kusje. Jij houdt van hem, dan had je dat maar moeten laten merken. Een tus senweg is er tegenwoordig niet meer, juffrouw Vlasbroek. Die tijd is voor bij. Nou, hou' op met dat gesnotter. Dorien zal je wat geven, zodat je kalmeert. En laten alle kerels de pip krijgen. Hoe meer er hier in het zie kenhuis terecht komen, hoe liever het me is. En dan hoop ik. dat de meeste in het mortuarium belanden en naar Dieren getransporteerd om verbrand te worden. Dat is het enige goede, dat een man kan doen!" Ze komt met twee labletjes en een glas water aandragen. „Vooruit, slik ze in en drink wat. Dan knap je op en zie je straks de wereld weer heel anders." Gonnie kalmeert langzaam. Ze weet, wat ze geslikt heeft. En is ook bekend met de uit\vcrking. Maar nu heeft zc zelf deze tabletjes nodig. Als ik ze niet slik, ga ik er onder door. Het is allemaal ellende. Als Gonnie slaapt, sluipt haar vriendin naar beneden en pakt de telefoon. Ze weet het nummer in Zoetermecr. En krijgt Ellie aan de telefoon. Op kalme toon vertelt zc Gonnie's moeder, wat er met haar dochter aan de hand is. ..Het staat wel vast, dat die meneer Veenbrink het uit wil maken, mevrouw, maar het niet durft zeggen of schrijven. Bovendien heeft hij haar voorgelo gen. En een hele week haar niet wil len 7.ien. Ook dit weekeind niet. Als smoesje naar voren brengend, dat hij het druk heeft met belanscn. Maar gisteravond na sluitingstijd is hij meteen naar Amsterdam gere den. Ze is ovei'stuur. Ik ben van oor deel, dat u het dient te weten, me vrouw. Hoe ze morgen zal zijn, kan ik nog niet beoordelen, maar of ze tot werken in staat is, betwijfel ik." Ellie is heviggeschrokken. Ze voelt terstond aan, dat het verleden van Jan opnieuw een rol speelt in dit drama. Wellicht de hoofdrol. „Ik haal haar op, Dorien. Dank je wel, dat je me gebeld hebt. Met een klei ne anderhalf uur ben ik in Apel doorn." Als de vrouw de flat betreedt, be gint Gonnie opnieuw te huilen. De vrouw slaat zwijgend haar armen om het schokkende meisje. En wiegt haar als een kind. Maar woorden van troost kan ze niet vinden. Haar keel zit dichtgeschroefd. Komt er dan nooit een einde aan al deze el lende? Hoofdstuk 20 Jan Vlasbroek heeft iets door, Aanvankelijk beschouwde hij het als toeval. Van nature is hij niet wan trouwend. Eerder goedig. En mis schien ook tc goed van vertrouwen. Direkteur Veenbrink heeft een jonge employé, met slechts een paar di ploma's naar voren geschoven. Met oen smoesje: ..Hij is oen protégé van het hoofdkantoor, meneer Vlasbrock, en men wil hem een kans geven. Misschien gaat hij te zijner tijd naar een van onze andere zaken. Hij dient daarom meer verantwoorde lijkheid te krijgen. Laat hem voor lopig belangrijke klanten te woord staan, ja?" Vlasbroek denkt het te begrijpen, dus vindt hij het uitstekend. Het be tekent voor hem. dat hij het wat ge makkelijker krijgt. Sindsdien heeft AMSTERDAM. Een werk van Jan Brueghel, voorstellende Adam en Eva in het paradijs, heeft op de door Paul Brandt in Amsterdam gehou den veiling f 110.000 opgebracht. Dit was tevens de topprijs op de deze keer druk bezochte veiling met ko pers uit Nederland, Frankrijk, Bel gië, Engeland1. West-Duitsland en Zwitserland. ATHENE, 29-11. Griekse en West- duitse archeologen die bezig waren met opgravingen bij Al'alanta in midden-Griekenland, hebben een al taar compleet met offergaven van 2400 jaar geleden blootgelegd. Een woordvoerder van de groep deelde mee dat het stenen altaar, dat zou dateren van het einde van de Archaïsche periode, werd gevonden in een klassieke tempel van Artemis, de godin van de jacht, die omstreeks 400 voor Christus gebouwd werd. Op de hoek van het altaar stond een bronzen beeldje van een jonge man met een bloemenkrans. In een laag as bevonden zich ringen en an dere offergaven die waren opgedra gen aan Artemis. N- -o Familieroman door J. D. POSTHUMUS hij minder le doen. De afdelingschef, schijnbaar ook heel voorzichtig dooi de direkteur op de hoogte gebracht, dirigeert hem af en toe naar het ma gazijn: „Meneer Vlasbroek, momen teel is het niet druk en in het maga zijn zitten ze omhoog. Er is een va- kature. Zoudt u vandaag daar wil len assisteren?" Natuurlijk. Jan Vlasbroek is ner gens te beroerd voor, dus hij is een halve dag in het magazijn. Onder leiding van de magazijnmeester. En de dag daarna ook. En nog eens een dag. Tot hij zich plotseling realiseert, dat hij nog maar weinig in zijn af deling aan het werk is. En nauwe lijks nog een transistor of een piek up verkoopt. De zogenaamde proté gé heeft in feite de leiding al op zich genomen. Waarom? Als hij voor de zoveelste maal in het magazijn werkt, komt opeens de werkelijkheid in al zijn rauwheid op hem neer: ik word langzaam maar zeker op een z.ijspoor gezet. Waar om? Door het een komt het ander op in zijn gedachten. Peter is ook al oen hele tijd niet meer in Zoetermeer geweest. Anders komt hij zeker eens in de veertien dagen zondags met Gonnie koffie drinken. Of een za terdagavond na het werk recht streeks uit Rotterdam. En waarom ziet hij Gonnie tegenwoordig nau welijks? En is Ellie zo teruggetrok ken? Allemaal symptomen, die hem het ergste doen vermoeden. Anders geeft Veenbrink. tijdens zijn dage lijkse rondgang door het bedrijf hem nog wel eens een vertrouwelijk schouderklopje in de afdeling. Maar nu is het net. alsof Peter hem ont wijkt. (wordt vervolgd) t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 9