Als je 'n bijna nieuwe auto kunt overnemen van een goeie kennis, is't handig om een geldvoorraadje te hebbenl Met'nNMB Service-krediet.* Winteraktiviteiten jeugdsoos „Big S" Haamstede Nota inzake beperking aanleg en exploitatiekosten van jachthavens GROEP ,STAMP'N GO' BRACHT WAT TEWEEG STREEKNIEUWS Pop in Brogum' Twee doden bij botsing Bejaarde komt om bij brand in bejaardentehuis 4 BURGH-HAAMSTEDE. 1-12. Na men weer in het winterseizoen is aangeland wordt door de jeugdsocië- teit „Big S" te Burgh-Haamstede weer een aantal aktiviteiten aan de dag gelegd. De fotoliefhebbers hebben in de donkere kamer een belangrijke aan winst gekregen in de vorm van een prachtige nieuwe vergroter. Het ligt in de bedoeling dat de l'otoklub een programma samenstelt met o,m. een fotowedstrijd, tentoonstelling, lezin gen, praktykdagen en vertoning van dia-series. Eind oktober werd door „Big S" gestart met een filmdag. Voor de kinderfilm bestond een record (131 kinderen) belangstelling. Minder be langstelling bestond voor de 's a- vonds vertoonde thriller „Kiss of the Tarantula". Op zaterdag 6 november vond de eerste dansavond plaats in de rekre- atiezaal van de camping „Duinrand" met medewerking van „The Strings" uit Zaandam. De eerste deelnemers-vergadering werd op zondag 14 november gehou den, terwijl op zaterdag 20 november onder alle bezoekers een enquête is geweest over het pi-ogramma van dit seizoen. Op deze avond is ook de vernieuw de discotheek gaan draaien en een begin gemaakt met de 2e „Big S top 100". Zaterdag 27 november werd de tweede film van het seizoen, de lachfilm „Dolle dwaze waaghalzen van de scherpe bochten", voor veel bezoekers gedraaid. In samenwerking met de jeugdso- zen „De Pul" en „Brogum" werd op dinsdag 30 november een bezoek ge bracht aan het sportpaleis „Ahoy" te Rotterdam, waar een concert dat werd verzorgd door „Santana". Zaterdag 4 december a.s. zal door St.-Nikolaas een bezoek aan de soos worden gebracht. De Kerstdagen Met de kerstdagen zal alles weer fleurig en geurig worden versierd. Op le kerstdag zal de soos vanaf 20.00 uur geopend zijn voor een ge zelligheidsavond zoals dit in de voor gaande jaren is gebracht. De volgen de dag, 2e kerstdag, gaat de soos te 15.00 uur open. Te 15.30 uur zal een kerstfilm worden vertoond, waarna broodjes en soep in de soos kunnen worden genuttigd. Met een speciaal vuurwerk gaat men hierna het nieuwe jaar in waar- na 's avonds in de rekreatiezaal van de camping „Duinrand" het alom be kende nieuwjaarsbal zal plaats vin den voor de gehele bevolking met medewerking van „The Lazy River Jazz Band". Mocht cr eventueel in de kerstva kantie ijs komen dan zullen schaats wedstrijden op de baan te Burgh worden georganiseerd. Als er deze winter geen ijs mocht komen dan zal een dagje naar „De Uithof" in Den Haag worden georganiseerd. Op 14 januari zal de vrij nieuwe avonturenfilm „Luchthaven alarm" worden vertoond. Momenteel telt ..Big .8" 180 leden. RENESSE Bouw gymnastieklokaal B. en w. van Westerschouwen de len in de aanbiedingsnota gemeente begroting 1977 mee dat de definitie ve plannen voor de bouw van een gymnastieklokaal in Renesse zijn in gediend bij de inspektie lager onder wijs. Gewacht wordt nu op een toe zegging inzake subsidie in de bouw kosten. Het kollege heeft overigens niet de verwachting dat dit projekt spoedig subsidiabel zal zijn, aangezien in de regio weinig werkloosheid in de bouw heerst. Najaarsvergadering V.V.V. „Renesse Vooruit" De algemene najaarsvergadering van de V.V.V. „Renesse Vooruit" zal gehouden worden.' op maandagavond 6 december a.s. in „Het Wapen van Zeeland". In deze vergadering zal o.a. verslag worden uitgebracht door de evenementenkommissie. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering-zal er - na on geveer negen uur - gelegenheid zijn afscheid te nemen van mevrouw Borgmeijer-Mater, die na ruim veer tig jaar aktiviteit voor V.V.V. dë vereniging thans gaat verlaten. ZIERIKZEE, 30-11. Deze dagen verscheen een nota inzake beper king aanleg- en exploitatiekosten jachthavens, uitgegeven door de Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland. De nota werd onlangs uitgebracht door de studiegroep „jachthavens'' van de Raad. In die studiegroep hadden zitting drs. M. C. Verburg, directeur van het ETI (voorzitter), ir. G. H. S. Hofker, Rijkswaterstaat-Deltadienst, ir. J. Liek, Prov. waterstaat Zeeland, ing. J. H. Molenaar, Kon. Ned. Water sport Verbond, L. Wouters, ETI en C. de Vos, secr. Prov. Raad voor de Recreatie. In de nota worden suggesties ge daan voor beperking van aanleg- en exploitatiekosten van jachthaven. „In hoever opvolging van de sug gesties zullen leiden tot aanvaard bare tarieven voor ligplaatsen, is niet in zijn algemeenheid te over zien. De situaties lopen hiervoor te sterk uiteen. Bovendien zijn de toe komstige investeerders niet gebon den aan de suggesties", aldus de sa- mentellers in een samenvatting van de nota. Beleidskwestie De keuze van de exploitatievorm van de jachthavens betreft een be leidszaak, waarop in het kader van deze nota beperkt is ingegaan. Vol gens de rapporteurs moet de zaak van 'geval tot geval worden afgewo gen. WeL woidt in zijn algemeen heid opgemerkt, dat jachthavens in of bij bevolkingskernen vooral in aanmerking komen voor exploitatie door plaatselijke of regionale ver enigingen, gezien de relatie tot de plaatselijke samenleving. Mogelijk heden tot commerciële nevenactivi teiten zullen als regel aanwezig zijn. Overigens wordt niet ontkend, dat ook een commerciële haven, vooral bij nauwe samenwerking met een watersportvereniging, goed kan funktioneren in een plaatselijke sa menleving. Buiten de kern gelegen jachthavens, die daardoor een uitge breid voorzieningen pakket moeten hebben, lijken vooral in aanmerking te komen voor commerciële exploi tatie. Verenigingshavens moeten in het algemeen niet te groot zijn (max. 250-300 ligplaatsen), terwijl de ha vens buiten de bevolkingskernen in verband met hun opzet vrü groot moeten zijn, (ca. "500 ligplaatsen). Het overheidsbeleid speelt in het geheel een belangrijke rol. Een goe de bestuurlijke coördinatie wordt voorgesteld, bij voorkeur in de vorm van een zgn. schap. Er zal boven dien een goede relatie moeten zijn tussen overheid en de watersporters. Nachtelijk brandalarm In de nacht van dinsdag 30 novem ber op 1 december werd even over twaalven de brandweer te Renesse gealarmeerd. Op het druk bezette woonwagen kamp waren drie caravans omge waaid. In verband met een omgeval len oliekachel waren de bewoners bang voor het uitbreken van brand en alarmeerden de brandweer. pe lagedrukwagen van Renesse zo wel als de hogedruk wagen van Haamstede gingen naar hel terrein. Er viel echter niets anders te doen dan de zwaar beschadigde wagens overeind te zetten, want er brak geen brand uit. In twintig minuten tijd had men het karwei geklaard. Geslaagde aktie CJ.V. „De Schakel" Zaterdag 27 november hield het C.J.V. „De Schakel" uit Renesse een zeer geslaagde taaipopaktie ten bate van de clubkas. Als zwarte Piet verklede leden van de club gingen langs de deuren om zakjes taai te verkopen. Dankzij huri medewerking en dank zij de kopers had de aktie een bruto- opbrengst van 1" 533,70. SEROOSKERKE Bejaarden vierden Sinterklaasfeest Op 1 december vierde de bejaar densociëteit van Serooskerke het Sint-Nicolaasfeest. De leidster me vrouw Van Nieuwenhuize-Gosliga heette alle aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid de kinderen van de openbare basisschool. Zij hadden nl. twee toneelstukjes inge studeerd', die zij voor de bejaarden op gingen voeren. Het ging bijzonder goed, zodat oud en jong er van ge noot. De kinderen werden getrakteerd en de bejaarden gingen spelletjes doen. Daarna kadootjes uitpakken. Ook het bestuur werd niet vergeten. De warme chocolademelk met bij- behoren maakten de gezelligheid kompleet. De leidster sloot de bijeenkomst met dank aan alle medewerksters en wenste alle aanwezigen ook thuis nog een fijne Sint Nicolaas toe. ELLEMEET Auto reed uit de bocht Dinsdagavond omstreeks 18.30 uur had op de Kuierdamseweg te Elle- mee't een eenzijdig ongeval plaats. De heer J. A. M. K. te Ellemeet reed met zijn personenauto in een flauwe bocht recht door waarna hij over het naast de weg gelegen trot toir reed om vervolgens tegen een glazen terrasafscheiding te rijden en tot stilstand kwam. De heer H. J. Simons verleende K„ die lichte verwondingen had, de eer ste hulp. De auto werd beschuldigd evenals het terras dat ontzet werd. BROUWERSHAVEN Welfare-loterij De hoofdprijs in de Rode Kruis Welfare-loterij Brouwershaven/ Dreischor, werd gewonnen voor Ina v. d. Weele te Brouwershaven. Deze prijs (en andere) zijn bij de winnaars thuis bezorgd. Het te raden aantal appels was 123 stuks. Dit aantal kwam op naam van mevrouw Wale- boer-van 't Veer. De welfare-afdeling is dankbaar ftoor de ondervonden medewerking. KERKWERVE Afdeling N.C.V.B. De NCVB-afdeling Kerkwerve kwam in vergadering bijeen onder leiding van de presidente mevrouw Viergever-Legemate, die de verga dering op de gebruikelijke wijze opende. Een meditatie ging over „Veel verloren, alles gewonnen". Mevrouw Boot-Brand bracht ver slag uit van de gewestelijke verga dering in Goes. Notaris mr. Van Eek uit Zierikzee hield vervolgens een praatje over het onderwerp „erfrecht". Naar aanleiding van de leerzame lezing kwamen nog vele vragen los en volgde een geanimeerde diskussie. De avond werd met dankgebed ge sloten. ZIERIKZEE, 27-11 Heel wat be langstelling trok de groep „Stamp'N Go" die optrad in het jongerencen trum „Brogum". Een Haagse for matie, die nog maar pas is opge richt, bracht met hun Zuid-Ameri kaanse Reggea muziek heel wat te weeg in het gebouw. Een muziek die langzamerhand de overwicht neemt en een belangrijke plaats in de huidige muziek van nu, brengt dan ook totaal ritme klanken. James Laurens bekend van de groep LOS Allegres en van afkomst een Surinamer heeft met zijn zang een grote inbreng in deze formatie. Uit Djakarta afkomstige Jean Gaillaume Dressauvagie bekend van „Bobby's Childx*en" had een zeer belangrijk aandeel in de moeilijke Reggea mu ziek. Ron van Eek nog bekend van de vroegere popformatie bp internatio nale bodem „Super Sister" bespeel de de bas weer als een oude rot in het vak". Hans van Mourik uit de groep „Moeras" liet een knap stukje slagwerk horen. Samen met de laatste man de solo- Jongen verongelukt Dinsdagmiddag omstreeks 17.10 uur deed'zich op de Heuvelsweg te Kerkwerve een noodlottig ongeval voor waarbij de i4-jarige Isaak Nouwen uit Brouwershaven het le ven verloor. Het slachtoffer reed samen met een medescholier komende uit Zie rikzee op de Heuvelsweg. Op het weggedeelte waar de beplanting ein digt werden de jongens door een sterke.windvlaag uit hun rijrichting weggedrukt. Ni kwam hierbij op het midden van de rijbaan waar hij door de achter hen rijdende personen auto, bestuur door W. W. te Kerk werve, werd geschept. Hij kwam hierbij op de motorkap en vervol gens over het dak op het wegdek, waar hij buiten bewustzijn bleef liggen. Met ernstige letsels werd hij overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee waar hij korte tijd later overleed. De eerste hulp werd verleend door de heer Opdenoord, arts. OUWERKERK Culturele Vereniging De culturele vereniging „Ouwer- kenk" houdt de algemene ledenver gadering op 10 december a.s. in het dorpshuis, (zie agenda). De agenda vermeldt o.a.: behandeling statuten en 'huishoudelijk regelement en sug gesties voor aktiviteiten de komende maanden. NIEUWERKERK Veel bouwaktiviteiten Dezer dagen kwam het hei-werk gereed in de Dolfijnstraat te NSeu- werkerk. Dit bouw-projekt betreft tien woningen, in het Gaanderse- plan. In deze omgeving, is men ook bezig aan de bouw van nog 4 wo ningen en wel aan de burgemeester van Eetenst-raat. Verder is vorige week het hei-werk begonnen aan de Unastraat, dit als voorbereiding van de bouw van een woonhuis. Advertentie De groep „Stamp'n Go". gitarist Mare Boon, bekend bij de jongeren als de sleutelfiguur van de groep „Smile", vormen zij de forma tie „Stamp'n Go". Een geheel swin gende forrriatie uit Den Haag die door goede relaties met enkele bestuurs leden van „Brogum" tot een succes vol optreden kon komen in het jon gerencentrum en waar men zeker nog meer van zal horen in de Neder landse popwereld. Nb api -Sf 'n Servfcettrediet betetent: doorlopend etn geldvoorraad^ liebbetl. g w|K3 U spreekt tia keer 'n bedrag af en '11 vaste aflossing per maand.En necint geld Op als u't nodig hebt.U betaalt alleen rente -L.aTT .ItÜA M.'a* r,»Mi'/>nrr11rl tV nnnfmftt NEOFRLANOSCHC MlDPENSTANDSBANK U apit.V.1U HU Mt.t II USUWj; dl «II Iiwa.m. f over het opgenomen bedrag. U kunt altijd uw nog niet opgenomen geldvoorraadje opnemen, evenals het reed3 afgeloste bedrag. Aan., de Molenstraat., op het voor malige -terrein van de botenbouw, is dé 'nieuwe zaak van de fa. La Grand in vergevorderd stadium. Dit wordt een hobbyzaak', gespecialiseerd in hout, plaatmaterialen, steentegels, gereedschappen, keukens, knutsel materialen, verf en behang. Het vroegere komplex van loodsen en opslagruimten is men voor dit doel aan het verbouwen. BRUIN1SSE St. Nicolaas op duivemhow Zaterdag 4 december organiseert de P.V. „De Bruse Trekker" een duivententoonstelling in ,,'t Durps'- uur", met deelname uit Zeeland, Zuid-Holland en Brabant. Deze tentoonstelling dient tevens als vóór-selektie voor de Olympiade, die in januari 1977 in Blackpool (Engeland) zal worden gehouden. Bruinisse is hiermede de enige plaats in Zeeland en op Goeree- Overflakkee, die een vóór-keuring voor deze Olympiade organiseert. Het neusje van de zalm zal dan ook hier te bewonderen zijn. Voor tijd: zie agenda. De St. Nikolaas-aktie De tweede attraktie die georgani seerd werd in het kader van de Sint Nicolaas aktie zit er ook weer op. Vooral voor de jeugd was het deze keer wat eenvoudiger. De bedoeling was voor het gat dat in een stuk kar ton zat die bij de deelnemende win keliers in de etalages waren uitge stald het juiste passende stukje te vinden. Men moest de keus maken uit een vijftal stukjes die gemerkt waren met de letters van a tot e die bij het karton lagen. Het was ook deze keer weer een zeer leuke at traktie. In totaal waren er honderd en vijf inzendingen. Uitslag: 1. Henny de Koning, 2. Jolanda Fluyt, 3. Ineke v. d. Have, 4. A. J. IJzelenberg, 5. Fenny en Ma rianne Ottens, 6. Adrie de Koning. 7. Martin Wiebrens, 8. F. van Oos- tenbrugge, 9. H. Kik. Er is nu nog één attraktie waarvan de inzendter mijn sluit vrijdagavond 3 december om 19.00 uur. Jaarfeest jongerenclubs Zeer geslaagd was het jaarfeest dat afgelopen vrijdagavond de meisjes- club „Rhodé" en jongensclub „Da niël" hield in het Nederlands Her vormd verenigingsgebouw. Er was van de zijde van hel publiek een goe de belangstelling voor deze avond. Deze feestavond werd door ds. R. H. M. de Jonge geopend en gesloten. De meisjes en jongens presenteerden een zeer leuk programma waarin de rekreatie en de mosselcultuur cen traal stonden. Tijdens dc pauze werd weer de traditionele verloting ge houden met daaraan verbonden enige leuke prijzen. Een succesvolle avond waarvan jong cn oud hebben geno ten. Afscheid secretarie-ambtenares In intieme kring is dinsdagmiddag afscheid genomen van mevrouw M. Noteboom-Noordhock als ambtena res ter gemeentesekrctaric van de gemeente Bruinisse. Aanwezig wa ren daarbij het voltallige gemeente- personeel (Binnendienst) van de ge meente Bruinisse. het personeel van de Technische Diénst-kring Bruinis- sc-Middenschouwcn en het kollege van b. en w. Burgemeester T. C. Hekman dank te mevrouw Noteboom voor de inzet, waarvan zij bij de behartiging van de belangen van dc gemeente Brui nisse blijk had gegeven. Daar zij haar werk ook bijzonder goed deed. zal zeker in de eerste tijd haar ver trek als is dat dan om een verblij dende reden een gemis betekenen. Zijn waardering, c.q. de .^waardering van de gemeente werd .uitgedrukt, in een passend kado de gravure van Jits Bakker, bekend onder de „Sky line van Bru". Gemeentesekretaris B. de Groot, onder wiens leiding „Marja" ruim 5 jaar had gewerkt, herinnerde aan haar komst op het gemeentehuis, bij de eerste kennismaking moest zij nog eindexamen Mavo doen (als 15- jarige), waarna zij zich eenmaal aangesteld ontpopte als een all round ambtenares, waaraan veel kon worden toevertrouwd. Toen zij ook het diploma steno aan haar andere akten had toegevoegd werd zij een akkuraat stenotypiste. Na haar hu welijk bleef zij gelukkig nog door werken. Nu is echter de tijd voor liet afschied gekomen. Ook namens de kollega's personeelsleden waren er een drietal geschenken. Nadat dit officieel gedeelte was afgesloten, werd de film van het 500-jarig bestaan van Bruinisse ver toond, die voor het burgemeesters echtpaar en voor veel later aange steld personeel nog „nieuw" was. Oud papier Zaterdag 4 december wordt weer oud: papier opgehaald t.b.v. de Mbu- ma-zending. Gebundeld gereed ge zet, bevordert een snelle afvoer van het papier. HORST, 1-12. In het Limburgse Horst zijn twee automobilisten om het leven gekomen bij een aanrij ding. Een van hen, de 62-jarige J. Polten uit Venray, bezweek aan zijn verwondingen terwijl hij naar een ziekenhuis werd vervoerd. De ander, de 32-jarige A. J. H. Rovers uit Elzendorp, stierf in zijn in brand geraakte auto. ROERMOND, 1-12. In hel bejaar dentehuis De Pollart in Roermond heeft in de nacht van woensdag op donderdag brand gewoed'. Hierbij is volgens dc commissaris van politie in Roermond een bejaarde om het leven gekomen. Enkele anderen werden door de sterke rookontwik keling bevangen en zijn naar een ziekenhuis overgebracht. Hun toe stand is redelijk. Een kamer is hele maal uitgebrand. Verder is cr water schade. Volgens de politie is de oor zaak van do brand nog niet bekend. ..Flitsen" uil hef buitenland KEULEN. Door samenwerking van do politic in Keulen, Toulon on Madrid is oon intornationale bondo opgerold die valse dollarbiljetten met een totale waarde van 22 mil joen gulden In omloop wilde bren gen. LONDEN. De Britse Labour-re- gcring heeft woensdagavond een komforlabele meerderheid van 18 stemmen behaald om een nationali satie ontwerp hel Lagerhuis er door te krijgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1976 | | pagina 4